» »

Obvoz nep. agenta

Obvoz nep. agenta

«
1
2

mr_chai ::

Sicer vem, da sem na slo-techu in da bom dobil nasprotujoča si mnenja, but here goes:

Prodajam stanovanje brez agencije, oglas sem dal sam na spletni portal nepremicnine.net. Pred enim tednom mi je en agent pripeljal potencialnega kupca. Pač pokličejo in vprašajo, če lahko pridejo s svojo stranko in sem jim tudi ustregel. Hudič je, ker sva s to stranko nekako ujela s ceno, a bi ta agent rad kasiral 6.000 eur in to samo za dva opravljena klica in eno vožnjo 10 min. Pač vse kar je naredil, je to, da je poklical eno osebo, ki v tistem času ni imela časa brskati po nepremicninskem portalu, ker je morala dedka odpeljati v valdoltro. Jaz nisem z nobeno agencijo nič podpisal, ta oseba ki želi kupiti, pa je nekaj podpisala pred ogledom. Sicer ne vem še kaj točno. Ta oseba me je sedaj privat kontaktirala. Če ne bo šlo drastično znižati provizijo, kako bi najbolj elegantno odrezal agenta ? Ta oseba lahko prekine pogodbo. Najprej se seveda moram pozanimati kaj je ta potencialni kupec podpisal. Če je kdo imel podobno situacijo, bi prosil za nasvet.

videc ::

Agenta naj plača kupec. Ne vem, zakaj bi se ti s tem ukvarjal. Ti tako ali tako plačaš davek.

Tody ::

Ali si kaj podpisal? Agent ti more dat papir da te zastopa. Če te ne zastopa mu tudi nič ne plačaš, naj se kupec z njim zmeni

Groot ::

Nimaš povsem nobene veze z agentom. Če potencialni kupec želu kupiti je morebiten strošek agenta povsem njegov. Tudi če naredita posel mimo agenta, bo slednji lahko tožil zgolj kupca, ne pa tudi tebe, saj z njim nimaš nobenega poslovnega odnosa.

starfotr ::

Pogodbe in dogovore je treba spoštovati.

Pogodbe se lahko tudi povsem legalno razdre oz. sklene sporazum.

Dajmo biti fer in opraviti zadeve, kot se zagre te ne nategovat vseh po spisku.

Ja, nepremičninarji so podgane. Vendar to ne pomeni, da se vsei ostali ne držimo dogovorjenih zadev.

Bizkit45 ::

"Pač vse kar je naredil, je to, da je poklical eno osebo, ki v tistem času ni imela časa brskati po nepremicninskem portalu, ker je morala dedka odpeljati v valdoltro."

This..
Če mu je to vredno 6k€, potem naj jih tudi plača :)

mr_chai ::

Groot je izjavil:

Nimaš povsem nobene veze z agentom. Če potencialni kupec želu kupiti je morebiten strošek agenta povsem njegov. Tudi če naredita posel mimo agenta, bo slednji lahko tožil zgolj kupca, ne pa tudi tebe, saj z njim nimaš nobenega poslovnega odnosa.


Vse to vem. Iščem neko ugodno rešitev za kupca. Pač recimo, da jaz ne pristanem na nobeno provizijo, kupec pa želi recimo samo 1% in se potem agencija s tem ne strinja.
Sicer se smešno sliši. :) Katera agencija bi pa zavrnila zastojn denar, ampak vseeno. Mislim, da ima tudi kupec tukaj velik vzvod in lahko postavi svoje pogoje. Preverit moram samo, če je na tisti pogodbi, ki jo je kupec podpisal že navedena kakšna provizija.

uvodV?? ::

mr_chai je izjavil:

ta oseba ki želi kupiti, pa je nekaj podpisala pred ogledom

:)

Invictus ::

Če nisi nič podpisal, nisi nič dolžan.

Podpiši poogdbo, prodaj stanovanje, z agentom naj se ukvarja kupec... Naj mu butne 1% provizije in je to to... Zdaj, če v pogodbi piše 4% + DDV, je pa to to... Kupec še vedno lahko odfuka agenta, ampak večina pogodb je za čas pol leta...

En obvod je tak, naj pač kdo drug kupi stanovanje, recimo mož, če ga ima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

drvo ::

starfotr je izjavil:

Pogodbe in dogovore je treba spoštovati.

Pogodbe se lahko tudi povsem legalno razdre oz. sklene sporazum.

Dajmo biti fer in opraviti zadeve, kot se zagre te ne nategovat vseh po spisku.

Ja, nepremičninarji so podgane. Vendar to ne pomeni, da se vsei ostali ne držimo dogovorjenih zadev.


Kaj ima prodajalec s tem, če je morebitni kupec sklenil pogodbo z agentom? To je problem kupca. Zakaj bi bilo to nategovanje? Če bo kdo koga nategnil bo to kupec, ne prodajalec. Verjetno so v pogodbi, ki jo je kupec podpisal, napisane posledice, ki ga lahko doletijo.

drvo je izjavil:

starfotr je izjavil:

Pogodbe in dogovore je treba spoštovati.

Pogodbe se lahko tudi povsem legalno razdre oz. sklene sporazum.

Dajmo biti fer in opraviti zadeve, kot se zagre te ne nategovat vseh po spisku.

Ja, nepremičninarji so podgane. Vendar to ne pomeni, da se vsei ostali ne držimo dogovorjenih zadev.


Kaj ima prodajalec s tem, če je morebitni kupec sklenil pogodbo z agentom? To je problem kupca. Zakaj bi bilo to nategovanje? Če bo kdo koga nategnil bo to kupec, ne prodajalec. Verjetno so v pogodbi, ki jo je kupec podpisal, napisane obveznosti in posledice, ki ga lahko doletijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

smetko ::

Samo za razmislek.
Če kupec sedaj razmišlja, kako bi se izognil obveznostim do nepremičninskega agenta, koliko je možnosti, da bo prevaral tudi tebe, ko ne boš pozoren na kakšno malenkost.
No comment

starfotr ::

Jaz bi sicer prodal tako, da meni več ostane.

Če bi agent kaj zbijal ceno, potem to ni v mojem interesu in bi tudi raje se dogovoril direkno. Vendar če ne zbija, potem je vseeno. In đentelmensko je spoštovat dogovore in pogodbe.

Invictus ::

Prodajalec nima do agenta nobene obveznosti. Razen tega, da do transakcije ne pride.

Sicer ima pa agent še cel kup dela, da zaključi transakcijo. Na vrsto pride še cela papirologija in notar... Ampak to je pol ure dela, če ima proces porihtan. Ampak kaj, ko ga večina nima...

Prodajalec pač zdaj riskira, da kupec ne kupi stanovanja, ker noče plačati provizije. Kar se bo najbrž tudi zgodilo...

Prodalajec lahko ponudi plačilo 1% provizije, da se transakcija zaključi, seveda, če mu je pod nujno prodati stanovanje.

Druage opcija pa je, da zniža ceno stanvoanja, in dobi del kupnine na roke... Ampak to je že problem, ker folk takega kupa gotovine nima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mr_chai ::

smetko je izjavil:

Samo za razmislek.
Če kupec sedaj razmišlja, kako bi se izognil obveznostim do nepremičninskega agenta, koliko je možnosti, da bo prevaral tudi tebe, ko ne boš pozoren na kakšno malenkost.


Ne gre za to. Kupec je namreč pripravljen pokriti še mojih 2%. Se pravi cena-ki-mi-odgovarja + 2 %. Kupcu sem svetoval, da proba zbiti na 1%. Agent, pa se kot kaže ne strinja s tem in mi že ponuja ogled z drugo stranko. Voluharji pravi :)

UganiKdo ::

Pa kaj se ti s tem obremenjuješ? a si karkoli podpisal temu agentu? Z njim nimaš nič in to je to. Če si pa podpisal, da boš plačal tista 2% potem, pa si v tej zgodbi ti tisti, ki poskuša agenta nategnit.

Enako za to komu se stanovanje proda. Kaj tebe gane koliko ljudi agent pripelje? Ti imaš svojo ceno in tisti, ki jo bo plačal je kupec.

Če pa agent pogojuje, da ti z njim podpišeš pogodbo, drugače ne moreš prodat stanovanja njegovi stranki, pa je to protizakonita praksa, ki jo mirno lahko ignoriraš in ga prijaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Bizkit45 ::

mr_chai je izjavil:

smetko je izjavil:

Samo za razmislek.
Če kupec sedaj razmišlja, kako bi se izognil obveznostim do nepremičninskega agenta, koliko je možnosti, da bo prevaral tudi tebe, ko ne boš pozoren na kakšno malenkost.


Ne gre za to. Kupec je namreč pripravljen pokriti še mojih 2%. Se pravi cena-ki-mi-odgovarja + 2 %. Kupcu sem svetoval, da proba zbiti na 1%. Agent, pa se kot kaže ne strinja s tem in mi že ponuja ogled z drugo stranko. Voluharji pravi :)


katera "tvoja" 2%? za agenta? to nikoli nista bila "tvoja" 2%, ker nisi ti podpisoval nobene pogodbe. edina "tvoja" 2% sta procenta od prodaje nepremičnine državi. Vse ostalo ni "tvoje"...jeeeezzz man :)

mr_chai ::

UganiKdo je izjavil:

Pa kaj se ti s tem obremenjuješ? a si karkoli podpisal temu agentu? Z njim nimaš nič in to je to. Če si pa podpisal, da boš plačal tista 2% potem, pa si v tej zgodbi ti tisti, ki poskuša agenta nategnit.

Enako za to komu se stanovanje proda. Kaj tebe gane koliko ljudi agent pripelje? Ti imaš svojo ceno in tisti, ki jo bo plačal je kupec.

Če pa agent pogojuje, da ti z njim podpišeš pogodbo, drugače ne moreš prodat stanovanja njegovi stranki, pa je to protizakonita praksa, ki jo mirno lahko ignoriraš in ga prijaviš.

Obremenjujem se zato, ker se mi ne da več prodajati in sem našel pravega kupca in bi mu rad pomagal. A je tok težko to razumeti ?

Bizkit45 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

smetko je izjavil:

Samo za razmislek.
Če kupec sedaj razmišlja, kako bi se izognil obveznostim do nepremičninskega agenta, koliko je možnosti, da bo prevaral tudi tebe, ko ne boš pozoren na kakšno malenkost.


Ne gre za to. Kupec je namreč pripravljen pokriti še mojih 2%. Se pravi cena-ki-mi-odgovarja + 2 %. Kupcu sem svetoval, da proba zbiti na 1%. Agent, pa se kot kaže ne strinja s tem in mi že ponuja ogled z drugo stranko. Voluharji pravi :)


katera "tvoja" 2%? za agenta? to nikoli nista bila "tvoja" 2%, ker nisi ti podpisoval nobene pogodbe. edina "tvoja" 2% sta procenta od prodaje nepremičnine državi. Vse ostalo ni "tvoje"...jeeeezzz man :)


Faking slotech!! Moja 2% DAVEK NA PROMET Z NEPREMIČNINAMI!! Fucking slo-tech...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

acookook ::

jaz bi raje počakal na drugega kupca, kot pa nekemu človeku s katerim nisem nič podpisal dal 6k ki jih rabi kupec plačat. odločitev je na tebi.

Šimpanz ::

Pred časom mi je en agent razlagal kaj ljudje delajo da se izognejo plačevanju provizije. Sorodnik ali kolega kupca podpiše posredovanje in gre na ogled. Če mu je všeč potem kupec direktno kontaktira stranko. Agent nič ne more ker je posredovanje podpisala čisto druga oseba.

Bizkit45 ::

ja če sta "tvoja" 2% za davek na napremičnino, potem jih ti plačaj, a ne?
Saj ti tudi nočeš "njegovih" 2 % plačati za agenta? :)

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Prodajalec nima do agenta nobene obveznosti. Razen tega, da do transakcije ne pride.

Prodajalec pač zdaj riskira, da kupec ne kupi stanovanja, ker noče plačati provizije. Kar se bo najbrž tudi zgodilo...

Prodalajec lahko ponudi plačilo 1% provizije, da se transakcija zaključi, seveda, če mu je pod nujno prodati stanovanje.

Druage opcija pa je, da zniža ceno stanvoanja, in dobi del kupnine na roke... Ampak to je že problem, ker folk takega kupa gotovine nima...


Problem je, da agent kupcu ne želi spustiti na 1%. Bo pač kupil družinski član, če bo.

Glugy ::

Pač kupec naj ne kupi tvoje nepremičnine pa ne bo agent nič dobil. Drugič pa že v štartu vse ki preko agenta pridejo k teb zavrni ker nočš podpirat teh vojhnih dobičkarjev. Sej zainteresirana stranka za nakup ne more bit prisiljena v nakupe..pač naj objektivno zavrača tako dolgo dokler se pogodba ne izteče. Sej ne more bit večna. Sej ne more agent tebe( no njega kot stranke) prisilit v nakup ali pač? Ko se izteče pa lahko direkt prek tebe kupi in to je to. Simpl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

bbbbbb2015 ::

mr_chai je izjavil:

Sicer vem, da sem na slo-techu in da bom dobil nasprotujoča si mnenja, but here goes:

Prodajam stanovanje brez agencije, oglas sem dal sam na spletni portal nepremicnine.net. Pred enim tednom mi je en agent pripeljal potencialnega kupca. Pač pokličejo in vprašajo, če lahko pridejo s svojo stranko in sem jim tudi ustregel. Hudič je, ker sva s to stranko nekako ujela s ceno, a bi ta agent rad kasiral 6.000 eur in to samo za dva opravljena klica in eno vožnjo 10 min. Pač vse kar je naredil, je to, da je poklical eno osebo, ki v tistem času ni imela časa brskati po nepremicninskem portalu, ker je morala dedka odpeljati v valdoltro. Jaz nisem z nobeno agencijo nič podpisal, ta oseba ki želi kupiti, pa je nekaj podpisala pred ogledom. Sicer ne vem še kaj točno. Ta oseba me je sedaj privat kontaktirala. Če ne bo šlo drastično znižati provizijo, kako bi najbolj elegantno odrezal agenta ? Ta oseba lahko prekine pogodbo. Najprej se seveda moram pozanimati kaj je ta potencialni kupec podpisal. Če je kdo imel podobno situacijo, bi prosil za nasvet.


Predlagam ti, da ta kupec najprej podpiše predpogodbo, ter plača aro. Načeloma bi predpogodbo moral sestaviti posrednik, vendar če želita, jo lahko sestavita sama.
Potem postopek kupoprodaje speljita. Ko je to speljano, ter kupnina plačana v celoti, načeloma provizijo plača v tem primeru kupec, torej nasprotna stran, ti s tem nimaš nič.

Če je vse šlo gladko, provizije so med 2 do max 4% vrednosti kupnine. Jaz sem enkrat bil v podobni situaciji, le da sem bil kupec, prodajalec pa je najel agenta.

Ko je vse šlo gladko skozi, me je prodajalec kontaktiral, rekel je, koliko je provizija posrednika, ter če sem pripravljen kriti kaj provizije. Dogovorila sva se, da je provizije pol od 3%. Kupnina se je torej zvišala za 1,5% zame, cena je bila ugodna, to sem plačal v nulo.

Še danes sem v stiku s posrednikom, brez zafrkancije, vmes je postal moja stranka, v stiku pa sem tudi s sinom prodajalca, govorila sva po 10 letih, vprašal me je, kako je hiša, pa to.

Skratka, predlagam ti, da najprej kupoprodajo spelješ v nulo - tu se lahko marsikaj zalomi. Ko je pogodba podpisana in roka dana, in denar plačan, pa eventuelno plačaš pol provizije.

Tako bi naredil jaz.

Zgodovina sprememb…

urosz ::

Ti prodaj to nepremičnino, kupec ti nakaže denar in to je to.

Če bo agent kaj jecljal, mu lepo razloži da je on tebe vprašal če lahko na ogled pripelje nekoga ki ga zastopa, pri čemer on zastopa kupca, ne tebe. in pogodbenega razmerja, niti dogovora o proviziji vidva nimata.

Tody ::

Mr_chai znižaj kupnino za 3k in tako pomagaj kupcu :) 3k naj pa plača kupec ;)

Vrjetno druga varjanta je da kupec najde agenta, ki bo manj računal in ga ta agent pelje ogledat tvoje stanovanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

UganiKdo ::

Obremenjujem se zato, ker se mi ne da več prodajati in sem našel pravega kupca in bi mu rad pomagal. A je tok težko to razumeti ?

kupcu bi rad pomagal ogoljufat agenta s katerim je on slenil pogodbo? Ja, take stvari res ni najbolj enostavno razumet.

Pač pokličejo in vprašajo, če lahko pridejo s svojo stranko in sem jim tudi ustregel. Hudič je, ker sva s to stranko nekako ujela s ceno, a bi ta agent rad kasiral 6.000 eur in to samo za dva opravljena klica in eno vožnjo 10 min.
Kako to veš? Kako veš koliko dela in kakšno delo je ta agent opravil za svojo stranko? Dejstvo je da vaju je povezal agent, dejstvo je da ima kupec z agentom sklenjeno pogodbo. Kaj in kako sta se kupec in agent dogovorila in kaj je agent za kupca opravil pa pač zgolj ugibaš. Predvsem pa kot že rečeno to ni tvoj problem.

Šimpanz je izjavil:

Pred časom mi je en agent razlagal kaj ljudje delajo da se izognejo plačevanju provizije. Sorodnik ali kolega kupca podpiše posredovanje in gre na ogled. Če mu je všeč potem kupec direktno kontaktira stranko. Agent nič ne more ker je posredovanje podpisala čisto druga oseba.


ja, kot kupec je to najlažji obvod, da se izogneš nategovanju s prenapihnjemini provizijami. Kot prodajalec, pa lahko že v osnovi (če prodajaš preko agencije) izbereš oziroma iz pogajaš z agencijo "normalne" pogoje in potem se nobeden v procesu ne počuti nategnjenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

vnetidebater ::

Kupec je sklenil pogodbo, boh pomagej.

prodajalcu ni treba prodat, če noče, kupec pa pač je podpisal pogodbo. Ob najemanju agenta se je jasno zavezal k tej pogodbu.

Pač je kupec velik idiot...lahko bi se znašel in prosil prijatelja za podpis pogodbe, prijatelj bi mu potem povedal naslov nepremičnine in bi te ta kupec direktno kontaktiral brez karkoli podpisat.

TheBlueOne ::

Kaj pa, ce kupec samo dela pritisk na ceno? Meni deluje kakor klasicna pogajalska strategija. Naredis se ubgega, ker vozis fotra v Valdotro, provizija je previsoka, tako da bi bilo fina kaj narediti na ceni itn.

Jaz bi kot prodajalec naprej zbiral ponudbe in ignoriral tegale, ce bi jokcal o nekih osebnih problemih.

jabe ::

Balkan mode on...
Mislim, če ga je najel, naj ga plača, če je opravil svoj posel. Kar se pa OP tiče - rad bi pomagal kupcu. Pri čem? Goljufanju? Edina poštena varianta je, da mu ceno tok spustiš, kolikor čutiš do tega mutibariča.

mr_chai ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj pa, ce kupec samo dela pritisk na ceno? Meni deluje kakor klasicna pogajalska strategija. Naredis se ubgega, ker vozis fotra v Valdotro, provizija je previsoka, tako da bi bilo fina kaj narediti na ceni itn.

Jaz bi kot prodajalec naprej zbiral ponudbe in ignoriral tegale, ce bi jokcal o nekih osebnih problemih.


Razumem, ampak motiš se. ;) Ni bilo nobenega konkretnega pritiska na ceno, sem jo sam postavil. Bomo podpisali predpogodbo, kjer se bo dala ara, bo pač na pogodbi družinski član, ker itak v pogodbi te voluharske nepremičninarke, nikjer ne piše nič o družinskih članih.

jabe je izjavil:

Balkan mode on...
Mislim, če ga je najel, naj ga plača, če je opravil svoj posel. Kar se pa OP tiče - rad bi pomagal kupcu. Pri čem? Goljufanju? Edina poštena varianta je, da mu ceno tok spustiš, kolikor čutiš do tega mutibariča.


Ni mutibarič. Obfuscation @ Wikipedia

Če ti misliš, da je fer 6k plačati eni podgani, pa daj... Je imela vso priložnost dobiti skoraj 2k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

smetko ::

Kot vidim, se je kupec dobro pripravil.
1. Po sklenitvi pogodbe o posredništvu je našel način, da te direktno kontaktira.
2. Uspel te je prepričati, da si ti dolžan plačati del provizije posredniku.
3. Imel pripravljeno solzavo zgodbico, zakaj sam ni mogel prej pregledat oglase.

Ali si prepričan, da nima v žepu že pripravljen scenarij, kako te izigrati, če ne za drugega, pa vsaj za varščino?
Ali poznaš dovolj zakonodajo, da boš pravilno izpeljal celoten postopek? Tu mislim predvsem, da bodo v pogodbi definirani potrebne odgovornosti, za morebitno neizvedbo posla, kot tudi prenos obveznosti za obratovalne stroške.
Ali se boš v pogodbi dovolj zaščitil, pred kasnejšimi obtožbami za fiktivne napake.

Potrebno se je zavedati, da so lahko bližnjice precej drage, posebno če so na drugi strani "prekaljeni mački".
No comment

Invictus ::

Proidajalec naj dobi od kupca aro, pol se mu pa jebe... Kot je bilo že napisano...

Če kupec odstopi, njegov/njen problem...

Kako bo kupec urejal s svojim posrednikom, ni prodajalčev problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

UganiKdo ::

smetko je izjavil:

Kot vidim, se je kupec dobro pripravil.
1. Po sklenitvi pogodbe o posredništvu je našel način, da te direktno kontaktira.
2. Uspel te je prepričati, da si ti dolžan plačati del provizije posredniku.
3. Imel pripravljeno solzavo zgodbico, zakaj sam ni mogel prej pregledat oglase.

Ali si prepričan, da nima v žepu že pripravljen scenarij, kako te izigrati, če ne za drugega, pa vsaj za varščino?
Ali poznaš dovolj zakonodajo, da boš pravilno izpeljal celoten postopek? Tu mislim predvsem, da bodo v pogodbi definirani potrebne odgovornosti, za morebitno neizvedbo posla, kot tudi prenos obveznosti za obratovalne stroške.
Ali se boš v pogodbi dovolj zaščitil, pred kasnejšimi obtožbami za fiktivne napake.

Potrebno se je zavedati, da so lahko bližnjice precej drage, posebno če so na drugi strani "prekaljeni mački".


Sploh, ker bo na pogodbi kar naenkrat nek "družinski član"...

mr_chai ::

smetko je izjavil:

Kot vidim, se je kupec dobro pripravil.
1. Po sklenitvi pogodbe o posredništvu je našel način, da te direktno kontaktira.
2. Uspel te je prepričati, da si ti dolžan plačati del provizije posredniku.
3. Imel pripravljeno solzavo zgodbico, zakaj sam ni mogel prej pregledat oglase.

Ali si prepričan, da nima v žepu že pripravljen scenarij, kako te izigrati, če ne za drugega, pa vsaj za varščino?
Ali poznaš dovolj zakonodajo, da boš pravilno izpeljal celoten postopek? Tu mislim predvsem, da bodo v pogodbi definirani potrebne odgovornosti, za morebitno neizvedbo posla, kot tudi prenos obveznosti za obratovalne stroške.
Ali se boš v pogodbi dovolj zaščitil, pred kasnejšimi obtožbami za fiktivne napake.

Potrebno se je zavedati, da so lahko bližnjice precej drage, posebno če so na drugi strani "prekaljeni mački".


Hvala za tole izčrpno poročilo. Mogoče preberi kaj sem nazadnje napisal :) Ampak vseeno hvala, saj vem, je treba biti previden, ampak ne.

1.) odprl je nepremicnine.net in nasel moj oglas. Detektivsko delo ;)
2.) ne. Od kje ti to. Nikjer nisem tega napisal. Jaz nisem dolžan nič. Od mene agent ne bo vidu centa.
3.) Obfuscation ?

Vse bom delal pri notarju. Mein Gott...

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj pa, ce kupec samo dela pritisk na ceno? Meni deluje kakor klasicna pogajalska strategija. Naredis se ubgega, ker vozis fotra v Valdotro, provizija je previsoka, tako da bi bilo fina kaj narediti na ceni itn.

Jaz bi kot prodajalec naprej zbiral ponudbe in ignoriral tegale, ce bi jokcal o nekih osebnih problemih.


Razumem, ampak motiš se. ;) Ni bilo nobenega konkretnega pritiska na ceno, sem jo sam postavil. Bomo podpisali predpogodbo, kjer se bo dala ara, bo pač na pogodbi družinski član, ker itak v pogodbi te voluharske nepremičninarke, nikjer ne piše nič o družinskih članih.


To je njegov problem, jaz ga pa pri tem ne bi podpiral, ker zna vseeno biti pravno sporno. Na vsak nacin se izogiba pogodbeni obveznosti.

Je pa vedno riziko, ce nisi lastnik svoje nepremicnine. Ampak to ni tvoj problem. Sploh ne vem zakaj poslusas ta natolcevanja.

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Proidajalec naj dobi od kupca aro, pol se mu pa jebe... Kot je bilo že napisano...

Če kupec odstopi, njegov/njen problem...

Kako bo kupec urejal s svojim posrednikom, ni prodajalčev problem...


Vem, sam jst nisem nek tipičen iztrebek, ki bi rad nategoval folk. Bi aro vrnil, če bi bili kakšni problemi, tudi če mi tega ne bi bilo treba storiti.
Pri moralno podhranjenih osebkih, kot so nekateri nepremičlninski agenti, pa se moja čednost konča. Pa niso vsi slabi, ampak velika večina je slabih.
Tistih nekaj % dobrih je potem na slabem glasu. Tako je.

jabe ::

Nateguje v tem primeru ZGOLJ kupec in tebe je prepričal, da mu pomagaš. Ironija... Pol ko bo še tebe, se pa temu reče karma.

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:



Vem, sam jst nisem nek tipičen iztrebek, ki bi rad nategoval folk. Bi aro vrnil, če bi bili kakšni problemi, tudi če mi tega ne bi bilo treba storiti.
Pri moralno podhranjenih osebkih, kot so nekateri nepremičlninski agenti, pa se moja čednost konča. Pa niso vsi slabi, ampak velika večina je slabih.
Tistih nekaj % dobrih je potem na slabem glasu. Tako je.


Kako pa ves, da je nakljucni kupec dobricina? Kako ves, da je brihten? Kaj ce ga nepremicninar najde, tozi, da se je zavedno izogibal ogvornosti, kupec pa pojasni, da sta to delala skupaj.

Ajde morda zmagata, si pa zraven po popolnoma nepotrebnem. Jaz ne bi niti prebral kaj ima on s svojim agentom, kaj sele kolaboriral.

mr_chai ::

jabe je izjavil:

Nateguje v tem primeru ZGOLJ kupec in tebe je prepričal, da mu pomagaš. Ironija... Pol ko bo še tebe, se pa temu reče karma.


Ne razumem kako bo mene kupec nategnil. Vse delamo preko notarja. Kaj vam tle ni jasno ? Je pa res, da mi bo kupec izbral notarja...OMG, kaj če bo kr ena šivilja v eni zapuščeni tovarni spisala pogodbo na kateri bo drobni tisk, da hkrati prodajam še obe svoji ledvici. Yikes!

TheBlueOne je izjavil:

mr_chai je izjavil:



Vem, sam jst nisem nek tipičen iztrebek, ki bi rad nategoval folk. Bi aro vrnil, če bi bili kakšni problemi, tudi če mi tega ne bi bilo treba storiti.
Pri moralno podhranjenih osebkih, kot so nekateri nepremičlninski agenti, pa se moja čednost konča. Pa niso vsi slabi, ampak velika večina je slabih.
Tistih nekaj % dobrih je potem na slabem glasu. Tako je.


Kako pa ves, da je nakljucni kupec dobricina? Kako ves, da je brihten? Kaj ce ga nepremicninar najde, tozi, da se je zavedno izogibal ogvornosti, kupec pa pojasni, da sta to delala skupaj.

Ajde morda zmagata, si pa zraven po popolnoma nepotrebnem. Jaz ne bi niti prebral kaj ima on s svojim agentom, kaj sele kolaboriral.


A zdej sm pa že kolaborant. Nisem nič bral. Kupec se je sam pozanimal, tudi pri notarju. Ja zdej ste mi že tok strahu nabil v kosti, da že iščem drugega kupca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Invictus ::

Tebi nepremičninski posli niso čisto jasni.

Notar se ne bo ukvarjal s provizijo med agentom in kupcem, ker to ni njegovo delo. On bo samo speljal overovitev pogodbe in vpis v zemljiško knjigo, če boiš to hotel. Nič več. On skrbi za veljavnost posla, kamor provizije agentov NE SPADAJO.

Če bo agent tožil kupca, in bo kupec kaj palamudil in vključil tebe v tožbo, potem si lahko nasrkal. Že po opravljeni transakciji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Ma ne se hecat. Kupec, notar, denar na računu, pa ni problema. Kar pa se kupca in agenta tiče, morda imajo kako klavzulo, če kupi stanovanje, ki mu ga pokaže agent, v vsakem primeru plača provizijo, ni pa to tvoj problem.

p.s.:kaj ti bluziš Invictus, zakaj svetuješ o zadevah, kjer nimaš pojma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:


A zdej sm pa že kolaborant. Nisem nič bral. Kupec se je sam pozanimal, tudi pri notarju. Ja zdej ste mi že tok strahu nabil v kosti, da že iščem drugega kupca.


Pac aktivno mu pomagas pri izogibanju pogodbene obveznosti brez da imas za to kakersnokoli korist. Kaj ti ima on za razlagat svojo situacijo? Ves bisvetno prevec. Od visine provizije do tega, da je peljal fotra v Valdoltro. Kdo ti gre brezveze natolcevati vse to kot kupec?

Kjer je vprasanje kako bi to izpeljal, ker ocitno on ne bo lastnik ampak nek sorodnik. Ocitno zelo zaupa sorodnikom ali pa samo kesira, ker kredita potem ne bo. Kar pa je ponovno cudno, ker je potem nabit s kesem ampak ne zna pobrskati po netu in nima 6kEUR, ima pa cas razlagati kdaj vozi fotra na terapijo.

Jaz si mislim, da ce ne bos ti reseval njegovega "problema" in s tem deloval rahlo obupan, se ne bo niti javil.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Tebi nepremičninski posli niso čisto jasni.

Notar se ne bo ukvarjal s provizijo med agentom in kupcem, ker to ni njegovo delo. On bo samo speljal overovitev pogodbe in vpis v zemljiško knjigo, če boiš to hotel. Nič več. On skrbi za veljavnost posla, kamor provizije agentov NE SPADAJO.

Če bo agent tožil kupca, in bo kupec kaj palamudil in vključil tebe v tožbo, potem si lahko nasrkal. Že po opravljeni transakciji...


Ja ne bo se ukvarjal, ampak to pravno področje pa pozna. Seveda, ga lahko vprašaš za mnenje izven njegovega delovnega časa mar ne ? :)

"Bo kupec kaj palamudil in vključil tebe v tožbo.." Mogoče si ti un k tle neki palamudi. Kakšno pravno podlago pa imajo, da mene vključijo v tožbo? Ker je kupec rekel, da sem mu jaz dal idejo ? OMG. Laughable!

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:



Ja ne bo se ukvarjal, ampak to pravno področje pa pozna. Seveda, ga lahko vprašaš za mnenje izven njegovega delovnega časa mar ne ? :)

"Bo kupec kaj palamudil in vključil tebe v tožbo.." Mogoče si ti un k tle neki palamudi. Kakšno pravno podlago pa imajo, da mene vključijo v tožbo? Ker je kupec rekel, da sem mu jaz dal idejo ? OMG. Laughable!


Ti bi vprasal za mnenje notarja, ki ga je priporocal on? Notar pa bo uradno samo overil podpise. (/sarkazem ON)Super ideja!(/sarkazem OFF)

Ja te lahko vkljuci v tozbo. Kot prvo kot prico, ce bo vprasal zakaj ni kupil Janez ampak njegova Micka. Ce se morda izogiba obveznostim? Potem pa morda glej fant mu je pomagal, morda se nakvasi, da je bila tvoja ideja, da si lazje prodal stanovanje. Sej sprasujes po forumu, kako bi agenta cim bolj elegantno odstranil iz enacbe, brez da poznas pogodbo med njim in stranko.

Zgodovina sprememb…

smetko ::

1.) odprl je nepremicnine.net in nasel moj oglas. Detektivsko delo ;)

Vsekakor bi to lahko opravil preden je kontaktiral agenta. Tudi za kontaktiranje agenta ter podpis pogodbe je potreben čas.


2.) ne. Od kje ti to. Nikjer nisem tega napisal. Jaz nisem dolžan nič. Od mene agent ne bo vidu centa.

To je glede na tvojo izjavo : "Ne gre za to. Kupec je namreč pripravljen pokriti še mojih 2%.", ter da te je prepričal, da rešuješ njegov problem.

3.) Obfuscation ?

Vendar te je prepričal, da rešuješ njegove zagate

Tudi notarji niso poceni, posebno če sestavijo pogodbo.
Vsekakor pa boš notarja rabil, za preverbo podpisa prodajalca, ter kupec za vpis v zemljiško knjigo. Slednje se da izvesti tudi brez notarja.
V primeru, da notar overi podpis, mora biti pogodba že sestavljena in overjena pri davčni službi, kjer boš moral plačati 2% davka od dogovorjene cene.
Postopek na davčni upravi zna kar trajati nekaj časa, lahko tudi več kot mesec dni.
Ali imaš urejeno energetsko izkaznico?
No comment

mr_chai ::

TheBlueOne je izjavil:

mr_chai je izjavil:


A zdej sm pa že kolaborant. Nisem nič bral. Kupec se je sam pozanimal, tudi pri notarju. Ja zdej ste mi že tok strahu nabil v kosti, da že iščem drugega kupca.


Pac aktivno mu pomagas pri izogibanju pogodbene obveznosti brez da imas za to kakersnokoli korist. Kaj ti ima on za razlagat svojo situacijo? Ves bisvetno prevec. Od visine provizije do tega, da je peljal fotra v Valdoltro. Kdo ti gre brezveze natolcevati vse to kot kupec?

Kjer je vprasanje kako bi to izpeljal, ker ocitno on ne bo lastnik ampak nek sorodnik. Ocitno zelo zaupa sorodnikom ali pa samo kesira, ker kredita potem ne bo. Kar pa je ponovno cudno, ker je potem nabit s kesem ampak ne zna pobrskati po netu in nima 6kEUR, ima pa cas razlagati kdaj vozi fotra na terapijo.

Jaz si mislim, da ce ne bos ti reseval njegovega "problema" in s tem deloval rahlo obupan, se ne bo niti javil.


- Kupec ni peljal fotra v vladoltro, ampak mačka k veterinarju. A je zdaj kaj boljše ? A moram res črkovat, da sm si zgodbo izmislu zarad obfuskacije. Priznam,
ta zgodba je tam po nepotrebnem.

- Kupec bo vzel kredit

Dobil sem vse informacije. Hvala za sodelovanje vsem. Prosim za izbris teme. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

jabe ::

Zakaj izbris... Povej, kako se je na koncu končalo. Mislim, da se bomo vsi nekaj naučili.

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:


- Kupec bo vzel kredit


Pac pazi. Kupoprodajno daj preverit svojem odvetniku in ne njegovem notarju!

Kupec za kredit praviloma potrebuje hipoteko, drugace so pogoje nevzdrzni. Kako bo skombiniral s hipoteko kot nelastnik in zagotovil sredsva v naprej mi ni cisto jasno.

mr_chai ::

jabe je izjavil:

Zakaj izbris... Povej, kako se je na koncu končalo. Mislim, da se bomo vsi nekaj naučili.


Upam, da ne ostanem brez ledvic. Ja bom poročal, če vas res zanima. Še posebej če se bo slabo končalo za mene, ker vem da bi v tem močno uživali.
Ena enostavna rešitev je tudi, drug agent, tak ki vem, da računa samo 1% za prodajalca, pa se potem s ceno ujamemo, če bi res hotu bit full previdn in paranoičen, tko kot ste nekateri tukaj.

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:



Upam, da ne ostanem brez ledvic. Ja bom poročal, če vas res zanima. Še posebej če se bo slabo končalo za mene, ker vem da bi v tem močno uživali.
Ena enostavna rešitev je tudi, drug agent, tak ki vem, da računa samo 1% za prodajalca, pa se potem s ceno ujamemo, če bi res hotu bit full previdn in paranoičen, tko kot ste nekateri tukaj.


Nihce ti ne bi svetoval, ce bi uzivali v tvojih problemih. Potem bi te vspodbujali k tvojim kreativnim resitvam.

V primeru drugega agenta bo prej moral placati oba. Zakaj bi vkljucitev dodatnega agenta spremenila njegovo pogodbo s prvim?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepremičninske agencije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567211 (2589) LeQuack
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374823 (3792) Invictus
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710807 (8284) Telbanc
»

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Oddelek: Loža
285493 (1956) mat xxl

Več podobnih tem