» »

Lap top za zahtevno uporabo

Lap top za zahtevno uporabo

axee ::

Foter rabi dober laptop za zahtevno uporabo, za risanje v avtocadu in še enih programih (imena ne vem)Pravi pa da potrebuje najmanj 250gb disk, 4gb rama in grafično z 512mb pomnilnika, 17inčen zaslon.

Ima gdo dober predlog kjer za svojo ceno dobiš res to, razni hp notebook workstationi so dragi ko hudič in za znamko se mi zdi brez veze plačevati.

jype ::

axee> razni hp notebook workstationi so dragi ko hudič in za znamko se mi zdi brez veze plačevati.

HP so eni najcenejših, pri katerih kvaliteta ni totalen podn (zgolj povprečen podn).

Se mi zdi.

axee ::

Potem sem pa samo pri napačnih ponudnikih gledu :D No pa ima gdo kakšen predlog?

Tam recimo c2d 2-2.5 ghz, 4gb rama, 250 gb diska, 17' zaslon in dobra grafična (512mb )

Gregor P ::

... predloga nimam, imaš pa tu za malo boljši vpogled na trg strnjeno izbiro med 17" prenosniki (lahko si pa seveda še malo bolj poljubno urediš filter zgoraj)
-> Geizhals
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

dzinks63 ::

Sam program stane dosti več kot prenosnik. Drugače, npr: Asus G71V, še boljše ThinkPad W700

Stark ::

jap Leponvo W700 bi znal biti kar prav za tvojega fotra...

solatko ::

Vzet mora fx kartico in je vprašanje kakšna bo cena.

bluefish ::

odvisno od zahtevnosti projektov.

axee ::

Ma meni se zdi da bi on tudi z 2.0 ghz in dvema giga rama isto naredu, pri njemu se pozna samo grafična

keba ::

pomnilnik se tudi pozna, pa še drag ni, okoli 50eur za 2gb rama!

Icematxyz ::

Pri grafični kartici pač glej, da ne bo kakšna igračarska not.

Ostalo pa je v bistvu precej lažje izbrati. Vsaj C2D procesor. Ni treba da je C2Q če se nebo delalo kakšnih prezentacij v 3D in renderiranja. Če pa se bo, pa več jeder ne škodi.

Pri ramih pa če imaš XP bi jaz za začetek uporabil 2GB če maš pa Visto pa pač malo več... Ker ga pač Vista ima rada. ;)

Ni pa potrebno z everskimi zneski pretiravati sedaj in misliti da se more nevem koliko denarja dati za laptop, ker bo pač Autocad na njem... Zaslon pomoje bolje če nima glosy premaza (subjektivno mnenje in naj kupec ocenisam kaj mu ugaja). Velikost zaslona: če je večji je bolje. Tako da ja vsaj 17 inch je dobra izbira.

Jux ::

HP 8520w z Nvidia Quadro (512mb rama), 250gb diska, 17" HD zaslonom in 4gb rama je cca 1.2k€.

To je pocen, prenosnik je na otip kakovosten edino zaslon nima ful širokih vidnih kotov. Priporočil sem ga tudi eni arhitekturni firmi - po pregledu ponudbe v slo mi je še najbolj padel v oči - in so zadovoljni z njim.

Ni pa to prenosnik v pravem pomenu besede, tehta prek 3kg.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

billy ::

Kateri 17" pa ni nad 3kg?

Icematxyz ::

Najtežje je pomoje najti prenosnike, ki nimajo igračarskih kartic.

Ker to kar močno zoži izbiro... Oziroma da se vzame prenosnik ki dopušča naknadno menjavo grafične kartice. Kako to pri prenosnikih deluje v praksi pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Ma ne vem če za Autocad res rabiš Quadro kartico. Za kakšen 3D program že, ne pa za Acad.
Never trust a computer you can't throw out a window

billy ::

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/in...

Nikjer se ne omenja grafična.

Icematxyz ::

Ma ne vem če za Autocad res rabiš Quadro kartico. Za kakšen 3D program že, ne pa za Acad.


Načeloma tudi to drži ja. Saj v mislih sem imel kakšno cenejšo različico profesionalne kartice. Če sploh obstaja cenejša različica.

Ampak ker je v naslovu teme zapisana besedica "zahtevno uporabo" potem bi skoraj lahko bila profesionalna grafična kartica pod to postavko primerna.

Ker "zahtevni uporabnik" bo slej ko prej posegel tudi po programu, ki ni namenjen 2D risanju. Vsaj ponavadi je tako. Tam pa ne škodi profesionalna kartica. Zaradi različno spisanih gonilnikov zna potem to igrati vlogo.

Jux ::

Za navaden, 2d ACAD, ne. Je pa v acadu supported quadro za 3d risanje. In tukaj niti niso toliko performanse kot je stabilnost delovanja.

Poleg tega pa ne pozabit, ACAD gre dostikrat z roko v roki s kakšnim 3D modeliranjem, tam pa Quadroti sedejo.

PS: ta quadro vgrajen v dotičnega HPja ni ravno najzmogljivejši, je pa še vedno quadro, ki pride s supportom s strani proizvajalca softwarea (autodesk, catia,... aktivno supportirajo delovanje njihovega softwarea z pro karticami ala quadro in fireGL).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Icematxyz ::

SmeskoSnezak ::

Hej, tisti Thinkpad W700 z grafično tablico pride komaj nasledno leto vun, kaj je z vami? =) Sicer pa ja, tudi zdajšni W700-ke brez Wacom grafične tablice vgrajene so dober nakup. Klikni
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za delanje 3D in navadnih animacij

Oddelek: Programska oprema
75266 (5063) Good Guy
»

3D program

Oddelek: Programska oprema
91334 (1119) Markus55
»

PC za AUTOCAD in risanje gradbenih načrtov--kaj priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
223483 (3010) LuiIII
»

Specialni video efekti

Oddelek: Programska oprema
61376 (1338) MihaFirst
»

Orodje za 3d oblikovanje?

Oddelek: Programska oprema
51123 (1038) CaqKa

Več podobnih tem