» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
27 / 55
»»

Samael ::

Masayoshi je izjavil:

Brownu so ravno par dni nazaj zagarantirali pogodbo.

https://twitter.com/espn_macmahon/statu...

To sem pa spregledal. Torej je res najbolj razumna poteza odkrižati se WCS-ja.
Samael != Samuel

hamez66 ::

Lepa tekma... so far. :) Motivacija je prava.

Duhec ::

Bravo, še en skalp!
http://blackbird.si/

Samael ::

Prekinili niz devetih zmag Bullsov in nadaljevali niz šestih lastnih zmag, nekaj kar se je nazadnje zgodilo leta 2016. Da ne omenjam odlične obrambe. Mislim, da so bili že pred to tekmo na petem ali šestem mestu v ligi po obrambi, kar zna biti, če steče še napad, tisti del mozaika, ki je ekipi manjkal pretekla zadnja leta.
Josh Green je iz tekme v tekmo boljši in če bo takole nadaljeval, se lahko Dallas nadeja solidnega mladega 3&D igralca.
Samael != Samuel

GupeM ::

Jaz pa gledam statistiko GSW, pa vid da je Draymond Green igral samo 7 sekund pa začel je v prvi peterki. Sem moral it prav gledat, kaj se je dogajalo.

Green je poškodovan in ne more igrat, je pa hotel začeti v prvi peterki ob vrnitvi Klaya Thompsona. Tako da ga je CLE počakal, da je naredil faul nad njimi in je lahko menjal.

judoka ::

Zgleda da mavsi prestavljajo v visjo prestavo...

eric_cartman ::

Klay is back :)


Mislim, da so GSW kar frontrunnerji za zmago.

Moram priznat, da sem presenečen in navdušen glede Josh-a Greena pri Mavsih. Sem bil eden največjih kritikov za ta draft in izgleda, da se je fant postavil na noge. Trenutno izgleda kot boljša verzija Dwight-a Powell-a z dodatkom playmakinga.

Ampak ne glede na to, da THJ lahko na določenih tekmah nasuje 30 točk in pripomore k zmagi, bi že od štarta rad, da se ga znebijo. Preveč streaky in enodimenzionalni igralec.. Sploh pa za 17 milijončkov na leto. Upam, da do trade deadline-a gre drugam, čeprav dvomim.

Kurzweil ::

Če nisem imel pred časom možnosti ogleda tekem, pa sem vesel, da sem lahko pogledal vse v tej seriji zmag... še posebej proti CHI, GSW in DEN.

Prav neverjetno je, kako je bil lani DAL eden boljših napadov lige in ena slabših obramb lige, sedaj pa smo naenkrat v obratni situaciji... trenutno so najboljša obrambna ekipa lige, razen zadnjih tekem in nekaj izjem, pa eden slabših napadov lige.

V tem obdobju je treba pohvalit dobro obrambo, tudi Luka je kakšen nivo ali dva boljši na tem področju... igra je precej bolj smooth, več se podaja, igra je bolj ekipna in igra se obramba... dejansko je vse to omenjal Kidd pred začetkom sezone... kot smo/ste že vsi opazili, je zadnje obdobje odličen Brunson, zelo pa veseli dejstvo, da je zelo napredoval oz. dobil priložnost Josh Green, ki je mogoče bil kar precej zapostavljen... kot bi rekel kolega, Carlisle je podoben kot Golemac pri Cedeviti Olimpiji... tu ni veliko prostora za mlade oz. njihov razvoj. Na tej tekmi sta tako Green kot Brunson iz igre metala 80%. Sicer pa je svoje zadel tudi Kleber... Luka pa mogoče slabši v napadu... kar se mu lahko opraviči, saj vemo, da ni ravno v ritmu... zgrešil je par metov, ki jih običajno res ne... bi si upal trdit, da je bila nad njim tudi kakšna nedosojena osebna napaka... nasploh pa... kar Luka najbolje zna, ko ne steče napad, se slednji zna lepo prilagoditi sistemu in dostavi kaj drugega, tokrat je bil to, kot bi rekli Američani, massive tripple double.

Sicer pa ko takole ekipa igra kot eno, ko se podaja... ne solira preveč... je DAL tako kot MEM zelo neugoden, ko/če ne veš iz kot preti nevarnost. Opažam še eno dobro stvar, da se pri prenosu žoge precej več pomaga Luki, kot se je lani... tako, da je včasih pravo olajšanje, ko vidiš recimo Brunsona, ki igra v isti postavi kot Luka in slednji prenaša žogo... za nameček pa je še nevaren za obroč... podobno velja še za kar nekaj drugih, ki seveda olajšajo življenje Luki in še komu, predvsem pa skrbijo za spacing in da ni nekih podvajanj na Luki celo tekmo. Na kratko, tole je igra DAL, ki pa se jo da gledat in nosi rezultat očitno.

Mi pa ne da mira razmišljanje, če bi DAL s Porzingisom igral tako, kot sedaj, ko igra res odlično in tekoče.

Mi je pa Marquese Chriss dober, tudi če se v njegovem stat linu ne vidi, tip prinaša energijo in opravlja umazan posel.

Je pa tudi res, da je na tej tekmi več kot služil met za 3 točke, ki je bil 45%.

Je pa tale CHI ubijalski, predvsem naveza DeRozan-LaVine-Vučević... ki lahko zadevajo od koder hočeš... DeRozan je res doživel nek preporod, če ga prej nekako nisem prebavljal, pa vidim, da je sedaj le našel svoj mir... ti njegovi meti iz pol-razdalje znajo ubijat nasportnika, tudi njegov prodor... LaVine lahko praktično počne kar hoče, njegova tehnika meta in gibanje je res za učbenike, ampak na tej tekmi, mu ni prav zares stekel met, pa je bil parkrat povsem odprt... Vučević pa tudi vemo, da je eden tistih centrov, ki lahko zadeva od povsod. Ko pa imaš enkrat tako nevaren trio, praktično nevarnega iz vseh položajev... pa naenkrat dobijo prostor ostali, ki jih dejansko ta trojica dela neprimerljivo boljše.

Moram priznat, da lahko s takšnim CHI precej bolj simpatiziram, kot sem s tistim iz 90' let... ko sem bil die hard fan Utaha :D

V glavnem, lepa serija (6) zmag DAL... morem pa res še enkrat napisat, ne vem, če DAL v tem trenutno sploh kaj pogreša Porzingisa...

Zdej pa ko so nas malce razvadili, pa človek naenkrat vidi še par zmag v naslednjih dneh/tednih... prihajajoče tekme Dallasa: NYK... MEM... ORL... OKH... TOR... PHO... MEM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Zimonem ::

Brunson je že ves čas soliden. Edino kar ga so ga lani dajale poškodbe. Pa je bil ne konsistenten. Kot drugi Play pa povsem soliden. Sploh prvo sezono bolje kot takrat še prisoten dsj.

Masayoshi ::

V PO je lani povsem poniknil...

Kurzweil ::

@Zimonem, se sicer strinjam... ampak bi vseeno rekel, da je dodal še ščepec več sposobnosti vodenja, včasih je res precej več soliral... je pa res, da je to tisto, kar sem že prej pisal... dejansko celotna ekipa igra bolje, več se podaja, bolj ekipno...

Je pa dejansko tale niz 6. zmag najdaljši odkar igra Luka za DAL... no dejansko je to najdaljši niz po šampionski sezoni 2011, ko vem, da je bil DAL prvak... pa so v tej seriji zmage nad GSW, DEN, CHI,.. lepo, nimamo ravno vsak dan privilegija napisat takšne pohvale... pa še en statistični cukr... Luka je dosegel svoj 39. tripple double, kar je največ med vsemi igralci do 23. leta v ligi NBA v vsej njeni zgodovini...

Luka Dončič ... 39
Oscar Robertson ... 38
Magis Johnson ... 31
Ben Simmons ... 22
Lebron James ... 14

Sem pa že večkrat razmišljal tudi nekaj drugega... jasno, da je vloga EU oz. international igralcev zadnja leta vedno večja... ampak kje bi si mislil tam nekje v 90'... da bo top 5 rebounderjev lige Evropejcev, trenutno:

1. Rudy Gobert - 15,1 skoka
2. Nikola Jokic - 14.2 skoka
3. Clint Capela - 13.1 skoka
4. Jonas Valanciunas - 12,1 skok
5. Domantas Sabonis - 11,7 skoka

drvo ::

White Men Can't Jump

Kurzweil ::

drvo je izjavil:

White Men Can't Jump


Ne boš verjel, dejansko sem hotel na samem koncu dopisat točno tole... pa sem v duhu časa, ko se bo našel nekdo in bo kakal po tem topicu zaradi današnjih norm in standardov... stvar raje izpustil :))

Haha, kakšna blokada Ja Moranta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

drvo ::

Vsaj zaenkrat ta crap pri nas še ni tako zasidran.
Čeprav na slo-techu nikoli ne veš, če v temo zajadra kak bolj woke admin. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Voss ::

Kurzweil je izjavil:

drvo je izjavil:

White Men Can't Jump


Ne boš verjel, dejansko sem hotel na samem koncu dopisat točno tole... pa sem v duhu časa, ko se bo našel nekdo in bo kakal po tem topicu zaradi današnjih norm in standardov... stvar raje izpustil :))

Haha, kakšna blokada Ja Moranta



Uff to je pa res redkost. Sam se iz glave spomnim samo Jordana in pa Farieda ko je to storil, je še igral za Denver. Kot zanimivost, še decembra 2021 je igral za CSKA.

Horas ::

pa lebron, kar poišči.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Voss je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

drvo je izjavil:

White Men Can't Jump


Ne boš verjel, dejansko sem hotel na samem koncu dopisat točno tole... pa sem v duhu časa, ko se bo našel nekdo in bo kakal po tem topicu zaradi današnjih norm in standardov... stvar raje izpustil :))

Haha, kakšna blokada Ja Moranta



Uff to je pa res redkost. Sam se iz glave spomnim samo Jordana in pa Farieda ko je to storil, je še igral za Denver. Kot zanimivost, še decembra 2021 je igral za CSKA.


Tole je neverjetno... dejansko je šel z rokami do višine tistega kvadrata za obročem... pa bi rekel, ko bi imel samo vertikalo... pa je tip to naredil s kar precej horizontalnega gibanja/leta...

Sem pa spremljal Farieda pri CSKAju in upal, da bo naredil kaj... pa je zgleda že svoje povedal in je seveda že bivši član CSKAja... on je tudi bil fizično in atletsko zelo sposoben... včasih, ko sem precej igral NBA 2k14... sem naraje dal on draft... ko so šli vsi igralci v draft pool in je potem vsaka ekipa vzela enega igralca... no tam sem vsakič drugič vzel Farieda... pa zanimiv, da celo na centra... ker je bil v skoku dominanten, zaradi atletskih sposobnosti, pa sem tiste klasične centre lahko šolal... tudi sicer ni bil v tem smislu kaj slabši, kot v sami igri... je pa res, da je bil met pa obupen.... en tak precej bolj gibljiv DeAndre Jordan recimo...

Duhec ::

Ne vem, če se ni tudi z licem dotaknil table... 8-O
http://blackbird.si/

Okapi ::

Kurzweil je izjavil:


Tole je neverjetno... dejansko je šel z rokami do višine tistega kvadrata za obročem... pa bi rekel, ko bi imel samo vertikalo... pa je tip to naredil s kar precej horizontalnega gibanja/leta...

:)) Fizika. Z mesta ne moreš tako visoko skočit, kot če imaš zalet.

Horas ::

tudi lahko, imaš genetic freake. pa ne mislim tiste ki imajo 220cm.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Okapi je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Tole je neverjetno... dejansko je šel z rokami do višine tistega kvadrata za obročem... pa bi rekel, ko bi imel samo vertikalo... pa je tip to naredil s kar precej horizontalnega gibanja/leta...

:)) Fizika. Z mesta ne moreš tako visoko skočit, kot če imaš zalet.


Sej pa ne govorim iz mesta-mesta... pač če maš horizontalno gibanje res dolgo, potem parabola leta res ne more biti izrazita... drugače pa vprašaj kakšnega blokerja pri odbojki, ti garantiram, da se najde že znotraj slovenske reprezentance kdo, ki bi z malce truda prišel blizu vrha table... bolj ali manj iz mesta... če pa se odrineš par metrov prej, pa bo malcee težje držat to maksimalno višino toliko časa... niti ne vem kako ti naj razložim... pač če imaš daljše horizontalno gibanje, je težko v končni fazi tega leta priti tako visoko, če res nimaš odriva... večina morda višje pride, če bi tam skočila z mesta oz. s korakom ali dvema....

Kodrnusa ::

Pri odbojki Čebulj najvišje skoči v Slo reprezentanci. 365 cm ima dosega seveda z zaletom in sonožnim odrivom. Testirajo pa tako da skačejo na košarkarsko tablo, prste si pa namažejo s kredo.

Kurzweil ::

Kodrnusa je izjavil:

Pri odbojki Čebulj najvišje skoči v Slo reprezentanci. 365 cm ima dosega seveda z zaletom in sonožnim odrivom. Testirajo pa tako da skačejo na košarkarsko tablo, prste si pa namažejo s kredo.


Poznam to... zato pa sem omenil...

Drugače pa long story short... ne vem, kje ste zdej našli to, da bi naj nekdo brez zaleta bolje skočil, kot tisti, ki ima zalet... je pa seveda od potreb in situacije odvisno... kakšno gibanje rabiš oz. ti je na voljo v dani situaciji. Še enkrat... napisal sem samo, da je imel Morant sorazmerno dolgo horizontalno gibanje... za kar rabiš seveda še toliko več zaleta/odriva... that's all... res ne vem, kje ste zdej našli težavo? :D Okapi, kaj natančno si hotel povedat?

... ali na kratko... Morant ni bil visoko samo kratek čas in je imel dolgo horizonatalno gibanje, za kar rabiš še toliko več dat v skok... Okapi to sem hotel napisat... da če bi imel visoko parabolo in bi za kratek čas bil na takšni višini, je nekaj povsem drugega, če bi rad dosegel nekje podobno parabolo in letel dlje časa... kako ti to ne kapne... kaj se ti zdi, da moraš tu še dodatno pojasnevat? :D Nekaj se nisva razumela očitno...

Okapi ::

Ti si napisal, da bi skočil še višje, če bi imel samo navpično gibanje. Se pravi, če bi skočil z mesta.
.. pa bi rekel, ko bi imel samo vertikalo... pa je tip to naredil s kar precej horizontalnega gibanja/leta...


Košarkaš pač ve, kje mora skočit, da bo na najvišji točki parabole ravno pri košu oziroma tabli.

Morant ni bil visoko samo kratek čas in je imel dolgo horizonatalno gibanje, za kar rabiš še toliko več dat v skok...
Horizontalni del je prišel od zaleta - če bi ga hotel skrajšati, bi ne mogel skočiti tako visoko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Kurzweil ::

Ve, kje mora skočiti... ampak mu ni vedno dana željena možnost...

Jaaa... to pišem, da ima tip zalet/odriv... jao... jaz sem samo napisal, da je skočil visoko in imel dolg horizonatelni let... that's it... kako stvari fizikalno potekajo mi je kristalno jasno... kar mi pa ni jasno pa je, da ne vem odkod ideja, da sem napisal, da bi z mesta skočil de facto več... oz. od kje se ti je zdela potrebna sploh ta razlaga? Kje si razbral, da komu ni jasno, kaj človek potrebuje za takšen skok? :D

Drugače pa ponoči, ko sem bežno imel na 2. screenu ESPN... je bilo precej govora, da se DAL bojda že 3 dni na polno trudi dobit Mylesa Turnerja... ta pa pomaga pri morebitni realizaciji celo Rick Carlisle... problem je, ker nimajo kaj ponudit oz. bi naj IND hotela Brunsona kot del paketa, kar pa še posebej po zadnjem obdobju nobenemu ne diši... že res, da bi Myles Turner sedel v DAL... ampak potem pa spet pridemo do situacije, ko Luka nima koga, da ga razbremeni... jaz samo upam, da se ne bo še naprej kot jara kača vleklo tole... ker kaj bi lahko DAL ponudil, da bi dejansko napredoval in ne izgubil preveč... resnično ne vem... pol ekipe praktično ni vredne nič... druga polovica pa trenutno deluje res dobro...

Okapi ::

Kurzweil je izjavil:

Kje si razbral, da komu ni jasno, kaj človek potrebuje za takšen skok?

Saj sem ti že citiral. Ti si napisal, da bi razumel tako visok skok, če bi imel SAMO vertikalo. Imeti samo vertikalo, pomeni imeti nič horizontale, se pravi skočiti z mesta v višino.

Ampak najvišje lahko skočiš, če imaš tudi ravno prav horizontale.

Kurzweil ::

Jaaa. jaz samo pravim, da ima tip nenormalen odriv... še enkrat, nikjer pa nisem omenil, da bi skočil iz mesta več... ne razumem te... oz. ne razumem, zakaj to razlagaš... sem prepričan, da je to tukaj vsem jasno. Kakšne neizživete pedagoške sanje?

eric_cartman ::

Drugače pa ponoči, ko sem bežno imel na 2. screenu ESPN... je bilo precej govora, da se DAL bojda že 3 dni na polno trudi dobit Mylesa Turnerja... ta pa pomaga pri morebitni realizaciji celo Rick Carlisle... problem je, ker nimajo kaj ponudit oz. bi naj IND hotela Brunsona kot del paketa, kar pa še posebej po zadnjem obdobju nobenemu ne diši... že res, da bi Myles Turner sedel v DAL... ampak potem pa spet pridemo do situacije, ko Luka nima koga, da ga razbremeni... jaz samo upam, da se ne bo še naprej kot jara kača vleklo tole... ker kaj bi lahko DAL ponudil, da bi dejansko napredoval in ne izgubil preveč... resnično ne vem... pol ekipe praktično ni vredne nič... druga polovica pa trenutno deluje res dobro...


Tole je glavno vprašanje.. Ali se splača za Mylesa Turnerja žrtvovati Brunsona in kaj ekipa s tem izgubi. Meni se to ne zdi opcija. Res bi dobili enega najboljših centrov v ligi trenutno.. Samo.. Kaj pa playmaking? Potem je tako kot praviš Luka spet sam za vse.

Čeprav sem nekje slišal, da želijo Brunson-a in še Green-a. Ne samo Brunsona.

IMHO. Jaz bi v tem momentu trade-al Brunsona + Green-a + še 2025FRP in 2027 FRP za kakšnega ALL STAR caliber player-ja npr. Lillard,... Za Simmonsa je tut vprašanje.. Zelo bi pasal notri k Mavsom.

Vsekakor pa ne Brunsona in Greena za Myles-a.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

Jaz Brunsona ne bi menjal za Turnerja. Zame je Brunson bodoci as ali vsaj igralec podobnega nivoja. Sede mi ze od rookie
sezone zaradi njegove zgodovine (college basketball player of the decade). Napreduje iz sezone v sezono, njegove mentalne kvalitete so ocitne. Zelo koristen igralec za ekipo.

Za Simmonsa mogoce...ampak Simmons je mentalno nasprotje Brunsona. Bi verjetno tudi v temu primeru rekel ne, ker Simmons bi stal se veliko vec
kot Turner.

Zimonem ::

Dallas ima že tako preveč povprečnih centrov. In premalo kreatorjev. Če že kak deal se je treba znebit kakega centra.

Masayoshi ::

Govorice so tudi za deal Porzingis - Turner, Lamb. Sicer dvomim da je/bo kaj na tem.

eric_cartman ::

Masayoshi je izjavil:

Govorice so tudi za deal Porzingis - Turner, Lamb. Sicer dvomim da je/bo kaj na tem.


Haha. Js mislim da ne.. RC je komaj čakal, da se znebi KPja in prav tako obratno.

Masayoshi ::

Verjetno res, ampak špekulirajo o 3-way dealu, tako da bi Porzi pristal nazadnje nekje drugje.

Kurzweil ::

Smo si nekako edini, da ni neke zares sprejemljive možnosti za DAL, da bi prišla do Turnerja... edini deal, ki bi meni osebno šel skozi bi vključeval Porzingisa... ampak tudi o tem smo že precej... če je 3-way deal bi še nekako razumel... IND, če gre v pomlajevanje seveda ne rabi enega Porzingisa... si pa ne znam, tako kot verjetno večina tu predvstavljat, kdo bi na max pogodbi želel Porzingisa, ki bi sicer še bolj neka opcija, če ne bi imel toliko težav s poškodbami. To je seveda problem, ki se že nekaj časa vleče in tudi v bodoče ne vidim neke resne opcije, da bi DAL uspelo kaj res omembe vrednega.

Sem pa ponoči pogledal tekmo LAC-DEN in je res grdo, kako je DEN v 3. četrtini vodil z +25, pa na koncu tekmo celo izgubil. Je treba priznat, da LAC precej dobro fukncionira brez Leonarda in Georga... Reggie Jackson je kar konstanten, treba priznat, čeprav ga videt ne morem... podobno velja za Marcusa Morrisa... Coffey je celo dosegel svoj osebni rekord 7. podaj na tekmo, pa tudi sicer igra dobro v zadnjem obdobju... več kot solidno tudi Mann, Bledsoe, Zubac,... na drugi strani pa ni bilo pretirano veliko razpoloženih igralcev, tokrat je svoj rekord sezone z 30 točkami dosegel Aaaron Gordon, Jokić je bil tudi zelo soliden po njegovih standarih.. ampak tole tekmo preprosto ne bi smeli izgubiti... tale boj na zahodu za ta mesta od 5. do 12. mesta... torej za play-in bo še res zanimiv.

MEM pa spet kaže zobe, tokrat je padel GSW... spet odlična ekipna igra MEM, všeč mi je bilo, kako je Ja Morant grizel Curry skozi celotno tekmo... je tale Morant res ena pojava in prava popestritev lige.

Kurzweil ::

Danes/jutri ob 1:30 po našem času... NYK-DAL.. tudi s prenosom na Arena Sport Slovenija... komentator Luka Štucin, sokomentator ata Dončič.

Sicer pa pri DAL sta out Porzingis in WCS...
Pri NYK pa Rose, Šamanić, Arcidiacono... zaenkrat pa so game time decision Nerlens Noel, Taj Gibson, Kemba Walker...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

belo mleko ::

Upam da prodajo KPja. Samo vprašanje časa je, kdaj se bo polomil. Trenutno vsaj ok igra in se ga lahko lažje znebijo.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Kurzweil ::

Obupen 1. polčas za DAL... dobro, da tudy NY nič posebnega... verjamem, da bo v 2. polčasu DAL odigral konkretno bolje...

eric_cartman ::

Kurzweil je izjavil:

Obupen 1. polčas za DAL... dobro, da tudy NY nič posebnega... verjamem, da bo v 2. polčasu DAL odigral konkretno bolje...


Žal je bilo še slabše. :)

Kodrnusa ::

Kle se vidi, kako de Dallas zanaša samo na trojko. Kadar imajo trojke cez 40% igrajo (kao) dobro, kadar manj je polomija. Danes so jih knicksi stisnili in ni bilo odprtih metov in posledično slab % trojk... V playoffu se nivo obrambe dvigne! O Dončiču ne bom izgubljal besed. Je komentator na ESPN rekel da je ballhoger, in da se igra Dallasa zaustavi, ko je on v igri. Se prav vidi, da noben ne pogleda proti košu (mogoče Brunson) in samo njega iščejo, da mu žogo predajo...

Masayoshi ::

Evo ena tekma pa uleti Kodrnusa... Proti Chi in GSW nisi gledal? Ballhoganje se zgodi ko jim met ne gre. Če bi gledal tekme ko ni bilo LD in jim tudi ni šlo bi opazil, da takrat ko jim ne gre, in ni Luke pa Brunson postane ballhoger.

Ja, s prvim delom se strinjam, umrejo ali obstanejo samo s trojko. Lukov met je že celo sezono katastrofa, ko gre ostalim več podaja, tako da takrat še gre, ko more pa sam več poiskušat, ker tudi ostali nič ne zadanejo, je pa polomija.

Kodrnusa ::

Kolikokrat naj še ponovim. Gledam vsako tekmo Dallasa. Sem gledal tudi Bullse in Warriorse. Vsi govorite kot da so Bullse in Warriorse unicili? Pac pri Bullsih so Levine, Derozan ,vujacic bili res slabi to tekmo, pri golden statu pa curry tud ni bil taprav ( je ze vec tekem tako). Vseeno je Dallasa lepo odigral obe tekmi, vendar ko pride ena taka tekma potem te vse mine. Zaenkrat vsaj dobro kaze za playoff ker so ostali gnili (lakersi, clipersi...).

Masayoshi ::

Valda je bil Vujačić slab, saj je že kar nekaj let v penziji ;) Kdo govori o kakem uničenju (še dobr da vsi) sam zmagal so oba prva po konferencah. Je pa Chicagu izgleda res padla forma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Samael ::

Kodrnusa je izjavil:

Kle se vidi, kako de Dallas zanaša samo na trojko. Kadar imajo trojke cez 40% igrajo (kao) dobro, kadar manj je polomija.

Se strinjam. Če jim stečejo trojke, lahko ubijejo vsakogar, če jim ne, je večinoma pogreb za njih.

Kodrnusa je izjavil:

Danes so jih knicksi stisnili in ni bilo odprtih metov in posledično slab % trojk...

Stisnili in ni bilo odprtih metov? A sva gledala isto tekmo? Tako Luka, kot Brunson sta ustvarila kar nekaj odprtih metov, pa ni šlo skozi niti to. Vem, da ves čas ponavljaš, da gledaš vse tekme, ampak vedno znova, ko komentiraš, se vprašam, če si videl sploh tekočo.

A to, da je imel en Luka več skokov, kot vsi trije Dallasovi centri skupaj, si pa gladko spregledal?
Pa da je bil drugi najboljši v skokih Brunson (1.85cm)? Če ne bi bila zgolj košarka, bi rekel, da je to že rahlo tragično ... ampak ej, še vedno nekako visijo na solidnem petem mestu zahodne konference. Novim zmagam in porazom naproti... :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Ja, tole ponoči je bilo res zelo mučno za gledat...že na samem začetku je Luka serviral lepe podaje po pick and rollu in alley-upi so bili neuspešni... obramba po kateri so sloveli v zadnjem obdobju je povsem zatajila, je pa res, da je bil NYK precej razpoložen pri metu za 3 točke...

... na drugi strani je bil DAL povsem brez idej, tu je navkljub nekaj dobrim podajam Luke njegova ekipa povsem zatajila in ni zadevala, potem je Luka izgubil še kakšno žogo, ki jo mogoče običajno ne.

... vemo, da DAL v veliki meri živi od trojk, na tej tekmi je met popolnoma zatajil, saj se je gibal nekje med 10-20%... pri čemer razumem, da nimaš šuterskega dneva, ne razumem pa, zakaj še vedno vztrajaš, ko je res vse že tako jasno, da ne gre... tu sta si bila poleg verjetno, poleg vseh nas, edina tudi komentatorja z atom Dončičem na čelu edina. Na koncu lahko rečem tako, kot sta tudi onadva dejala, katastrofalna tekma v vseh pogledaih.

Pri tem slabem metu me je jezilo to, da cel kup igralcev niti ni probalo v prodor, razen seveda Brunsona in Luke... in še huje je, da nihče niti ni probaval, tu me je ob živce spavljal DFS, najbolj pa Kleber, ki ga očitno živega ne spraviš pod koš... v prodor, kjer šele, da bi igral tu pa tam malo centerske igre... govorim zato, ker je imel vsaj 5x res več kot odprto pot do koša, pa je podajal, ali pa metal za 3 točke...

Bolj, kot se je tekma spreminjala v frustracijo, vedno več je bilo individualnih akcij... ni bilo tistega pretoka žoge, ki smo ga od DAL v zadnjem obdobju vajeni. Igra DAL je bila sebična, statična, forsiralo se je neizdelane mete, po večini za 3 točke.

Na drugi strani je NYK bil seveda lačen te zmage, sploh po tem dogajanju okol navijačev, še posebej do Randla...

Kleber tema... DFS tema... Bullock, ki mi že lep čas najeda, tudi slabo (mimogrede, da spomnim, lani je imel met okrog 45% za 3 točke), Powell slabo...

Takole bom rekel, glede na videno v zadnjem obdobju jim ne zamerim nič... se zgodi takšna tekma, recimo da je to ena od tistih tekem, ko res nič ne gre in da jo hitro pozoabijo.

Če pa me je kaj zmotilo pa je, slabo vodenje Seana Sweeneya, torej pomočnika Kidda pri DAL, ki sedaj vodi ekipo... tip se je odčitno pred tekmo odločil kakšna bo rotacija in ni bil niti 1% pripravljen v razne prilagoditve, spremembe... ko res nikomur ni šlo, je tip dejansko povsem pozabil na Josha Greena, ki je bil v zadnjem obdobju odličen... na tej tekmi niti ni imel priložnosti... Ntilikina ni praktično nič igral... več bi moral igrati Marquese Chriss... še posebej, ker več kot očitno DAL na mogel zapret rakete... torej potrebne so bile neke prilagoditve... ožanje obrambe... prevzemanje... mogoče celo Boban... karkoli, ampak Sweeney ni naredil nič... to govorim zato, ker je en Mitchell Robinson dobesedno poniževal, vse visoke igralce DAL na tej tekmi, dejansko jih je šolal ko mlade mačke... prav mučno je bilo to gledat... tu je pogorel tudi obrambno soliden Kleber.

Predvsem pa ko je manjkala energija in obramba, bi moral poiskusit z Ntilikino, Greenom, Chrissom... pa nič.

In pa seveda slabo izvajanje prostih metov... tokrat je DAL izvajal proste mete 68%

Naslednja tekma je proti trenutno najbolj vroči ekipi lige MEM v gosteh... več kot idealna priložnost, da se odkupijo z brutalno željo in voljo, ker kot rečeno, upam in verjamem, da je bila to zgolj ena slaba tekma DAL... potem pa sledi kar 5 domačih tekem DAL na domačem parketu, po tem vrstnem redu: ORL, OKH, TOR, PHO, MEM... potem pa gostujoča tekma proti GSW in proti POR...

Tekma za pozabo, verjamem, da bo že naslednja tekma povsem druga zgodba... mogoče ena lepa lekcija in streznitev po tej lepi seriji zmag.

Badwolff ::

Redish NY za protected pick (CHA) ...

Čuden trade

The Charlotte first is protected top 18 (2022), top 16 (2023), top 14 (2024) and top 14 (2025). Turns into a 2026 and 2027 second if not conveyed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Masayoshi ::

pick+Knox za Reddisha, ne samo pick.

Samael ::

To je en pick, da ne bo koga zmotilo navajanje letnic in sicer tako si Hornetsi zagotovijo, da obdržijo lottery oz. dovolj visoki (torej dober) first pick do leta 2025 in če do takrat tega enega crappy first picka ne oddajo, se ta dolg spremeni v dva zaporedna second picka po tem letu.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Badwolff ::

Masayoshi je izjavil:

pick+Knox za Reddisha, ne samo pick.


Mislim... Knox je subtraction by addition za Hawkse...

Samael ::

Ja, najbrž je samo filler, ki bo waivan, tako da ni omembe vredno.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Kar se All-star glasovanja tiče... pa je Ja Morant prehitel našega Luko... kar seveda ne preseneča, ker je Ja Morant letos odličen. Malce prilivam ogenj na dejstvo, ker se bosta MEM in DAL še v tem mesecu med seboj pomerila 2x... kdo ve, mogoče pa ravno to odloči... namreč direktno na All-star se menda uvrstita po 2 igralca iz vsake sekcije...

https://imgur.com/a/LyhOdeK
««
27 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195661 (92970) Samael

Več podobnih tem