» »

Champlain stolpnica in varnost naših stolpnic

Champlain stolpnica in varnost naših stolpnic

xWarrior ::

Verjetno smo vsi zasledili v novicah za porušenje tele stolpnice v Miamiju na Floridi glede na to, da že cel teden poročajo.

Pravijo da imajo takšne zakone, da pri njih se vršijo ta večji pregledi strukture stabke za re-certifikacijo vsakih 40 let. Dobro, to je premožno območje, ampak ironija, da se je tudi v tem primeru končalo tragično, ker naj bi vedeli že leta 2018, da ima stavba razpoke na vrhnjem nadstropju kjer je stal bazen ter na glavnem stebru v garaži.

Zdaj mi je pa malo dalo mislit, kako so kaj naše stavbe 'varne'? Npr. sama živim v stolpnici z 12 nadstropju v enem od glavnih mest kjer smo se vselili 3 leta nazaj. Moram reči, da toliko prenavljanja, ropotanja s hiltiji eno nadstropje višje, da so se nam tresla tla pa non stop enega zabijanja, vrtanja, ki traja po 2,3 mesece še nisem doživela, vsaj ne v normalnem stanovanjskem bloku kjer smo živeli prej.

Pa me kar malo skrbi in študiram kaj ti ljudje počnejo pri prenovi s temi hiltiji, rušijo morda glavne stene? A ne vpliva to na celotno varnost strukture zgradbe? Glede na to da se stavba trese, upam da res ne mečejo ven ta glavnih sten.

Malo me zanimajo vaša mnenja, kako mislite da je z varnostjo naših stolpnic? Se bi lahko kaj takega zgodilo pri nas? Smo že bili čez dva močna potresa lani in nas moram reči, da kar malo skrbi poleg vseh teh prenov seveda.
  • spremenila: xWarrior ()

xWarrior ::

Pa še morda če omenim to, naša stolpnica npr stoji na teh zakloniščih še iz časa vojne. (V kleteh so še ta zakloniščna vrata) Igra to kakšno vlogo pri temeljih v smislu da je gradnja bolj stabilna/varna ali ne?

Bi me zanimalo malo iz aspekta arhitektov

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: xWarrior ()

Highlag ::

URN_NBN_SI_DOC-7ZWP2C5E Tule s lahko ogledaš študijo iz 2004.
Najdeš na dlib u in še kje.
Never trust a computer you can't throw out a window

anketar ::

čim prej iščite nov dom, to je problem blokov, večini stanovalcev se jebe kdo kaj dela, upravljalci pa večinoma sam dnar vn vlečejo, ni to juga, da se je vedl prbližn kakšna je situacija po stanovanjih

||_^_|| ::

xWarrior je izjavil:


Pa me kar malo skrbi in študiram kaj ti ljudje počnejo pri prenovi s temi hiltiji, rušijo morda glavne stene? A ne vpliva to na celotno varnost strukture zgradbe? Glede na to da se stavba trese, upam da res ne mečejo ven ta glavnih sten.


Tudi če ne rušiš nobene stene, je pri obnovi potrebnega kar nekaj štemanja, sploh, če so bloki betonski, npr. nova vodovodna napeljava, sploh če se kuhinja prestavlja, nova električna napeljava, menjava tlakov ipd.

Bwaze6 ::

Infrastruktura se stara, tako zasebna kot javna. Pritiski, da se ne stori ničesar predragega, pa preveliki. Po pregledu podobnih poročil so evakuirali stavbo s 300 stanovalci, baje je bila še v slabšem stanju.

300+ Residents Of North Miami Beach Condo Evacuated After Structure Deemed Unsafe

Tega lahko pričakujemo le vse več.

c3p0 ::

Tudi nosilno steno se kdo spravi štemat. Nekateri odnehajo, ko vidijo, da ne bo tako lahko, drugi so bolj vztrajni.

sbawe64 ::

Slan morski zrak, tako kot viadukt v Genovi (It).Ni vsak beton dober.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Samael ::

Samael != Samuel

Matejjjjj ::

xWarrior je izjavil:

Pa še morda če omenim to, naša stolpnica npr stoji na teh zakloniščih še iz časa vojne. (V kleteh so še ta zakloniščna vrata) Igra to kakšno vlogo pri temeljih v smislu da je gradnja bolj stabilna/varna ali ne?

Bi me zanimalo malo iz aspekta arhitektov


Arhitekt tu nima kaj iskat, prej bo arhitekt vzrok za porušitev kot, da bi jo preprečil. Statik je tisti, ki lahko presodi, odloča pa na koncu en butast ekonomist/pravnik. Mene tudi zanima usoda naših AC oz objektov na njih. Eden od stebrov viadukta Črni kal se je med gradnjo nagnil, so ga nato ravnali, cel odsek AC od Nanosa proti Ajdovščini plazi v dolino, naše tunele popravljajo na letni bazi, viadukt ravbarkomanda so že nekajkrat flikali..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burj Dubai in ostale visoke zgradbe (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
55982682 (26485) msjr

11 september in teorija zarote!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213428 (9051) jype
»

Potreeees (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
676375 (4721) JOKER

Več podobnih tem