» »

Windows 10 Update 21H1 na voljo

Windows 10 Update 21H1 na voljo

Slo-Tech - V začetku tedna je izšla prva letošnja posodobitev Windows 10, ki nosi oznako 21H1 (oziroma May 2021 Update). Udeleženci programa Windows Insider so jo lahko preizkušali že od začetka leta, sedaj pa jo lahko namesti slehernik (Settings > Update & Security > Windows Update). Posodobitve ne bodo dobili vsi hkrati, temveč jo Microsoft odmerja korakoma, če bi se slučajno odkrila kakšna napaka, da ne bi onesposobili preveč računalnikov. Prvi jo bodo dobili sistemi, kjer je najmanj možnosti, da bi šlo kaj narobe glede združljivosti. Trenutno je na voljo za imetnike Windows 10 verzije 2004 (20H1). Sneti jo je moč tudi z interneta kot datoteko ISO ali dobiti prek vseh ostalih standardnih kanalov Windows Server Update Services (WSUS), Windows Update for Business, MSDN in Volume Licensing Service Center (VLSC).

Nova verzija ne nosi veliko novosti. Po novem podpira več kamer v Windows Hello, izboljšan je Windows Defender Application Guard ter Group Policy v Windows Management Instrumentation. Vključen je tudi novi brskalnik Edge. Z drugimi besedami, verzija 21H1 je, kar Microsoft imenuje minor feature update. Bistveno več novosti pričakujemo od verzije 21H2, ki bo izšla v drugi polovici leta. Ta bo prinesla tudi osvežen uporabniški vmesnik (kodno ime Sun Valley).

Microsoft že dve leti uporablja nov koncept, kjer že prejšnja verzija s posodobitvami dobi funkcionalnosti prihajajoče verzije, le vključene še niso. Te potem aktivira Enablement Update, s čimer se skrajša čas namestitve in že prej preveri, da je vse združljivo. Le uporabniki verzije 1909 ali starejših bodo morali prenesti celoten servisni paket in ga namestiti v celoti.

19 komentarjev

crucial ::

Ta spyware lahko kar imate.
https://acu2020.org/english-versions/

carota ::

Posodobitve ne bodo dobili vsi hkrati, temveč jo Microsoft odmerja korakoma, če bi se slučajno odkrila kakšna napaka, da ne bi onesposobili preveč računalnikov.

Ko gre za update računalnikov so vsi previdni, da se ne pusha naenkrat na celotno populacijo, ker so kljub testiranju lahko še vedno kakšni resni bugi. Anti-updaterji, updatidiots ... in to glih od Gatesa. :))

Osebno počakam kolikor mi sistem dovoli preden namestim, posebej če so le featureji, ki jih ne rabim nujno, kot v tem primeru Edge - novi browser downloader.

lolipop2 ::

A kakšen "color managed" pregledovalnik fotk bojo pa zrihtal do 2030?

kow ::

A jih ne obstaja na stotine? Kaj majo za rihtati? Instaliraj ga gor.

lolipop2 ::

kow je izjavil:

A jih ne obstaja na stotine? Kaj majo za rihtati? Instaliraj ga gor.


To že.... ampak bi bilo fino, če bi tudi native app imela to opcijo.

GupeM ::

Potem bi lahko spet imeli težave s protimonopolno zakonodajo.

jlpktnst ::

Do pred kratkim sem še laufal en Windows VM, zdej niti to ne več. VM-a nisem mogu upgradat sploh, ker je valda upgrade crashal vedno.

Sem enostavno obupal in samo še pingvine/emuje furam. Steam dela BP, proton je vedno boljši. Office je libre čisto fine.

Za home use ne vidim sploh več razloga za winze.

Tole je itak postalo podobno kot da imaš android/ios/macos na napravi. Ne hvala. Še telefona se znebim pa bom srečen.

opeter ::

lolipop2 je izjavil:

A kakšen "color managed" pregledovalnik fotk bojo pa zrihtal do 2030?


Naloži Faststone Image Viewer in vklopi CMS. Avtorju pa pošlji kakšno donacijo, lahko pa kupiš tudi biznis licenco.
https://www.faststone.org/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

RokX ::

Naložil. Po bootu direktno bluescreen zaradi driverja VMWare Playerja za network ki ga ni uspel obdelat. Po naseldnjem rebootu in reinstallu vmware playerja zaenkrat dela.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Nikonja ::

@jlpktnst - jaz pa enako ne vidim razloga zakaj it na Linux, vse mi dela kot urca, nobenega problema, in nobenih kompromisov z slabimi nadomestki windows aplikacij.
Iskreno ne vem kaj bi z Linuxom dobil da v Windowsih že nimam, mogoče mal več spletne varnosti ampak z malo zdrave pameti mislim da je šansa da fašem kakšen drek od virusa zelo mejhna. Plus to da si delam dnevne backup-e tko da tudi če bi kaj bilo, hitro resetiram sistem nazaj.
O zasebnosti v windowsih, Andoridu, IOS itak nima smisla govorit ker smo je že zdavnaj izgubili

jlpktnst ::

Nikonja je izjavil:

@jlpktnst - jaz pa enako ne vidim razloga zakaj it na Linux, vse mi dela kot urca, nobenega problema, in nobenih kompromisov z slabimi nadomestki windows aplikacij.
Iskreno ne vem kaj bi z Linuxom dobil da v Windowsih že nimam, mogoče mal več spletne varnosti ampak z malo zdrave pameti mislim da je šansa da fašem kakšen drek od virusa zelo mejhna. Plus to da si delam dnevne backup-e tko da tudi če bi kaj bilo, hitro resetiram sistem nazaj.
O zasebnosti v windowsih, Andoridu, IOS itak nima smisla govorit ker smo je že zdavnaj izgubili


Te čisto razumem, zate je pač outlook takšen :D In s tem ni nič narobe. Uglavnem sva oba zadovoljna kjer sva in to je super.

Pri meni je pa z Windowsi nimam čist nič za delat. Nobenih aplikacij ki bi jih potreboval, nekaterih reči nimam, ostalo je pa precej slabše. O update fiaskih eden za drugih raje ne bi :D Ampak ja mogoče malo abusam temo.

Ker sem vidil update novico mi je malo triggeral PTSD od windows update nočnih mor. Se je vsaj to kaj izboljšalo? To je bilo ubistvu vprašanje ki sem ga original mislil vprašat... jao in pardon.

p.s. added bonus ker sem bil dolgo vaški pc fixer - ne fixam več windows težav :D Tako da imam blažen mir. Pa še boostam svetovno ekonomijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Nikonja ::

Bral sem o težavah, ampak iskreno od Windows 10 na 3 računalinikh doma nikoli še težave, tko da so zame najboljši windowsi do zdaj. Mislim da sem samo enkrat imel BSOD in sicer zaradi problemov z RAM-om kaj sem ugotovil po 2 reinstalaciji Windowsov :)

Ej hvala bogu da obstaja Linux, brez njega danes marsikaj nebi bilo mogoče, posebej Android, ker tisti drek od windows phone OS ne želim več videt.

mtosev ::

Jaz mam 20H2 in mi je posodobitev že ponujena v Windows update.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sokrates ::

Tudi jaz imam 21H2. V opisu piše, "Bistveno več novosti pričakujemo od verzije 21H2, ki bo izšla v drugi polovici leta."
Zbrka v opisu..z verzijami...
Baracuda

Ganon ::

Sokrates je izjavil:

Tudi jaz imam 21H2.


Ne, nimaš.

srus ::

Napisal bom isto, kar napišem ob vsaki “posodobitvi”.

Kaj pa v file explolerju, se velikost direktorijev že vidi? So z dveh hišnih browserjev že prišli na enega? So windowsi še vedno mineštra treh, štirih različnih GUI, ali so se kakšnega že znebili? So ugotovili, da uporabniki za kontrolo GUI uporabljajo miško, ne prstov?

S težko skritim zadovoljstvom ugotavljam, da bo drugo vprašanje počasi rešeno.

MrNighthawk ::

Nikoli ampak res nikoli nisem imel težav z Windows 10 nadgradnjami. Ampak mogoče zato ker imam laptopa out of the box in ne nekega skropucala komponent, ki sem jih sam skup zmetal.

Se pa trudim z Linuxom že nekaj let. Nimam časa, da bom iskal dobre Linux aplikacije ali pa da bom googlal "rešitve" kako inštalirat program in kater je "taprav".
Win10 končno ponujajo native aplikacije, kjer vse dela.

Mogoče bodo po desetletju truda vse tri GUI združili v enega :))

mtosev ::

MrNighthawk je izjavil:

Nikoli ampak res nikoli nisem imel težav z Windows 10 nadgradnjami. Ampak mogoče zato ker imam laptopa out of the box in ne nekega skropucala komponent, ki sem jih sam skup zmetal.

Jaz mam self built komp v podpisu pa še nisem imel probleme s posodobitvami.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrNighthawk ::

mtosev je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Nikoli ampak res nikoli nisem imel težav z Windows 10 nadgradnjami. Ampak mogoče zato ker imam laptopa out of the box in ne nekega skropucala komponent, ki sem jih sam skup zmetal.

Jaz mam self built komp v podpisu pa še nisem imel probleme s posodobitvami.


Si pač en izmed redkih, ki ve kaj dela :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211308655 (6035) anjica
»

Windows 10 Update 21H1 na voljo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
198102 (5444) MrNighthawk
»

Windows 10X bo zamudil, morda ga sploh ne bo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
144894 (2476) kixs
»

Izšla nova verzija Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4517901 (10204) Alexius Heristalski

Več podobnih tem