» »

Mehčanje vode

Mehčanje vode

profii ::

Pozdravljeni!

Pri nas doma se soočamo s problemom trde vode. Največji problem je seveda pranje perila, katero s časom otrdi. Brisače postanejo tako grobe, da se je z njimi prav neprijetno brisati. Seveda so potem še problemi z vodnim kamnom, kateri se nabira povsod, kjer ostane kakšna kapljica, pranje avtomobila, itd..
Z malo iskanja sem našel kar nekaj prodajalcev z različnimi produkti, vendar bi rad vaše mnenje oz. izkušnje. Zanima me kako je kaj z cenami in vzdrževanjem le teh aparatur.
Omehčal pa bi vsaj priklop za pralni stroj.

Lep pozdrav!

boogie_xlr ::

Da pralni stroj bi dlje živel, dodaj Calgon!

profii ::

Mi ni niti na kraj pameti prišlo. bom poizkusil. najlepša hvala boggie xlr.
Še vedno me zanima kako je pa z mehčalci vode za na pipo?

Rosalie ::

Calgon je najhitrejši način in najbolj preprost, pa dejansko deluje ;)
Za te razne nastavke pa to je pa najbolš da se pozanimaš v kakšnem Merkurju, ipd.
Vem pa iz izkušenj da so cene kar visoke, natančno ti ne znam povedat ampak pričakuj cca vsaj 100 .

telexdell ::

Obstajajo tri možnosti: a)večji začetni vložek in potem brezplačno delovanje, b)sprotni manjši izdatki v neskončnost, c)sprijazniš se z materjo naravo.
a) Calgon (in podobno) boš kupoval večno in poleg stroškov še vprašljivo deloval na okolje.
b)Kupiš lahko trajne magnete v obliki krogel ali paličic in jih daš v pralni stroj. Na vstopno vodovodno cev namestiš magnetni mehčalec vode ( s trajnim magnetom ali še boljše-elektromagnet). Pred leti sem nekaj slednjih naprav videl v katalogu Conrad, bi pa stric google tudi kaj našel.
c)Pri tretji varianti pa si itak že sedaj, kot sem tudi sam. S tem, da jaz tam ostajam.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

copko ::

http://www.ekom.si/prodajni-program03.p... -tukaj imaš nekaj, samo kakor jaz vem so te zadeve dokaj drage... Mislim, da se ti najbolj splača vgraditi nek magnetni mehčalec, ki ga samo dogradiš na začetek vodovoda. Imajo ga v merkurju in stane približno 70EUR.

kozjakovec ::

V vsaki malo bolj založeni trgovini z vodovodnim materijalom boš dobil filtre oz. mehčalce vode z različnim načinom delovanja(magnetni,polifosfatni kristali,..).To so razmeroma poceni stvari,seveda pa obstajajo filtri na principu osmoze,ki ti naredijo praktično demineralizirano vodo,cena pa je od 1000EUR naprej.Obstaja pa zelo enostavna rešitev,torej če v pralni stroj v predaček za mehčalec namesto mehčalca zliješ od 0,3-0,5 dcl navadnega alkoholnega kisa pa ne rabiš mehčaca,ne Calgona,ker kis omehča perilo pa tudi vodni kamen ,ki je že naložen v pralnem stroju bo sčasoma rastopilo.Če kis uporabiš v kombinaciji s pralnimi kroglicami pa tudi lahko zmanjšaš porabo detergenta do 90%!

Zgodovina sprememb…

profii ::

Super, najlepša hvala za konstruktivne odgovore!

Putr ::

FAK FOLK
Magneti k naj bi mehčal vodo, mislm že neki časa ga raziskujem in to je očitno največji nateg v Sloveniji.

Pa kako če vam že na wiki piše da je to psevdoznanost
Magnetic water treatment @ Wikipedia

Mislm resno moreš met 0 znanja kemije da nasedeš na to. No moji starši so tud, ampak ok.

StratOS ::

Ustrezni magnetni izmenjevalci z ustrezno izmenjavo ionov in ustreznim dodajanjem kovinskih ionov in ustrezno ozemljitvijo pridejo še dražje kot kakšna avtomatska mehčalna naprava, le ta za regeneracijo potrebuje le tabletirano sol (zelo poceni), kvaliteta in končni učinek je seveda veliko boljši kot kakšen Calgon ipd ...
Če uporabljaš calgon in "veliko" pereš se ti investicija v kakšno enojno kabinetno mehčalno napravo povrne v kakšnih 1-2-3 letih, poraba praška se ti zmanjša za okoli 75-80%.
Glede kisa in demineralizirane vode je razmišljanje za pranje in omehčanje vode v celoti napačno.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Avenger ::

Pa a ste normalni, kako lahko magnet vpliva na vodo ali kamnine kot je apnenec? Ta ki je predlagal osmotski filter tudi nima vseh pojmov razčiščenih - osmotski filtri so za vse drugo razen za pitje vode in uporabljanje vode pri kuhanju predragi in nepraktični, tudi zato, ker je pretok majhen. Za 45 litrov, kolikor porabi pralni stroj, rabi tudi 2 uri.

Verjetno bi prišel v poštev kak klasičen vodni filter, nisem čisto siguren ali zmehča vodo ali ne, gotovo pa obstaja nek mehčalec vode, ki se ga vstavi med pralni stroj in pipo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

Oddelek: Loža
202649 (2096) korenje3
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925200 (23436) gruntfürmich
»

Mehčalec vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010930 (9699) gruntfürmich
»

Da pralni stroj bo dlje živel ... ija, ija joo :)

Oddelek: Loža
193092 (2488) asskicker
»

Filtri za trdo vodo ??

Oddelek: Loža
81789 (1603) hipi1599

Več podobnih tem