» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
26 / 55
»»

Samael ::

Po poškodbi novinca Eugena Omoruya, ki je s tem zaključil sezono in so se mu posledično pri Dallasu odpovedali (waived) imajo odprto 2-way pozicijo.

Glede na 10-dnevne pogodbe zaradi manjkajočih igralcev, kjer sta se najbolj izkazala Theo Pinson in Marquese Chriss, slednji zaradi časa, ki ga je že preživel v NBA ne more podpisati 2-way pogodbe, tako da je precej verjetno, da bodo podpisali s Pinsonom.
Sta pa oba dva igrala dosti ok, Marquese Chriss (to je tisti mladec, ki je imel dve leti nazaj v uniformi GSW en mini incident z Luko) mogoče celo nekoliko bolje in bi bilo najbrž smiselno, če bi sprostili še eno pozicijo (se mogoče odrekli WCS-ju?) in za nek drobiž prišli do obeh.
Samael != Samuel

Horas ::

prekla je doživela katarzo?? :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Lepa zmaga DAL... zadnje čase nimam pretiranega časa, da bi res podrobno spemljal ligo... od kdaj je Brandon Knight član DAL? :|

Masayoshi ::

10 days hardship exemption pogodba zaradi odpadlih zaradi korone. Imajo pa sedaj en 2-way plac, ker so se odrekli Omoyurija, ki je poškodovan. Bomo videli koga bodo izbrali. Menda je največji kandidat Pinson.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Kurzweil ::

Şicer nisem gledal tekme, mogoče je bom, ko bo čas v naslednjih dneh, ampak zdi se, da je Brendon Knight odigral več kot dobro tekmo... 18 točk (met iz igre 6/12 in prosti meti 4/4), pobral je še 3 skoke, 5x podal in ukradel 1 žogo... vse to v 24min igre... zgleda zanimivo... seveda se Knighta spomnim iz preteklosti, ne vem pa sedaj, kako ekipni igralec je, kakšno igre obrambo in podobno...

Če bo sreča, se na naslednjih tekmah vrača še Dončič, če ni kovid pustil kakšnih posledic, bo to seveda več kot fino... gleženj bi sedaj res moral biti saniran kot se spodobi....

Namreč naslednje 3 tekme DAL so 2x proti SAC in 1x proti OKH... ne bom skromen pri željah, da bi vsa 3 tekme DAL lahko/moral dobiti... po teh 3 temah, pa sladi tekma proti DEN in GSW...

Zdej, če dovolj spremljam ligo zadnje dni... Chriss še ni igral skupaj z Dončičem? Kot je že @Samael omenil, se ga več kot dobro spomnim pred časom, ko sta se zapela na tekmi med DAL in GSW... sem pa prepričan, da je bila tisto zgodovina oz. so fantje dovolj veliki profesionalci, da je bilo tisto zgolj in le v žaru borbe, deloma pa tudi nakazuje kakšen karakter je Chriss, po drugi strani pa tudi borec, kar DAL vsekakor potrebuje...

Kot ste že omenili, jaz bi se mogoče odkrižal vseh teh limitiranih bench warmerjev in dal priložnost vsem tem novim prišlekom... nova energija, ostali so imeli svojo priložnost, da se dokažejo...

Mato989 ::

Dobro tole danes KP, no sicer pa, če bi KP igral proti meni kot 17tem centru Blazersov z 184cm, bi tudi imel tako statistiko =)

Nerealen pokazatelj, ko bo proti stala spet polna peterka bo pa spet izgubljal žoge in falil kot po tekočem traku.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kurzweil ::

To je res, da je KP danes lahko precej lažje igral, ker pri POR ni bilo parih visokih igralcev... po drugi strani pa je bila tole dobra all-around predstava KPja... tudi kar se tiče podaj in obrambe, kolikor sem sedaj na hitro preletel tekmo... deloma sicer drži, ne bi pa sedaj dlakocepil in bil preveč kritičen, saj se tudi DAL srečuje s težavami, da enkrat ni Luke, drugič KPja... pa se zaradi tega nihče od nasprotnikov ne sekira kaj preveč, ko zmagajo. Sem pa gledal studio po tekmi in se morda strinjam, da z Luko v igri takšna igra ne bi bilo mogoča, kar bi seveda Luka si vzel več žog zase, kar je normalno za zvezdnika njegovega kova... morda pa bi tudi malce ubijal pace in tempo igre... so si pa na koncu bili edini, da KP s takšno intenziteto v roku cca 3 tekem, prej kot slej faše poškodbo, ali pa ga spet stisne v hrbtu... brez Luke DAL niti ni bil tako slab, kot bi si mislil, je pa res, da če ne bi DAL sedaj navlekel v roster vseh teh igralcev z 10-dnevnimi pogodbami, tudi vprašanje kako bi bilo...

Sicer pa je MEM, kot eno od bolj pozitivnih presenečenj sezone, v gosteh premagal PHO z game winnerjem Ja Moranta....

Masayoshi ::

Pri Dal sta covid out Bobi in B.Knight, 10 dnevno pogodbo je pa dobil Isiah Thomas, ki ni dobil podaljšanje pri LAL. Nazaj je tudi Bullock.

Mato989 ::

"But he's not a generational worker.



Doncic hasn't improved physically since he was a 19-year-old rookie, and his game has not come far since his second season, when he was fourth in MVP voting. Luka remains an inconsistent 3-point shooter. He hasn't cut down on turnovers. He's one of the most inactive players without the ball in his hands. At one point, he advanced on defense, but he's been worse this season. In a league full of players investing millions of dollars and countless unseen hours into their bodies and skills"



www.si.com/nba/mavericks/news/luka-donc...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Je le Balkanec po naravi, kaj češ. Virtuoze smo vedno bolj cenili kot garače.

eric_cartman ::

Okapi je izjavil:

Je le Balkanec po naravi, kaj češ. Virtuoze smo vedno bolj cenili kot garače.


Točno tole!

Ravno nekaj časa nazaj je imel 'Il Dottore' Rossi intervju, kjer je rekel, da se ne more kosat z današnjimi dirkači, ker so preveč resni. Zjutraj zgodaj vstajajo, gredo trenirat, laufat, po treningih ne gredo v lokale etc. in pravi, da mu je to čisto tuje napram njihovim navadam, kjer so imeli kar slab življenski stil proti temu, kar je danes.

Ampak vseeno, vsi vemo kdo je in bo za mnoge ostal najbolj ikonična oseba motociklizma.

Kar se Luke zadeva pa je takole.. Hebat ga.. Imajo določene stvari prav v članku.. Danes že težko najdeš profesionalne košarkaše, ki se "zapustijo", še posebej če vzameš najbolje plačane košarkaše:

1. LBJ
2. KD
3. Curry
4. Butler
5. Klay Thompson

etc.

Pravzaprav ni nobenega igralca trenutno, ki bi se zapustil (pustimo Ziona) razen Luke. Pa pozabite Hardna, ker pri njemu to, da pride v formo traja 3 tedne, tudi če se zredi.

Luka si to ni pridelal v offseasonu, pač pa dan za dnem in se je počasi nabiralo.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Nova tekma DAL:OKC in vrnitev Doncica. Giddey pa je postal najmlajsi s tripple double (17/13/14).

Masayoshi ::

KP covid....

Masayoshi ::

Čančar zlomil kost v stopalu. Pa na nič ni stopil, smola...

Kurzweil ::

Masayoshi je izjavil:

Čančar zlomil kost v stopalu. Pa na nič ni stopil, smola...


Škoda res, pa ravno ko je dobival minutažo in jo tudi zelo solidno izkoriščal.

Moram pa priznat, da se kar ne morem načudit s kakšno ekipo je letos MEM tako visoko...

eric_cartman ::

Vsaj izkoristili so draft in Bane-a pripeljali v svojo vrsto.. Zdaj sicer tudi Green kaže neke prebliske, vendar še zdaleč ni tako dober kot Bane. Ampak ja.. Grizliji res grizejo za zmage..

Potem pa imaš še Ja Morant-a - košarkaša, ki dejansko še napreduje, ker se pač ne zredi med offseasonom in ohranja dobro formo. Tudi mi bi lahko gledali MVP frontrunnerja Luko, če se ne bi zapustil.. In vsi bi se veselili tekem Mavsov.. Tako pa.. Ni niti med top 10 za MVP-ja. Škoda.

Masayoshi ::

Odlično igrajo in so tudi igrali odlično brez Moranta. Še posebej Bane blesti. Ta isti Bane, ki je bil nekako predviden da ga pobere v prvem krogu Dallas pa so raje izbrali Greena (kot 18.). Bane je bil izbral šele kot 30. So pa MEM podpisali 2-way do konca sezone Tyrell Teryja, ki je bil lani celo sezono odsoten iz Dallasa zaradi privatnih zadev, na koncu sezone ga je Dallas odpustil. Torej ima MEM sedaj dva nesojena Mavericka...

eric_cartman je izjavil:

Vsaj izkoristili so draft in Bane-a pripeljali v svojo vrsto.. Zdaj sicer tudi Green kaže neke prebliske, vendar še zdaleč ni tako dober kot Bane. Ampak ja.. Grizliji res grizejo za zmage..

Potem pa imaš še Ja Morant-a - košarkaša, ki dejansko še napreduje, ker se pač ne zredi med offseasonom in ohranja dobro formo. Tudi mi bi lahko gledali MVP frontrunnerja Luko, če se ne bi zapustil.. In vsi bi se veselili tekem Mavsov.. Tako pa.. Ni niti med top 10 za MVP-ja. Škoda.


No ja, ekipo ima Ja kar konkretno boljšo od Luke. So naredili konkreten zmagoviti niz tudi ko je bil Ja odsoten.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Masayoshi je izjavil:

Odlično igrajo in so tudi igrali odlično brez Moranta. Še posebej Bane blesti. Ta isti Bane, ki je bil nekako predviden da ga pobere v prvem krogu Dallas pa so raje izbrali Greena (kot 18.). Bane je bil izbral šele kot 30. So pa MEM podpisali 2-way do konca sezone Tyrell Teryja, ki je bil lani celo sezono odsoten iz Dallasa zaradi privatnih zadev, na koncu sezone ga je Dallas odpustil. Torej ima MEM sedaj dva nesojena Mavericka...


Ravno glede Terry-ja se dosti govori, da ni želel igrat v Dallasu in je bil zato skos out zaradi privatnih zadev. Ne vem kaj se bo zdaj z Memphisom dogovoril.. Samo.. Verjetno bo igral, sicer ne bi podpisali.

Kurzweil ::

Ne vem, če upam danes gledat tekmo GSW-DAL...

Zimonem ::

Kurzweil je izjavil:

Ne vem, če upam danes gledat tekmo GSW-DAL...

Men še več ne da gledat tekem v živo. pogledaš kasneje brez prekinitev. V živo je muka.

Kurzweil ::

Zimonem je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Ne vem, če upam danes gledat tekmo GSW-DAL...

Men še več ne da gledat tekem v živo. pogledaš kasneje brez prekinitev. V živo je muka.


Mam ravno čas, kar se med tednom zelo redko zgodi... oz. si lahko ta teden privoščim... tudi sicer, ko je normalen job, sem kdaj sposoben gledat in trpet zjutraj... včasih se na random zbudim ponoči in dam na NBA... v veliki večini pa ponavadi delam zraven, tako da mi je mimogrede na drugi screen...

Kurzweil ::

Vidim pa, da bodo danes/jutri pod strop dvorane dvignili dres velikega Dirka Nowitzkega... bi se skoraj spodobilo, da to ekipa DAL počasti z zmago nad vodilno ekipo lige... I wish...

kixs ::

Pri meni je podobno. Si recem, da bom pogledal le prvo cetrtino. Potem pa gledam do konca - kaj bo, ce bo :lol:

Skoda, da ni KP-ja. Glede na prikazano in ce bi z LD-jem ujela ritem, bi to lahko bila dobra tekma.

kixs ::

Precej zgresenih metov obeh ekip. Na koncu zmaga boljsi :lol:

GupeM ::

Kurzweil je izjavil:

I wish...

You should wish more often :)

Kurzweil ::

GupeM je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

I wish...

You should wish more often :)


Sem pogledal tekmo od začetka do konca... tole je lep skalp za DAL... se pa kar nisem mogel načudit, kako je bil Curry slab... dejansko je bil povsem izven forme že eno tekmo pred to... precej neobičajno za njega... bi si skoraj upal trdit, da mora za to obstajat nek razlog... Sem se pa tam vmes že ustrašil, ko je DAL zapravil vso prednost... in on konstanten strah čez celotno tekmo, da Curryju pač ne more iti tako slabo celo tekmo oz. smo že nič kolikokrat videli, da ko je pol tekme odigral slabo, da je znal potem ubit nasprotnika s kakšno bolano serijo trojk... še par takšnih tekem Curryja, pa zna biti, da ne bo več glavni kandidat za MVPja...

Sicer pa včeraj tekma kariere za Evana Fourniera pri NYK - 41 točk (10/14 trojke) in 9 skokov! Kar pa je vsaj medijsko zasenčil RJ Barrett z game winnerjem ob zvoku sirene. Mimogrede, kdaj pa se je Enes Kanter preimenoval v Enes Freedom? :| Razlogi zakaj je to storil so itak znani... ampak kdaj pa se je to zgodilo pa mi je res ušlo...

hamez66 ::

Meni se je zdelo, da bi Dallas lahko premagal GSW, ampak ideja je bila, da je proti dobrim ekipam Luka posebej motiviran. Zmagali so za 17 pik, tako da bi rabil Curry zadeti še 6 trojk za zmago. Ampak ja, vem, da se ne gleda tako, ker je momentum v košarki preveč pomemben.

Kurzweil ::

hamez66 je izjavil:

Meni se je zdelo, da bi Dallas lahko premagal GSW, ampak ideja je bila, da je proti dobrim ekipam Luka posebej motiviran. Zmagali so za 17 pik, tako da bi rabil Curry zadeti še 6 trojk za zmago. Ampak ja, vem, da se ne gleda tako, ker je momentum v košarki preveč pomemben.


Takole po tekmi preračunavat, kaj bi bilo, če bi bilo oz. koliko bi bilo treba, da bi bilo... nima smisla! Jasno je, da takoj ko bi Curry prišel v nek ritem že 2-3. zadetih trojk, bi se flow tekme povsem spremenil, tudi sicer je včasih razlika med 1 in 15 točk na koncu tekme povsem odvisna od zavzetosti, postave, želje, rezultat mnogokrat ne pokaže realnega stanja, ni bil DAL toliko boljši, kot kaže rezultat... sicer pa je Curry metal iz igre 5/24 (20%) oz. za 3 točke 1/9 (11%)... ali drugače, če bi imel procente na nivoju povprečnega šuterja v ligi, bi se mogoče danes povsem drugače pogovarjali... sicer pa če je kdo sposoben nasipat 6 trojk, je to ravno Curry. Ne bi pa rad zmanjševal uspeha Dallasa, ker ima tudi slednje težave... od Dončiča, ki prav gotovo še ni optimalen, pa do manjka Porzingisa, kar pa je stvar debate, če bi bila njegova prisotnost na tej tekmi sploh pomembna, da ne rečem... Dejansko jaz tako slabega Curryja še sploh nikdar nisem videl, na nobeni tekmi, nikdar... komentator je celo med tekmo serviral podatek, da je vključno s preteklo tekmo... imel od nekega momenta, do prve zadete trojke na tej tekmi... met 0/18 za 3 točke... precej neobičajno za Curryja... je pa na tej tekmi povsem zatajil tudi Draymond Green... seveda pa za GSW niso igralo Otto Porter Jr., Iguodala, Wiseman, Thompson, tako da bo zanimivo videt, kako bo ta ekipa izgledala takrat, če bodo vsi ti vsaj približno dali od sebe toliko, kot se od njih pričakuje. Sicer pa več kot lepo darilo Dirku ob dvigu njegovega dresa pod strop dvorane... če bi mi kdo pred dnevi rekel, da bo DAL premagal tako DEN, kot GSW... lepo... v prihajajočem obdobju pa sledi rahlo lažji razpored za DAL... za začetek, bo danes DAL igral v gosteh proti HOU. Se bo pa DAL mimogrede še ta mesec (25. oz. 26. po naše) še enkrat udaril z GSW, za kar mislim, da je bila pretekla tekma med DAL in GSW več kot proper povabilo. Takrat zagotovo ne bo tako slabo igral Curry, mogoče pa takrat vidimo na parketu poleg Luke in Curryja še Thompsona in Porzingisa.

////////

Mimogrede, kot ste verjetno tako že zasledili, je DeMarcus Cousins spet prost igralec oz. se ga je MIL odkrižal, pri čemer vidim na raznih mestih in krajih, da se fani MIL ne strinjajo najbolj s to odločitvijo kluba...

Masayoshi ::

LD bo danes izgleda spet out (desni gleženj). Je sicer pod doubtful..

kixs ::

Glede GSW-ja... zdaj zdaj bi se moral vrniti tudi Klay Thompson.

Masayoshi ::

menda v nedeljo

kixs ::

Zanimiv je bil komentator pri tekmi GSW:DAL glede KT... ce je pripravljen, zakaj cakajo na domaco tekmo, moral bi igrati ze danes...

Samael ::

Kidd je v karanteni.
Vir.
Samael != Samuel

Masayoshi ::

Btw, kaj pa je s Kokoškovom? Ga že par tekem nisem videl na klopi?

Samael ::

Ja, res ga ni že nekaj časa. Mogoče je tudi v H&S protokolu, pa najbrž za vsakega pomočnika tega ravno ne objavijo.
Samael != Samuel

Kurzweil ::

"Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je uspešno prestal operacijo po poškodbi desne noge in že jutri začenja z rehabilitacijo."

Vir: KZS

kixs ::

Shit tole... upam, da hitro okreva.

Groot ::

Res škoda, okrevanje zna hitro trajati tudi par mesecev. Poškodbe stopal znajo namreč biti precej neugodne.

kixs ::

DAL:HOU lepa zmaga. Visok rezultat... pac "vse" je slo notri. Le tako naprej :)

Kurzweil ::

Ta teden sem tekme med tednom pogledal... to, ki je prišla na vikend, pa me je zmanjkalo, verjetno je odgovor kar na začetku tega kar sem napisal. Pomembno pa je, da je zmaga tu, počasi se to že spreminja v lepo serijo zmag... naj traja!

The Dallas Mavericks won't be keeping Isaiah Thomas and the two-time All-Star will become a free agent once more


Vir: Eurohoops

Masayoshi ::

Nekje Burke = Thomas, tako da nima smisla.

Horas ::

res škoda kam se je spravu ta IT, bil v bostonu zvezda, prišel k lakersom kao velika okrepitev pa potem potop...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Danes ob 21:30 pa precej zanimiva tekma LAC-MEM...
Ob 4:00 pa tekma LAL-ATL, kar bo tudi prenos na Arena Sport Slovenija...

Kurzweil ::

Danes za Utah ne bo igral Rudy Gobert... ki je že 2. pozitiven na koronavirus... prvič je seveda bil 2 leti nazaj, ko se je zaradi njega prekinila liga... pa da ne boste razumeli napak, tudi če se ne bi zaradi njega, bi se pa seveda zaredi nekoga drugega...

Samael ::

Evo, pa se je zgodilo.
Theo Pinson je danes podpisal 2-way pogodbo z Dallasom. Zanimivo bo opazovati, kaj se bo zgodilo z M.Chrissom, če sploh kaj. Za njegov podpis bi, kot je bilo že omenjeno, morali sprostiti eno mesto. Bi pa znal biti solidna mlada pridobitev.
Jaz vsekakor navijam za to, da se rešijo WCS-ja (4,1 mil/leto) in za kakšni dve leti s tretjim "team option" letom za pol manj denarja na leto podpišejo s Chrissom, ki je v teh parih igrah pokazal več borbenosti kot WCS v dveh sezonah skupaj.
Samael != Samuel

judoka ::

Pomojem bojo Chrissa obrzali ce bo le sansa. Je ociten upgrade WCS-ja.

Samael ::

Ali pa bodo WCS-ja v tem primeru obdržali in se rešili Mosesa Browna? Slednji je sicer pokazal nekaj volje in energije, je pa videti, kot da mu primankuje talenta in bo najbrž večno nekonsistenten. Kar se mene tiče, ne vidim ne enega, ne drugega dolgoročno v Dallasu.
Težava tu je, da ima Dallas ta moment res en kup centrov ter njihovih približkov, pa vsakdo s svojimi omejitvami, medtem ko Chriss nima višine (2.06), da bi bil njihova neposredna menjava.
Samael != Samuel

Masayoshi ::

Brownu so ravno par dni nazaj zagarantirali pogodbo.

https://twitter.com/espn_macmahon/statu...

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

The Denver Nuggets are planning to sign DeMarcus Cousins to a 10-day contract.


Ta bi bil za DAL še kr vredu... če pa ne bi ubogal, pa lahko tako kot Brown, WCS, Marjanović in še kdo sedi :D

Drugače pa danes kar zanimiv razpored... najprej 2 tekmi po nam humanem času...

18:00
Brooklyn - San Antionio

21:30
LA Clippers - Atlanta

DAL igra proti CHI... Porzingis je out do 12., medtem ko je Luka game time decision, bo pa seveda proti vodilni ekipi vzhoda težko, sem pa to pisal že tudi pred tekmama proti DEN in GSW...

Zanimiva bo gotovo tekma GSW-CLE, kjer bo po 2 letih in pol zaigral Klay Thompson...

Poudaril pa bi še tekmo LAL-MEM, kjer sem konkretno za MEM, me pa malce skrbi, ker je včeraj neko lažjo poškodbo pokasiral še Dillon Brooks, out pa je bilo še nekaj standardnih članov, z Ja Morantom na čelu... pa so vseeno premagali LAC, seveda brez Georga in Leonarda. Priznam, da sem kar malce fasciniran nad MEM, kako stvari funkcionirajo, res imajo eno tako res smelo zastavljeno igro, ki je seveda zelo ekipna, kemija je, volja tudi, precej simpatično vse skupaj. Prav zanimivo jih je gledat, ko se neglede na postavo te ekipe sistem ne ruši in slednji včasih s par nosilci izven rosterja zmagajo marsikakšno tekmo. JE pa pol ekipe pri MEM za danes na statusu "game time decision"...

Kurzweil ::

Na ESPN pravijo, da bo Luka danes igral! Se pa bojim, da proti takšnem CHI... nekdo bo končal lepo serijo zmag... za CHI bi bila tole danes 10. zmaga v seriji... za DAL pa 6.
««
26 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195665 (92974) Samael

Več podobnih tem