» »

Facebook nateg?

Facebook nateg?

1
2
»

Zvezdica27 ::

še enkrat: članek od monitroja je iz 2018.

Je to 2021 še možno?

Jaz bi ti vseeno svetoval Paypal in sledenje pošiljki (prevzem s podpisom) in nima kj biti. Tudi TRR bi še zaupal - magari daš svoj dolarski TRR, ki je drugače prazen.

zz

_Denny_ ::

Itak, da je in tudi bo dokler vse bazira na zaupanju in firme ne bodo dosledno preverjale istovetnosti plačnika. Amazon je pač s svojimi 300+ milijardami $ aroganten in tega ne počne, isto kot pri plačilu s kreditno kartico ne zahtevajo 3-mestne CVC kode. Paypal ima recimo koliko toliko ok sistem preverjanja - ob dodajanju TRR-ja ti nakažejo dva naključna zneska v vrednosti nekaj centov, ki ju potem moraš vnesti za verifikacijo lastništva.

Drugače pa tu ni nekega strahu...če se zgodi kaj takega, bo pač malo nevšečnosti z obiskovanjem banke in čakanjem, na koncu (ko ti uspe dokazati, da nisi bil ti) pa bo Amazon požrl škodo in dal refund. Nažalost bo neznan nategun, ki je medtem že zamenjal digitalni gift card za Bitcoin, usluge na webcam straneh, gift card za drugo trgovino ipd. še vedno imel od od tega profit in vseeno nadaljeval s tem početjem. Po dodatnem raziskovanju (spodnji link) sem celo ugotovil, da se sploh ne rabi omejevati na digitalne stvari; lahko si naroči npr. laptop in izbere dostavo v Amazonov paketomat, kjer ga anonimno dvigne.

Malo novejši članek te "teoretične" zlorabe v akciji - https://www.approach.be/en/images/20190...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

FlyingBee ::

Imena prijateljev so pa red flag.

To je pošiljal random prošnje za prijateljstvo in nekateri so po nesreči privolili. A ti je že na trr nakazal?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

uvodV?? ::

Tisti, ki pišete o scamih s TRRji, malo poglejte okoli sebe koliko TRRjov je dostopnih na internetu. Tisoče jih poscrejpaš v enem dnevu.

Tko da malo realonsti prosim.

Daj mu TRR, pošlji PO tem ko vidiš denar na računu. Pa ne sanjaj o namišljenih chargebackih

hipertija ::

To bo še smeha. Kaj boste sofinancirali, ko bo puhno denar?
Prekle za kurnk

Gagatronix ::

Ne, jaz se bom samo smejal.

FireSnake ::

d0rK je izjavil:

Dobr ne daje filinga nigerijskih nategunov. Zaeenkrat je rekel da dost pošilja prek slovenske pošta in je celo zadel (falil za 4eur) kolk bi stalo da se pošlje v anglijo.

Ni, rabljena je. Ne vem zakaj noče kupiti tam. Sem že imel kupca iz češke ki je od mene kupil ogromne zvočnike preko marketplaca in ni vedno nateg... ampak ta mi je bolj sumljiv.


Sploh, če je nakazilo neposredno na račun.
Tisti, ki pravite, da je to nateg: razložite kako zadeva, v tem primeru, poteka?

d0rK je izjavil:

Slotech greznica pametovanja strikes again. Sem ga vprasal ce bi poslal preko WU. Eden redkih dobrih odgovorov. Bom porocal.


Sporoči potem, prosim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ginekk ::

uvodV?? je izjavil:

Tisti, ki pišete o scamih s TRRji, malo poglejte okoli sebe koliko TRRjov je dostopnih na internetu. Tisoče jih poscrejpaš v enem dnevu.

Tko da malo realonsti prosim.

Daj mu TRR, pošlji PO tem ko vidiš denar na računu. Pa ne sanjaj o namišljenih chargebackih


To ja. Kaj bi strahopetno mutili šele pri kupovanju. A si predstavljaš da moraš denar vnaprej nakazat na TRR in šele potem pošljejo? Tam pa Angleži na nekem forumu pregledujejo profil prestrašenega Slovenčka. Konec sveta.

Jaz sem že iz Kosova kupoval, s tem da sem vse vnaprej nakazal in je šla pošta prek Srbije.
Bizarno, ampak edino tam je bila firma primernega znanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

hipertija ::

ginekk je izjavil:

uvodV?? je izjavil:

Tisti, ki pišete o scamih s TRRji, malo poglejte okoli sebe koliko TRRjov je dostopnih na internetu. Tisoče jih poscrejpaš v enem dnevu.

Tko da malo realonsti prosim.

Daj mu TRR, pošlji PO tem ko vidiš denar na računu. Pa ne sanjaj o namišljenih chargebackih


To ja. Kaj bi strahopetno mutili šele pri kupovanju. A si predstavljaš da moraš denar vnaprej nakazat na TRR in šele potem pošljejo? Tam pa Angleži na nekem forumu pregledujejo profil prestrašenega Slovenčka. Konec sveta.

Jaz sem že iz Kosova kupoval, s tem da sem vse vnaprej nakazal in je šla pošta prek Srbije.
Bizarno, ampak edino tam je bila firma primernega znanja


daj še hitro racinalno razlago za njegove fake fb kolege, niti en anglež. Hitro :)
Prekle za kurnk

Zvezdica27 ::

saj zato sprašujem, jaz veliko kupujem/prodajam iz Italije, anglije, nemčije, pogosto preko trr. Ponavadi pač kak skype naredimo... res pa je da gre za glasbene stvari, kjer pri dražjih rečeh ni lih nategunov, pač pa smo vsi nekako ozaveščeni in "bratje" po glasbi.

nisem si mislil, da je to možno - torej tehnično gledano SEPA ima varovalke, sam pač...

to pa nisem vedel... groza.

Torej Paypal je še vedno najvarnejša zadeva (doslej sem mislil, da je to TRR), znotraj EU pač family send in to je to.

Drži?

zz

UganiKdo ::

_Denny_ je izjavil:

Itak, da je in tudi bo dokler vse bazira na zaupanju in firme ne bodo dosledno preverjale istovetnosti plačnika. Amazon je pač s svojimi 300+ milijardami $ aroganten in tega ne počne, isto kot pri plačilu s kreditno kartico ne zahtevajo 3-mestne CVC kode. Paypal ima recimo koliko toliko ok sistem preverjanja - ob dodajanju TRR-ja ti nakažejo dva naključna zneska v vrednosti nekaj centov, ki ju potem moraš vnesti za verifikacijo lastništva.

Drugače pa tu ni nekega strahu...če se zgodi kaj takega, bo pač malo nevšečnosti z obiskovanjem banke in čakanjem, na koncu (ko ti uspe dokazati, da nisi bil ti) pa bo Amazon požrl škodo in dal refund. Nažalost bo neznan nategun, ki je medtem že zamenjal digitalni gift card za Bitcoin, usluge na webcam straneh, gift card za drugo trgovino ipd. še vedno imel od od tega profit in vseeno nadaljeval s tem početjem. Po dodatnem raziskovanju (spodnji link) sem celo ugotovil, da se sploh ne rabi omejevati na digitalne stvari; lahko si naroči npr. laptop in izbere dostavo v Amazonov paketomat, kjer ga anonimno dvigne.

Malo novejši članek te "teoretične" zlorabe v akciji - https://www.approach.be/en/images/20190...


Pa daj nehaj ze bluzit i strasit ljudi. Amazon reklamacije prakticno instant resi. Ne pa da zgubljas cas s banko.

In spet nqbijas o tem dq bqzirq na zaupanju, pa to seveda ni res. Zadeva bazira na tem da je tisti ki bremenitev vzpostavi odgovoren za njeno veorodostojnost. Amazon z svojo velikostjo si pac z lahkoto privosci resit tistih par redkih primerov kjer do zlorabe pride.

Pa kaj ko bi probal nqredit nov racun na amazonu in kupit gift card preko sepa? Tolk da iz prve roke vidis kako enostavno je. Hont: ne bo slo.

Ales ::

Zvezdica27 je izjavil:

Torej Paypal je še vedno najvarnejša zadeva (doslej sem mislil, da je to TRR), znotraj EU pač family send in to je to.

Kot prvo: ne paničari.

Kot drugo, PayPal ima svoj nabor tveganj za kupca in svoj za prodajalca. Pa da ne bo pomote, večja ali manjša tveganja nosi za sabo čisto vsaka transakcija, še keš na roko, tako da se vrnem na prvo točko: ne paničari.

Pri klasičnem PayPal nakazilu je kupec malo bolj zavarovan, kot prodajalec. Pri mutnih poslih, kot je PayPal "family & friends", je precej bolj zavarovan prodajalec.

Pri WU je precej bolj zavarovan prodajalec.

Ne vidim nobenega razloga, da bi se legitimen kupec šel take zajebancije kot je WU ali PayPal "family & friends", ker je to čisti strel v koleno in kar smrdi po nategu.

Če že, potem TRR, sicer pa klasičen PayPal ali drugo kartično plačilo, kjer so tveganja malo bolj izenačena.

d0rK ::

Noce na western union. Hoce kdo zasluziti 30eur da nakaze njemu in on prenakaze meni? Ce je kdo brez skrbi.

Bi pa vzel samo kaksnega clana z daljsim stazem. Pa bi se zmenila po zs.

Gagatronix ::

Si kar ne pustis dopovedat, ne ? Takim kot si ti prej prides meter v rit kot pa centimeter v betico.

Ales ::

d0rK je izjavil:

Noce na western union. Hoce kdo zasluziti 30eur da nakaze njemu in on prenakaze meni? Ce je kdo brez skrbi.

Bi pa vzel samo kaksnega clana z daljsim stazem. Pa bi se zmenila po zs.

ROFL

Se je že začelo. :))

d0rK ::

Kaj jz ne bom nicesar tvegal. Lahko pa kdo tukaj ki pravi da ni nic za skrbeti zasluzi 30eur.

Saj se mi je javil nekdo. Porocam naprej. =)

d0rK ::

No evo zakljucek. Prav je imel kamp, ki je rekel da je scam. Dobil potrditveni email od banke ki gostuje na gmailu.

Ni se pa treba prevec trepljati po hrbtu ker vsaka sumljiva rec ni vedno scam. Bolj bistveno je bilo vprasanje, ce je nevarno dajati ven svoj trr ali ne.

hipertija ::

Bistveno je, da bi bil 10x nategnjen, če ne bi vprašal tukaj. Za 30€ si pa zdaj kupi raje večerjo s svojo (če jo imaš), praznujeta pa lahko to, da nisi bil nategnjen - svoji pa reč, da je za njo, ker si zasluži ;) pa boš 3x profitiral.
Prekle za kurnk

Gagatronix ::

"Ni vazno da so mi 100x povedali da je scam, jaz sem idiot, moram probat da pogruntam da je scam."

Smilis se mi ti in ta tvoj frend.

Horas ::

a ko sm js prvi napisal pa nisi verjel :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

d0rK ::

Kaj sta zdaj vidva loleka naklamfala? Nihče ni ničesar plačal nikomur. Kaj skodi poizkusu da si 100% pa ne vem.

ST kot ponavadi ni nic pomagal saj razen WU nisem dobil niti enega pametnega odgovora. Kopico pametovanja na podlagi lastnega mnenja. Mogoce clanek z monitorja. Tako da ja, izid bi bil enak tudi če ne bi tukaj vprasal.

UganiKdo ::

Kak nasvet tocno si pa pricakoval, ce je bilo na 10 kilomotrov videt, da te bodo poskusili nategnit?

val46 ::

d0rK je izjavil:

Kaj sta zdaj vidva loleka naklamfala? Nihče ni ničesar plačal nikomur. Kaj skodi poizkusu da si 100% pa ne vem.

ST kot ponavadi ni nic pomagal saj razen WU nisem dobil niti enega pametnega odgovora. Kopico pametovanja na podlagi lastnega mnenja. Mogoce clanek z monitorja. Tako da ja, izid bi bil enak tudi če ne bi tukaj vprasal.


Ne, ne bi bil isti. Ker po tvojem razmišljanju, bi sedaj bil in ob robo ki jo prodajaš, kot tudi ob denar, kateri naj bi te nekje na TRR čakal. Torej, vsaka čast nam, ki smo ti povedali, da je nateg. Pa čeprav si vseeno moral nekaj poskusit. Take kot si ti, se dejansko splača nategnit, ker če ti 10 ljudi pove, da niti ne poskusi in ti vseeno moraš poskusit, potem ti nekako ni pomoči. Drugič pa pejd po nasvet na ulico ali v vaško gostilno. Se ti bodo vsaj v fris smejali, ne da se ti smejemo sam tu na forumu.

Gagatronix ::

Nekateri res morate pozgati lastno bajto preden boste pogruntali da se v ogenj ne tlaci roke.

d0rK ::

Mocno se cenis val. Nula mi nihce ni pomagal ker nisem 90 letnik ki ima pol ure net. Nicesar ne bi poslal. Fak ste eni res trdi.

MadMax ::

Naši južni sosedje imajo lep naziv za to: porez na budale.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738441 (21472) plusdzabaka1
»

Obremenitev TRR-ja s strani amazona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820604 (9535) bastadu
»

Bančni račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
191805 (1291) HappyPills
»

Uporaba TRR številke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7021140 (18907) BlaY0
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319879 (15205) mat xxl

Več podobnih tem