» »

Kako združiti particiji na različnih diskih?

Kako združiti particiji na različnih diskih?

Zero001 ::

Kako lahko spannam (povežem skupaj v eno particijo) 2 particiji, eno na disku 1, drugo na disku 2? Oba sta Dynamic diska in na prvem je že ena particija z Windows Visto, drugi disk pa cel predstavlja eno particijo...

kar mislim je to (na disku 2 lahko naredim samo simple volume, ampak je brezveze, ker se ne more povezati z drugo particijo na disku 2):
 kako te dve particiji združiti v eno?

kako te dve particiji združiti v eno?

ModriN96 ::

tko da formateraš obedve in nardiš pol iz teh dveh eno.

fosil ::

Ne moreš narest ene particije iz dveh diskov, razen če daš diske v RAID.
Tako je!

Zero001 ::

Ne moreš narest ene particije iz dveh diskov, razen če daš diske v RAID.

ja sej to sem razmišljal, imam disketo, kako pa se to naredi?

LoneWolf ::

Ce to ustreza tvojim potrebam, lahko na prvem disku enostavno naredis NTFS junction point in mountas not cel drugi disk - vsebino drugega diska vidis kot eno od map na prvem disku. Enostavno, brez formatiranja, naredi in podre se lahko v par sekundah brez izgube podatkov.

Mavrik ::

Tudi drugi disk boš moral spremeniti v Dynamic disk (ker trenutno ga maš basic). Potem pobriši D: particijo, in v praznem prostoru pri ustvarjanju povej da hočeš imet spanned volume, kar ti bo naredilo particijo raztegnjeno čez oba diska.
The truth is rarely pure and never simple.

Zero001 ::

Tudi drugi disk boš moral spremeniti v Dynamic disk (ker trenutno ga maš basic). Potem pobriši D: particijo, in v praznem prostoru pri ustvarjanju povej da hočeš imet spanned volume, kar ti bo naredilo particijo raztegnjeno čez oba diska.

sej to je to, ne morem zbrisat particije d:

 Particija D se ne more zbrisati

Particija D se ne more zbrisati

bluefish ::

potem pa jo briši z namestitvenim DVD-jem od, predvidevam, Viste.

mtosev ::

jasno da ne mores D: izbrisat ce je tam windows namescen. lahko izbrises samo izven windows. brisat pogon kje je namescen sistem ni mozno. saj ne v windowsu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zero001 ::

potem pa jo briši z namestitvenim DVD-jem od, predvidevam, Viste.


ko sem bil v tistem meniju, (ko sem instalirau windowse) kjer morš izbrat kam boš namestil windows, te particije niti tam nisem mogel zbrisati, Delete je bil enostavno "bled"...

Zgledalo je tako:

Disk 0 Unpartitioned Space 30 GB
Disk 0 Partitioned Space 470 GB --> nisem mogel ne zbrisati, ne formatirati...
Disk 1 Unpartitioned Space 500 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero001 ()

boogie_xlr ::

Hmm... DBAN? Gparted?

fosil ::

Če jaz prav razumem stvar, potem imaš ti na D: windowse naložene?
Potem je seveda logično da ti je ne pusti brisat.
Tako je!

Zero001 ::

Če jaz prav razumem stvar, potem imaš ti na D: windowse naložene?
Potem je seveda logično da ti je ne pusti brisat.

ne, na C:

sem pa predem sem naložil windowse na C:, popomoti dal, da jih instalira na D:. Potem sem hitro restartal računalnik, in ko sem spet prišel v menu "kam instalirati windowse", mi ni več pustilo nič narediti s particijo D, kot sem že prej omenil. Windowse pa sem instalirau potem na C:.

Ko sem prišel v windows (windowsi so bili instalirani na C-ju), sem šel na disk D, in zbrisal neke datoteke in mape, ki so bile tam in mi ni nič prepovedalo brisanja, ker naj bi bil to windows ali kaj podobnega. Torej na disku D ni nobenih Windowsovih datkotek, disk pa je še vedno označen za windows disk al kaj?

alexxxx ::

mogoče so tam še kake "skrite" datoteke ki jih uporablja windows

ToniT ::

Disk D je system volume, kar pomeni, da se računalnik zaganja iz te particije. Na njem imaš datoteke Ntldr, Boot.ini, in Ntdetect.com. Windowse sicer imaš nameščene na C:, vendar se zaganjajo iz D:, kar je sicer malo čudno, ni pa nemogoče. Zato te particije ne moreš in ne smeš zbrisati, če želiš, da ti računalnik še deluje.

Zero001 ::

Disk D je system volume, kar pomeni, da se računalnik zaganja iz te particije. Na njem imaš datoteke Ntldr, Boot.ini, in Ntdetect.com. Windowse sicer imaš nameščene na C:, vendar se zaganjajo iz D:, kar je sicer malo čudno, ni pa nemogoče. Zato te particije ne moreš in ne smeš zbrisati, če želiš, da ti računalnik še deluje.

kako pa na stavim da se boota iz C particije?

fosil ::

Že sedaj imaš kar precejšnjo zmedo.
Kot kaže imaš boot particijo na C, sistemsko pa na D.

Če boš šel sedaj na tej osnovi delat dynamic diske in spanned volume bo zmeda še večja.

Najboljše bi bilo da shraniš podatke in nato narediš raid 0 in novo instalacijo viste.

Pa še nekaj, upam da se zavedaš da če boš na kakršenkoli način združil diska (z raid ali s spanned volume) to pomeni, da če crkne en disk, zgubiš podatke na obeh.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Dr_M ::

Zakaj pa nebi JBOD naredu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zero001 ::

Že sedaj imaš kar precejšnjo zmedo.
Kot kaže imaš boot particijo na C, sistemsko pa na D.

Če boš šel sedaj na tej osnovi delat dynamic diske in spanned volume bo zmeda še večja.

Najboljše bi bilo da shraniš podatke in nato narediš raid 0 in novo instalacijo viste.

Pa še nekaj, upam da se zavedaš da če boš na kakršenkoli način združil diska (z raid ali s spanned volume) to pomeni, da če crkne en disk, zgubiš podatke na obeh.


se zavedam ja, nevem pa kako jih povezati v RAID 0. Imam disketo kot sem že prej omenil

P.S. ali je lahko vse to tudi vzrok tega, da mi vista stalno zmrzuje? Ko instaliram kaj mi vedno zmrzne in ko jo pustim neaktivno za kakšno uro ali deve, vedno ko pridem nazaj je zmrznjena (miška in vse)... ali je to da imam samo 2GB rama (vista je sicer ultimate 32 bitna)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero001 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov disk in stare particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
81276 (1049) denisbegood
»

Basic vs. Dynamic disks

Oddelek: Operacijski sistemi
61307 (1071) ABX
»

kako spojiti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191930 (1591) OldSkul
»

dva fizična diska v 1 navideznega? se to da?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111683 (1378) Izi
»

WinXP- kako dodaš/sparticioniraš/sformatiraš nov HDD ?

Oddelek: Programska oprema
241671 (1452) andrej

Več podobnih tem