» »

Solarni tuš

Solarni tuš

bigbada ::

https://www.mimovrste.com/vrtni-tusi/ma...
Kupil sem tega ampak to ne deluje tako, kot sem si jaz predstavljal. Torej ko spustiš vodo iz pipe in se napolni tuš potem pustiš kaki 2 urci na soncu in je fajn topla voda, ampak moraš ponovno odpreti glavno pipo da je pritisk, da sploh teče kaj ven iz tuša, sem si predstavljal, da avtomatsko teče potem, ko je spodaj v rezeravaru, ampak zgleda da ne.

Pa tudi ni mi jasno kako preostanek vode spodaj ven spraviš iz tistih kanalov? Če izklopim spodaj cev potem malo ven steče in moram nagibati v različne strani da sploh kaj teče, ampak še vedno notri ostane.

Ima kdo izkušnje s tem in to dejansko tako deluje?

hvala za odgovore

koyotee ::

Ja, od kje bi pa drugače dobil pritisk, kot iz pipe?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zimonem ::

Ma nabavi na vrečko obesiš naročiš pa ciao. Al pa staro kanto na črno poštrihat.

bigbada ::

Pa je kaj narobe če je pipa nonstop odprta? Čeprav je solarni tuš že "poln", lahko kaj raznese?

gddr85 ::

navodila?...stvar je najbrž narejena za pritisk/vročino, pa zakaj bi moral preostanek vode ven dobit?..a ni isto kot en običen bojler, rabiš pritisk in ko začneš uporabljat, ti pritok hladne vode ohlaja že segreto

bigbada ::

v navodilih nič ne piše, razen kako skupaj sestaviš...

GrX ::

Zimonem je izjavil:

Ma nabavi na vrečko obesiš naročiš pa ciao. Al pa staro kanto na črno poštrihat.

Ti so obtičal v 90-tih. Obstajajo rešitve, ki so ugodne in lepe.

Sam povem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Zimonem ::

Toplo vodo niso pogruntal v 90ih. So pa stvari ki delajo na preprost način .

fikus_ ::

Kdaj je že voda sama od sebe navzgor tekla?!

Oxford ::

1. Če je zaprt sistem, vode ne boš spravil ven - hence -> potrebuješ 'potisk' od zadaj.

2. Toplo vam odsvetujem uporabo teh solarnih tušev. Če je voda konkretno pregreta (nad 55°C), ni problemov. Če pa dlje časa stoji in je bila v vmesnem času temperatura nižja, se bodo razvile Legionele (LINK). In verjemi, z njimi se nočeš zajebavati! Še posebno, če imaš otroke, kateri poleti vedno izkoristijo priložnost, da se zunaj polivajo.

Šimpanz ::

Lansko leto smo kupili solarni tuš in smo zelo zadovoljni. Je celo leto priklopljen na vodo brez težav. Voda je skoraj vrela če sije sonce.

showsover ::

Pokončni solarni tuši so tudi nam v redu stvar, samo vsaj ene 25l kapacitete, 8l se zdi res bolj malo, rabiš pritisk - iz cevi, ja, jasno. Lahko nastavljaš med bolj vročo in mrzlo vodo in da ne nosiš 'svinjarije' v hišo. Še bolj fajn je tisto, ko ima in tuš in pipo, to pa nimamo, smo bili preveč škrti.

Tudi tisto z obešeno vrečo je v redu kot kamp pasivna varianta ali pa kje za kakšno manj čisto jezero in to, če slučajno padeš not pri supanju ali pri čem, recimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo prakticira "Cold shower"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312492 (3975) starfotr
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111750 (1061) LeXani
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921022 (8618) floyd1
»

Težave s tušem

Oddelek: Loža
125684 (4952) INSIDE
»

klima - samogradnja ?

Oddelek: Loža
393582 (2740) govno

Več podobnih tem