» »

kako napisati odpoved

kako napisati odpoved

Joze1982 ::

Ker imam že 40 let delovne dobe in sem star 60 let, , pogoje za upokojitev sem imel že lansko leto, zdaj bi pa rad končal, pa me zanima kako naj podam odpoved, pisno, obstaja kak šiml, sem upravičen kakšne odpravnine? Delam pa v trgovini.

Trupl0 ::

Ime podjetja
Naslov
Pošta


Zadeva: Odpoved delovnega razmerja


Spodaj podpisani, Joze 1982, delovno razmerje, sklenjeno dne xx.xx.xxxx, prekinjam z 1.7.2021.
Z 1.7.2021 mi prične teči dvomesečni odpovedni rok.


Kraj, datum Joze1982


Popravljam še za odpravnino:
Kdaj delavcu pripada odpravnina ob upokojitvi? Koliko znaša?

Če se delavec upokoji, mu ob prenehanju pogodbe o zaposlitvi pripada odpravnina, vendar le pod pogojem, če je bil pri delodajalcu zaposlen najmanj pet let. Višina odpravnine ob upokojitvi znaša dve povprečni mesečni plači v Republiki Sloveniji za pretekle tri mesece oziroma dve povprečni mesečni plači delavca za pretekle tri mesece, če je to za delavca ugodneje. Zakon o delovnih razmerjih v zvezi s pravico do odpravnine dopušča, da se s kolektivno pogodbo dejavnosti uredi tudi drugače (torej lahko tudi manj ugodno od zakonske ureditve, seveda pa se lahko uredi tudi bolj ugodno glede na zakon).
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

UganiKdo ::

Dodaj v odpoved še stavek, da pogodbo odpoveduješ iz razloga upokojitve. Ker delodajalec je dolžan naredit par stvari (vključno z izplačilom odpravnine) in je dobro opozorit na to, da je potem manj zapletov. Praviloma se tako ali tako take stvari rešuje sporazumno in se tam tudi določi vse dolžnosti in pravice ter datume. Najlažje je, da se preprosto obrneš na kadrovsko službo. Če ne gre ravno za vaško trgovino s 3 zaposlenimi so že kdaj urejali tako situacijo.

Nekaj na to temo https://kupujlokalno.si/vransko/novica/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132384 (1873) opeter
»

Odpravnina

Oddelek: Loža
456528 (3206) MadMicka
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710469 (8866) St235
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810780 (10180) MadMicka

Več podobnih tem