» »

velikost ekrana na TV-ju

velikost ekrana na TV-ju

tropinovec ::

torej:
TV gledam iz razdalje 2.5 m.
kupujem novi televizor (ne zanima me znamka in ostale podrobnosti), sedaj imam 55 cm velik ekran in bi si rad omislil večjega ( sem že rahlo v letih pa še očala nosim :'( ) pa nisem prepričan ali bi bilo bolje nabaviti 63 cm ali 70 oz 72 cm.
namreč ali ni 72 cm že nekoliko prevelik - pa ne mislim pri tem na sevanje ali kaj drugega pač pa nekateri menijo, da je prevelik za to razdaljo zato ker ne moreš slediti dogodkom na ekranu zaradi prevelikega ekrana?? hmmm....:| 8-O

šket ::

Kar veselo kupite 72 tudi mi smo ga kupili in se hitro navadiš na njega sicer prvi den se nam je res zdel nekako velik potem je pa čisto normalno razdaljo imamo podobno kot vi mogoče kakšen cm več
lp

Valentin ::

Nekje sem bral, da je prava razdalja za gledanje TV-ja 3 - 4 diagonale. To je verjetno bilo mišljeno za novejše, sodobnejše naprave, ki so 100hz in imajo bolj ostro ter kvalitetno sliko.

Torej, če gledaš iz razdalje 2.5m, je lahko diagonala tudi 82cm. Tako, da z 72cm ne bo popolnoma nič narobe.
Tudi jaz namreč gledam TV iz take razdalje, imam 72cm, pa mi je žal, da ni še večji.

Tista, da ne bi mogel slediti dogajanjem, če bi bil ekran prevelik, je pa bosa. Saj si že bil verjetno v kinu, pa kdaj sedel tudi kje spredaj. Jaz naprimer imam tako veliko boljši občutek, nekako sem bolj potegnjen v samo dogajanje.

Moj prijatelj si je pred kratkim omislil hišni kino.
Slika na zidu ima diagonalo okrog 2m in verjemi, da
je občutek pri gledanju enkraten. Zadnje čase je prek projektorja začel gledati tudi TV.
Toliko glede prevelikih ekranov...

Novejši TV-ji imajo obliko ekrana 16:9, prilagojeno bodočim standardom. Tudi ta oblika je boljša v primerjavi z 4:3 formatom, ker levi in desni rob ekrana pri gledanju padeta iz vidnega fokusa.
Toplo priporočam tako obliko.

Trenutno se najbolj splača kupiti TV znamke Sony, Panasonic ali pa Philips.
Če se boš odločil slučajno za Philipsa, vzemi takega, ki ima Pixel Plus. Ima namreč še za 33% boljšo resolucijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

tropinovec ::

OK!8-)
potemtakem bom nabavil 72 cm, 100 hz in ravni ekran pa bo mir!
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333515 (30323) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334486 (30084) popster
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302742 (2185) Nagi Bator
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922604 (20509) Yoni
»

Kateri LCD TV 66cm do 250 000 SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
52213 (2083) mitjaje

Več podobnih tem