» »

Servisiranje tablice

Servisiranje tablice

Csharp ::

Tablica Lenovo TAB2 A10-30.

V najboljšem primeru crkne po nekaj minutah uporabe, največkrat pa pokaže samo boot splash (logotip lenovo)in potem zmanjka slike - crkne.
Vsake toliko časa pa se ob vklopu ekran sploh ne prižge, namesto tega tablica začne vibrirati (2-sekundni pulzi vibracij) in to traja do spraznitve baterije.
Probal različne kombinacije vklopa (Volume up/down + Power). Nazadnje sem tablico še odprl in baterijo odklopil, vendar tudi po tem ni bilo nič drugače.

Na internetu sem našel še par primerov, ki navajajo popolnoma enake probleme. Zaključil sem, da je v okvari osnovna plošča tablice. Verjetno se tu vsi strinjamo?
Zanima me samo, če obstaja kakšna tehnika (tudi če potem vse skupaj crkne), da bi rešil podatke.

scipascapa ::

Če ni garancija, smeti.

Assass1n ::

Ali baterija je polna? Mogoče le baterije ne polni, to je lahko popravilo menjave konektorja ali se samo zamenja baterija z drugo polno, da si prekopiraš podatke.
Če je kaj drugega pri nas ne poznam servisa, verjetno bi se dalo prelotat emmc oziroma spominski čip na novo delujočo ploščo ampak ni nujno da je tako preprosto. Tudi cena bi bila huda.
Pogooglaj popravilo mobitelov pa pošlji pa mailov.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

MIHAc27 ::

Baterijo odklopi in zaženi brez. Če isto crkne čez čas je potem res osnovna plošča. Popravljal je ne bo noben, edino če se splača novo/drugo.

Invictus ::

Kake podatke imaš pa na tablici, da je sploh vredno reševati karkoli in zapravljati čas in denar?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DeeCoy ::

Lahko je zanič stikalo za vklop. Odklopi in tablico prižgi s pinceto ali s polnilcem (če gre).

Csharp ::

Tablico sem ves dan polnil in ko sem jo odklopil, je bila baterija 100% polna.
Ni problem v stikalu za vklop ali bateriji... če tablica začne vibrirati, pomeni, da je stikalo prijelo in je baterija zadosti polna.
Težava tudi ne more biti softverska, ker se ob vklopu kažejo različni problemi (včasih pokaže samo splash, včasih samo vibrira), kar pomeni, da se je osnovni ploščio "zmešalo".

Assass1n ::

Baterijo pomeri, če je polna se poslovi od tablice in podatkov.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

DeeCoy ::

Csharp je izjavil:

Tablico sem ves dan polnil in ko sem jo odklopil, je bila baterija 100% polna.
Ni problem v stikalu za vklop ali bateriji... če tablica začne vibrirati, pomeni, da je stikalo prijelo in je baterija zadosti polna.
Težava tudi ne more biti softverska, ker se ob vklopu kažejo različni problemi (včasih pokaže samo splash, včasih samo vibrira), kar pomeni, da se je osnovni ploščio "zmešalo".

Če je tipka vseskozi pritisnjena (deloma pritisnjena) se lahko tablica ugaša/restarta. Če se prižge na tipko še ne pomeni da deluje pravilno. Lahko pa prineseš pokazat pa pogledam. Software skoraj sigurno ni glede na to da se včasih normalno prižge.

Nagi Bator ::

Imam enako tablico. Vcasih se med uporabo preprosto kar sama izklopi, vkljucno z zvokom za izklop (se ne resetira).
Gumb za vklop se ne zatika. Samo toliko, da se obtavclam, kot uporabnik, ki ga ta tablica zafrkava. OP-u zal ne znam pomagati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobit osnovno za Nexus 7 (2012)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5797 (630) s1m0n
»

trifazni elektromotor -vezava na podaljšek

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3921681 (21157) Vikking
»

crknu laptop - matična ali procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202044 (1777) JayKay
»

škatla ne dela??

Oddelek: Pomoč in nasveti
10968 (848) aaads
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569185 (6820) _pobesneli_

Več podobnih tem