» »

Backup software za en diskič

Backup software za en diskič

Meizu ::

Dober dan,

prišel sem do ugotovitve, da dynamic disk preko Windows disk managerja (Raid 1) ne pije vode in povzroča več škode kot koristi. Npr. to, da se diski resynchajo vsake 5 min, zaradi česar vrtijo diski v prazno tudi cel dan če je potrebno.

Rabil pa bi vseeno en backup software. Imam torej dva identična 4TB diska v eni mašini in bi želel tadrug disk uporabit kot backup za prvega. So kakšne ideje kako lahko uredim tole? Mehanskemu raidu bi se izogibal.

antrim ::

Meizu je izjavil:

Dober dan,

prišel sem do ugotovitve, da dynamic disk preko Windows disk managerja (Raid 1) ne pije vode in povzroča več škode kot koristi. ...


Resno? Zato, ker dela to kar mora povzroča škodo? Svašta. RAID (karkšenkoli) NI backup. Resen backup tudi ni na disku v mašini. Daj disk v zunanje ohišje in uporabi npr. Veeam Agent.

Meizu ::

Ne rabim ekstra nasvetov kaj je backup in kaj ni. Te filozofije sem že dal skozi. Želim software, ki bo aktivno preslikal podatke iz enega diska na identičnega drugega. Drugo me ne zanima.

antrim ::

Očitno ne, ker trosiš neumnosti. Enough said.

Meizu ::

Pejdi ti backup delat kam drugam.

starfotr ::

bluefish ::

Meizu ::

Hvala obema! Predlog bluefisha izgleda točno to kar rabim! :)

Še eno vprašanje - koliko časa velja zakupljena licenca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

bluefish ::

Neomejeno. Pri Pro verziji lahko po poteku enega leta podaljšaš support - torej mail podpora, nadgradnje: https://www.bvckup2.com/terms

Meizu ::

Ok ja, torej zakupiš recimo verzijo "80" in lahko upgrejdaš do naslednjega major releasa, če sem prav razumel.

opeter ::

Jaz imam dve Pro licenci že od ... hmmm ... pamtiveka in še vedno dobivam brezplačne nadgradnje.

 mail

mail

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

Hmm ja, mogoče zaradi pro licence. Saj mogoče bom šel tudi sam s pro opcijo, čeprav kaj pa vem... Ni, da rabim nek enterprise level securityja, gre se bolj za offline PC, ki hrani med drugim arhiv SP računov ter podobnih zadev, kjer se bi delal backup na drugi disk na neko periodo. Kasneje imam te stvari še backupane na zunanji disk, bi pa rad imel nek safety feature še vmes, ne pred hekerji, ampak pred mehanično odpovedjo diska.

Najbrž bi bila dejansko basic licenca dovolj?

MrStein ::

Meizu je izjavil:

Dober dan,

prišel sem do ugotovitve, da dynamic disk preko Windows disk managerja (Raid 1) ne pije vode in povzroča več škode kot koristi. Npr. to, da se diski resynchajo vsake 5 min, zaradi česar vrtijo diski v prazno tudi cel dan če je potrebno.

Imam dynamic disk v RAID-1 že ne vem koliko let in dela v redu. Brez nepotrebnega resync.
In tako tisočim, sicer bi bili članki na naslovnicah.

Tak, za informacijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Tak, za informacijo.


Pejdi brat dejansko na google pa boš videl tisoč in petsto člankov o tem, kako dynamic diski niso glih posrečena zadeva. Imaš celo Microsoft advisorje na njihovih lastnih forumih, ki svetujejo druge opcije namesto dynamic diskov.

janezvalva ::

IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnostna kopija

Oddelek: Pomoč in nasveti
91687 (1285) Anney
»

System Backup sploh ne

Oddelek: Programska oprema
51163 (1088) SmeskoSnezak
»

Kako združiti particiji na različnih diskih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182937 (2634) Zero001
»

kako spojiti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191920 (1581) OldSkul
»

Windows in software RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
61015 (885) Tomay

Več podobnih tem