» »

Ali se boste oz. ste se cepili?

Ali se boste oz. ste se cepili?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 44
»»

Spura ::

Jst sm se prijavil na cepljenje

nejodagreat ::

Prijavil sem se, čakam termin. Upam da čimprej, da lahko s punco obiščema njeno družino, bi se pa cepil tudi če ne bi potoval.

MatH ::

Nazadnje sem bil cepljen 2018 in sicer proti:
-davici, tetanusu, oslovskemu kašlju (1 doza)
-hepatitisu A in B (3 doze)
-steklini (3 doze)
-meningokokom (1 doza)
-tifusu (1 doza)
Proti gripi se še nisem cepil. Klopni meningitis prebolel, če bi lahko šel nazaj, bi se cepil.

Pred osmimi meseci prebolel Covid z običajnimi simptomi a brez posledic. Par dni nazaj dopoldan se cepil z AstraZeneca. Zvečer vročina, kasneje še glavobol. Vse skupaj je trajalo do naslednje noči. Mesto vboda je občutljivo na dotik/pritisk, ne pa boleče. Prej omenjena cepljenja niso imela zaznavnih stranskih učinkov, pa tudi mesto vboda je bilo manj občutljivo.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Jernej88_ ::

Cepiti se mislim ko bodo na voljo proteinska in klasična cepiva.
No more Slovenia!

Gogyto ::

Pri osebnem zdravniku naročen nekje od začetka januarja. Glede na to, da se je takrat prijavila tudi žena, in je včeraj dobila SMS o cepljenju, termin ta četrtek, pričakujem, da bom kmalu na vrsti tudi sam.

rejven ::

Jas sem cepljen že nekje od januarja, prej ga nisem prebolel. So me nekak na sihtu "prepričal", sicer bi verjetno mal pocakal, da se klinična študija čez da :). Kakšnih stranskih nisem, cepivo je blo Pfizer. Starša sta dobila do zdej eno dozo zenece pa sta mela kar reakcijo. Kaj pa boljs dela pa.... Mi je pa prav prišlo pri teh omejitvah, čeprav je***s sistem, ki sankcionira zdrave...

Irbis ::

Cepljen s Pfizerjem v soboto, včeraj malo čutil roko in bil utrujen/zaspan, danes že v redu.

Neon87 ::

Sigurno se ne bom cepil, sem tudi prebolel, brez posebnosti.
Ne vem zakaj bi se cepil, če se ne cepim tudi za gripo, ipd.. ob vsesplošni represiji in pogojevanju pa dobim še večji odpor.

Okapi ::

Jutri bo 3 tedne od prve doze AZ, in bom lahko pir pil tudi v lokalu.
Cepil sem se predvsem zaradi ugodnosti. Mi pa gre skrajno na organ, da Hrvati in še kdo ne priznajo ene same doze AZ.

Če bi to vedel prej, bi verjetno odklonil AZ, ker z drugo dozo cepijo šele čez tri mesece. Sicer upam, da bodo pri nas z drugo dozo pohiteli, da jim ne bo cepivo ostajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

prebolel. cepit se ne mislim.

Sam sem tudi prebolel. Še pred uradno razglašeno epidemijo...

Lanski konec januarja, začetek februarja, ko na šolah ni bilo 20% učencev, ker so bili vsi bolani...

Pomagal sumamed, rezultati vidni v 2 urah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Neon87 ::

Zato pa je tako kot je.
Omejitve motijo praktično vse in tisti, ki se cepijo(te) samo zaradi tega imam preziranje do vas. Kako daleč bi le bili pripravljeni iti in temu slediti? Roko na srce pa vsi vemo, da COVID ni kuga, ipd.
In jaz sem že zbolel in prebolel po naravni poti. Moje celice so s tem virusom seznanjene, ne vem zakaj bi moral vase dajati še nepreverjene strupe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Vball ::

Ne mislim se cepiti. Sem prebolel, pa tudi če nebi prebolel se nebi cepil.

3p ::

Šank-ready. Cepljen. AZ.

Aja, pa naj dodam še tole. Še zabavno se mi zdi, kako so tole dobro skodirali: https://www.nytimes.com/interactive/202...

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

c3p0 ::

Sam sem lani v začetku leta imel vse simptome gripe, hud značilen glavobol, boleči sklepi, a vročina le rahlo nad 37. In minilo je po dveh dneh. Komaj nato so se pojavile teorije, da je covid med nami bil že pred "uradno otvoritvijo". Tako da, zame je to lažja gripa. Za koga drugega pa smrt. Cepil se v tej fazi ne bom.

sm1x ::

Cepljen z AZ, junija imam drugo dozo.

BuDi79 ::

sm1x je izjavil:

junija imam drugo dozo.
Vprašanje če res

sm1x ::

Jah na kartončku imam napisano. Zakaj ne bi bilo res?

oopticom ::

sm1x je izjavil:

Cepljen z AZ, junija imam drugo dozo.

Isto.

Bomo cepljeni z AZ, ali jim bo zmanjkalo? :)

3p ::

sm1x je izjavil:

Jah na kartončku imam napisano. Zakaj ne bi bilo res?


Tole je sicer off topic, ampak prvim cepljenim z AZ so premaknili datum drugega odmerka. Poznejšim so drugi odmerek napovedali čez 12 tednov. Nakar so špekulirali, če bi, ali ne bi, ali bi s čem drugim in ali bo sploh na voljo cepivo za drug odmerek, itd..

Zdaj bolj kaže v smer tega, da bo cepiva še preveč. Panika okoli AZ pa tudi več ni kislokumarična zgodba. Vprašanje pa, kdaj točno bomo res dobili drugo dozo. Ugibam: nekje med napovedanim datumom in 12 tedni. Verjetno kar AZ. (osebno mi je vseeno, ali AZ ali Pfizer ali...).

PrihajaNodi ::

darkolord je izjavil:

Podpiral cepljenje in bil cepljen z AZ (če bi lahko izbiral, bi sicer raje mRNA).


Cepil se ne bom. Ko vlada pravi, da je nekaj dobro zame nekaj ne stima. Videno v Cernobilu. Ne vemo dolgorocnih ucinkov cepiva.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Uporabnik ::

PrihajaNodi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Podpiral cepljenje in bil cepljen z AZ (če bi lahko izbiral, bi sicer raje mRNA).


Cepil se ne bom. Ko vlada pravi, da je nekaj dobro zame nekaj ne stima. Videno v Cernobilu. Ne vemo dolgorocnih ucinkov cepiva.


Torej dokler so cepiva v expiremtalni fazi in niso polno odobrena, bom pač počakal s tem.

Res je, se bom tudi držal tega kar je povedal Ronald Regan (9 most terrifying words in English language) "I'm from the Government and I'm here to help." -
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

borisk ::

sem se, z AZ konec februarja, naslednji teden dobim drugo dozo, strankih očinkov nič...

Okapi ::

3p je izjavil:

sm1x je izjavil:

Jah na kartončku imam napisano. Zakaj ne bi bilo res?


Tole je sicer off topic, ampak prvim cepljenim z AZ so premaknili datum drugega odmerka. Poznejšim so drugi odmerek napovedali čez 12 tednov. Nakar so špekulirali, če bi, ali ne bi, ali bi s čem drugim in ali bo sploh na voljo cepivo za drug odmerek, itd..

Zdaj bolj kaže v smer tega, da bo cepiva še preveč. Panika okoli AZ pa tudi več ni kislokumarična zgodba. Vprašanje pa, kdaj točno bomo res dobili drugo dozo. Ugibam: nekje med napovedanim datumom in 12 tedni. Verjetno kar AZ. (osebno mi je vseeno, ali AZ ali Pfizer ali...).
Problem je, ker je v zvezi s cepljenjem vladala histerija pri odgovornih, in so različne odločitve sprejemali na vrat na nos.

Najprej so mislili, da bo AZ prvo na voljo, naročali so ogromne količine in druga cepiva zanemarjali. Potem so v želji, da bi čim več ljudi čimprej dobilo prvi odmerek, datum drugega odmerka prestavljali (iz 4-6 tednov na 8 tedno, pa na 12 tednov).

Vmes je potem še zmeda s tem, ali je dovolj en odmerek AZ, ali morata biti dva, da si "deklarirano" cepljen. Pri nas je dovolj en, na Hrvaškem dva.

Na koncu se je pa izkazalo, da se ljudje z AZ nočejo cepit, pa še dobava očitno ni najbolj zanesljiva. Tako da moja napoved je, da bodo (oziroma so že) sedaj z AZ nehali cepit tiste, ki pridejo po prvi odmerek, tudi zato, ker je ostalih cepiv dovolj.

Nove pošiljke AZ bodo zato porabljali za drugo cepljenje in predvidevam, da se bo zaradi tega rok z 12 tednov začel skrajševati.

Ostaja pa še ena jeba glede tega cepljenja - nihče ne ve, koliko časa bodo potrdila veljavna. 9 mesecev, 12 mesecev...? In kako bo pote - bo tretji odmerek dovolj, ali bosta znova potrebna dva. In kako bo pravzaprav videti cepljenje od jesni dalje. Bo še vedno kar masovka, s cepilnimi centri v halah, ali bo kot pri gripi, ko si pač prišel v zdravstveni dom po svoj šus?

njyngs ::

Prijavljen in (komaj) čakam.

m0LN4r ::

Jaz bom naslednji mesec ze leto pa pol brez virusa. Zivim kar se da normalno, v javnosti maska, ce pa noben ne vidi pa si jo itak damo dol vsi po vrsti. Tut v pisarni od banke, zavarovalnice, sladoledarju.

Lani aprila sem se dezinficiral na vsakem vogalu. Pol smo maja odprl pa sm slucajno se spozabil par ljudem presvicane roke stisnil, bil na nekaj zurih, pa sem nehal s to dezinfekcijo.

Zdaj ze 10 mescev nema nobene dezinfekcije, zivim povsem normalno pa opazam, da vecina ljudi ze tudi. Sicer se najdejo taki, ko recimo pred vhodom v lidlu na veliko spricajo pa vozicke mazejo, brezveze. Potem naj spricajo tudi vsak izdelek, ki ga v roke primejo.

Imeli smo 380 primerov na 100.000 prebivalcev nekaj casa v mestu, ce se takrat nisem okuzil, pa sem vsak dan hodil po trgovini in naokoli, pa jebes to.
Pol pa srecam sodelavca na parkplacu, diabetik, star 60 let, pa mi rece da je glih prejsnji teden prebolel korono, okuzil celo familijo in se jim zdaj jebe, gre edino po potrdilo, da so prebolel in fertig.

Ampak mediji in politika vas res zelo zelo dobro ustrahujejo. Tolk paranoicnih ljudi, kot letos se nisem videl v zivljenju, tolk sovrastva, anksioznosti proti tako nenevarnemu virusu... svet se je spremenil.

Doloceni se res obnasajo, kot da ljudje na cestah padajo po tleh.

Mam pa se enega sodelavca, ki pa je res prestrasen od korone kot nevemkaj, gnjavi vsakemu zaradi maske, ce smo stirje v kuhni enga spodi ven, masko ma na glavi ze od parkplaca, wcja, skratka povsod in razen dom-siht se nikjer ne premika.

Pol pa v skupino napise, da je pozitiven, sm se skor razmetal po tleh od smeha.


Ukrepi delujejo. Je bilo že večkrat dokazano. Kaj se zgodi brez ukrepov pa si lahko ogledaš LIVE, zdaj, v Indiji.

Vauu kak primer drzave si nasel...



Tile ne poznajo osnovne cloveske higiene, kaj sele da bi govorili o osnovnih antipandemicnih ukrepih kot je redno umivanje rok, uporaba razkuzil, pogostejse ciscenje in prezracevanje prostorov etc.

Saj glede na to kako pri nas nosijo ljudje maske (pod nosom ali brado) se kar malo vprašam, če si znajo oblečt gate in če se tuširajo vsak dan ;)
Glede na kolicino ukrepov in ves drek in stevilo zelo hudo obolelih, je za virus ena komedija in ne epidemija.

Evropejci ze tko al tko zivimo prevec sterilno in zato je nas imunski sistem v kurcu zadnjih 20 let in pol pride en tak prdec, pa je ze cel cirkus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

Webmojster ::

Cepil se seveda bom. Naročen, čakam da mi javijo termin.

oopticom ::

Te debate so off-topic ni nimajo smisla oz. neke dodane vrednosti.

Če se je nekdo odločil, da se ne bo cepil iz kakršnegakoli razloga pač, ga nobena študija ne bo prepričala.

Raje se vrnimo on-topic. :)

ciril ::

Jaz se bom cepil.

Tile teoretiki zarot pa znajo samo širiti strah in propagando. Tukaj se opazi kakšni so; OP je v začetku povedal, da noče da bi ta tema šla off-topic, ker je že bilo prej vse to, kar so ti teoretiki povedali povedano v drugih temah, ampak oni še vseeno hočejo ugrabit to temo v svoje namene. Zgleda, da imajo neko agendo in jo hočejo prisilit nad vso populacijo, ter širit strah. To je čisto podobno tretjemu rajhu in Severni Koreji.

acookook ::

Da se vrnem na izvirno vprašanje:
Ali se boste oz. ste se cepili?

Moj odgovor je (še) ne. Najprej bi rad videl res vse stranske učinke, tudi če je en stranski učinek specifičen samo za eno osebo na celem svetu.
Tudi "nove" stvari v računalništvu niso ne vem kak oh in super, sploh pri prvih iteracijah (foldable phones, m1 proc na macih,....itd.), enako je na drugih področjih.
Tudi kot prebolevnik (simptomi podobni gripi, brez okusa in vonja) bom pogledal, kaj in koliko časa imam določene "bonuse" in v kolikor se ne bom počutil močno omejenega zaradi necepljenosti, si nekih stvari, ki jih ne razumem, ne bom dal vbrizgavati v telo.
Disclaimer:
-sem za cepljenje in se bom cepil proti drugim že dooolgo časa prisotnim virusom/boleznim, če po to potrebno (recimo ob rednih obiskih gozdu bom se pač cepil proti meningitisu) in če ni neke velike loterije, da fašem drug sev namesto tisti proti kateremu sem se cepil.
-tudi, če bom imel otroke, jih bo dal cepiti proti tistim standardnim zadevam, proti čemer nas pač cepijo kot dojenčke
-sem sorodnik umrle osebe v povezavi s kovidom, ki je imela tudi druge težave (npr. sladkorno bolezen)
- mama te osebe (danes 100), je korono prebolela brez problema - skoraj ne ve kaj so tablete in jih celo zavrača, ne kdo je zdravnik, edino sluh je za 100 letnico pričakovano slab.
- strdkov nočem, predvidevam, da je zaradi njih umrla še ena oseba (sicer ne cepljena oseba)
.

Terminathor ::

Ne! Večina folka se cepi itak zato, da bodo lahko šli na svoje parcelike na hrvaško. FUJ!

crucial ::

Mislim, da je najbolje vzdrževat dober imunski sistem. Zato čez zimo jemljem vitamine in minerale in zmerno skrbim za kondicijo, prehranjujem se zdravo, sladkorja recimo še nisem kupil, mesa doma ne jemo. Pijem vodo iz pipe, hrano kuhamo iz osnovnih sestavin, kruh pečemo doma tako, da zrnje zmeljemo tik pred peko. Na bolniški sem bil le par dni v dobrih dvajsetih letih. Proti gripi se ne cepim in tudi proti temu kitajskemu prehladu se ne bom. Pač letos ne bomo šli nikamor, prava reč.
https://acu2020.org/english-versions/

Alfa Dog ::

Jaz sem se danes, z Astro.
Nikakor se ne uspem priklopit na 5G, zgleda da bo treba drugi odmerek pocakat.

Vrocipes ::

Cepljen danes z Johnson & Johnson.

;-) ::

;-) je izjavil:

Nisem se cepil, bil pozitiven brez testa konec novembra in prebolel.

Isti stos se mi je zgodil februarja takrat nisem mesal zdravstva.

Ne razmišljam o cepljenju, ne bojim se tega virusa.



Razmišljam o cepljenju, če bi vedel da dobim JJ bi skočil takoj. Danes sem klical dohtarco če ma kake info pa ne dvigne.

SuperKripto ::

Vem, da se da pozdravit bolezen tudi ce dohtarji recejo da ni ozdravljiva. In to na naraven nacin. Je pa odvisno od cloveka. ne vidim smisla zakaj bi, proti tej gripi podobni bolezni. Sploh pa ce je v fazi preizkusanja ali do zdaj cist drugacna metoda zdravljenja. Ampak vsak ima svobodno voljo in podpise izjavo, ce tako zeli. Tista izsiljevanja s potovanjem in dopusti, priviligiranjem pa ne podpiram.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

HitraSperma ::

Nope, prijava prejsni teden preko nove web strani, dobil sms v petek, da imam danes cepljenje. Pod 40, zdravje BP.

Glede na folk, ki se cepil takrat kot jaz - vsaj 70% pod 50 let, eni so zgledali okoli 25
fgdsfjk

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Jutr mam termin. Se bom cepil.
Don't f with me.

Konlov ::

Cepljen, čakam drugi odmerek. Doma vsi cepljeni. Nimaš kaj... Se pa za klopa nisem. A ja, pa mišja gripa je opasna (ledvica out). Gripo sem se, je še kaj takega?

perci ::

Motiš se, nisem JU :)

Jaz pa sem in so me v četrtek naročili na Johnsonna. Na žalost ne bom šel, ker v četrtek ne bom v slo.

Zgodovina sprememb…

ubermensch ::

Vrocipes je izjavil:

Cepljen danes z Johnson & Johnson.


Lahko poročaš kako bo s stranskimi učinki?

buttcrack ::

Vrocipes je izjavil:

Cepljen danes z Johnson & Johnson.

mene so pa danes z đonijam.

sem pa U40, bil letos tudi proti gripi.

po 4ih urah še ni nič.

manta ::

ubermensch je izjavil:

Vrocipes je izjavil:

Cepljen danes z Johnson & Johnson.


Lahko poročaš kako bo s stranskimi učinki?

Vceraj cepljen, zaspanost, ponoci rahla vrocina, danes zjutraj bolec kriz in kolena. Zaenkrat kaze da gre na boljse.

buttcrack ::

kdaj pa so se začel simptomi cca?

acookook ::

Dolker maš od teh simptomov kasneje koristi je kul. Sporoči kak se bo nadaljevalo.
.

Konlov ::

AZ1: ponoči hida mrzlica, zjutraj 39.6°C vročina, čez dva dni že v službi bp...

Likalnik ::

Nisem se še cepil, nisem še zbolel za Covid-19, nisem se prijavil na čakalno listo, vsak dan sem v službi..že celo obdobje Covid scene...čakam svojo dozo covid bolezni.

Ali se bom cepil? še ne vem...počakal bom tako dolgo, da bom lahko sam cepivo izbiral....če slučajno tisti kateri ne bomo cepljeni ne bomo mogli recimo na morje v tujino...bom pa letos imel dopust v naših hribih....cepil se bom...ko bom JAZ pripravljen na to...in noben dopust ali kdo drug me ne bo prepričal v nasprotno....nisem pa proti...samo trenutno še ne...kar pomeni letos se 100% ne bom cepil.

Starodavni ::

Marca letos prebolel covid-19 - potek zmerno blag, 5 dni asimptomatski, skoraj nezaznavno, razen občasnega pokašljevanja, močnih glavobolov in občutljivih ušes (to so bili znaki, da nekaj ni OK). Nato 2-3 dni vročina, mrzlica, še bolj izraziti glavoboli, razbijanje v prsnem košu, kljub sedečem položaju, malo boljše v ležečem. Vse preživel doma, tako da nisem nikogar okužil.

Ko je bila vročina mimo, sem izgubil vonj in okus in imel nikakva vsaj 10 dni, potem se je pa vrnilo nazaj in do danes imam vse obnovljeno. Hvala bogovom, ker brez teh čutil je hrana en skupek niča. Nobenega užitka, nobenega življenja.

Komu se da izgubiti 2 tedna časa zaradi kužnosti in še biti v negotovosti če se bosta vonj in okus vrnila? Če vam je ljubše trepetati v negotovosti, izvolite. Jaz se tega špasa ne grem, prvič, zadnjič in nikoli več da dobim covid-19

Sem za cepljenje. Čakam da pridem na vrsto 1x poleti ali začetek septembra. Če bodo večje količine cepiv, bom tudi prej.

matobeli ::

Bil danes na prvem odmerku AZ. Mi je žal da sem šel, ker:

Na voljo smo imeli AZ in JJ, sem si rekel fino, bom imel JJ. Pred sami cepljenjem pa je zadeva malo drugačna. Z JJ so cepili samo tiste ki niso preboleli, ker naj bi bil imunski odziv premočan pri tistih ki so preboleli, za osebe ki so prebolele je predviden samo en odmerek AZ. Osebno nimam potrjeno da sem prebolel, ampak je bila partnerka okužena in obstaja velika verjetnost da sem šel skozi asimptomatsko.

Torej, če bi vzel JJ bi tvegal težave zato sem vzel AZ, kar pa je bila napaka, saj bi se moral predhodno testirati na antitelesa in se na podlagi tega odločit ali vzamem JJ ali AZ.
Ker sem vzel AZ sedaj nimam druge možnosti (za polni cepilni program) kot pa da grem še enkrat na dozo AZ.

Tudi če sedaj opravim testiranje na protitelesa ne morem dobiti potrdila o preboleni bolezni, kar pomeni da za končanje cepljenja dobim še en odmerek, tudi če bi se izkazalo da sem prebolel in ta odmerek ni potreben oziroma lahko celo povzroči težave.

Tko da, pejte se testirat prej tudi če niste bli bolni.

Zgleda je bil e-ink predrag da bi to zapisali v vabilo na cepljenje, bumbarji jedni.

Drugač pa po 8h (še) nimam težav, sem si pa vklopil rahlo klimo v avtu ker mi vročina ni pasala ;)

Telbanc ::

Jaz moram napisat, da sem si premislil. :)

Ne bom se cepil niti s sputnikom, epidemije je skor konc...ko pridemo v zeleno čez kak teden, bo konc ukrepov, v vsakem primeru. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

c3p0 ::

matobeli je izjavil:


Drugač pa po 8h (še) nimam težav, sem si pa vklopil rahlo klimo v avtu ker mi vročina ni pasala ;)


Noč bo verjetno pestra, želim hitro okrevanje.
««
3 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60476807 (58309) BigWhale

Prisilno cepljenje in rdeci seznam (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38654413 (44676) bluefish

Več podobnih tem