» »

PayPal nakazilo na banko - večji znesek

PayPal nakazilo na banko - večji znesek

ruta99 ::

LP

imam eno vprasanje in ne vem na koga bi se lahko obrnil. bom proval kar tuki.
rad bi prenesel denar iz paypal-a na bancni racun. ampak imam samo 10 dni casa potem pa se morem vrnit nazaj v tujino.
sem pa slisal od znancev da ko se prenese vecje kolicine denarja na racune (nezaposlenih ali tistih ki so znani po temu da nimajo kaksnih velikih dohodkov)
banke zacnejo investigacijo iz kje ti ta denar? a je to res?
moj denar je 100% cist in nimam kaj skrivat, ampak hocem denar v roke hitro, ker se imam za vrnit v tujino in imam dosti stvari za organizirat predam grem. res nimam volje imeti opravka z kaksno beurokracijo ki bo trajala en mesec in mi totalno zamoti vse plane

hvala v naprej za odgovor
  • spremenil: bluefish ()

sass628 ::

ruta99 je izjavil:

LP

imam eno vprasanje in ne vem na koga bi se lahko obrnil. bom proval kar tuki.
rad bi prenesel denar iz paypal-a na bancni racun. ampak imam samo 10 dni casa potem pa se morem vrnit nazaj v tujino.
sem pa slisal od znancev da ko se prenese vecje kolicine denarja na racune (nezaposlenih ali tistih ki so znani po temu da nimajo kaksnih velikih dohodkov)
banke zacnejo investigacijo iz kje ti ta denar? a je to res?
moj denar je 100% cist in nimam kaj skrivat, ampak hocem denar v roke hitro, ker se imam za vrnit v tujino in imam dosti stvari za organizirat predam grem. res nimam volje imeti opravka z kaksno beurokracijo ki bo trajala en mesec in mi totalno zamoti vse plane

hvala v naprej za odgovor


here we go again....

long story short... če je denar čist in lahko dokažeš izvor( npr dedovanje, igre na srečo, biznis bla bla) ni nobenih težav. Če sem prav razumel želiš ves denar dvignit...če je to večja količina denarja boš moral v poslovalnici kjer boš dvig opravil, opraviti najavo za dvig(ponavadi 1 dan prej) da naročijo dotacijo ker pač imajo blagajniški maksimum in nima lih v predalu 50kep, trezorjev pa nima vsaka poslovalnica.
Uglavnem kje sem ostal..tudi če nimaš dokazil lahko dvigneš denar. Banka mora v vsakem primeru večje zneske poročati ne zato ker banka tako hoče ampak zato ker država tako hoče. Banko iskreno boli k*** od kje denar, ampak poroča samo zato da ne dobi visoke kazni in da ji ne odvzamejo licenco za poslovanje. Zato so banke tako "oštre".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

FireSnake ::

ruta99 je izjavil:

LP

imam eno vprasanje in ne vem na koga bi se lahko obrnil. bom proval kar tuki.
rad bi prenesel denar iz paypal-a na bancni racun. ampak imam samo 10 dni casa potem pa se morem vrnit nazaj v tujino.
sem pa slisal od znancev da ko se prenese vecje kolicine denarja na racune (nezaposlenih ali tistih ki so znani po temu da nimajo kaksnih velikih dohodkov)
banke zacnejo investigacijo iz kje ti ta denar? a je to res?
moj denar je 100% cist in nimam kaj skrivat, ampak hocem denar v roke hitro, ker se imam za vrnit v tujino in imam dosti stvari za organizirat predam grem. res nimam volje imeti opravka z kaksno beurokracijo ki bo trajala en mesec in mi totalno zamoti vse plane

hvala v naprej za odgovor


PayPal poroča FURS-u.
Šah mat!
Nič ne bo pomagalo, če denar drobiš. Daj državi, kar je njenega!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AndrejS ::

Odvisno kaj pomeni večja količina denerja

Cveto ::

Če gre za kripto, je denar seveda čisto legalen, stvar pa postane zelo nelegalna, če dobička ne poročaš FURS.

Enako velja za ostale pridobitne zadeve.

Jaz bi pustil na PP in si v novi državi nakazoval sproti, kolikor bi rabil. Če imaš plan kupiti kakšno nepremičnino, pa si daj na račun in plačaj z računa.

ruta99 ::

ok, ja odvisno kaj pomeni "vecja kolicina" denarja. za mene "vecja kolicina" (v tem primeru je) 10000 evrov (kar nekateri zasluzijo v enem mesecu).
delam kot "freelancer" za amerisko firmo na spletu. brez kontrakta, mi ne tece delovna doba, ne bom dobil penzije, mi ne krije zavarovanja, in sem zelo skromno placan. torej drzavi nebi rad "dajal kar je njenega". ne delam na crno. ampak je se vedno freelance delo. kot recimo da hodis ucit anglescino na dom kot "tutor" in te placajo z denarjem v roke. a to drzava pricakuje da prijavis??

razlog za katerega bi rad nakazal no bancni racun je ker ce nakazem na paypal v tujo drzavo mi zaracunajo 5% "paypal fee" in zamenjajo v tujo valuto in spet zaracunajo tudi tam.a zgleda da bom mogel kar na paypal poslat na zalost...

-žiga- ::

ruta99 je izjavil:

ne delam na crno.

ruta99 je izjavil:

drzavi nebi rad "dajal kar je njenega".


Tole se skoraj izključuje.

ruta99 je izjavil:

kot recimo da hodis ucit anglescino na dom kot "tutor" in te placajo z denarjem v roke. a to drzava pricakuje da prijavis??


Ne samo to, če ne prijaviš si v prekršku.

FireSnake ::

PayPal lahko poroča FURS-u.
In prav je tako.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OZZY ::

sass628 je izjavil:

ruta99 je izjavil:

LP

imam eno vprasanje in ne vem na koga bi se lahko obrnil. bom proval kar tuki.
rad bi prenesel denar iz paypal-a na bancni racun. ampak imam samo 10 dni casa potem pa se morem vrnit nazaj v tujino.
sem pa slisal od znancev da ko se prenese vecje kolicine denarja na racune (nezaposlenih ali tistih ki so znani po temu da nimajo kaksnih velikih dohodkov)
banke zacnejo investigacijo iz kje ti ta denar? a je to res?
moj denar je 100% cist in nimam kaj skrivat, ampak hocem denar v roke hitro, ker se imam za vrnit v tujino in imam dosti stvari za organizirat predam grem. res nimam volje imeti opravka z kaksno beurokracijo ki bo trajala en mesec in mi totalno zamoti vse plane

hvala v naprej za odgovor


here we go again....

long story short... če je denar čist in lahko dokažeš izvor( npr dedovanje, igre na srečo, biznis bla bla) ni nobenih težav. Če sem prav razumel želiš ves denar dvignit...če je to večja količina denarja boš moral v poslovalnici kjer boš dvig opravil, opraviti najavo za dvig(ponavadi 1 dan prej) da naročijo dotacijo ker pač imajo blagajniški maksimum in nima lih v predalu 50kep, trezorjev pa nima vsaka poslovalnica.
Uglavnem kje sem ostal..tudi če nimaš dokazil lahko dvigneš denar. Banka mora v vsakem primeru večje zneske poročati ne zato ker banka tako hoče ampak zato ker država tako hoče. Banko iskreno boli k*** od kje denar, ampak poroča samo zato da ne dobi visoke kazni in da ji ne odvzamejo licenco za poslovanje. Zato so banke tako "oštre".


Ni čisto tako kot ti pišeš, da banko BK od kje denar in ne poroča samo zaradi tega. Večja količina denarja za dvig. npr. kot omenjaš 50k pa ni da danes pokličeš jutri dobiš. Po navadi je 3 delovne dni, prav tako pa je omejen znesek nad katerim je treba znesek najaviti. Če ti nekdo nakaže danes na račun npr. 30k in ti kličeš da boš jutri dvignil ne bo šlo. V tem času banka dobro preveri od kje denar in če je kaj tako tako lahko prosi za mnenje tudi internega pooblaščena za pranje denarja.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

sass628 ::

OZZY je izjavil:

sass628 je izjavil:

ruta99 je izjavil:

LP

imam eno vprasanje in ne vem na koga bi se lahko obrnil. bom proval kar tuki.
rad bi prenesel denar iz paypal-a na bancni racun. ampak imam samo 10 dni casa potem pa se morem vrnit nazaj v tujino.
sem pa slisal od znancev da ko se prenese vecje kolicine denarja na racune (nezaposlenih ali tistih ki so znani po temu da nimajo kaksnih velikih dohodkov)
banke zacnejo investigacijo iz kje ti ta denar? a je to res?
moj denar je 100% cist in nimam kaj skrivat, ampak hocem denar v roke hitro, ker se imam za vrnit v tujino in imam dosti stvari za organizirat predam grem. res nimam volje imeti opravka z kaksno beurokracijo ki bo trajala en mesec in mi totalno zamoti vse plane

hvala v naprej za odgovor


here we go again....

long story short... če je denar čist in lahko dokažeš izvor( npr dedovanje, igre na srečo, biznis bla bla) ni nobenih težav. Če sem prav razumel želiš ves denar dvignit...če je to večja količina denarja boš moral v poslovalnici kjer boš dvig opravil, opraviti najavo za dvig(ponavadi 1 dan prej) da naročijo dotacijo ker pač imajo blagajniški maksimum in nima lih v predalu 50kep, trezorjev pa nima vsaka poslovalnica.
Uglavnem kje sem ostal..tudi če nimaš dokazil lahko dvigneš denar. Banka mora v vsakem primeru večje zneske poročati ne zato ker banka tako hoče ampak zato ker država tako hoče. Banko iskreno boli k*** od kje denar, ampak poroča samo zato da ne dobi visoke kazni in da ji ne odvzamejo licenco za poslovanje. Zato so banke tako "oštre".


Ni čisto tako kot ti pišeš, da banko BK od kje denar in ne poroča samo zaradi tega. Večja količina denarja za dvig. npr. kot omenjaš 50k pa ni da danes pokličeš jutri dobiš. Po navadi je 3 delovne dni, prav tako pa je omejen znesek nad katerim je treba znesek najaviti. Če ti nekdo nakaže danes na račun npr. 30k in ti kličeš da boš jutri dvignil ne bo šlo. V tem času banka dobro preveri od kje denar in če je kaj tako tako lahko prosi za mnenje tudi internega pooblaščena za pranje denarja.


Dobro če gremo v podrobnosti..če si najavil do 9:30 ure zjutraj da bos opravil dvig si denar naslednji dan dobil. Do 10 ure zjutraj naročajo večje poslovalnice denar na dnevni bazi zaradi tekočega poslovanja. Ta manjše naročajo pa 2x tedensko. Ne me držat za besedo da velja za vse banke enako ampak večina jih ima tako. Kar se pa tiče preverjanja priliva...banka preveri od kod je prišel denar in če morda sama kaj ugotovi/zbrska..tu se pa stvar konča, saj banka nima pristojnosti da se pri tujih bankah pozanimala o naravi posla. Enostavno elektronsko izpolne podatke ki jih ima o prilivu in priloži izjavo od prejemnika to je pa to. V izjavi lahko napiše prejemnik karkoli tudi npr da je 20 let dajal v štumf. Te podatke banka samo posreduje dalje, Furs pa ureja in preverja dalje.

WhiteAngel ::

Zaradi 10k eur nikomur ne bodo alarmi zazvonili.

ps: Več kot 10k eur ne smeš kar odnesti v tujino (tudi znotraj EU!). Od letos dalje moraš prej prijaviti carini. Tako da ti tole že v štartu odsvetujem. Raje imel denar na TRR-ju in po potrebi plačuj/dvigaj.

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

WhiteAngel je izjavil:

Zaradi 10k eur nikomur ne bodo alarmi zazvonili.


Tocno tako.

shadeX ::

FireSnake je izjavil:

PayPal lahko poroča FURS-u.
In prav je tako.


FURS niti ne ve kaj Paypal sploh je. Vsaj po izkušnjah nekoga iz tega foruma, sicer nekaj let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

OZZY ::

Banka lahko od prejemnika zahteva dokazila o prilivu. In da nekdo napiše, da je 20 let dajal v štumf ne bo OK. Tudi pri pologo gotovine imaš pravico zavrniti polog, če izvor ni ustrezno pojasnjen. Uslužbenec na okencu je prva linija, ki prepreči plasiranje "domnevno" nelegalnega denarja.
Zakaj je 3 dni za najavo dviga.. zato ker lahko v tem času posreduje "furs" in blokira transakcijo za mislim da do 3 dni. V tem času ti stranki ne smeš reči da je v "preiskavi".
Go with the flow.

uvodV?? ::

OZZY je izjavil:

Banka lahko od prejemnika zahteva dokazila o prilivu. In da nekdo napiše, da je 20 let dajal v štumf ne bo OK. Tudi pri pologo gotovine imaš pravico zavrniti polog, če izvor ni ustrezno pojasnjen. Uslužbenec na okencu je prva linija, ki prepreči plasiranje "domnevno" nelegalnega denarja.
Zakaj je 3 dni za najavo dviga.. zato ker lahko v tem času posreduje "furs" in blokira transakcijo za mislim da do 3 dni. V tem času ti stranki ne smeš reči da je v "preiskavi".


Tak kot so pregledovali miljarde prispele na ručun miki miške? :D

Stellungnah ::

WhiteAngel je izjavil:

Zaradi 10k eur nikomur ne bodo alarmi zazvonili.

ps: Več kot 10k eur ne smeš kar odnesti v tujino (tudi znotraj EU!). Od letos dalje moraš prej prijaviti carini. Tako da ti tole že v štartu odsvetujem. Raje imel denar na TRR-ju in po potrebi plačuj/dvigaj.


Prej pa ni bilo omejitve prenosa gotovine čez mejo?

mat xxl ::

Pa tudi zakaj bi kešm nosil na okoli, prenakažeš si denar na račun, ki ga imaš v tujini in je prijavljen na našem Fursu, v kolikor si rezident Slovenije.

Če je vse legalno, je najbolje že banki vsiliti osnovne papirje, da si jih skopirajo in jih imajo, če bo Furs, kaj zanimalo.....

Cveto ::

Legalno je zasluženo, vseeno pa on ne bi plačal davka.

FireSnake ::

Cveto: ja, je bilo videti že iz osnovne objave.
Šmuglarija.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Stellungnah ::

mat xxl je izjavil:

Pa tudi zakaj bi kešm nosil na okoli, prenakažeš si denar na račun, ki ga imaš v tujini in je prijavljen na našem Fursu, v kolikor si rezident Slovenije.

Če je vse legalno, je najbolje že banki vsiliti osnovne papirje, da si jih skopirajo in jih imajo, če bo Furs, kaj zanimalo.....


Saj ga ne mislim nosit naokoli, ampak se mi zdi čudno, da prej ni bilo omejitve. Res noben ne ve, a si prejšnja leta lahko nosil 100k čez mejo?

Cveto ::

Lahko si nesel, samo si moral prijavit. Nad 11.000 eur, če se ne motim.

mat xxl ::

Stellungnah je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Pa tudi zakaj bi kešm nosil na okoli, prenakažeš si denar na račun, ki ga imaš v tujini in je prijavljen na našem Fursu, v kolikor si rezident Slovenije.

Če je vse legalno, je najbolje že banki vsiliti osnovne papirje, da si jih skopirajo in jih imajo, če bo Furs, kaj zanimalo.....


Saj ga ne mislim nosit naokoli, ampak se mi zdi čudno, da prej ni bilo omejitve. Res noben ne ve, a si prejšnja leta lahko nosil 100k čez mejo?


Prej je veljalo, da vsak znesek, nad 30 t eur si bil dolžan prijaviti, tudi če bi iz A pripeljal v SLO čez ta znesek, si bil to dolžan prijaviti na Carinski urad.

</head> ::

Ne delam na črno.

Delam na črno.

:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večji polog gotovine na bančni račun (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20856958 (1049) Johnny QJ
»

Prenos denarja iz hčerke na mati - bo kaj obdavčeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712851 (10295) Utk
»

Prenos denarja preko kriptavalut

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
304615 (3256) tryhard
»

Debetna visa za dvig denarja na bankomatu, nujno

Oddelek: Loža
233424 (1416) harvey
»

Večja količina denarja na računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617911 (15103) stb

Več podobnih tem