» »

Kako natančno telefon beleži korake/razdaljo?

Kako natančno telefon beleži korake/razdaljo?

Aramis ::

Je kdo kdaj testiral?
Imam galaxy s20 in je to moj prvi telefon, kateri mi šteje korake, oz ima naložen app ki to beleži.

PO končanem šihtu mi kaže med 20 in 25k korakov. Kar je med 15 in 20 km. Ali so te cifre realne?

njyngs ::

Imam S20 in kolikor s partnerko hodiva na daljše sprehode ugotavljam, da je precej blizu realnosti. Seveda imam jaz izpolnjene podatke o višini in teži v samsung health app-u - sploh informacija o višini precej pripomore k natančnejšim preračunom korakov v razdaljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

feryz ::

Razdalja je popolnoma realna, korake pa šteje. Kolikor mu jih rata.

49106 ::

Popolnoma? Dovolj natančna, da so druge metode merjenja bodisi slabše bodisi časovno potratne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

A110 ::

iPhone je včasih beležil korake in potem glede na korake računal razdaljo (brez GPS). Sicer nisem nikoli točno do metra natančno preverjal ampak dneve ko sem prehodil več je pokazalo več tako da neko natančnost že ima. Koliko pa pa nevem. Se mi je pa zdelo dokaj tocno

feryz ::

Ok, zadosti točna. Popolnoma res ne paše v ta kontekst. Ker pri razdalji, stvar ni tako enostavna za merjenje, kot se sliši. Bi se lahko hitro udarili.

IL_DIAVOLO ::

Aramis je izjavil:

Je kdo kdaj testiral?
Imam galaxy s20 in je to moj prvi telefon, kateri mi šteje korake, oz ima naložen app ki to beleži.

PO končanem šihtu mi kaže med 20 in 25k korakov. Kar je med 15 in 20 km. Ali so te cifre realne?


Šteje ti tudi med vožnjo :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

3p ::

Aramis je izjavil:

Je kdo kdaj testiral?
Imam galaxy s20 in je to moj prvi telefon, kateri mi šteje korake, oz ima naložen app ki to beleži.

PO končanem šihtu mi kaže med 20 in 25k korakov. Kar je med 15 in 20 km. Ali so te cifre realne?


Ja, za po pisarni sem in tja nisem ziher, ampak drugače te aplikacije občasno povzorčijo tudi lokacijo. Tako da razdalja ne bi smeli biti (pre)hudo napačna. +- par %?

49106 ::

feryz je izjavil:

Ok, zadosti točna. Popolnoma res ne paše v ta kontekst. Ker pri razdalji, stvar ni tako enostavna za merjenje, kot se sliši. Bi se lahko hitro udarili.


Vem, kaj si mislil ;) Pa bre zamere, nisem želel bit pikolovski, zgolj zato sem napisal, da ne bi kakšen nevednež to jemal za sveto resnico.

feryz ::

V bistvu niti sam ne vem, kako meri razdaljo. Predvidevam da s GPS. Ampak ne vem, če upošteva višino. Močvirnikom, ki so dvodimenzionalni, je vseeno, nam hribcem pa ne tako.
Vsako popoldne grem na hrib, se pravi 3,5 km daleč? 500 metrov visoko. Zanimivo bi bilo enkrat tisti monocikel s števcem pehati pred sabo, da bi videl kako in kaj.

49106 ::

Za višinsko razliko se uporablja batometer, mislim da je dandanes že v vsakem telefonu.

Mike_Rotch ::

PO končanem šihtu mi kaže med 20 in 25k korakov. Kar je med 15 in 20 km. Ali so te cifre realne?


Število korakov lahko niha, čez palec bi rekel, da je natančno na cca. +-15 do 20%. Takšna je nekje maksimalna razlika, ko primerjam telefon in uro.

Razdaljo je pa precej težje potegniti iz korakov. Razdalja na korak konkretno niha glede na višino, glede na hitrost premikanja (pri teku običajno narediš manj korakov na kilometer kot pri hoji, ampak spet ni nujno).

Če je možno, enkrat vklopi GPS pa izmeri prehojeno razdaljo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Športna ura...katera?

Oddelek: Šport
176325 (5748) vuki
»

UTP kabel in občutljivost na zunanje motnje

Oddelek: Pomoč in nasveti
122626 (2262) Ribič
»

Android 5.0.1 Battery drain

Oddelek: Mobilne tehnologije
61005 (768) GTX970
»

Opozarjanje na št.prehojenih km v daljšem obdobju

Oddelek: Mobilne tehnologije
71125 (830) Aston_11
»

Java- POMOC NUJNA

Oddelek: Programiranje
81014 (959) bijonda

Več podobnih tem