» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
25 / 211
»»

jest10 ::

energetik je izjavil:

Ne vem. Samo pravim, da je tudi pri delnicah ponudba-povpraševanje, ki določa ceno.

Kup bankovcev pod povštrom ti lahko oblast z inflacijo naredi ničvreden, lahko ti prepove uporabiti gotovino, medtem ko BTC lahko ničvreden naredimo le mi vsi, ki ga kupujemo in prodajamo, in nobena oblast ne more preprečiti, da si na "sivem" trgu plačujemo z BTC.


No ja. Tudi s prepovedano gotovino lahko plačuješ na "sivem" trgu>:D

energetik ::

Lahko, dokler ne postane:



vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jest10 ::

energetik je izjavil:

Lahko, dokler ne postane:





Saj se udeleženci sami zmenijo za vrednost. Tko kot pri kriptu>:D

energetik ::

Lahko se, lahko papirčke tudi sami printajo. BTCja ne morejo.
vires in numeris

jest10 ::

A praviš, da je pol zdej BTC centraliziran in ga ne printajo več minerji?

Mato989 ::

jest10 je izjavil:

A praviš, da je pol zdej BTC centraliziran in ga ne printajo več minerji?


BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.

Ampak to je off topic.

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Uporabno vrednost določajo ljudje ki kupujejo in prodajajo... vse ostalo so pravljice za lažje spanje... saj tvoja delnica tudi nima uporabne vrednosti, če jutri ukinemo vse delnice tiste firme, bo firma še kr delala in proizvajala... torej nisi potreben, si samo enak špekulant kot ostali...


Biti delničar pomeni da si del lastništva firme in kot lastniku firme ti pripada dobiček (dividende). Dokler bodo obstajale delnice z dividendami, ki imajo zadaj realno poslovanje, se ti ni za bati da bo vrednost nula.

Če gre vrednost delnice na nulo vsaj veš zakaj je šla, ker je firma šla s svojim poslovanjem pod vodo. Če gre nek kripto žetonček na nulo ti pa sploh ni jasno zakaj se je to zgodilo, ker je bila že v osnovi zadaj samo nula.


Kaj ima to veze z dejstvom da smo tako v cryptu kot v delnicah ZARADI ZASLUŽKA... noben noče delat z minusom pa najsi bo to zlato, srebro, nafta, Apple, Krka, BTC, ali random named shitcoin... kje je torej razlika razen to da vas/nas vse vodi pohlep po dobičku? Ali vi trgujete in investirate zaradi good samartian feela?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jest10 ::

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?

Mato989 ::

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?


A misliš to kot delajo po Svetu z trošarinami in davki? Ja, pa folk še kr uporablja bencin in nafto pa je gor trošarin dosti več kot pred 100 leti =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?
Še vedno je uporabno kot hranilnik vrednosti.
vires in numeris

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:


Kaj ima to veze z dejstvom da smo tako v cryptu kot v delnicah ZARADI ZASLUŽKA... noben noče delat z minusom pa najsi bo to zlato, srebro, nafta, Apple, Krka, BTC, ali random named shitcoin... kje je torej razlika razen to da vas/nas vse vodi pohlep po dobičku? Ali vi trgujete in investirate zaradi good samartian feela?


Kaj je končni cilj je jasno, ampak kot sem napisal pri kriptu si omejen na to koliko je nekdo pripravljen plačat za nekaj kar se je nekdo izmislil iz nule in je po teh izmišljenih pravilih omejena dobrina. Kot slikar, ki riše slike in je folk pripravljen za njih veliko plačat. Ko folk ne ceni več teh slik pač nimajo več cene. Kako boš na podlagi tega vedel kje bo cena v prihodnje?

Delnice imajo zadaj podjetja, če naštudiraš in verjameš v podjetje, potem vsaj približno veš kje si. In tudi če se zgodba ne izpoje po planih, boš točno vedel zakaj je vrednost padla.

Pri umetninah, kriptu, tulipanih... ti ne bo nič jasno zakaj je povpraševanje kar naenkrat padlo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Magic1 ::

Mah, za kripto se par držav odloči, da ga prepove pa postane praktično neuporabno/nevredno. Sej se gremo nek eko terror, kako je s tem sploh še dovoljeno smetit?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jest10 ::

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?


A misliš to kot delajo po Svetu z trošarinami in davki? Ja, pa folk še kr uporablja bencin in nafto pa je gor trošarin dosti več kot pred 100 leti =)


No sej, boš pač plačeval še en zajeten davek(na uporabo BTC) več, kot ostali. Samo boste taki v manjšini.

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kaj ima to veze z dejstvom da smo tako v cryptu kot v delnicah ZARADI ZASLUŽKA... noben noče delat z minusom pa najsi bo to zlato, srebro, nafta, Apple, Krka, BTC, ali random named shitcoin... kje je torej razlika razen to da vas/nas vse vodi pohlep po dobičku? Ali vi trgujete in investirate zaradi good samartian feela?


Kaj je končni cilj je jasno, ampak kot sem napisal pri kriptu si omejen na to koliko je nekdo pripravljen plačat za nekaj kar se je nekdo izmislil iz nule in je po teh izmišljenih pravilih omejena dobrina. Kot slikar, ki riše slike in je folk pripravljen za njih veliko plačat. Ko folk ne ceni več teh slik pač nimajo več cene. Kako boš na podlagi tega vedel kje bo cena v prihodnje?

Delnice imajo zadaj podjetja, če naštudiraš in verjameš v podjetje, potem vsaj približno veš kje si. In tudi če se zgodba ne izpoje po planih, boš točno vedel zakaj je vrednost padla.

Pri umetninah, kriptu, tulipanih... ti ne bo nič jasno zakaj je povpraševanje kar naenkrat padlo.


Kako prvo boldano ne velja za delnice mi res ni jasno... če je nekdo pripravljen plačat za delnico TSLA jutri 1 mil evrov ali je to realno? Je torej toliko vredna? Tu nima nobene veze realnost ampak enako trg kot BTC... če nekdo jutri kupi vse BTCje po 1 mil na komad, bodo pač toliko vredni... enako velja za delnice TSLA... oboje je upanje da bo nekoč vredno več, razlogi za upanje so sicer različni, ampak tako kot lahko BTC pojebejo razlogi vlade, tako lahko tudi Teslo...

Ampak če ti lažje spiš ker vsaj približno veš zakaj je nekaj padlo 50%, potem fair enough, tvoja pravica, meni šteje končna cifra. Če bo jaz imel zato ker držim BTC 200% več, mi je to enako kot če jaz držim TSLA in bom mel 200% več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

J.McLane je izjavil:

Delnice imajo zadaj podjetja, če naštudiraš in verjameš v podjetje, potem vsaj približno veš kje si. In tudi če se zgodba ne izpoje po planih, boš točno vedel zakaj je vrednost padla.

Pri umetninah, kriptu, tulipanih... ti ne bo nič jasno zakaj je povpraševanje kar naenkrat padlo.
Razlika med umetninami/tulipani in BTC je v tem, da se pri prvih lahko naredi neomejeno število podobnih, BTC-jev pa ne. In omejena dobrina, ki omogoča shranjevanje premoženja brez možnosti posredovanja oblasti, ima pač vrednost. Določeni ljudje pač v to verjamemo, tako kot ti verjameš v neko podjetje.
vires in numeris

Socrates ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kaj ima to veze z dejstvom da smo tako v cryptu kot v delnicah ZARADI ZASLUŽKA... noben noče delat z minusom pa najsi bo to zlato, srebro, nafta, Apple, Krka, BTC, ali random named shitcoin... kje je torej razlika razen to da vas/nas vse vodi pohlep po dobičku? Ali vi trgujete in investirate zaradi good samartian feela?


Kaj je končni cilj je jasno, ampak kot sem napisal pri kriptu si omejen na to koliko je nekdo pripravljen plačat za nekaj kar se je nekdo izmislil iz nule in je po teh izmišljenih pravilih omejena dobrina. Kot slikar, ki riše slike in je folk pripravljen za njih veliko plačat. Ko folk ne ceni več teh slik pač nimajo več cene. Kako boš na podlagi tega vedel kje bo cena v prihodnje?

Delnice imajo zadaj podjetja, če naštudiraš in verjameš v podjetje, potem vsaj približno veš kje si. In tudi če se zgodba ne izpoje po planih, boš točno vedel zakaj je vrednost padla.

Pri umetninah, kriptu, tulipanih... ti ne bo nič jasno zakaj je povpraševanje kar naenkrat padlo.


Kako prvo boldano ne velja za delnice mi res ni jasno... če je nekdo pripravljen plačat za delnico TSLA jutri 1 mil evrov ali je to realno? Je torej toliko vredna? Tu nima nobene veze realnost ampak enako trg kot BTC... če nekdo jutri kupi vse BTCje po 1 mil na komad, bodo pač toliko vredni... enako velja za delnice TSLA... oboje je upanje da bo nekoč vredno več, razlogi za upanje so sicer različni, ampak tako kot lahko BTC pojebejo razlogi vlade, tako lahko tudi Teslo...

Ampak če ti lažje spiš ker vsaj približno veš zakaj je nekaj padlo 50%, potem fair enough, tvoja pravica, meni šteje končna cifra. Če bo jaz imel zato ker držim BTC 200% več, mi je to enako kot če jaz držim TSLA in bom mel 200% več...


Edina uporabna vrednost bitcoina je, da je hranilec vrednosti. Če bodo ljudje našli boljši hranilec vrednosti, gre vrednost na nulo. In ker bitcoin nima neke lastne vrednosti, tako kot žlahtne kovine, se to lahko zgodi zelo hitro. Vrednost zlata namreč ni osnovana samo na črednem dogovoru ampak tudi na uporabni vrednosti. Tako da ima spodnjo limito.

FIAT valuta ima garancijo države in s tem garancijo celotnega gospodarstva v državi. Dokler to gospodarstvo posluje v valuti in z njo povprašuje na mednarodnih trgih, ima valuta vrednost, pa čeprav je FIAT papirnata valuta.

Bitcoin je edini hranilec vrednosti v zgodovini človeštva, ki nima niti garancije niti intrinzične vrednosti.

Bitcoin je kot Kim Kardashinan. Ona je slavna zato ker je slavna. Bitcoin je vreden zato ker je vreden. Boljše razlage ni.

J.McLane ::

Jasno, tudi delnice so lahko hype, takim se skušam izogibat.

Ne mi pa rečt, da firma ki ima P/E 10 in daje 3% dividendo in poslovanje kaže da bo tudi v prihednje tako, lahko pade za 90%. Tak scenarij je mogoč samo če se fundamenti spremenijo in gredo pod vodo. Torej točno veš pri čem si.

Torej če poenostavim, kako jaz to vidim, pri delnicah imaš fundamentalno in tehnično analizo, na dolgi rok bo fundamentalna analiza vedno prevladala.

Pri kriptu je pa bolj kot ne samo tehnična analiza, fundematlana (na dolgi rok) je pa lahko samo prepoved kripta ali na drugi strani zamenjava FIATa.

Kdor trguje na kratek rok, naj se igra in ni bistvene razlike med delnicami in kriptom, kdor pa želi gledat fundemente, pa pri kriptu ne bo imel kaj dosti za analizirat, gre bolj za sanje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kow ::

Na dolgi rok ni nobenih fundamentov. Lahko se sesuje druzba, tega ne mores napovedati. Lahko je vojna, lahko pride do pandemije, pade asteroid, lahko se sesuje internet. Lahko izdelamo inteligentnega robota in vsa service industrija se sesuje itd. Kdo bi vedel. Operiras samo z verjetnostmi, vse ostalo je delusion.

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Jasno, tudi delnice so lahko hype, takim se skušam izogibat.

Ne mi pa rečt, da firma ki ima P/E 10 in daje 3% dividendo in poslovanje kaže da bo tudi v prihednje tako, lahko pade za 90%. Tak scenarij je mogoč samo če se fundamenti spremenijo in gredo pod vodo. Torej točno veš pri čem si.

Torej če poenostavim, kako jaz to vidim, pri delnicah imaš fundamentalno in tehnično analizo, na dolgi rok bo fundamentalna analiza vedno prevladala.

Pri kriptu je pa bolj kot ne samo tehnična analiza, fundematlana (na dolgi rok) je pa lahko samo prepoved kripta ali na drugi strani zamenjava FIATa.

Kdor trguje na kratek rok, naj se igra in ni bistvene razlike med delnicami in kriptom, kdor pa želi gledat fundemente, pa pri kriptu ne bo imel kaj dosti za analizirat, gre bolj za sanje.


Torej hočeš bit tako objesten da si upaš napovedat za 30 let preko fundamentalne analize da bo delnica nekje in ne bo WW3 ali kaj takega? Kako kaj fundamentalne analize delujejo za Ukrajinska podjetja ha?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Tudi zlato so prepovedali ne tolk dolg časa nazaj, le zakaj ;)

J.McLane ::

Ne gre za napovedaobvanje, ampak za razumevanje kakšen potencial ima določen posel in tudi velja, da če se nekaj ne uresniči točno veš kaj je bilo krivo.

Pri kriptu pojma nimaš, pade zato ker je manj povpraševanja. Pač prepuščen si trgu.

Vzemite si 6 min svojega časa:
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Ne gre za napovedaobvanje, ampak za razumevanje kakšen potencial ima določen posel in tudi velja, da če se nekaj ne uresniči točno veš kaj je bilo krivo.

Pri kriptu pojma nimaš, pade zato ker je manj povpraševanja. Pač prepuščen si trgu.

Vzemite si 6 min svojega časa:


Hmmm, bom zdaj malo provokativen, ampak če gre cena pri Kriptu dol jaz tudi VEDNO vem kaj je krivo, kupci niso pripravljeni plačat več :O Enako kot za delnico.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Ne gre za napovedaobvanje, ampak za razumevanje kakšen potencial ima določen posel in tudi velja, da če se nekaj ne uresniči točno veš kaj je bilo krivo.

Pri kriptu pojma nimaš, pade zato ker je manj povpraševanja. Pač prepuščen si trgu.

Vzemite si 6 min svojega časa:


Hmmm, bom zdaj malo provokativen, ampak če gre cena pri Kriptu dol jaz tudi VEDNO vem kaj je krivo, kupci niso pripravljeni plačat več :O Enako kot za delnico.


lol. ZDaj vidim zakaj si hope investitor. KEr nimaš blage.

energetik ::

Socrates je izjavil:

Edina uporabna vrednost bitcoina je, da je hranilec vrednosti. Če bodo ljudje našli boljši hranilec vrednosti, gre vrednost na nulo. In ker bitcoin nima neke lastne vrednosti, tako kot žlahtne kovine, se to lahko zgodi zelo hitro. Vrednost zlata namreč ni osnovana samo na črednem dogovoru ampak tudi na uporabni vrednosti. Tako da ima spodnjo limito.

FIAT valuta ima garancijo države in s tem garancijo celotnega gospodarstva v državi. Dokler to gospodarstvo posluje v valuti in z njo povprašuje na mednarodnih trgih, ima valuta vrednost, pa čeprav je FIAT papirnata valuta.

Bitcoin je edini hranilec vrednosti v zgodovini človeštva, ki nima niti garancije niti intrinzične vrednosti.

Bitcoin je kot Kim Kardashinan. Ona je slavna zato ker je slavna. Bitcoin je vreden zato ker je vreden. Boljše razlage ni.
Ja, ČE bomo našli boljši hranilnik vrednosti. Pojdi po vseh lastnostih zlata in BTC. Ima BTC praktično vse lastnosti zlata + še dodatne (edini minus ki ga vidim je, da žre štrom in da rabi delujoč internet).
Ja, zlato ima spodnjo limito kot uporabna kovina, vendar je ta cena mnogo, mnogo pod tržno, ki mu jo dajejo lastnosti kot hranilnik vrednosti. Torej tudi za zlato lahko rečeš, da je vredno samo zato, ker je vredno. Ampak tako je že nekih 5k let. Za unčo zlata si lahko danes kupiš cca. enako hrane kot v starem Egiptu. Po propadu X-civilizacij, N-vojnah in propadu žnj fiat valut.
vires in numeris

kriptobog ::

energetik je izjavil:

Socrates je izjavil:

Edina uporabna vrednost bitcoina je, da je hranilec vrednosti. Če bodo ljudje našli boljši hranilec vrednosti, gre vrednost na nulo. In ker bitcoin nima neke lastne vrednosti, tako kot žlahtne kovine, se to lahko zgodi zelo hitro. Vrednost zlata namreč ni osnovana samo na črednem dogovoru ampak tudi na uporabni vrednosti. Tako da ima spodnjo limito.

FIAT valuta ima garancijo države in s tem garancijo celotnega gospodarstva v državi. Dokler to gospodarstvo posluje v valuti in z njo povprašuje na mednarodnih trgih, ima valuta vrednost, pa čeprav je FIAT papirnata valuta.

Bitcoin je edini hranilec vrednosti v zgodovini človeštva, ki nima niti garancije niti intrinzične vrednosti.

Bitcoin je kot Kim Kardashinan. Ona je slavna zato ker je slavna. Bitcoin je vreden zato ker je vreden. Boljše razlage ni.
Ja, ČE bomo našli boljši hranilnik vrednosti. Pojdi po vseh lastnostih zlata in BTC. Ima BTC praktično vse lastnosti zlata + še dodatne (edini minus ki ga vidim je, da žre štrom in da rabi delujoč internet).
Ja, zlato ima spodnjo limito kot uporabna kovina, vendar je ta cena mnogo, mnogo pod tržno, ki mu jo dajejo lastnosti kot hranilnik vrednosti. Torej tudi za zlato lahko rečeš, da je vredno samo zato, ker je vredno. Ampak tako je že nekih 5k let. Za unčo zlata si lahko danes kupiš cca. enako hrane kot v starem Egiptu. Po propadu X-civilizacij, N-vojnah in propadu žnj fiat valut.


Zanimiv hranilnik vrednosti. A ni mal preveč nihanja, da bi tole bil nek spodoben hranilnik vrednosti? Vsaj za zdaj. Ko bo vse zrudarjeno ajde, zdaj pa sigurno ne.

energetik ::

Bomo videli. Če ga kupuješ redno po DCA, in ne jemlješ ven v rdečem, je kar na dobri poti.
vires in numeris

J.McLane ::

Ko bo BTC na periodnem sistemu elementov ga bom pa res še kaj kupil :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Socrates ::

energetik je izjavil:

Socrates je izjavil:

Edina uporabna vrednost bitcoina je, da je hranilec vrednosti. Če bodo ljudje našli boljši hranilec vrednosti, gre vrednost na nulo. In ker bitcoin nima neke lastne vrednosti, tako kot žlahtne kovine, se to lahko zgodi zelo hitro. Vrednost zlata namreč ni osnovana samo na črednem dogovoru ampak tudi na uporabni vrednosti. Tako da ima spodnjo limito.

FIAT valuta ima garancijo države in s tem garancijo celotnega gospodarstva v državi. Dokler to gospodarstvo posluje v valuti in z njo povprašuje na mednarodnih trgih, ima valuta vrednost, pa čeprav je FIAT papirnata valuta.

Bitcoin je edini hranilec vrednosti v zgodovini človeštva, ki nima niti garancije niti intrinzične vrednosti.

Bitcoin je kot Kim Kardashinan. Ona je slavna zato ker je slavna. Bitcoin je vreden zato ker je vreden. Boljše razlage ni.
Ja, ČE bomo našli boljši hranilnik vrednosti. Pojdi po vseh lastnostih zlata in BTC. Ima BTC praktično vse lastnosti zlata + še dodatne (edini minus ki ga vidim je, da žre štrom in da rabi delujoč internet).
Ja, zlato ima spodnjo limito kot uporabna kovina, vendar je ta cena mnogo, mnogo pod tržno, ki mu jo dajejo lastnosti kot hranilnik vrednosti. Torej tudi za zlato lahko rečeš, da je vredno samo zato, ker je vredno. Ampak tako je že nekih 5k let. Za unčo zlata si lahko danes kupiš cca. enako hrane kot v starem Egiptu. Po propadu X-civilizacij, N-vojnah in propadu žnj fiat valut.


Ja, saj je popolnoma možno, da bo kripto obstal še dolgo časa in celo narasel v vrednosti. Konec koncev je tudi Kim Kardashian že dolgo na sceni in še kar na veliko bogati. Je verjetno prva milijarderka v zgodovini, ki je bogata ker je slavna in slavna ker je slavna. Hranilec vrednosti je konec koncev lahko karkoli za kar se dogovorimo, kar je omejeno in česar ni mogoče zlahka ponarediti.

Bitcoin ima še eno veliko slabost. Porabo energije v velikosti ene Argentine. To je v dobi globalnega segrevanja (če verjameš vanj) povsem dovolj velik razlog za popolni ban. Ker lahko naredimo enak hranilec vrednosti, na blockchainu, ki bo kuril 1000x manj energije. Se pravi substituiramo potraten hranilec z ekvivalentnim manj potratnim.

kow ::

Pises ogromno neumnosti. Globale segrevanje je obstajalo pred obstojem bitkojna in poraba energije raste tudi brez bitkojna. Skratka, nisi premislil. Po tvoji logiki bi bilo potrebno bananti ogromno stvari. Recimo neumne YT videe. Ali pa modo itd.
V resnici pa poraba ni problem, problem je da ne znamo nizkogljicno proizvajati dovolj energije, sploh pa hraniti. To je resnicen problem, ki ga moramo resiti.

energetik ::

Socrates je izjavil:

Bitcoin ima še eno veliko slabost. Porabo energije v velikosti ene Argentine. To je v dobi globalnega segrevanja (če verjameš vanj) povsem dovolj velik razlog za popolni ban. Ker lahko naredimo enak hranilec vrednosti, na blockchainu, ki bo kuril 1000x manj energije. Se pravi substituiramo potraten hranilec z ekvivalentnim manj potratnim.
To ti je pa Cardano :D. Ali pa Matic, Algo ipd. Ampak pri teh je vprašanje decentralizacije.
vires in numeris

gruntfürmich ::

socrates itq da piše bedarije. za njega je splav umor in metanje sperme v smeti genocid. skratka retardiran nazadnjaški puritanec, ki se ima za desničarja ampak v resnici ni desničar, in meče slabo luč na vse prave desničarje!

bitcoin vs zlato je kar dobra primerjava. ampak zlato je hudo nazadnjaško, ker ga je treba nekje hraniti, preverjati, prav tako gre veliko energije za izkopanje, hrambo, transport.
bitcoin na drugi strani pa je digitalen in decentraliziran. kaj to pomeni v letu 2022 napram fizičnem zlatu vam verjetno na tehnično-računalniškem forumu ni potrebno razlagati.

ampak tudi zlato je podvrženo nihanju cen in špekulaciji. če tega ne verjamete, potem še niste nikoli pogledali graf tržne vrednosti zlata.

tako da na dolgi rok fizika proti digitalnosti nima za burek. trenutno pa sta si dokaj enakovredna nasprotnika.

pa še to; bitcoin je ZELO vprežen v dogajanje na borzi. finančniki so ga dobro ukrotili, tako da se zelo enako odziva glede na dogajanje na svetovni borzi (ki pa je postala ena globalna zadeva; namreč kar se zgodi na borzi v indiji, so bi tudi poznalo takoj v ameriki. svet je dandanes ZELO povezan).
za bitcon že kake pol leta opažam da sledi dogajanju na borzi. zanimivo je videti kam bitcoin krene v nedeljo, ko so borze po svetu zaprte. v ponedeljek borze temu sledijo (če je večji skok da je to zelo očitno)!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Kak sta si lahko enakovredna nasprotnika v smislu ohranjanja vrednosti, če en spuši 50% v pol leta, drugi pa 10%? Oz kako sta si lahko enakovredna, če en sledi borzi, drugi pa ne. Pišeš kozlarije. Kot rečeno, sem mislil da so se te sanje o btc zlatu že razblinile, pa vidim da vas je še vedno par vernikov. Mogoče najboljše da se slišimo čez pol leta na to temo, kako sta si enakovredna

Za kolega mato pa imam slab občutek. Ded ne loči med delnicami in kripto, sanja se mu ne o trendih na svetovnih trgih, 80% ima v kriptu in svoje odločitve bazira na upanju. Če to ni idealni recept za polom potem res ne vem kaj je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Lonsarg ::

No, naceloma lahko vsi prodajo BTC in pade na 0, ampak tudi vsi lahko Netflix narocnino skenslajo in pade Netflix na 0 :)

Ja verjetnost za oba dogodka ni enaka, zato je en bolj tvegani kot drugi. To je pa tudi EDINA razlika s stalisca vlaganja.

Drgac pa ob tem energetskem trgu v BTC ki kuri toliko energije po mojem mnenju ni dolgorocne prihodnosti, cisto ekonomsko gledano. Kdor vlaga v kripto naj cimprej preseli v kovance, ki so ze oziroma planirajo prehod(ETH) v PoS, ki ne rabi elektrike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

No, naceloma lahko vsi prodajo BTC in pade na 0, ampak tudi vsi lahko Netflix narocnino skenslajo in pade Netflix na 0 :)

Ja verjetnost za oba dogodka ni enaka, zato je en bolj tvegani kot drugi. To je pa tudi EDINA razlika s stalisca vlaganja.

Drgac pa ob tem energetskem trgu v BTC ki kuri toliko resoursov ni prihodnosti. Kdor vlaga v kripto naj cimprej preseli v kovance ki so ze oziroma planirajo prehod(ETH) v PoS ki ne rabi elektrike.


HAHAHAHAHAHAHAHA, tale je pa dobra =)

Eni preveč dajete poudarka na neke fundamente... mene zanima kako kaj Ukrajinska podjetja glede fundamentalne analize pred 1 letom?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Moj nasvet za prehod iz BTC v ETH je dobronameren, je sicer cisto moje mnenje in ne nujno mnenje vecina ampak probam vas resit kogar se resit da :)

Ce bo EU pozimi ob visokih cenah plina sledila Švedski z prepovedjo minanja BTCjev bo to kar lepo se na grafu poznalo. Verjetnost da EU to naredi niti slucajno ni majhna, ker gre za fajni populisticni ukrep da si politicne tocke naberejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Moj nasvet za prehod iz BTC v ETH je dobronameren, je sicer cisto moje mnenje in ne nujno mnenje vecina ampak probam vas resit kogar se resit da :)

Ce bo EU pozimi ob visokih cenah plina sledila Švedski z prepovedjo minanja BTCjev bo to kar lepo se na grafu poznalo. Verjetnost da EU to naredi niti slucajno ni majhna, ker gre za fajni populisticni ukrep da si politicne tocke naberejo.


Moj smeh je bil bolj pri besedah da ETH ne porabi NIČ energije =) Ostalo je popolnoma ok.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnack ::

Pomoje bo šlo do velikega reseta vsega kar ni v materialu, vseh asetsov. Hodlam zlato - fizika.
Preprodajalec NFT umetnin

D3m ::

Enako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

Sparkxl je izjavil:

Kak sta si lahko enakovredna nasprotnika v smislu ohranjanja vrednosti, če en spuši 50% v pol leta, drugi pa 10%? Oz kako sta si lahko enakovredna, če en sledi borzi, drugi pa ne. Pišeš kozlarije. Kot rečeno, sem mislil da so se te sanje o btc zlatu že razblinile, pa vidim da vas je še vedno par vernikov. Mogoče najboljše da se slišimo čez pol leta na to temo, kako sta si enakovredna

jezus kristus, digitalni btc je z nami dobrih 10 let in ti pričakuješ da se bodo sanje o digitalnem zlatu razblinile? pa btc še sploh ni zaživel! je pa kar se tiče prometa in vrednosti na dobri poti da ujame zlato.
in da btc ni dober hranilec vrednosti? poreži špice in povej koliko je BTC v 10 letih 'ohranil' vrednosti in koliko zlato?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnack ::

Blockchain 6.0 prihaja da vas reši prihrankov. Peta generacija se počasi umika.
Preprodajalec NFT umetnin

poweroff ::

kow je izjavil:

poweroff je izjavil:


Točno to. Online casino, ki je pa slabo reguliran zato je veliko ljudi tam žrtev prevare. Česar se pa v bistvu niti ne zavedajo.


Cudna definicija prevare. Potem smo prevarani tudi zaradi inflacije? Komu se lahko pritozim, ker me je drzava obrala. Hvala!

Si imel 24. aprila možnost pritožbe. Si se pritožil?
sudo poweroff

pangro ::

Za inflacijo v bližnji prihodnosti pričakujem popravek pa potem novi val namreč surovine so naredile večletni breakout, če se to uresniči mislim da se v naslednjem valu more btc izkazat.

poweroff ::

energetik je izjavil:

poweroff je izjavil:

Itak, saj je že sedaj da totalno slediti. Največji hec je pa, da je CIA že precej let nazaj spremljala ISIS, ki je skušal na ta način zbirati denar. Sem bil na predavanju, kjer je en CIA analitik razlagal kakšen fail je bil vse skupaj in kako klavrno se je potem končalo za ISIS...
Monero.

LOL, očitno ne razumeš nekaterih osnov.

Ja, tudi Monero se da regulirati za financiranje terorizma.
sudo poweroff

Socrates ::

kow je izjavil:

Pises ogromno neumnosti. Globale segrevanje je obstajalo pred obstojem bitkojna in poraba energije raste tudi brez bitkojna. Skratka, nisi premislil. Po tvoji logiki bi bilo potrebno bananti ogromno stvari. Recimo neumne YT videe. Ali pa modo itd.
V resnici pa poraba ni problem, problem je da ne znamo nizkogljicno proizvajati dovolj energije, sploh pa hraniti. To je resnicen problem, ki ga moramo resiti.


Mi menjamo ICE avtomobile za električne, ker manj segrevajo, pa je tukaj treba skleniti ogromno kompromisov, pri dosegu, ceni, električni infrastrukturu itd.

Bitcoin pa ima popolne substitute, ki porabljajo za 1.000 x manj elektrike. A veš kaj pomeni popolni substitut? Da ni razlike v kvaliteti. Bitcoin je prevladal samo zato ker je bil med prvimi, ne zato ker je dober. Je tehnološko povsem zastarel. Še transaction fee ima višji kot klasično finančno poslovanje, pa še niha za faktor 50x. Da ne omenimo tega, da zauga procesorske resurse, ki bi jih lahko uporabljali v genetskih raziskavah za zdravljenje raka itd.

Bitcoin je zastarel mastodont, ki svinja okolje kot sovjetska železarna.

Z administrativnim banom bitcoina prihranimo 0,5 % - 1 % svetovne električne energije. Kar je recimo toliko elektrike kot je porabi 50 milijonov ljudi. Pametne vlade, ki mislijo resno z globalnim segrevanjem, bi morale najprej prepovedati bitcoin. Ker lažjega in bolj poštenega načina kako zmanjšati porabo elektrike ni. Bitcoin porabi toliko elektrike kot vsi pralni stroji na svetu!!!

Bi se raje odpovedal pralnemu stroju ali bitcoinu?

pangro ::

gruntfürmich je izjavil:

socrates itq da piše bedarije. za njega je splav umor in metanje sperme v smeti genocid. skratka retardiran nazadnjaški puritanec, ki se ima za desničarja ampak v resnici ni desničar, in meče slabo luč na vse prave desničarje!

bitcoin vs zlato je kar dobra primerjava. ampak zlato je hudo nazadnjaško, ker ga je treba nekje hraniti, preverjati, prav tako gre veliko energije za izkopanje, hrambo, transport.
bitcoin na drugi strani pa je digitalen in decentraliziran. kaj to pomeni v letu 2022 napram fizičnem zlatu vam verjetno na tehnično-računalniškem forumu ni potrebno razlagati.

ampak tudi zlato je podvrženo nihanju cen in špekulaciji. če tega ne verjamete, potem še niste nikoli pogledali graf tržne vrednosti zlata.

tako da na dolgi rok fizika proti digitalnosti nima za burek. trenutno pa sta si dokaj enakovredna nasprotnika.

pa še to; bitcoin je ZELO vprežen v dogajanje na borzi. finančniki so ga dobro ukrotili, tako da se zelo enako odziva glede na dogajanje na svetovni borzi (ki pa je postala ena globalna zadeva; namreč kar se zgodi na borzi v indiji, so bi tudi poznalo takoj v ameriki. svet je dandanes ZELO povezan).
za bitcon že kake pol leta opažam da sledi dogajanju na borzi. zanimivo je videti kam bitcoin krene v nedeljo, ko so borze po svetu zaprte. v ponedeljek borze temu sledijo (če je večji skok da je to zelo očitno)!


Glede na večletni breakout surovin se nam v naslednjih letih lahko zgodi commodity cycle z naraščajočimi obrestnimi merami nekaj podobnega kot 00-08 glede na to da je zadnje obdobje btc koreliran z nasdaqom, nasdaq je pa v commodity obdobju bil bolj bogi seveda ovrednoten v njih ovrednoten v dolarju je še vedno rastel zna bit btc isto bogi? Commodity cycle zna zamešat štrene?

gruntfürmich ::

hja, commodity morda ne v tem smislu da bomo trošili kot norci, ampak morda bolj v smislu da bomo trošili za res osnovne stvari kot je hrana in nafta za prevoz na delo, ker si drugega ne bomo mogli privoščiti. če je bilo tako tudi pd 2000 do 2008 pa ne vem
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FrRoSt ::

energetik je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?
Še vedno je uporabno kot hranilnik vrednosti.


8-O8-O8-O

Kaj si ti pobegnil že iz meta univerzuma!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?


A misliš to kot delajo po Svetu z trošarinami in davki? Ja, pa folk še kr uporablja bencin in nafto pa je gor trošarin dosti več kot pred 100 leti =)

No ko si top 0.1% whail skad odloöi vse prodati, ker rabi keü za nakup delnic ? koliko bo tvoj BTC vredne po tej transakciji ? Povej mi, ali imajo vse borze na razpolago $ ki bodo ipolnile potrebe izplaöila te denarnice ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

A praviš, da je pol zdej BTC centraliziran in ga ne printajo več minerji?


BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.

Ampak to je off topic.

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Uporabno vrednost določajo ljudje ki kupujejo in prodajajo... vse ostalo so pravljice za lažje spanje... saj tvoja delnica tudi nima uporabne vrednosti, če jutri ukinemo vse delnice tiste firme, bo firma še kr delala in proizvajala... torej nisi potreben, si samo enak špekulant kot ostali...


Biti delničar pomeni da si del lastništva firme in kot lastniku firme ti pripada dobiček (dividende). Dokler bodo obstajale delnice z dividendami, ki imajo zadaj realno poslovanje, se ti ni za bati da bo vrednost nula.

Če gre vrednost delnice na nulo vsaj veš zakaj je šla, ker je firma šla s svojim poslovanjem pod vodo. Če gre nek kripto žetonček na nulo ti pa sploh ni jasno zakaj se je to zgodilo, ker je bila že v osnovi zadaj samo nula.


Kaj ima to veze z dejstvom da smo tako v cryptu kot v delnicah ZARADI ZASLUŽKA... noben noče delat z minusom pa najsi bo to zlato, srebro, nafta, Apple, Krka, BTC, ali random named shitcoin... kje je torej razlika razen to da vas/nas vse vodi pohlep po dobičku? Ali vi trgujete in investirate zaradi good samartian feela?



Vidim, da nobenega ni zmotila kolicina potencialno na voljo BTCja?

21 miljnonov, in miljard.
Mato989, a nisi ti nek expert glede vrednotenja svega i svasta?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

pangro ::

gruntfürmich je izjavil:

hja, commodity morda ne v tem smislu da bomo trošili kot norci, ampak morda bolj v smislu da bomo trošili za res osnovne stvari kot je hrana in nafta za prevoz na delo, ker si drugega ne bomo mogli privoščiti. če je bilo tako tudi pd 2000 do 2008 pa ne vem


00-08 je bil posledica brutalnega 20 letnega commodity bear marketa pa kitajska je bila takrat v razcvetu. Comodity cikel se ti pa zažira v dobičke tehnoloških podjetij in posledično underperforma surovinski kompleks. Znajo kripto hodlarji dobit lekcijo tko kot so jo dobili hodlarji nasdaqa med 00-08.

Mr.B ::

Kripto holderji verjetno še vedno mislijo da kripto nima nikakršne povezave s tisti fiktivno borzo. Verjetno ne same da ne spremljajo fiktivnih borznih indeksov, razmerja kripto proti tem fake valutam, kaj šele proti tej fake inflaciji vs kripto.
Verjetno ko začnejo padati borzni indeksi, je zgolj vprašanje časa, kdaj bo top 0,1% denarnic začelo odprodajo kripto za ugodni nakup delnic.

Ampak sej vem Mato69, jaz še vedno imam trajnik in avtomatično vsak mesec kupuje deleže v teh fiktivnih borzah. V končni faz ime je leto 2008 izučilo, da bi bil osel, če bi tkarta prodal kar sem vložil v sklade.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
25 / 211
»»