» »

Teac 40X pokanje

Teac 40X pokanje

ferjan ::

Imam Teacov 40X cd-rom in SB Live! 1024 player zvočno kartico. Če medtem ko se v cd-romu vrti katerikoli cd (ni nujno da se iz njega bere muzika) poslušam še muziko se pojavijo poki (poki so podobni tistim ki jih zasledite pri slabo zripanemu mp3-ju, ali slabo spečenemu cd-ju). Zaenkrat sem problem rešil tako da med poslušanjem muzike uporabljam namesto Teaca 40X kar Teacov pekač 32X/8X/8X pri katerem omenjenih problemov ni. Samo pekača mi je malce škoda...pomoč!:\

Nemelk ::

pomagat ne znam, mam pa podvprašanje: če med poslušanjem mp3-ja rahlo poka, zacvili, malo preskoči, JE TO POSLEDICA slabega ripanja al še česa druzga???
Nemelk ™

ferjan ::

rahlo poka, malo preskoči sta posledici ali slabega ripa, ali premalo procesne moči v danem (pok/preskok) trenutku.

Kar se pa tiče cviljenja ....uf uf nebi vedel...bi moral najprej slišati:\

ferjan ::

help......tale teac 40x se mi le ne zdi tako super kot vsi pravite.:\

Han ::

Men se pa SB Live! ne zdi tako v redu... :D

Si poskusil zamenjati Teaca (bralca in pekača) med seboj - primary/secondary - master/slave? Imaš audio kabl med CD-jem in zvočno? Je z napajalnikom vse v redu? - Priklopi pogon na drugo vtičnico...

Če nič ne pomaga, preizkusi Teaca pri prijatelju (mogoče je s tvojo plato kaj narobe) oz. ga zamenjaj za novega, če je še v garanciji.

ferjan ::

Han hvala za spisek...bom sprobal čez en teden ko se končajo izpiti.

Aja kabelček za zvok sem pa že tako ali tako preklopil na pekač (začasno)...ker je stalno pokalo. Rom je master..pekač pa slave . ...sta na istem kablu. Nočem ga dati na isti kabel kot disk.

Sicer pa imam še raid controler...sam me neki driverji je*** ....no ja čakam na počitnice ko bo čas.

CaqKa ::

Windows media player 7 podpira digitalno predvajanje cdja... kar pomeni da ne potrebuješ audio kabla za na zvocno in da bos s tem odpravil pokanje.
torej ce imas na sistemu instaliran wmp7 lahko tako preveris.

SkIDiver ::

Ej jz mam Teac 40X pa morm potrkat da dela prov supr. Nimam pripomb. Nism še vidu CD-ROMa k bi tko brav pirate kot jih tale.

ferjan ::

Ja bere super (če izuzamemo da je malce glasen) ....sam kaj mi to pomaga če mi medtem poka muzika ...tukaj bi bolj držal pregovor veliko denarja malo muzike :(

HELP!

Han ::

Ja, tole z digitalnim predvajanjem bi tudi lahko imelo vpliv na pokanje. Poglej v nadzorni plošči kako imaš to nastavljeno...

CaqKa ::

ferjan povej če ti je pomagalo tisto kar sem jaz predlagal

ferjan ::

Še enkrat bi ponovil kaj je moj problem, nima namreč nobene zveze z audio kabelčkom.

problem: Če iz Teaca 40X kopiram datoteke na disk in medtem poslušam mp3-je ki so že na disku...stalno poka

Malce sem opazoval zadevo in ugotovil...da se ob kopiranju datotek zasede ves procesorski čas !!!? ...in zaradi tega verjetno ne more dovolj hitro odkodirati mp3-ja. Igral sem se tudi z spreminjanjem procesnih prioritet...vendar brez sreče:(

Han ::

Če ti tako obremeni procesor, verjetno nimaš aktivnega DMA. V Windows 2000 je menda manjši problem, če imaš CD v biosu nastavljen kot Auto oz. DMA. Če pa ga daš na PIO4 način, deluje v W2K z vklopljenim DMA v redu. Menda pravim zato, ker sam tega ne morem preizkusiti, saj moja plata ne podpira ločenega nastavljanja IDE kanalov. Morda reši problem Service Pack 2...

Če med kopiranjem s tega Teaca poslušam MP3 (z Winampom), ki je na disku, kljub 100% procesorski obremenitvi ni nobenega zatikanja, kaj šele pokanja. - Kar se pokanja tiče, odkodiranje ne bi smelo imeti vpliva. Če je procesor preobremenjen, nima časa za odkodiranje in tako sploh ne more predvajati glasbe - nastopi tišina.

Zato se mi zdi, da je nekaj narobe s tvojimi IDE kanali (osnovno ploščo) ali Teacom. Lahko poskusiš tudi s CSEL (cable select) nastavitvijo mostičkov na obeh Teacih. Master je v tem primeru tisti, ki je na koncu kabla.

ferjan ::

Han hvala za pomoč...ko bom imel čas bom vse sprobal (tudi SP2).....sedaj je pa treba študirat (še dva izpita...v sredo in v petek)...potem bom sporočil.

lp:\

rabbit_zek ::

To nebo nič odvisno od Cd-roma verjetno prej motnje v omrežju 220V pomeni slabi filter proti motnjam in slab filter proti motnjam znotraj računalnika.. jaz imam isti problem in stalno ko je npr. vklopljen pralni stroj ali pa pomivalni stroj poka ko fukjen!

THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

ferjan ::

rabit_zek: Ne bo držalo ....

1. ker s pekačem vse deluje normalno (beri zgoraj)
2. ker imam dokaj sveže stanovanje in še nimam niti pralnega niti pomivalnega stroja.

...vseeno hvala....:\

rabbit_zek ::

ampak ti povem nekaj če ti to tudi dela takrat ko ne poslušaš muzike je krivo omrežje ! kaj češ jaz sem se že navadil! pakaj!!??????
:D:D:|>:D
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

SkIDiver ::

Jz pa teh problemu nimam pa je blo tko, da je že pralni stroj delu pa še fotr je variv po vrhu pa ni nč zjbaval. Sploh ne vem če je tako nihanje mogoče sej je za ta namen ravno napajalnik da vse to preprečuje.

rabbit_zek ::

to pomeni da ima tvoj preklopni usmernik vgrajen dober dušelec za motnje ! pri meni se že čuje če prižgeš luč !
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

MadMax ::

rabbit_zek: a si probal ugasnit comp in imet prizgane zvocnike?:D

luka ::

če maš w2k probi dat na DMA mode da razbremeniš procesor - čeprav najbrš ne bo pomagal.

morem pa povedat da jst sploh nisem več prepričan v kvaliteto teaca - čeprav najbolj opevanega. Razen zelo dobrega in robustnega designa me je vsesplošno prej razočaral. Kar nekaj ljudi poznam ko jim je teaca počel hude probleme, crknil gumb, napake pri prenos pdatkov, nizka hitrost branja glasbe, ali pa sama enota . Kr pa na trgu še nisem našel drugega bolšega bo najbrš to še najmanjše zlo.

Boky ::

ferjan jaz bi na tvojem mestu nesel CD-rom kakemu kolegu in ga tam sprobal, oz kakega drugega teaca 40 pri sebi sprobal. Sele zatem bi iskal napako kje drugje!

rabbit_zek ::

Ma kake zvočnike ej pa ki ti živiš slušalke!:\:\:\:O:O:O|O|O|O:P:P:P
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

rabbit_zek ::

ma Cd-rom dela super ko imaš vklopljeno podporo za DMA Hitrost - se poveča dlično testirano
Jaz sem zadovoljen z njim ! in ga nebi zamenjal razen za kakega boljšega !
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

ferjan ::

Eto preklopil na DMA ....sedaj dela
super....procesorja ne zasede skoraj nič....pokanja ni več....divi se predvajajo gladko.....

Hvala vsem za pomoč.

Zanima me edino še ali ima DMA mode tudi kakšne slabosti....in če jih nima zakaj potem ni default??:\

[t502] ::

Na default ni zato ce imas kaksen staro enoto in ne podpira DMA. Mislim, da lahko skodujes opremi ce ne podpira DMA in ti to vklopis samo mislim, da Windows-i to auto-izklopijo ce oprema ne podpira DMA.

[t502]

Jinxy ::

Zakaj ti je skoda pekaca za branje CD-jev? Pekac uporablja za branje drug laser, kot pa tistega za pisanje, tako da na kaksno "obrabo" laserja pozabi...itak so pa pekaci veliko boljsi od navadnih CD-romov (berejo prakticno vse, ripajo hitreje...)

ferjan ::

Jinxy: popolnoma ti verjamem....

...samo mi ga je vseeno škoda.:\

pek je pač pek in bo pek tudi ostal.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEAC vs LG

Oddelek: Strojna oprema
321555 (1172) jimboo
»

Pekac LG GCE-8520B

Oddelek: Kaj kupiti
151220 (1095) rap3r
»

DMA , winXP, teac problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6830 (708) meacho
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91525 (1265) rockeye
»

DMA nastavitev

Oddelek: Strojna oprema
151566 (915) mojsterpeter

Več podobnih tem