» »

Optimizacija spletne strani

Optimizacija spletne strani

bomber111 ::

Pozdrav.

Pred dobrega pol leta sem v wordpresu nardil spletno stran za popoldanski s.p. Nekajkrat sem jo izpopolnil in prebral kar nekaj na področju izdelave spletnih strani in optimizacije. Je pa še nekaj stvari, ki bi jih bilo potrebno porihtati, da bi bila stran boljša, in sicer:
1. Sam izgled spletne strani (slik ipd.) narediti nekoliko bolj všečen oz. moderen. Grafično nekoliko obdelati.
2. Preveriti mojo optimizacijo in popraviti, kaj sem naredil narobe oziroma kaj bi lahko bolje.
3. Pridobiti nekaj kvalitetnih zunanjih povezav.

Optimiziral sem na naslednje ključne besede: Rekuperacija, lokalno prezračevanje, centralno prezračevanje, plesen v stanovanju. Trenutno se stran giblje med 35 in 60 mestom na googlu.

Vem, da še moram dodati nekaj kvalitetnega teksta.

link: https://prezracevanje-feral.si/

Če ima kdo kak predlog kaj popraviti/spremeniti se priporočam. Prav tako sem pripravljen plačat nekomu, ki to res obvlada, da spletno stran in optimizacijo porihta.

HotBurek ::

Stran izgleda kot ena izmed miljon istih generičnih spam šit nategunskih strani.

Vzrok? Uporaba Wordpress-a.

Rešitev? Napiši spletno stran iz nule v simple and basics html+css, ter brez framework-ov (wordpress, jquery, angular, ...), generičnih slik/ikon in podobnih smeti.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Spxy ::

Malo boš moral delat na Accesibility, kontrasti ti pešajo. Prav tako whitespace. Besedila so dolga in preveč znakov na vrstico. Med 50 in 60 znaki je priporočljivo, ti jih imaš 150. Drugače pa ne izgleda tako slabo, ampak kot pravi HotBurek, generika. Ampak s tem ni nič narobe za neko predstavitveno stran obrtnika je ok.

kuall ::

Stran je bolj zanič kot ne.
Izgled je zanič.
Par slovničnih napak.
Jaz te ne bi najel, ker bi si rekel, če je tak amater pri izdelavi spletne strani kakšen amater je šele pri svojem delu.
Če že delaš sam uporabi kakšen free wordpress theme. PRIMER
Ali pa raje najemi stručnjaka in mu plačaj par stotakov.

bomber111 ::

Ravno zato, ker se zavedam, da bi jo bilo potrebno popraviti sem odprl temo.
Fora je pa v tem da sem pred 9 meseci najel "strokovnjaka". Ta mi je povedal ceno za par stotakov, sem se strinjal. Rečeno je bilo cca 10 dni od kar spravim skupaj slikovni in tekstovni material bo stvar zalaufala. Po enem mesecu zalaufa pogojno. Z napakami takšnimi, da me je glava bolela. Ne deluje kontaktni obrazec, obrneš telefon in vse razmeče in poreže, klon ene druge njihove strani in v optimizaciji pol stvari od stare ipd. Potem sem se odločil, da bom naredil sam. Z znanjem od nule.
Html-ji in CSS-ji so zame pač kot pohod na Marsu :). Nisem še probal, ni pa nujno, da se nebi naučil.
Je pa stran narejena na wordpress predlogi.
Mislite, da bi se najdel kdo, ki bi bil pripravljen nekoliko porihtati grafično podobo in pogledati, če so kje v seo optimizaciji napake ali možne izboljšave? Je res toliko boljša stran, ki je narejena iz "nule" glede izgleda, všečnosti googlu ipd.?

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

HotBurek je izjavil:

Stran izgleda kot ena izmed miljon istih generičnih spam šit nategunskih strani.

Vzrok? Uporaba Wordpress-a.

Rešitev? Napiši spletno stran iz nule v simple and basics html+css, ter brez framework-ov (wordpress, jquery, angular, ...), generičnih slik/ikon in podobnih smeti.



ce bi imel kej pojma bi vedel da WordPress v osnovi nima nikakrsne veze s samim frontend izgledom in ne bi dajal takih bebastih komentarjev

Utk ::

Razen zelenih gumbov in preveč teksta, je čist v redu. Jaz bi dodal še linke na to kaj se vgrajuje, na njihove strani.
Kaj bi pa radi "mojstri" naredili iz ene take strani za firmo? Ima kdo primer dobre primerljive strani?

Ales ::

Še marsikaj ni v redu tukaj, izbira tipografij, raba negativnega prostora, kombinacije barv, itd. itd.. Teksta kot takega še pogledal nisem. Jaz bi tole začel iz nule, bi bilo manj dela, kot popravljat.

V takih primerih je najbolje vzeti dobro Wordpress predlogo in se je držat kot pijanec plota, še najbolje izpade. Ali pa dat naredit nekomu, ki ve kaj dela (in bo to tudi zaračunal več kot par stotakov).

BRBR ::

Sranje po generiki, exponentno naraste, ko nekaj narediš iz nule. Nauči se HTML in CSS, pa še kaj, naredi iz nule, pol boš šele videl komentarje, najraje od onih, ki ene strani niso spravili v življenje.

Popravi slovnične napake, če znaš, ker ene so take, da se mi ušesa lomijo (-:

info@prezracevanje-feral.si naredi clickable, da se takoj odpre mail client, mal pogoglaj kak se to naredi, zelen knof pa zbriši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

HotBurek ::

Tako, pri delu se fokusiraj na tehnično pravilnost končnega izdelka (preveriš z w3c validator, google page speed, qualys ssl test).

SEO optimizacija je v 99% primerih bulšitanje; čas boš zapravil za nepomembne stvari.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

bomber111 ::

Bom popravil po vaših nasvetih.
Iz nule se sam ne bom spravil delati, ker moje znanje do tja ne in ne bo nikoli segalo. Tako, da če bi nekaj prebral in poizkusil, bi to bil en velik zmazek in nešteto težav, za katere ne bi vedel odgovora. Tako da zame bo primeren kar wordpress.
Koliko sem v tem dobrem pol leta naštudiral celotno zadevo imam občutek, da stvari stojijo nekako takole:
1. Spletna stran mora biti všečna na pogled, hitra in pregledna
2. Opravljena mora biti on site optimizacija (tukaj imam malo težav s slugi, meta opisi ipd. in nekaj tehničnimi težavami)- imam nameščen yoast seo in imam skoraj vse pikce zelene
3. 90% rankinga v googlu je odvisno od čim večjega števila backlinkov iz "kvalitetnih" spletnih strani (ki pa stanejo ohoho).Sem počekiral druge spletne strani s SEO check, ki so v top 3 rankingu in imajo tudi precej pomanjlivosti. Med top 3 jih uvrščajo več ali manj backlinki.

Ko bom dodal še nekaj teksta bom dal za par evrov kar lektorirati. Glede obsežnosti teksta sem po priporočilih SEO na minimumu za oceno "dobro".
Ne vem pa kaj je to mišljeno, kar mi napiše SEO check The HTML page should be transfered using GZip compression.

kuall ::

Ne programirat iz nule. Tega še jaz ne bi znal dobro naredit. Bi izgledalo, kot da je stran naredil 10 letnik sredi 90ih (tako kot Alesova stran). Oblikovanje strani je za umetnike, kar programerji niso. Poleg tega je CSS zajeban kot pes. Vzemi zastonj wordpress temo, kakšen free plugin pa bo stran vrhunska in noben ne bo vedel, da nisi sam naredil. Wordpressa ne poznam dobro, bolj dnn, tam imaš vsega boga zastonj, če ni zastonj pa se da ali zlahka prekopirat (teme) ali pa skrekat (module). No lahko pa tudi kupiš seveda.
Hrvati npr prodajajo takle paket za dnn: https://www.easydnnsolutions.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

BRBR ::

"The HTML page should be transfered using GZip compression"
To se na serverju naredi, preden server pljune ven vsebino jo zazzipa, browser pa jo odzipa.
Kao manj podatov ge po žnori, zato pa hitreje. Kolk ma to veze pri eni taki strani nimam pojma, po moje nič.

immortan ::

1.) GET ..&feral.si/wp-content/uploads/2020/02/home-banner.jpg 404 404 tole popravi, pa poglej če so še kaki errorji v console
2.) wp cache ti bo ful pomagal https://wordpress.org/plugins/wp-super-...
3.) slike v .jpg, .jpeg (dimenzije si poglej)
4.) SEO: hreflang, xmlsitemap, metatagi (description, title, image)
5.) gzip enable za html
6.) css mobile: več spacinga + konsistentnost (da nebo razmetano vse skup)
tkle na hitro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: immortan ()

bomber111 ::

@immortan
Huuuuh.
Hvala, vendar razen točke 3 zaenkrat nimam pojma kaj si napisal. :D
Bom probal natuhtati.

drzni86 ::

Pa popravi linke na facebook, twitter..., ker vodijo na homepage.

Kapitan Jack ::

Za 105€ sem si na wixu naredil spletno stran, dobil domeno za eno leto in sedaj delam se na SEO optimizaciji.

Za par ur bos imel isto stran, samo 10x lepso. Pol pa samo se porihtas vse finese v njihovem editorju in si zmagal.

Ko bos enkrat na vecjem nivoju si bos lahko privoscil neko custom made stran, do takrat pa wix ali squarespace.

https://freetools.seobility.net/en/seoc...

MaticSLO ::

Da bi sel stran delat iz nule je cista bedarija. Poisci si obstojec template, ki ti je vsec na strani kot je npr. themeforest in potem samo spremenis tekst. Sam ceucas dobivam reklame za Wix ampak nisem se nikoli uporabil.

Prislo bo veliko ceneje in stran bo izgledala precej boljse. Izbiro imas prakticno neomejeno.

Pay monkeys, get peanuts. Za par stotakov ne bo nihce delal. Prav developer pa te bo posteno opalil.

Wordpress je pocasen, lahko skopiras stran in jo pac nalozis kot html&css.


Je pa stran pomoje prevec "suhoparna". Ko vidis toliko teksta bi najraje kar zaprl stran, komu se da to vse brati :D

IMO izbrisi ves tekst in namesto tega v vecjem fontu le par kljucnih alinej(zakaj ga nujno potrebujem, kaj zamujam, kaj vse bom pridobil, kako bo moje zivljenje postalo boljse...)

Potem pa moznost "preberi vec", kjer imas cel blog post z obrazlozitvijo. In potem z tem ciljas da te google pobere.

Sicer pa najpomembnejsa stvar za SEO so backlinki. Ampak gugla se ne da pretentati z 5$ spam backlinki iz fiverja. Lahko pa linkas na stran iz socialnih omrezij, youtube videjev, etc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

blackbfm ::

Wordpress je pocasen, lahko skopiras stran in jo pac nalozis kot html&css.


spet kvazi znalci o wordpressu:))

wordpress stran je z dobro optimizacijo enako hitra kot cisti html.

Netrunner ::

blackbfm je izjavil:

Wordpress je pocasen, lahko skopiras stran in jo pac nalozis kot html&css.


spet kvazi znalci o wordpressu:))

wordpress stran je z dobro optimizacijo enako hitra kot cisti html.


Nič ni enako hitro kot čisti html :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blackbfm ::

wordpress stran z nekaj kliki keširaš v statični html.. ampak kvazi znalci bodo se vedno trdili da je wp pocasen:D

Netrunner ::

Če cache servira php je še vedno počasneje kot direkt html :) Drugače pa danes ima vsak Cms caching.

Zdaj že iščem dlake v jajcu :D
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blackbfm ::

nic ni pocasneje ker kesiras koncni html, v tem primeru gre request lahko mimo wp in php pogona

Ales ::

Če je cache v WP, potem čisto mimo WP in PHP ne more, ker routing do podstrani ne bi deloval. Uvodni request gre čez WP, potem pa odvisno od oblike linkov v keširani vsebini. Sama keširana stran in vsebina pa sta HTML in JS, to pa.

Lepota Wordpressa se vidi, ko obiščeš nekeširano stran z 150 requesti zgolj za prikaz uvodne strani...

blackbfm ::

Če je cache v WP, potem čisto mimo WP in PHP ne more, ker routing do podstrani ne bi deloval. Uvodni request gre čez WP, potem pa odvisno od oblike linkov v keširani vsebini. Sama keširana stran in vsebina pa sta HTML in JS, to pa.


če obstaja cache hit (v filesystemu) se lahko request servira direktno kot statični html, to naredi web server, brez da gre karkoli skozi wp/php.

Lepota Wordpressa se vidi, ko obiščeš nekeširano stran z 150 requesti zgolj za prikaz uvodne strani...


Kar nima veze z wordpressom kot urejevalnikom vsebin, frontend requeste ustvarijo teme in plugini, povsem mozno je ustvarit temo z enim requestom. Vem da je v praksi potem pri uporabnikih marsikej drugače, ampak to je zaradi nepoznavnaja orodij in tehnologij, ne ker bi bil wordpress slab


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo izdeluje klasične HTML/CSS/JS spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
222708 (1824) Phantomeye
»

Nekaj vprašanj glede izdelave spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
384670 (3521) scipascapa
»

Pohitritev spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
292229 (1172) vezalke
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9916645 (13122) BigWhale
»

Spletna trgovina z enim izdelkom

Oddelek: Izdelava spletišč
4614851 (12508) Vice

Več podobnih tem