» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
23 / 213
»»

TheBlueOne ::

Jnou je izjavil:



Če bosta kdaj redno odprta oba karavanška tunela bi se morala zelo povečati tudi številka na avstrijskem Koroškem.


2024. Ne vem pa zakaj bi bila neka velika razlika, razen poleti, ko ga zapirajo zaradi guzve. V najslabsem primeru imas Korensko Sedlo. Mi imamo cistilko iz Slovenije. Se vozi dnevno in menda niti ni nek problem.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

redtech ::

TheBlueOne je izjavil:

Jnou je izjavil:



Če bosta kdaj redno odprta oba karavanška tunela bi se morala zelo povečati tudi številka na avstrijskem Koroškem.


2024. Ne vem pa zakaj bi bila neka velika razlika, razen poleti, ko ga zapirajo zaradi guzve. V najslabsem primeru imas Korensko Sedlo. Mi imamo cistilko iz Slovenije. Se vozi dnevno in menda niti ni nek problem.


Ko končajo 2. cev bo 1. zaprta za 2 leti zaradi obnove.

Štajerska ima mogoče to prednost, da v povprečju ljudje bolje znajo nemški jezik.
Karavanke se velika prepreka tudi za jezik.

Mr.B je izjavil:

Sedaj pa vema, zakaj so v tem tednu pricurljali taki shitholl zakoni, v neki demokraticni drzavi...

At the end of its meeting Wednesday, the Federal Open Markets Committee is expected by many analysts to order a rate hike of a half-point -- which would be its largest single hike in 22 years.


To misliš? :)
Banka Slovenije sprošča kreditiranja prebivalstva, strožji pogoji za nakup sekundarnih nepremičnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Telbanc ::

Evo že tretja podražitev elektrike letos. Sem dobu obvestilo po pošti od distributerja. :))

No, zadeva kmal ne bo več smešna se mi zdi. Poletja bo hitr konc, vojna se vodi z omejenimi sredstvi, tko da zna potrajat.

V jeseni bo tist, ki bo ostal na plinu, lah sam molil, da bo zima mila in topla.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

redtech ::

Kako se oblikuje cena elektrike na EU trgu:

https://twitter.com/vonderleyen/status/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

LeQuack ::

Biden pravi da zaradi virusa in Putina

Quack !

kriptobog ::

Telbanc je izjavil:

Evo že tretja podražitev elektrike letos. Sem dobu obvestilo po pošti od distributerja. :))

No, zadeva kmal ne bo več smešna se mi zdi. Poletja bo hitr konc, vojna se vodi z omejenimi sredstvi, tko da zna potrajat.

V jeseni bo tist, ki bo ostal na plinu, lah sam molil, da bo zima mila in topla.


Kaj imamo premalo vodotoka na rekah, da se mnj proizvede al kako? Al samo izkoriscajo situacijo, kot MOL, ki kupuje poceni rusko nafto, prodaja pa po borzni ceni :8)

bobby ::

Pa sej Slovenina ni samozadostna z elektriko, kater del ti ni jasn? Ponudba-povprasevanje. Japonci priklapljajo nazaj jedrske, so cisto na limitu redukcij oz ponekod se jim ze dogajajo.

Ne bo smesno, ce bodo poleti, ko zalaufajo vse klime, da bo tudi pri nas kdaj blackout.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kriptobog ::

bobby je izjavil:

Pa sej Slovenina ni samozadostna z elektriko, kater del ti ni jasn? Ponudba-povprasevanje. Japonci priklapljajo nazaj jedrske, so cisto na limitu redukcij oz ponekod se jim ze dogajajo.

Ne bo smesno, ce bodo poleti, ko zalaufajo vse klime, da bo tudi pri nas kdaj blackout.


Manipulacije in spekulacije. Ce bi bilo komu v interesu bi ze zdavnaj lahko bili skoraj samozadostni. Blackouti bodo pa ko bodo ovcke zaceve kupovati EVje, ki se tako "splacajo" :))

bobby ::

U ja, ko bo masa zacela EVje kupovat na pol pod prisilo EU (brez ICE od 2035 al kdaj ze naprej)
Ena izmed slo proizvajalk/distribucije el energije, sem jih malo povprasal pa me je samo postran pogledal in izjavil: "omrezje brez masovne nadgradnje ne bo zdrzalo in pika" njegove besede.

Nuklearke back online in njih gradnja. Go rumena tortica :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lonsarg ::

Kar naj čimprej pridejo prvi primeri izklopov industrijskih obratov zaradi cen elektrike. Se bo vsaj začelo kaj premikati in graditi (omrežje, kogeneracija na biomaso, jedrske,...).

Na žalost brez da voda teče v grlo se ne premakne nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

link_up ::

Telbanc je izjavil:

Evo že tretja podražitev elektrike letos. Sem dobu obvestilo po pošti od distributerja. :))

No, zadeva kmal ne bo več smešna se mi zdi. Poletja bo hitr konc, vojna se vodi z omejenimi sredstvi, tko da zna potrajat.

V jeseni bo tist, ki bo ostal na plinu, lah sam molil, da bo zima mila in topla.


Pac daj jurja na stran za tiste tri mesece. Casa je dovolj.
In and Out

Telbanc ::

link_up je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Evo že tretja podražitev elektrike letos. Sem dobu obvestilo po pošti od distributerja. :))

No, zadeva kmal ne bo več smešna se mi zdi. Poletja bo hitr konc, vojna se vodi z omejenimi sredstvi, tko da zna potrajat.

V jeseni bo tist, ki bo ostal na plinu, lah sam molil, da bo zima mila in topla.


Pac daj jurja na stran za tiste tri mesece. Casa je dovolj.


Tri mesece. Ne vem kolk maš ti u bajta, sam jaz sem včerej zvečer in danes zjutrej pognal gretje. Tist o puloverjih in trojnih štumfih pozim me ne zanima.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

LeQuack ::

Lol gretje sred maja.
Quack !

Telbanc ::

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.


Nimaš kej, tist ki majo male otroke tud še kurjo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

pangro ::

LeQuack je izjavil:

Biden pravi da zaradi virusa in Putina



Zdaj je več ali manj jasno da fed ne more zaustavit inflacije bo pa imela seveda svojo naravno korekcijo. Zahod zdaj samo rabi grešnega kozla da lahko ovce ponoči spijo.

link_up ::

Trenutno izolacija bajte zelo deluje. Najmocnejsa poraba pa je od decembra do febuarja. Ostali meseci so ze 50% dol.
In and Out

buttcrack ::

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.

Mi mamo cel dan vse odprto, ponoči pa samo na kip. Ne pade pod 22.

Telbanc ::

buttcrack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.

Mi mamo cel dan vse odprto, ponoči pa samo na kip. Ne pade pod 22.


Sigurno živiš sredi Pohorja, da mate tko toplo? :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kriptobog ::

bobby je izjavil:

U ja, ko bo masa zacela EVje kupovat na pol pod prisilo EU (brez ICE od 2035 al kdaj ze naprej)
Ena izmed slo proizvajalk/distribucije el energije, sem jih malo povprasal pa me je samo postran pogledal in izjavil: "omrezje brez masovne nadgradnje ne bo zdrzalo in pika" njegove besede.

Nuklearke back online in njih gradnja. Go rumena tortica :)


Nuklearke ti ne pomagajo, ce je problem ze pri sami infratrukturi. V vecini mest in vasi se soncne ne morejo vsi prikljucit, ker je presvoh omrezje :))

Telbanc je izjavil:

buttcrack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.

Mi mamo cel dan vse odprto, ponoči pa samo na kip. Ne pade pod 22.


Sigurno živiš sredi Pohorja, da mate tko toplo? :))


Meni ta mesec toplotna lavfa samo za vodo. Talno gretje se se ni zagnalo ;) Najnizja temperatura v bajti je bila 23.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.


V bloku imamo minimalno temperaturo 26 stopinj. Pozimi sem moral spat z odprtim oknom, da se nisem skuhal.
Bi si mislil, da bo maja ze boljse, pa se kar vztrajajo pri takem kurjenju.

Svojih radiatorjev celo zimo nisem imel vzganih.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.


V bloku imamo minimalno temperaturo 26 stopinj. Pozimi sem moral spat z odprtim oknom, da se nisem skuhal.
Bi si mislil, da bo maja ze boljse, pa se kar vztrajajo pri takem kurjenju.

Svojih radiatorjev celo zimo nisem imel vzganih.



Treba cim dlje kuriti, da vam lahko fajn kasirajo :))

gruntfürmich ::

bobby je izjavil:

Ne bo smesno, ce bodo poleti, ko zalaufajo vse klime, da bo tudi pri nas kdaj blackout.

poleti me še najmanj skrbi, ko ima veliko folka že panele, ki ustvarjajo viška štroma, da lahko zalagajo njihove klime. je pa res da tudi poleti nismo varni pred blackoutom.
pozimi me skrbi, ker folk masovno meče peči ven in se greje na toplotne črpalke. takrat pa je sonce nula, in v večini evrope je hudo mrzlo, kar je za človeka kar neugodno.
in kar folk ne razume je, da VSE laufa na elektriko. 1 mesec ostanemo brez elektrike, se zgodi kolaps družbe in se bo folk streljal po ulicah za golo preživetje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Industrija porabi kar konkretni delež elektrike in ta se bo izklapljala prej kot domači uporabniki. Tak da industrija in posledično ekonomija je edino kar bo trpelo. Kar bi seveda tudi bil hud problem, ni pa vseeno to kot eni predvidevate kar splošni blackout domsday scenariji.

Pa še ta scenarij z izklopom dela industrije bi se zgodil zgolj v primeru izklopa Ruskega plina ne pa kar tako.

J.McLane ::

S pametnimi števci elektro lahko zelo ciljno izklaplja določene uporabnike samo za določeno časovno obdobje. Kolaps se ne bo zgodil kar tako.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mr.B ::

Mene bolj zanimiva, kje so vsi ti Kripto zagovorniki...
BTC je danes

Če si pred enim letom kupil BTC si danes ob 25k$ še slabše če si to naredil pred 6 meseseci, ko si obskoraj 34k$. Tako nizko je bil lanskega julija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mene bolj zanimiva, kje so vsi ti Kripto zagovorniki...
BTC je danes

Če si pred enim letom kupil BTC si danes ob 25k$ še slabše če si to naredil pred 6 meseseci, ko si obskoraj 34k$. Tako nizko je bil lanskega julija.


Mene pa zanima kje so vsi FUDerji ki so 2019 napovedovali da BTC nikoli več ne bo čez 10k kaj šele 20k, danes pa je čez 30k?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mene bolj zanimiva, kje so vsi ti Kripto zagovorniki...
BTC je danes

Če si pred enim letom kupil BTC si danes ob 25k$ še slabše če si to naredil pred 6 meseseci, ko si obskoraj 34k$. Tako nizko je bil lanskega julija.


Mene pa zanima kje so vsi FUDerji ki so 2019 napovedovali da BTC nikoli več ne bo čez 10k kaj šele 20k, danes pa je čez 30k?

Razliko od tebe, ti nad BTC-jem nimaš več niakaršne kontrole. Pdo ti mislim "tistega malega človeka" , statistično napram prejšnjim letom, bi moral v tem času btc leteti v luft, ne samo da gre dol, na srečo zaradi inflacije je ta dol malo manj opazen. Sicer pa če gledaš Borzne indekse, boste kripto zagovorniki še vedno imeli polna usta, kako to ni povezano, da kažete finger tem kapitalsitom, in da imate oblast.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

gruntfürmich je izjavil:

bobby je izjavil:

Ne bo smesno, ce bodo poleti, ko zalaufajo vse klime, da bo tudi pri nas kdaj blackout.

poleti me še najmanj skrbi, ko ima veliko folka že panele, ki ustvarjajo viška štroma, da lahko zalagajo njihove klime. je pa res da tudi poleti nismo varni pred blackoutom.
pozimi me skrbi, ker folk masovno meče peči ven in se greje na toplotne črpalke. takrat pa je sonce nula, in v večini evrope je hudo mrzlo, kar je za človeka kar neugodno.
in kar folk ne razume je, da VSE laufa na elektriko. 1 mesec ostanemo brez elektrike, se zgodi kolaps družbe in se bo folk streljal po ulicah za golo preživetje.



Mene bolj skrbi, kdo dovoli ljudem kupit toplotno crpalko za neizolirano hiso. Pri nas na vasi ma ze skoraj vsaka jugo bajtura toplotno, pa je vecina menjala samo okna, fasade pa nic. Pa tudi ce se ogrevajo z drugimi energenti. To bi morali zregulirati. Ce bi vse hise bile primerno izolirane bi porabili pol manj.

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mene bolj zanimiva, kje so vsi ti Kripto zagovorniki...
BTC je danes

Če si pred enim letom kupil BTC si danes ob 25k$ še slabše če si to naredil pred 6 meseseci, ko si obskoraj 34k$. Tako nizko je bil lanskega julija.


Mene pa zanima kje so vsi FUDerji ki so 2019 napovedovali da BTC nikoli več ne bo čez 10k kaj šele 20k, danes pa je čez 30k?

Razliko od tebe, ti nad BTC-jem nimaš več niakaršne kontrole. Pdo ti mislim "tistega malega človeka" , statistično napram prejšnjim letom, bi moral v tem času btc leteti v luft, ne samo da gre dol, na srečo zaradi inflacije je ta dol malo manj opazen. Sicer pa če gledaš Borzne indekse, boste kripto zagovorniki še vedno imeli polna usta, kako to ni povezano, da kažete finger tem kapitalsitom, in da imate oblast.


Na kaj si sploh repliciral? Vprašal si kje so oni ki so se drli kupite pri 60k+ jaz pa te sprašujem kje "ste"(so) oni ki so se drli nikoli ne bo več šel BTC gor pri 3k in nikoli nad 10k, 20k... zdaj pa je 30k+...

Ti pa si repliciral nekaj žnj... briga mene kotnrola, mojega BTCja mi nobeno sodišče ne more zaplenita, lahko ti ga pošljem tudi če sem pod izvršbo, to je bistveno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mene bolj zanimiva, kje so vsi ti Kripto zagovorniki...
BTC je danes

Če si pred enim letom kupil BTC si danes ob 25k$ še slabše če si to naredil pred 6 meseseci, ko si obskoraj 34k$. Tako nizko je bil lanskega julija.


Mene pa zanima kje so vsi FUDerji ki so 2019 napovedovali da BTC nikoli več ne bo čez 10k kaj šele 20k, danes pa je čez 30k?

Razliko od tebe, ti nad BTC-jem nimaš več niakaršne kontrole. Pdo ti mislim "tistega malega človeka" , statistično napram prejšnjim letom, bi moral v tem času btc leteti v luft, ne samo da gre dol, na srečo zaradi inflacije je ta dol malo manj opazen. Sicer pa če gledaš Borzne indekse, boste kripto zagovorniki še vedno imeli polna usta, kako to ni povezano, da kažete finger tem kapitalsitom, in da imate oblast.


Na kaj si sploh repliciral? Vprašal si kje so oni ki so se drli kupite pri 60k+ jaz pa te sprašujem kje "ste"(so) oni ki so se drli nikoli ne bo več šel BTC gor pri 3k in nikoli nad 10k, 20k... zdaj pa je 30k+...

Ti pa si repliciral nekaj žnj... briga mene kotnrola, mojega BTCja mi nobeno sodišče ne more zaplenita, lahko ti ga pošljem tudi če sem pod izvršbo, to je bistveno.

Tako kot borzni papirji, ampak kripto je lažje tako klik klik klik. Pa še v štuf lahko skrrijem številko kripto denarnice.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dexterboy ::

Mr.B je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Edina rešitev je da bomo več proizvedli, to pa je edino tako da se delo neha zatirat, ker trenutna zakonodaja delo direkt zatira.
Zakonodaja tega ne dela.nSamo delat se vam ne da.
Khm... mogoče je pa nam, ki smo bili pridni in delavni, dobili pa prts v rit in debelo dihanje, počil jermen in nočemo več delati? Pa lepo prosim, brez tistih, da smo si sami krivi, ker dobro veš, kako bi bilo, če uporabim limit za "vse nas"... Debilom v vrhovnih vejah oblasti in debilnim lastnikom podjetji ni jasno, da dober kader ne raste na drevesu kot češnja in da če zatiraš delojemalce, posledično zatiraš na dolgi rok tudi sebe. Ne pravi zastonj Policija, da imamo v kokoški 3/4 vodstvenega kadra, ki so psihopati in sociopati... ampak tole je že malo off topic ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr.B ::

dexterboy je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Edina rešitev je da bomo več proizvedli, to pa je edino tako da se delo neha zatirat, ker trenutna zakonodaja delo direkt zatira.
Zakonodaja tega ne dela.nSamo delat se vam ne da.
Khm... mogoče je pa nam, ki smo bili pridni in delavni, dobili pa prts v rit in debelo dihanje, počil jermen in nočemo več delati? Pa lepo prosim, brez tistih, da smo si sami krivi, ker dobro veš, kako bi bilo, če uporabim limit za "vse nas"... Debilom v vrhovnih vejah oblasti in debilnim lastnikom podjetji ni jasno, da dober kader ne raste na drevesu kot češnja in da če zatiraš delojemalce, posledično zatiraš na dolgi rok tudi sebe. Ne pravi zastonj Policija, da imamo v kokoški 3/4 vodstvenega kadra, ki so psihopati in sociopati... ampak tole je že malo off topic ;)

Pojdi v ameriko in porocaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

Ajde, eno vprašanje za znalce.

A bodo cene rabljenih avtomobilov kaj padle? Da, ne - in kako lahko to utemeljite. Plus, kdaj pričakujete kakšno spremembo?
sudo poweroff

wcpapir ::

Telbanc je izjavil:

buttcrack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Lol gretje sred maja.

Mi mamo cel dan vse odprto, ponoči pa samo na kip. Ne pade pod 22.


Sigurno živiš sredi Pohorja, da mate tko toplo? :))

Tud jaz debelo gledam, da se nekateri kurijo. V bajti mamo 22.3 stopinje zdajle, TČ odklopljena ze en cas, cez dan okna odprta.

LeQuack ::

poweroff je izjavil:

Ajde, eno vprašanje za znalce.

A bodo cene rabljenih avtomobilov kaj padle? Da, ne - in kako lahko to utemeljite. Plus, kdaj pričakujete kakšno spremembo?


Vsekakor fosilnih avtov bodo, ker bo cena goriva neznosno visoka in pa prepovedani bodo ratali počas povsod. Za električne pa težko rečem.
Quack !

nurmaln ::

poweroff je izjavil:

Ajde, eno vprašanje za znalce.

A bodo cene rabljenih avtomobilov kaj padle? Da, ne - in kako lahko to utemeljite. Plus, kdaj pričakujete kakšno spremembo?

Načeloma cene rabljenih avtomobilov vedno padajo. Avto letnik 2020 bo čez tri leta cenejši kot danes. :D
Sicer pa ne, nivo cen se bo še nekaj časa držal visoko. Se surovine so drage in nobene indikacije ni da bi padale. Elektronika enako. Nedelujoce tovarne avtomobilov v Ukrajini dodatno znižujejo ponudbo novih kar ustvarja pritisk v smeri dviganja cen. Vsesplošna inflacija. Vse to kaže da se vsaj leto, najverjetneje pa se kar nekaj dlje ne bo padca nivoja cen.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kriptobog ::

poweroff je izjavil:

Ajde, eno vprašanje za znalce.

A bodo cene rabljenih avtomobilov kaj padle? Da, ne - in kako lahko to utemeljite. Plus, kdaj pričakujete kakšno spremembo?


Ne. Dokler bodo taki dobavni roki za nove, bodo cene rabljenim rasle. Tam nekje 20-30% komot še pričakuješ, da bo šlo gor. Cene novih bodo pa tudi zrasle.

Lonsarg ::

Zanimivo da v pricakovanju velike inflacije padajo borzne cene.

Torej spekulanti ocitno vseeno racunajo da ta inflacija ne bo tako ogromna, oziroma da bo pred to inflacijo se zgodil se kak vecji borzni padec.

Meh jaz sem zacel postopni buy delati danes :)

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Zanimivo da v pricakovanju velike inflacije padajo borzne cene.

Torej spekulanti ocitno vseeno racunajo da ta inflacija ne bo tako ogromna, oziroma da bo pred to inflacijo se zgodil se kak vecji borzni padec.

Meh jaz sem zacel postopni buy delati danes :)


Jaz bolj mislim da špekulanti sumijo da bo čredni nagon dviga OM pognal indekse dol ampak na rok 3-5 let bodo pa šli x2 zaradi inflacije in zdaj prodajajo in bodo kupovali ko FED in ECB še 1x dvigneta OM... pol bo pa že kriza, stagflacija in konec maneverskega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Obretna mera se je, no se bo vsaj v ameriki dvignila uradno za stopnjo ki se ni zgodila ze v zadnjih 22 letih. In to uradno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TESKAn ::

gruntfürmich je izjavil:

bobby je izjavil:

Ne bo smesno, ce bodo poleti, ko zalaufajo vse klime, da bo tudi pri nas kdaj blackout.

poleti me še najmanj skrbi, ko ima veliko folka že panele, ki ustvarjajo viška štroma, da lahko zalagajo njihove klime. je pa res da tudi poleti nismo varni pred blackoutom.
pozimi me skrbi, ker folk masovno meče peči ven in se greje na toplotne črpalke. takrat pa je sonce nula, in v večini evrope je hudo mrzlo, kar je za človeka kar neugodno.
in kar folk ne razume je, da VSE laufa na elektriko. 1 mesec ostanemo brez elektrike, se zgodi kolaps družbe in se bo folk streljal po ulicah za golo preživetje.

Če gremo vsi plinaši na TČ in damo ta plin, da se ga skur v brestanici s 50% izkoristkom, TČ ma COP vsaj 2 in imamo (minimalno) 100% izkoristek toplote iz plina (kar ne gre, če ga direkt kuriš), ker pa je COP večji, dobimo s kurjenjem v elektrarni in ogrevanjem na TČ več toplote, kot bi jo dobili direkt iz plina -> rabimo manj plina za ogrevanje. +sončnice niso nula, problem je samo, da nimamo shranjevanja urejenega, so pa baterije že dost poceni, da te ena 15 kWh zaloga košta ~5 jurjev. Danes se ne splača, če bo pa naredilo razliko med 'sem na toplem' in 'zmrzujem', pa ni visoka cena.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

J.McLane ::

Inflacijo je pognal pretrgan supply chain, manj izdelkov je na voljo potrošnikom, to se je še vse dodatno podkurilo z maso poceni denarja, ki je šel v sistem.

Če pademo v recesijo folk ne bo več imel denarja, supply chain se bo pa ravno nekje pobral, takrat bomo jokali o deflaciji. Vprašanje je samo ali se bo ta scenarij pojavil in kako hitro se bo pojavil. Če gledamo delniške trge so se tam močno preuranili, stvari ne bodo šle hitro, to se bo vleklo leto ali dve da se bo razjasnilo kam gremo. Medtem bodo pa delniški trgi močno volatilni, enkrat flash crash, drugič gor do zvezd, konkretnega velikega premika pa ne bo dokler se stvar z inflacijo in ekonomijo ne razčisti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

J.McLane je izjavil:

Inflacijo je pognal pretrgan supply chain, manj izdelkov je na voljo potrošnikom, to se je še vse dodatno podkurilo z maso poceni denarja, ki je šel v sistem.



K miksu si pozabil dodati ceno energentov. To je pospeševalec vseh ostalih razlogov. Tu pa se stanje še dolgo ne bo normaliziralo. Prej nasprotno, ker politika dela aktivno v tej smeri da stvari syebe do konca.

En lep primer na to temo, sem ravno danes zjutraj bral. Postavljali bi veternice na pohorju. Investitoriji igrajo na karto dragega plina in kako je jederska energija smrtno nevarna. V trenutku so v luft skočili vsa možna društva, vikendaši, občine, turizem na pohorju,... vsi.

To je samo za okus kako bo izgledala implementacija green deala. Potem pa še dodajmo k temu dragi plin, zaradi katerega je že zdaj apokalipsa v evropski industriji, EU umotvori pa bi še rusko nafto benali. Pod temi pogoji imamo visoko inflacijo garantirano za kar nekaj let.

In potem se na vsake toliko v medijih pojavi kaki predstavnih iz centralne banke ali bozni analitik in pove, da pričakuje umiritev inflacije do jeseni.
Resno me zanima kaj to kadijo, ker jaz bi tudi.

J.McLane ::

Cena nafte je dosegla nek nivo, torej preteklik. Kaj bo s ceno v prihodnje bomo pa še videli, vsekakor visoka cena naredi spodbudo na ponudbi, saj tisti, ki imajo možnost črpati več vidijo lep zaslužek.

Visoka cena sporži tudi alternative, jasno se pa vse premakne bolj počasi, nič ne bo iz danes na jutri, in veliko projektov bo šlo down the toilet. Ampak kakorkoli obračamo, pri visoki ceni energentov bo želja po OVE večja kot je bila prej.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

Inflacijo je pognal pretrgan supply chain, manj izdelkov je na voljo potrošnikom, to se je še vse dodatno podkurilo z maso poceni denarja, ki je šel v sistem.

Če pademo v recesijo folk ne bo več imel denarja, supply chain se bo pa ravno nekje pobral, takrat bomo jokali o deflaciji. Vprašanje je samo ali se bo ta scenarij pojavil in kako hitro se bo pojavil. Če gledamo delniške trge so se tam močno preuranili, stvari ne bodo šle hitro, to se bo vleklo leto ali dve da se bo razjasnilo kam gremo. Medtem bodo pa delniški trgi močno volatilni, enkrat flash crash, drugič gor do zvezd, konkretnega velikega premika pa ne bo dokler se stvar z inflacijo in ekonomijo ne razčisti.


Hja, pred recesijo smo bili, pa so "nas rešili" s poplavo poceni denarja. Zdaj ugotaljajo, da to ni bil pravi pristop. Sama recesija ni nič hudega, zdaj ko so to zavlekli bo pa večji problem, ker bomo padli v depresijo. Bolj verjetno je pa da bo nastopila stagflacija.

Socrates ::

zobnik je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Pa pridemo spet do uvoza teh mačkov, ker je domačih že zmanjkalo. :)


In te mački so taki, da kmalu pobegnejo v tujino in jim je Slovenija sam je*anje sosedovih mačk pol...še niste dojel da se Slovenijo izkorišča samo za odskočno desko v boljši svet.



Ne bo držalo. Mož je prijavljen v Sloveniji za minimalno plačo, vozijo pa ga na gradbišča v Avstriji in Nemčiji. K uradnemu minimalcu dobi še tisočaka+ na roko. Žena doma, uradno brezposelna, fuša kot čistilka. Ker je uradno brezposelna oseba imajo njeni otroci prednost pri vpisu v vrtcu. Pa recimo da imata dva otroka. Uradni družinski dohodek je 700/4 = 175 EUR/osebo.

Realni dohodek: 700 minimalca + 1000 na črno mož + 500 na črno žena (3 ure dela na delovni dan) + 400 socialne + 255 otroškega dodatka + zastonj vrtec + zastonj obroki v vrtcu in šoli + subvencionirana najemnina + izredna socialna pomoč itd.

Skratka na koncu dobijo čez 3.000 eur na mesec, uradno pa so socialni problem. Efektivno utajijo nekje za 1.000 EUR davkov in prispevkov, za nagrado pa jim država še primakne 1.000 EUR benefitov. Se pravi državo nategnejo za 2.000 eur mesečno.

Slovečke je precej lažje nategovat kot Nemce in Avstrijce.

Zakaj pa mislite, da ima toliko balkancev BMW-je in Mečke parkirane pred bajto? Pojdite pogledat vozni park na Brdo, kjer so socialna stanovanja. Živijo v novem stanovanju, v garaži parkirana Mečka, uradno pa socialni problem. High life! Slovenčki hlapci pa glavo dol in delat da se vse to plača :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Socrates ()

RockyS ::

In čez 40 let bodo jamral kako so garal, zdaj pa imajo 250EUR penzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

bobby ::

Socrates je izjavil:

zobnik je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Pa pridemo spet do uvoza teh mačkov, ker je domačih že zmanjkalo. :)


In te mački so taki, da kmalu pobegnejo v tujino in jim je Slovenija sam je*anje sosedovih mačk pol...še niste dojel da se Slovenijo izkorišča samo za odskočno desko v boljši svet.



Ne bo držalo. Mož je prijavljen v Sloveniji za minimalno plačo, vozijo pa ga na gradbišča v Avstriji in Nemčiji. K uradnemu minimalcu dobi še tisočaka+ na roko. Žena doma, uradno brezposelna, fuša kot čistilka. Ker je uradno brezposelna oseba imajo njeni otroci prednost pri vpisu v vrtcu. Pa recimo da imata dva otroka. Uradni družinski dohodek je 700/4 = 175 EUR/osebo.

Realni dohodek: 700 minimalca + 1000 na črno mož + 500 na črno žena (3 ure dela na delovni dan) + 400 socialne + 255 otroškega dodatka + zastonj vrtec + zastonj obroki v vrtcu in šoli + subvencionirana najemnina + izredna socialna pomoč itd.

Skratka na koncu dobijo čez 3.000 eur na mesec, uradno pa so socialni problem. Efektivno utajijo nekje za 1.000 EUR davkov in prispevkov, za nagrado pa jim država še primakne 1.000 EUR benefitov. Se pravi državo nategnejo za 2.000 eur mesečno.

Slovečke je precej lažje nategovat kot Nemce in Avstrijce.

Zakaj pa mislite, da ima toliko balkancev BMW-je in Mečke parkirane pred bajto? Pojdite pogledat vozni park na Brdo, kjer so socialna stanovanja. Živijo v novem stanovanju, v garaži parkirana Mečka, uradno pa socialni problem. High life! Slovenčki hlapci pa glavo dol in delat da se vse to plača :))


Prijavi jih,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Velki ::

Zelo lepo napisano, sodeč po štorjah socjalnih delavh (sicer slišano iz 2 roke) je tega kar nekaj. Se pa ne smemo slepiti da so problem tujci, največji problem je v glavah (delavnih) Slovencev ker to in še marsikaj prenasajo (ne samo tujcev). V vsakem primeru bomo na dolgi rok večinoma mi nasrkal, če pa se dovolj Slovencev radikalizira bomo pa oboji močno nasrkal... (čeprav glede na rezultate volitev na srečo za prišleke nič ne kaže da se bo to zgodilo)
««
23 / 213
»»