» »

Raziskovalci v PNAS: družbena omrežja so sistemski problem

1
2
»

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Da po tvojem meneju sem CCP ljubitelj, zgolj zato ker kažem s prstom na zahod.


Sinofil si zato, ker s prstom kažeš na zahod takrat, ko nekdo kritizira Kitajsko, češ glej ga, saj oni tudi to počnejo, mene pa zanima, če si zato tudi plačan.

Pa sem mislil da kitajska ogroža Zahodni enopartiski sistem. Boli, ko zazna tak kot ti, zahodno implementacija nadzora nad populacijo prenešena na Kitajsko.


Ps: Dokler boš kazal s prstom na Kitajsko, gnilost na primer manipuilacije preko zahodnjih družbenih omreži, ne bo nič manj boleče. Če sem zato označen CCP -fil, pa me označi. Destvo pač ostaja, da so v primerjavi z zahodom, kitajci pravi amaterji, ker taki kot ti tega že davnoi implementiranega sistema na zahodu, nitzi ne zaznaš več. Patetično.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmist ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Da po tvojem meneju sem CCP ljubitelj, zgolj zato ker kažem s prstom na zahod.


Sinofil si zato, ker s prstom kažeš na zahod takrat, ko nekdo kritizira Kitajsko, češ glej ga, saj oni tudi to počnejo, mene pa zanima, če si zato tudi plačan.

Pa sem mislil da kitajska ogroža Zahodni enopartiski sistem. Boli, ko zazna tak kot ti, zahodno implementacija nadzora nad populacijo prenešena na Kitajsko.


Ps: Dokler boš kazal s prstom na Kitajsko, gnilost na primer manipuilacije preko zahodnjih družbenih omreži, ne bo nič manj boleče. Če sem zato označen CCP -fil, pa me označi. Destvo pač ostaja, da so v primerjavi z zahodom, kitajci pravi amaterji, ker taki kot ti tega že davnoi implementiranega sistema na zahodu, nitzi ne zaznaš več. Patetično.


Mislim, da moras najprej razumeti Messiaha. Je edini, tak, cisto ta pravi, s kronco, trol na tem forumu. Ja saj folk sem in tja malo potrola ampak on se pa prav nacrtno trudi vsepovsod. V antivaxerskih temah pise o cepljenju, v drugih spet proti cepljenju, ce bos rekel kitajska bo on rekel zda, ce bos rekel zda bo pro-kitajski itd. Moram pa reci, da je izredno ucinkovit. Debate z njim prakticno nimajo smisla, razen, ce ga jemljes kot igracko s katero se malo zabavas in jo nato odvrzes. Ce imas uzitek v trolanju trola ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

49106 ::

V temi o cepljenju sploh ne sodelujem, sem pa odprl temo namenjeno prebolelim.



Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Da po tvojem meneju sem CCP ljubitelj, zgolj zato ker kažem s prstom na zahod.


Sinofil si zato, ker s prstom kažeš na zahod takrat, ko nekdo kritizira Kitajsko, češ glej ga, saj oni tudi to počnejo, mene pa zanima, če si zato tudi plačan.

Pa sem mislil da kitajska ogroža Zahodni enopartiski sistem. Boli, ko zazna tak kot ti, zahodno implementacija nadzora nad populacijo prenešena na Kitajsko.


Ps: Dokler boš kazal s prstom na Kitajsko, gnilost na primer manipuilacije preko zahodnjih družbenih omreži, ne bo nič manj boleče. Če sem zato označen CCP -fil, pa me označi. Destvo pač ostaja, da so v primerjavi z zahodom, kitajci pravi amaterji, ker taki kot ti tega že davnoi implementiranega sistema na zahodu, nitzi ne zaznaš več. Patetično.


Kitajski enopartijski sistem ogroža zahodni enopartijski sistem? To, kdo je kaj začel ni tako pomembno, najpolj pomembno je to, kdo predstavlja večjo grožnjo v prihajajočem obdobju.


P.S: Dokler bo gnilost pri zahodnih družbenih omrežij, ki jim je btw treba razkosati, ne bo CCP ginlost nič manj manj boleča, kvečjemu čedalje bolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmist ::

:)) :)) :)) :)) :)) No Mr.B, rabis se kaksen dokaz? :D

Reycis ::

Če so ljudje res tako zabiti, da ne morejo "pravilno" razmišljat, zakaj potem sploh imamo demokracijo? Samo ena mala kontradiktornost trenutnega retardiranega sistema. Sicer če tile raziskovalci nebi bili plačanci sistema bi ugotovili, da sam aktualni družbenopolitični sistem "napaja proticepilstvo, je botroval napadu na kapitol, podžiga nestrpnost do prosilcev za azil in neti sovraštvo". Vse kar so družbena omrežja "kriva" je to, da tam pojav ni več povsem skrit. Dejansko pa požar teh neželenih pojavov že divja in se ga ne da več ustaviti. Na zdravje.
Diversity is our greatest strength

antonija ::

Reycis je izjavil:

Če so ljudje res tako zabiti, da ne morejo "pravilno" razmišljat, zakaj potem sploh imamo demokracijo? Samo ena mala kontradiktornost trenutnega retardiranega sistema. Sicer če tile raziskovalci nebi bili plačanci sistema bi ugotovili, da sam aktualni družbenopolitični sistem "napaja proticepilstvo, je botroval napadu na kapitol, podžiga nestrpnost do prosilcev za azil in neti sovraštvo". Vse kar so družbena omrežja "kriva" je to, da tam pojav ni več povsem skrit. Dejansko pa požar teh neželenih pojavov že divja in se ga ne da več ustaviti. Na zdravje.
Nobenega "pozara ki divja" ni, samo nekdo je cik spustil za gate in se je mickeno pokadilo. Ampak nic bat, se ga bo hitro polilo z mrzlo vodo pa bo zadeva resena.

Lahko se pa deres "pOZaR", ja... sklepam da v tvojem socialnem baloncku res tako izgleda. Zunaj na ulicah tega pac ni. Deal with it.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

49106 ::

Pravilnost je stvar percepcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Pravilnost je stvar percepcije.

No kot sem napisal : Problem ni v tem da kitajska kopira zahodni sistem nadzora nad populacijo.

PS: Seveda se pustim presenetiti, da z uporabo izraza »CCP« hočete opozoriti kitajski narod, da naj ne sprejmejo zahodnega sistema, ki je naredi tako apatijo nad uporabniki teh zahodnih nadzornih sistemov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Če/ko bo CCP prevzel in primat od ZDA, nas čaka to, kar čaka nasprotnike partije, torej nič več korenčka in palice, temveč samo palica.

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Če/ko bo CCP prevzel in primat od ZDA, nas čaka to, kar čaka nasprotnike partije, torej nič več korenčka in palice, temveč samo palica.

Da sej si že povedal, strah te je Kitajske, ne pa zahodnega nadzora, ki ga počasi implementirajo. Pustimo da je že to samo po sebi patetično, da uporabljaš sistem nadzora, da misliš in poveš to kar so tebi na zahodu rekli kaj moiraš misliti in delati.

PS : Strah bi te bilo potrebno Azije, ne kitajske. Kitajska brez AZIJE ni nič. Toliko o tem kako te je strah napačnega sovražnika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmist ::

Reycis je izjavil:

Če so ljudje res tako zabiti, da ne morejo "pravilno" razmišljat, zakaj potem sploh imamo demokracijo? Samo ena mala kontradiktornost trenutnega retardiranega sistema.


Tako kot evolucija ne garantira uspeh najbolj inteligentnih ampak tistih, ki so se sposobni najhitreje razmnozevati (skratka kretenov), tako demokracija ne garantira uspeha najbolj inteligentnih ampak tistih, ki jih je najvec, praviloma gre za diktaturo povprecja. Potrebujem povedati se kaj vec?

zmist ::

... razumem, da povprecnemu slovenceljskemu, recimo svetovnemu, normiju celotna ureditev cisto ustreza. Ko (in ce sploh) bos splezal iz svojega povprecja (pa preden uzaljen spustis rilec - to ne pomeni, da morda nisi dalec nadpovprecen na enem podrocju, pomeni, da si povprecen kot celota [1]) bos razumel, da imamo nekateri glavobole, ko vidimo potencial, ki bi ga lahko imela druzba, pa jo ves cas sabotirajo razni brezvezniki, idealno Fejstbukovi droni - ob njih se clovek vprasa, ali se je sploh splacalo razviti iz opice. Mar bi ostali na drevesih. Malo podobnega obcutka, ti je verjetno dala sedanja vlada, ko je zaradi nevoljenja vecine dobila oblast v roke nazadnjaska stranka polna podpovprecnih zahojenih in zaplankanih kmetavzarjev. In zdaj vodijo drzavo.

[1] Temu smo vcasih rekli fachidioti. Najboljsi lesar ever. Nihce mu ne pride blizu. Zraven pa ne zna brat. Hud "strucko", v javascriptu ti bo napisal celo operacijski sistem (sem cinicen do maksimuma), ampak potem pride pa sociologija. Filozofija. Velikokrat matematika. Boh ne daj umetnost. Niti perprostih stvari kot je ustroj drzave in zakaj so davki ne razume. In ugotovis, da je clovek tako hudo specializiran, da nima nikakrsne sirine. Bebec v vsem kar pocne RAZEN javascripta. To je recimo danes zelo pogost pojav v ITju, ki se brani s pluvanjem cez vse ostale. In kako jim druzboslovci vladajo. Gre pa preprosto za pol-pecene ljudi. Dvodimenzionalne fachidiote, ki mislijo, da pa razumejo vse samo zato ker so se nadrkali en programski jezik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

joze67 ::

gozdar1 je izjavil:

Tudi na volitvah vsak glas isto šteje.
To ni nobena težava. Težava bi bila, če bi vsak lahko kandidral (mislim, ne formalno, ampak bi imel dejansko enake možnosti).

kuall ::

Srbijo jih prsti po cenzuriranju in iščejo neke izgovore. Družbena omrežja so čist ok, edini problem z njimi je cenzura, ki se jo gredo levičarski lastniki. Sem proti cenzuri na polno, kot svobodomiseln človek.

zmist ::

kuall je izjavil:

Srbijo jih prsti po cenzuriranju in iščejo neke izgovore. Družbena omrežja so čist ok, edini problem z njimi je cenzura, ki se jo gredo levičarski lastniki. Sem proti cenzuri na polno, kot svobodomiseln človek.


Niso ok. Ce si bil odrasel preden so ostala in jih nikoli nisi uporabljal, bi lahko opazil kaksen katastrofalen pecat so pustila na druzbi. Od narcisizma do depresij. Ne mores reci, da so "cist ok" in izvleci teorijo zarote, zato ker tebi pasejo (kar je se en negativen pecat na tiste, ki imajo od njih ze tako skurjene mozgane, da niti ne morejo vec razmisljati).

Na, kar tule zacni, na dnu imas vire in zacni brati (aja ne zmores, ker je prevec teksta - tudi posledica druzbenih omrezij):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

49106 ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Če/ko bo CCP prevzel in primat od ZDA, nas čaka to, kar čaka nasprotnike partije, torej nič več korenčka in palice, temveč samo palica.

Da sej si že povedal, strah te je Kitajske, ne pa zahodnega nadzora, ki ga počasi implementirajo.


Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

joze67 je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Tudi na volitvah vsak glas isto šteje.
To ni nobena težava. Težava bi bila, če bi vsak lahko kandidral (mislim, ne formalno, ampak bi imel dejansko enake možnosti).


Tako kot imajo vsi enake možnost postat influencer?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

joze67 ::

Ne. Tako kot nimajo vsi enako možnosti postati, na primer, predsednik ZDA. Ali predsednik vlade RS (čeprav se tu zdi, kod da dejansko vsak lahko postane...).

Mr.B ::

Messiah,
Messiah:: danes, 16:31:33 izjavil
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

Kako oprana glava. Kitajska kopir zahodni sistem nadzora.

Recimo studia iz leta 2011 : Social Media: The Use of Facebook and Twitter to Impact Political Unrest in the Middle East through the Power of Collaboration

Recimo iz leeat 2010 : EXPLORING THE USE OF FACEBOOK AS A COMMUNICATION TOOL IN AGRICULTURAL-RELATED SOCIAL MOVEMENTS

Aftermath : Facebook-Cambridge Analytica data scandal
Bodi pozoren na del ki se reče : References

Od tu dalje je tvoja izjava
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira
, lastno sprnevedanje, da si sprejel nadzor. Kitajska kopira studije socialnih medijev. Tako bazo profilov, so danes še vedno mokre sanje komunistične partije. Trenutno nimajo ne HW kot tudi SW opreme da bi to implementirale v obliki kiot jo je implementiral zahod.

Potem pa se čudimo, kako lahko FB opranci tečejo v trgovino pokupiti ves WC papir.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuall ::

zmist je izjavil:

Niso ok. Ce si bil odrasel preden so ostala in jih nikoli nisi uporabljal, bi lahko opazil kaksen katastrofalen pecat so pustila na druzbi.

Ne vem zakaj slo tech uporabniki zmeraj kar nekaj na pamet domnevajo. Se spomnim, ko jih ni bilo, celo spomnim se, ko še interneta ni bilo. Imajo svoje minuse, ki pa so povezani predvsem s tem, da se manj druži v živo, več sedi pred monitorji, kar povzroča depresijo ja. Plus še ta faktor je, da se posta same brezvezne stvari na njih, predvsem twitter mi je šel vedno na živce s tistimi parimi vrsticami. Če pa kaj globljega poveš (malo več vrstic) te pa vsi postrani gledajo, kaj jim daješ toliko dela. Jaz si iščem dopisovalke in jim pišem malo daljše emaile, taka vrsta dopisovanja oziroma socialnih omrežij pa je precej zdrava za dušo. Torej čist odvisno, kako uporabljaš. Jaz jih nisem nikoli uporabljal, sem malo razmišljal, da bi na facebook postal malo bolj filozofske tekste pa me je hitro minilo, ker so ljudje bumbarji (ta forum je živ dokaz) in moraš pazit, da si s čim ne uničiš ugleda.

Tale forum je tudi živa katastrofa ja. Sam negativizem, sami idioti, če pa je že kdo ok je tiho. Torej prinese na površje najslabše v ljudeh, podobno kot vojna. 1 na 1 emaili se pa lepo obnesejo. Pač zadnje čase ugotavljam, da ima vsak v sebi dobro in slabo stran, samo pazit je treba, da nekako narediš tako situacijo, ko boš lahko užival v njegovi dobri strani, ne pa slabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

janezvalva ::

sistemski problem so PNAS, katera trosi le bedarije ali pa znanost o podnebnih spremembah, katera sploh ni znanost amak politični projekt.
seveda bodo ljudje uporabili družbena omrežja, če so že na razpoago, da se obvarujejo pred takimi vplivi.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

49106 ::

Mr.B je izjavil:

Messiah,
Messiah:: danes, 16:31:33 izjavil
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

Kako oprana glava. Kitajska kopir zahodni sistem nadzora.


Če ne bi imel oprane glave, ne bi bil sinofil. Zahod kopira kitajski sistem nadzora. Kmalu bomo imeli družbene bonitetne ocene, nato nam ne bodo dovolili uporabe javnega prevoza že, če bo kdo od svojcev inel slabo boniteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Messiah,
Messiah:: danes, 16:31:33 izjavil
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

Kako oprana glava. Kitajska kopir zahodni sistem nadzora.


Če ne bi imel oprane glave, ne bi bil sinofil. Zahod kopira kitajski sistem nadzora. Kmalu bomo imeli družbene bonitetne ocene, nato nam ne bodo dovolili uporabe javnega prevoza že, če bo kdo od svojcev inel slabo boniteto.

Da da kar skrivaj se za "sinofil"-om. V končni fazi si Zahodni sistem že sprejel, sedaj pa s svojim sinofil*skim značajem upaš da oni ne bodo stopali po itsti poti, kot zahodnja demokracija.

Da se ne boš ustrašil poleg credit scora je v cvetu zahodne demokracije tudi :
Many Westerners are disturbed by what they read about China’s social credit system. But such systems, it turns out, are not unique to China. A parallel system is developing in the United States, in part as the result of Silicon Valley and technology-industry user policies, and in part by surveillance of social media activity by private companies.

Na srečo jaz vedno dam vire, kaj pa ti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joze67 ::

Tak sistem imamo že tisočletja. Reče se mu denar.

Mr.B ::

joze67 je izjavil:

Tak sistem imamo že tisočletja. Reče se mu denar.

Nadgradili so Credit Score z Socal Score. Od kje dobijo Scial score ? V bistvu z naročnino/plačilom kjer je zbran oziroma baza profila vsakega zahodnjaka. Bazo gradi AI... Kitajci trenutno nimajo HW ne SW opreme, zato pač potem slišimo neke banalne zadeve, grdo govoril, pa ne more potovati. Ampak v Kapitalističnem zahodu, vejo koliko ti smejo dvigniti ceno "storitve" ki jo boš se sprejel. V Vsakem primeru bo nekdo zaslužil s tvojim profilom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

joze67 je izjavil:

Tak sistem imamo že tisočletja. Reče se mu denar.


Hudo se motiš. Denar ti lako da nekdo, ki ga ima, družbeni kredit pa ne.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Messiah,
Messiah:: danes, 16:31:33 izjavil
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

Kako oprana glava. Kitajska kopir zahodni sistem nadzora.


Če ne bi imel oprane glave, ne bi bil sinofil. Zahod kopira kitajski sistem nadzora. Kmalu bomo imeli družbene bonitetne ocene, nato nam ne bodo dovolili uporabe javnega prevoza že, če bo kdo od svojcev inel slabo boniteto.

Da da kar skrivaj se za "sinofil"-om. V končni fazi si Zahodni sistem že sprejel, sedaj pa s svojim sinofil*skim značajem upaš da oni ne bodo stopali po itsti poti, kot zahodnja demokracija.

Da se ne boš ustrašil poleg credit scora je v cvetu zahodne demokracije tudi :
Many Westerners are disturbed by what they read about China’s social credit system. But such systems, it turns out, are not unique to China. A parallel system is developing in the United States, in part as the result of Silicon Valley and technology-industry user policies, and in part by surveillance of social media activity by private companies.


Točno to, kopirajo kitajce. Toliko o tem, kdo od koga kopira gnilost.

A res potrebuješ vire, da Kitajska že ima social score.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jshadlsa232 ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Messiah,
Messiah:: danes, 16:31:33 izjavil
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

Kako oprana glava. Kitajska kopir zahodni sistem nadzora.


Če ne bi imel oprane glave, ne bi bil sinofil. Zahod kopira kitajski sistem nadzora. Kmalu bomo imeli družbene bonitetne ocene, nato nam ne bodo dovolili uporabe javnega prevoza že, če bo kdo od svojcev inel slabo boniteto.

Da da kar skrivaj se za "sinofil"-om. V končni fazi si Zahodni sistem že sprejel, sedaj pa s svojim sinofil*skim značajem upaš da oni ne bodo stopali po itsti poti, kot zahodnja demokracija.

Da se ne boš ustrašil poleg credit scora je v cvetu zahodne demokracije tudi :
Many Westerners are disturbed by what they read about China’s social credit system. But such systems, it turns out, are not unique to China. A parallel system is developing in the United States, in part as the result of Silicon Valley and technology-industry user policies, and in part by surveillance of social media activity by private companies.

Na srečo jaz vedno dam vire, kaj pa ti.


https://www.welt.de/wirtschaft/plus2322...

Das Bundesministerium für Bildung und Forschung spielt mit diesem Gedanken zumindest als "denkbares Szenario" bereits im Jahr 2030."


2030

Zna kateri conspiracy theory fag povedat, od kod je znana ta stevilka?

Mr.B ::

49106 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Tak sistem imamo že tisočletja. Reče se mu denar.


Hudo se motiš. Denar ti lako da nekdo, ki ga ima, družbeni kredit pa ne.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Messiah,
Messiah:: danes, 16:31:33 izjavil
Obratno je, strah me je CCP nadzora, ki ga zahod počasi implementira.

Kako oprana glava. Kitajska kopir zahodni sistem nadzora.


Če ne bi imel oprane glave, ne bi bil sinofil. Zahod kopira kitajski sistem nadzora. Kmalu bomo imeli družbene bonitetne ocene, nato nam ne bodo dovolili uporabe javnega prevoza že, če bo kdo od svojcev inel slabo boniteto.

Da da kar skrivaj se za "sinofil"-om. V končni fazi si Zahodni sistem že sprejel, sedaj pa s svojim sinofil*skim značajem upaš da oni ne bodo stopali po itsti poti, kot zahodnja demokracija.

Da se ne boš ustrašil poleg credit scora je v cvetu zahodne demokracije tudi :
Many Westerners are disturbed by what they read about China’s social credit system. But such systems, it turns out, are not unique to China. A parallel system is developing in the United States, in part as the result of Silicon Valley and technology-industry user policies, and in part by surveillance of social media activity by private companies.


Točno to, kopirajo kitajce. Toliko o tem, kdo od koga kopira gnilost.

A res potrebuješ vire, da Kitajska že ima social score.

Dobro zate, verjetno si potem ko si prebral copy past naslova, nisi šel globje, in potem imel težavo s prostato, in ugotovil da je "Socail Score" no izraz , ki so ga začeli uporabljati v Trumpovi administraciji obstajal v Ameriki še pred kitajskim modelom.
Da kitajci so amaterji, deset let za tem kar je FB začel prodajat in služit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

"A parallel system is developing in US" pomeni, da je v razvoju. Ko bo šlo tako daleč, da bomo imel slabo boniteto, ker je svojec nekaj ušpičil, bomo v tako slabem sistemu kot Kitajci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

joze67 ::

49106 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Tak sistem imamo že tisočletja. Reče se mu denar.


Hudo se motiš. Denar ti lako da nekdo, ki ga ima, družbeni kredit pa ne.

Nope, ima točno enako funkcijo. Ni idealen in ima pomanjkljivosti, ampak osnova je ista: če imaš dovolj točk, si lahko privoščiš ... skoraj vse. Več točk imaš, bolj te cenijo in tvoj položaj v družbi je višji.

Mr.B ::

49106 je izjavil:

"A parallel system is developing in US" pomeni, da je v razvoju. Ko bo šlo tako daleč, da bomo imel slabo boniteto, ker je svojec nekaj ušpičil, bomo v tako slabem sistemu kot Kitajci.

?
Vsako četrtletje se najde na netu baza uporabniških profilov, ki je slučajno ušla... A ti resno msiliš da ko je Trumpi šel all way in China, da so to Kitajci iznašlui in američani kopirali. A ti to resno msiliš, kar pišeš, al samo trollaš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

o

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1,
Sedaj Äe te mika tehnokratska diktatura po vzoru kitajske, le povej vem da nisi edina.

Ti pomagam, KITAJCI SO AMATERJI.
V ameriki imaĹĄ celo Fakse s smerjo za FB in drugij javnih medijev, kjer lahko celo diplomiraĹĄ. Da paÄ ĹĄe en ki je pravilno profiliran in usmerjen.

Namig :
USA offering Social Media Marketing degrees and courses
ali
Best Bachelor Degrees in Social Media in USA 2021


CCP approved :D.

Lahko spinaĹĄ , kolikor te je volja, kitajski sistem je dejstvo. NaĹĄi fb navduĹĄenci bi celo rekli, da gre za proto nwo.

Ko bo kitajcem uspelo to kar je uspelo zahodnim židovskim korporacijam, se pa oglašaj.


Ko že govorimo o kitajski in družbenih omrežjih.
A k teorijam zarot sodijo tudi židovske?

Ni potrebno pisati, kako se učenec uči od profesorjev.



Očitno več kot Whataboutism argumenta ne premoreš.

Tweeti so realni in kitajsko ciljanje odgovornih z lockdown propagando tudi. No na koncu smo lockdowne tudi dobili. Vsakdo pa si stvar lahko interpretira po svoje. Če je za antivakserje, kriv fb je za lockdowne očitno tweeter.

Mr.B ::

gozdar1,
Dobro zate, za moje trditve imam vire, kaj pa ti ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gozdar1 ::

Je v orginalnem postu.

Mr.B ::

gozdar1 je izjavil:

Je v orginalnem postu.

A ja za lockdown so sedaj krivi Kitajski twiti. Sem msilil da je za večino sodobnih problemom neizobraženo, nerrazgledano volilno telo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Je v orginalnem postu.

A ja za lockdown so sedaj krivi Kitajski twiti. Sem msilil da je za večino sodobnih problemom neizobraženo, nerrazgledano volilno telo.



Za antivakserje je baje kriv fb, logično potem sledi da so za lockdowne tweeti.

Mr.B ::

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Je v orginalnem postu.

A ja za lockdown so sedaj krivi Kitajski twiti. Sem msilil da je za večino sodobnih problemom neizobraženo, nerrazgledano volilno telo.



Za antivakserje je baje kriv fb, logično potem sledi da so za lockdowne tweeti.

Ti pomagam, sem cepljen. Kako pa gre sedaj to v tvoj misleni koncept komentiranja. No kar vztrajaj. TZvoj profil je več ali manj tudi za nivo debate Slo-techa jasen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

joze67 je izjavil:

49106 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Tak sistem imamo že tisočletja. Reče se mu denar.


Hudo se motiš. Denar ti lako da nekdo, ki ga ima, družbeni kredit pa ne.

Nope, ima točno enako funkcijo. Ni idealen in ima pomanjkljivosti, ampak osnova je ista: če imaš dovolj točk, si lahko privoščiš ... skoraj vse. Več točk imaš, bolj te cenijo in tvoj položaj v družbi je višji.


Pozorno preberi kaj sem napisal. Denarja ne moreš izgubiti, ker je svojec ušpičil nekaj, kar oblasti ni pogodu.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

"A parallel system is developing in US" pomeni, da je v razvoju. Ko bo šlo tako daleč, da bomo imel slabo boniteto, ker je svojec nekaj ušpičil, bomo v tako slabem sistemu kot Kitajci.

?
Vsako četrtletje se najde na netu baza uporabniških profilov, ki je slučajno ušla... A ti resno msiliš da ko je Trumpi šel all way in China, da so to Kitajci iznašlui in američani kopirali. A ti to resno msiliš, kar pišeš, al samo trollaš.



Kaj imajo te baze z bonitetnim sistemom na kitajskem, pri katerem izgubil pravice, če svojec karkoli zajebe? Ne projiciraj, ker ni več smešno, samo debila delaš iz sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

Družbena omrežja delujejo fundamentalno drugače od sveta, za katerega so prilagojeni naši možgani. Namesto nekaj sto posameznikov, ki se poznajo, v njih sodelujejo milijoni ljudi, kar vzpodbuja čredno vedenje. Možnost za katastrofo pa raste skupaj z velikostjo sistemov
Tole recimo niti slučajno ne drži.
Družbena omrežja obstajajo od nekdaj. In tudi včasih niso bila omejena na "nekaj sto ljudi".

Kako so lahko v 11. stoletju prepričali sto tisoč ljudi, da gredo na križarsko vojno? S pomočjo družbenih omrežij.

Lov na čarovnice je zajel celo Evropo in ameriške kolonije. Zaradi družbenih omrežij.

Fašisem in nacizem sta uspela, kolikor sta, zaradi družbenih omrežij.

Za čredno vedenje ni treba milijon ljudi, dovolj je skupina nogometnih navičajev, ali zbrana množica par sto ljudi na demonstracijah.

Predvsem pa čredno vedenje, dokler ostaja na netu, kakšne posebne škode ne dela. Verjetno je celo bolje, da ljudje svoje frustracije sprostijo "virtualno", kot da bi šli na ulice.

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Je v orginalnem postu.

A ja za lockdown so sedaj krivi Kitajski twiti. Sem msilil da je za večino sodobnih problemom neizobraženo, nerrazgledano volilno telo.



Za antivakserje je baje kriv fb, logično potem sledi da so za lockdowne tweeti.

Ti pomagam, sem cepljen. Kako pa gre sedaj to v tvoj misleni koncept komentiranja. No kar vztrajaj. TZvoj profil je več ali manj tudi za nivo debate Slo-techa jasen.


Mislim, da imaš probleme z razumevanjem materije.

49106 ::

Okapi je izjavil:

Družbena omrežja delujejo fundamentalno drugače od sveta, za katerega so prilagojeni naši možgani. Namesto nekaj sto posameznikov, ki se poznajo, v njih sodelujejo milijoni ljudi, kar vzpodbuja čredno vedenje. Možnost za katastrofo pa raste skupaj z velikostjo sistemov
Tole recimo niti slučajno ne drži.
Družbena omrežja obstajajo od nekdaj. In tudi včasih niso bila omejena na "nekaj sto ljudi".

Kako so lahko v 11. stoletju prepričali sto tisoč ljudi, da gredo na križarsko vojno? S pomočjo družbenih omrežij.

Lov na čarovnice je zajel celo Evropo in ameriške kolonije. Zaradi družbenih omrežij.

Fašisem in nacizem sta uspela, kolikor sta, zaradi družbenih omrežij.

Za čredno vedenje ni treba milijon ljudi, dovolj je skupina nogometnih navičajev, ali zbrana množica par sto ljudi na demonstracijah.

Predvsem pa čredno vedenje, dokler ostaja na netu, kakšne posebne škode ne dela. Verjetno je celo bolje, da ljudje svoje frustracije sprostijo "virtualno", kot da bi šli na ulice.


Saj to je jasno vsakemu, ki ima vsaj dva nevrona. Čudi me, da je na forumu toliko uporabnikov, ki mislijo, da prej ni bilo družbenih omrežij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Je v orginalnem postu.

A ja za lockdown so sedaj krivi Kitajski twiti. Sem msilil da je za večino sodobnih problemom neizobraženo, nerrazgledano volilno telo.



Za antivakserje je baje kriv fb, logično potem sledi da so za lockdowne tweeti.

Ti pomagam, sem cepljen. Kako pa gre sedaj to v tvoj misleni koncept komentiranja. No kar vztrajaj. TZvoj profil je več ali manj tudi za nivo debate Slo-techa jasen.


Mislim, da imaš probleme z razumevanjem materije.

Seveda , označen sem kot janšišt hkrati pa sem za uvoz teh doktorjev. Seveda imaš problem z razumevanjem tematike, ki jo komentiraš. Ali pa bereš napačen profil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Ne trolaj. To, ali si cepljen ali ne, nima nobene veze z novico. Že kot apologet Kitajske smetiš precej več kot je potrebno.




According to Russian writer, chess grandmaster and political activist Garry Kasparov, "whataboutism" is a word that was coined to describe the frequent use of a rhetorical diversion by Soviet apologists and dictators, who would counter charges of their oppression, "massacres, gulags, and forced deportations" by invoking American slavery, racism, lynchings, etc.[4] Whataboutism has been used by other politicians and countries as well.


Tole ni argument

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

zmist je izjavil:


Bom pa se podkrepil:

Social media gives legions of idiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community. Then they were quickly silenced, but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner.


Umberto Eco, dvomim, da sploh ves kdo to je.
Očitno tudo Eco ne razume čisto dobro, kaj je to "omrežje".

V oštariji se zbere deset ljudi in govorijo neumnosti. Ampak vsak od teh desetih ljudi ima svoj krog nekaj deset ljudi, ki jim prenese to neumnost - družina, sorodniki, sosedje... Doma pove, kaj je slišal v gostilni, in njegova ženo to pove, ko klepeta s sosedo. Ta soseda to pove svojemu možu, ki to pove v gostilni - ampak v neki drugi, ne tisti prejšnji. In tako se informacije širijo, podobno kot epidemija - od človeka do človeka, in niso omejene na ozek krog ljudi.

Proticepilska gibanja so recimo obstajala že v 19. stoletju, ko so v razvitih državah uvajali obvezno cepljenje proti črnim kozam.

The Leicester Demonstration March of 1885 was one of the most notorious anti-vaccination demonstrations. There, 80,000-100,000 anti-vaccinators led an elaborate march, complete with banners, a child’s coffin,...

Katero sodobno družbeno omrežje je zmožno na ulici zbrati desetine tisočev demonstrantov proti cepljenju?
https://ftp.historyofvaccines.org/conte...

zmaugy ::

Malo si zanemaril, da je učinkovitost širjenja vaških in gostilniških čenč precej nižja tako v htrosti kot v dosegu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

PrihajaNodi ::

Zdravnikom prav nic ne pomaga dretje milijonov da so v cepivih cipi. Pa da povzrocajo avtizem. Pa da te naredijo sterilne. Prav nic.
Znanstvenikom prav nic ne pomaga dretje influencerjev da je zemlja ravna, da 5G kuha vse okrog sebe, itd. Prav nic.

Hold on. Kako jim dretje ne pomaga, ce pa farmacevtska podjetja lobirajo pri njih?
Prav tako se kar naenkrat priporoca mesanje cepiv. Torej unres po drugi dozi, Johnson rece je kriva Zenica in obratno. No red flag?
Zunaj imamo pa ze delta virus za katerega se ve da bo pomoril vec ljudi kot Hitler in Stalin skupaj. Za viruse bo kmalu crk zmanjkal, rak je pa tako ali tako zginil.
Ali je eticno od elit da se naredi mali reset, saj zemlja namesto oseb aka Nikola Tesla proizvaja samo se cepce? No, mogoce so pa tako zeleli.

Proticepilska gibanja so recimo obstajala že v 19. stoletju, ko so v razvitih državah uvajali obvezno cepljenje proti črnim kozam.


Pa ja, pa zdravniki so priporocali tudi kajenje in lobotomijo. Glavo iz riti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Malo si zanemaril, da je učinkovitost širjenja vaških in gostilniških čenč precej nižja tako v htrosti kot v dosegu.

Hitrost je manjša, učinkovitost pa kvečjemu večja.

zmist ::

kuall je izjavil:

zmist je izjavil:

Niso ok. Ce si bil odrasel preden so ostala in jih nikoli nisi uporabljal, bi lahko opazil kaksen katastrofalen pecat so pustila na druzbi.

Ne vem zakaj slo tech uporabniki zmeraj kar nekaj na pamet domnevajo. Se spomnim, ko jih ni bilo, celo spomnim se, ko še interneta ni bilo. Imajo svoje minuse, ki pa so povezani predvsem s tem, da se manj druži v živo, več sedi pred monitorji, kar povzroča depresijo ja. Plus še ta faktor je, da se posta same brezvezne stvari na njih, predvsem twitter mi je šel vedno na živce s tistimi parimi vrsticami. Če pa kaj globljega poveš (malo več vrstic) te pa vsi postrani gledajo, kaj jim daješ toliko dela. Jaz si iščem dopisovalke in jim pišem malo daljše emaile, taka vrsta dopisovanja oziroma socialnih omrežij pa je precej zdrava za dušo. Torej čist odvisno, kako uporabljaš. Jaz jih nisem nikoli uporabljal, sem malo razmišljal, da bi na facebook postal malo bolj filozofske tekste pa me je hitro minilo, ker so ljudje bumbarji (ta forum je živ dokaz) in moraš pazit, da si s čim ne uničiš ugleda.

Tale forum je tudi živa katastrofa ja. Sam negativizem, sami idioti, če pa je že kdo ok je tiho. Torej prinese na površje najslabše v ljudeh, podobno kot vojna. 1 na 1 emaili se pa lepo obnesejo. Pač zadnje čase ugotavljam, da ima vsak v sebi dobro in slabo stran, samo pazit je treba, da nekako narediš tako situacijo, ko boš lahko užival v njegovi dobri strani, ne pa slabi.


Najprej, ali si prebral?

zmist je izjavil:

Na, kar tule zacni, na dnu imas vire in zacni brati (aja ne zmores, ker je prevec teksta - tudi posledica druzbenih omrezij):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...


Okapi je izjavil:

zmist je izjavil:


Bom pa se podkrepil:

Social media gives legions of idiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community. Then they were quickly silenced, but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner.


Umberto Eco, dvomim, da sploh ves kdo to je.
Očitno tudo Eco ne razume čisto dobro, kaj je to "omrežje".

V oštariji se zbere deset ljudi in govorijo neumnosti. Ampak vsak od teh desetih ljudi ima svoj krog nekaj deset ljudi, ki jim prenese to neumnost - družina, sorodniki, sosedje... Doma pove, kaj je slišal v gostilni, in njegova ženo to pove, ko klepeta s sosedo. Ta soseda to pove svojemu možu, ki to pove v gostilni - ampak v neki drugi, ne tisti prejšnji. In tako se informacije širijo, podobno kot epidemija - od človeka do človeka, in niso omejene na ozek krog ljudi.


... in zadeva imajo zaradi fizicne narave omejeno hitrost in doseg. V dobi interneta se lahko bullshit, ki si ga sproduciral in povedal desetim ljudem v enem dnevu namnozi do razseznosti, ki jih je pa ze tezko krotiti, sploh, ce demanti na neumnost zahteva vec kot 5 minut kolikor je avtor neumnosti porabil, da jo je ustvaril, anticepilski bullshit je pa lep primer. Ali pa kako se da z novim updatom polniti iPhone v mikrovalovki (kar je imelo za posledico tone skurjenih iPhonov, malo poduckduckgojaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

MyotisSI ::

Ta novica je kot, da bi jo spekli v kakem Inštitutu 8. marec ali podobnih NVO-jih. ;)

Dejstvo je, da so družabna omrežja težava. Dejstvo je tudi, da so MSM mafija še večja težava, ki pere možgane 24/7, a to za PNAS verjetno ni pomembno.

Skratka, edina težava je v tem, da imajo Vlade & MSM konkurenco. :)
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Poldi112 ::

49106 je izjavil:

Da po tvojem meneju sem CCP ljubitelj, zgolj zato ker kažem s prstom na zahod.


Sinofil si zato, ker s prstom kažeš na zahod takrat, ko nekdo kritizira Kitajsko, češ glej ga, saj oni tudi to počnejo, mene pa zanima, če si zato tudi plačan.


Navadno zgolj izpostavljamo dvojne standarde, v upanju, da ovce spregledate čez propagando, ki jo blejate.

Samo kaj, ko je propaganda kako kvalitetna, da je izpostavljanje resnice avtomatično "sinofilizem". Dobro so vas naučili sovražiti vse, ki ne tulijo v isti rog enoumja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

anoq ::

SuperKripto je izjavil:

antonija je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Tudi na volitvah vsak glas isto šteje.
_Samo_ na volitvah vsak glas isto steje, pe se to ne vedno (preberi si kako delujejo volitve v USA za vsako zvezno drzavo).

Povsod drugje pa praviloma glas stroke "povozi" glas ljudstva: zdravniki postavljajo diagnoze in zdravljenje, ne forumski generali. Avtomehaniki popravljajo avte, ne FB mamice. Ucitelji izobrazujejo otroke, ne vaski pijancki. Sportniki dosegajo vrhunske rezultate, ne influencerji. Znanstveniki dobivajo Nobelove nagrade, ne jutuberji. Modni kreatorji dizajnirajo nove obleke, ne Instagram modeli. Itd.

SuperKripto je izjavil:

Drgac pa problem dansnjega sistema, da se da kupit mnenja, vse od navadnih trolov na forumih
Kolk te placajo?


za razliko od vecine trolov na slotechu nisem politicno opredeljen in ne zastopam interes nobene stranke. Tudi pohlepen nisem za razliko od trolov, ki jih lahko najdes tudi v temi spekuliranje kriptovalut.
Kar se tice nobelovih znanstvenikov. Ali ves, da je nobelov nagrajenec za viruse na francoski TV govoril o tem, da so njemu in drugim skupinam znanstvenikov umaknili znanstvene studije o poreklu korona virusa? Se da pogledat na youtube Luc Montagnier. Ampak to ni edini nobelovec, ki govori kontra od uradnega stalisca. Tudi ogromno zdravnikov je kljub groznjam, da bodo izgubili sluzbo ali licenco, vseeno povedalo svoje mnenje, ki je tudi kontra uradnemu staliscu. Kdo jih placa? Placa jih sistem, ki zagovarja uradno stalisce ampak ker zdravniki govorijo kontra, lahko izgubijo sluzbo. Ce ima zdravnik kredit, bo trikrat premislil, ce se mu splaca govorit kontra.


Ali veš, da je youtube eden izmed glavnih vodil teorij zarote?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskovalci v PNAS: družbena omrežja so sistemski problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9914701 (10660) anoq
»

Direktorji velikanov pred Kongresom brez konkretnih odgovorov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
98236 (4332) Master_Yoda
»

Petina Američanov dobi glavnino informacij z družbenih omrežij in so med najslabše in (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
599666 (7658) dexterboy

Več podobnih tem