» »

dualboot - je to mozno

dualboot - je to mozno

Freelancer ::

Se pravi na dolocenem racunalniku sta dva diska:
disk 1: osnoven, NTFS, particiji C: in D:
disk 2: dinamicen, NTFS, particija E:
Instalirani so Win2k.

Zdej me zanima sledece:
Na to masino bi rad instaliral Win98. FAT32 particijo lahko dobim edino tako, da razdelim particijo D: na dva dela in dobim novo particijo, recimo X:
C: diska se ne mislim dotikat, ker tukaj ne potrebujem nobenega sranja s FAT32.
A je sploh mozno instalirat Win98, ce je particija C: NTFS?

Za Win98 oz. dos X: v bistvu C:, ampak kako to potem dojema bootloader?

Upam, da nisem prevec zabluzil...
Hvala,
Freelancer

jamiroq ::

načeloma ne bi smelo bit problemov; jaz sem vse skupaj naredil z BootMagicom in Partition Magicom od Powerquesta; s Partition Magicom zmanjšaš NTFS particijo, narediš novo Fat32, jo formatiraš, nanjo inštaliraš BootMagic in Windowse, nato nastaviš BootMagic in to je to... (edino kar se ne spomnim je, če so Windows 98 povozili MBR, oz, če se je rač. po inštalaciji bootal direkt v Windows 98 in je bilo treba popravljat z WinXP boot cdjem :/)

windows 98 tako ali tako ne vidijo NTFS particije in mislijo, da so na C:ju...

jlpktnst ::

najbolj zdrava varianta je (če nimaš denarja za 100 dodatnih programov) da najprej inštaliraš w98 na c: pol pa xp na vse ostalo. Če pa imaš že inštalirano pa je (malo) več hekanja(beri prejšnji post).

LP

SasoS ::

Nova particija ki jo ustvariš mora biti primarna (in ne logični pogon) in win98 jo bodo videli kot C (ker bo prva primarna fat32 particija). In ja, pri instalaciji ti bodo povozili MBR tako da bos moral fixat z XP boot cd-jem.

Freelancer ::

> Nova particija ki jo ustvariš mora biti primarna

Ja, to sem potem tudi sam ugotovil :) Na zalost je (bila) moja primarna particija NTFS, tako da sem imel moznosti precej omejene :( Na koncu sem se odlocil, da naredim novo primarno FAT32 particijo za Win98 in logicno particijo NTFS za Win2k. Lepo bi blo, ce bi bli winsi enako neizbircni kot linux kar se tice datotecnih sistemov...

jlpktnst ::

Možno so do 4 primarne particije. No vsaj z linuxom, pa tudi winnt __mislim__ da bi mogli do obvladat.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Installacija Win98 po WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
81347 (1277) R33D3M33R
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141743 (1520) franc3e
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131764 (1558) Red_Mamba
»

Zakaj ne morem narediti več kot štiri particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81249 (1072) bastadu
»

Win98 & Win NT dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
51053 (1019) su37

Več podobnih tem