» »

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 12
»»

m0LN4r ::

Bil sem na ogledu stanovanja 83 kvadratov z otrosko in spalnico, nevem ce bi jaz tam not bil. Prostori so stisnjeni, ozki, razen pisalne pa postelje ne spravis not nicesar. Jedilnica, kuhna, dnevna tudi stisnjeno, ampak to opazis sele, ko not postavis se kaksno sedezno pa mizo in stole.

Potem pa 85m2 brez otroske, je delovalo doooosti vecje. Predvsem bivalni del. Spalni del je bil enak.

Mike_Rotch je izjavil:

2m2 je samo za normalen tuš, dodaj še kad, dva umivalnika, ker če je samo ena kopalnica za 4člansko družino, sta 2 umivalnika nujna....Največja bedarja je, da greš delati hišo, potem se pa stiskaš notri. To je potem bolje kupiti stanovanje.


Kak tuš je to, 4m2?
Najin je skoraj in sicer 180x150, res je odlicno za kake akrobacije ali komot se tusirata notri dva. Druga prednost je, ce pristanes na vozicku, se z vozickom samo odpeljes not.
Banja je fajn, ampak rajsi vecji tus, kot pa malo banjo in mali tus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Ce se ze spara, se meni dopade dvojcek ca. 115 kvadratov:


Midva se se odlocava ali bova zidala hiso ali dvojcka, ker na plato 160kvadratov, bi lahko postavla dvojcka vsak po 120 kvadratov in enga oddala v najem. In z oddajo se celo pokrije en fini del kradita.

Sicer so nemske cene, ampak sam tko za primerjavo:
Hisa ca. 300k, dvojcka 540k, najemnine za 120 dvojcka novogradnjo so trenutno od 1200 naprej. Pa ce je kriza, lahk se enga prodas in zivis v prvem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Kdo je omenil 4m2? Rekel sem, da je normalen tuš 2m2


Sori, narobe sem prebral. 2x2 namesto 2m2.

svecka ::

m0LN4r je izjavil:

Ce se ze spara, se meni dopade dvojcek ca. 115 kvadratov:


Midva se se odlocava ali bova zidala hiso ali dvojcka, ker na plato 160kvadratov, bi lahko postavla dvojcka vsak po 120 kvadratov in enga oddala v najem. In z oddajo se celo pokrije en fini del kradita.

Sicer so nemske cene, ampak sam tko za primerjavo:
Hisa ca. 300k, dvojcka 540k, najemnine za 120 dvojcka novogradnjo so trenutno od 1200 naprej. Pa ce je kriza, lahk se enga prodas in zivis v prvem.


Moje mnenje je da je ta načrt čist zgrešen. Iz kuhinje boš nosil posodo na mizo izza dveh ovinkov. Nepraktično, še posebej če ješ juho tačas moraš pa hitro skočit da recimo premešaš omako itd.

Kebo ::

Najbolj smiselna gradnja so pomoje vrstne hiše ali dvojčki 120 m^2. V pritličju imaš en velik prostor z okni na jug in kopalnico, v mansardi pa 4 sobe in kopalnico. Pod stopnišče vtakneš notranjo enoto toplotne črpalke in rekuperator. Če imaš dobre odnose s starši je tudi fajn, da narediš recimo 200 m^2 dvostanovanjsko hišo z manjšim stanovanjem za tastare in večjim zase. Na stara leta boš pomagal staršem, hiša pa bodo podpirali 4je prihodki namesto 2h in ostane veliko denarja še za druge stvari.

m0LN4r ::

svecka je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ce se ze spara, se meni dopade dvojcek ca. 115 kvadratov:


Midva se se odlocava ali bova zidala hiso ali dvojcka, ker na plato 160kvadratov, bi lahko postavla dvojcka vsak po 120 kvadratov in enga oddala v najem. In z oddajo se celo pokrije en fini del kradita.

Sicer so nemske cene, ampak sam tko za primerjavo:
Hisa ca. 300k, dvojcka 540k, najemnine za 120 dvojcka novogradnjo so trenutno od 1200 naprej. Pa ce je kriza, lahk se enga prodas in zivis v prvem.


Moje mnenje je da je ta načrt čist zgrešen. Iz kuhinje boš nosil posodo na mizo izza dveh ovinkov. Nepraktično, še posebej če ješ juho tačas moraš pa hitro skočit da recimo premešaš omako itd.
Notranje zide lahko premikas po mili volji so rekli. To je samo primer. Sicer to kaj ti omenjas so first world problems.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Galaxy ::

Iskreno sploh ne vem, kaj si naj mislim.

Nimam kaj za podedovati. Ne zaslužim slabo, daleč od tega, ampak fleta - kot samski - v Ljubljani, si nikakor ne morem privoščiti, ne za nakup, ne za najem. Morda bi se lahko čez par let nekako stegnil za manjše stanovanje v Mariboru?

Ne vem, kako naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

borut_p ::

Smiselnost dvojčka je med 130 in 140m2. Dve etaži, spodaj cca 70m gor 60/70 - odvisno ali je ravna streha ali poševna mansarda. Zunaj na vsako stran nadstrešek za dva avta in uta.
Na takem tlorisu se lahko nadredi marsikaj funkcionalnega, investitorju pa se "splača" graditi.

@Galaxy ... čez par let bo MB precenjen. Razen če se res zgodi nek zlom, vendar bo takrat tudi kupna moč manjša, težje bo do kredita prit. Imaš še lokacije, ki niso "center" in so lahko cenejše.

Mato989 ::

Galaxy je izjavil:

Iskreno sploh ne vem, kaj si naj mislim.

Nimam kaj za podedovati. Ne zaslužim slabo, daleč od tega, ampak fleta - kot samski - v Ljubljani, si nikakor ne morem privoščiti, ne za nakup, ne za najem. Morda bi se lahko čez par let nekako stegnil za manjše stanovanje v Mariboru?

Ne vem, kako naprej.



Če ne zaslužiš slabo mi ni jasno kako si ne morš privoščit najemnine...

Ne zaslužim slabo pomeni za mene najmanj 1.200€ NETO... oz. bolj proti 1.500€ NETO in če si s tem ne morš privoščit najemnine vsaj za garsonjero kot samski delaš nekaj narobe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

profii ::

Mato989 je izjavil:

Galaxy je izjavil:

Iskreno sploh ne vem, kaj si naj mislim.

Nimam kaj za podedovati. Ne zaslužim slabo, daleč od tega, ampak fleta - kot samski - v Ljubljani, si nikakor ne morem privoščiti, ne za nakup, ne za najem. Morda bi se lahko čez par let nekako stegnil za manjše stanovanje v Mariboru?

Ne vem, kako naprej.



Če ne zaslužiš slabo mi ni jasno kako si ne morš privoščit najemnine...

Ne zaslužim slabo pomeni za mene najmanj 1.200€ NETO... oz. bolj proti 1.500€ NETO in če si s tem ne morš privoščit najemnine vsaj za garsonjero kot samski delaš nekaj narobe.


Ja, se strinjam. Torej, če živiš pri starših, bi moral dati na stran ~1000€ na mesec. V dveh letih je za polog za garsonjero skoraj kjerkoli v Ljubljani.

Mike_Rotch ::

Te dve leti pa delaš kaj? Sediš v sobi in gledaš v steno?

Okapi ::

Recimo, knjige bereš, knjižnice so praktično brezplačne. Se izobražuješ, da boš imel boljšo plačo. Tečeš v parku. Superge so 50 evrov na leto...

m0LN4r ::

Odrekanje je to, kaj pa za duso?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Okapi ::

Kaj pa ti počneš "za dušo"?

buttcrack ::

Troši na polno. Razlika je samo ta, da njemu kljub trošenju na polno še vedno nekaj ostane. Pač je tko v življenju, da vsi ne mormo bit direktorji s 5k plače in se moramo pač za kakšno stvar čemu odrečt.
Slaba plača in brez odrekanja + pretirano trošenje pa žal nima niti za odpirat te teme, saj povzroča samo stres.

Vsi ne moremo imeti vsega. Za enga je vila, drugega flat v centru, tretji koča na periferiji, eni v najemu, eni pa pod mostom.

profii ::

A zdj bi snežinkica flet v centru, ker si ji tako pač zdi. Izvoli, izberi iz kataloga.

Ja fak no, če je pa mal težko na stran dat da imaš svoj flet, pol pa nevem več.
A so vsi hobiji 1000€/mesec? Al cukrčka za v noska ne bo?

buttcrack ::

na devetih straneh tele teme prebereš svega i svašta in ja eni res čakajo na to, da bodo pri npr. 25ih dobili ključ.

Zgodovina sprememb…

GrX ::

mark-tanja je izjavil:

Otroci so že v začetku pubertete. tako da v času ko bo končana hiša .. bodo že cca 20 let starosti in bodo več ali manj zunaj ali okoli ..

sicer koliko m2 pa potrebuješ ?

14m2 dnevna
12m2 spalnica x3
wc 1,5m2
kopalnica 6m2
hodnik 3m2
kuhinja z jedilnico 14m2
kurilnica 3m2
shramba 3m2

to je to terasa zunaj ni všteta

garaža oz nadrstrešek z neko mini delavnico...

Če gledam da smo 4je v 60 m2 stanovanju z dvema spalnicami bo 80m2 še preveč za nas.
kdo bo to ogreval ko gredo otroci po svoje.
kdo bo vzdrževal in pucal 200m2 hišo plus stopnice pa miljon oken za zamenjat in spucat ... ne hvala

Imam eno nadstropje v hiši stari nekaj let praktično prazno. Res misliš, da zgoraj vsak dan čistim in pucam okna? Ne, ker po tem res ni potrebe. Okna se pa tudi ne bodo menjala vsaj še 30 let ne..

Invictus ::

buttcrack je izjavil:

na devetih straneh tele teme prebereš svega i svašta in ja eni res čakajo na to, da bodo pri npr. 25ih dobili ključ.

In to čakajo tudi, ko so stari že 50 ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

buttcrack je izjavil:

na devetih straneh tele teme prebereš svega i svašta in ja eni res čakajo na to, da bodo pri npr. 25ih dobili ključ.

In to čakajo tudi, ko so stari že 50 ;).

:)
Revezi bodo vedno brez. Ce trg pade in cene nepremicnin bodo taksni izgubili prvi sluzbe in bodo spet brez.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Comandante ::

Revezi bodo vedno brez.

Poznam zensko z 1400e neto prihodkov, ki je totalni revez, dolzna na vse konce. Denar za cike, kafetkanje, vsake toliko nov tatu ni problem. Je pa problem, ko je treba placati najemnino, tam pa zmanjka.

Ampak kura zmesana preprosto ni sposobna na A4 list napisati prihodkov in nujnih odhodkov, nato pa izracunati, koliko ji na koncu meseca ostane. Financna pismenost nula.

Taksnih je veliko, in zato bodo revezi vedno brez. Tej zenski lahko das 100k, pa sem preprican da bo cez pol leta spet revez, ker denarja ne bo investirala, ampak spicila.

m0LN4r ::

Lahko pretiravamo, imas taksne extreme ja. Mas pa potem spet tist drug extrem, ko so zivel 20-30 let samo za bajto pa v trgovini primerjajo, ce je cenej Spar Budget ali Merkator generik jogurt. Pac pustmo zdaj tiste, ki so na crno zidali s kolegi, take bi trebalo kaznovati, zdaj pa jim papirje senkajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jabe ::

Konec je s šenkanjem papirja. Se hišno številko je problem dobiti, če se fasade ni gor.

Je pa res, da ne bi bilo nič narobe, če bi otroci malo poslušali tudi finančno pismenost. To je katastrofa, kako se mi ne znamo tega iti, ker smo se zanašali oziroma naši starši so se lahko zanašali na sistem. Cela generacija bodo veliki reveži na starost, ker bo prepozno, ko se bodo zavedali. Mrbit njihovi otroci bodo že drugače postopali.

Mato989 ::

V osnovi je problem to da folk niti ne zna preračunat bruto plače niti ne pozna bruto 2 itd... skratka to je to... kaj je obrestno obrestni račun je višja znanost za 75% prebivalstva in neka čudna logika ostalim 20%...

To kar Molnar ti praviš je tako, kot je, zato pa DEDOVANJE predstavlja tisto SVETLO TOČKO SISTEMA kjer lahko preko 3 generacij z odrekanjem pride tista tretja ali 4ta ki žanjeta sadove in z pametnim delovanjem prideta ven iz revščine

Kot pravim, moj praded ni imel ničesar, deda in foter sta pa potem kupila bajto, nato sezidala vikend, prodala bajto in kupila 2 stanovanja in zdaj sem še jaz kupil stanovanje in na koncu bova z bratom podedovala 2 stanovanja, vikend pa še pol hiše od druge babice in dedka... pa še stanovanje bom jaz odplačal...

To je primer PAMETNEGA grajenja in zdaj če bova midva pametno nadaljevala, bodo najini otroci če jih bova imela dokaj preskrbljeni od najemnin ipd...

Eni bi pa radi dedovanje odvzeli ali obdavčili ker so fauš da so naši predniki delali v dobro poznejšim rodovom za razliko od njihovih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

Itak, ce nisi glih podedoval podrte stale bogu za hrbtom okej, po drugi strani pa ce danes podedujes tistih 2 miljona tolarjev, ki jih je pradeda napraskal skup, si tudi ne mores dosti pomagati.

V osnovi je problem to da folk niti ne zna preračunat bruto plače niti ne pozna bruto 2 itd... skratka to je to... kaj je obrestno obrestni račun je višja znanost za 75% prebivalstva in neka čudna logika ostalim 20%...
Lahko folk racuna gor in dol, ampak ce je industrija na zobotrebcih za vecino jim niti racunanje ne bo nic pomagalo. Vsak pa ne more biti v pisarni ane.
Ce pa imas mocno gospodarstvo, pa ves da v 30 letih ne bo vsaka druga fabrika propadla, pa tudi ce bo, gres v naslednjo, ker ni samo ena na voljo ali pa se odselila v tujino, pa se na random davek dvignil, pa nevemkaj, pa lahko racunajo, no saj tisti ponavadi racunajo.
Kdor pa je delal v Muri, Agromerkurju, nenazadnje Treves danes pa se vsi ostali vmes, vejo kaj mislim.

Recimo marsikdo bi si lahko vzel kredit za stanovanje izven ljubljane, ampak ni zaupanja v ekonomijo in gospodarstvo. Celo pa ne pri tako mocni centralizaciji, kjer se kapital in sluzbe skozi desetletja akumulirajo v LJ. "Sej pa ze nekak bo" pac ne mores racunati.

Eni bi pa radi dedovanje odvzeli ali obdavčili ker so fauš da so naši predniki delali v dobro poznejšim rodovom za razliko od njihovih
Dedovanje naj ostane neobdavceno, se strinjam, dokler s tem ne proizvajas dobicka ali prodas naprej za nekajkrat vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Shegevara ::

Mato, dedovanje ne reši družbenega problema, samo preloži ga na prihodnje rodove. En majhen % elite si bo na dolgi rok nakopičil vso zemljo in se smejal ostalemu človeštvu , češ, kaj pa njihovi predniki niso skrbeli za prihodnost. Če že znaš delat obrestno obrestne račune ti to dejstvo ne bi smelo predstavljat višje matematike.

Ti pa se seveda na vse to dedovanje in 'status quo' opiraš, ker si taka nesramna in pohlepna rit, da ti ni za to, da bi stanovanjsko problematiko prihodnim rodovom rešili sistematsko ampak samo prek dedovanja, ker boš tako lahko uspešneje svojo podedovano in prigarano lastnino mahal pod nos svojim potomcem, da naj plešejo kot boš ti žvižgal, sicer naj kar pozabijo na kaj več kot nujni delež.

Moti te, da bi problem rešili sistematsko ker potem kar naenkrat prihodnim rodovom ne bi bilo treba toliko žrtvovati za eno stanovanje kot si moral ti. In vse te tvoje izjave bom na franjo predlagal, naj jih vnesejo v SSKJ pod definicijo nevoščljivosti in egocentrizma. Zase si poskrbel na težak način in če si ti moral, morajo tudi ostali ane? Kako te ni sram? Jaz sem šel delat v tujino, da imam sedaj v miru lahko svoje stanovanje, ker sem bil v to primoran. Pa ne bi niti v sanjah privoščil tega svojim otrokom, če bi vedel, da jim tega ne bi bilo treba, če trg nepremičnin in tudi postopek novogradnje ne bi bila tako zaprta in regulirana, kot je to pri nas. Jaz sem v tujini spoznal, da je situacija, ki jo imamo UMETNO ustvarjena in ni naravna, ti se pa sprenevedaš, da je to, kar si ti dal skozi nič manj kot naravni zakon, ker bi drugače umrl od zavisti, če bi problematiko enostavno izkoreninili.

Zelo me spominjaš na starejšega sina v bibljiski zgodbi o izgubljem sinu.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato, dedovanje ne reši družbenega problema, samo preloži ga na prihodnje rodove. En majhen % elite si bo na dolgi rok nakopičil vso zemljo in se smejal ostalemu človeštvu , češ, kaj pa njihovi predniki niso skrbeli za prihodnost. Če že znaš delat obrestno obrestne račune ti to dejstvo ne bi smelo predstavljat višje matematike.

Zelo me spominjaš na starejšega sina v bibljiski zgodbi o izgubljem sinu.


Nikakor... ti vedno predpostavljaš da noben bogataš ne zafura in bankrotira niti ne izgublja premoženja, oba veva da to ni res in da je ničkoliko milijonarjev marsikaj zakockalo in pristalo na beraški palici, prej ali slej pride majmunski potomec ki nekaj zjebe, ničkolikokrat videno.

Ti pa se seveda na vse to dedovanje in 'status quo' opiraš, ker si taka nesramna in pohlepna rit, da ti ni za to, da bi stanovanjsko problematiko prihodnim rodovom rešili sistematsko ampak samo prek dedovanja, ker boš tako lahko uspešneje svojo podedovano in prigarano lastnino mahal pod nos svojim potomcem, da naj plešejo kot boš ti žvižgal, sicer naj kar pozabijo na kaj več kot nujni delež.


Nikakor, jaz se na to opiram, ker če to spremenimo, pomeni da smo uničili prizadevanja VSEH ki so se odrekali da so njihovi potomci nekaj dobili...

Moti te, da bi problem rešili sistematsko ker potem kar naenkrat prihodnim rodovom ne bi bilo treba toliko žrtvovati za eno stanovanje kot si moral ti. In vse te tvoje izjave bom na franjo predlagal, naj jih vnesejo v SSKJ pod definicijo nevoščljivosti in egocentrizma. Zase si poskrbel na težak način in če si ti moral, morajo tudi ostali ane? Kako te ni sram? Jaz sem šel delat v tujino, da imam sedaj v miru lahko svoje stanovanje, ker sem bil v to primoran. Pa ne bi niti v sanjah privoščil tega svojim otrokom, če bi vedel, da jim tega ne bi bilo treba, če trg nepremičnin in tudi postopek novogradnje ne bi bila tako zaprta in regulirana, kot je to pri nas. Jaz sem v tujini spoznal, da je situacija, ki jo imamo UMETNO ustvarjena in ni naravna, ti se pa sprenevedaš, da je to, kar si ti dal skozi nič manj kot naravni zakon, ker bi drugače umrl od zavisti, če bi problematiko enostavno izkoreninili.


Lahko rešimo problem sistemsko, samo NE na račun tistih katerih predniki so se z odrekanjem spravili iz 0 do X stanovanj ali nepremičnin, tu je težava, ker "vaše" sistemsko reševanje nujno zmeraj pomeni sistemsko krajo ljudem katerih predniki so se odrekali da bi oni imeli več in lepše življenje...

Ostali naj poskrbijo kto vejo in znajo, jaz nisem imel pretežke poti odkrito povedano, no ti si šel delat v tujino, kdo ti brani da greš še malo in napraskaš še eno stanovanje in bodo tvoji potomci na lepšem... tu se skriva čar dedovanja. Odreka se 1 ali 2 generacije in potem tretja če je pametna lahko pride do dobrega statusa in lažjega življenja in če skrbiš od tu naprej korektno in dobro boš dolgoročno vedno na boljšem razen če bodo tektonske zadeve zmes kot je vojna itd...

Kot pravim, zaradi mene naj vsi dobijo free stanovanje, samo ne na račun davkoplačevalcev ali dedovanja, jemanje drugim zato da lenuhi uživajo naprej bo pripeljalo našo civilizacijo v prepad
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Shegevara je izjavil:

Mato, dedovanje ne reši družbenega problema, samo preloži ga na prihodnje rodove. En majhen % elite si bo na dolgi rok nakopičil vso zemljo in se smejal ostalemu človeštvu , češ, kaj pa njihovi predniki niso skrbeli za prihodnost. Če že znaš delat obrestno obrestne račune ti to dejstvo ne bi smelo predstavljat višje matematike.

Ti pa se seveda na vse to dedovanje in 'status quo' opiraš, ker si taka nesramna in pohlepna rit, da ti ni za to, da bi stanovanjsko problematiko prihodnim rodovom rešili sistematsko ampak samo prek dedovanja, ker boš tako lahko uspešneje svojo podedovano in prigarano lastnino mahal pod nos svojim potomcem, da naj plešejo kot boš ti žvižgal, sicer naj kar pozabijo na kaj več kot nujni delež.

Moti te, da bi problem rešili sistematsko ker potem kar naenkrat prihodnim rodovom ne bi bilo treba toliko žrtvovati za eno stanovanje kot si moral ti. In vse te tvoje izjave bom na franjo predlagal, naj jih vnesejo v SSKJ pod definicijo nevoščljivosti in egocentrizma. Zase si poskrbel na težak način in če si ti moral, morajo tudi ostali ane? Kako te ni sram? Jaz sem šel delat v tujino, da imam sedaj v miru lahko svoje stanovanje, ker sem bil v to primoran. Pa ne bi niti v sanjah privoščil tega svojim otrokom, če bi vedel, da jim tega ne bi bilo treba, če trg nepremičnin in tudi postopek novogradnje ne bi bila tako zaprta in regulirana, kot je to pri nas. Jaz sem v tujini spoznal, da je situacija, ki jo imamo UMETNO ustvarjena in ni naravna, ti se pa sprenevedaš, da je to, kar si ti dal skozi nič manj kot naravni zakon, ker bi drugače umrl od zavisti, če bi problematiko enostavno izkoreninili.

Zelo me spominjaš na starejšega sina v bibljiski zgodbi o izgubljem sinu.


Pač naš mato. Pa zase ni poskrbel na težak način. On misli, da je na težak način, v resnici mu je bilo pa čisto enostavno, ker so starši prispevali za stanovanje :)) On sploh ve ne kaj je to težko

m0LN4r ::

V povprecju, tisti ki imajo danes vec, so tudi nekoc imeli vec. Boljse izhodisce in boljso lokacijo kamor so bili rojeni.
Pac namesto ene krave, so jih imeli 10. Namesto 1HA zemlje so imeli 10HA.

Tudi odrekanje ima neke svoje meje, magicno tudi odrekanje ne ustvari bogastva. Spomnil si me na eno druzino, ki imajo bajturino, vikend, stanovanje in enako razlagajo, da so se odrekali pa nevemkaj, ampak zvecer ob kozarcu dveh vina, se potem se polek odrekanja pojavi en kup "ugodnosti" katerih so bili delezni, skozi zivljenje.
Itak so jo najboljse odnesli tisti, ki so se dobro porocil in na koncu ostal, kot edini dedic in se miljon drugih kombinacij. Stare zgodbe so ful zanimive, ko jih slisis od razlicnih ljudi.

Pa magari je to bila samo sreca.

Da bo lazje razumljivo, ni vseeno ce se je nekdo 3 generacije nazaj odrekal z 900eur ali 600eur in ali je to zapravil za nadgradnjo dobrih temeljev ali popravljanje slabih, da so lahko preziveli, ko pa se ugotovi, da so temelji v kurcu pa lahko vseskup pozabis ali pa strop ni iz cigla ampak iz slamnate ilovice in desk, ker za vec niti 3 generacije nazaj ni bilo.

Predvidevam, da s tremi generacijami nazaj se pogovarjamo med 1. in 2. sv. vojno in ne 1960 in dobrimi sluzbami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

V povprecju, tisti ki imajo danes vec, so tudi nekoc imeli vec. Boljse izhodisce in boljso lokacijo kamor so bili rojeni.
Pac namesto ene krave, so jih imeli 10. Namesto 1HA zemlje so imeli 10HA.

Tudi odrekanje ima neke svoje meje, magicno tudi odrekanje ne ustvari bogastva. Spomnil si me na eno druzino, ki imajo bajturino, vikend, stanovanje in enako razlagajo, da so se odrekali pa nevemkaj, ampak zvecer ob kozarcu dveh vina, se potem se polek odrekanja pojavi en kup "ugodnosti" katerih so bili delezni, skozi zivljenje.
Itak so jo najboljse odnesli tisti, ki so se dobro porocil in na koncu ostal, kot edini dedic in se miljon drugih kombinacij. Stare zgodbe so ful zanimive, ko jih slisis od razlicnih ljudi.

Pa magari je to bila samo sreca.

Da bo lazje razumljivo, ni vseeno ce se je nekdo 3 generacije nazaj odrekal z 900eur ali 600eur in ali je to zapravil za nadgradnjo dobrih temeljev ali popravljanje slabih, da so lahko preziveli, ko pa se ugotovi, da so temelji v kurcu pa lahko vseskup pozabis ali pa strop ni iz cigla ampak iz slamnate ilovice in desk, ker za vec niti 3 generacije nazaj ni bilo.

Predvidevam, da s tremi generacijami nazaj se pogovarjamo med 1. in 2. sv. vojno in ne 1960 in dobrimi sluzbami.



Ja segedin in zelje pa meso je zmeraj priljubljeno...

Poglej moj praded rojen v AO ni imel nič, delal je na njivi pri nekomu... od tistega smo prišli v 4 generacijah od nič do 4 nepremičnin... izgovor da so moji predniki živeli na boljši lokaciji kot ugodnost kot pa Mesečniki ki protestirajo v Ljubljani je milo rečeno NEUMEN če ne zlonameren za debato.

Če bi moji predniki imeli 4 otroke namesto 1 ali 2 bi pa bilo seveda drugače, tu je ravno bistvo težav VELIKO ljudi zakaj nimajo, ker preveč razpršijo premoženje ali se plodijo ko nimajo kaj za ponudit naslednikom...

Če si bi jaz zdaj naštepal 4 otroke bi tudi vsi bili relativni reveži, če pa bom naredil enega bo pa ta dobil bajto pa 2 stanovanja... četudi jaz od danes naprej več nič ne pridelam... Če bi pa imel 4 pa kako deliš 3 nepremičnine na 4 in jih spet vržem nazaj 2 generaciji.

To je tisto bistvo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Nikakor... ti vedno predpostavljaš da noben bogataš ne zafura in bankrotira niti ne izgublja premoženja, oba veva da to ni res in da je ničkoliko milijonarjev marsikaj zakockalo in pristalo na beraški palici, prej ali slej pride majmunski potomec ki nekaj zjebe, ničkolikokrat videno.


Ja, en majmun bo svoj podedovan milijon pognal in pristal na beraški palici, njegov brat recimo bo pa lepo nadaljeval družinsko franšizo kopičenja bogastva in še veliko bolj oplemenitil svoje premoženje. In zgodba gre dalje do stopnje, ko bo imel en procent ljudi 99% premoženja in 99 procentov ljudi 1% premoženja.



Pa niti ni važno, da se tukaj izrecno osredotočamo na generacije iste družine. To, da premoženje bogatih družin ostaja in raste v njihovi lasti je dejstvo ampak niti ni pomembno. Lahko samo poenostavimo formulo in rečemo, da bo v prihodnosti enak odstotek najbogatejših imel veliko večji delež premoženja napram ostalim, kot ga ima danes. Pa naj bo to potomec današnjih bogatašev, ali pa nekdo drug.

Tebi se ne zdi fer, da se z davki "krade" bogastvo, meni pa ni prav, da se "krade" dejanski bruto zaslužek. Neko produktivno osebo obdvačimo kot svinja, da lahko nekoga, ki sedi na kupu zlata, se čoha po jajcih in pobira dividende in pasivne zaslužke pustimo pri miru - revčka.
Ja, vzemat denar za proračun lahko vedno rečeš, da je "kraja". Ampak država ti denar bo vzela na tak ali drugačen način. In če ga že vzame, sem bolj za, da se bolj osredotoča na pasivne dobičke in manj na aktivne.

Pri nas bi najraje imel družbo nepremičninarjev in investitorjev.
Že to mi veliko pove, da samo omenim, da bi lahko recimo omilili gradbeno zakonodajo, olajšali gradnjo, z-debirokratizirali kar se debirokratizirati da ... in iz nekega razloga si ti iz tega potegnil to, da to pomeni, da se tebi nekaj krade in da se ti godi krivica.

buttcrack ::

Če bi 3/4 teh ti. revežev malo manj jamralo oz. namesto jamranja kako se nič ne da in da vsi samo kradejo ter zarad tega vse skup nima smisla raj malo razmišljalo, bi bilo vsaj polovici teh precej bolje/lažje v življenju.

Če pa pod nis dobivaš, da se zaradi tega in onega niti cigaretom in parim kavicam dnevno ne boš odrekel, potem pa pač ne ane. Jamranja bo vedno dovolj za vse, ni minljiva "dobrina".

Mike_Rotch ::

Comandante je izjavil:

Revezi bodo vedno brez.

Poznam zensko z 1400e neto prihodkov, ki je totalni revez, dolzna na vse konce. Denar za cike, kafetkanje, vsake toliko nov tatu ni problem. Je pa problem, ko je treba placati najemnino, tam pa zmanjka.

Ampak kura zmesana preprosto ni sposobna na A4 list napisati prihodkov in nujnih odhodkov, nato pa izracunati, koliko ji na koncu meseca ostane. Financna pismenost nula.

Taksnih je veliko, in zato bodo revezi vedno brez. Tej zenski lahko das 100k, pa sem preprican da bo cez pol leta spet revez, ker denarja ne bo investirala, ampak spicila.


Mogoče kura niti ni tako zmešana, ampak ima drugačne prioritete. Pa se zjutraj ob čiku in kavici čudi kako lahko zapraviš pol prihodkov za par kubikov zidakov in knaufa, med tem, ko si niti osnovnih stvari ne privoščiš.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Comandante je izjavil:

Revezi bodo vedno brez.

Poznam zensko z 1400e neto prihodkov, ki je totalni revez, dolzna na vse konce. Denar za cike, kafetkanje, vsake toliko nov tatu ni problem. Je pa problem, ko je treba placati najemnino, tam pa zmanjka.

Ampak kura zmesana preprosto ni sposobna na A4 list napisati prihodkov in nujnih odhodkov, nato pa izracunati, koliko ji na koncu meseca ostane. Financna pismenost nula.

Taksnih je veliko, in zato bodo revezi vedno brez. Tej zenski lahko das 100k, pa sem preprican da bo cez pol leta spet revez, ker denarja ne bo investirala, ampak spicila.


Mogoče kura niti ni tako zmešana, ampak ima drugačne prioritete. Pa se zjutraj ob čiku in kavici čudi kako lahko zapraviš pol prihodkov za par kubikov zidakov in knaufa, med tem, ko si niti osnovnih stvari ne privoščiš.


Ni problem v tem da zagoni 1,4k za kavo, čike, trepke pa tatuje. Problem nastane, ko taki pričakujejo ali celo zahtevajo, da bodo drugi posrkbeli za njih in njihovo streho nad glavo (in poln hlaldilnik).

Mike_Rotch ::

Zakaj je to problem?

m0LN4r ::

Itak, ker si drugje po svetu delavec s cikom in kavo ne more kupit stanovanja. A je to kak nov nacionalni sport prinas? Da si se kave ne mores privoscit?
Pa mamo najcenejso kavo in cike od severa proti jugu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Najbolj usrano je pa, če kadiš doma v zaprtem prostoru.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Comandante ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj je to problem?

Ker dela na crno, ne placuje davkov in zavarovanja, vlece pa socialko, subvencije za stanovanje, otroske dodatke (ker je pri 18ih imela froca) in nateguje vse po vrsti, kako ji je hudo. Tudi telefon ima seveda flagship za 700e. Po domace, ni produktiven del druzbe, ampak socialni problem.

Zaradi taksnih "revezev" meni vzamejo 45% bruto place. Nimam tezave s tem da nekdo spici 1,4k na mesec za bedarije, dokler kuri svoj denar. Ko kuri davkoplacevalskega, pa me zelo moti. Ce bi tak clovek posteno delal, bi imeli vsi nizje davke.

jabe ::

Kako pa veš da njej tudi ne vzamejo pol place in je 1400€ to, kar ji ostane?

Comandante ::

jabe je izjavil:

Kako pa veš da njej tudi ne vzamejo pol place in je 1400€ to, kar ji ostane?

Ker dela na crno. Pogodba se ji ne splaca, ker potem zgubi socialno (njene besede).

Ampak ni point v tem. Point je, da je 1400 neto soliden prihodek, od katerega vsak normalen prezivi brez tezav.

jabe ::

Sori, sem spregledala, da si ti napisal osnovni post in da je to tvoja znanka. Tle pa pridemo nazaj do finančne pismenosti. Samo enim ne pomaga nič. žlahtnica na enakem - minimalec (je bila zaposlena), malo v kuverto pa še tringlet pa malica in potni, pa je bilo jurja 400 ravno tako. zanosi in ona po parih mesecih išče variante, kako iti na bolniško in potem na porodniško in misli, da bo ves cajt čez jurja dobivala. Bolj ji razlagam, da naj ne gre na bolniško (80% in potem se porodniška od tega upošteva) in da bo tudi potem le-ta en vbogajme, bolj ona zamahuje z roko, da jaz ne vem, če vsi pravijo, da je porodniška 100%, torej jurja 400 zanjo. pol pa šok pa jok, pa kako država zanjo ne poskrbi. V drugo je bila bolj pametna pa malo manj v oblakih. Pa dedec je tudi službo manjal. Za eno tako, kjer on ne bo nikdar delal, ker mu dušo ubija. Oba pamet srečala, da je treba na koncu nekaj na kruh namazat. Kasneje te življenje pošola s takimi forami težje je, saj se z leti tudi opcije ožajo.

aviator ::

Ko bi me starši učili finančne pismenosti bi že imel precej več kot imam. No sej 35 jurjev sredstev pri 29 niti ni tako slabo, bi pa malo manj vpitja in poniževanja z lenuhom in malo manj gledanja čez firnek na cesto ter sosedov vrt bistveno bolj pripomoglo k blaginji prihodnjih generacij kot tumasto vlaganje v staro bajutrino ter premajhno kmetijo po nekih prepričanjih iz 1970. Jst recimo nebi prodal delnic na podnu zato da bi imel polog za avto prav tako jemal nekih dragih potrošniških kreditov za glupe dodatke po hiši obenem pa mi leži denar na depozitu, in se šel nekih butastih investicij, ker samo jaz ker sem star 60 vem vse. Do 24 sem bolj kot ne zagonil vse kar sem imel, Zoisovo, študentsko delo med poletjem ipd. Bi recimo imel vsaj Krkine delnice ,če ne drugega bi situacija bila drugačna. No trenutno je vse tako napihnjeno ,da nekih pravih investicij razen v podjetništvo in znanje niti ne vidim. Iz skladov sem pobral ven, čeprav bi ajde naredil lahko kak procent ,če bi verjel v bailout 2020. Precej sem zagonil, kot mlad, a vsaka šola nekaj stane. Nekaj, ker sem si stvari plačeval sam, nisem pa niti najbolje delal z denarjem ,ker me roko na srce nihče ni učil je pa to bolj kot ne izgovor. Izobilje je bilo ravno dovolj veliko, da se tem kako bom nikoli nisem obremejeval, pravljica o tem kako z faksom dobiš dobro plačano službo, kjer se seveda z delom iskažeš in napreduješ po zaslugah pa se je zdela pravična in verjetna. Naenkrat je prišla prva mizerija od plače,koletiv v katerem , če si mlad ne smeš niti pisnit ampak zgolj sledit starim uhojenim potem, kupil sem star avto, in poslušal od starih kako da ne vzemem raje novega na leasing, ker da to pa res ne zgleda. In ,da naj bom tiho, pa bom napredoval. Res je razvajeni smo, ter popolnoma nepripravljeni. Dejstvo pa je to vseskozi ponavljam. Do 2008 je v Sloveniji vse šlo super.
Na kar se je v krizi videlo ,kdo je znal in povečal, ter kdo je zagonil ali prodal.

V Sloveniji je roko na srce precej odvisno od tega kako zategnjene in z sosedi obremenjene starše imaš. Ali vidijo kako leto naprej ali živijo v zlatih 70. Razen redkih izjem ti tudi tujina kaj zelo ne pomaga, če nisi finančno pismen. Ne vem z sp. in solidno službo v najemu v Slo si vseeno na boljšem kot v dragem najemu v Muenchnu z 2200 plače kot mi zgodbo o uspehu skušajo prodati t.i karierno uspešni tujci. Džaba poceni izleti po hostlih, pa neki easyjeti, kitjaska roba v Jsku ravno tako. Ziviš v kuverti, med samimi tujci ter obemenjen z Instagramom sviraš proti 40. Podedovana lastniška nepremičnina je dobro izhodišče ni kaj. Gre pa precej hitro lahko vse za droge, če ni finančne pismenosti. Ključ do uspeha je tudi razvijanje socialnih veščin, poslovna mreža in občasno prčkanje z pametnimi ljudmi.
Tudi družbo sem zamenjal- in sicer poklicnih otrok višjega srednjega razreda sem prestopil med pametne nadarjene garače, ki gledajo naprej in si sami vsaj poskušajo nekaj ustavriti. Dobro gre, vendar so nam starčki spet naštimali novo krizico. Sklepam po pomanjkanju gradbenega material za investicijske nepremičnine. Ker ko gre Slovenec v špil gre na isti način kot sosed. Če sosed oddaja 2 stanovnaja bom jaz 5. In to je po eni strani dobro.
Prav je da se gradi. Ker se potem lahko tudi kaj kupi, ko kdo nasede.

Mulcem kaj dosti, ko če jih bova imela ne mislim pomagati finančno. Mislim ,če bi bolj kot investitor ali če bo res neka huda kriza pa ne bo šlo. Rad pa bi jih vzgojil v samostojne zrele osebe, ki so dovolj finančno pismene in podjetne ,da se v tem pisanem svetu znajdejo. Bajtica lahko zgori, podedovan milijonček gre za drogice, kar pa bodo ustvarili sami pa bodo najbolje cenili in znali obračat. In ponosen bom nanje ne na svoj socilaistični monstrum z istimi rožami kot soseda. Pri vsem tem mi je vseeno za nazive in akademsko usmerjenost. Formalna izobrazba žal danes ni več pomembna, želja po učenju, čeprav brez papirja in sla po vedenju pač je. Otroke vzgajaš da te presežejo, kjerkoli te že pač bodo, in ne zato da te bo na stara leta nekdo občudoval, ker si mu veliko zapustil.

Trend se počasi menja vidim. Mladina ,čedalje manj ostaja doma v nekih sobicah in rine v najem, kar je mogoče na začetku z finančnega vidika izguba vendar te sili v proaktivnost. Tega doma ni. Ker če lepo pokosiš travico ,pomedeš in pomagaš pri nekih viktorjanskih opravilih je vsaj začasen mir do naslednje polne lune. Ko spet izveš kako so oni včasih lopatali, dandanes pa nihče ne zida čeprav dobro vedo da ubogi sosed čaka na gradbeno za prizidek 4 leta, ker jih zlata generacija sosedov zajebava v glavo. Si moreš mislit- ta folk je pa gradil z medsosedsko pomočjo xD. Danes pa za tisto kar so s tem prišparali porabljajo denar za odvetnike. Doma so vedno iste debate ,kako je država kriva da so plače majhne, pa da se krade in trpinči ubogega Slovenceljna ,ki bi samo dajal rad v depozit, betoniral škarpe in plačeval odvetnika. Nič čudnega ,da vsi tastari tako z ponosom forsirajo svoje nadebudne mlade odvetnike, da se jih vpisuje po 800 na letnik, študira se po Španiji, potem pa delajo v angleškem Aldiju ter polnijo ljubljanski Cirkus.

Slovenija je dežela priložnosti le videti jih je potrebno. Eni skozi socialo, drugi skozi podjetništvo, eni pa po stari navadi z krajo katalizatorjev na parkingu.

aviator ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V povprecju, tisti ki imajo danes vec, so tudi nekoc imeli vec. Boljse izhodisce in boljso lokacijo kamor so bili rojeni.
Pac namesto ene krave, so jih imeli 10. Namesto 1HA zemlje so imeli 10HA.

Tudi odrekanje ima neke svoje meje, magicno tudi odrekanje ne ustvari bogastva. Spomnil si me na eno druzino, ki imajo bajturino, vikend, stanovanje in enako razlagajo, da so se odrekali pa nevemkaj, ampak zvecer ob kozarcu dveh vina, se potem se polek odrekanja pojavi en kup "ugodnosti" katerih so bili delezni, skozi zivljenje.
Itak so jo najboljse odnesli tisti, ki so se dobro porocil in na koncu ostal, kot edini dedic in se miljon drugih kombinacij. Stare zgodbe so ful zanimive, ko jih slisis od razlicnih ljudi.

Pa magari je to bila samo sreca.

Da bo lazje razumljivo, ni vseeno ce se je nekdo 3 generacije nazaj odrekal z 900eur ali 600eur in ali je to zapravil za nadgradnjo dobrih temeljev ali popravljanje slabih, da so lahko preziveli, ko pa se ugotovi, da so temelji v kurcu pa lahko vseskup pozabis ali pa strop ni iz cigla ampak iz slamnate ilovice in desk, ker za vec niti 3 generacije nazaj ni bilo.

Predvidevam, da s tremi generacijami nazaj se pogovarjamo med 1. in 2. sv. vojno in ne 1960 in dobrimi sluzbami.





Ja segedin in zelje pa meso je zmeraj priljubljeno...

Poglej moj praded rojen v AO ni imel nič, delal je na njivi pri nekomu... od tistega smo prišli v 4 generacijah od nič do 4 nepremičnin... izgovor da so moji predniki živeli na boljši lokaciji kot ugodnost kot pa Mesečniki ki protestirajo v Ljubljani je milo rečeno NEUMEN če ne zlonameren za debato.

Če bi moji predniki imeli 4 otroke namesto 1 ali 2 bi pa bilo seveda drugače, tu je ravno bistvo težav VELIKO ljudi zakaj nimajo, ker preveč razpršijo premoženje ali se plodijo ko nimajo kaj za ponudit naslednikom...

Če si bi jaz zdaj naštepal 4 otroke bi tudi vsi bili relativni reveži, če pa bom naredil enega bo pa ta dobil bajto pa 2 stanovanja... četudi jaz od danes naprej več nič ne pridelam... Če bi pa imel 4 pa kako deliš 3 nepremičnine na 4 in jih spet vržem nazaj 2 generaciji.

To je tisto bistvo


Nekaj imaš s temi otroci, prenaseljenostjo in podobnimi scenami. So ti starši vedno govorili da so revni zaradi tega ker imajo veliko otrok? Moj foter je prišel na isto ugotovitev enkrat. Čemu ima sosed, ki je v Slovenijo prišel z 2 kufroma 4 mulce in vsi vsega dovolj? Eh veliko mularija je eno samo veselje. Problem je bolj, ker si tastari vse ženejo k srcu kako bi vse skupaj moralo izgledati. Pri moji doma jih je 5 otroci se med seboj učijo pomagajo in se spodbujajo pravzaprav se zadnjih 10 let vzgajajo sami. Mestni edinčki teh življenjskih izkušenj nimajo in jih nato začne trkat osebnostna rast pri 40. Poznam mulce, odraščali so brez tekoče vode in kopalnice, in ne v 1970. Jup, najstniki v letu 2000. Verjameš, da imajo sedaj vsega dovolj. Nismo v Afriki, kjer je res beda. Ta dediščina je butast izgovor tastarih, da vzdržujejo neko samopomebnost, ker jih je strah minljivosti. Na koncu vzgojiš 1 duševnega invalida, z dedno službo v javnem sektorju, si helikopter starš in tvoj rod propade, ker se zarod odloči da bo dog mama. Presežek tistih revnih otrok pa je neka bodočnost. So tudi precej uspešni ljudje iz zelo revnega zaledja.
Da ne govorim o človeških kvalitetah tovrstnega folka. To kar marsikateremu edincu z podedovano blaginjo manjka. Feeling za soljudi. Da sreča ni samo potrošnja. Smisel za organizacijo, timsko delo. Pa ,da obstaja tudi svet stran od atijevih in mamičinih pričakovanj, da ne rabi bit samo priden ,da bo potem podedoval tista stanovanja ali pa še huje ,da mu po božji sposobnosti ,ker se je iz prave luknje prikotalil pripadajo. V revnih familijah se ljudje naučijo ravnati z sredstvi. Vsaj nekateri. Meni je pri moji dragi to izjemna kvaliteta. Nikoli ne menjam za razavajenko, ki ji je ati kupil dva fleta in je sposobna zabiti svojo in še mojo plačo za luksuz. Slovencem bi sicer sedel kastni sistem, da tisti ,ki se rodi z bajto plačuje nižje davke in ker nima več kot 1 otorka dobi še posebno priznanje ,da ne onesnažuje sveta ter svojo kolumno na MMC RTV SLO. Bi pa nego od ljudi, ki jih ni ,penzijo od ljudi ,ki jih ne marajo. Pohlepni, kontrolfreakovski in egocentrični starci so težava tega sveta. Oni bi radi vse splanirali za 200 let naprej da izpadejo neponovljivi z največjimi spomeniki.

PrimoZ_ ::

@aviator

Odlično napisano. Kapo dol.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Itak, ker si drugje po svetu delavec s cikom in kavo ne more kupit stanovanja. A je to kak nov nacionalni sport prinas? Da si se kave ne mores privoscit?
Pa mamo najcenejso kavo in cike od severa proti jugu.

Ko si na nizki plači, ti čiki in kava odnesejo kar lep procent. Ko folk, ki zasluži pod 1k, vsak dan skadi škatlico cigaret, in spije kavo, dve, se to nabere za mesečne stroške enega stanovanja.

Če nimaš, je to lahko velik prihranek... Seveda, če potem ne spičkaš tega denarja za alkohol >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

Comandante je izjavil:

jabe je izjavil:

Kako pa veš da njej tudi ne vzamejo pol place in je 1400€ to, kar ji ostane?

Ker dela na crno. Pogodba se ji ne splaca, ker potem zgubi socialno (njene besede).

Ampak ni point v tem. Point je, da je 1400 neto soliden prihodek, od katerega vsak normalen prezivi brez tezav.


Če dela na črno, nima 1400 neto plače. Tudi, če na mesec dobi v roke ta znesek, je to nekaj povsem drugega kot pogodba o zaposlitvi z vsemi bonusi, ki spadajo zraven.

Ni se ravno enostavno zavezati, da boš mesečno plačeval 400 eur najemnine, če ne veš kakšna bo situacija naslednji mesec.

Sicer pa vedno pridemo nazaj na prioritete. Njej najemnina očitno ne predstavlja prioritete.

ubermensch ::

aviator je izjavil:

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V povprecju, tisti ki imajo danes vec, so tudi nekoc imeli vec. Boljse izhodisce in boljso lokacijo kamor so bili rojeni.
Pac namesto ene krave, so jih imeli 10. Namesto 1HA zemlje so imeli 10HA.

Tudi odrekanje ima neke svoje meje, magicno tudi odrekanje ne ustvari bogastva. Spomnil si me na eno druzino, ki imajo bajturino, vikend, stanovanje in enako razlagajo, da so se odrekali pa nevemkaj, ampak zvecer ob kozarcu dveh vina, se potem se polek odrekanja pojavi en kup "ugodnosti" katerih so bili delezni, skozi zivljenje.
Itak so jo najboljse odnesli tisti, ki so se dobro porocil in na koncu ostal, kot edini dedic in se miljon drugih kombinacij. Stare zgodbe so ful zanimive, ko jih slisis od razlicnih ljudi.

Pa magari je to bila samo sreca.

Da bo lazje razumljivo, ni vseeno ce se je nekdo 3 generacije nazaj odrekal z 900eur ali 600eur in ali je to zapravil za nadgradnjo dobrih temeljev ali popravljanje slabih, da so lahko preziveli, ko pa se ugotovi, da so temelji v kurcu pa lahko vseskup pozabis ali pa strop ni iz cigla ampak iz slamnate ilovice in desk, ker za vec niti 3 generacije nazaj ni bilo.

Predvidevam, da s tremi generacijami nazaj se pogovarjamo med 1. in 2. sv. vojno in ne 1960 in dobrimi sluzbami.





Ja segedin in zelje pa meso je zmeraj priljubljeno...

Poglej moj praded rojen v AO ni imel nič, delal je na njivi pri nekomu... od tistega smo prišli v 4 generacijah od nič do 4 nepremičnin... izgovor da so moji predniki živeli na boljši lokaciji kot ugodnost kot pa Mesečniki ki protestirajo v Ljubljani je milo rečeno NEUMEN če ne zlonameren za debato.

Če bi moji predniki imeli 4 otroke namesto 1 ali 2 bi pa bilo seveda drugače, tu je ravno bistvo težav VELIKO ljudi zakaj nimajo, ker preveč razpršijo premoženje ali se plodijo ko nimajo kaj za ponudit naslednikom...

Če si bi jaz zdaj naštepal 4 otroke bi tudi vsi bili relativni reveži, če pa bom naredil enega bo pa ta dobil bajto pa 2 stanovanja... četudi jaz od danes naprej več nič ne pridelam... Če bi pa imel 4 pa kako deliš 3 nepremičnine na 4 in jih spet vržem nazaj 2 generaciji.

To je tisto bistvo


Nekaj imaš s temi otroci, prenaseljenostjo in podobnimi scenami. So ti starši vedno govorili da so revni zaradi tega ker imajo veliko otrok? Moj foter je prišel na isto ugotovitev enkrat. Čemu ima sosed, ki je v Slovenijo prišel z 2 kufroma 4 mulce in vsi vsega dovolj? Eh veliko mularija je eno samo veselje. Problem je bolj, ker si tastari vse ženejo k srcu kako bi vse skupaj moralo izgledati. Pri moji doma jih je 5 otroci se med seboj učijo pomagajo in se spodbujajo pravzaprav se zadnjih 10 let vzgajajo sami. Mestni edinčki teh življenjskih izkušenj nimajo in jih nato začne trkat osebnostna rast pri 40. Poznam mulce, odraščali so brez tekoče vode in kopalnice, in ne v 1970. Jup, najstniki v letu 2000. Verjameš, da imajo sedaj vsega dovolj. Nismo v Afriki, kjer je res beda. Ta dediščina je butast izgovor tastarih, da vzdržujejo neko samopomebnost, ker jih je strah minljivosti. Na koncu vzgojiš 1 duševnega invalida, z dedno službo v javnem sektorju, si helikopter starš in tvoj rod propade, ker se zarod odloči da bo dog mama. Presežek tistih revnih otrok pa je neka bodočnost. So tudi precej uspešni ljudje iz zelo revnega zaledja.
Da ne govorim o človeških kvalitetah tovrstnega folka. To kar marsikateremu edincu z podedovano blaginjo manjka. Feeling za soljudi. Da sreča ni samo potrošnja. Smisel za organizacijo, timsko delo. Pa ,da obstaja tudi svet stran od atijevih in mamičinih pričakovanj, da ne rabi bit samo priden ,da bo potem podedoval tista stanovanja ali pa še huje ,da mu po božji sposobnosti ,ker se je iz prave luknje prikotalil pripadajo. V revnih familijah se ljudje naučijo ravnati z sredstvi. Vsaj nekateri. Meni je pri moji dragi to izjemna kvaliteta. Nikoli ne menjam za razavajenko, ki ji je ati kupil dva fleta in je sposobna zabiti svojo in še mojo plačo za luksuz. Slovencem bi sicer sedel kastni sistem, da tisti ,ki se rodi z bajto plačuje nižje davke in ker nima več kot 1 otorka dobi še posebno priznanje ,da ne onesnažuje sveta ter svojo kolumno na MMC RTV SLO. Bi pa nego od ljudi, ki jih ni ,penzijo od ljudi ,ki jih ne marajo. Pohlepni, kontrolfreakovski in egocentrični starci so težava tega sveta. Oni bi radi vse splanirali za 200 let naprej da izpadejo neponovljivi z največjimi spomeniki.


Dobro napisano. Ravno sem hotel isto napisati, da če že gledamo z logičnega vidika, je to, da imaš enega potomca, zelo veliko tveganje. Premalo diverzifikacije. Kaj se zgodi, če je ravno ta en otrok na koncu nek razvajen kreten, ki ne ceni ničesar kar si naredil in ne zna z denarjem ali ga pa pač ta tema sploh ne zanima in na koncu zafura vse kar si delal? Dobiš živčni zlom? Ali pa recimo, da tega otroka zbije avto in se tvoja linija tam prekine? Jaz mislim, da je nemiselno gledati, da boš nakopičil bogastvo tekom življenja in to vse potem zapustil enemu otroku kot to pravi Mato. Lahko se zelo zajebeš s tako taktiko. Če si res finančno uspešen boš lahko preskrbel več otrok, ni nujno da zdaj vsak podeduje nepremičnino. Tudi v starih časih, so višji sloji delali tako, da so imeli več otrok zaradi diverzifikacije, potem pa je pač eden podedoval večino (ponavadi je bil to najstarejši sin), da se bogastvo ni pršilo. Ostali so pa imeli vseeno omogočen dober lajf, ker so se rodili v premožni družini, čeprav so podedovali manj. Ampak imeti samo enega otroka, zato da on vse podeduje, se mi pa zdi neumno. Don't keep all your eggs in one basket pa to.

energetik ::

Kaj te bo pa brigalo potem, ko te več ne bo, kaj se dogaja s tvojim bogastvom? :))
Mene prav nič.

Važno je samo to, tistim potomcem, ki jih imaš, poskusiš zagotoviti največ, predvsem vzgoje, sredstva pa tudi ne škodijo. Da se ne ukvarjajo 30let samo s tem, kje bodo živeli, ampak da počnejo kaj bolj koristnega.

PrimoZ_ ::

Mato itak ne bo imel otrok.
Le kera pri zdravi pameti bi hoteli imet otroke z njim :D

DoktorMato ::

Dobro napisano. Ravno sem hotel isto napisati, da če že gledamo z logičnega vidika, je to, da imaš enega potomca, zelo veliko tveganje. Premalo diverzifikacije. Kaj se zgodi, če je ravno ta en otrok na koncu nek razvajen kreten, ki ne ceni ničesar kar si naredil in ne zna z denarjem ali ga pa pač ta tema sploh ne zanima in na koncu zafura vse kar si delal? Dobiš živčni zlom? Ali pa recimo, da tega otroka zbije avto in se tvoja linija tam prekine? Jaz mislim, da je nemiselno gledati, da boš nakopičil bogastvo tekom življenja in to vse potem zapustil enemu otroku kot to pravi Mato. Lahko se zelo zajebeš s tako taktiko. Če si res finančno uspešen boš lahko preskrbel več otrok, ni nujno da zdaj vsak podeduje nepremičnino. Tudi v starih časih, so višji sloji delali tako, da so imeli več otrok zaradi diverzifikacije, potem pa je pač eden podedoval večino (ponavadi je bil to najstarejši sin), da se bogastvo ni pršilo. Ostali so pa imeli vseeno omogočen dober lajf, ker so se rodili v premožni družini, čeprav so podedovali manj. Ampak imeti samo enega otroka, zato da on vse podeduje, se mi pa zdi neumno. Don't keep all your eggs in one basket pa to.


Zakaj bi dobil živčni zlom? Bistvo je v zavedanju da ti si mu dal ogromno in v povprečju več kot je marsikdo dobil, če pa je on zajebal pa naj sam živi z svojim polomom naprej, nikakor pa taka oseba ne more krivit staršev da so ga pustli v revščini, ker si jo je sam pridelal...

S tako taktiko se lahko zajebeš samo če sanjaš o nadaljevanju vrste... tudi če imaš 3 otroke lahko vsi trije umrejo v nesreči kot se je to zgodilo nekaj let nazaj in kaj pol? Kaj točno si boljšega naredil?

Bistvo ni gledanje tako kot gledaš ti ampak tako kot pravim jaz, torej imej TOLIKO OTROK kot jih lahko kvalitetno vzdržuješ ne pa da imajo podpovprečno izhodišče v financah zaradi tvojega nezadržnega razploda, tu je problem

Nekaj imaš s temi otroci, prenaseljenostjo in podobnimi scenami. So ti starši vedno govorili da so revni zaradi tega ker imajo veliko otrok? Moj foter je prišel na isto ugotovitev enkrat. Čemu ima sosed, ki je v Slovenijo prišel z 2 kufroma 4 mulce in vsi vsega dovolj? Eh veliko mularija je eno samo veselje. Problem je bolj, ker si tastari vse ženejo k srcu kako bi vse skupaj moralo izgledati. Pri moji doma jih je 5 otroci se med seboj učijo pomagajo in se spodbujajo pravzaprav se zadnjih 10 let vzgajajo sami. Mestni edinčki teh življenjskih izkušenj nimajo in jih nato začne trkat osebnostna rast pri 40. Poznam mulce, odraščali so brez tekoče vode in kopalnice, in ne v 1970. Jup, najstniki v letu 2000. Verjameš, da imajo sedaj vsega dovolj. Nismo v Afriki, kjer je res beda. Ta dediščina je butast izgovor tastarih, da vzdržujejo neko samopomebnost, ker jih je strah minljivosti. Na koncu vzgojiš 1 duševnega invalida, z dedno službo v javnem sektorju, si helikopter starš in tvoj rod propade, ker se zarod odloči da bo dog mama. Presežek tistih revnih otrok pa je neka bodočnost. So tudi precej uspešni ljudje iz zelo revnega zaledja.
Da ne govorim o človeških kvalitetah tovrstnega folka. To kar marsikateremu edincu z podedovano blaginjo manjka. Feeling za soljudi. Da sreča ni samo potrošnja. Smisel za organizacijo, timsko delo. Pa ,da obstaja tudi svet stran od atijevih in mamičinih pričakovanj, da ne rabi bit samo priden ,da bo potem podedoval tista stanovanja ali pa še huje ,da mu po božji sposobnosti ,ker se je iz prave luknje prikotalil pripadajo. V revnih familijah se ljudje naučijo ravnati z sredstvi. Vsaj nekateri. Meni je pri moji dragi to izjemna kvaliteta. Nikoli ne menjam za razavajenko, ki ji je ati kupil dva fleta in je sposobna zabiti svojo in še mojo plačo za luksuz. Slovencem bi sicer sedel kastni sistem, da tisti ,ki se rodi z bajto plačuje nižje davke in ker nima več kot 1 otorka dobi še posebno priznanje ,da ne onesnažuje sveta ter svojo kolumno na MMC RTV SLO. Bi pa nego od ljudi, ki jih ni ,penzijo od ljudi ,ki jih ne marajo. Pohlepni, kontrolfreakovski in egocentrični starci so težava tega sveta. Oni bi radi vse splanirali za 200 let naprej da izpadejo neponovljivi z največjimi spomeniki.


Če težav ni kot praviš ti potem ne vem zakaj jamranje nad cenejšimi nepremičninami, najemninami itd... če itak imajo VSI VSEGA DOVOLJ?

Vsak ki si ne more privoščiti najemnine v LJ je torej odveč ali pa ne obstaja po tvojih besedah ker je njegov lajf samo eno veselje... res romantičen pogled na bedo človeštva

Zgodovina sprememb…

««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
80298659 (64835) Baja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565095 (46336) Okapi

Več podobnih tem