» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
7 / 210
»»

Valvoline ::

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

Tiskanje denarja se je izkazal za slab ukrep za zagon gospodarstva. Prava resitev za zagon je, da preprecis hordanje. Edini nacin da to preprecis pa je da obdavcis lastnino, da se splaca zapravljat. Tak da definitivno sem za obdavcitev lastnine, pac neka zmerna cifra, vsaj 0.5% letno na vrednost nepremicnin in podjetij, raje 1%. V zameno da ne obremenis prevec prebivalstva pa zmanjsas davek na place za ene 10% in bo mali clovek imel vec kot ima sedaj. Drzava bo dobila pa enako.

Tu gre po moje za blef. S temi ukrepi se je želelo zlasti povečati vrednost naložb in to so uspeli. Kot sem že enkrat napisal, če bi res želeli dvigniti potrošnjo, bi spustili tudi obresti na potrošniške kredite, kar pa niso. Poceni so samo hipotekarni krediti za nakup stanovanj in tudi zato so šle cene tako močno navzgor. Taka monetarna politika tudi ni reklama za trošenje, ampak velika reklama za investiranja. Sedaj bo udarila še visoka inflacija, tako da bodo prihranki in plače še bolj razvrednotene.

ubermensch ::

Valvoline je izjavil:

Zacetek kolapsa dolarja?
https://www.themoscowtimes.com/2021/06/...


To je nepomemben drobiž.

dexterboy ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/salv...

to zna biti še zanimivo, če Salvador nadomesti USD z BTC...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

D3m ::

Meeeeehh.

Evo nove EURO palete iz 6,10 EUR/kos (Februar 2021) danes 14,10 EUR/kos (brez DDV seveda) :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Malo sem šel čekirat, za koliko se pri nas prodajajo srebrne palice. Dejansko te pride 250g palica praktično 50% nad tržno vrednostjo, toliko pobere DDV in provizija. Pri tem da ob prodaji fašeš še eno provizijo. Me je kar minilo, da bi ob vsakem nakupu še 22% plačal državi.
Bom pa začel počasi zlato nabavljat po dollar cost averaging, redno od par plač recimo 10g palico. Da še malce razpršim vse skupaj. Za dodatek k penziji.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

dexterboy je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/salv...

to zna biti še zanimivo, če Salvador nadomesti USD z BTC...


Zakaj bi bilo zanimivo? Ljudje tam z razlogom nimajo bančnih računov, zakaj misliš da bi imeli wallet? Zakaj misliš, da bodo plačevali visoke provizije za transakcije? Da bodo čakali dve uri na transakcijo? Da ga bodo lahko uporabljali tam kjer ni internetne povezave?

Marketing predsednika, da privabi denar kriptašev. Na kratek rok dobra poteza. Na dolgega pa ni omembe vredna.

bobby ::

energetik je izjavil:

Malo sem šel čekirat, za koliko se pri nas prodajajo srebrne palice. Dejansko te pride 250g palica praktično 50% nad tržno vrednostjo, toliko pobere DDV in provizija. Pri tem da ob prodaji fašeš še eno provizijo. Me je kar minilo, da bi ob vsakem nakupu še 22% plačal državi.
Bom pa začel počasi zlato nabavljat po dollar cost averaging, redno od par plač recimo 10g palico. Da še malce razpršim vse skupaj. Za dodatek k penziji.


Kaj si pa procakoval?
Cena na Comexu pa cena v stacuni nikoli ne bo ista, ko je srebra dejansko v primankljaju. Spot price srebrnika je gladko okoli 33eur, 250g je cca 8 troy unč kar pa nanese,..

Lahko zlato, ampak ti povem, da ima srebro kar krepko vecji potencial od srebra zato je ddv irelevanten v primerjavi z brez ddvjnim (ce je to sploh beseda 😄) zlatom.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

m0LN4r ::

Zakaj ima srebro vecji potencial?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Ker je srebro trenutno nekje 50% pod prejšnjim ATH, zlato pa le nekih 8% nižje.
Je pa res, da boš pri zlatu ne plačaš ne DDV ne dobička pri prodaji.

m0LN4r ::

A to je po zakonu prinas tako, da na zlato ni DDVja? Butasto vprasam, ker potem grem gledat kako je tukaj s tem. Nikoli nisem pomislil na tak shady stuff.

energetik je izjavil:

Ker je srebro trenutno nekje 50% pod prejšnjim ATH, zlato pa le nekih 8% nižje.
Je pa res, da boš pri zlatu ne plačaš ne DDV ne dobička pri prodaji.
Kje to gledas?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Ja pri nas je tako po zakonu, kako je drugje, pa ne vem.
Glede na to, da je srebrna palica nekje 50% nad tržno, se zadeva verjetno ne splača. Ali "papirnato" srebro, imaš pa tudi tisto varianto, kjer kupiš srebrnike, ki so spravljeni v Švici v skladišču in zato ne plačaš DDV. Samo tisto je potem spet na zaupanje, ali so tvoji srebrniki res tam.
Meni je pri zlatu fora ravno to, da ga imaš pod fizično kontrolo, sicer imam raje v delnicah in kriptu.

m0LN4r je izjavil:

Kje to gledas?

https://www.tradingview.com/chart/



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

Jaz gledam na finanzen.de v CHF, mogoce malce druga slika za EU za alltime. Ker je bil tak extremen dvig par let nazaj, se mi zdi da bom jaz malo se pocakal.
Pred nakupom pa sel do banke ali pa je tu ene par zelo velikih in starih zlatarn s stoletno zgodovino.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Seveda je druga slika, če je v CHF.

showsover ::

😱 😱 😱 😱 😱 👎

To mi delaj (ne, ne zares), zdaj bo poleg jebenega krypta-30% še štala s fiatom-20%...

Ameriška inflacija maja petodstotna, najvišja po letu 2008

Awwww shittt...

Dronyx že dominira v debati...

F*ck the EU Topčider...

Nas še kar nap*zdujejo z 2,1 % Inflacija - letna stopnja rasti cen
Ne rabite več peletov in tega sranja, zdaj bo spet papir direkt aktualen...

E, najebali smo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Tudi meni se zdaj zdi, čeravno sem cepljen, da je covid-19 nateg...
Nategancija, pretveza, da centralne banke kao tiskajo te fiate in to, da ne bi crknilo vse skupaj...
Samo za to, da poženejo inflacijo v nebo, da nas oskubijo za naš prigaran dinar.
Najprej kripto, zdaj fiat, dajte vložit dinar nekam, makar v nepremičnine, bedaki.

Kruh bo do konca leta 100EUR za kg, mark my words!

The end is nigh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

J.McLane ::

showsover je izjavil:

😱 😱 😱 😱 😱 👎

To mi delaj (ne, ne zares), zdaj bo poleg jebenega krypta-30% še štala s fiatom-20%...

Ameriška inflacija maja petodstotna, najvišja po letu 2008

Awwww shittt...

Dronyx že dominira v debati...

F*ck the EU Topčider...

Nas še kar nap*zdujejo z 2,1 % Inflacija - letna stopnja rasti cen
Ne rabite več peletov in tega sranja, zdaj bo spet papir direkt aktualen...

E, najebali smo...


Zakaj bi ti najebal, če inštitucije ne priznavajo "realne" inflacije potem je odgovor jasen - vzemi kredit in si kaj kupi. Oh wait, a zato so vse naložbe v vseh oblikah tako napihnjene ...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

showsover ::

J.McLane je izjavil:

Zakaj bi ti najebal, če inštitucije ne priznavajo "realne" inflacije potem je odgovor jasen - vzemi kredit in si kaj kupi. Oh wait, a zato so vse naložbe v vseh oblikah tako napihnjene ...

😱 Nič, bom plačau Lepi Afni za en RJ... Sem šel pogledat, saj je luštna... Samo Lili Ž je bolj!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Tudi meni se zdaj zdi, čeravno sem cepljen, da je covid-19 nateg...
Nategancija, pretveza, da centralne banke kao tiskajo te fiate in to, da ne bi crknilo vse skupaj...
Samo za to, da poženejo inflacijo v nebo, da nas oskubijo za naš prigaran dinar.
Najprej kripto, zdaj fiat, dajte vložit dinar nekam, makar v nepremičnine, bedaki.

Kruh bo do konca leta 100EUR za kg, mark my words!

The end is nigh!

Ti namignem..
konec 2019 je imela amerika negativno rast.... Tiskane in izposojanje denarja so opravicevali da ni problema tud 200% dokler lahko placujemo obresti... potem je ta konec 2019 prisel hladen tus, in g4 2019 so razlagali covid...
in da cetrtega ceka americani skoraj verjetno ne bodo videli.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Mr.B je izjavil:

showsover je izjavil:

Tudi meni se zdaj zdi, čeravno sem cepljen, da je covid-19 nateg...
Nategancija, pretveza, da centralne banke kao tiskajo te fiate in to, da ne bi crknilo vse skupaj...
Samo za to, da poženejo inflacijo v nebo, da nas oskubijo za naš prigaran dinar.
Najprej kripto, zdaj fiat, dajte vložit dinar nekam, makar v nepremičnine, bedaki.

Kruh bo do konca leta 100EUR za kg, mark my words!

The end is nigh!

Ti namignem..
konec 2019 je imela amerika negativno rast.... Tiskane in izposojanje denarja so opravicevali da ni problema tud 200% dokler lahko placujemo obresti... potem je ta konec 2019 prisel hladen tus, in g4 2019 so razlagali covid...
in da cetrtega ceka americani skoraj verjetno ne bodo videli.

Kaj? Daj, čisto sem deprimiran danes, najprej začetek ameriške hiperinflacije, sledi evropska v 2-3 mesecih, Janshari brez pameti zasipuje JS, ki se itak brutalno masti od pofykanih pogodbenih covid dodatkov in to... Smo sicer nekaj dali, da se vozi gor in dol ob inflaciji, nekaj smo potrošili, še več bo treba, ta jebena inflacijska harpija bo z Bidnom in Janšfukijem vse skupaj zjebala. Pizda, treba je resen denar plasirat, pa smo že na kriptu popušili ene 30%, malo je še plusa, delnice so OK, zaenkrat, samo je treba naredi premike... Fuck, ker slabo mi rata.

Pa to je za popyzdit!

Pa jebal vas Janša in ECB in EU in Biden in COVID in vse to sranje, pyzduni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

dronyx ::

showsover je izjavil:

Dronyx že dominira v debati...

Spremljam stanje v ZDA in pravijo da je podobno kot v 70 letih. Skratka teh 5% je v bistvu nateg. Nekje sem prebral, da če bi danes računali v ZDA inflacijo tako, kot so jo v 70 letih, bi bila ta že višja od 10%. V EU ni nič drugače. Bust je tudi v tem, ker ljudje nimajo kam s prihranki na bankah, ker so povsod baloni in če (ko) to poči, bodo številni izgubili še precej več, kot če ne bi naredili nič.

Svetovni finančni in monetarni sistem ni tako kot nuklearna elektrarna, kjer so narejeni zelo natančni matematično fizikalni modeli in se jo da zelo natančno upravljati. Centralne banke takih modelov zanesljivo nimajo in tako natančno upravljanje tega sistema žal ni možno. Zato ni nikakršne garancije, da se tokratni poskus ne konča kot finančni Černobil. Jaz vidim meltdown. Globalni meltdown. Molite, da se motim, ker sicer...holy shit bo najbolj pogosto uporabljena grda besedna zveza!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

showsover ::

Daj tam onega alaina (men se zdi, da je sicer levičar) vprašaj, kako se je zahedgal za inflacijo, nekaj o neki bogatiji tam sanjata v tem času... A res ciglovje? Kredit ali gotovina? Mogoče več ciglovja, a?

dronyx ::

V ZDA je menda dobra investicija rabljeni avtomobili. Ti dobro pridobivajo na ceni. Škoda da sem prodal moj prvi Renault 5. :))

showsover ::

Daj ne bluzi, bom vlil po tleh bruhanco od stresa, ne hecam se.
Saj nekaj smo rešili, samo treba je več.
Ne moremo dat, da dnar gnije v inflaciji.
Fyck, če mene ne stisne infarkt še v tem tednu, pa tudi ne vem...
No, saj oporoka in to je razpucano, še življenjsko zavarovanje.
Mladine pa nič ne zanima trgovanje, ko si me tožil nekaj po Financah, kako da sem nevaren človek...

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

showsover je izjavil:

Tudi meni se zdaj zdi, čeravno sem cepljen, da je covid-19 nateg...
Nategancija, pretveza, da centralne banke kao tiskajo te fiate in to, da ne bi crknilo vse skupaj...
Samo za to, da poženejo inflacijo v nebo, da nas oskubijo za naš prigaran dinar.
Najprej kripto, zdaj fiat, dajte vložit dinar nekam, makar v nepremičnine, bedaki.

Kruh bo do konca leta 100EUR za kg, mark my words!

The end is nigh!

Ti namignem..
konec 2019 je imela amerika negativno rast.... Tiskane in izposojanje denarja so opravicevali da ni problema tud 200% dokler lahko placujemo obresti... potem je ta konec 2019 prisel hladen tus, in g4 2019 so razlagali covid...
in da cetrtega ceka americani skoraj verjetno ne bodo videli.

Kaj? Daj, čisto sem deprimiran danes, najprej začetek ameriške hiperinflacije, sledi evropska v 2-3 mesecih, Janshari brez pameti zasipuje JS, ki se itak brutalno masti od pofykanih pogodbenih covid dodatkov in to... Smo sicer nekaj dali, da se vozi gor in dol ob inflaciji, nekaj smo potrošili, še več bo treba, ta jebena inflacijska harpija bo z Bidnom in Janšfukijem vse skupaj zjebala. Pizda, treba je resen denar plasirat, pa smo že na kriptu popušili ene 30%, malo je še plusa, delnice so OK, zaenkrat, samo je treba naredi premike... Fuck, ker slabo mi rata.

Pa to je za popyzdit!

Pa jebal vas Janša in ECB in EU in Biden in COVID in vse to sranje, pyzduni!

Preden si investiral v kripto, si vsaj prestudiral osnove kako sistem deluje, ali si verjev slo tech kripto expertom, ki glede na graf slogajo bodoco gibanje... Inflacija je zaradi vseh teh cekov...V koncni fazi je us gospodarstvo bazirano na storitvah in zaoravljanje potrosnikov, zato pa imajo probleme...

showsover je izjavil:

Daj ne bluzi, bom vlil po tleh bruhanco od stresa, ne hecam se.
Saj nekaj smo rešili, samo treba je več.
Ne moremo dat, da dnar gnije v inflaciji.
Fyck, če mene ne stisne infarkt še v tem tednu, pa tudi ne vem...
No, saj oporoka in to je razpucano, še življenjsko zavarovanje.
Mladine pa nič ne zanima trgovanje, ko si me tožil nekaj po Financah, kako da sem nevaren človek...

Sej lahko investiras v marsikaj, ce imas denar v celoti placati kupnino stanovanja je to tudi dobra investicija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

No vrnimo se na temo.
Neizobrazeni, ok FB izobrazeni delajo WC paniko... realno pac je posledica inflacije v ameriki trumpove tarife. Nekateri resno mislite da bodo korporacije prejle izpad dobicka in prevzele teh 25% ?


PS : Najbolj zalostno je da so te tarife vsj 5x preniske da bi se korporacijam splacalo delati kje drugje kot v aziji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Preden si investiral v kripto, si vsaj prestudiral osnove kako sistem deluje, ali si verjev slo tech kripto expertom, ki glede na graf slogajo bodoco gibanje...

Spremljam CMC in kupujem dipe, normalno. Saj na nobenem trgu (in prihodnosti nasploh) ne moreš drugače kot šlogati, vprašanje je le, koliko uspešen si v predvidevanju vztrajnosti. Edina gotova investicija je sicer 'parcela', na pokopališču.

Mr.B, se zahvaljujem za tvojo skrb in kolikor vidim, iz nekod potegnjenih tvojih faktorjev in to. In tisto o cesti v Logatcu in gostilničarki. Kako naj rečem, da bom dovolj obziren - nič posebej novega ne prineseš v debato, da bi se komu splačalo ti odgovorjati nekaj dni kasneje, ko moment upade :-)

Invictus ::

dexterboy je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/salv...

to zna biti še zanimivo, če Salvador nadomesti USD z BTC...

Who the fuck is Salvador !?!?!?!

Nepomemben player...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Preden si investiral v kripto, si vsaj prestudiral osnove kako sistem deluje, ali si verjev slo tech kripto expertom, ki glede na graf slogajo bodoco gibanje...

Spremljam CMC in kupujem dipe, normalno. Saj na nobenem trgu (in prihodnosti nasploh) ne moreš drugače kot šlogati, vprašanje je le, koliko uspešen si v predvidevanju vztrajnosti. Edina gotova investicija je sicer 'parcela', na pokopališču.

Mr.B, se zahvaljujem za tvojo skrb in kolikor vidim, iz nekod potegnjenih tvojih faktorjev in to. In tisto o cesti v Logatcu in gostilničarki. Kako naj rečem, da bom dovolj obziren - nič posebej novega ne prineseš v debato, da bi se komu splačalo ti odgovorjati nekaj dni kasneje, ko moment upade :-)


Da ko FB/ WC papirno izobražen napiše :
To mi delaj (ne, ne zares), zdaj bo poleg jebenega krypta-30% še štala s fiatom-20%...

Ameriška inflacija maja petodstotna, najvišja po letu 2008

Awwww shittt...

Dronyx že dominira v debati...

F*ck the EU Topčider...

Nas še kar nap*zdujejo z 2,1 % Inflacija - letna stopnja rasti cen
Ne rabite več peletov in tega sranja, zdaj bo spet papir direkt aktualen...

Potem mu pa povem da je to zaradi Tarif ki so bile letos končno aktivirane, je pa znanstvena fantastika in ni čudno da pišeš tolikjo emoji-jev.
Veš ko gre rednek 21 januarja po enem six packu v Tesco kupit svojo zalogo metkov in plača 100$ se pogovarja s prodajalcem, Hi Trum, kako smo fuck China, China fuck-ju s 25% tarifami.
No ko taisti Rednek po devh pirih čez 3 mesece gre v teco po iste metke plača 125$ (no več), pa mu prodajalec reeč prekleta Kitajska. in rednek reče še rpramalo smo jih s tarifami, F.. China...
Relano pa je tako da so januarja dobile korporacije 25% tarife na določeno blago s kitajske, te korporacije so to nabile na končni izdelek, trgovina pa se tudi ni branila znižati svoj procent...

Mapak ja Rednek bo mislil da je višja cena zaradi prekeltew kitajske in ne zaradi Ameriških korporacija ki so izgubo profita prevalile na končnega potrošnika.
Potem pa taki kot ti pišete šloganje s kave gibanje infglacije, namesto nekaj čisto banalnega kot so aktivirane tarrife.

Ne ludno
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Potem pa taki kot ti pišete šloganje s kave gibanje infglacije, namesto nekaj čisto banalnega kot so aktivirane tarrife. Ne ludno

Glej, stari, plati inflacije ne bijem toliko jaz (no, me skrbi za naše prihranke, ki niso povsem pričakovani). To, kako ti previhariš inflacijska obdobja, je čisto tvoja stvar, me veseli, da si bogat, da ti inflacija ne škoduje, tudi jaz bi bil, pa žal nisem, pa res nisem med najbolj skromnimi, ne lokalno, ne v Sloveniji, ne v EU, ne globalno.

Ker pa ti dojemaš Probleme človeštva na slo-tech.com kot neko posebno kakovostno ekonomsko razpravo - pa tudi prav, mogoče se kdaj posvetuj z JPD, a? Mene ne zanimajo povodi za inflacijo, ker od tega ne pridobim direktno ničesar, če obstoječega portfelja ustrezno ne zavarujem. In ja, Mr.B, ne govorimo o jurčku ali dveh :-)

Še kakšna nejasnost, Mr.B, ki te tako skrbi za kakovost razprav na slo-tech.com?

PS: V katerem jeziku si ti to sploh napisal, mater, komaj zdaj vidim... Vse ok na tvoji strani? Saj te nisem želel toliko užaliti, da si zdaj ves trigeriran, res ne. Oprosti mi, sem samo redneck, ki ga skrbijo prihranki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

IgorCardanof ::

Težko razberem o čem Mr. B piše iz njegovih zmazkov. Ali piše da inflacije ni oziroma, da je v primerljivi vrednosti s prejšnjimi leti? Piše o tem, da je trenutna inflacija v mejah normale in da se nam ni treba ničesar bati?

@gtfo: Ne nisi edini. Dejansko nevem, če je zgornje svoje skropucalo pisal nad 3 promili alkoholiziranosti.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

showsover je izjavil:

Oprosti mi, sem samo redneck, ki ga skrbijo prihranki.

Vem, da ponovim, v tvojem svetu ni takšnih banalnih problemov, še enkrat prosim, oprosti mi.

IgorCardanof je izjavil:

Težko razberem o čem Mr. B piše iz njegovih zmazkov. Ali piše da inflacije ni oziroma, da je v primerljivi vrednosti s prejšnjimi leti? Piše o tem, da je trenutna inflacija v mejah normale in da se nam ni treba ničesar bati?

Ne vem, glej, bogat Mr.B zagotovo ne bo utrpel inflacije, tako ali drugače. Še profitiral bo, mi, navadni, pa ne bomo in paničarimo. Mr.B pa se zadovoljno smeje z novimi dolarji/euri v očeh. Glede besedila pa sklepam, da je to pisal v helikopterju s tistim swype keyboardom. In potem se zgraža nad uporabo 'paničnih' emotikonov, ker tule je namreč pričakoval samega dr. Mencingerja ali kaj, ne pa nekega redneckovskega in nepomembnega špekulantka z omejenim dojemanjem trga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

Veste kaj, ljudje izven slo-techa se sploh ne sekirajo, za njih gre zivljenje normalno naprej, so povsem sprosceni. Sluzba, mal po fasungo in domov relaksat.
Po mojem se prevec sekiramo in premalo uzivamo v zivljenju.

Ko sem se pogovarjal s sestro, mah kaki investiranje, skladi, kripto, zlato neki. Placa je, placa bo, penzija bo, kdo se bo tu sekiral (javni sektor), pac zivis in uzivas kolko ti placa dopusca.
Kaka inflacija neki, saj pa se bodo place temu primerno dvigovale v JS, stavke so na vsake tolko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

IgorCardanof je izjavil:

Težko razberem o čem Mr. B piše iz njegovih zmazkov. Ali piše da inflacije ni oziroma, da je v primerljivi vrednosti s prejšnjimi leti? Piše o tem, da je trenutna inflacija v mejah normale in da se nam ni treba ničesar bati?

@gtfo: Ne nisi edini. Dejansko nevem, če je zgornje svoje skropucalo pisal nad 3 promili alkoholiziranosti.

BS,
gtfo TRDI da je inflacija v Ameriki posledica njegovih bloden... Jaz pa trdim da je inflacija posledica da so lewtos aktivirali tarife, ki so bile prej v mirovanju. In da to se verjento mora nekje poszanti.. To da so nekateri analfabeti pač sospada s FB izobraženimi paničarji ki kupujejo WC papir.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Po drugi strani se pa jaz tu neki matram, pa delam 1 portfolio za delnice, 1 potrfolio za etf, kripto na vsake tolko, 40% v nepremicnino, naslednje leto se verjetno mal srebra al zlata. Zravn se vodim evidenco izdatkov, vsako leto gledam, ce najdem cenejsega ponudnika za kako storitev, zavarovanje.

Too much.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

m0LN4r je izjavil:

Veste kaj, ljudje izven slo-techa se sploh ne sekirajo, za njih gre zivljenje normalno naprej, so povsem sprosceni. Sluzba, mal po fasungo in domov relaksat.
Po mojem se prevec sekiramo in premalo uzivamo v zivljenju.

Ko sem se pogovarjal s sestro, mah kaki investiranje, skladi, kripto, zlato neki. Placa je, placa bo, penzija bo, kdo se bo tu sekiral (javni sektor), pac zivis in uzivas kolko ti placa dopusca.
Kaka inflacija neki, saj pa se bodo place temu primerno dvigovale v JS, stavke so na vsake tolko.

Ja, Mr.B se tudi ne obremenjuje, vendar on stvari pozna posebej podrobno. Torej je verjetna razlaga, da je že zahedgan ali pa tako bogat, da neka inflacija sploh ne skrbi. Upam, da se ni posrečil s helikopterjem, nič ne odpiše. Morda pa je poklical Damijana ali Mencingerja (ali oba) in se zdaj vsi posmehujejo nam, redneckom.

Mr.B je izjavil:

gtfo TRDI da je inflacija v Ameriki posledica njegovih bloden...

Resno, inflacija v ZDA posledica MOJIH bloden(j)? Resno? Pa jaz nisem pomemben, jaz se skušam ogniti inflaciji, ne jo ustvarjati. Je vse ok s teboj?

m0LN4r je izjavil:

Po drugi strani se pa jaz tu neki matram, pa delam 1 portfolio za delnice, 1 potrfolio za etf, kripto na vsake tolko, 40% v nepremicnino, naslednje leto se verjetno mal srebra al zlata. Zravn se vodim evidenco izdatkov, vsako leto gledam, ce najdem cenejsega ponudnika za kako storitev, zavarovanje.

Too much.

Wtf, ti si tudi redneck ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

Jaz se tudi nebi obremenjeval, ce bi nevem bil zaposlen na "obcini"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

Po drugi strani se pa jaz tu neki matram, pa delam 1 portfolio za delnice, 1 potrfolio za etf, kripto na vsake tolko, 40% v nepremicnino, naslednje leto se verjetno mal srebra al zlata. Zravn se vodim evidenco izdatkov, vsako leto gledam, ce najdem cenejsega ponudnika za kako storitev, zavarovanje.

Too much.
Ne boj se, vse ti bodo požrli. To je tudi cilj te komedije trenutno.

Na moji firmi denar dobesedno leti navzgor. Vsi se ga hočejo rešiti in robo naprej vplačati. Upam, da me trenutni višek denarja ne bo preveč bolel.

showsover ::

feryz je izjavil:

Ne boj se, vse ti bodo požrli. To je tudi cilj te komedije trenutno.

Na moji firmi denar dobesedno leti navzgor. Vsi se ga hočejo rešiti in robo naprej vplačati. Upam, da me trenutni višek denarja ne bo preveč bolel.

Feryz, ti izgledaš pameten človek, me je Mr.B zamenjal s kom pomembnim ali kaj?

Mr.B je izjavil:

gtfo TRDI da je inflacija v Ameriki posledica njegovih bloden... Jaz pa trdim da je inflacija posledica da so lewtos aktivirali tarife, ki so bile prej v mirovanju. In da to se verjento mora nekje poszanti.. To da so nekateri analfabeti pač sospada s FB izobraženimi paničarji ki kupujejo WC papir.


Hmm, WC papir, ok, sem dodal na nakupovalni listek, res je potrebno dokupiti, hvala.
(Ne bom 'risal' emotikonov, da te ne razburim še dodatno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

Edina gotova investicija je sicer 'parcela', na pokopališču.
To naceloma ni svoh ideja, ampak sem jo opustil, ker nevem kje bom umrl, pa takrat, ko bom umrl, bodo pokopalisca stvar preteklostii in elite. Nas normalne bodo sezgali, posuli po vetru ali spakirali v eno licno malo posodico.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

showsover je izjavil:

feryz je izjavil:

Ne boj se, vse ti bodo požrli. To je tudi cilj te komedije trenutno.

Na moji firmi denar dobesedno leti navzgor. Vsi se ga hočejo rešiti in robo naprej vplačati. Upam, da me trenutni višek denarja ne bo preveč bolel.

Feryz, ti izgledaš pameten človek, me je Mr.B zamenjal s kom pomembnim ali kaj?

Mr.B je izjavil:

gtfo TRDI da je inflacija v Ameriki posledica njegovih bloden... Jaz pa trdim da je inflacija posledica da so lewtos aktivirali tarife, ki so bile prej v mirovanju. In da to se verjento mora nekje poszanti.. To da so nekateri analfabeti pač sospada s FB izobraženimi paničarji ki kupujejo WC papir.


Hmm, WC papir, ok, sem dodal na nakupovalni listek, res je potrebno dokupiti, hvala.
(Ne bom 'risal' emotikonov, da te ne razburim še dodatno).

Urejeno
😱 😱 😱 😱 😱 👎

To mi delaj (ne, ne zares), zdaj bo poleg jebenega krypta-30% še štala s fiatom-20%...

Ameriška inflacija maja petodstotna, najvišja po letu 2008

Awwww shittt...

Dronyx že dominira v debati...

F*ck the EU Topčider...

Nas še kar nap*zdujejo z 2,1 % Inflacija - letna stopnja rasti cen
Ne rabite več peletov in tega sranja, zdaj bo spet papir direkt aktualen...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tabata ::

Jaz sem šel max v zlato, ker bo štruca kruha čez par let 1000€. Avti bojo lahko tudi čez en milijon!!!!!!

IgorCardanof ::

Po moje se splača sedaj kupit kako večjo stvari, ki si si jo želel. Če razmiljšaš recimo o nakupu avta, pomoje se ne splača preveč odlašat.

Mato989 ::

tabata je izjavil:

Jaz sem šel max v zlato, ker bo štruca kruha čez par let 1000€. Avti bojo lahko tudi čez en milijon!!!!!!


Pol je bolje da greš v AK47 in konzerve, ker če bo tako, se boš bal nest zlato kamorkoli =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

tabata je izjavil:

Jaz sem šel max v zlato, ker bo štruca kruha čez par let 1000€. Avti bojo lahko tudi čez en milijon!!!!!!
Potem ves, da je sedaj treba nabiviti psenico, mlin in naredit hitri tecaj za peka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Urejeno

Mr.B, dajva počasi, kaj te moti konkretno? In kaj je konkretno urejeno?

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Urejeno

Mr.B, dajva počasi, kaj te moti konkretno? In kaj je konkretno urejeno?

Fixed
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Zaradi mene, Mr.B.

Če nameravaš mene, starega deda, šolat, pa tudi prav :-)

Če te motijo pa emotikoni, ki si jih vajen iz facebooka ali od kod, pa me ignoriraj.

˙ᴉpnʇ ɐƃǝƃnɹp ɾɐʞᴉsɹɐɯ ǝš uᴉ ɐɹᴉdpod oʇ ɯoɔ˙ɥɔǝʇ-olS

Mr.B ::

showsover je izjavil:

😱 😱 😱 😱 😱 👎

To mi delaj (ne, ne zares), zdaj bo poleg jebenega krypta-30% še štala s fiatom-20%...

Ameriška inflacija maja petodstotna, najvišja po letu 2008

Awwww shittt...

Dronyx že dominira v debati...

F*ck the EU Topčider...

Nas še kar nap*zdujejo z 2,1 % Inflacija - letna stopnja rasti cen
Ne rabite več peletov in tega sranja, zdaj bo spet papir direkt aktualen...

E, najebali smo...

Da se ne boš sprenevedal kaj se dogaja s tvojimi emoji v Ameriki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Kaj se dogaja z moji emoji? A misliš s temi?

😱 'face screaming in fear' in
👎 'thumbs down'

Zakaj, hudiča, Mr.B, bi se moral jaz kaj pretvarjati?
Mislim, kaj želiš povedati, res ne vem.

Nekaj ti grem na živce, to razumem.
Menda zaradi facebooka.
Jaz, star ded, nimam facebook profila, žal.

Kaj te še muči, Mr.B? Rabiš še kak emotikon?
🤣 'rolling on the floor laughing'

¡ɹǝdnS ¿ɐƃǝɾu ɐz ɯǝlqoɹd ᴉu ɐɾᴉɔɐlɟuI ¿nɹᴉɯ ɯǝʌoƃǝɾu ʌ ᴉʇoɯ ɐƃ ɾɐʞ 'ɐɾq˙ɹW ɐƃǝšɐu ǝɯnzɐɹ opʞ ∀

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()
««
7 / 210
»»