» »

Zlomili AirTag

Zlomili AirTag

Slo-Tech - Nemški računalniški strokovnjak Thomas Roth (Stack Smashing) je uspel zlomiti Applov AirTag, se je pohvalil na Twitterju. Naložitev nove kode (reflashing) na mikrokrmilnik v napravi je zadoščala, da je uspel spremeniti prednastavljen URL za Lost Mode na poljubno povezavo. AirTag sicer kliče storitev Find My, ki omogoča lociranje izgubljene Applove naprave. S spremembo pa lahko odpre tudi kaj drugega.

Applov AirTag je na voljo dober teden dni. Že v tem času so ga uporabniki uspeli predelati v tanko kartico in uporabiti za sledenje. Sedaj pa je še jailbroken, saj je moč spremeniti njegov NFC URL. AirTag je naprava, ki deluje kot pomočnik pri iskanju ključev in podobnih predmetov. AirTag uporablja omrežje Find My, je pa združljiv z iphoni in ipadi z iOS 14.5 ali novejšim. AirTag pride prav, ko pogrešimo predmet, kamor je pritrjen. AirTag lahko oddaljeno prosimo, da kaj zaigra. AirTag se javlja prek Find My, in sicer tako, da anonimno izkorišča katerokoli drugo iOS napravo v bližini, ne nujno od lastnika.

Za zdaj še ni jasno, kakšne posledice bo imel zlom AirTaga v dejanski uporabi. Pričakovati je, da bo Apple v naslednjih verzijah zaklenil firmware.

24 komentarjev

Furbo ::

Oslarija, ki je prišla v medije samo zato, ker na gadgetu piše Apple.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Egidij88 ::

V potovalki ali nahrbtniku je ponavadi prav namensko nekje par črt, kamor zapišeš ime, priimek, telefonsko, mail...

kronik ::

"Identična" zadeva obstaja na trgu že od leta 2014 (Filo tag).

Rias Gremory ::

Toj pa ta Apple "kvaliteta".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

borisk ::

bistvena lastnost ki ločuje airtag je tole:

AirTag se javlja prek Find My, in sicer tako, da anonimno izkorišča katerokoli drugo iOS napravo v bližini, ne nujno od lastnika.


ker so iphoni vsepovsod, je kar na enkrat zelo dobra pokritost lokacij, če ti kdo mazne kaj takega, ga po možnosti izda njegov lastni iphone..

WhiteAngel ::

borisk je izjavil:

bistvena lastnost ki ločuje airtag je tole:

AirTag se javlja prek Find My, in sicer tako, da anonimno izkorišča katerokoli drugo iOS napravo v bližini, ne nujno od lastnika.


ker so iphoni vsepovsod, je kar na enkrat zelo dobra pokritost lokacij, če ti kdo mazne kaj takega, ga po možnosti izda njegov lastni iphone..


Hm... ravno to me skrbi. Takale okužena naprava je idealen backdoor, da ownaš vse iPhone v dosegu. Samo še en lokalen exploit rabiš.

JanBrezov ::

WhiteAngel je izjavil:

borisk je izjavil:

bistvena lastnost ki ločuje airtag je tole:

AirTag se javlja prek Find My, in sicer tako, da anonimno izkorišča katerokoli drugo iOS napravo v bližini, ne nujno od lastnika.


ker so iphoni vsepovsod, je kar na enkrat zelo dobra pokritost lokacij, če ti kdo mazne kaj takega, ga po možnosti izda njegov lastni iphone..


Hm... ravno to me skrbi. Takale okužena naprava je idealen backdoor, da ownaš vse iPhone v dosegu. Samo še en lokalen exploit rabiš.

Okuženost AirTag-a nima veze, če iPhone ni ranljiv na to okužbo. Če iPhone je ranljiv, potem ga lahko okužiš brez AirTag-a z vsako drugo napravo in je problem bistveno večji.

WhiteAngel ::

JanBrezov je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

borisk je izjavil:

bistvena lastnost ki ločuje airtag je tole:

AirTag se javlja prek Find My, in sicer tako, da anonimno izkorišča katerokoli drugo iOS napravo v bližini, ne nujno od lastnika.


ker so iphoni vsepovsod, je kar na enkrat zelo dobra pokritost lokacij, če ti kdo mazne kaj takega, ga po možnosti izda njegov lastni iphone..


Hm... ravno to me skrbi. Takale okužena naprava je idealen backdoor, da ownaš vse iPhone v dosegu. Samo še en lokalen exploit rabiš.

Okuženost AirTag-a nima veze, če iPhone ni ranljiv na to okužbo. Če iPhone je ranljiv, potem ga lahko okužiš brez AirTag-a z vsako drugo napravo in je problem bistveno večji.


Sem mislil, da so AirTagi whitelistani in lahko počnejo nekaj več z iPhoni? Ali Apple samo objavi seznam mac naslovov izgubljenih AirTagov in če ga kateri iPhone sreča, to sporoči centrali?

carota ::

Egidij88 je izjavil:

V potovalki ali nahrbtniku je ponavadi prav namensko nekje par črt, kamor zapišeš ime, priimek, telefonsko, mail...

Tudi na ključe od hiše bi prišlo prav imet napisan naslov in na ključih od avta tablico. :D

Ne vem pa zakaj niso namesto "Air Tag" zadeve poimenovali na "iLost". :D

no comment ::

AirTag sicer kliče storitev Find My, ki omogoča lociranje izgubljene Applove naprave. S spremembo pa lahko odpre tudi kaj drugega.


Je pisec novice siguren, da _AirTag_ kliče storitev Find My? S čim? A so AirTage tudi cepili s 5G cepivi?

Nekako je bolj logično, da _iPhone_ kliče Find My, ko naleti na AirTag. Me pa zanima zakaj je nujno (če sploh je?), da AirTag nosi info o URL-ju za izgubljene naprave? In ali Apple lahko detektira zlomljene AirTage?

Zgodovina sprememb…

no comment ::

no comment je izjavil:

Me pa zanima zakaj je nujno (če sploh je?), da AirTag nosi info o URL-ju za izgubljene naprave?

Verjetno zaradi tega, da non-iOS naprave (ki nimajo pojma kaj AirTag sploh je) lahko "prijavijo" izgubljen AirTag.

V takem primeru zlomljen AirTag postane enako nevaren kot phishing QR koda.

bosmla ::

To pa da ima Appl svoj lasten "internet" na racun uporabnikov pa nikogar ne moti? Torej iOS naprave se med sabo veselo pogovarjajo brez vednosti uporabnika! Tisti, ki ima pri Applu dostop do tega omrezja se pa more pocutit kot jabolcni bog...

borisk ::

Vem da je neumen odgovor, ampak to delajo vsi, samo pri aplu imajo uporabniki še nekaj od tega...

Egidij88 ::

carota je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

V potovalki ali nahrbtniku je ponavadi prav namensko nekje par črt, kamor zapišeš ime, priimek, telefonsko, mail...

Tudi na ključe od hiše bi prišlo prav imet napisan naslov in na ključih od avta tablico. :D

Ne vem pa zakaj niso namesto "Air Tag" zadeve poimenovali na "iLost". :D


Lahko pa zapišeš telefonsko številko. Vsaj meni osebno ko furam minimalističen style mi pa itak razni obeski odpadejo. Denarnica je slim ali pa zgolj osebna in bančna, ključ od avta pa brez obeska.

Uglavnem zdaj bo cela poplava teh airtagov, v realnosti pa skoraj noben tega nikoli ne bo rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

dexterboy ::

Ker vse to kao zares rabimo... đizs, kdaj bo naprava, ki bo znala poiskati izgubljene možgane?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Phantomeye ::

Glede na komentarje je očitno apple uspel nekatere prepričati, da je to nekaj novega. Pa ni.


(ne vem katera firma je prva začela s tem, ampak dokler izgubljeni tagi niso mogli poklicati domov preko kake druge naprave, je bila precej neuporabna).

no comment ::

Phantomeye je izjavil:

Glede na komentarje je očitno apple uspel nekatere prepričati, da je to nekaj novega.

Dej, citiraj en tak komentar.

MrStein ::

Phantomeye je izjavil:

Glede na komentarje je očitno apple uspel nekatere prepričati, da je to nekaj novega. Pa ni.


(ne vem katera firma je prva začela s tem, ampak dokler izgubljeni tagi niso mogli poklicati domov preko kake druge naprave, je bila precej neuporabna).

Kaj zdaj? Je novo ali ni?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Step2en Wolf ::

borisk je izjavil:

bistvena lastnost ki ločuje airtag je tole:

AirTag se javlja prek Find My, in sicer tako, da anonimno izkorišča katerokoli drugo iOS napravo v bližini, ne nujno od lastnika.


ker so iphoni vsepovsod, je kar na enkrat zelo dobra pokritost lokacij, če ti kdo mazne kaj takega, ga po možnosti izda njegov lastni iphone..

Ni vezano na iOS.
NFC tudi preko Androidnih napravic špeca naprej.

hojnikb ::

kronik je izjavil:

"Identična" zadeva obstaja na trgu že od leta 2014 (Filo tag).

Seveda. Ampak nobena od teh resitev ni mela Find My omrezja, ker zadeva dejansko rata uporabna za trackanje
#brezpodpisa

BlaY0 ::

A je to kej drgač kot https://chipolo.net/ iz leta 2013? Ne štekam kako bi lahko bil Find My bolj uporaben od katerekoli druge variante backend omrežja?

Je pa res zanimivo kako folk takoj "kupi" vsako stvar, samo da ikonca od aplikacije kul zgleda. Zanimivo je tudi kako se je folk privadil na default iPhone zvonjenje... zgleda kot da je "hardcoded" in se ga ne da zamenjat :))

GupeM ::

BlaY0 je izjavil:

A je to kej drgač kot https://chipolo.net/ iz leta 2013? Ne štekam kako bi lahko bil Find My bolj uporaben od katerekoli druge variante backend omrežja?

Je drugače. Find My je bolj uporaben zato, ker dela na vseh iPhoneih in iPadih, brez da bi nameščal kakšno aplikacijo. Oz dela na vseh, ki imajo verzijo višjo od "14.nevemkoliko".

Chipolo tega ni znal. Zna pa po novem uporabljati tudi Find My. Če/ko se pojavi naprava, ki bi znala izkoriščati tako vse iPhone, kot vse Androide, ne da bi bilo treba posebej naložit kakšne appe, bo pa zadeva res lahko zelo, zelo uporabna.

BlaY0 je izjavil:

Zanimivo je tudi kako se je folk privadil na default iPhone zvonjenje... zgleda kot da je "hardcoded" in se ga ne da zamenjat :))

Jaz že dolgo ne menjam več melodij zvonjenja. Tisto kar je po defaultu, tisto pustim. Namen zvonjenja je, da te obvesti, da se nekaj dogaja. Ne da se lepo sliši. Ko sem bil še neumen mulc sem imel Sweet child o mine za zvonjenje. Potem sem pa divje iskal svoj telefon, ko je bil komad po radiu. Še zdaj, po več kot 10 letih včasih trznem, če kje nenadejano zaslišim Sweet child o mine.

adnja leta imam pa tako ali tako ves čas potiho, samo na vibra + povezava z uro. Na uro grejo pa samo "pomembni" appi. Klici, SMS, Viber, ... Potem se pa počasi konča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BlaY0 ::

GupeM je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A je to kej drgač kot https://chipolo.net/ iz leta 2013? Ne štekam kako bi lahko bil Find My bolj uporaben od katerekoli druge variante backend omrežja?

Je drugače. Find My je bolj uporaben zato, ker dela na vseh iPhoneih in iPadih, brez da bi nameščal kakšno aplikacijo. Oz dela na vseh, ki imajo verzijo višjo od "14.nevemkoliko".

Chipolo tega ni znal. Zna pa po novem uporabljati tudi Find My. Če/ko se pojavi naprava, ki bi znala izkoriščati tako vse iPhone, kot vse Androide, ne da bi bilo treba posebej naložit kakšne appe, bo pa zadeva res lahko zelo, zelo uporabna.


Kdo ti je kriv da imaš iPhone, ki po 8 letih reinventa kolo...

Čipolo je to vse znal, samo iPhone tega ni znal oziroma "ni hotel znati" leta 2013, zdaj so pa reinventali kolo in je kao vse drugače. Pa aplikacijo so dali v FW, kot je Notepad v Windowsih že od pamtiveka... big deal.

Poleg tega kaj imaš tukaj toliko za izkoriščat? A vsak dan 3x telefon izgubiš? No mogoče imaš prav, lastniki iPhonov so precej dovzetni do takih mishapov...

GupeM je izjavil:


BlaY0 je izjavil:

Zanimivo je tudi kako se je folk privadil na default iPhone zvonjenje... zgleda kot da je "hardcoded" in se ga ne da zamenjat :))

Jaz že dolgo ne menjam več melodij zvonjenja. Tisto kar je po defaultu, tisto pustim. Namen zvonjenja je, da te obvesti, da se nekaj dogaja. Ne da se lepo sliši. Ko sem bil še neumen mulc sem imel Sweet child o mine za zvonjenje. Potem sem pa divje iskal svoj telefon, ko je bil komad po radiu. Še zdaj, po več kot 10 letih včasih trznem, če kje nenadejano zaslišim Sweet child o mine.


Klasični uporabniki iPhona... ko nekje zazvoni, nihče ne ve komu zvoni, ker imajo vsi tisti bedni default ringtone, 90% iPhone uporabnikov pa itak ne zna nastavit svojega. Jaz tudi ne menjam vsak dan. In fact zamenjam samo enkrat, ko si nastavim svoj "signature" ringtone, ki ga nihče drug nima...

GupeM je izjavil:


adnja leta imam pa tako ali tako ves čas potiho, samo na vibra + povezava z uro. Na uro grejo pa samo "pomembni" appi. Klici, SMS, Viber, ... Potem se pa počasi konča.


Ful dobr. Se pravi rabiš še uro zraven. 1.000 EUR, pa lahko že skoraj funkcioniraš kot pred 20 let z Nokio, s tem da si takrat zadevo polnil 1x na 14 dni, danes pa iPhone in iWatch praktično že skoraj 2x dnevno.

A ima Find My opcijo, da sam sebe poiščeš, če zabluziš? To bi po moje lastnikom iPhonov najbolj prav prišlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

GupeM ::

BlaY0 je izjavil:

Kdo ti je kriv da imaš iPhone, ki po 8 letih reinventa kolo...

Čipolo je to vse znal, samo iPhone tega ni znal oziroma "ni hotel znati" leta 2013, zdaj so pa reinventali kolo in je kao vse drugače. Pa aplikacijo so dali v FW, kot je Notepad v Windowsih že od pamtiveka... big deal.

Poleg tega kaj imaš tukaj toliko za izkoriščat? A vsak dan 3x telefon izgubiš? No mogoče imaš prav, lastniki iPhonov so precej dovzetni do takih mishapov...

Ne, iPhonea nimam in ga nikoli nisem imel. Niti iPada. Sem že nekaj let na Nexusih in Pixlih, pred tem sem imel HTC in Xperio, kar se tiče smart phoneov. Pa Nokio N70, če to šteješ pod smart phone, saj je imela Symbian.

In ne, Chipolo tega ni znal. Recimo, da izgubiš ključe, na katerih je Chipolo. Če so v dosegu tvojega telefona, jih boš našel. To zna tudi AirTag. Težava nastane, ko niso v dosegu tvojega telefona. Recimo, da jih izgubiš v baru.

Če imaš srečo, da pride v ta bar nekdo z nameščeno Chipolo aplikacijo, jih boš lahko našel. Ampak ima premalo ljudi nameščeno Chipolo aplikacijo. Če je na ključih AirTag, lahko pride v ta bar kdorkoli z iPhoneom ali iPadom, pa jih boš našel. Teh je pa precej več kot uporabnikov z nameščeno Chipolo aplikacijo.

Odkar Chopolo podpira Find My, so si precej povečali uporabnost.

In res ne štekaš poante Chipola oz AirTaga. To ni za iskanje izgubljenega telefona, ampak za iskanje drugih izgubljenih stvari. Nenazadnje daš lahko AirTag/Chipolo na kolo. Če si ga kdo "sposodi" da pride na drugo stran Ljubljane, ga boš našel, ker boš preko drugih uporabnikov iPhonea dobil lokacijo.

BlaY0 je izjavil:

Klasični uporabniki iPhona... ko nekje zazvoni, nihče ne ve komu zvoni, ker imajo vsi tisti bedni default ringtone, 90% iPhone uporabnikov pa itak ne zna nastavit svojega. Jaz tudi ne menjam vsak dan. In fact zamenjam samo enkrat, ko si nastavim svoj "signature" ringtone, ki ga nihče drug nima...


Naj ponovim. Nikoli nisem uporabljal iPhone in ga zaenkrat še ne bom, ker mi je Android bolj pri srcu. Pa kaj če je beden ringtone? Saj ga nimaš zato, da ga poslušaš. Imaš ga zato, da te opozori, da te nekdo kliče.

BlaY0 je izjavil:

Ful dobr. Se pravi rabiš še uro zraven. 1.000 EUR, pa lahko že skoraj funkcioniraš kot pred 20 let z Nokio, s tem da si takrat zadevo polnil 1x na 14 dni, danes pa iPhone in iWatch praktično že skoraj 2x dnevno.

A ima Find My opcijo, da sam sebe poiščeš, če zabluziš? To bi po moje lastnikom iPhonov najbolj prav prišlo...

Spet ne razumeš. Že preden sem imel uro, sem pogosto imel telefon na vibra. Zakaj bi rabil zvonenje, če pa imam telefon v pisarni na mizi? Če me kdo kliče, je že vibra dovolj glasen, poleg tega se še ekran prižge takrat. Ko imam telefon v žepu pa tudi čutim vibra.

Odkar imam uro, pa ga na glas sploh ne dajem, saj mi poleg telefona zavibrira tudi ura, ki pa ni Apple Watch, ampak Garmin, tako da z battery lifeom nimam problemov.

In ne, nobena Nokia ni zdržala 14 dni, če si jo le kaj uporabljal. Že en teden je bil veliko. Sem jih imel in uporabljal, tako da ne nabijaj.

Ja, če si jo nafilal in v 14 dneh niti pogledal, potem je pa res zdržala 14 dni. Pod pogojem, da si imel ves čas dober signal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zlomili AirTag

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
249739 (4613) GupeM
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7919689 (14269) Step2en Wolf
»

WWDC 2019: Applove novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12324583 (19096) s1m0n
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2911956 (9493) hojnikb
»

V končni verziji iOS 7 najdeni že dve luknji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2312600 (8883) driver_x

Več podobnih tem