» »

Orodje za 3d oblikovanje?

Orodje za 3d oblikovanje?

Dr X ::

Pozdravljeni!

NAmeravam se začeti ukvarjati s 3d oblikovanje, pa me zanima katero orodje mi priporočate za začetek.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

p.s.
Oblikovati nameravam predvsem stavbe.

barbarpapa1 ::

Pozdravljen

Za tovrstne podvige je potrebno imeti CAD programsko opremo. Ker je pa pojem CAD izredno širok, (oblikovanje organskih oblik, ind. design, gradbeništvo, strojništvo, elektrotehnika, elektronika itd...), je najbolje, da se ozreš po ti. arhitekturnih CAD programih, kot so:
ACAD-BAU
ACAD Arhitectural desktop
ARCHICAD
ALLPLAN
REVIT

Če pa boš zadeve samo oblikoval, pa si poglej Rhinoceros, Mayo, Alias.....pa na slovensko 3delavnico malo pokukaj, tam vedo več....


Pa fajn oblikovanje želim

LP

Jože

frenk ::

jest ti predlagam mayo ampak so povečini vsi vredu...najbol da najprej poiščeš tutoriale pa si najdeš unga k ti najbol ustreza in s tem tud program:)

CaqKa ::

jaz predlagam sketchup

damjo ::

Bojim se, da se boš moral odločit, zakaj boš potreboval 3D oblikovanje, sam sem preiskusil nekaj programov, a je izbira odvisna od tega, kaj potrebuješ.

CaqKa ::

meni se zdi sketchup odlično začetniško orodje sploh za škatlaste zadeve torej stavbe...
na sajtu imajo polno video tutorialov s katerimi stvar zaobvladaš po par potezah...
za fotorealizem pa zadevo še vedno lahko preneseš v 3ds in tam opremiš vse potrebno.. ali pa daš komu da ti naredi vse potrebno v kolikor sam nimaš tega znanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lap top za zahtevno uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
191918 (1601) SmeskoSnezak
»

Program za delanje 3D in navadnih animacij

Oddelek: Programska oprema
75348 (5145) Good Guy
»

3D program

Oddelek: Programska oprema
91367 (1152) Markus55
»

Freeware 3d software za modeliranje ?

Oddelek: Programska oprema
81944 (1834) Andruxa
»

Specialni video efekti

Oddelek: Programska oprema
61428 (1390) MihaFirst

Več podobnih tem