» »

Booking.com

Booking.com

tikitoki ::

Preko booking. Com sem rezerviral sobo. Hotel je bilo nemogoce najti, ker so spremenili ime. Zaradi tezav so ponudili sobo v boljsem hotel za is to ceno. Rekli so, da bodo stornirali rezervacijo.
Od bookinga sem dobil vprasa je, ce. Sem prespal tam, ali ne. Da je bil noshow.
Racuna niso izdali....
V hotel so rekli, da ne bodo racunali. Nisem pa ziher za booking.com, ker je za no show napisano, da tin sobo zaracunajo.
Uma kdo izkusnje?

koyotee ::

https://secure.booking.com/help.sl.html...

Tu boš vse izvedel/rešil.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

-žiga- ::

Pred dolgo časa sem rezerviral hotel, za katerega se je potem izkazalo, da je zaprt. Jasno, poiskal in prespal drugje.
Od bookinga prišlo no-show sporočilo.
Njihov support ne bi ravno pohvalil, je pa po par poslanih mailih bilo vse stornirano (ne vem niti, ali s strani bookinga, ali avtomatsko, ker se hotel tudi njim ni odzival). Sem pa imel "dokaz" - slikal sem zaprt hotel, in te slike priložil pritožbi na bookingov support.

shadeX ::

Kakšne pa mate nasplošno izkušnje z bookingom? Jaz sem vedno klical direkt, ampak tole je že zastarel način. Če naročim določen termin preko bookinga, se potem takrat pojavim tam in to je to? Nič klicanja?

-žiga- ::

Ja, nekako temu je booking namenjen :)

Likalnik ::

Če si bookiral sobo in potem zaradi kakršnega koli razloga nisi spal v tisti sobi...jo preko bookinga tudi ti storniraš...v tem primeru potem ni težav z "no show"

Jaz vedno javim predviden čas prihoda...če je pač apartma in, da mi lastnik preda ključe....če je hotel sklepam, da je 24 ur odprt...čeprav se mi je v Nemčiji naredilo....da sem imel bookirano sobo..hotel je delal samo do 22ih...jaz sem pa prišel ob 1 zjutraj....tiste noči nisem imel sobe. (ne spomnim se pa ali je kaj pisalo do kdaj delajo oziroma predajajo ključe)

shadeX ::

Aha, hvala za izkušnjo. Sej to so tiste finte, ki jih je potreba vedet.

"No Show" sklepam je vezan na userja ki se ni pojavil in deluje kot "slab review", ki ga potem tudi drugi vidijo kadar nekaj rezerviraš naprej? (in potem te tudi lahko skenslajo)?.

-žiga- ::

Čas prihoda (do kdaj nastanitev sprejema goste) je vedno napisan na rezervacijski strani.
Še nisem imel primera, da ne bi bi držalo to kar piše.
Sem že zamudil (po lastni krivdi, oziroma krivdi javnih prevozov) pa so včasih še bili tam, ali pa sem pač ostal brez:)

Ti se ob rezervaciji zavežeš, da boš prišel. Če ne prideš (no-show), ti zaračunajo glede na pogoje (npr. eno noč). Vse ok, razen, če hotel ne obstaja.

shadeX ::

Vse ok, razen, če hotel ne obstaja


Dejansko se tudi to dogaja? Potem se v tem primeru bolje zavarujem da izberem nastanitve z dobrimi ocenami?

-žiga- ::

Moj primer je bil dolgo nazaj, tretji svet, poceni zadeva.
Praviloma se to ne dogaja.
So pa ocene kar dober pokazatelj kakovosti storitve.

Likalnik ::

shadeX je izjavil:

Aha, hvala za izkušnjo. Sej to so tiste finte, ki jih je potreba vedet.

"No Show" sklepam je vezan na userja ki se ni pojavil in deluje kot "slab review", ki ga potem tudi drugi vidijo kadar nekaj rezerviraš naprej? (in potem te tudi lahko skenslajo)?.


Ja tako je...no show je slabo za gosta in ne gostitelja...za gostitelja je no show super..ker dobi denar in nima drugih stroškov....razen, če je tako kot si napisal hotel zaprt ali ne obstaja..takrat je kriv gostitelj...kljub temu moraš pa ti na booking stornirat rezervacijo in jih kontaktirati glede težav.

Meni kot gostitelju...sta ravno prejšni teden dva gosta na dan prihoda odpovedala (na meji sta imela težave)...sta morala onadva stornirati rezervacijo in obvestiti booking ter zahtevati kupnino nazaj...mene kot gostitelja booking pokliče in vpraša kolikšen del kupnine se jima vrne nazaj...

c3p0 ::

Pogledam ocene, št. ocen in zadnje komentarje. Če je št. komentarjev nizko, preverim zakaj. Manj je ocen in komentarjev, manj zaupam in manj dam na oceno. Ali pa se izognem nastanitvi.
Če so ocene zelo visoke, gre večinoma za kaj novega, ali kake privat nastanitve.

Glede vračanja kupnine, piše večinoma ob rezervaciji. Vzamem, če je možna free odpoved do par dni pred obiskom, nikoli ne veš. Včasih je par € dražje, se vseeno splača. Ali pa na koncu rebookaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Booking popust (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
36239337 (1010) Pogacniko
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
172197 (1218) c3p0
»

Rezervacija apartmaja preko Booking strani

Oddelek: Loža
384509 (3631) stara mama
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214974 (4090) c3p0
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
175642 (4551) Miha 333

Več podobnih tem