» »

Kvalifikacije za OI in OI v Tokiu (košarka)

Kvalifikacije za OI in OI v Tokiu (košarka)

Temo vidijo: vsi
««
7 / 26
»»

Samael ::

krneki2021 je izjavil:

Vecji problem, kot par deset pozitivnih pri 11.000+ tekmovalcih in vsaj 5x toliko spremljevalcih in organizacijskega osebja, vsaj kar se mene tice, je da lahko nekdo zaradi vsega brez tezav ostane brez edine priloznosti v zivljenju za medaljo zgolj zato, ker bo imel false positive test. Ko pridejo rezultati bolj zanesljivih testov nazaj, je tekme ze konec, naslednja opcija pa je cez 3 leta, ce bo slucajno v enaki formi kot je danes, kar je malo verjetno. To se je ze dogajalo pa mocno dvomim, da bodo OI pri tem izjema.

Kje si pa to prebral?
Ti za zanesljivejši PCR test čakaš en dan, ker jih pošljejo v laboratorij in tam čakajo v vrsti z ostalim testiranim prebivalstvom, ne ker rezultata ni mogoče dobiti v nekaj urah. Močno dvomim, da teh par pozitivnih na OI na dodaten PCR čaka dan - dva, v NBA ligi vem, da niso.

Horas je izjavil:

ampak ker je ta virus takooo grozen, bo zdaj ...

Daj, prosim, ne vnašati tega sranja v tovrstne teme. So na forumu namenske teme, kaj si misliš o virusu, tu debatiramo pa predvsem o športu.
Samael != Samuel

Smurf ::

Da, mislim da uporabljajo PCR teste, tisti, ki jih testirajo morajo dati svojo slino v epruveto (tako, da je tudi manj invazivno). Skratka ne delajo tega z nekimi domacimi hobi testi.

Invictus ::

Japonci pa sploh niso cepljeni proti kovidu, saj je cela država precej anticepilsko naravnana...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki2021 ::

@Samael standardna procedura na vseh tekmovanji v vseh sportih na top nivoju. Pred tekmo hitri test, potrditev PCR, ki na zalost ni narejen v roku parih minut. Ker se to dela ne 48h pred tekmo ampak na dan tekme, do starta ni casa za PCR test. Pri smucanju je bilo letos par taksnih primerov. Chaira Mair je bila recimo v Lechu pozitivna pa potem negativna pa spet pozitivna, rezultati PCR testa so prisli zvecer in so bili negativni, tako da je naslednjo tekmo lahko startala. Ampak doticna tekma je bila pa takrat ze mimo. Ok to je bila "samo" ena tekma svetovnega pokala, kjer jih je v celi zimi dobrih 30, ampak stvar je enaka tudi na OI. Z malo smole si lahko ob zivljensko priloznost, ceprav nisi nic kriv.

Badwolff ::

Test pcr traja 1 uro, če imaš za to namenski lab, kar olimpijske sigurno majo. Zdej sama idwntifikacija športnika, odvzem in transport, če je recimo na nekem oddaljenem prizorišču, lahko vse skupaj zavlečejo na par ur.

krneki2021 ::

Badwolff je izjavil:

lahko vse skupaj zavlečejo na par ur.

Kar je vec kot dovolj, da ostanes brez tekme.

Goody ::

Pogačar in UAE so tako ostali brez ene tekme monumentov, če se prav spomnim

Samael ::

Ja, ampak dvomim, da je imel tam na Flecha Valona organizator namenski laboratorij.

Zdaj špekuliramo, da se bo to dogajalo. Bomo videli, ane. Tudi jaz sem povsem prepričan, da imajo za to na OI namenski lab in da se bodo trudili, da pridejo rezultati PCR testov urgentno. Ekipe bodo pa tudi pritiskale.
Seveda, lahko gre kaj narobe - zlasti če je tekma v dopoldanskem času, ampak najbrž se mora poklopiti kar nekaj stvari, da gredo zadeve res narobe.
Hitri testi na Japonskih OI so najbrž zanesljivejši, kot tale naš kitajski šrot od Majber Pharma. Pa, ko rečemo, da bodo teste delali pred tekmo, v resnici to pomeni najbrž samo na dan tekme v zgodnjih dopoldanskih urah, ne pa ko boš že v slačilnici. Itd.
Lahko gre marsikaj narobe, ampak mislim, da se nam zdajle tu vnaprej res ni treba predajati nekim črnim scenarijem... Največ je na sami organizaciji, počakajmo, pa vidimo, kako bodo Japonci to skozi spravili.


@Kurzweil, mogoče bi moderatorje zaprosili, da spremenijo naslov te teme na "OI v Tokiu" ali kaj podobnega, glede na to, da so kvalifikacije mimo in se OI debata tekoče nadaljuje v tej temi, kar je ok, pa da se ne drobi še s kakšno potencialno novo temo :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

drvo ::

Pustimo zdaj covid. Kdaj igrajo naši prvo tekmo?

Smurf ::

V pon ob pol 7h.

drvo ::

Hvala!

Zvezdica27 ::

zjutraj ali zvečer? 7:30 ali 19:30?

zz

ups, 6:30 ali 18:30?

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Bi rekel da zjutraj.

Še program iger. Večina programa je ponoči in dopoldan, nekaj zgodaj popoldan.
https://siol.net/sportal/oi-tokio/spore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Smurf ::

Zvezdica27 je izjavil:

zjutraj ali zvečer? 7:30 ali 19:30?

zz

ups, 6:30 ali 18:30?

Vse tekme bodo zjutraj.

GupeM ::

Zvezdica27 je izjavil:

zjutraj ali zvečer? 7:30 ali 19:30?

zz

ups, 6:30 ali 18:30?

Kakšno vprašanje je pa to? Če bi igrali ob 18:30 po našem času, bi bila pri njih ura 1:30 ponoči. Se mi ne zdi ravno primerna ura za igranje (pro) basketa.

Nedasemiveč ::

Očitno bomo imeli "zobarje" zjutraj :))

kixs ::

3/4 firm bo do kaksnih pol devetih neoperativnih... ce bo zmaga, pa se kaj dlje :lol:

IO prenasa RTV.

Kurzweil ::

Jaz sem se že organiziral tako, da se začenja služba po tekmah :D

bambam20 ::

Zaradi japoncev se ni potrebno vstajat ob 6:40.

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:

Zaradi japoncev se ni potrebno vstajat ob 6:40.


Se bomo... v tem obdobju sem se tako navajen zbujat ob 6:00... do tekme ravno speljem celoten jutranji ritual :D Jaz še vedno pravim, da ne bodo Japonci tako lahek nasprotnik...

drvo ::

Jaz se samo bojim pomanjkanja trening tekem. Od zaključka turnirja do tekme bo minilo 22 dni.
Vsi drugi so igrali in so v ritmu, naši pa brez generalke, na suho.

bambam20 ::

Španci nam bodo sedli v nedeljo 1. avgusta ob 10.20 uri.

Groot ::

drvo je izjavil:

Jaz se samo bojim pomanjkanja trening tekem. Od zaključka turnirja do tekme bo minilo 22 dni.
Vsi drugi so igrali in so v ritmu, naši pa brez generalke, na suho.


Again, igrali so bistveno bolj pomemben turnir kot ostali. Večina reprezentanc je igrala tudi precej oslabljenih prijatelske, npr. če sem dobro sledil Španci niso niti ene igrali kompletni. Ja definetivno bi bilo bolje igrati vsaj kako tekmo, ampak ni pa to sedaj nek hud manjko.

drvo ::

Če si kdaj treniral kak ekipni šport ti mora biti jasno, da tako dolgo obdobje brez tekem definitivno vpliva na igro.
Da so igrali kvaliteten turnir dobre tri tedne nazaj, je do danes "že pozabljeno". Ne reče se zastonj, da je tekma najboljši trening. Saj ne rečem, je kar je, ni pa idealno.

Nedasemiveč ::

bambam20 je izjavil:

Zaradi japoncev se ni potrebno vstajat ob 6:40.


Ob 7h vstat pa res ni problem :) Je potrebno izkoristiti vsako tekmo naše reprezentance v takšni obliki. Glede na to, kam gre reprezentančna košarka je vprašanje, kdaj bomo spet videli takole kompletno ekipo z LD na OI.

Smurf ::

V primerjavi z NBA tekmami, je OI urnik naravnost fantasticen :D. Mimogrede sedajle tudi nasi kolesarji delujejo precej dobro.

Nedasemiveč ::

Spanish Federation president Jorge Garbajosa says that Minnesota Timberwolves president Gersson Rosas personally decided that Juancho Hernangomez won't play in the Olympics

Kurzweil ::

Tole že vidim, da je bila slaba ideja... da se topic, ki je bil primarno mišljen za košarko... od kvalifikacijskega turnirja, pa do samega igranja na OI! Vidim, da se bo sedaj drhal iz vseh vetrov pritepla sem... kot naprimer nivo debate iz kolesarstva... dajte se malce obnašat... odrastit... če bo to tema za OI overall, potem bo izgleda šel tale topic v maloro, če že ni...

-----

Juancho Hernangomez won't be able to play in the Olympic Games.
The Minnesota Timberwolves didn't approve his participation in the Olympics following his shoulder injury, despite being cleared for action following the latest medical tests.
Xabi Lopez-Arostegui will replace Hernangomez.

bluefish ::

Splošni debati o OI in športom brez lastne teme je namenjena sledeča tema: Olimpijske igre Tokio 2020 (v 2021)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Kurzweil ::

IRAN - ČEŠKA 78:84 (19:25, 11:21, 16:21, 32:17)
Jahčali 23, Auda 16.

Skupina B:
NEMČIJA - ITALIJA 82:92 (32:22, 14:21, 26:25, 10:24)
Lo 24, Bonga 13, Wagner 12; Fontecchio 20, Tonut in Gallinari po 18, Melli 13.

AVSTRALIJA - NIGERIJA
84:67 (23:23, 20:17, 15:12, 26:15)
Mills 25, Kay 12, Exum in Ingles po 11; Emegano 12, Okogie 11.

-----

Pred trenutki se je ravno začela tekma Francija-ZDA...

Okapi ::

Gledam tekmo in je nekaj narobe z zvokom. Potem mi pa kapne, da manjka zvok navijačev.;)

Goody ::

Pa tale dolgočasen amaterski komentator...kje jih najdejo.

Groot ::

Goody je izjavil:

Pa tale dolgočasen amaterski komentator...kje jih najdejo.


Hja Mišič in njegove nadubloze XD upam, da bi vsaj naše tekme komentiral kdo drug, ampak ne vem če sploh imajo na RTV koga boljšega za košarko

Badwolff ::

Vsaj imena bi se lahko naučil

Nedasemiveč ::

Kar se tiče košarke ima najboljše komentatorje Arena Sport. Je pa tole danes vseeno boljše od kakšnega Stareta.

Francoi zaenkrat dobro držijo korak z ZDA.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Se ne bi strinjal, od telega amaterskega nabijanja (zdajle se kao pogovarja z nami in nas sprašuje ali je tudi nam smešno ime Adebaya...) bi bil imo še mojster Stare boljši.

Pa upam da tisti, ki stalno nabijajo, kako se v NBA ne igra obramba, gledajo tole tekmo. Francozi praktično samo po naključju pridejo do odprtega meta. Usa zaenkrat igra odlično obrambo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Nedasemiveč ::

Stare bi se do zdaj polomil že na vseh priimkih obeh ekip in verjetno ene petkrat spisal novo zgodovino s svojimi (še v knjigi) zapisanimi napačnimi podatki.

Goody ::

Ehja, poslušaj tega kako izgovarja ime Goberta....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Nedasemiveč ::

Nikjer nisem zapisal, da gre za dobrega komentatorja. Napisal sem samo, da bi lahko bilo s Staretom še slabše.

bambam20 ::

Nedasemiveč je izjavil:

Kar se tiče košarke ima najboljše komentatorje Arena Sport. Je pa tole danes vseeno boljše od kakšnega Stareta.

Francoi zaenkrat dobro držijo korak z ZDA.


Najboljši komentator za košarko je Vilfan. Vsaj meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Nedasemiveč ::

Vilfan je tudi meni kul ja. Na zalost ne komentira več + levkemijo ima :/

Goody ::

Meni tudi Vilfan številka 1.

Groot ::

bambam20 je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Kar se tiče košarke ima najboljše komentatorje Arena Sport. Je pa tole danes vseeno boljše od kakšnega Stareta.

Francoi zaenkrat dobro držijo korak z ZDA.


Najboljši komentator za košarko je Vilfan. Vsaj meni.


Tudi meni osebno je najboljši dvojem na Areni, Luka Basin in (se nikakor ne spomnim iz glave drugega). Je pa tudi Vilfan precej soliden, predvsem za reprezentanco.

Vsekakor je pa praktično karkoli boljše od komentiranja Mišiča. Očitno bom tudi jaz iskal jutri drug stream, če bo dejansko on komentiral.

Goody ::

Koliko bližje igrajo američani obrambo kot francozi...

Groot ::

Nedasemiveč je izjavil:

Vilfan je tudi meni kul ja. Na zalost ne komentira več + levkemijo ima :/


A ni še kvalifikacijski turnir komentiral Vilfan?

Goody ::

Ja, pred par dnevi je dobil diagnozo. Ima pa relativno zazdravljivo varianto. Mu držim pesti in želim vse najboljše.

Kurzweil ::

Ja upam, da reši Vilfan tole z levkemijo...

Sicer pa tudi meni je Vilfan od vseh med najboljšimi... najboljša pa sta Tilen Lamut in Luka Štucin iz Arene Sport...

Tole bodo američani izgubili...

Goody ::

Meni sta ok, ampak se po mojem okusu prevečkrat izgubita in več ne spremljata tekme ampak razdirata razne zgodbice.

Kurzweil ::

Ima pa cojones Popovich... da da na začetku 4. četrtine v igro Duranta s 4 osebnimi napakami...

Goody ::

Eh, ko ima pa zadaj še cel kup takih, ki lahko zamenjajo Duranta. Middleton še mislim da sploh ni igral recimo.
««
7 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156421 (35100) bambam20
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617785 (14953) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539913 (32551) bambam20

Več podobnih tem