» »

Folija proti svetlobi

Folija proti svetlobi

simnov ::

Ali obstaja samolepilna folija za steklo katera bi iz ene strani prepuščala sončno svetlobo iz druge strani pa ne prepušča umetne svetlobe nalepil bi jo pa na strani kjer je sončna svetloba :D

Raptor F16 ::

simnov je izjavil:

Ali obstaja samolepilna folija za steklo katera bi iz ene strani prepuščala sončno svetlobo iz druge strani pa ne prepušča umetne svetlobe nalepil bi jo pa na strani kjer je sončna svetloba :D


Če nalepiš preforirano folijo in je prostor temnejši (kar zagotovo je) od naravne osvetlitve zunaj se not ne bo nič videlo, ven pa boš kar dosti videl. Podobno imajo na nekaterih mestnih avtobusih narejene polepitve reklam.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

darkolord ::

Je pa ponoči obratno.

Raptor F16 ::

darkolord je izjavil:

Je pa ponoči obratno.


Ampak se ne bo kaj dosti videlo čez tiste pikice. Mogoče silhuete.

Ampak videlo se bo v vsakem primeru tudi če vzame tiste "mirror" efekt. Večina teh folij deluje zaradi razlike v osvetlitvi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Jazon ::

Kot omenjajo pred menoj je najcenejši način perforirana folija. Nekateri ljudje se slabo odzivajo na tak način zastiranja, jim je slabo. Razlog je iskati v interferenci.

Dražja možnost (precej dražja) so tekoči kristali. Glej link: https://www.glazette.com/Glass-Knowledg...

Če pa je govora o nižanju emisivnosti, potem se taki foliji reče low-e folija. To se vgrajuje v "termopan" zasteklitve in sicer preprečuje pregrevanje prostorov v letnem času in višje toplotne dobitke v zimske času. Glej link: (Low emisivity windows) Low emissivity @ Wikipedia

Comandante ::

Če pa je govora o nižanju emisivnosti, potem se taki foliji reče low-e folija. To se vgrajuje v "termopan" zasteklitve in sicer preprečuje pregrevanje prostorov v letnem času in višje toplotne dobitke v zimske času. Glej link: (Low emisivity windows) Low emissivity @ Wikipedia

Na firmi imamo nekaj podobnega, pisarna je efektivno faradayeva kletka za tri telefone, cetrti zacuda dela bp. Ko odpres okno, delajo vsi telefoni normalno.

simnov ::

To folijo bi rad nalepim na steklo nad vrati med hodnikom in sobo , da ko kdo na hodniku ponoči prižge luč , da mi ne sveti v sobo po drugi strani pa bi morala svetit sončna svetloba čez balkonska čez sobo in steklo v hodnik. :D

darkolord ::

Ne, to se ne da.

Sonce in luč sta enaka svetloba.

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Sej pravi, iz hodnika v sobo noče, iz sobe na hodnik pa ja.

Vsaka folija bo zmanjšala prosojnost, torej tudi tista svetloba, ki bo prišla iz sobe preko balkona, bo zelo slabo svetila na hodnik.

Smo ravno perforirano folijo nalimali na šihtu v izložbi, pa nekako za 50% zmanjša svetilnost v notranjosti.
Pomoje največ narediš, če nalimaš perforirano folijo pa je to to. Jaz sem sicer v svojih časih okno nad vrati kar zablindiral, da se ni nič videlo.

Irbis ::

To bi se dalo rešiti s tekočimi kristali, potem pa krmiliš glede na uro.
Ali pa mini žaluzija in en servomotor, ki bo zjutraj in zvečer premaknil stanje.

simnov ::

Švas maska šipa.

Raptor F16 ::

Irbis je izjavil:

To bi se dalo rešiti s tekočimi kristali, potem pa krmiliš glede na uro.
Ali pa mini žaluzija in en servomotor, ki bo zjutraj in zvečer premaknil stanje.


LC paneli so dragi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mirator ::

Folije so v bistvu filtri, ki prepuščajpo svetlobe različnih valovnih dolžin, tako da boš s folijo težko rešil problem. Idejo ti je dal @Irbis z žaluzijami z elektromotornim pogonom. Jaz bi ti predlagal, da namesto žaluzij, daš kar roleto. Potem pa elektromotor povežeš z nekim tedenskim timerjem in boš imel rešeno.
Roleta se mi zdi napram žaluziji boljša, ker bi čez dan omogočala sončno svetlobo po celotni površini, medtem, ko bi žaluzije površino nekoliko zmanjšale.

Okapi ::

S pasivnim filtrom (folijo) ne bo šlo, ker ti delujeo na principu različne jakosti osvetlitve. To je bodisi perforirana folija ali enosmerno ogledalo. Iz svetlejšega v temnejše se ne vidi, iz temnejšega v svetlejše pa se. Se pravi, podnevi lahko narediš, da se iz (svetlejše) sobe v (temnejši) hodnik ne vidi, iz hodnika v sobo pa se (se pravi, svetloba iz hodnika v sobo ne pride, iz sobe v hodnik pa pride). Ampak ponoči se bo pa videlo iz hodnika v sobo (ker bo osvetljen hodnik svetlejši od temne sobe), to pa OP noče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mn ::

Primer iz IKEA. Na baterijo, z daljinskim upravljalcem:

https://www.ikea.com/si/sl/p/fyrtur-zat...

bauci ::

Tole iz Ikee imam jaz. Super zadeva.

Horas ::

je kaj podobnega za strešna okna? sam imam pliseje plus folije iz merkurja, ne prepustijo svetlobo ampak vročino pa nabijejo v sobi.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Jazon ::

simnov je izjavil:

To folijo bi rad nalepim na steklo nad vrati med hodnikom in sobo , da ko kdo na hodniku ponoči prižge luč , da mi ne sveti v sobo po drugi strani pa bi morala svetit sončna svetloba čez balkonska čez sobo in steklo v hodnik. :D


To pomojem reši refleksna zasteklitev. Refleksni sloj na strani hodnika, na tvoji strani pa nerefleksni sloj. Tvoja soba prepušča svetlobo na hodnik. Svetloba luči iz hodnika pa se odbija od refleksnega sloja.

Išči MIR folija (MIR mirror film)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

darkolord ::

Ne. Kot je napisano višje, ta folije ne delajo tako.

Ponoči se iz hodnika ne bi videlo v sobo (bi izgledalo kot ogledalo), definitivno bi se pa v sobi videla luč iz hodnika.

Te folije še vedno prepuščajo 10-15% svetlobe, kar je v temi še vedno močno presvetlo.

Jazon ::

Ja, dobra folija (30€/m2) ima 15% prepustnost sončne svetlobe. Ma pomojem OP nima full spectrum žarnice na hodniku (in 200 sadik konoplje :)
Folije so različne (MIR, SOL,...) Jaz mislim da se splača kontaktirat trgovca in povprašat katera bi najbolj ustrezala.

darkolord ::

Bolj 15% vidne svetlobe. Ampak kakorkoli, 15%, pa tudi če bi bilo 5% ali samo 1%, se bo MOČNO videlo v temi.

Jazon ::

Razlika je skrita v vrednostih:
Indirektna svetloba sonca => 10000 do 25000 lux.
Žarnica na hodniku=> 100 lux

darkolord ::

Ja, vseeno:
Polna luna => 0,1 lux
Pričetek mraka pri jasnem nebu => 3,4 lux


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15744064 (36112) energetik
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322548 (21140) Glugy
»

Klimatska naprava LG Standard Inverter P09RK

Oddelek: Kaj kupiti
113288 (2775) spawns
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12029067 (24682) Spajky
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518193 (15581) Wasted

Več podobnih tem