» »

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave

««
7 / 19
»»

mtosev ::

Od danes sn na Win 11. Install je bil kr hiter in vmes sem delal na kompu dokler je Windows pripravljal vse potrebno. Od tedaj ko mi je Windows napisal, da je čas za restart in prvim bootom v win 11 je trajalo celih 6min. Prvič sem upgradal os, ker do sedaj je bil vedno clean install.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

filip007 ::

Danes je pokazal nadgradnjo hišni prenosnik 1 leto star, je trajalo kako uro se mi zdi.

Kako se pa dodajo ikone spodaj, da se namizje sprazne že enkrat?

Odpreš pa pripni, no nekam pa bomo prišli.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

mtosev ::

A ma kdo kakšen dober guide, ki predstavi novosti in spremembe v novem Windowsu? Vidim, da so kr dosti stvari spremenili pa bi rad pogledal kakšen demo/predstavitev vseh novosti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Linko ::

imaš na yt na tone tega...

KTr1sk ::

Linko je izjavil:

imaš na yt na tone tega...

res je to malo bedasto vprašanje, nič ni lažjega kot napisat na youtube kar iščeš..vse najde
https://www.youtube.com/results?search_...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tomlin ::

Danes 26.10. posodabljal w11, dobil samo varnostne KB, Security intelligence..,
Kb 4052623
kb 2267602(a)
kb 2267602(b)

Kakšne posodobitve je slučajno kdo drug prejel?

KTr1sk ::

tomlin je izjavil:

Danes 26.10. posodabljal w11, dobil samo varnostne KB, Security intelligence..,
Kb 4052623
kb 2267602(a)
kb 2267602(b)

Kakšne posodobitve je slučajno kdo drug prejel?


vse še dela in ne izgleda, da bi kaj blokirali ;),malo se straši, da bi ljudje kupovali nove pcje
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Rad21 ::

Po pomoti namestil Windows 11 Home. Kako sedaj spremenim Microsoft račun v Lokalni račun? Ali je sploh možno, ko je enkrat že nameščen?

bluefish ::

Tole? Ne piše sicer, če dela na Home varianti.

tomlin ::

KTr1sk je izjavil:

tomlin je izjavil:

Danes 26.10. posodabljal w11, dobil samo varnostne KB, Security intelligence..,
Kb 4052623
kb 2267602(a)
kb 2267602(b)

Kakšne posodobitve je slučajno kdo drug prejel?


vse še dela in ne izgleda, da bi kaj blokirali ;),malo se straši, da bi ljudje kupovali nove pcje



Kot kaže imam več ali manj vse posodobitve,THX!

KTr1sk ::

Če je kdo preizkušal "Google Play" oz "android" na Windows 11,jaz sem preko tega youtuberja

uspešno namestil in probal sem igrat in deluje normalno

frenky119 ::

Samo kratko vprašanje? Je še do prejel podobno obvestilo pod Windows Update? "Ste pripravljeni za Windowa 11. Preverite. Po preverjanju se izpiše novo obvestilo (brez tistega z rdečim križcem prečrtanega krogca), da delajo na tem in testirajo določene računalnike za Windows 11, med katerimi je tudi vaš" Ali gre za določeno napako, bug, s strani Microsofta ali pa bodo res znižali kriterije? Drugače je PC kompatibilen z zahtevami za Windows 11, razen procesorja (i7 5820k).

Mobidick ::

Če si želi kdo povrniti taskbar nazaj v stil Win10: ExplorerPatcher (https://github.com/valinet/ExplorerPatc...
The future is digital!

tomlin ::

Nekoliko "predelano verzijo w11", inštaliral na 120Gb SSD. Dela za enkrat dobro. Očitno funkcija posodabljanja zazna mojo "ponarejeno verzijo win11" in mi posodablja samo antivirus in podobno- antispy etc.
Je pa tako, da že ves čas doslej npr. win xp, win7, win10 sem izklopil posodabljanje, ker mi je samo počasnilo pc. Sem ter tja sem edino pognal malwarebytes ali podobno in stalno čistil software ostanke z različnimi programi.

Rezime, tudi če mi posodabljanje ne deluje popolno, mi delujejo vsi programi še nekoliko hitreje kot na w10 in to je point!

acookook ::

fura to kdo na i5 7200u? kakšen je performans?

Linko ::

KTr1sk je izjavil:

tomlin je izjavil:

Danes 26.10. posodabljal w11, dobil samo varnostne KB, Security intelligence..,
Kb 4052623
kb 2267602(a)
kb 2267602(b)

Kakšne posodobitve je slučajno kdo drug prejel?


vse še dela in ne izgleda, da bi kaj blokirali ;),malo se straši, da bi ljudje kupovali nove pcje



A še vedno delajo posodobitve?

mihagr ::

danes ob 17:30 so še delale.

KTr1sk ::

Kmalu bo 2 meseca od izdaje Windows 11 in posodobitve še delajo in verjetno ne bo nič drugače ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mtosev ::

Kdaj bomo mi v EUju lahko probali Android appe preko amazonovega app stora?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KTr1sk ::

Kakšne minimalne zahteve neki za upgrade Windows 11, samo datoteko "appraiserres.dll" izbrišeš pa dela lol..


Android apps pa tudi delujejo, na youtube najdeš "touturial" in z malo znanja tudi uspe inštalirat ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mihagr ::

KTr1sk,
no sedaj si me spomnil, danes sem na gigabyte plato s podnožjem lga1150, pentium g3220, skratka četrta gen.intel inštaliral win2go, na usb ključek. vzel sem win11 iso datoteko
in ko je bil usb napisan sem bootal rač. s tega usb-ja in win 11 je lepo naredil inštalacijo. pozabil sem na te omejitve in je šlo kar skozi b.p. čudno.

KTr1sk ::

@mihagr: odvisno kako si posnel ISO datoteko na ključek, ker Rufus in Ventoy že imata to vgrajeno,da ne preverja te zahteve, ko se na novo nalaga (pri rufusu moreš sicer izbrat)....na internetu so pa tudi nekateri ISOti že spremenjeni file od Winndows 10, zato da ne preverja teh zahtev. Drugega ne vem kako bi ti bilo mogoče, kakorkoli izgleda, da bodo imeli veliko folka inštalirano Windows 11 na nepodprtih sistemih.
No jaz imam 4pcje (dva prenosnika in dva stacionarna) in enega sem namenoma zamenjal komponente, da primerjam razliko pri samem delovanje in posodobitvah in ni nobene razlike.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mihagr ::

To kar praviš vse vem, morda pa nisem bil dovolj jasen.
pripravil sem zunanji ssd s programom win2go (https://www.hasleo.com/) in potem win11 poganjal s tega ssd-ja.

mihagr ::

No še ena novica.
Upgrade z Windows 7 pro, 64bit, legalno aktivirani s VL ključen, na win 11 pro slo, brez problemov na gigabyte plošči z h81 naborom čipov in lga 1150 podnožjem za 4 generacijo intelov, z pentium G procesorjem, 8gb ram.
namestitev pa upgrade z zadnjo verzija win11 64bit slo pro, z uradne ms strani in z preimenovano datoteko "appraiserres.dll" v win11 ISO datoteki v mapi "sources" preimenovana v nekaj (raje kot delete datoteke).

Machete ::

A to si naredil upgrade preko njihovega 'win creation toola', ko bootaš win11 z usbja, pa daš potem inštalacijo, s tem da ohraniš vse file itd?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mihagr ::

Ne, Originalno datoteko ISO kopiraš na usb z rufus-om, potem pa na normalno delujočem pc-ju z win 7 pro, poženeš setup s usb ključa in potem slediš navodilom. Seveda prej moraš izvesti operacijo "appraiserres.dll", potem pa sem izbral opcijo "obdrži vse". Sedaj pišem na tem pc-ju z win 11.

Mare2 ::

mihagr je izjavil:

Ne, Originalno datoteko ISO kopiraš na usb z rufus-om, potem pa na normalno delujočem pc-ju z win 7 pro, poženeš setup s usb ključa in potem slediš navodilom. Seveda prej moraš izvesti operacijo "appraiserres.dll", potem pa sem izbral opcijo "obdrži vse". Sedaj pišem na tem pc-ju z win 11.

Kaj je to operacija "appraiserres.dll"?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mihagr ::

"appraiserres.dll" je datoteka v sources mapi na mediju kjer imaš iso datoteko z win11.
opisano datoteko.dll motaš preimenovati preden začneš nameščati os.

Pinturicchio ::

Danes namestil 11 na novo na nepodprt rač. (procesor in TPM). Zadeva deluje gladko in se posodablja.

Bolt ::

Namestil sem W11 na svojo staro kišto. Prej sem imel vse na hdd disku, sedaj sem dokupil in zmontiral gor še ssd disk na katerega sem namestil W11. Vse deluje ok. Imam pa problem z hdd diskom na katerem imam še stare datoteke: slike, določene dokumente in ostalo šaro, katero sem pustil gor kot nek backup.
Po namestitvi windowsov mi tega diska ne zazna, oziroma ga zazna toda ne zazna podatkov gor. Najprej sem ga v disc manageru kao aktiviral pa ko ga hočem odpret zahteva formatiranje. Sedaj sem dal oblikuj-shape pa mi to prav počasi melje ne vem kaj bo iz tega. Kaj naredit da dobim te podatke iz diska nazaj.

Bolt ::

Aja v čem je že fora pri namestitvi preko rufusa:
GPT ali MBR oziroma ciljni sistem: Bios(oz.UEFI-CSM) ali UEFI(brez CSM)?

Lonsarg ::

CSM je legacy, najbolj ziheraško je to popolnoma izklopiti, na ta način garantiraš da se ti ne bo ponesreči na star način inštaliralo. Ali bo inštaliralo po novem ali pa sploh ne bo bootalo, če si narobe zapekel.

Mimogrede posebnega razloga za Rufus ni, od kar uradno Microsoft orodje zrihta z enim klikom vse.

Bolt ::

Razlog je ta da microsoftov tool nepodprtim napravam ne zrihta nič, med tem ko rufus vse.
Meni kakorkoli sem zapekel GPT ali MBR mi ga je naložilo, zato sprašujem v čem je sploh fora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Lonsarg ::

Če si imel vklopljeno UEFI+CSM je pričakovano da ti je nalozilo v obeh primerih, ker to pomeni da ti je random izbralo boot način, ker si imel oba vklopljena (UEFI je vklopljen vedno, CSM pa pomeni da je hkrati aktiven tudi BIOS).

Zato je prav da se CSM izklopi, da nisi prepuščen random izbiri, ampak da forcas UEFI only. Je pa res da nekatere stare grafične rabijo CSM vklopljen ali pa ne delajo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pinturicchio ::

Pinturicchio je izjavil:

Danes namestil 11 na novo na nepodprt rač. (procesor in TPM). Zadeva deluje gladko in se posodablja.


No sem bil prehiter, sin bi igral Valorant, ampak ga ne more, ker zahteva TPM....

NejcSSD ::

Uporabite Ventoy, kljucek ima lahko gor vec isotov in ga lahko uporabljate kot kljucel tudi za druge stvari. Avtomatsko je bootable in imam gor 10+ instalacij od officeov linixov windowsov....

https://www.ventoy.net/en/index.html

Preberite, poglejte pod features, superioren proti rufusu. Lahko na prastari kišti boota kot legacy ali pa na najnovejši uefi, ne potrebujete dva razlicna kljucka kot pri Rufusu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

KTr1sk ::

Pinturicchio je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Danes namestil 11 na novo na nepodprt rač. (procesor in TPM). Zadeva deluje gladko in se posodablja.


No sem bil prehiter, sin bi igral Valorant, ampak ga ne more, ker zahteva TPM....

mogoče tole deluje?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pinturicchio ::

Poskusim, poročam.

mihagr ::

Bolt
kaj izbrati pri formatu MBR -Master Boot Record ali GPT -GUID Partition Table. pravzaprav je vseeno, dokler je disk s katerega se bo naložil os, manjši kot 2000GB (2TB). pri večjih moraš uporabiti GPT.
UEFI je novejša struktura za zagon POST-a in računalnika in nadomešča BIOS.

NejcSSd
Kako sploh rečeš, da je Ventoy superioren od Rufusa. Rufus zna zapisati ISO datoteko na ključ, tako da se OS na ključu zna zagnati, torej razpakira ISO datoteko in ustvari zagonski -boot sektor na usb ključu.
Ventoy pa ne razteguje ISO datotek in pripravi zagonski sektor (ga, ampak svojega lastnega, v katerem je tudi menu s katerim izbereš poljubno ISO datoteko), ampak samo interpretira zagon ISO datoteke, zato lahko ima več različnih.
Torej Rufus in Ventoy sta namenjena dvem različnim načinom uporabe.

Bolt ::

Kot pravi mihagr vsak za svoje. Zakaj bi kompliciral, če dela. Tukaj je cel kup nekih zakompliciranih rešitev kako naložit W11 na nepodprte mašine, eni pa znate komplicirat.
Zame za mojo uporabo je rufus superioren posebej ker sem lahko na svojo staro kišto brez problemov naložil W11. Kaj drugega ne potrebujem. Če bom kdaj potreboval ventoy ga bom pa uporabil.
Me pa zanima, če kdo ve kaj naredit na moje prvo vprašanje:

Bolt je izjavil:

Namestil sem W11 na svojo staro kišto. Prej sem imel vse na hdd disku, sedaj sem dokupil in zmontiral gor še ssd disk na katerega sem namestil W11. Vse deluje ok. Imam pa problem z hdd diskom na katerem imam še stare datoteke: slike, določene dokumente in ostalo šaro, katero sem pustil gor kot nek backup.
Po namestitvi windowsov mi tega diska ne zazna, oziroma ga zazna toda ne zazna podatkov gor. Najprej sem ga v disc manageru kao aktiviral pa ko ga hočem odpret zahteva formatiranje. Sedaj sem dal oblikuj-shape pa mi to prav počasi melje ne vem kaj bo iz tega. Kaj naredit da dobim te podatke iz diska nazaj.

Sedaj mi že celo noč melje in je prišlo komaj na 25%, za 750GB velik hdd disk od tega gor 400GB podatkov?
Disk je priklopljen na matično, kot SSD disk in ne kot zunanji disk. Če ga odklopim in probam priklopit v ohišje kot zunanji disk ali bi zaznalo podatke?

mihagr ::

mislim, da bi bilo bolje če ga priklopiš preko usb-ja. verjetno si nov operacijski sistem naložil preko gpt-ja, tvoj stari disk je pa pripravljen z mbr-om.
upam, da je sedaj še kaj ostalo na disku, ta operacija, ki se sedaj izvaja je čudna.

NejcSSD ::

mihagr je izjavil:


NejcSSd
Kako sploh rečeš, da je Ventoy superioren od Rufusa. Rufus zna zapisati ISO datoteko na ključ, tako da se OS na ključu zna zagnati, torej razpakira ISO datoteko in ustvari zagonski -boot sektor na usb ključu.
Ventoy pa ne razteguje ISO datotek in pripravi zagonski sektor (ga, ampak svojega lastnega, v katerem je tudi menu s katerim izbereš poljubno ISO datoteko), ampak samo interpretira zagon ISO datoteke, zato lahko ima več različnih.
Torej Rufus in Ventoy sta namenjena dvem različnim načinom uporabe.


Mi je vseeno če jih interpretira ali ne, važno je na koncu da je rezultat enak, ključek pa uporaben še za druge stvari ne samo za eno iso sliko. Imam recimo 128gb in mam gor vse inštalacije od linuxov itd... Vse dela tut v bootable načinu prek izbirnika,
kot si omenil. Pa tudi bolj enostaven je za končnega userja, ki nima pojma, kako nastavit in kaj obkljukat (GPT,MBR, legacy itn...)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mihagr ::

v redu nejcssd, važen je rezultat. poizkusil sem tudi jaz ventoy, vendar se mi bolj dopade easy2boot, morda zato ker ga uporabljam že tri leta in sem ga navajen.
praviš, da je bolj enostaven za končnega uporabnika.... jaz sploh ne vidim možnosti za kaj bi končni uporabnik to rabil, to so strogo servisni programi, uporabniki ne rabijo vseh linux distro in win verzij. če "znajo" uporabljati windows je že veliko. sedajle ta hip sem se spomnil na win11, pred recimo mesecem dni so nekateri javkali, da ne morejo pripet icone v opravilno vrstico. nihče ni niti poizkusil pritisniti z desno tipko na ikono winsov, prvo v vrsti. če bi se jim bi odkrilo marsikaj.
pa le pozdrav

Bolt ::

mihagr je izjavil:

mislim, da bi bilo bolje če ga priklopiš preko usb-ja. verjetno si nov operacijski sistem naložil preko gpt-ja, tvoj stari disk je pa pripravljen z mbr-om.
upam, da je sedaj še kaj ostalo na disku, ta operacija, ki se sedaj izvaja je čudna.

Ravno obratno. Prvič sem imel naloženo preko GPT toda takrat res da nisem čekiral tega diska oziroma ga aktiviral. Potem sem še enkrat naložil preko MBR, ker mi parkrat ni šlo ga bootat(potem v tretje ga je pa kar prijelo???). Lahko pa, da je bil že prej ta disk pripravljen kontra se pravi preko GPTja. Ne vem sedaj nimam še nič kaj naloženo tako da ne vem ali se splača to še enkrat naložit, torej preko GPTja. Itak je ta stara kišta bolj za testiranje. Toda sem prav presenečen na hitrim delovanjem 10let stare kište z I5 procesorjem s tem, da sem samo SSD disk montiral in nanj naložil windowse.

p.s.
Ta operacija, ki se sedaj izvaja pa je na W11 pod upravljanje diskov in nosilcev, ko izbereš določen disk imaš tam možnost oblikovanja(po slo). Tudi sam prvič vidim to možnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Pinturicchio ::

KTr1sk je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Danes namestil 11 na novo na nepodprt rač. (procesor in TPM). Zadeva deluje gladko in se posodablja.


No sem bil prehiter, sin bi igral Valorant, ampak ga ne more, ker zahteva TPM....

mogoče tole deluje?


Svaka čast, deluje! Hvala 100x

KTr1sk ::

@Pinturicchio: sem vesel, da deluje, včasih je prav zabavno iskat kje je težava in se skoraj vedno najde rešitev:).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mihagr ::

Bolt
v vsakem primeru ti svetujem priklop preko USB-ja, ker je precej neodvisen od operacijskega sistema, celo bi ti predlagal priklop preko usb-ja na drugem računalniku.

Yohan del Sud ::

Kakšna je potem trenutna razsodba? Folk me tle nadleguje, tak da vprašam direktno, kdaj bo zadeva zrela za splošnega uporabnika? Mesec, Tri? Leto?
www.strancar.com

KTr1sk ::

Kaj pomeni splošni uporabnik? Deluje brez težav, tako da za domačo uporabo je čist ok, za podjetje pa se počaka, če bi slučajno kakšen program delal težave (čeprav nisem nikjer ničesar zasledil).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

6bt9hmDwY ::

Ja, bolj fancy je za navadnega uporabnika... Za firmo še ne bi dal tega, vsaj dokler bolj ne dozori. Mene moti (ne toliko, da bi šel revertat 'glavno mašinerijo') to, da ni več 'Taskbar sub-toolbars', tudi Start menu groupe so bile fajn, pa traybar je prikazana samo na primarnem monitorju, pa ni najti 'Show all traybar icons'. Nekaj se da stvikati z dodatnimi apleti, nekaj odmisliš do nadaljnega, če bi vedel, ne bi upgradeal, Setting zgledajo bolj dodelani, to pa res. Pa VirtualBox je bilo potrebno odstraniti (Vm je ok) zaenkrat. All apps pregled je neprijetno suhoparen. Ostalega ne vem, zna biti sprememba na boljše v ene 3-6 mesecev, ja. Poravnavaš taskbar na levo, če je poln pri veliko orodjih (ni sub-toolbars!). Zaenkrat ocena 6/10 11! Bivši traybar je sedaj taskbar corner in ni prikazan na vseh monitorjih, taskbar pa je (če se tako nastavi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()
««
7 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 11 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
25740796 (5480) Nesta
»

Ali Windows 11 res ne more delovati na starih procesorjih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5912198 (8422) simnov
»

Windowse 11 bo mogoče ročno namestiti tudi na starejše naprave

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3612419 (8116) mtosev
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10729391 (20617) MrStein
»

Windows 11 pobegnil, Microsoft pripravlja dogodek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7817510 (10588) Lonsarg

Več podobnih tem