» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
6 / 210
»»

kriptobog ::

Torej lep scenarij za tiste s fiksno obrestno mero :)

J.McLane ::

Če si že par let na fiksni obrestni meri potem ne, jaz sem pred mesecem vzel nov kredit pa sem vzel variabilno, morda bi danes pri tem razmišljanju storil drugače, ampak me ne skrbi preveč, ker preden se bo EURIBOR premaknil, bom jaz ta kredit že odplačal.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

3p ::

kriptobog je izjavil:

Torej lep scenarij za tiste s fiksno obrestno mero :)


Ja, če se bojo prihodki višali z inflacijo, seveda. :D

dronyx ::

J.McLane je izjavil:

Obrestne mere bodo šle gor najkasneje takrat ko bodo plače šle gor, takrat tudi ni nobenega strahu, da bi kaj počilo. Plače bodo pa šle gor hitreje kot si nekateri mislite.

Oprosti, samo kako točno pa bodo šle plače gor? Pri javnih uslužbencih so šle gor zaradi covid dodatkov, samo enkrat bo tega konec. Številna podjetja si tudi ne morejo privoščiti dviga plač, če ne morejo za toliko dvigniti cen, se jim pa dražijo surovine. Tu mora potem obstajati nek mehanizem, kako se naj bi plače povečale. Večina natiskanega denarja je do sedaj končala na finančnih trgih in v naložbah. Sedaj se pospešeno ta denar seli še v surovine, tako da se napihuje še ta balon. Za plače pa nisem prepričan. Tudi dvig obrestnih mer ne stimulira ravno višanja plač, ker se s tem gospodarstvo zaustavlja.

J.McLane ::

Mehanizem kako naj se plače povišajo? V gospodarstvu tak mehanizem ne obstaja, vsak obrtnik je že zvišal cene, pa potrošniki kar veselo plačujejo in dela ne zmanjka, to bo kot val udarilo tudi pri večjih firmah in na koncu bo tudi javni sektor prišel na vrsto.

Če povišanja plač ne bo, potem imamo pa velik problem, ampak vsi indici kažejo na to da se bodo plače zvišale. Bolj je vprašanje kolikšno bo zvišanje, jasno, da ne bo tako kot bitcoin, nekih 20% v treh letih pa ziher.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kriptobog ::

No minimalna plača se določa tudi na podlagi minimalnih življenskih stroškov. Če ne drugega se bo dvignil minimalec in plače potem sledijo temu divgu.

dronyx ::

J.McLane je izjavil:

Mehanizem kako naj se plače povišajo? V gospodarstvu tak mehanizem ne obstaja, vsak obrtnik je že zvišal cene, pa potrošniki kar veselo plačujejo in dela ne zmanjka, to bo kot val udarilo tudi pri večjih firmah in na koncu bo tudi javni sektor prišel na vrsto.

Če povišanja plač ne bo, potem imamo pa velik problem, ampak vsi indici kažejo na to da se bodo plače zvišale. Bolj je vprašanje kolikšno bo zvišanje, jasno, da ne bo tako kot bitcoin, nekih 20% v treh letih pa ziher.

Ja, ta scenarij na koncu lahko vodi v hiperinflacijo. Se pa jaz tega ne bi veselil preveč, ker bo veliko žrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Lonsarg ::

Hiperinflacija je zavestna odlocitev centralne banke, se ne zgodi sama od sebe. Zahteva namrec gromozansko povecanje tiskanja (in ne zgolj vzdrzevanje).

Ce ima centralna banka na izbiro bankrot Grcije in Spanije ali pa hiperinflacijo bo raje izbrala bankrot. Najbrz se bodo sicer probali spilat nekaj vmes med tveganjem bankrota in inflacijo da bomo na koncu imeli obojega po malo, jej nova kriza.

Tiskanje denarja se je izkazal za slab ukrep za zagon gospodarstva. Prava resitev za zagon je, da preprecis hordanje. Edini nacin da to preprecis pa je da obdavcis lastnino, da se splaca zapravljat. Tak da definitivno sem za obdavcitev lastnine, pac neka zmerna cifra, vsaj 0.5% letno na vrednost nepremicnin in podjetij, raje 1%. V zameno da ne obremenis prevec prebivalstva pa zmanjsas davek na place za ene 10% in bo mali clovek imel vec kot ima sedaj. Drzava bo dobila pa enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

J.McLane ::

Sem malo pogledal kakšne so povprečne plače zadnja leta (trimesečno povprečje):
2014M3 - 1002 €
2015M3 - 1003 € (+ 0,1 %)
2016M3 - 1024 € (+ 2,1 %)
2017M3 - 1043 € (+ 1,8 %)
2018M3 - 1075 € (+ 3,1 %)
2019M3 - 1117 € (+ 3,9 %)
2020M3 - 1162 € (+ 4 %)
2021M3 - 1271 € (+ 9,4 %)

Zanimiv trend, sicer bi lahko kdo trdil, da je letos anomalija zaradi covida in da drugo leto ne bo isto, ampak dvomim v to, ker trend se je opazil že prejšnja leta, zadeva ne kaže dobro, ne vem pa kaj čakajo centralne banke, ali jih skrbi psihologija množice, če povišajo obrestne mere? Živimo v kompliciranem sistemu in je zelo težko vedeti kaj se izcimi iz tega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Lonsarg ::

Pomoje bi se povisanje ze zgodilo ce ne bi bilo korone. Korona je prilila olje na ogenj in so morali podaljsati tiskanje.

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

Pomoje bi se povisanje ze zgodilo ce ne bi bilo korone. Korona je prilila olje na ogenj in so morali podaljsati tiskanje.

Saj so že vnaprej napovedovali, da bo QE vsaj do 2023 ali celo do 2024. To je sicer zelo nenavadno, da za več let naprej obljubljajo tiskanje denarja oziroma 0% obresti.

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Sem malo pogledal kakšne so povprečne plače zadnja leta (trimesečno povprečje):
2014M3 - 1002 €
2015M3 - 1003 € (+ 0,1 %)
2016M3 - 1024 € (+ 2,1 %)
2017M3 - 1043 € (+ 1,8 %)
2018M3 - 1075 € (+ 3,1 %)
2019M3 - 1117 € (+ 3,9 %)
2020M3 - 1162 € (+ 4 %)
2021M3 - 1271 € (+ 9,4 %)

Zanimiv trend, sicer bi lahko kdo trdil, da je letos anomalija zaradi covida in da drugo leto ne bo isto, ampak dvomim v to, ker trend se je opazil že prejšnja leta, zadeva ne kaže dobro, ne vem pa kaj čakajo centralne banke, ali jih skrbi psihologija množice, če povišajo obrestne mere? Živimo v kompliciranem sistemu in je zelo težko vedeti kaj se izcimi iz tega.


razen 2021 ni nič posebnega... plače bi v povprečju morale rast z 3% letno, če je inflacija 2,x% realna... oziroma če je naračunana inflacija 1%, morajo plače rast vsaj 2,5x tega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Excalibur ::

J.McLane je izjavil:

Obrestne mere bodo šle gor najkasneje takrat ko bodo plače šle gor, takrat tudi ni nobenega strahu, da bi kaj počilo. Plače bodo pa šle gor hitreje kot si nekateri mislite.


Imam občutek da se plače že dvigujejo. Malo za šalo malo zares oz. iz firbca sem odzval rekruterjem za SLO podjetja. Ponujene plače so bistveno višje kot npr. 2 leti nazaj. Cca 20-30% več (bruto). Malo doprinese sicer tudi to, da imam več let izkušenj a vseeeno. Tudi nekaj prijateljev je v tem obdobju menjalo službe in so krepko napredovali kar se tiče višine plače.

Mato989 ::

Excalibur je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Obrestne mere bodo šle gor najkasneje takrat ko bodo plače šle gor, takrat tudi ni nobenega strahu, da bi kaj počilo. Plače bodo pa šle gor hitreje kot si nekateri mislite.


Imam občutek da se plače že dvigujejo. Malo za šalo malo zares oz. iz firbca sem odzval rekruterjem za SLO podjetja. Ponujene plače so bistveno višje kot npr. 2 leti nazaj. Cca 20-30% več (bruto). Malo doprinese sicer tudi to, da imam več let izkušenj a vseeeno. Tudi nekaj prijateljev je v tem obdobju menjalo službe in so krepko napredovali kar se tiče višine plače.


Dokler ne bodo ponujali radniku za strojem več od minimalca plače ne rastejo kaj dosti...

Tudi trgovci nimajo kaj več po 1 letu

Covid dodatki ne štejejo, pa ITjevci tudi ne... pol pa že zmanjka... povprečen delavec ima malo od te rasti, zagotovo pa ne 30%... meni se je recimo plača v 1 letu dvignila za 100 bruto... ampak sem tudi dobil dodatne naloge, se pravi to ni glih povišica za ENAKO DELO in se ne šteje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ce povprecna placa raste 3%, se ne pomeni, da se distribucija plac ni spremenila.

3p ::

Mato989 je izjavil:

Dokler ne bodo ponujali radniku za strojem več od minimalca plače ne rastejo kaj dosti...


Radnik za strojem bo žal, pri nas, še dolgo pri minimalcu ali zelo zelo blizu.

Pri nas pač delodajalci razumejo minimalca kot nekaj, s čemer delavec "komot" preživi. In jamrajo za vsakih par evrov zvišanja. Če daš delavcu za strojem več, moraš dati ostalim zaposlenim še več... Kakega pomanjkanja nekvalificirane delovne sile pa zaenkrat tudi ni slutiti. Posebej če lahko tudi preseliš v še cenejšo okolico. Ali pa delavce iz okolice sem.

Sindikalno organiziranje, ki bi lahko prineslo višje plače, pa danes velja za skrajno levuharjenje. Tako rekoč zrelo za delovno taborišče.

jukoz ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dokler ne bodo ponujali radniku za strojem več od minimalca plače ne rastejo kaj dosti...


Radnik za strojem bo žal, pri nas, še dolgo pri minimalcu ali zelo zelo blizu.

Pri nas pač delodajalci razumejo minimalca kot nekaj, s čemer delavec "komot" preživi. In jamrajo za vsakih par evrov zvišanja. Če daš delavcu za strojem več, moraš dati ostalim zaposlenim še več... Kakega pomanjkanja nekvalificirane delovne sile pa zaenkrat tudi ni slutiti. Posebej če lahko tudi preseliš v še cenejšo okolico. Ali pa delavce iz okolice sem.

Sindikalno organiziranje, ki bi lahko prineslo višje plače, pa danes velja za skrajno levuharjenje. Tako rekoč zrelo za delovno taborišče.



A ste kaj pogledali razpisana delovna mesta na ST?
IT serviser
https://slo-tech.com/delo/3999
1300 EUR -- neto/bruto je vseeno ker naslednji oglas:

Project Manager
https://slo-tech.com/delo/4009
1500 EUR -- neto/bruto je vseeno

Kot project manager žreš govno 24/7. Zakaj bi šel kdo delat to, če gre lahko tudi za IT serviserja. Sej tudi žreš govno, a ga žreš samo 8h na dan =)





Še bolj so mi pa všeč tile:
Tehnični vodja projektov -vodenje in nadzor izvedbe projektov montaž industrijskih objektov, ...
https://slo-tech.com/delo/4050
1000+ EUR

Konstrukter - projektiranje in konstruiranje kovinskih konstrukcij za industrijske hale, ...
https://slo-tech.com/delo/4051
1200 EUR

Nekdo ki gradi ali konstruira industrijske objekte je slabše plačan kot IT serviser. Dejmo malo razmislit o tem.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

3p ::

jukoz je izjavil:

A ste kaj pogledali razpisana delovna mesta na ST?
IT serviser
https://slo-tech.com/delo/3999
1300 EUR -- neto/bruto je vseeno ker naslednji oglas:


Upa bato. Že pišem prijavo.

1300/uro. Tudi če je bruto bo v redu. 8-)

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

A ne posojajo banke denarja z vzvodom? Nekje 1 proti 10?


Kolikor se jaz spomnim, lahko posodijo 90% od vsakega depozita... problem nastane KER je dcepozit lahko dolg (oz velikokrat je)

Se pravi, če si jaz sposodim 100k od njih, in plačam bajto, dobi tip na njihov račun 100k, bodo oni spet posodili ven 90k, in pol tako naprej in na koncu pridemo do dokaj visokih cifer...


pa kaki depozit. tako kot ti misliš že verjetno 100 let več ne deluje ali pa nikoli ni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

Eno resno vprasanje, kaj ima vec potenciala, pravo zlato ala kovanec ali zlato cfd?

Recimo, ce pride do hujse inflacije, kaj se zgodi z vrednostjo zlata?
Od leta 1975 do danes smo relativno visok oz. najvisje, se vseeno splaca pred inflacijo nabavit?

Kaj menite?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lonsarg ::

Osebno mislim da je ze dokaj pozno. Nepremicnine, zlato in delnice se je vse ze dvignilo na raven inflacije "ki sele bo". Trenutno je najbolsi nacin pred inflacijo preprosto denar zapravit dokler se obicne stvari se poceni. Predvsem kaka potovanja, razvajanja, itd.

No al pa cakat na kak mini-dip 5-10%, ki se lahko zgodi ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

profii ::

Lonsarg je izjavil:

Osebno mislim da je ze dokaj pozno. Nepremicnine, zlato in delnice se je vse ze dvignilo na raven inflacije "ki sele bo". Trenutno je najbolsi nacin pred inflacijo preprosto denar zapravit dokler se obicne stvari se poceni. Predvsem kaka potovanja, razvajanja, itd.

No al pa cakat na kak mini-dip 5-10%, ki se lahko zgodi ali ne.


Torej, tvoj nasvet je 100k za na Bahame in kurve. Traja dok traja. To je to.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Eno resno vprasanje, kaj ima vec potenciala, pravo zlato ala kovanec ali zlato cfd?

Recimo, ce pride do hujse inflacije, kaj se zgodi z vrednostjo zlata?
Od leta 1975 do danes smo relativno visok oz. najvisje, se vseeno splaca pred inflacijo nabavit?

Kaj menite?


Če se gleda mesečne sveče, trenutno niti ni tako napihnjena cena, mesečni RSI je samo 60, si pa zamudil marec, ko je bil bolj ugoden nakup. Zdaj je težko reči kam bo šlo, do 2k oz. prejšnjega ATH bi lahko potegnil, potem pa bo verjetno vsaj nekaj korekcije. Odvisno na kakšen rok to vlagaš. Če za 30 let, potem je cena verjetno še vedno ugodna. Če pa za 5 let pa vprašanje. Lahko boš 5 ali 10 let v minusu.



Sicer pa če bi jaz kupoval zlato, bi bilo to sigurno v fizični obliki, in to verjetno bi imel doma skrito. Sicer mi je nesmiselno kupovati zlato na papirju in raje nabavim BTC pa ga spravim v cold wallet in točno vem, da ga res imam toliko, kot sem ga plačal + dostopno v vsakem trenutku.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ja mislim sem predvsem in izkljucno bolj obdobje do 2030, torej ja med 5 in 10 let.

BTC ze imam, ampak vseeno bi red se kako varovalko. Glede cold walletov itak nisem navdusen nasplosno, nisem prvi kateremu je tak "usb" kljucek crknil ali pa med selitvijo zalozil, zgubil, you name it.
Kaj pa naredis, ko bi rad na hitro denar iz cold walleta, pa ga ne najdes? Pa kak kljuc ne najdes, pa se borze zaklenejo, da ne izplacujejo?
Po eni strani je cold wallet isto, kot zlati kovanec, sam da zlati kovanec tezje izgubis, kot nek list papirja z QR codo ali usb kljucek, pa se crkne, zgori lahko. Nevem tudi ce je cold wallet, je se vedno digital.
Fizicna stvar pa je fizicna stvar, lahko prodas za vsakim vogalom, pa ce ne legalno pac ilegalno.3
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RockyS ::

Izgubiš lahko tudi vse kaj imaš (požar, poplava). Pa boš kaj ? Jokal da si lolek ker si imel vse v enem predalu?


Nabavi sef za 200EUR, ki je približno odporen na temperature in vodo pa je to to.

Če pa si lolek pa si nabavi sef v banki ( drazje na dolgi rok ampak fiks zadeva).

Tudi ce kupis cfd lahko ponudnik crkn čez noč, ti boš pa 30 let bil bitko, ker bi oni morali imeti kritja in ločene bilance.
Morali bi imeti, če pa nimajo pa tud nihče nič ne jamra, dokler ni pizdarije.
P.s. to usdt tud ima kritje po vseh merilih verodostojnih inštitucij. Ampak kaj si bodo upniki začeli s parcelami sred ničesar pa je druga stvar. Krasno da si bodo lastili 2x2cm na enem rajskem otočku sred ničesar.

Not your keys not your coins. Enako je za zlato, delnice in ostale finančne instrumente. Poglej si robinhooda in etoro, nic ni tvoje. Pa sta med največjimi playeri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Ja mislim sem predvsem in izkljucno bolj obdobje do 2030, torej ja med 5 in 10 let.

BTC ze imam, ampak vseeno bi red se kako varovalko. Glede cold walletov itak nisem navdusen nasplosno, nisem prvi kateremu je tak "usb" kljucek crknil ali pa med selitvijo zalozil, zgubil, you name it.
Kaj pa naredis, ko bi rad na hitro denar iz cold walleta, pa ga ne najdes? Pa kak kljuc ne najdes, pa se borze zaklenejo, da ne izplacujejo?
Po eni strani je cold wallet isto, kot zlati kovanec, sam da zlati kovanec tezje izgubis, kot nek list papirja z QR codo ali usb kljucek, pa se crkne, zgori lahko. Nevem tudi ce je cold wallet, je se vedno digital.
Fizicna stvar pa je fizicna stvar, lahko prodas za vsakim vogalom, pa ce ne legalno pac ilegalno.3

Kakšen USB pa QR koda, vse kar rabiš je seed od npr. Electruma, ki si ga lahko vgraviraš ali vtolčeš v kos rostfraja. Solid kot zlata palca.

Tudi za zlato lahko da v SHTF situaciji ne boš našel firme ki bo odkupovala. Lahko pa tako BTC kot zlato prodaš za gotovino za vogalom, pa za BTC bo vsak takoj vedel, da je taprav.

Je pa res, da zlato zmaga v apokaliptični situaciji, ko tudi interneta ne bi bilo več.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Gre se bolj za apokalipticni vojni scenarij ja. Sem preprican, da takrat razne kriptovalute ne bodo nic vredne. Sharkezi za vogalom bo hotu sam fizicno robo.
Lahko pa tako BTC kot zlato prodaš za gotovino za vogalom, pa za BTC bo vsak takoj vedel, da je taprav.
Ma ne verjamem, ker dokaj veliki dilerji sadja v Berlinu se vedno poslujejo z trdo gotovino, z raznim kriptojem se spilajo samo online dilerji sadja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Finta je, da ob apokalipsi te bo diler raje z gorjačo po glavi in ti vzel zlatnik, zakaj bi ti menjal z gotovino?

m0LN4r ::

Kot izhodisce imam zgodbe nekaterih iz hudih casov. Ce si imel doma zlatnino, si dokaj dobro skozi prisel, kdor pa je imel samo papirnat denar, pa je najebal z revscino. Za en zlat prstan si dobil kr nekaj fasunge, z papirjem pa nisi dobil nicesar, kvecjemu drobtinice.
Besede gospoda, na sreco sem imel prstan in mama verizco, pa so nas vojaki spustil, da bezimo.

energetik je izjavil:

Finta je, da ob apokalipsi te bo diler raje z gorjačo po glavi in ti vzel zlatnik, zakaj bi ti menjal z gotovino?
Ne mislim na taksne robne primere, ampak ko bo kripto doletel podoben scenarij, kot nemske marke. Teoreticno bos imel 10 BTCjev v vrednosti miljon evrov, ampak spomnimo se 1923 je bila kila rzenega kruha 200 miljonov mark.

Pac ostalo mi je v spominu, ko sem slisal; currency (a piece of paper or some digital numbers) is not money
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RockyS ::

Te zgodbe so iz časov SS, v Nemčiji jih je polno. Zato pa je polno bogatih Nemcev (in tistim blizu SS) po vsem svetu. Obogateli z nakradenim blagom, po(d)kupili vse kar se je dalo in živijo lepo do konca svojih dni.

Nekdo, ki je imel par zlatih zob in mogoče kak kos nakita pa je bil še naprej revež.

Nič drugače ne bi bilo v teh časih. Če imaš zlate palice boš po vsej verjetnosti živel krasno, če si pameten in iznadljiv seveda
Če pa si navadni arbajter za 2-3k€/mesec pa boš žal živel kar precej slabo. Sploh ker srednji razred propada. Ne zdaj ali jutri, ampak dolgoročni trend kaže na drastičen upad srednjega razreda.
Najbolje v srednjem sloju se bo izšlo tistim, ki bodo približno samooskrbni. Pa ne govorim o energiji ampak o osnovni živilski košarici.

Ampak to so scenariji katerih si verjetno nihče izmed nas ne želi.

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Kot izhodisce imam zgodbe nekaterih iz hudih casov. Ce si imel doma zlatnino, si dokaj dobro skozi prisel, kdor pa je imel samo papirnat denar, pa je najebal z revscino. Za en zlat prstan si dobil kr nekaj fasunge, z papirjem pa nisi dobil nicesar, kvecjemu drobtinice.
Besede gospoda, na sreco sem imel prstan in mama verizco, pa so nas vojaki spustil, da bezimo.

energetik je izjavil:

Finta je, da ob apokalipsi te bo diler raje z gorjačo po glavi in ti vzel zlatnik, zakaj bi ti menjal z gotovino?
Ne mislim na taksne robne primere, ampak ko bo kripto doletel podoben scenarij, kot nemske marke. Teoreticno bos imel 10 BTCjev v vrednosti miljon evrov, ampak spomnimo se 1923 je bila kila rzenega kruha 200 miljonov mark.

Pac ostalo mi je v spominu, ko sem slisal; currency (a piece of paper or some digital numbers) is not money


Primer nemčije je tudi ROBNI PRIMER... zakaj jemlješ samo primere ki so všeč tebi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Dokler se bodo ljudje pobijali na ulicah, namesto da bi trgovali z fizicnimi dobrinami in med tem, ko bo kripto razglasen za brezvrednostno valuto je veliko manevrskega prostora vmes, se ti ne zdi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Teoreticno bos imel 10 BTCjev v vrednosti miljon evrov, ampak spomnimo se 1923 je bila kila rzenega kruha 200 miljonov mark.

Pac ostalo mi je v spominu, ko sem slisal; currency (a piece of paper or some digital numbers) is not money
BTC ima praktično enake lastnosti kot zlato, ki je pravi denar, zato je tudi BTC bolj denar kot valuta. Zato jaz menim, da bo tudi ob morebitni inflaciji držal vrednost; zdaj si za 1BTC lahko kupiš dober avto in čez 20let si boš lahko kupil dober avto (v dobrem primeru pa par avtov). Medtem ko vprašanje, kaj si boš lahko za 35k$ privoščil čez 20let.

Saj ne rečem, verjetno si bom tudi sam privoščil poleg kripto tudi par zlatih palic, da se razprši tveganje. 50g palice so kar prikladne za prodajo po potrebi, hkrati pa tako majhne, da se jih da odlično skriti.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

energetik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Teoreticno bos imel 10 BTCjev v vrednosti miljon evrov, ampak spomnimo se 1923 je bila kila rzenega kruha 200 miljonov mark.

Pac ostalo mi je v spominu, ko sem slisal; currency (a piece of paper or some digital numbers) is not money
BTC ima praktično enake lastnosti kot zlato, ki je pravi denar, zato je tudi BTC bolj denar kot valuta. Zato jaz menim, da bo tudi ob morebitni inflaciji držal vrednost; zdaj si za 1BTC lahko kupiš dober avto in čez 20let si boš lahko kupil dober avto (v dobrem primeru pa par avtov). Medtem ko vprašanje, kaj si boš lahko za 35k$ privoščil čez 20let.

Saj ne rečem, verjetno si bom tudi sam privoščil poleg kripto tudi par zlatih palic, da se razprši tveganje. 50g palice so kar prikladne za prodajo po potrebi, hkrati pa tako majhne, da se jih da odlično skriti.

BTC nima nobene vrednosti primarjave z zlatom. Je tako kot delnice. Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

profesjonalc ::

m0LN4r je izjavil:

Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.


A si prebral kaj si napisal, preden si stisnil pošlji? Malo poštudirajma, kaj pa bi ohranilo vrednost na več kot 0, če bi vsi tisto stvar prodali?

Mr.B je izjavil:

Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.


A si prebral kaj si napisal, preden si stisnil pošlji? Malo poštudirajma, kaj pa bi ohranilo vrednost na več kot 0, če bi vsi tisto stvar prodali?

Mr.B je izjavil:

Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.


A si prebral kaj si napisal, preden si stisnil pošlji? Malo poštudirajma, kaj pa bi ohranilo vrednost na več kot 0, če bi vsi tisto stvar prodali?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

BTC ima praktično enake lastnosti kot zlato,
Teoreticno, ne prakticno:
- portable? posredno
- durable? posredno
- divisible, ok ajde
- fungible, pogojno
- interchangeable, pogojno
- store of value

zdaj si za 1BTC lahko kupiš dober avto in čez 20let si boš lahko kupil dober avto (v dobrem primeru pa par avtov). Medtem ko vprašanje,
S tem se strinjam, v kolikor ga v 20 letih ne zamenja nova tehnologija ali pa se svetovne oblasti odlocijo, da pac ni vredno pol kurca.
BTC ima vec prakticnih lastnosti z cekom, ki ti ga napisem.

Govorim o prakticnem prakticnem primeru, ce objektivno razmislis. Sva oba pri gozdarju in bi rada kupla pozim, k je kriza 5 kubikov drv. Jaz imam v roki zlat prstan, ti pa neko imaginarno stevilko oz. cold wallet.
Zdaj lahko teoretiziramo, da imamo modernega gozdarja z telefonom pa 5g signalom in kriptozilico, ampak ne, ga nimamo. Imamo enega obicnega gozdarja, ki zaradi krize verjame samo v fizicno dobrino.

Sej ne recem, da je imeti BTC napacno, ampak jebemu zivel bom se dobrih 60 let, vmes se lahko zgodi sranja se pa jos.

profesjonalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.


A si prebral kaj si napisal, preden si stisnil pošlji? Malo poštudirajma, kaj pa bi ohranilo vrednost na več kot 0, če bi vsi tisto stvar prodali?

Mr.B je izjavil:

Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.


A si prebral kaj si napisal, preden si stisnil pošlji? Malo poštudirajma, kaj pa bi ohranilo vrednost na več kot 0, če bi vsi tisto stvar prodali?

Mr.B je izjavil:

Če danes vsei prodajo BTC, je le ta vreden 0, kot ničvredna delnica, ki bi jo vsi hoteli prodati.


A si prebral kaj si napisal, preden si stisnil pošlji? Malo poštudirajma, kaj pa bi ohranilo vrednost na več kot 0, če bi vsi tisto stvar prodali?

Ti si se premlad, da bi vedel kaksno je bilo zivljenje pred internetom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

profesjonalc ::

Brez skrbi, da se spomnem življenja pred internetom. Vse kar trdim je, da je ni stvari, ki bi ohranila vrednost, če bi jo VSI prodali. Preprost supply in demand.

m0LN4r ::

Kdo jo pa kupi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

profesjonalc ::

Če prav razumem, je tvoj argument, da vrednost ostane enaka, ker nihče ne bi želel kupiti te stvari in posledično ni trgovanja? hmm...

energetik ::

Če sploh ni trgovanja, vrednost ni nič, ampak nedoločena, floating.

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Dokler se bodo ljudje pobijali na ulicah, namesto da bi trgovali z fizicnimi dobrinami in med tem, ko bo kripto razglasen za brezvrednostno valuto je veliko manevrskega prostora vmes, se ti ne zdi?


Kolko je bilo maneverskega prostora med tem pri svetovni vojni? Ne dosti

S tem se strinjam, v kolikor ga v 20 letih ne zamenja nova tehnologija ali pa se svetovne oblasti odlocijo, da pac ni vredno pol kurca.
BTC ima vec prakticnih lastnosti z cekom, ki ti ga napisem.

Govorim o prakticnem prakticnem primeru, ce objektivno razmislis. Sva oba pri gozdarju in bi rada kupla pozim, k je kriza 5 kubikov drv. Jaz imam v roki zlat prstan, ti pa neko imaginarno stevilko oz. cold wallet.
Zdaj lahko teoretiziramo, da imamo modernega gozdarja z telefonom pa 5g signalom in kriptozilico, ampak ne, ga nimamo. Imamo enega obicnega gozdarja, ki zaradi krize verjame samo v fizicno dobrino.

Sej ne recem, da je imeti BTC napacno, ampak jebemu zivel bom se dobrih 60 let, vmes se lahko zgodi sranja se pa jos.


Vse lepo in prav, ampak kaj pa to da te gozdar enostavno v krizi fenta in ti vzame prstan in obdrži les? Kaj pa če NE ŽELI zlata ampak hoče 2 kravi in kozi, kaj ti pomaga če nihče ne bo vzel zlata ampak bo vsak hotel v zameno nekaj bolj uporabnega kot je hrana in voda?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

energetik ::

Saj je bilo že rečeno, če govorimo o tako hudi krizi oz. apokalipsi, je naložba samo ograjena parcela z izvirom vode, strojnično gnezdo in njive.

Ampak mislim, da smo se bolj menili o taki krizi, kjer EUR bankovce kuriš v peči, ostalo pa nekako deluje.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

energetik je izjavil:

Saj je bilo že rečeno, če govorimo o tako hudi krizi oz. apokalipsi, je naložba samo ograjena parcela z izvirom vode, strojnično gnezdo in njive.

Ampak mislim, da smo se bolj menili o taki krizi, kjer EUR bankovce kuriš v peči, ostalo pa nekako deluje.

Takrat bo BTC vreden tako kot vse ostale delnice cca 0 €
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Saj je bilo že rečeno, če govorimo o tako hudi krizi oz. apokalipsi, je naložba samo ograjena parcela z izvirom vode, strojnično gnezdo in njive.

Ampak mislim, da smo se bolj menili o taki krizi, kjer EUR bankovce kuriš v peči, ostalo pa nekako deluje.


Ampak taki krizi bo v hitrem postopku sledila vojna in bomo spet na onem kar sem povedal...

Krize o kateri govori Molnar ne bo, oziroma je to prehodna kriza... za njo pride vojna kot poznamo, to da bi žnj let kurili bankovce ne more prit v poštev... ker se bi folk začel pobijat na žalost ali srečo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Saj je bilo že rečeno, če govorimo o tako hudi krizi oz. apokalipsi, je naložba samo ograjena parcela z izvirom vode, strojnično gnezdo in njive.

Ampak mislim, da smo se bolj menili o taki krizi, kjer EUR bankovce kuriš v peči, ostalo pa nekako deluje.


Ampak taki krizi bo v hitrem postopku sledila vojna in bomo spet na onem kar sem povedal...

Krize o kateri govori Molnar ne bo, oziroma je to prehodna kriza... za njo pride vojna kot poznamo, to da bi žnj let kurili bankovce ne more prit v poštev... ker se bi folk začel pobijat na žalost ali srečo.

In zakaj bi prisla vojna ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Saj je bilo že rečeno, če govorimo o tako hudi krizi oz. apokalipsi, je naložba samo ograjena parcela z izvirom vode, strojnično gnezdo in njive.

Ampak mislim, da smo se bolj menili o taki krizi, kjer EUR bankovce kuriš v peči, ostalo pa nekako deluje.


Ampak taki krizi bo v hitrem postopku sledila vojna in bomo spet na onem kar sem povedal...

Krize o kateri govori Molnar ne bo, oziroma je to prehodna kriza... za njo pride vojna kot poznamo, to da bi žnj let kurili bankovce ne more prit v poštev... ker se bi folk začel pobijat na žalost ali srečo.

In zakaj bi prisla vojna ?



Kajh pa misliš da bo 80% folka delalo če bo lahko samo še zakurlo denar ki ga dobi? A misliš da bo folk sedel in čakal na kaj? Kaj se je zgodilo z hiperinflacijo v Nemčiji? Sledila je 2. Svetovna vojna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

No ja, zakaj pa zimbabve ne skoči v vojno?
Je treba še kaj drugega, kot hiperinflacija.

Poleg tega si malo zamešal. Hiperinflacija nima veze z vojno. No malo jo ima, Hitler je to ustavil s proizvajanjem izdelkov za vojno.
Drugače je bila veliko prej kot vojna.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Saj je bilo že rečeno, če govorimo o tako hudi krizi oz. apokalipsi, je naložba samo ograjena parcela z izvirom vode, strojnično gnezdo in njive.

Ampak mislim, da smo se bolj menili o taki krizi, kjer EUR bankovce kuriš v peči, ostalo pa nekako deluje.


Ampak taki krizi bo v hitrem postopku sledila vojna in bomo spet na onem kar sem povedal...

Krize o kateri govori Molnar ne bo, oziroma je to prehodna kriza... za njo pride vojna kot poznamo, to da bi žnj let kurili bankovce ne more prit v poštev... ker se bi folk začel pobijat na žalost ali srečo.

In zakaj bi prisla vojna ?



Kajh pa misliš da bo 80% folka delalo če bo lahko samo še zakurlo denar ki ga dobi? A misliš da bo folk sedel in čakal na kaj? Kaj se je zgodilo z hiperinflacijo v Nemčiji? Sledila je 2. Svetovna vojna...

BS.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hyperin....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

feryz je izjavil:

No ja, zakaj pa zimbabve ne skoči v vojno?
Je treba še kaj drugega, kot hiperinflacija.

Poleg tega si malo zamešal. Hiperinflacija nima veze z vojno. No malo jo ima, Hitler je to ustavil s proizvajanjem izdelkov za vojno.
Drugače je bila veliko prej kot vojna.


Zimbabve je v vojni ze cel cas... Ze vse od casa Rodezije...

Zimbabve pac ni v stanju nikogar napast ker tudi brez hiperinflacije niso sposobni niti sebe gor drzat odkar so belce pregnali

Na drugi strani so nemci bili veliko bolj sposobni

Sicer pa vojna ala 2. Svetovna niti ni nujna, dovolj je da te je lahko strah da te na poti do kmeta fentajo in oropajo tolpe... To pa je ze zdaj v zimbabveju

Biatvo je to z hiperinflacijo pride kriminal in smrt zato tisti z zlatim prstanom bo komaj kaj na boljsem kot nekdo brez na dolgi rok
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
6 / 210
»»