» »

Težave s tušem

Težave s tušem

INSIDE ::

Lep pozdrav, imam en problem zato se obračam na vas in sicer problem je sledeč. Pri tuš kabini (masažna) mi ne teče topla voda pri pipi na umivalniku, ki je pred tuš kabino teče vroča voda, pri tušu pa samo mlačna. Na tuš kabini je mešalna baterija. Poskusil sem že sneti cevi z pipe na tušu oz zaprl ventil in priklopil samo toplo vodo, vendar teče samo mlačna, kje bi lahko bil problem?
  • spremenil: bluefish ()

Scorpia ::

Ne vem kako imas vezano, ampak nekje se ti mesa s hladno vodo. Ali je okvarjen ventil, ali kaj drugega. Za tus kabino, bo treba posec in pogledat cevi/ventile.
////

INSIDE ::

 tuš

tuš

takole imam vezano, na tušu je mešalni ventil za preklop med tušem, masažnimi šobami in tušem nad glavo, pipa na kabini ima vhod za mrzlo in toplo vodo, ki se nato nadaljuje prek cevi v mešalni ventil oz baterijo

INSIDE ::

čudno se mi zdi da pri umivalniku teče vroča voda, pri tušu pa mlačna, čeprav imam ventil za mrzlo vodo na umivalniku in tušu zaprt

noob96 ::

zna bit da bo kak vodovodar prej vedel kot pa en kup računalničarjev...

fikus_ ::

Je ta zadeva komplet novo narejena? Odklopi tuš in preveri pretočnost tople vode, mogoče je kaj v cevi, kar skoraj popolno ovira pretok tople vode.

Scorpia ::

Ko zapreš ventil in odpreš samo, da teče hladna voda. A teče še vedno?
////

mat xxl ::

Imaš mešalno baterijo ali termostatsko baterijo ?

INSIDE ::

Imam mešalno baterijo, zadeva je delovala leto dni normalno sedaj pa so se začele pojavljati težave. Če zaprem samo ventil za hladno vodo, teče samo hladna, če je mešalna baterija narejena na hladno vodo, če jo nastavim na toplo ne teče in obratno isto, je pa res da če odklopim cev z tuša, tudi po cevi ne priteče vroča voda ampak samo mlačna, na umivalniku priteče pa vroča, čeprav je do tuša samo podaljšana cev. Še kakšna ideja kaj bi lahko bilo?

INSIDE ::

Imam mešalno baterijo, zadeva je delovala leto dni normalno sedaj pa so se začele pojavljati težave. Če zaprem samo ventil za hladno vodo, teče samo mlačna, če je mešalna baterija narejena na toplo vodo, če je nastavljena na mrzlo ob zaprtem ventilu voda ne teče in obratno isto, je pa res da če odklopim cev z tuša, tudi po cevi ne priteče vroča voda ampak samo mlačna, na umivalniku priteče pa vroča, čeprav je do tuša samo podaljšana cev. Še kakšna ideja kaj bi lahko bilo?

Scorpia ::

INSIDE je izjavil:

Če zaprem samo ventil za hladno vodo, teče samo hladna...


Če si zaprl hladno vodo, od kje pol dobiš hladno vodo? Kaj pa pritisk vode in vse to, je ok? A si snel cev, ki povezuje, po domače povedano, iz ventila na zidu, ki gre pol na tuš kabino, zadaj?
Še vedno ne vem, katere ventile imaš. Imaš ventile na tuš kabini in ponavadi so tudi na sami steni glavni ventili. Cevi ki grejo iz zida, na tuš kabino, lahko spustiš vročo vodo. Če je cev dovolj vroča, je problem s tuš kabino in njenimi ventili. Glede na to, da imaš masažno in omogoča preusmerjanje, curkov vode, je verjetno napaka na sami kabini oz. eden od njenih ventilov.
////

Ted ::

INSIDE je izjavil:

Lep pozdrav, imam en problem zato se obračam na vas in sicer problem je sledeč. Pri tuš kabini (masažna) mi ne teče topla voda pri pipi na umivalniku, ki je pred tuš kabino teče vroča voda, pri tušu pa samo mlačna. Na tuš kabini je mešalna baterija. Poskusil sem že sneti cevi z pipe na tušu oz zaprl ventil in priklopil samo toplo vodo, vendar teče samo mlačna, kje bi lahko bil problem?



Po vsej verjetnosti ti je umazanija iz bojlerja zabila dotok tople vode, najverjetneje nekje okrog pipe. Zapri vodo, odmontiraj pipo in jo sčisti.
Mah...

INSIDE ::

Če zaprem samo ventil za hladno vodo, teče samo mlačna...


Drugi post je pravilen, sem se zatipkal. Ja tako je na steni so ventili za zaprtje vode, ampak če snamem cev z pipe na tuš kabini po cevi ne priteče vroča voda, najbrž bo v venitlu na steni kakšna smet oz umazanija kot pravi Ted.

težava rešena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: INSIDE ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111757 (1068) LeXani
»

Radiator ne dela

Oddelek: Loža
4510936 (5212) Likalnik
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921058 (8654) floyd1
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345547 (3805) ZloTech
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725451 (22273) STU-III

Več podobnih tem