» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
25 / 55
»»

bambam20 ::

eric_cartman je izjavil:



Luka ima svoje muhe in težave.. Ampak še vseeno igra zelo dobro v tem letu.


Igra slabo. Tok slabo, da ga letos sploh ne gledam. Nobene atraktivnosti ni letos v njegovi igri.

eric_cartman je izjavil:



Ne podpiram tega, kar je delal RC (članek na ESPN). Ampak Jason Kidd mu po kvaliteti ne seže niti do jajc. Obrambne in napadalne sheme, ki jih izvajajo pa so katastrofalne.


Jason KIdd, je kot pred njim že večina teh, ki so igral v NBA-ju slab trener. Še enkrat se dokazuje, da če si bil dober igralec, v 99% pomeni, da boš zanič trener.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:



Luka ima svoje muhe in težave.. Ampak še vseeno igra zelo dobro v tem letu.


Igra slabo. Tok slabo, da ga letos sploh ne gledam. Nobene atraktivnosti ni letos v njegovi igri.

Pa dobro no, a nekateri sploh razumete bedarije, ki jih pišete po forumu? Torej veš, da letos igra slabo ter neatraktivno, a istočasno ga sploh ne gledaš... :))

Resno no, a lahko takšne kozlarije raje zadržite zase? Saj Luko v tej sezoni vsi vsaj malo kritiziramo, ni nobene potrebe po pretiravanju.

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:


Pa dobro no, a nekateri sploh razumete bedarije, ki jih pišete po forumu? Torej veš, da letos igra slabo ter neatraktivno, a istočasno ga sploh ne gledaš... :))



Edina bedarija si ti. Spremljam jaz Dončića. ne gledam pa celih tekem. Tok , kot sem pogledal sem videl, da letos iz njega ni nič in da ni vreden spremljanja , glede kako odlično igrajo druge ekipe in igralci. Dončićeva igra letos eno mučenje na ravni Cedevite Olimpije.

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

Edina bedarija si ti. Spremljam jaz Dončića. ne gledam pa celih tekem. Tok , kot sem pogledal sem videl, da letos iz njega ni nič in da ni vreden spremljanja , glede kako odlično igrajo druge ekipe in igralci. Dončićeva igra letos eno mučenje na ravni Cedevite Olimpije.

Predlagam, da ga povsem nehaš spremljati. Tako boš poleg lastnih živcev tudi nam prihranil svoje blodnje o Luki in s tem avtomatično dvignil raven te teme.

In če tako odlično igrajo drugi igralci ter ekipe, zakaj torej ne napišeš kaj o tem? Naslov teme je "NBA sezona 2021-2022", torej je to povsem dovoljeno.

Pa nekateri se tako radi kurčijo, kako se govori samo o Luki, a sami prav tako niso sposobni pisati o ničemer drugem, kot pljuvati po njem...

Kodrnusa ::

Nehite že mastrubirat na Dončiča. Letos je tok zanič, da je joj. Gledam vsako tekmo, pa sem razočaran zelo zelo nad trenerji, ekipo in predvsem Dončičem.... Zakaj vsak igralec, ki je bil vsaj soliden, ko pride v Dallasa pozabi ugrat košarko (Bullock, Hradaway, Richardson...), Ko pa gre drugam pa igra izvrstno (Curry, Richardson)? Ali je stil košarke, da Dončič matra žogo 95% časa ko je na parketu in potem poda ali meče, ostali pa čakajo in gledajo kaj bo Dončič ustvaril. To ubija ekipo, in duh ekipe. Če bi jaz bil Porzingis bi tudi grdo gledal ko nekdo meče iz logota 5 napadov zaporedoma (% 3 pa slabši od mene recimo) brez da bi se kdo drug dotaknil žoge. Ko igrajo brez Dončiča igra lepše teče, vsi sodelujejo ni napetosti v ekipi... Je pa res, da jim zmanjka potem na koncu en clutch player (Dončič)...
Problem je da mu nobeden ne upa nič rečt. Dela kar hoče, žre kar hoče, igra kakor hoče, kar Cuban podpira. Jason Kidd mi je bil top igralec ampak je zanic trener.
Dončič se mora naučiti gibat brez žoge, ne pa da ko jo slučajno da od sebe stoji na mestu dokler ekipa pol igra 4 na 5. Seveda mora najprej prit v telesno formo. Seveda mora to trener vpeljati v igro in mu predpisat dieto in ornk treninge...
Itd, itd itd
In ne mi zdej z vašimi da rabijo playa, ker igrajo solidno brez Dončiča, le v clutchu jih zmanjka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:


Predlagam, da ga povsem nehaš spremljati. Tako boš poleg lastnih živcev tudi nam prihranil svoje blodnje o Luki in s tem avtomatično dvignil raven te teme.


Ta tema se ne more dvignat, dokler boš ti trosil svoje neznanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Kodrnusa je izjavil:


Dončič se mora naučiti gibat brez žoge, ne pa da ko jo slučajno da od sebe stoji na mestu dokler ekipa pol igra 4 na 5.


To ni nekaj, kar se boš naučil. Ali ti je prirojeno ali pa nimaš tega. In Dončić tega nima. Ko pogledaš Stepha, kako se giblje, kako teče čez bloke in tega našega manekenčka za poli salamico. Steph ma žogo vr okah, ampak igra je tekoča, hitra, ko ma on žogo daje koše, se jo znebi hitro, Stephovi driblingi so zato, da si ustvari pozicijo za met, Dončičćevbi driblingi so stran vežrn čas in napad.

Vse, kar si je ustavru pri Realu skozi učenje je sadajv NBA-ju zaognu, ker v NBA-ju nobeden ne drži roke nad tabo in te pazi. Delaš , kar hočeš, kazni ni. Je pa res, da tud v NBA-ju se hitro zgodi, da padeš v nemilost in potem ko se te hočejo znebit , si na slabem glasu.

Očitno so se Jordan brandu po novem odločili , da bodo imel za njihove predstavnike take, ki ne skrbijo za postavo, ker tako Luka kot Zona sta postala debela. No, sej tud Jordan je pri 58 izven forme.

Kodrnusa je izjavil:

Je pa res, da jim zmanjka potem na koncu en clutch player (Dončič)...



Dončić je fake clutch. Nekaj, kar pri njemu ne obstaja. Cluth je Durant, Curry in podobni.. Luka v to kategorijo ne sodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Samael ::

Kodrnusa je izjavil:

In ne mi zdej z vašimi da rabijo playa, ker igrajo solidno brez Dončiča, le v clutchu jih zmanjka...


A gledava iste tekme - ali pa "smo" kritični zgolj tam, kjer nam ustreza? To večinoma časa sploh ne drži. V ničemer ne briljirajo, so večino časa nekje na robu zmage/poraza (tudi proti ekipam iz dna), le zadevajo tu pa tam bolje (glih na eni dveh tekmah) ... in potem spet slabše, kar pa v osnovi ni krivda Luke, glede na to da v preteklih tekmah pogosto niso zadevali niti odprtih metov.
Saj ne, da imajo v tej sezoni ob njegovi odsotnosti izkupiček šestih porazov in dveh zmag (proti OKC in Hornets).

Torej, če bodo nocoj zmagali, bodo zmagali zgolj zato, ker jim bo stekel odprti met za tri (in ti boš v tem primeru rekel, da igrajo solidno) vse ostalo je pa za en d... kot celo sezono. Ali pa je krivda Luke tudi, da pri njegovih solidnih podajah, ko nase navleče dva, tri igralce, ne zadevajo niti odprih metov?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sheeshkar ::

Kodrnusa je izjavil:

Nehite že mastrubirat na Dončiča...

In potem sledi cela klobasa...

Kodrnusa je izjavil:

Letos je tok zanič, da je joj. Gledam vsako tekmo, pa sem razočaran zelo zelo nad trenerji, ekipo in predvsem Dončičem.... Zakaj vsak igralec, ki je bil vsaj soliden, ko pride v Dallasa pozabi ugrat košarko (Bullock, Hradaway, Richardson...), Ko pa gre drugam pa igra izvrstno (Curry, Richardson)? Ali je stil košarke, da Dončič matra žogo 95% časa ko je na parketu in potem poda ali meče, ostali pa čakajo in gledajo kaj bo Dončič ustvaril. To ubija ekipo, in duh ekipe. Če bi jaz bil Porzingis bi tudi grdo gledal ko nekdo meče iz logota 5 napadov zaporedoma (% 3 pa slabši od mene recimo) brez da bi se kdo drug dotaknil žoge. Ko igrajo brez Dončiča igra lepše teče, vsi sodelujejo ni napetosti v ekipi... Je pa res, da jim zmanjka potem na koncu en clutch player (Dončič)...
Problem je da mu nobeden ne upa nič rečt. Dela kar hoče, žre kar hoče, igra kakor hoče, kar Cuban podpira. Jason Kidd mi je bil top igralec ampak je zanic trener.
Dončič se mora naučiti gibat brez žoge, ne pa da ko jo slučajno da od sebe stoji na mestu dokler ekipa pol igra 4 na 5. Seveda mora najprej prit v telesno formo. Seveda mora to trener vpeljati v igro in mu predpisat dieto in ornk treninge...
Itd, itd itd
In ne mi zdej z vašimi da rabijo playa, ker igrajo solidno brez Dončiča, le v clutchu jih zmanjka...

... o Dončiću. Kako presenetljivo! :))

Preden boš repliciral, da ga "za razliko od ostalih kritiziraš" ali kaj podobnega, si malo preberi zapise zadnjih nekaj strani in citiraj, kdo ga v tej sezoni še ni kritiziral.

Kar se tiče zapisanega... Ugh, a nekateri res vse vidite samo črno-belo in med njimi ni nešteto odtenkov sivine?

"tok zanič, da je joj." - čisto pretiravanje. Nihče pa ne zanika, da ni slabši kot lani.

"Ali je stil košarke, da Dončič matra žogo 95% časa ko je na parketu in potem poda ali meče, ostali pa čakajo in gledajo kaj bo Dončič ustvaril. To ubija ekipo, in duh ekipe." - Ker v sezonah pred tem in za reprezentanco pa se je igralo čisto neke druge sisteme z offball Dončićem? Ali niso imeli najboljši, celo zgodovinski napad pred dvema letoma?

"Ko igrajo brez Dončiča igra lepše teče, vsi sodelujejo ni napetosti v ekipi..." - in redno zmagujejo, pa slačilnica jim po tekmi diši po mavrici, domov odjahajo na samorogih... Najbolje, da ga kar tradeajo, debelega prasca, ane? :))

"Dončič se mora naučiti gibat brez žoge, ne pa da ko jo slučajno da od sebe stoji na mestu dokler ekipa pol igra 4 na 5. Seveda mora najprej prit v telesno formo. Seveda mora to trener vpeljati v igro in mu predpisat dieto in ornk treninge..." - edini kolikor toliko normalen del tvojega zapisa.

"In ne mi zdej z vašimi da rabijo playa, ker igrajo solidno brez Dončiča, le v clutchu jih zmanjka..." - nujno potrebujejo še kakšnega kreatorja. Brez tega nima smisla igrati Dončića offball, ker je edini v ekipi, ki je sposoben kaj kreirati na dovolj visokem nivoju samo Brunson, njega pa zato potrebuješ iz rezerve. Poleg tega je Brunson proti playoff obrambam ponavadi precej slabši, zato je še toliko bolj potrebno pripeljati vsaj enega kvalitetnega kreatorja, ki si lahko deli parket z Luko in hkrati pokrije še kaj z Brunsonom.

Kodrnusa ::

sheeshkar je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Nehite že mastrubirat na Dončiča...

In potem sledi cela klobasa...

Kodrnusa je izjavil:

Letos je tok zanič, da je joj. Gledam vsako tekmo, pa sem razočaran zelo zelo nad trenerji, ekipo in predvsem Dončičem.... Zakaj vsak igralec, ki je bil vsaj soliden, ko pride v Dallasa pozabi ugrat košarko (Bullock, Hradaway, Richardson...), Ko pa gre drugam pa igra izvrstno (Curry, Richardson)? Ali je stil košarke, da Dončič matra žogo 95% časa ko je na parketu in potem poda ali meče, ostali pa čakajo in gledajo kaj bo Dončič ustvaril. To ubija ekipo, in duh ekipe. Če bi jaz bil Porzingis bi tudi grdo gledal ko nekdo meče iz logota 5 napadov zaporedoma (% 3 pa slabši od mene recimo) brez da bi se kdo drug dotaknil žoge. Ko igrajo brez Dončiča igra lepše teče, vsi sodelujejo ni napetosti v ekipi... Je pa res, da jim zmanjka potem na koncu en clutch player (Dončič)...
Problem je da mu nobeden ne upa nič rečt. Dela kar hoče, žre kar hoče, igra kakor hoče, kar Cuban podpira. Jason Kidd mi je bil top igralec ampak je zanic trener.
Dončič se mora naučiti gibat brez žoge, ne pa da ko jo slučajno da od sebe stoji na mestu dokler ekipa pol igra 4 na 5. Seveda mora najprej prit v telesno formo. Seveda mora to trener vpeljati v igro in mu predpisat dieto in ornk treninge...
Itd, itd itd
In ne mi zdej z vašimi da rabijo playa, ker igrajo solidno brez Dončiča, le v clutchu jih zmanjka...

... o Dončiću. Kako presenetljivo! :))

Preden boš repliciral, da ga "za razliko od ostalih kritiziraš" ali kaj podobnega, si malo preberi zapise zadnjih nekaj strani in citiraj, kdo ga v tej sezoni še ni kritiziral.

Kar se tiče zapisanega... Ugh, a nekateri res vse vidite samo črno-belo in med njimi ni nešteto odtenkov sivine?

"tok zanič, da je joj." - čisto pretiravanje. Nihče pa ne zanika, da ni slabši kot lani.

"Ali je stil košarke, da Dončič matra žogo 95% časa ko je na parketu in potem poda ali meče, ostali pa čakajo in gledajo kaj bo Dončič ustvaril. To ubija ekipo, in duh ekipe." - Ker v sezonah pred tem in za reprezentanco pa se je igralo čisto neke druge sisteme z offball Dončićem? Ali niso imeli najboljši, celo zgodovinski napad pred dvema letoma?

"Ko igrajo brez Dončiča igra lepše teče, vsi sodelujejo ni napetosti v ekipi..." - in redno zmagujejo, pa slačilnica jim po tekmi diši po mavrici, domov odjahajo na samorogih... Najbolje, da ga kar tradeajo, debelega prasca, ane? :))

"Dončič se mora naučiti gibat brez žoge, ne pa da ko jo slučajno da od sebe stoji na mestu dokler ekipa pol igra 4 na 5. Seveda mora najprej prit v telesno formo. Seveda mora to trener vpeljati v igro in mu predpisat dieto in ornk treninge..." - edini kolikor toliko normalen del tvojega zapisa.

"In ne mi zdej z vašimi da rabijo playa, ker igrajo solidno brez Dončiča, le v clutchu jih zmanjka..." - nujno potrebujejo še kakšnega kreatorja. Brez tega nima smisla igrati Dončića offball, ker je edini v ekipi, ki je sposoben kaj kreirati na dovolj visokem nivoju samo Brunson, njega pa zato potrebuješ iz rezerve. Poleg tega je Brunson proti playoff obrambam ponavadi precej slabši, zato je še toliko bolj potrebno pripeljati vsaj enega kvalitetnega kreatorja, ki si lahko deli parket z Luko in hkrati pokrije še kaj z Brunsonom.


Jebem vam reprezentanco pa evropsko prvenstvo. Takrat je bil Dragič leader in ne Dončič!
Se pa strinjam da reprezentanca danes brez njega lahko nam na rekreacijo pride...

Napad je bil najboljsi zaradi sistema igre danes (no defence), naslednjo leto je bil ta napad presezen takoj zaradi pravil!

Kaj ti pomaga kreator če pa Dončič drži žogo 95% časa. Nič se ne bo spremenilo. Zadnjič je Med tekmo Dončič 6 napadov zaporedoma dobil žogo v roke na svoji polovici in je ni dal od sebe ter zaključil napad.. ja prav si prebral 6. Vse zato ker nimajo kreatorja seveda a? Ostali so pa stali kot lipovi bogi in si najbrz mislili svoje..

Nihce ne govori da ga trejdajo, ampak da se zresni, zacne vesti kot profesionalec, in da mu omejijo žogo, ter da se začne v napadu malo premikati brez žoge. On je še zmeraj top talent ampak na tem nivoju s poli salamo ne bo slo. Ma sreco da je v taki ekipi, da lahko skrbi za svojo statistiko...

Drugace tudi z Doncicem niso letos premagali ekipe z nad 50% zmagami da ne bos pameten. Poglej kako tekmo brez Doncica pa bos videl kako zoga krozi in ekipa lepse igra kot igra 1 na 1.
Nic ne omenjas Curya in Richardsona ki imata super sezone, cudno da cim sta sla iz dallasa igrata boljea? Mogoce pa pac z Doncicem ni tako lahko igrati ker je ball hoger?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Samael ::

Kodrnusa je izjavil:

Nic ne omenjas Curya in Richardsona ki imata super sezone, cudno da cim sta sla iz dallasa igrata boljea? Mogoce pa pac z Doncicem ni tako lahko igrati ker je ball hoger?

Evo, tisto, kar sem rekel prej zgoraj. Obešaš se na to, kar ti ustreza hkrati pa spregledaš ali še raje zamolčiš pa dimetralno nasprotni primer, ki pa govori proti tvojemu argumentu. Praviš, da gledaš tekme ... in hkrati omenjaš, da naj bi bil razlog za to, da JRich ni zadeval odprtih metov in hkrati igral za en drek v obrambi razlog Dončičevo zadrževanje žoge. Pa jih res gledaš? Ali pa zgolj prepisuješ (ballhoger, aneda?) z enega ali dveh ameriških forumov?
Če kdo, bi morali ravno šuterji ob Luki, ki nase privleče dva - tri igralce, cveteti. In če ne, če 3&D igralci, ki igrajo v Dallasu samo 3 (o D pa ni ne duha ne sluha) ne zadenejo niti odprih metov je kriv Luka, aneda. Ali kako točno si predstavljaš, da je s tem, ko je vso obrambo privlekel nase omejeval pri obupno slabem metu nekoga, kot je Richardson, ki ima na igrišču samo dve nalogi?

THJ, Maxi, DFS ... igrajo pa ravno ob Luki boljšo košarko, kot so jo kdaj koli prej v življenju? Kaj pa zdaj? Aja, o tem ne bomo ...

Saj smo kurcali tudi Luko, pa še vedno ga, tam kjer si pač zasluži, ampak ene stvari, ki jih napišeš so preprosto oslarije, za katere je že na daleč videti, da niso zrasle na tvojem lastnem zeljniku, ampak jih prepisuješ.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sheeshkar ::

Kodrnusa je izjavil:

Jebem vam reprezentanco pa evropsko prvenstvo. Takrat je bil Dragič leader in ne Dončič!

A je kdo omenjal Eurobasket 2017?

Kodrnusa je izjavil:

Napad je bil najboljsi zaradi sistema igre danes (no defence), naslednjo leto je bil ta napad presezen takoj zaradi pravil!

Kaj ima veze, če je bil nato presežen? Dejstvo je, da se je takrat zgodovinski napad lige zgradil praktično čisto okoli Dončića in ta ga je ponesel na to raven. Pa ko so ga drugi presegli, to ni bilo zato, ker bi Dallas z Luko igral bistveno slabše, ane... In kaj ima tu veze obramba? So za Dallas veljala druga pravila kot za ostale v tistih sezonah?

Letos je napad precej slabši od prejšnjih sezon. En razlog je v slabših igrah Dončića, drug v Kiddu, tretji v tem, da iz neznanega razloga sicer kvalitetni šuterji ne zadanejo niti bazena... Od kje torej ideja, da je pa sedaj za to kriv stil igre Dončića in domnevni "ball hogging", če pa so ravno letos že od predsezone dalje govorili in nato pričeli prakticirati, da se Luko "razbremeni" žoge ter smo zato to gledali vsaj dokler ni postalo jasno, da so z izjemo Brunsona ter delno THJ praktično vsi podpovprečni kreatorji?

Kodrnusa je izjavil:

Kaj ti pomaga kreator če pa Dončič drži žogo 95% časa. Nič se ne bo spremenilo. Zadnjič je Med tekmo Dončič 6 napadov zaporedoma dobil žogo v roke na svoji polovici in je ni dal od sebe ter zaključil napad.. ja prav si prebral 6. Vse zato ker nimajo kreatorja seveda a? Ostali so pa stali kot lipovi bogi in si najbrz mislili svoje..

Ja, točno zato, ker nimajo dovolj kreatorjev. Na začetku sezone se je hitro pokazalo, kaj se zgodi, ko to pričneš (tudi zelo omejeno) zahtevati od raznih Finney-Smithov, Bullockov in podobnih, ki tega pač niso sposobni.

Edini, ki tega je sposoben (in je po "naključju" ravno peterka z Luko in njim letos Dallasova najbolj kvalitetna) je Brunson, ampak ga zato potrebuješ iz rezerve. THJ pa je sposoben kreirati samo svoj met in bi zato prav tako bil precej boljši s klopi, vendar ga zaradi pomanjkanja nekoga bolj kvalitetnega vsaj zato potrebuješ zraven Luke, da mu ta lahko prepusti žogo za vsaj kakšen napad.

Sem pa v preteklosti že večkrat spraševal, KOMU torej naj bi Luka prepuščal žogo in KDO je tisti, ki bi bil sposoben nato organizirati napad tako, da bo Luka igral offball ter tako morda dobil kakšen catch&shoot napad in podobno? Kdo so ti skriti aduti te ekipe (z izjemo omenjenega Brunsona)?

Ne pravim pa, da je Luka brezhiben, da ne dela napak, da nima obdobij, ko gre prevečkrat v solo akcije in podobno. Po drugi strani pa naj bi za takšne primere imeli glavnega trenerja, ki naj bi imel moč in znanje to popraviti. Kidd očitno nima ne moči, da bi ga ohladil na klopi, še manj pa znanja, da bi znal organizirati taktike, kjer Lukovi soigralci ne bi stali kot "lipovi bogovi".

Kodrnusa je izjavil:

Nihce ne govori da ga trejdajo, ampak da se zresni, zacne vesti kot profesionalec, in da mu omejijo žogo, ter da se začne v napadu malo premikati brez žoge. On je še zmeraj top talent ampak na tem nivoju s poli salamo ne bo slo. Ma sreco da je v taki ekipi, da lahko skrbi za svojo statistiko...

To, da bi lahko v sezono prihajal v boljši pripravljenosti, da trenutno mora izgubiti nekaj kilogramov, da letos ne igra na istem nivoju kot lani, smo v tej sezoni že 100x predebatirali in se vsaj načeloma vsi strinjamo. Ni pa potrebno pretiravati, ker tako slab pa spet ni, kot pa želite to prikazati določeni osebki, ki radi omenjate razne poli salame in še kaj hujšega. In da skrbi samo za svojo statistiko je tudi povsem iz trte zvita kritika, za katero ne daš nobene podlage.

Kodrnusa je izjavil:

Drugace tudi z Doncicem niso letos premagali ekipe z nad 50% zmagami da ne bos pameten. Poglej kako tekmo brez Doncica pa bos videl kako zoga krozi in ekipa lepse igra kot igra 1 na 1.

Pa saj se vsi strinjamo, da so letos slabši, vključno z Luko. Brez Luke je pa edina razlika samo to, da ekipa brez njega nima nobenega tako nadpovprečnega igralca, ki bi se mu izplačalo podariti toliko posesti žoge, KER NIHČE NE ZNA TAKO DOBRO KREIRATI! Brunson preprosto ni na takšni ravni, da bi lahko celotno tekmo počel to, kar počne Luka (ali superzvezde na njegovi ravni), torej ni druge izbire, kot spremeniti taktiko. Glede na to, da izgubljajo vse tekme in da Porzingis kot drugi najboljši igralec ekipe igra brez Luke še slabše kot z Luko, ne vem, o čem točno sanjaš in kaj sploh gledaš. Jaz sem gledal predvsem ekipo, ki bi brez Luke imela cca. 20 zmag v celotni sezoni.

Kodrnusa je izjavil:

Nic ne omenjas Curya in Richardsona ki imata super sezone, cudno da cim sta sla iz dallasa igrata boljea? Mogoce pa pac z Doncicem ni tako lahko igrati ker je ball hoger?

Resno? "Ball hogger"? Hmm...
Tole je iz konca novembra, torej se do Lukove zadnje poškodbe ni bistveno spremenilo:
"Shot Quality Assists per Game" is what it sounds like: how many theoretical assists should a player get per game based on the shot quality of the shooters? Here's the top-five, with standard assists per game in parentheses:

Chris Paul — 11.2 (10.4)
James Harden — 10.7 (9.2)
Luka Doncic — 10.1 (8.0)
Trae Young — 9.8 (9.1)
Dejounte Murray, Russell Westbrook — 8.4 (Murray has 8.1 assists per game, Westbrook has 8.6)
Once again, Paul is at the top. Notice Luka's SQ assists per game — the figure hints that he's getting seriously robbed of some higher-quality setups

Ok, odvisno je od tega, kako definiraš "ball hogging", gotovo imajo Luka, Harden, CP3, Trae, LeBron in podobni zelo veliko dotikov, posesti, minut na žogi ter podobne metrike. Ampak, če je Luka "ball hog", so to tudi vsi ostali našteti igralci, ki vsi po vrsti spadajo med najboljše playmakerje na svetu ter lahko razlog za njihov "ball hogging" iščemo predvsem v tem.

Nekateri imate za Luko res nerealna pričakovanja in posledično povsem spopačene ter izjemno črno-bele kritike. Nekateri pa so poleg tega še žaljivi, za kar pa sploh ni nobene potrebe in ne razumem, kako lahko mislite, da to kakorkoli prispeva k debati.

Kodrnusa ::

Ne berem ameriskih forumov.. THJ je bil v New Yorku precej boljši. Pa ne ga prosim primerjat s CP3, mogoce Hardnom. Pač žogo ima preveč v rokah pa če se na glavo postavte. Kot da ne zna noben drug žoge prenest. Potem pa takoj 1 na 1 (picknroll) ter met ali podaja. To je edina akcija ki jo dallas pozna...
Bomo tukaj zakljucili ker ste emotivno vezani na Dončiča...

sheeshkar ::

Kodrnusa je izjavil:

THJ je bil v New Yorku precej boljši.

:))

Kodrnusa je izjavil:

Pa ne ga prosim primerjat s CP3

Ker CP3 v svoji karieri ni dominiral na žogi?

Kodrnusa je izjavil:

Pač žogo ima preveč v rokah pa če se na glavo postavte.

Odličen argument, podprt z mnogo analizami. Vse vzamemo nazaj! :))

Kodrnusa je izjavil:

Kot da ne zna noben drug žoge prenest.

Ker to je edina kvaliteta, ki jo mora imeti playmaker... ;((

In spet bom težil - a lahko prosim slišimo, kdo so ti skriti kreatorji Dallasa? Jaz začnem z Brunsonom, bo kdo nadaljeval?

Kodrnusa je izjavil:

Potem pa takoj 1 na 1 (picknroll) ter met ali podaja. To je edina akcija ki jo dallas pozna...

In za to je kriv Luka, ker je on glavni trener ekipe? Je morda hkrati tudi GM in je on sestavljal ta roster?

Kodrnusa je izjavil:

Bomo tukaj zakljucili ker ste emotivno vezani na Dončiča...

"Emotivna navezanost" je lahko pozitivna, lahko pa tudi negativna. Glede na globino negativizma, ki ga širite določeni osebki, bi rekel, da ste ravno takšni precej bolj "emotivno vezani" na Dončića, kot tisti, ki ga ne ozmerjamo z žaljivkami, postavljamo nerealne kriterije in ga na podlagi teh nato pljuvamo, se v temi pojavimo samo ob porazih ali slabših igrah in podobno.

Samael ::

sheeshkar je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

THJ je bil v New Yorku precej boljši.

:))

Verjetno je vrgel oko na statistiko in to zaključil na osnovi bežnega pregleda pts :)
Samael != Samuel

eric_cartman ::

Čisto tako.. A kdo bere našega Iztoka Franka - slovenske gore list, ki slučajno piše za DMagazine in prej za Mavs Moneyball? Res ima hude breakdowne kaj se dogaja z obrambo in napadom pri Mavsih etc. Zelo dobro dela analize tekem.. In večkrat je naredil že play by play analizo tekme skupaj s screenshoti in posnetki in komentiral vsak ključen napad in obrambo.. Tko res dobro, če mu kdo še ni prišel na sled. 8-)
https://www.dmagazine.com/author/iztok-...

Kar pa se zadeva Luke, pa jih res 3/4 pretirava. To so že analitiki opozarjali lansko leto in predlansko, da se mu lahko to zgodi, kar se mu dogaja zdaj. In sicer.. Ker je s takim talentom prišel v NBA je problem pri tem, da je za njega postavljena tako visoka stopnička, da je vsaka igra pod 25/5/5 dejansko slaba igra. In ga ljudje neupravičeno kritizirajo. Pa je res?
Ne.. Tudi približno ne.. Igralci, ki dosegajo 25/5/5 rezultate v igri so top tier igralci. In zato ni fer, da se ga kar tako kritizira. Pa da mu ne bomo sodili, da je samo Stat padder, mu statistika govori v prid tega, da team z njim zmaguje, brez njega pa vemo kakšen je rezultat. Zaradi njega so konkurirali Clippersom v prejšnji sezoni skupaj z neverjetno efektivnostjo Kawhi-ja, ki je imel met iz igre 73% FG. Že to, da so s takim rosterjem, kot ga imajo lahko prišli do 7. igre v playoffih ti veliko pove o Luki.

Edino kar mu je za "zameriti" je to, da ima tak neverjeten talent za igranje, vendar ga zaradi slabih prehranjevalnih navad nekako meče skozi okno. To da se razburja nad sodniki gre na živce že vsem.. Ampak problem je posledica tega.. To da ne teče nazaj v obrambo oz. protinapad, ampak se raje zgovarja s sodniki. Tu mu je Kidd namenil kritiko, ki je čisto na mestu. Za vse ostalo imate pa za njega čisto prevelika pričakovanja.

Bolj je vprašanje zakaj je lahko v Evropi držal formo, tu pa je ne more?

Mato989 ::

Saj Steph Curry je tudi postavil tako visoko stopnico, da pač če meče iz igre slabše kot toliko se ga "kritizira" oz. je pač slabo to za njega, čeprav bi bilo za 80% NBA več kot odlično.

Enako velja za vse Super star/ All Star igralce...

Kar jaz gledam ko pogledam ekonomsko je, kako se nek igralec vede, v kakšni telesni formi je in kako igra glede na plačo... in tu sta letos KP in LD ena izmed najslabših (KP že več let)... Pač za moje mnenje (ki ne šteje skoraj nič) je tako da če ima nekdo max contract oz. bi naj bil številka 1 svoje ekipe, bi bilo primerno da vsaj drži postavo vredno košarkaša številka 1... Skoraj vsem superstarjem to uspeva razen LD. Tu je potem neka krivda v njem in treningih in prehrani.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Bolj je vprašanje zakaj je lahko v Evropi držal formo, tu pa je ne more?


Pomojem kombinacija let, rešpekta do avtoritete (klub, trener) in soigralcev.
Ne gre se zato da bi imel problem z formo, ker model nasuje 25/8/8 v spanju. Gre se zato
da ne jemlje resno fizicne priprave, ceprav je lahko videl kako razliko ta naredi pri njemu.
V bublu je bil korak hitrejsi, eksplozivnejsi, posledicno ucinkovitejsi, bolj prodoren..

GupeM ::

eric_cartman je izjavil:

Kar pa se zadeva Luke, pa jih res 3/4 pretirava. To so že analitiki opozarjali lansko leto in predlansko, da se mu lahko to zgodi, kar se mu dogaja zdaj. In sicer.. Ker je s takim talentom prišel v NBA je problem pri tem, da je za njega postavljena tako visoka stopnička, da je vsaka igra pod 25/5/5 dejansko slaba igra. In ga ljudje neupravičeno kritizirajo. Pa je res?
Ne.. Tudi približno ne.. Igralci, ki dosegajo 25/5/5 rezultate v igri so top tier igralci. In zato ni fer, da se ga kar tako kritizira.

Se strinjam. Težava je v tem, da je on v ligo prišel kot S tier igralec oz. se je to od njega pričakovalo kmalu po vstopu v ligo. Čeprav ima letos statistiko le malenkost slabšo kot lani in predlani, pa se nam kar zdi, da igra slabo. Verjetno zaradi slabe pozicije ekipe.

eric_cartman je izjavil:

Edino kar mu je za "zameriti" je to, da ima tak neverjeten talent za igranje, vendar ga zaradi slabih prehranjevalnih navad nekako meče skozi okno. To da se razburja nad sodniki gre na živce že vsem.. Ampak problem je posledica tega.. To da ne teče nazaj v obrambo oz. protinapad, ampak se raje zgovarja s sodniki. Tu mu je Kidd namenil kritiko, ki je čisto na mestu. Za vse ostalo imate pa za njega čisto prevelika pričakovanja.

Bolj je vprašanje zakaj je lahko v Evropi držal formo, tu pa je ne more?

Če bi bil jaz Anamarija, bi mu postavil ultimat, da če se ne spravi v formo, grem od njega skupaj z njunimi kužki :)

V Evropi je pa formo lažje držal, ker je bil še najstnik. Ne da je zdaj star, ampak ravno v teh letih se zadeva začne spreminjat. Kot najstnik skoraj vsak lahko požre kar želi, pa se mu ne bo nikjer poznalo. Potem se pa zadeve začnejo nabirat, če vsaj malo ne paziš oz. če poješ več kot porabiš. Kot najstnik pa pač vse porabiš. Verjetno je tudi še rastel takrat. Tja do 20. leta nekateri lahko rastejo. Do 18. pa skoraj nihče še ne zraste do konca. In dokler rasteš, se ti "preobilje" hrane ne pozna toliko.

sheeshkar ::

eric_cartman je izjavil:

Čisto tako.. A kdo bere našega Iztoka Franka - slovenske gore list, ki slučajno piše za DMagazine in prej za Mavs Moneyball? Res ima hude breakdowne kaj se dogaja z obrambo in napadom pri Mavsih etc. Zelo dobro dela analize tekem.. In večkrat je naredil že play by play analizo tekme skupaj s screenshoti in posnetki in komentiral vsak ključen napad in obrambo.. Tko res dobro, če mu kdo še ni prišel na sled. 8-)
https://www.dmagazine.com/author/iztok-...

Ja, ga spremljam, model ma res dobre analize. Ga zelo spoštujejo tudi v Dallasu. Sem pred časom v tej temi lepil ravno neke njegove statistike.

Mato989 je izjavil:

Saj Steph Curry je tudi postavil tako visoko stopnico, da pač če meče iz igre slabše kot toliko se ga "kritizira" oz. je pač slabo to za njega, čeprav bi bilo za 80% NBA več kot odlično.

Ampak saj Luko letos vsi kritiziramo, da igra preslabo. Pa glede telesne pripravljenosti in prostih metov smo ga vsi kritizirali že lani in predlani.

Kar želimo nekateri povedati je to, da določeni v tem pretiravajo. Zadeve niso črno-bele in če Dončić igra slabše od pričakovanj ter ima zaenkrat v igri nekaj očitnih pomanjkljivosti, to ne pomeni, da je "katastrofalno zanič Poli salama debelajs" in poleg vsega, takšne kozlarije niti niso kritika, temveč navadno pljuvanje na ravni šestega razreda osnovne šole.

Masayoshi ::

Luka je totalen car, pa se lahko razpočite eni...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/l...

Mato989 ::

Kar želimo nekateri povedati je to, da določeni v tem pretiravajo. Zadeve niso črno-bele in če Dončić igra slabše od pričakovanj ter ima zaenkrat v igri nekaj očitnih pomanjkljivosti, to ne pomeni, da je "katastrofalno zanič Poli salama debelajs" in poleg vsega, takšne kozlarije niti niso kritika, temveč navadno pljuvanje na ravni šestega razreda osnovne šole.


Tako kto nekateri pretiravajo navzdol (kritiziranje) tako marsikdaj pretiravate tudi pri hvaljenju Luka, ampak takrat vas to večinoma ne moti... recimo kako smo hvalili našo repko na OI, pol pa streznitev in Milko aka Patty Mills...

Bistvo je to da ste eni pač biased ker je SLO... in to nekatere pač moti ker je neuravnoteženo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sheeshkar ::

Mato989 je izjavil:

Tako kto nekateri pretiravajo navzdol (kritiziranje) tako marsikdaj pretiravate tudi pri hvaljenju Luka, ampak takrat vas to večinoma ne moti...

Boš dal kakšen citat pretirane hvale? Ker za žalitve, ki jim ti praviš "kritiziranje", lahko prebereš včerajšnje prispevke bambama in kodrnuse... Če se ti zdi to "uravnoteženo", potem si pač nepismen ali pa trolaš.

Mato989 je izjavil:

recimo kako smo hvalili našo repko na OI, pol pa streznitev in Milko aka Patty Mills...

Torej se ti zdi "uravnotežena kritika", da jih po celi kopici odličnih predstav, z eno fantastično blokado Batuma oddaljenih od finala, nato po slabi igri za tretje mesto povsem spljuvamo in temu rečemo "streznitev"?

"Uravnotežen" nisi niti v svojem trolanju.

Mato989 je izjavil:

Bistvo je to da ste eni pač biased ker je SLO... in to nekatere pač moti ker je neuravnoteženo...

Res šokantno, da na slovenskem forumu radi pišemo o slovenski superzvezdi. Na srbskih forumih so zagotovo "uravnoteženi" glede Djokovića, na hrvaških glede Modrića itd., ane?

Pa tudi, lahko razložiš, kako naj bi izgledala ta "uravnoteženost"? Kritiziranje njegovih pomanjkljivosti? Pa saj to počnemo - vsi se strinjamo, da se mora izboljšati glede fizične pripravljenosti in prostih metov, pa mnenja se razlikujejo tudi v marsičem drugem, kot npr. offball igra in podobno. Bi morali več govoriti o tujih igralcih? To povsem brez težav lahko počnete čisto vsi, ki vam gre pretirano omenjanje Dončića na živce, ampak tega ne počnete, ker veliko raje tudi sami govorite samo o njem, vendar ga zaradi nekih osebnih frustracij radi predvsem žalite (ter se pretvarjate, da je to "kritika").

Pa to, da te moti, si že milijonkrat povedal, smo vsi dojeli in ti dali vedeti, da se to ne bo spremenilo, ker se večini zdi povsem normalno, da se na slovenskem forumu večinoma govori o slovenski superzvezdi. Torej, ali prenehaj sodelovati v temi, ki ti očitno zato ne odgovarja (kot vsak normalen), ali pa te nihče ne bo jemal resno, ker po vsem tem bi na tak način kot ti v tej temi sodelovala samo še oseba, ki ima željo po trolanju, ne pa neki normalni, konstruktivni debati.

Kurzweil ::

BREAKING: Luka Doncic tested positive for coronavirus

Horas ::

mah kake fore, zarad nekih protokolov bo še 10dni manjkal oziroma dokler 2 zaporedna testa ne pokažeta negativno. zaradi nekega prepovedanega stika. kr neki pa ta korona
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Voss ::

Horas je izjavil:

mah kake fore, zarad nekih protokolov bo še 10dni manjkal oziroma dokler 2 zaporedna testa ne pokažeta negativno. zaradi nekega prepovedanega stika. kr neki pa ta korona


Pisalo se je leto 2011 8-)

"Dirk has been suffering from flu-like symptoms since Game 4 but has still managed to perform at a high level. The Heat's dynamic duo mocked Dirk by coughing and jokingly discussed how they were getting sick."

https://bleacherreport.com/articles/730...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Kurzweil ::

Horas je izjavil:

mah kake fore, zarad nekih protokolov bo še 10dni manjkal oziroma dokler 2 zaporedna testa ne pokažeta negativno. zaradi nekega prepovedanega stika. kr neki pa ta korona


Je pa v tem tudi nekaj dobrega... če drugo ne, si bo Luka res dobro pozdravil gležnj/e.

Je pa lepo minutažo pri porazu DEN proti OKH z 94:108 dobil naš Vlatko Čančar... 17 min... 9 točk in 4 skoki...

Horas ::

Voss točn tk, pa tudi MJ pa SHAQ sta že igrala s hudim mačkom pa dosegla high career statse, tule pa zarad nekega testa ki pravi pozitivno BREZ simptomov, treba počivat. narobe svet
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Masayoshi ::

Morbit pa kaj pomeni, da maček ni nalezljiv...

bambam20 ::

Horas je izjavil:

Voss točn tk, pa tudi MJ pa SHAQ sta že igrala s hudim mačkom pa dosegla high career statse, tule pa zarad nekega testa ki pravi pozitivno BREZ simptomov, treba počivat. narobe svet


Luka tako ne more igrat zaradi 120 kg, ki si jih je pridelal med poletjem, ko je proslavljal četrto mesto na Olimpijskih. Pravi zmagovalec.

arnecan1 ::

bambam20 je izjavil:

Horas je izjavil:

Voss točn tk, pa tudi MJ pa SHAQ sta že igrala s hudim mačkom pa dosegla high career statse, tule pa zarad nekega testa ki pravi pozitivno BREZ simptomov, treba počivat. narobe svet


Luka tako ne more igrat zaradi 120 kg, ki si jih je pridelal med poletjem, ko je proslavljal četrto mesto na Olimpijskih. Pravi zmagovalec.

120 kg? Vir?

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

Horas je izjavil:

Voss točn tk, pa tudi MJ pa SHAQ sta že igrala s hudim mačkom pa dosegla high career statse, tule pa zarad nekega testa ki pravi pozitivno BREZ simptomov, treba počivat. narobe svet


Luka tako ne more igrat zaradi 120 kg, ki si jih je pridelal med poletjem, ko je proslavljal četrto mesto na Olimpijskih. Pravi zmagovalec.

Seveda da ne more. Mi pa nekako ni jasno, da ima z nezmožnostjo igranja statistiko v rangu MJ, LBJ, ... Kako zanič je moral biti MJ, da kljub odlični fizični pripravljenosti ni bil zmožen nič boljše statistike kot Luka. In kako zanič je LBJ, za katerega velja isto.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Horas je izjavil:

Voss točn tk, pa tudi MJ pa SHAQ sta že igrala s hudim mačkom pa dosegla high career statse, tule pa zarad nekega testa ki pravi pozitivno BREZ simptomov, treba počivat. narobe svet


Luka tako ne more igrat zaradi 120 kg, ki si jih je pridelal med poletjem, ko je proslavljal četrto mesto na Olimpijskih. Pravi zmagovalec.

Seveda da ne more. Mi pa nekako ni jasno, da ima z nezmožnostjo igranja statistiko v rangu MJ, LBJ, ... Kako zanič je moral biti MJ, da kljub odlični fizični pripravljenosti ni bil zmožen nič boljše statistike kot Luka. In kako zanič je LBJ, za katerega velja isto.


Važni so uspehi ekipe =) te individualne statistike si lahko zatakne vsak veš kam... ranga Russel Westbrook =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vajenc ::

Smesno koliko nestrpnosti do Luke, ker ni na najvisjem nivoju. Se vedno je kreativen, met za 3 je izboljsal, se vedno je najboljsi igralec Dallasa... Me zanima odziv, ko bo Luka cez 1m spet v pogovorih za mvp :P
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bambam20 ::

Vajenc je izjavil:

Se vedno je kreativen, met za 3 je izboljsal, se vedno je najboljsi igralec Dallasa... Me zanima odziv, ko bo Luka cez 1m spet v pogovorih za mvp :P



Ima pa letos slabši % za 3 točke , kot ga je imel lani. ( lani 2,9 zadete trojke 35%, letos 2.8 zadete trojke 32,6% )

To, da igra na moč ni kreativnost.

Edino, kar bo pri njemu v pogovoru bo previsoka teža in kronično načeti gležnji.

Biti v pogovorih ali biti dejansko MVP sta dva popolnoma ločena pojma.

GupeM je izjavil:


. Kako zanič je moral biti MJ, da kljub odlični fizični pripravljenosti ni bil zmožen nič boljše statistike kot Luka. In kako zanič je LBJ, za katerega velja isto.


A to misliš MJ-ja, ki je igral vse tekme s povprečno minutažo 40 minut in bil ob tem glavni strelec lige in med najboljšimi v obrambi? Verjetno misliš DeAndre Jordana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kodrnusa ::

A zdej je Dončič že na nivoju MJ-ja?
Svašta...

bambam20 ::

Kodrnusa je izjavil:

A zdej je Dončič že na nivoju MJ-ja?
Svašta...


Da. Dončić ima pri 22-ih višje povprečje 25.6 točk kot ga je imel Jordan 22.7 točk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kurzweil ::

Vidim pa, da sta pri BOS v rosterju CJ Miles... in 40-letni Joe Johnson :D

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Vidim pa, da sta pri BOS v rosterju CJ Miles... in 40-letni Joe Johnson :D


To si videl, da je novo pogodbo podpisal Lance Stephenson?

Zdaj je čas, da pride nazaj Ray Allen.

Kurzweil ::

Videl ja...

DAL je pričakovano izgubil proti prvakom...

Čančar je tokrat začel celo v prvi postavi... 19min... 11 točk, 4 skoki in 2 asistenci... vidim, da se zelo dobro razumeta z Jokićem, kar je seveda ena ključnih stvari, če bo hotel dobiti priložnost... jaz samo upam, da bo to trajalo čim dlje časa... je pa DEN izgubil proti CHA.

Masayoshi ::

Čančar igral odlično, zelo racionalno. Pa ga Malone ni dal v 4/4 nič noter. Tam so izgubili tekmo, prav mu (Malone) je ;)

Mato989 ::

Curry pa spet MVP predstava... čeprav 1x zmes vidim da je mel samo 18 točk al nekaj takega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Groot ::

Za malce debate: https://www.rtvslo.si/sport/kosarka/lig...

Katero izmed menjav, ki se omenjajo v članku, bi raje videli? Glede na dosedanje stanje sem sam nekje 50-50. Ampak v primer da se ob trejdanju Porzingisa morebiti izognejo dajanju pickov, bi skoraj raje videl to možnost.

Se mi pa Sabonis na splošno zdi kar dober match za Luko.

sheeshkar ::

Groot je izjavil:

Za malce debate: https://www.rtvslo.si/sport/kosarka/lig...

Katero izmed menjav, ki se omenjajo v članku, bi raje videli? Glede na dosedanje stanje sem sam nekje 50-50. Ampak v primer da se ob trejdanju Porzingisa morebiti izognejo dajanju pickov, bi skoraj raje videl to možnost.

Se mi pa Sabonis na splošno zdi kar dober match za Luko.

Takšna menjava se mi zdi smiselna. Sabonis je velik upgrade za Kleberja, Lamb pa ne tako velik downgrade na trenutnega Bullocka. Sabonis je dovolj kvaliteten ter hkrati še dovolj mlad za morebitni dodatni napredek, da se izplača žrtvovati kakšen pick (ter Josh Greena v katerem ne vidim nobenega večjega potenciala).

Hkrati se s Sabonisom v prvi peterki znebijo igranja enega nekvalitetnega centra in Sabonis je poleg ostalih kvalitet tudi precej dober podajalec, kar sicer povsem ne bo rešilo problema dodatnega kreatorja, ga pa solidno popravi vsaj v prvi peterki. Kljub temu, da ni ravno dober šuter za tri (in ravno tu vidim potencial za morebiten dodaten napredek v prihodnosti), pa jih vseeno meče bolje kot trenutni centri Dallasa in bi z njim v peterki s Porzingisom nekaj pridobili tudi na spacingu (vsaj v določenih napadih), pridobili pa bi tudi odlično prisotnost pod košem in zelo potrebnega skakalca.

Da pa ne bo kdo narobe razumel, Sabonis ima tudi pomanjkljivosti, predvsem v obrambi in samo ta trade iz Mavericksov ne bi naredil konkurentov za prstan. Bi jih pa po mojem mnenju zagotovo izboljšal, še posebej, če Porzingis ostane relativno zdrav do konca sezone (in celoten playoff).

Horas ::

KP ne bo v idniano prišu dokler je tam jim carrey
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Badwolff ::

Ampak... Eh škoda...

bambam20 ::

Horas je izjavil:

KP ne bo v idniano prišu dokler je tam jim carrey


lahko je 3 way trade..

Horas ::

le katera ekipa bi bla zainteresirana za preklo?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

INJURY report za današnji božični spored... nekaj tekem ob nam humanem terminu... žal pa bo povsem zadnja tekma DAL-UTA... kar pa seveda marsikomu ustreza, da gre zgodaj spat...

Atlanta at New York:
ATL - Sharife Cooper (protocol) out.
ATL - Danilo Gallinari (protocol) out.
ATL - Solomon Hill (hamstring) out for season.
ATL - Malcolm Hill (hamstring) out.
ATL - Kevin Huerter (illness) out.
ATL - De'Andre Hunter (wrist) out.
ATL - Wes Iwundu (protocol) out.
ATL - Timothe Luwawu-Cabarrot (protocol) out.
ATL - Onyeka Okongwu (protocol) out.
ATL - Cam Reddish (ankle) probable.
ATL - Lou Williams (protocol) out.
ATL - Delon Wright (ankle) probable.
ATL - Trae Young (protocol) out.
NYK - R.J. Barrett (protocol) questionable.
NYK - Danuel House (finger) out.
NYK - Kevin Knox (protocol) out.
NYK - Miles McBride (protocol) out.
NYK - Nerlens Noel (protocol) out.
NYK - Immanuel Quickley (protocol) unlikely to play.
NYK - Derrick Rose (ankle) out.
NYK - Luka Samanic (foot) out.

Boston at Milwaukee:
BOS - Bruno Fernando (protocol) out.
BOS - Enes Freedom (protocol) out.
BOS - Sam Hauser (protocol) out.
BOS - Juan Hernangomez (protocol) questionable.
BOS - Al Horford (protocol) questionable.
BOS - Justin Jackson (protocol) out.
BOS - Romeo Langford (Achilles) questionable.
BOS - C.J. Miles (protocol) out.
BOS - Aaron Nesmith (protocol) out.
BOS - Jabari Parker (protocol) questionable.
BOS - Josh Richardson(protocol) out.
BOS - Marcus Smart (hip) questionable.
BOS - Brodric Thomas (protocol) questionable.
BOS - Grant Williams (protocol) out.
MIL - Giannis Antetokounmpo (protocol) expected to play.
MIL - Brook Lopez (back) out.

Golden State at Phoenix:
GSW - Andre Iguodala (knee) questionable.
GSW - Damion Lee (protocol) out.
GSW - Moses Moody (protocol) out.
GSW - Jordan Poole (protocol) out.
GSW - Klay Thompson (Achilles) out.
GSW - Andrew Wiggins (protocol) out.
GSW - James Wiseman (knee) out.
PHO - Frank Kaminsky (knee) out.
PHO - Abdel Nader (knee) out.
PHO - Dario Saric (knee) out.

Brooklyn at L.A. Lakers:
BKN - LaMarcus Aldridge (protocol) out.
BKN - David Duke (protocol) out.
BKN - Kevin Durant (ankle) out.
BKN - Kessler Edwards (protocol) out.
BKN - Joe Harris (ankle) out.
BKN - Kyrie Irving (ineligible) out.
BKN - Day'Ron Sharpe (protocol) out.
BKN - Cam Thomas (protocol) out.
LAL - Trevor Ariza (protocol) out.
LAL - Kent Bazemore (protocol) out.
LAL - Avery Bradley (protocol) out.
LAL - Anthony Davis (knee) out.
LAL - LeBron James (abdomen) probable.
LAL - Malik Monk (protocol) questionable.
LAL - Kendrick Nunn (knee) out.
LAL - Austin Reaves (protocol) questionable.

Dallas at Utah:
DAL - Reggie Bullock (protocol) out.
DAL - Trey Burke (protocol) out.
DAL - Willie Cauley-Stein (personal) out.
DAL - Luka Doncic (protocol) out.
DAL - Josh Green (protocol) out.
DAL - Tim Hardaway Jr. (protocol) out.
DAL - Maxi Kleber (protocol) out.
DAL - JaQuori McLaughlin (protocol) out.
DAL - Eugene Omoruyi (toe) out.
DAL - Kristaps Porzingis (toe) questionable.
UTA - Udoka Azubuike (ankle) out.
UTA - Malik Fitts (shoulder) out.

Kurzweil ::

Začelo se je glasovanje za All-star tekmo - glasujete lahko tukaj!
««
25 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759196647 (93956) Samael

Več podobnih tem