» »

Ljubljana - dobrodelnost

Ljubljana - dobrodelnost

GummyBear ::

V Ljubljani na kolodvorju čakaš bus, vlak, taxi, frenda, karkoli... nekaj čakaš in v tem času k tebi pride:

a) invalid na vozičku
b) po videzu sodeč brezdomec
c) nekdo, ki pobira prispevke za otroke s posebnimi potrebami

... in te prosi za 5 evrov. Koliko ste kaj dobrodelni? Kako reagirate v katerem primeru... boste dali teh 5 evrov ali zavrnili?

Podvprašanje: Ista situacija, samo ob predpostavki, da si že včeraj dal 5 evrov za otroke z downovim sindromom. Boste dali še enkrat (a,b,c)?

Nedasemiveč ::

Na ulici ne dam ničesar oziroma res izjemoma včasih kupim "kralji ulice" ali vržem kak evro, če kdo na kitaro zašpila.

Sedim na kavi/pivu na petkovšku pa mi v roku dveh ur pride 5 modelov fehtat za keš. Fuck that.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Vsak ki ima 5 min.

Enkrat bo samo en šel v poln "Falling Down" (film) način, potem bo pa spet krivo vse od kapitalizma do visokih temperatur.

sci3nc3 ::

Se je prejšnji teden k meni prifural en na vozičku, za povrh še z govornimi težavami, tako da sem ga komaj razumel. Dal sem mu tistih par evrov in mu zaželel lep dan. Vsake toliko časa dam komu, če kaže znake invalidnosti. Če zdrav prosi za neke dobrodelne namene, grem ponavadi kar mimo. Opažam pa, da ljudje večinoma zavračajo ali kar ignorirajo.

Problem tu je, ker v zameno ponujajo neuporabne stvari. Videl sem že razne voščilnice, pobarvanke ipd., s čimer si ne morem pomagat. Če bi mi ponujal recimo baterije ali slušalke bi se najbrš odzval bolj pogosto.

Kayzon ::

Nedasemiveč je izjavil:

Na ulici ne dam ničesar oziroma res izjemoma včasih kupim "kralji ulice" ali vržem kak evro, če kdo na kitaro zašpila.

Sedim na kavi/pivu na petkovšku pa mi v roku dveh ur pride 5 modelov fehtat za keš. Fuck that.


Nekaj let nazaj sem vedno kupoval revijo kralji ulice,potem sem pa zvedel da imajo stanovanja nova v zalogu pa obleke nove dobivajo,delat pa noben noce ceprav so se zmozni tega. Od takrat pac ne dajem vec,ko jih jebe po domace povedano.

Hangman ::

Pri kraljih ulice sem se zmeraj spraševal, če nimajo ničesar, zakaj vztrajajo v Ljubljani, ki je najdražje slovensko mesto? In po mojih izkušnjah so ljubljančani straight-on, levo ali desno ne vidijo. Zakaj brezdomec ne gre v neko manjše in posledično cenejše mesto, kjer so tudi prebivalci bolj gostoljubni?

tikitoki ::

Od kje tebi ideja, da je brezdomcu na vasi lazje?

A110 ::

Če dam dam sam od sebe. Tisti, ki pridejo do mene in fehtajo za denat, takim ne dam niti centa. Saj večinoma so vedno enaki ki prosijo za drobiž

Ben Dover ::

Dam jim samo kupljeno hrano, če čakajo pred trgovino recimo. Denarja pa ne dam, ker gre vse v alko ali pa pobere gazda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

UganiKdo ::

Kayzon je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Na ulici ne dam ničesar oziroma res izjemoma včasih kupim "kralji ulice" ali vržem kak evro, če kdo na kitaro zašpila.

Sedim na kavi/pivu na petkovšku pa mi v roku dveh ur pride 5 modelov fehtat za keš. Fuck that.


Nekaj let nazaj sem vedno kupoval revijo kralji ulice,potem sem pa zvedel da imajo stanovanja nova v zalogu pa obleke nove dobivajo,delat pa noben noce ceprav so se zmozni tega. Od takrat pac ne dajem vec,ko jih jebe po domace povedano.


Kje si to izvedel? Na FB?

Magic1 ::

Eden na našemu koncu "prodaja" kralje ulic že leta. Zadnjič sem ga videl, da se je po "šihtu" odpeljal s kabriotom. Ni bil glih nov, sam kanta za klošarja pa ziher ne.
Magic

koyotee ::

Ne dam nobenemu na ulici ker:
https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nedasemiveč ::

koyotee je izjavil:

Ne dam nobenemu na ulici ker:
https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...


Uff ja, na tale seznam sem tudi jaz naletel že nekaj let nazaj (verjetno ravno okoli 2017). Me je ženska še napizdila zakaj ne darujem 8-)

ajdov2 ::

ne dam nič, to so ponavadi poklicni berači

kdor nima, si naj uredi socialno pomoč pa te fore in bo lahko relativno lepo živel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov2 ()

mojsterleo ::

Magic1 je izjavil:

Eden na našemu koncu "prodaja" kralje ulic že leta. Zadnjič sem ga videl, da se je po "šihtu" odpeljal s kabriotom. Ni bil glih nov, sam kanta za klošarja pa ziher ne.

Kraljev ulice ne prodajajo samo klošarji. Maš tudi prostovoljce, brezposelne in folk, ki nima kaj bolj pametnega za počet.

fikus_ ::

koyotee je izjavil:

Ne dam nobenemu na ulici ker:
https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...


Zbiralci prostovoljnih prispevkov za društva in podobno morajo imeti izkaznico, jo morajo paokazatda s tem potrdijo za koga zbirajo. Če ste v dvomih, vzamite telefon v roke in se delajte, da kličete policijo, samo kakšna beseda policija vmes, ko govorite. Če je ta pravi, bo ostal, če je pa ta "pravi", ga bo hitro podurhal.

Lonsarg ::

Manj ko boste dajali na ulici manj bo zadeva profitabilna in manj bo tega na ulicah. Pac ponudba povprasevanje. Zato seveda skrbim da je povprasevanje cim manjse in ne dajem.

jshadlsa232 ::

Hangman je izjavil:

Pri kraljih ulice sem se zmeraj spraševal, če nimajo ničesar, zakaj vztrajajo v Ljubljani, ki je najdražje slovensko mesto? In po mojih izkušnjah so ljubljančani straight-on, levo ali desno ne vidijo. Zakaj brezdomec ne gre v neko manjše in posledično cenejše mesto, kjer so tudi prebivalci bolj gostoljubni?

Vec folka = vec moznosti za free monies

mn ::

> Zbiralci prostovoljnih prispevkov za društva in podobno morajo imeti izkaznico, jo morajo paokazatda s tem potrdijo za koga zbirajo.

Kaj ni prepovedano zbiranje denarja na ulici?

Kakorkoli, jaz sem vedno rekel naj mi dajo TRR od društva pa bom nakazal. Pri teh uličnih pobiralcih se še ni naredilo da bi bilo to možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

hipertija ::

Ne darujem ničesar, niti na trr niti na roko. Na kramarskih sejmih, po ulicah itd. imaš teh romunov, romov itd. ki jih že na daleč prepoznaš na tisoče. V Ljubljani bi morda dal kakšnemu "našemu" kaj za pod zob, ali pa kak pirček, če bi ravno nesel six packa iz trgovine...
Igram pa na dobrodelnih koncertih vsak december in tekom leta, če le imamo čas. Ni mi problema dati nekaj, če nekdo vsaj pokaže nekaj interesa in da vidiš, da dejansko denar zbirajo srčni ljudje.

Se spomnim da je nekoč nek svobodni umetnik prosil za denar pred lidlom in mi v zameno za 5-10€ dal cd ploščo, ki niti ni imela tako slabe glasbe - njegove avtorske. Če bi ga srečal, bi mu zagotovo še pristavil nekaj.
Prekle za kurnk

Miki N ::

Počasi bodo res morali razmisliti o elektroniki ali celo kriptu - sicer zna opoldanska literca postati le oddaljen sen! Dejansko se pogosto sploh več ne zlažem, ko rečem, da drobiža ni sploh! Ironija pa je... da se počutim bistveno slabše kot prej, ko sem se. Psiha je čudna stvar. :|

sci3nc3 ::

Najboljši so pa tisti: Nimate 5 evrov? Kaj pa 3 evre ali pa vsaj kakšen evro, lepo prosim...

Enim kar ne potegne, da ni problem v znesku, ampak v tem, da kdo preprosto noče dat. Tudi po 3 evre se počasi nabere lep znesek.

MIHAc27 ::

Sem že dal 2€ za 'bencin'.. model je zavil direkt v kazino.
Pa 5€ 'Gluhonemim' mi je bilo prec čudno, ko je kar v žep dal. Kasneje izvedel, da so to itak prevarantje.

Pa enkrat so ene prodajale srečke za 5€ pod pretvezo rdečih noskov ali nekaj podobnega. Vsaka zadane pa en obesek za 20c.

Kupim Kralja ulice več ali manj od istega prodajalca. Drugim pa ne dajem več, nisem toliko premožen, da bi razdajal.

(Pa še pred lokalnim Mercatorjem, kjer se kar zbira brezdomcev in podobnih, je polno nesnage vedno. Polno piksen pira, čikov) če ne morejo niti za sabo pospravit, jim raje ne dam.

svecka ::

več kot dajate denarja tem lopovom, več jih bo. to so vsi organizirani v kriminalni družbi k se selijo iz države v državo

sass628 ::

Ne dam ničesar, razlogov je več:

a) Sem videl kako pripelje in odpelje modela na vozičku pred trgovino

b) V dopoldanskem času model prosi pred trgovino v Ljubljani, isti dan ga vidim kako prosi pred drugo trgovino v Kranju v popoldanskem času.

c)Ko dejansko nisem imel gotovine pri sebi in jim lepo povem da nimam postanejo takoj nesramni, arogantni.

d)Večina njih je zmožnih delat ampak se jim ne da. Prejme pa socialno + dodatke + kar naprosi in ima na koncu meseca več kot jaz. Realno bi men moral dat 5 eur:)):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

Ben Dover ::

Prijatelj je nekoč sklepal naročniške pogodbe za Tušmobil v trgovini, prek študenta. Veliko je debatiral z lokalnim klošarjem pred trgovino, ko je hodil na čik pavze. Sta računala koliko kdo zasluži in prišla do zaključka, da se bolj splača bit klošar. :))

residual ::

Videl v centru en primer:

klošar fehta na ulici nekoga za par evrov. Žel tip ni imel nič keša v denarnici pa je rekel pridi z mano do bankomata.
Dvignil je 20 evrov in mu jih dal. Priznam, da še nisem še videl bolj srečnega človeka kot je bil on takrat .. obraz mu je žarel.
Sem mislil da bo takoj šel v trgovino po pijačo, pa sem kasneje videl v loteriji, ko je kupil komplet hitrih srečk in jih pred vrati praskal ;)

koyotee ::

Take naj posljejo jarke kopat za drugi tir!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vnetidebater ::

Magic1 je izjavil:

Eden na našemu koncu "prodaja" kralje ulic že leta. Zadnjič sem ga videl, da se je po "šihtu" odpeljal s kabriotom. Ni bil glih nov, sam kanta za klošarja pa ziher ne.


lahko da ga je kupil dokler je še imel službo, kasneje pa je bankrotiral?

sass628 je izjavil:


c)Ko dejansko nisem imel gotovine pri sebi in jim lepo povem da nimam postanejo takoj nesramni, arogantni.


jap, najbrž si mislijo da povprečen človek nosi s sabo v denarnici vedno vsaj 100 € gotovine.

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

Ne dam nič na ulici ,ker to gre vse za drogo + pijačo izjemoma kje v tujini dam glazbenikom čeprav je tu tud možno ,da si bo šel po špilu CrystalMeth kupit.
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44247540 (34762) jype
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512573 (9646) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367604 (6456) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385136 (3901) Mipe
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868306 (6088) moonjah

Več podobnih tem