» »

W2k in DMA

W2k in DMA

Seadoo ::

A mi lahko prosim kdo pove, kje se v win 2000 nastavi DMA mode za cd-rom in dvd-rom?
Sem iskal pod system pa nisem nikjer nasel...
Out of my mind. Back in five minutes.

andrej ::

poglej pod nastavitve IDE kontrolerjev...

Hojne ::

Ja samo pr mem vse skupaj po rebootu zašteka, oba Teac 40 in Plextor 12/10/32, nekaj ni v redu v Win2k.

andrej ::

kaj pa ce nekaj ni v redu z hardverom? Namrec, dolocene naprave pravijo, da podpirajo DMA, vendar ga v resnici ne - buggasto. Probaj najprej izklopit DMA za Teac-a...

DscS ::

teac 40 sigurno podpira dma prav tako plextor
o tem ni dvoma

kockish ::

Jaz imam pravtako win2k in teac 40x ter plextor 1210A, ampak ce ima oba ali samo enega izmed njiju na DMA mode, ne morem peci cdjev. CloneCD zamrzne ob zagonu (in to tako da moram hardversko resetirati masino), Nero pa se ustavi ob peki cdjev.
Kaksni predlogi?

Aja, to se mi je dogajalo prej na BX plati, zdaj ko imam Abit KT7A Raid je pa enako.

Seadoo ::

Joj, s temi W2k mam same probleme... Zdej ne morem nastavit U-DMA-ja za trdi disk. In pol zgleda da ne more dovolj hitro prenasat podatkov do cd-rja (ki ga mam na drugem kanalu) tako da lahko pecem samo z 8x hitrostjo, ze pri 12 (da ne govorimo pri 16) kratni mi zmeri zmanjka bufferja!!!
Ce pa update od VIA dam gor, pol mi disk gre na udma, cdrom in dvdrom pa prepozna kot SCSI in stvar spet ne dela.
Out of my mind. Back in five minutes.

Mr.B ::

A sis lučajno že inštaleral service pack 1 za Win2k. Ter ištaleral popravek za podporo ATA 100 z vijine strani ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281602 (1355) fictionel
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181991 (1628) Eagel
»

Teac 40X pokanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
271490 (1272) ferjan
»

snemanje cdjev on-the-fly

Oddelek: Pomoč in nasveti
91200 (1040) Han
»

DMA v Win2K

Oddelek: Pomoč in nasveti
5835 (768) matevzm

Več podobnih tem