» »

Da pralni stroj bo dlje živel ... ija, ija joo :)

Da pralni stroj bo dlje živel ... ija, ija joo :)

mrTwelveTrees ::

poznamo reklamo Calgon...

kdo od vas ga uporablja ? (v gospodninjstvu) ...
mislim mi mamo en star pralni stroj z nekaj popravili.... pa dela brez pb

vodni kamen my ass (ne rečen da ga ni, ... :)

flipflop ::

Za Calgon daš več kot za nov grelec:(

Mi ga tudi ne uporabljamo,ker je brezveze.

undefined ::

Hahahaha. Kdo je tolk naiven, da to kupuje. :))

schurda ::

Stvar ni tako črnobela. Ionski izmenjevalci mehčajo vodo in potem porabiš manj pralnega praška, recimo polovico ali še več, ker se detergent drugače veže na kalcijeve in magnezijeve ione v vodi. In zato je pralni učinek boljši. No in potem se tudi manj nabira na stenah in povsod. Res pa je, da Calgon in ostala porkerija onesnažuje okolje - povzroča rast alg (zdej ne vem, kaj bolj Calgon ali pralni prašek), zato je recimo v Švici prepovedan. Za pomivalne stroje se npr. uporablja kamena sol, kar po eni strani pomeni, da ne spodbuja alg, po drugi pa zasoljuje okolje, kar je spet kurc.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

SkIDiver ::

Calgon my ass:D kot je nekdo prjavu.

Oče in jz sva včeri sčistla 80 litrski bojler Gorenje, ki je bil kupljen pred 5 leti nov in je bil včerak prvič spucan. Vodni kamen se je nabral na grelcu in pa nekaj ga je bilo na dno bojlerja. Iz grelca sva ga odstranila najprej z mehansko metodo in nat sva grelec prštromala na 220V in ga pustila tolko, da se je segrel in je začel apnenc dobesedno pokat in letet dol iz njega. Vsega skupi je blo vodnega kamna cca 1 kg pa še to ne vem če ga je blo. Bojler pa deluje vse dni v letu.

Pralni stroj je bil star 15 let pa je mel sam 1x grelce zamenjane. Na žalost ga je pokopala starost, ker se je kvaril kot po tekočem traku. Sedanjega pa bo zgleda rja, ki ga napada pod predalčnikom za prašek in ostali stuff.

Cowboy6 ::

HAHA, s ste gledal TV Dober dan? ko so se delal norce iz tega. Ko je rekla ana kao da so raje namesto da bi kupili Calgon, metali denar v šparovček in so si potem kupili nov pralni stroj!!! hehe

Merkatori pa je pel: Ta pralni stroj bo dlje živel, ija-ija-o...

Drgač pa, a je ta calgon sploh res tako učinkovit??? Dvomim v veliko število reklam, kjer pravijo da so njihov proizvodi NAJ, NAJ, pa ni vedno tako.:\
Tukaj naj bi bil moj podpis.

BigWhale ::

Hm, odvisno kraja kjer zivis. Pri nas je voda precej trda... Ampak, po kratkem racunu, kolk Calgona bi bilo treba dodajat pri pranju in kolk Calgon stane zracunas, da v cca petiih letih zapravis za Calgon toliko kot za nov pralni stroj :P

Razen ce nimas pralnega stroja za 200k, potem je pa prav, da za svojo stupidnost placujes davek v Calgonu ;> or whatever :P

just my not so humble opinion ;)

|CyGNUS-x ::

To je čist tko kot je rek BigWhale. Odvisno v katerem kraju živiš. Na našem območju imamo verjetno najtršo vodo v Sloveniji. Kdor je iz Mežice al pa iz Črne bo itaq vedu :D :D. Peca je cela iz apnenca. Drugač pa tud mi ne uporabljamo Calgon.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

tx-z ::

Da pralni stroj bo manj živel, dodaj beton! :)
tx-z

Tattoo- ::

Da pralni stroj bo dlje živel...dodaj še štrom :D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

schurda ::

No, no, ne bit tako kratkovidni. Slovenija ima zelo trdo vodo, ker so tla pač iz apnenca. Zdej pa mi povejte, če si je kdo od vas že nažajfal roke in jih opral v deževnici. Potem vam bo vse jasno. Mehčalce se dodaja pretežno zato, da bi mehčali vodo, če pa s tem porabiš še manj elektrike (ker je manj kamna-izolatorja na grelcu), potem še toliko boljše. Dejstvo je, da ionski izmenjevalci delujejo, kako hitro, to pa ne vem.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

undefined ::

> Slovenija ima zelo trdo vodo

Zato daš v boben stroja kladivo poleg perila, da se voda natolče in postane mehka. >:D

RookY ::

Torej če imamo res tako trdo vodo, verjetno obstaja možnost, da se ta zlomi in nam uniči pralni stroj?
Juhu juhu spet bom bruhu

ali3n ::

Torej če imamo res tako trdo vodo, verjetno obstaja možnost, da se ta zlomi in nam uniči pralni stroj?


d0h!! Če v pralnem stroju ni kladiva, je to zelo verjetno... ija, ija joo :)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jRk0 ::

kaj pa ce je voda premhka? dodas kalcij, da se zlomi? :D
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Premehka voda pa spet ni zdrava... Recimo pure H2O... Jaz ga ne bi bil... ;)

swar ::

Hehhee kera tema,pokal sem od smeha drugace pa tudi sam mislim da je to en sam nateg...zlasti ko izracunas kok dnarja zmeces za to...

Darko ::

Schurda: Kaj pa tisti magnetki, ki jih oviješ okoli dotočne cevi? Ali tudi kaj ionizirajo vodo in izboljšajo učinke pranja? Vem, da so pred leti to precej ponujali, celo za avtomobile so imeli nekaj takega. Trajni magnet naj bi spremenil ionsko sestavo ali polarizacijo ali ..., v glavnem zaradi tega je bila voda oz gorivo pri avtih bolje izkoriščeno. Nw vem pa ali je to kdo resneje preveril.
Sicer pa, ko je Fata prala perilo ob tolmunu in je s slapu priletel kamen in jo ubil, je Mujo rekel: Prekleti vodni kamen, uničil mi je že dva pralna stroja.

LP Darko

schurda ::

Ja tile magnetki niso kar tako. Sicer ne vem točno kaj počnejo, toda mi smo jih dajali v hladilni sistem od laserske mašine, tako da že mora biti kaj na tem. Se bom malo pozanimal.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

asskicker ::

Rešitev za trdovodne je zelo preprosta! V poseben rezervoar lovite deževnico in od tam napajajte pralni stroj! Definitivno bo voda mehkejša od tiste navadne z dodanim Calgon-om.
Kar se pa zadnjega tiče je pa približno takole:
Če v Rutar-ju kupiš 19 spalnic, dobiš eno zastonj! Definitivno se splača! Navali glupa raja! Pozdrav!8-)
Heaven is on the next door!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

Oddelek: Loža
202686 (2133) korenje3
»

Mehčanje vode

Oddelek: Loža
104754 (3845) Avenger
»

DIY popravilo pralnega stroja

Oddelek: Loža
64279 (4120) Daedalus
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142778 (40838) Pyr0Beast
»

Reklama za calgonit-KRETENI!

Oddelek: Loža
132823 (2363) mihec87

Več podobnih tem