» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
24 / 212
»»

LeQuack ::

Na Hrvaškem gredo cene gor za 50% za turizem. Koliko bo prispevalo k inflaciji povprečnega Slovenca?
https://www.24ur.com/novice/tujina/na-j...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

FireSnack ::

Tako se začne recesija. Ljudje zategnejo zavoro pri potrošnji, gospodarska rast se ustavi in močna inflacija (10-20% letno) se konča. Leto dve ali tri.
Preprodajalec NFT umetnin

LeQuack ::

FireSnack je izjavil:

Tako se začne recesija. Ljudje zategnejo zavoro pri potrošnji, gospodarska rast se ustavi in močna inflacija (10-20% letno) se konča. Leto dve ali tri.


V normalnem gospodarstvu ja. V klepto-gospodarstvu, to je moderni kapitalizem, pa potem vlada daje podjetjem bailaouts, pri nas bone, in podobno. Tako da lahko ohranijo visoke cene, tudi če nič ne prodajo.
Quack !

Magic1 ::

Sam zdaj bodo talali "bone" za osnovne dobrine, da bo folk lahko sploh živel. Dvomim da bo ostalo denarja za nepotrebnosti, kot so turistični boni. Tako da bo recesija kar na mestu. Pa sej je to normalno, cikli gor in malo dol. Že to da je več kot desetletje od zadnje recesije, je nenavadno.
Magic

Lonsarg ::

Obicni cikli so cisto normalni ja.

Ampak lahko mas pa udari tudi megacikel 10 ali vec let recesije.

Sparkxl ::

Pomoje nas to tudi čaka. Namreč zdravila za prihajajočo recesijo ni. V preteklosti je zdravilo bilo nizke obrestne mere+printanje denarja. Zdaj pa so ta 2 zdravila v zadnjih letih zlorabili kot doping za umetno rast. Z drugimi besedami, prepuščeni smo tržnim zakonitosim brez možnosti posega držav in centralnih bank.
Kar ne pomeni da ne bodo posegle. Zelo verjetno bodo, kar pa bo spet vodilo v inflacijo

kriptobog ::

Dlje kot odlašajo z recesijo, hujša bo. Ko je prišel covid bi morali pustiti. Market ima pač svoje cikle. Vedno je imel in vedno bo. Recesija ni nič hudega, mora biti. Zdaj bo na žalost pač hujša.

Sicer pa.... :)
https://siol.net/novice/svet/inflacija-...

Malidelničar ::

kriptobog: kakšen je tvoj hedge proti inflaciji? Izključno kripto?
Ostali: ali se boste posluževali kombinacije - nepremičnine+kripto+P2P+delnice?
Sam sem zaradi omejenih možnosti relativno malo izpostavljen sedaj v delnicah, kripta ne poznam in ne bi tvegal, kaj bi priporočali?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Noben ti ne mora nič priporočati, ker okolje danes je brutalno nepredvidljivo. Nismo v klasičnih časih. Jaz recimo če nebi bil gemblerska duša ki rad sprejema visok riziko, bi denar parkiral v fizično zlato. Na kripto pa niti ne pomisli.

kriptobog ::

Malidelničar je izjavil:

kriptobog: kakšen je tvoj hedge proti inflaciji? Izključno kripto?
Ostali: ali se boste posluževali kombinacije - nepremičnine+kripto+P2P+delnice?
Sam sem zaradi omejenih možnosti relativno malo izpostavljen sedaj v delnicah, kripta ne poznam in ne bi tvegal, kaj bi priporočali?


Kripta imam točno 0. večino sem prelil v zlato. Nekaj fizično, nekaj v opcijah. Iz delnic sem šel vn, iz kripta že zdavnaj, niti nisem imel prav veliko v kriptu. Cash imam v usd, 20k pa v evrih za sproti. Okoli inflacije se niti ne sekiram veliko, ker itak aktivno trgujem in imam stalni dohodek iz tega.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

kriptobog: kakšen je tvoj hedge proti inflaciji? Izključno kripto?
Ostali: ali se boste posluževali kombinacije - nepremičnine+kripto+P2P+delnice?
Sam sem zaradi omejenih možnosti relativno malo izpostavljen sedaj v delnicah, kripta ne poznam in ne bi tvegal, kaj bi priporočali?



Danes je težko pametovat...

Osebno sem

- 80% v crypto, oz. imam velik stake v BTC (0,6 BTCja) za kar upam da bo do konca 2024 vredno najmanj polovico bajte... ostalo imam v riziku in upam v 1 letu na x2 od trenutnih vrednosti, če mi to rata (oboje) bom imel easy od 2024 naprej)
- Alternativno imam nekaj čist malega delnic ampak to je bv, niti 500€
- Imam tudi 1 unčo zlata za hude čase
- Imam ekstremno nizek kredit 133€/mesec, sicer resda še 25,5 let in variabilna OM z pribitkom 1,8% ampak če je ekstra sila, lahko praktično pokrijem iz crypta celoten kredit, zato gemblam, bom pa letos vrgel v predčasno poplačilo regres in še nekaj prihrankov da bom znižal glavnico za ene 10%...(itak je samo 35k...)

Če bi zdaj začel bi verjetno kupil USDC in stakal 7%+ (do 12% drugje kot Celsius) in nalagal gor vsak mesec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

styrian je izjavil:

kow je izjavil:

RockyS je izjavil:

Mi smo na 6.9 %


Kazem uradno zadnjo jedrno inflacijo. Ker je Stajerc nekaj govoril, da ni inflacije. Cakam, da prizna, da se je motil.


Za marec je 5.4%, kar je povsem OK, glede na to da je izhodišče 2.0%.

Na ZRSZ je še 60.000 prijavljenih iskalcev dela, torej so delodajalci še kar preveč izbirčni pri iskanju delovne sile.


Ti pa si komedijant. Zdaj je 5.4% "povsem OK", nekaj mesecev nazaj pa si trdil, da ni inflacije. Lepo priznaj, da si se motil in zakljucimo.
Tudi jaz se pogosto motim, v tem ni nobene "sramote".

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:


- 80% v crypto, oz. imam velik stake v BTC (0,6 BTCja) za kar upam da bo do konca 2024 vredno najmanj polovico bajte...


Umrl si me od smeha :))))))

Sicer pa samo moje mnenje: da se v teh časih zanašaš na kripto kot svoj glavni holdnig je za moje pojme samomorilsko. Ampak vsak ima pač svoje poglede na prihodnost. Moj pogled je da so kripto zlati časi mimo od trenutka dalje, ko so postali mainstream. Pokopale pa ga bodo vlade z svojimi cbdc.

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:


- 80% v crypto, oz. imam velik stake v BTC (0,6 BTCja) za kar upam da bo do konca 2024 vredno najmanj polovico bajte...


Umrl si me od smeha :))))))

Sicer pa samo moje mnenje: da se v teh časih zanašaš na kripto kot svoj glavni holdnig je za moje pojme samomorilsko. Ampak vsak ima pač svoje poglede na prihodnost. Moj pogled je da so kripto zlati časi mimo od trenutka dalje, ko so postali mainstream. Pokopale pa ga bodo vlade z svojimi cbdc.


Ah, pri tako malih dnarjih je vseeno kje ma. če maš samo 0.6 btc pač godlaš do smrti in naprej

kow ::

Je offtopic, ampak CBDC je "samo" digitalni denar, ni pa "kripto", kot besedo razumemo. Precej verjetno nas bo ogromno, ki bodo povprasevali po assetih, ki niso pod drzavno kontrolo. To sicer ne bo mainstream, kar ne pomeni, da ne bo imelo vrednosti. Ce nimas vsaj nekaj odstotkov portfelja v BTC ali ETH, si pomoje danes cudak. Ni pa danes vec poanta kripta, da bos cez noc obogatel.

Trenutno je 1 BTC vreden cirka za en ljudski avto. Imam obcutek, da bo leta 2024 vrednost podobna. Verjetno celo visja. Za pol bajte pa verjetno ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

kriptobog je izjavil:



Ah, pri tako malih dnarjih je vseeno kje ma. če maš samo 0.6 btc pač godlaš do smrti in naprej


Je pa zdravo biti tak optimist, da predvidevas, da bo 0,6BTC za polovico hise. Torej recimo ca. 10x trenutne vrednosti. Ce je 300k€ se dovolj za hiso ... :)

kriptobog ::

kow je izjavil:

Je offtopic, ampak CBDC je "samo" digitalni denar, ni pa "kripto", kot besedo razumemo. Precej verjetno nas bo ogromno, ki bodo povprasevali po assetih, ki niso pod drzavno kontrolo. To sicer ne bo mainstream, kar ne pomeni, da ne bo imelo vrednosti. Ce nimas vsaj nekaj odstotkov portfelja v BTC ali ETH, si pomoje danes cudak. Ni pa danes vec poanta kripta, da bos cez noc obogatel.

Trenutno je 1 BTC vreden cirka za en ljudski avto. Imam obcutek, da bo leta 2024 vrednost podobna. Verjetno celo visja. Za pol bajte pa verjetno ne bo.


Ali pa tudi ne. Če spravijo ven neko regulacijo, potem bo padlo na realno vrednost, ki je pa na žalost večine verjetno precej nižja od trenutne. Ampak we will see. Počasi bodo spet obveznice zanimive. Opcij je kar nekaj, ampak v trenutnih razmerah meni osebno najbolj odgovarja aktivno trgovanje, ker zdaj iti v neke naložbe, ko je vse na nekem vrhu mi ne diši.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

Ce nimas vsaj nekaj odstotkov portfelja v BTC ali ETH, si pomoje danes cudak. Ni pa danes vec poanta kripta, da bos cez noc obogatel.



Jaz sem vse, sicer dokaj malo, prodal in kakor gledam trenutne cene pravilno spekuliral. Se jih pa tudi vec ne dotaknem. Jaz si mislim ravno obratno, da tisti, ki dejansko dela portfelij in ne sama malo skakla ne bo imel kripta.

Buffet dela simpaticno antipropagando. :)

Sparkxl ::

Isto jaz. Dolgoročno ni šans da bi držal kripto. Kot rečeno, moje mnenje je, da ga bo regulacija zelo kmalu pokopala. Kratkoročno pa sem naredil skoraj 500% in pravi čas vse prodal. Največ sem imel v ETH in se mi je celo usralo prodati 2 dni pred potjo navzdol novembra.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:


- 80% v crypto, oz. imam velik stake v BTC (0,6 BTCja) za kar upam da bo do konca 2024 vredno najmanj polovico bajte...


Umrl si me od smeha :))))))

Sicer pa samo moje mnenje: da se v teh časih zanašaš na kripto kot svoj glavni holdnig je za moje pojme samomorilsko. Ampak vsak ima pač svoje poglede na prihodnost. Moj pogled je da so kripto zlati časi mimo od trenutka dalje, ko so postali mainstream. Pokopale pa ga bodo vlade z svojimi cbdc.


Ne zanašam se na crypto, samo tisto kar sem leta 2017 vložil je danes toliko zrastlo v teh 5 letih da predstavlja 80% mojih prihrankov... ostalo kar pač varčujem pa ne dajem več v crypto =)

TheBlueOne je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Ah, pri tako malih dnarjih je vseeno kje ma. če maš samo 0.6 btc pač godlaš do smrti in naprej


Je pa zdravo biti tak optimist, da predvidevas, da bo 0,6BTC za polovico hise. Torej recimo ca. 10x trenutne vrednosti. Ce je 300k€ se dovolj za hiso ... :)


Glej... ko sem leta 2017 rekel da upam da bo BTC nekoč 50k, so se mi enako smejali... na koncu so me spraševali kako sem vedel, resnica je da nisem, da sem pač samo UPAL, kar sem tudi jasno povedal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Lonsarg ::

Malidelničar je izjavil:

kriptobog: kakšen je tvoj hedge proti inflaciji? Izključno kripto?
Ostali: ali se boste posluževali kombinacije - nepremičnine+kripto+P2P+delnice?
Sam sem zaradi omejenih možnosti relativno malo izpostavljen sedaj v delnicah, kripta ne poznam in ne bi tvegal, kaj bi priporočali?
Jaz bom hadgal proti inflaciji z nakupom nepremicnine na kredit, ceprav se obstojecega kredita nisem odplacal :)

Jeba je sicer ker se še gradi in ko ga bom koncno vzel bodo obresti za stanovanjski visje. No vsaj ceno nepremicnine sem zaklenil z aro. Pac brez tveganja ne gre :) Je pa res da ce bodo previsoke obrestne bom pac vzel variabilno pa je. Inflacija bo precej visja kot medbancne obrestne mere se nekaj casa.

Del portfolia je pa v ETH stakan da imam 5% donos tudi ce ETH nic ne raste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:


- 80% v crypto, oz. imam velik stake v BTC (0,6 BTCja) za kar upam da bo do konca 2024 vredno najmanj polovico bajte...


Umrl si me od smeha :))))))

Sicer pa samo moje mnenje: da se v teh časih zanašaš na kripto kot svoj glavni holdnig je za moje pojme samomorilsko. Ampak vsak ima pač svoje poglede na prihodnost. Moj pogled je da so kripto zlati časi mimo od trenutka dalje, ko so postali mainstream. Pokopale pa ga bodo vlade z svojimi cbdc.


Ne zanašam se na crypto, samo tisto kar sem leta 2017 vložil je danes toliko zrastlo v teh 5 letih da predstavlja 80% mojih prihrankov... ostalo kar pač varčujem pa ne dajem več v crypto =)

TheBlueOne je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Ah, pri tako malih dnarjih je vseeno kje ma. če maš samo 0.6 btc pač godlaš do smrti in naprej


Je pa zdravo biti tak optimist, da predvidevas, da bo 0,6BTC za polovico hise. Torej recimo ca. 10x trenutne vrednosti. Ce je 300k€ se dovolj za hiso ... :)


Glej... ko sem leta 2017 rekel da upam da bo BTC nekoč 50k, so se mi enako smejali... na koncu so me spraševali kako sem vedel, resnica je da nisem, da sem pač samo UPAL, kar sem tudi jasno povedal...


Če te prav razumem bazira vsa tvoja strategija takrat in zdaj za prihodnost na upanju? Kaj pa gospodarski cikli? Makro trendi? Politika centralnih bank? Nič? Samo upanje? In če imaš 80% vsega v kriptu se še kako zanašaš na to in v okolju v katerem se trenutno nahajamo je pomojem to igra samo za najhujše maniake z rahlimi samomorilskimi nagnjenji.

Malidelničar ::

kriptobog je izjavil:

kow je izjavil:

Je offtopic, ampak CBDC je "samo" digitalni denar, ni pa "kripto", kot besedo razumemo. Precej verjetno nas bo ogromno, ki bodo povprasevali po assetih, ki niso pod drzavno kontrolo. To sicer ne bo mainstream, kar ne pomeni, da ne bo imelo vrednosti. Ce nimas vsaj nekaj odstotkov portfelja v BTC ali ETH, si pomoje danes cudak. Ni pa danes vec poanta kripta, da bos cez noc obogatel.

Trenutno je 1 BTC vreden cirka za en ljudski avto. Imam obcutek, da bo leta 2024 vrednost podobna. Verjetno celo visja. Za pol bajte pa verjetno ne bo.


Ali pa tudi ne. Če spravijo ven neko regulacijo, potem bo padlo na realno vrednost, ki je pa na žalost večine verjetno precej nižja od trenutne. Ampak we will see. Počasi bodo spet obveznice zanimive. Opcij je kar nekaj, ampak v trenutnih razmerah meni osebno najbolj odgovarja aktivno trgovanje, ker zdaj iti v neke naložbe, ko je vse na nekem vrhu mi ne diši.


O katerih obveznicah je recimo tu govora?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Če te prav razumem bazira vsa tvoja strategija takrat in zdaj za prihodnost na upanju? Kaj pa gospodarski cikli? Makro trendi? Politika centralnih bank? Nič? Samo upanje? In če imaš 80% vsega v kriptu se še kako zanašaš na to in v okolju v katerem se trenutno nahajamo je pomojem to igra samo za najhujše maniake z rahlimi samomorilskimi nagnjenji.


Ne, težava je v tem, da nikjer drugje nisem dovolj domač, ali usposobljen, da bi upal zarinit not mojih trenutno 35-40k in upat da bom sposoben naredit letno najmanj 20%... Medtem ko pri kriptu pač upam da bo šlo nazaj gor, vem da če bom imel v USD ali EUR ne bo šlo konec leta 100% nič gor ampak samo inflacija papala... v delnice se mi pa 30k ni za porivat in doktorirat ven, ker pač nisem dovolj izučen,

Bi bila opcija na dipu kupit ETF ampak to pride v poštev samo če tega denarja nočem videt do "penzije" ampak jaz vseeno računam da bom kaj od tega porabljal tudi že čez 2-5 let... zato mi ETF odpade... ostane kaj? Zlato, srebro? Nah, fizičnega za 35, 40k ne bom imel, papirjev pa ne zaupam, sama manipulacija(saj drugje tudi)

Torej kaj mi priporočaš, da zdaj prodam crypto pri -50% in upam da bo morda kot crypto v 1-2 letih x2?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Glej... ko sem leta 2017 rekel da upam da bo BTC nekoč 50k, so se mi enako smejali... na koncu so me spraševali kako sem vedel, resnica je da nisem, da sem pač samo UPAL, kar sem tudi jasno povedal...


Pac tako upanje ne opazam prvic. Pred krizo 2008 je bilo zelo podobno z delnicami, skladi itn. Ljudje, ki se niso spoznali so vzemali tudi kredite, vse prihranke tiscali v to itn.

Ce hoces dolgorocno stabilnost moras upanje zamenjati z znanjem. Praviloma vlagas na podrocju katerega poznas v podjetja za katera mislis, da jim gre dobro. Pametno je se, da malo pocekiras kaksne imajo nacrte. Tako jaz vidim vlaganje.

Kar sem se jaz naucil skozi opazanje je, da tisti, ki ne investirajo skozi znanje ampak sreco praviloma dolgorocno pogorijo.

Mato989 je izjavil:



Ne, težava je v tem, da nikjer drugje nisem dovolj domač, ali usposobljen, da bi upal zarinit not mojih trenutno 35-40k in upat da bom sposoben naredit letno najmanj 20%...


Pa se usposobljas? Ves kako prebrati porocila podjetij, financne nacrte, razumeti bilance itn. Podjetja, ki so na trgu te zadeve javno objavljajo.

V startu je fino imeti to osnovno znanje o financah, potem pa se produktu. Imas pa knjige na to temo.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

@ Mato, da kripto prileze na x2 čez 2 leti, bi morali obstajati enaki pogoji kot so 2020, ko so se odprli hidranti. Ali se bo to zgodilo pa sam presodi.
Ne spoznaš se na delnice? Nič hudega. Tudi jaz se nisem. Šolal sem se med drugih pri teh pubecih: capexinsider.com , ki niso poceni, ampak je odlična šola. Strošek šolanja je že davno povrnjen. Ob tem redno berem knjige, vsaj 1 na mesec.
Viset v kriptu, ker drugega ne znaš je kot rečeno za moje pojme samomorilsko. Potem je cash boljša opcija.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Če te prav razumem bazira vsa tvoja strategija takrat in zdaj za prihodnost na upanju? Kaj pa gospodarski cikli? Makro trendi? Politika centralnih bank? Nič? Samo upanje? In če imaš 80% vsega v kriptu se še kako zanašaš na to in v okolju v katerem se trenutno nahajamo je pomojem to igra samo za najhujše maniake z rahlimi samomorilskimi nagnjenji.


Ne, težava je v tem, da nikjer drugje nisem dovolj domač, ali usposobljen, da bi upal zarinit not mojih trenutno 35-40k in upat da bom sposoben naredit letno najmanj 20%... Medtem ko pri kriptu pač upam da bo šlo nazaj gor, vem da če bom imel v USD ali EUR ne bo šlo konec leta 100% nič gor ampak samo inflacija papala... v delnice se mi pa 30k ni za porivat in doktorirat ven, ker pač nisem dovolj izučen,

Bi bila opcija na dipu kupit ETF ampak to pride v poštev samo če tega denarja nočem videt do "penzije" ampak jaz vseeno računam da bom kaj od tega porabljal tudi že čez 2-5 let... zato mi ETF odpade... ostane kaj? Zlato, srebro? Nah, fizičnega za 35, 40k ne bom imel, papirjev pa ne zaupam, sama manipulacija(saj drugje tudi)

Torej kaj mi priporočaš, da zdaj prodam crypto pri -50% in upam da bo morda kot crypto v 1-2 letih x2?


Očitno tudi v kriptu nisi dimač in usposobljen ;)

Mato989 ::

Pa se usposobljas? Ves kako prebrati porocila podjetij, financne nacrte, razumeti bilance itn. Podjetja, ki so na trgu te zadeve javno objavljajo.

V startu je fino imeti to osnovno znanje o financah, potem pa se produktu. Imas pa knjige na to temo.


Poznam to vse prebrat, samo časa za raziskovanje nimam... brez skrbi.

Očitno tudi v kriptu nisi dimač in usposobljen ;)


Tako je, ti boš že vedel ki si lastiš cel Svet kakor si sposoben da drugim pametuješ... ko boš imel več kot Bezos, Gates itd... se oglasi, ker za njih si tudi ti nesposoben ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Poznam to vse prebrat, samo časa za raziskovanje nimam... brez skrbi.


Recimo jaz kripto norijo povezujem z obdobjem, ko ljudje niso vedeli kam potisnit kes. Ce vprasas mene bos se letos nekje na -30%, ce bodo obrestne mere sle navzgor.

Tako, da te prepocasna sola lahko dosti stane.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Če te prav razumem bazira vsa tvoja strategija takrat in zdaj za prihodnost na upanju? Kaj pa gospodarski cikli? Makro trendi? Politika centralnih bank? Nič? Samo upanje? In če imaš 80% vsega v kriptu se še kako zanašaš na to in v okolju v katerem se trenutno nahajamo je pomojem to igra samo za najhujše maniake z rahlimi samomorilskimi nagnjenji.


Ne, težava je v tem, da nikjer drugje nisem dovolj domač, ali usposobljen, da bi upal zarinit not mojih trenutno 35-40k in upat da bom sposoben naredit letno najmanj 20%... Medtem ko pri kriptu pač upam da bo šlo nazaj gor, vem da če bom imel v USD ali EUR ne bo šlo konec leta 100% nič gor ampak samo inflacija papala... v delnice se mi pa 30k ni za porivat in doktorirat ven, ker pač nisem dovolj izučen,

Bi bila opcija na dipu kupit ETF ampak to pride v poštev samo če tega denarja nočem videt do "penzije" ampak jaz vseeno računam da bom kaj od tega porabljal tudi že čez 2-5 let... zato mi ETF odpade... ostane kaj? Zlato, srebro? Nah, fizičnega za 35, 40k ne bom imel, papirjev pa ne zaupam, sama manipulacija(saj drugje tudi)

Torej kaj mi priporočaš, da zdaj prodam crypto pri -50% in upam da bo morda kot crypto v 1-2 letih x2?

Prioznaj da ti je bilo ensotavno clik bait.. Od tu dalje, pa upaü da bo tvoja kripto investicija anonimna. Kar pa nekako kaze ze dolgo ni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Pa se usposobljas? Ves kako prebrati porocila podjetij, financne nacrte, razumeti bilance itn. Podjetja, ki so na trgu te zadeve javno objavljajo.

V startu je fino imeti to osnovno znanje o financah, potem pa se produktu. Imas pa knjige na to temo.


Poznam to vse prebrat, samo časa za raziskovanje nimam... brez skrbi.

Očitno tudi v kriptu nisi dimač in usposobljen ;)


Tako je, ti boš že vedel ki si lastiš cel Svet kakor si sposoben da drugim pametuješ... ko boš imel več kot Bezos, Gates itd... se oglasi, ker za njih si tudi ti nesposoben ;)


lol, ko mački stopiš na rep... :)) Pač s svojo izjavo kako upaš si pač pokazal, da nimaš pojma. Jebi ga. Na koncu boš pa jokal, ker bo tok dol vsekalo, da bi ti še inflacija manj požrla, če bi bil v kešu

poweroff ::

Ampak to je pa čudno, da so nekateri zagovorniki kripta vse svoje premoženje umaknili v - hm, ne vem, če lahko tako rečem - bolj stabilno in varno obliko. Se pravi zlato in - oh, groza! - FIAT.

A hočete reči, da kriptovalutam ne zaupate? Hočete reči, da je so samo špekulacija in so bile torej velike besede o tem kako se bomo s kriptom osvobodili hudobnih držav in grdih centralnih bank samo poceni nakladanje?

Oh, noez! :))
sudo poweroff

kriptobog ::

poweroff je izjavil:

Ampak to je pa čudno, da so nekateri zagovorniki kripta vse svoje premoženje umaknili v - hm, ne vem, če lahko tako rečem - bolj stabilno in varno obliko. Se pravi zlato in - oh, groza! - FIAT.

A hočete reči, da kriptovalutam ne zaupate? Hočete reči, da je so samo špekulacija in so bile torej velike besede o tem kako se bomo s kriptom osvobodili hudobnih držav in grdih centralnih bank samo poceni nakladanje?

Oh, noez! :))


Ah paničarji. Bolj kot zagovorniki, so to hope hodlerji (mato recimo). Blockchain je že super tehnologija, ampak kripto valute so pa daleč nad realno valuacijo. Stabilno pa itak ni. Bo, ko bo enkrat regulirano, ampak takrat bo vrednost še nižja, pri veliko kovancih pa točno 0.

Sparkxl ::

Spremljam kripto nekaj let. Zgodb kako bo to spremenilo svet in kake neverjetne tehnologije so za vsakim kovancem, je nešteto. Saj prvo verjameš in je morda celo res. Ampak na koncu, ko zreduciraš vse to na bistvo prideš do odkritja da je to samo online casino + možnost hitrega prenosa sredstev in nič drugega. In 99% folka je not samo zaradi gemblanja, ne zaradi vse te neverjetne tehnologije, ki bo glih zdaj spremenila svet.

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Ampak to je pa čudno, da so nekateri zagovorniki kripta vse svoje premoženje umaknili v - hm, ne vem, če lahko tako rečem - bolj stabilno in varno obliko. Se pravi zlato in - oh, groza! - FIAT.

A hočete reči, da kriptovalutam ne zaupate? Hočete reči, da je so samo špekulacija in so bile torej velike besede o tem kako se bomo s kriptom osvobodili hudobnih držav in grdih centralnih bank samo poceni nakladanje?

Oh, noez! :))


Zaupanje nima nobene veze z trgovanjem... zaupajo kriptu taki kot so jype ki so bili not prvi in jih boli k če pade 50% ker imajo še vedno x1000 ali x5000... ostali pa pač smo notri nekateri so pa traderji in jih boli k za obliko samo da je profit... kar je čisto legitimno.

Sparkxl je izjavil:

Spremljam kripto nekaj let. Zgodb kako bo to spremenilo svet in kake neverjetne tehnologije so za vsakim kovancem, je nešteto. Saj prvo verjameš in je morda celo res. Ampak na koncu, ko zreduciraš vse to na bistvo prideš do odkritja da je to samo online casino + možnost hitrega prenosa sredstev in nič drugega. In 99% folka je not samo zaradi gemblanja, ne zaradi vse te neverjetne tehnologije, ki bo glih zdaj spremenila svet.


In zakaj si v delnicah? Zato ker bodo vse te firme spremenile svet ali zato da je plus? Saj je vse isto, bistvena razlika kripta napram delnicam je ta, da ti ga načeloma odredba sodišča ne more kr tako zaplenit kot sredstva na TRR... kar je plus, denar moramo ločit od nadzora države.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Ja jasno da sem v delnicah zaradi plusa, ampak enačit kripto in delnice je malo bolano. Kripto je luft, nič, nula. Nima uporabne vrednosti. Za vrednostjo delnice pa nekaj stoji. Hype se hitro izloči iz sistema (trenutno tech)

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

Ja jasno da sem v delnicah zaradi plusa, ampak enačit kripto in delnice je malo bolano. Kripto je luft, nič, nula. Nima uporabne vrednosti. Za vrednostjo delnice pa nekaj stoji. Hype se hitro izloči iz sistema (trenutno tech)


lej mato je probal delnice pa se hope investin ni izšeč, ker je verjetno na vrhu kupil :))

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Ja jasno da sem v delnicah zaradi plusa, ampak enačit kripto in delnice je malo bolano. Kripto je luft, nič, nula. Nima uporabne vrednosti. Za vrednostjo delnice pa nekaj stoji. Hype se hitro izloči iz sistema (trenutno tech)


Uporabno vrednost določajo ljudje ki kupujejo in prodajajo... vse ostalo so pravljice za lažje spanje... saj tvoja delnica tudi nima uporabne vrednosti, če jutri ukinemo vse delnice tiste firme, bo firma še kr delala in proizvajala... torej nisi potreben, si samo enak špekulant kot ostali...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Argument o decentralizaciji in nedosegljivosti kripta za državo pa je propadel par mesecev nazaj. Takrat je usa vlada brez problema prišla do sredstev tipa, ki jih je nevem koliko pokradel. Pa še več takšnih primerov je bilo. Če se prav spomnim je zgodba bila enaka pri kanadskih kamionđijah. Torej tudi ta teoretična bistvena razlika ne obstaja več

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Ja jasno da sem v delnicah zaradi plusa, ampak enačit kripto in delnice je malo bolano. Kripto je luft, nič, nula. Nima uporabne vrednosti. Za vrednostjo delnice pa nekaj stoji. Hype se hitro izloči iz sistema (trenutno tech)
A dej no, tudi delnice že dolgo niso več drugega kot luft, vrednost daleč nad tisto "realno".

Sparkxl je izjavil:

Argument o decentralizaciji in nedosegljivosti kripta za državo pa je propadel par mesecev nazaj. Takrat je usa vlada brez problema prišla do sredstev tipa, ki jih je nevem koliko pokradel. Pa še več takšnih primerov je bilo. Če se prav spomnim je zgodba bila enaka pri kanadskih kamionđijah. Torej tudi ta teoretična bistvena razlika ne obstaja več
Očitno ne veš točno, kako kripto deluje. Dosegljivo vladam je samo tisto na CEXih. Vsaj BTC pa še kakšen, pa je za njih nedosegljiv, če ga imaš na svojem walletu. Kamionđije in ostali bi pač morali uporabljali nakazila med svojimi walleti, pa ne bi nihče mogel kar blokirati.

Tako da decentraliziranost in nedosegljivost je še vedno tu in to je močna oporna točka za kripto oz. vsaj BTC. Zlato 2.0, to še vedno trdim.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ja jasno da sem v delnicah zaradi plusa, ampak enačit kripto in delnice je malo bolano. Kripto je luft, nič, nula. Nima uporabne vrednosti. Za vrednostjo delnice pa nekaj stoji. Hype se hitro izloči iz sistema (trenutno tech)
A dej no, tudi delnice že dolgo niso več drugega kot luft, vrednost daleč nad tisto "realno".


Aja? Za tebe so vse delnice enake tistim, o katerih bereš vsak dan iz medijev? En primer izmed neštetih: SBLK na nasdaqu. Koliko daleč nad tisto "realno" je ta recimo?

energetik je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ja jasno da sem v delnicah zaradi plusa, ampak enačit kripto in delnice je malo bolano. Kripto je luft, nič, nula. Nima uporabne vrednosti. Za vrednostjo delnice pa nekaj stoji. Hype se hitro izloči iz sistema (trenutno tech)
A dej no, tudi delnice že dolgo niso več drugega kot luft, vrednost daleč nad tisto "realno".

Sparkxl je izjavil:

Argument o decentralizaciji in nedosegljivosti kripta za državo pa je propadel par mesecev nazaj. Takrat je usa vlada brez problema prišla do sredstev tipa, ki jih je nevem koliko pokradel. Pa še več takšnih primerov je bilo. Če se prav spomnim je zgodba bila enaka pri kanadskih kamionđijah. Torej tudi ta teoretična bistvena razlika ne obstaja več
Očitno ne veš točno, kako kripto deluje. Dosegljivo vladam je samo tisto na CEXih. Vsaj BTC pa še kakšen, pa je za njih nedosegljiv, če ga imaš na svojem walletu. Kamionđije in ostali bi pač morali uporabljali nakazila med svojimi walleti, pa ne bi nihče mogel kar blokirati.

Tako da decentraliziranost in nedosegljivost je še vedno tu in to je močna oporna točka za kripto oz. vsaj BTC. Zlato 2.0, to še vedno trdim.


Tudi kup bankovcev pod madraco je decentraliziran in nedosegljiv. Torej v čem je razlika? Zlato 2.0? Sem mislim da so beliverji v take gluposti že obupali, pa vidim da vas ima još :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

energetik ::

Ne vem. Samo pravim, da je tudi pri delnicah ponudba-povpraševanje, ki določa ceno.

Kup bankovcev pod povštrom ti lahko oblast z inflacijo naredi ničvreden, lahko ti prepove uporabiti gotovino, medtem ko BTC lahko ničvreden naredimo le mi vsi, ki ga kupujemo in prodajamo, in nobena oblast ne more preprečiti, da si na "sivem" trgu plačujemo z BTC.
vires in numeris

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Ne vem. Samo pravim, da je tudi pri delnicah ponudba-povpraševanje, ki določa ceno.


Ne smes biti v kripto okvirjih. Je zelo dosti ljudi kateri delnice kupujejo z znanjem o podrocju. Ce kupis del podjetja, ki bo med boljsimi in producira nekaj, kar se konzumira ali potrebuje, je to cisto nekaj drugega, kot pa ce kupis nekaj digitalnega, kar zivi prakticno samo od trenutnega navdusenja.

Pa saj je jasno, da kripto raste dokler kdo vplacuje? Ce se zadeve ohladijo in ne bo prirasta verjetno strmoglavi. Nekega dne verjetno bo dosezena limita uporabnikov, stroski ohranjanja valute pa so ze danes visoki? Kako si predstavljate, da zadeva na dolgi rok drzi ceno?

poweroff ::

Sparkxl je izjavil:

Spremljam kripto nekaj let. Zgodb kako bo to spremenilo svet in kake neverjetne tehnologije so za vsakim kovancem, je nešteto. Saj prvo verjameš in je morda celo res. Ampak na koncu, ko zreduciraš vse to na bistvo prideš do odkritja da je to samo online casino + možnost hitrega prenosa sredstev in nič drugega. In 99% folka je not samo zaradi gemblanja, ne zaradi vse te neverjetne tehnologije, ki bo glih zdaj spremenila svet.

Točno to. Online casino, ki je pa slabo reguliran zato je veliko ljudi tam žrtev prevare. Česar se pa v bistvu niti ne zavedajo.

Sparkxl je izjavil:

Argument o decentralizaciji in nedosegljivosti kripta za državo pa je propadel par mesecev nazaj. Takrat je usa vlada brez problema prišla do sredstev tipa, ki jih je nevem koliko pokradel. Pa še več takšnih primerov je bilo. Če se prav spomnim je zgodba bila enaka pri kanadskih kamionđijah. Torej tudi ta teoretična bistvena razlika ne obstaja več

To je neverjetno kako ta fama še kar vztraja. Folk še vedno naseda tem pravljicam. Jaz sem recimo pred kratkim od enega poslovnega partnerja (večja mednarodna organizacija) dobil vprašanje ali se bo dalo kripto regulirati ali ne (v smislu, da ga ne bo mogoče uporabiti za financiranje terorizma, itd...)

Itak, saj je že sedaj da totalno slediti. Največji hec je pa, da je CIA že precej let nazaj spremljala ISIS, ki je skušal na ta način zbirati denar. Sem bil na predavanju, kjer je en CIA analitik razlagal kakšen fail je bil vse skupaj in kako klavrno se je potem končalo za ISIS...
sudo poweroff

kow ::

poweroff je izjavil:


Točno to. Online casino, ki je pa slabo reguliran zato je veliko ljudi tam žrtev prevare. Česar se pa v bistvu niti ne zavedajo.


Cudna definicija prevare. Potem smo prevarani tudi zaradi inflacije? Komu se lahko pritozim, ker me je drzava obrala. Hvala!

energetik ::

poweroff je izjavil:

Itak, saj je že sedaj da totalno slediti. Največji hec je pa, da je CIA že precej let nazaj spremljala ISIS, ki je skušal na ta način zbirati denar. Sem bil na predavanju, kjer je en CIA analitik razlagal kakšen fail je bil vse skupaj in kako klavrno se je potem končalo za ISIS...
Monero.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Argument o decentralizaciji in nedosegljivosti kripta za državo pa je propadel par mesecev nazaj. Takrat je usa vlada brez problema prišla do sredstev tipa, ki jih je nevem koliko pokradel. Pa še več takšnih primerov je bilo. Če se prav spomnim je zgodba bila enaka pri kanadskih kamionđijah. Torej tudi ta teoretična bistvena razlika ne obstaja več


Narobe... USA vlada je do tega prišla z raidom na njegovo nepremičnino in odtujitvijo PK... ker je pač kriminalec tako nesposoben da ukrade milijone nato pa na papir zapiše PK, ptoem pač mu lahko vse to vzamejo, se strinjam... ampak jaz govorim o tem, da sodišče izda v Sloveniji izvršbo na moj TRR, jaz lahko še zmeraj z binance crypto kartico plačam dobrine ali dvignem 300e na dan... medtem kot s TRR se lahko obrišem pod nosom za ta denar.

Zamenjuješ zadeve... Zgodba kamionarjev je bila ta, da so zablokirali na fundraisingu, ne da so jim pobrali dol z walletov... če bi pošiljali direkt na wallet bi se vlada lahko obrisala pod nosom.

Ampak tako se bodo naučili.

Ko mi pa najdeš primer, da je Sodišče skupaj z IT strokovnjaki heknilo v wallet in pobralo dol pa greva naprej
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

kow je izjavil:

poweroff je izjavil:


Točno to. Online casino, ki je pa slabo reguliran zato je veliko ljudi tam žrtev prevare. Česar se pa v bistvu niti ne zavedajo.


Cudna definicija prevare. Potem smo prevarani tudi zaradi inflacije? Komu se lahko pritozim, ker me je drzava obrala. Hvala!

Sej noben noče prodati delnice? Ker bo padla cena. erjento ne veš, zakaj gre podjetje na borzo in zakaj je BTC, no ni na borzi. Sem pa prepričan, da fantje, kamor ti vplačuješ$, €, zagotovo investira v borzo. Samo ko zmnjka za izplačilo, pač no sej lahko potegneš pod črto. Na eni strani bo ubobožano podjetje z malo vrednostjo, ki še vedno poizvaja, po drugi strani imaš anonimni kripto žeton vreden nič in tiste ki si jim plačal nakup žetona. Verjetno ja ne misliš da se boš obrnil na te fante, ki si jim vplačal da ti vrnejo vplačano.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:


Uporabno vrednost določajo ljudje ki kupujejo in prodajajo... vse ostalo so pravljice za lažje spanje... saj tvoja delnica tudi nima uporabne vrednosti, če jutri ukinemo vse delnice tiste firme, bo firma še kr delala in proizvajala... torej nisi potreben, si samo enak špekulant kot ostali...


Biti delničar pomeni da si del lastništva firme in kot lastniku firme ti pripada dobiček (dividende). Dokler bodo obstajale delnice z dividendami, ki imajo zadaj realno poslovanje, se ti ni za bati da bo vrednost nula.

Če gre vrednost delnice na nulo vsaj veš zakaj je šla, ker je firma šla s svojim poslovanjem pod vodo. Če gre nek kripto žetonček na nulo ti pa sploh ni jasno zakaj se je to zgodilo, ker je bila že v osnovi zadaj samo nula.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Argument o decentralizaciji in nedosegljivosti kripta za državo pa je propadel par mesecev nazaj. Takrat je usa vlada brez problema prišla do sredstev tipa, ki jih je nevem koliko pokradel. Pa še več takšnih primerov je bilo. Če se prav spomnim je zgodba bila enaka pri kanadskih kamionđijah. Torej tudi ta teoretična bistvena razlika ne obstaja več


Narobe... USA vlada je do tega prišla z raidom na njegovo nepremičnino in odtujitvijo PK... ker je pač kriminalec tako nesposoben da ukrade milijone nato pa na papir zapiše PK, ptoem pač mu lahko vse to vzamejo, se strinjam... ampak jaz govorim o tem, da sodišče izda v Sloveniji izvršbo na moj TRR, jaz lahko še zmeraj z binance crypto kartico plačam dobrine ali dvignem 300e na dan... medtem kot s TRR se lahko obrišem pod nosom za ta denar.

Zamenjuješ zadeve... Zgodba kamionarjev je bila ta, da so zablokirali na fundraisingu, ne da so jim pobrali dol z walletov... če bi pošiljali direkt na wallet bi se vlada lahko obrisala pod nosom.

Ampak tako se bodo naučili.

Ko mi pa najdeš primer, da je Sodišče skupaj z IT strokovnjaki heknilo v wallet in pobralo dol pa greva naprej

Ne ne moreš, smo ti že razložili, obraka kredita ne boš mogel plačat. Elektrike ne boš mogel plačat, seveda smo ti pa že rekli da spizdi v Ameriko, ampak tudi tam sem prepričan da te bodo povprašali po izvoru denarja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
24 / 212
»»