» »

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 12
»»

user4683 ::

Ashrack je izjavil:

Pri starosti 28 let kupil prvo nepremicnino v Ljubljani. To je bilo okrog leta 2015 za priblizno 170k in jo izplacal v priblizno dveh letih. Skupno do zdaj si lastim ze 3 nepremicnine v raznih vila blokih v prestolnici.

Vse to uspelo brez dedovanja. Samo pametno delo. Moj slogan: Work smart not hard.

Jaz sem si nepremičnino na obali kupil konec leta 2015 na svoj 29. rojstni dan, po tem, ko sem bil že precej let na svojem. Neopremljeno za dobrih 240k, z lastnim zaslužkom, brez pomoči staršev ali babic. Se da, z nekaj sreče, veliko znanja in delavnostjo.

Hangman ::

Ashrack je izjavil:

Pri starosti 28 let kupil prvo nepremicnino v Ljubljani. To je bilo okrog leta 2015 za priblizno 170k in jo izplacal v priblizno dveh letih. Skupno do zdaj si lastim ze 3 nepremicnine v raznih vila blokih v prestolnici.

Vse to uspelo brez dedovanja. Samo pametno delo. Moj slogan: Work smart not hard.


Torej padeš v točko e (dobro finančno stanje). Če povem direktno: bil si ob pravem času na pravem mestu, za kar je včasih treba imeti tudi malo sreče.

Invictus ::

Okapi je izjavil:


Vračajo se predvsem penzionisti. Predvsem tisti, ki nimajo v tujini otrok/vnukov.

Niti ne. Tudi precej mladih in celo družin se je vrnilo nazaj, ker se pričakovanja niso izpolnila.

Malo zavedeni, pa z napačno izobrazbo... Ali pa se preprosto niso znašli, kar je problem, ker se Slovenci nočejo družiti med sabo in izmenjati izkušnje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

100.000 evrov kredita pol moraš met tud plačo svaj 1200 neto+


Ker to je pa res težko dosečti a? Povprečna slovenska neto plača je 1.253,71 EUR. Par, oba s povprečno plačo, si lahko že privoščita kak večji kredit. ČE se še kaj naredi popoldan pa sploh.

m0LN4r ::

RoccoC je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Jaz si upam izjavit, da mladi, ki so danes 16-18 brez financne pomoci starsev, subvencij ali dedodavnja, ne bodo prisli do svoje nepremicnine do leta 50 ali pa nikoli.


Ne boš verjel ampak pred letom 2000 so bile izjave in miselnost povsem enaka, pa je marsikomu le uspelo. Takrat je marsikomu pomagala recimo borza, danes je to kripto, jutri bo spet nekaj. Tudi takrat je bilo praktično nemogoče s samo začetno plačo dobiti ugoden zadosten kredit za nekaj normalnega. Za varianto tipa samo začetna plača, kredit, lastna nepremičnina vrniti še kar nekaj nazaj- verjetno do socializma.
Jasno, ampak v okolici je vecina his zgrajenih takrat.
Pa tudi kredit za takratno vsoto, ce si ga dobil z danasnjo konverzijo pac iz Tolarja na Evro ni tko grozno.
Ce je bla neto placa osebe takrat 100.000SIT ca. 400eur danes pa 1000eur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Okapi je izjavil:


Vračajo se predvsem penzionisti. Predvsem tisti, ki nimajo v tujini otrok/vnukov.

Niti ne. Tudi precej mladih in celo družin se je vrnilo nazaj, ker se pričakovanja niso izpolnila.

Malo zavedeni, pa z napačno izobrazbo... Ali pa se preprosto niso znašli, kar je problem, ker se Slovenci nočejo družiti med sabo in izmenjati izkušnje...

Ja napacna oz. nobena izobrazba in ce se sam ne znajdes je najvecji problem.
Dostikrat nekdo napise, iscem sluzbo v tujini, pa na komentar, kaj znas ne pride odgovor ali pa, ko ga vprasas, ce je ze sam kam kaksno prosnjo poslal, tudi ne.
Takim tudi v Sloveniji ne gre glih lepo.

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

100.000 evrov kredita pol moraš met tud plačo svaj 1200 neto+


Ker to je pa res težko dosečti a? Povprečna slovenska neto plača je 1.253,71 EUR. Par, oba s povprečno plačo, si lahko že privoščita kak večji kredit. ČE se še kaj naredi popoldan pa sploh.
Ce vzame par kredit na 30 let in do 700Eur je to dovolj za kaksno manjse stanovanje ali pa hiso na vasi.
In ce je 700eur 1/3 Dohodka, morata oba imeti skupaj 2100 netto in place se plusminus visajo skozi inflacijo, ampak kredit, ki ga vzames bo ostal 700eur.

Sicer ni luksus, ampak se da.
Rajsi to, kot pa 500Eur za najemnino in imas na koncu prazne roke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

Zaenkrat živim na kmetiji ocenejeni na 900.000 evrov po pogodbi. Meni je vredu.

V vasi se je prodala 4ha velika za 80.000 evrov, pa bajta sam za podret, brez drugih poslopij.
Torej pr nas drži 900 jurjev, ker je 10x večja

Ampak glavno je da glavni avto vreden 300 evrov tolk sem pač dal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Inventorista ::

zobnik je izjavil:


Ampak glavno je da glavni avto vreden 300 evrov tolk sem pač dal


Claas Axion 950?

zobnik ::

clio 2

Ben Dover ::

Pa traktor za 100k si pozabu. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

mark-tanja ::

Uff ko sem odprl temo nisem pričakoval da bo toliko komentarjev ontopic in offtopic.

Update.
- nova pogodba o zaposlitvi prijavljen na izobraževanja in certificiranja IT.
- nova plača 1300 neto.

kredita nimam za avto pa tudi verjetno nebom imel.

- partnerka bo tudi delala na tem da zamenja zaposlitev.

hobi združil za nekaj dodatnega denarja ki se bo verjetno razvilo v kar lep dodatek ''vzgoja - lastnikov psov :)''

plan je v naslednjih 3 letih nakupčkat nekih 20k kupit manjšo parcelo izven lj - in potem se boriti da bi dobili kakšen kredit za gradnjo 'max 500-600 eur mesečno' cilj 80m2 hiška naknadno pa kakšno garažo če bodo finance dovolile.

zakaj to pišem?
ker sem porabil en mesec za razmišljanje in sem ugotovil da ko sem se nehal smiliti sam sebi in dal karte mizo in realno finančno stanje ter začel razmišljati kaj lahko izboljšam se mi je odprlo.
Seveda je bilo mali miljon nerealnih idej in po ene 10ih malih uspešnih korakih se je poklopilo.
pripomoglo je tudi da sem se o tem pogovarjal z prijatelji ki se jim je zdela zanimiva debata - kako do svoje nepremičnine če nimaš nič in so tudi oni razglabljai o tem naprej...
ker me poznajo in poznajo moje sposobnosti in slabosti se je našel nekdo ki išče takšen profil kot sem jaz in je pripravljen investirati nekaj časa v mene.. tako sem prišel do boljše službe.

V procesu oziroma zagonu sem bil zelo samozavesten glede psov in sem se drznil ljudem dati nasvete ki so obrodili sadove in se mi vračajo če bi imel kakšno delavnico kakšen vikend itd...
Ravno tako sem optimiziral čas za počitek ker več nisem zaskrbljen in depresiven mi je dovolj 1 uro odklopa na dan 'prčkanje in pospravljanje delavnice ob različnih youtube videih...'

še ne ravno tako uspešno se spopadam z prenehanjem kajenja ... kar bo popravilo proračun za 100eur na mesec + 100eur z pasjimi delavnicami + 400eur višja plača tako da se mije vse obrnilo na bolje v 1 mesecu.
Lahko bi pisal in pisal o vsem kar sem se naučil v tem mesecu ampak mislim da ni primerno za slo-tech in to publiko. Mogoče blog pa adsense pa še tam kakih 5 eur na mesec zraven :)
Moram pa reči da vsi komentarji tudi offtopic in tudi žaljivi so mi dali misliti in sem skoraj o vsakem razmišljal in poskušal podoživeti to...

Za tiste ki mislite da ni mogoče vam sporočam da JE :)
seveda z spremembami ..
Hvala Vsem

kriptobog ::

80m2? Nimata/ne bosta imela otrok? Za tako kvadraturo kupiš stanovanje. Eden izmed glavnih razlogov za hišo je ravno večja površina...

Mogoče pa itak je ;)

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

80m2? Nimata/ne bosta imela otrok? Za tako kvadraturo kupiš stanovanje. Eden izmed glavnih razlogov za hišo je ravno večja površina...

Mogoče pa itak je ;)


Da maš več za pucat ne... najboljše so bajturine 350m2 in pol not ostane ženička ali pa ena familja, ki ne rabi pol tolko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mark-tanja ::

Otroci so že v začetku pubertete. tako da v času ko bo končana hiša .. bodo že cca 20 let starosti in bodo več ali manj zunaj ali okoli ..

sicer koliko m2 pa potrebuješ ?

14m2 dnevna
12m2 spalnica x3
wc 1,5m2
kopalnica 6m2
hodnik 3m2
kuhinja z jedilnico 14m2
kurilnica 3m2
shramba 3m2

to je to terasa zunaj ni všteta

garaža oz nadrstrešek z neko mini delavnico...

Če gledam da smo 4je v 60 m2 stanovanju z dvema spalnicami bo 80m2 še preveč za nas.
kdo bo to ogreval ko gredo otroci po svoje.
kdo bo vzdrževal in pucal 200m2 hišo plus stopnice pa miljon oken za zamenjat in spucat ... ne hvala

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

80m2? Nimata/ne bosta imela otrok? Za tako kvadraturo kupiš stanovanje. Eden izmed glavnih razlogov za hišo je ravno večja površina...

Mogoče pa itak je ;)


Da maš več za pucat ne... najboljše so bajturine 350m2 in pol not ostane ženička ali pa ena familja, ki ne rabi pol tolko...


Čas potreben za čiščenje ne raste linearno s kvadraturo :)

Dnevna 15 ali 30m2 je praktično isto hitro popravljena, isto ostali prostori...
Največ razlike naredi ali imaš po vseh kotih naložno šaro in tisoče polic z še dodatno šaro kjer moraš brisat prah.

49106 ::

Med 50m2 in 350m2 je ogromna razlika. Naprimer mi hodimo na morje dopustovat, žlahta pa več ali manj čistit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kixs ::

49106 je izjavil:

Med 50m2 in 350m2 je ogromna razlika. Naprimer mi hodimo na morje dopustovat, žlahta pa več ali manj čistit.


To si me pa nasmejal zdaj :lol:

Kaj ima veze velikost bajte z dopusti? Potem skoraj pol Slovenije ne bi nikamor slo...

PrimoZ_ ::

Imam tudi jaz v žlahtu ljudi k ne znajo it na vikend brez prikolice prpete na avto, ker vsakič peljejo sabo dobesedno vse od kosilnice, do mešalca za beton in vse vmes.
Pa ves čas nekaj prčkajo, urejajo, predelujejo in v celem mesecu vode niti vidijo ne.

Ampak to so pač svoja klasa ...

Moj point je bil samo to, da nekaj večji prostori ne pomenijo avtomatsko ful več čiščenja. Čas čiščenja še zdaleč ne raste linearno s kvadraturo.

Bolj je problem koliko šare imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

kixs ::

Sej pa ne pucas generalno vsak dan ali teden.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Imam tudi jaz v žlahtu ljudi k ne znajo it na vikend brez prikolice prpete na avto, ker vsakič peljejo sabo dobesedno vse od kosilnice, do mešalca za beton in vse vmes.
Pa ves čas nekaj prčkajo, urejajo, predelujejo in v celem mesecu vode niti vidijo ne.

Ampak to so pač svoja klasa ...

Moj point je bil samo to, da nekaj večji prostori ne pomenijo avtomatsko ful več čiščenja. Čas čiščenja še zdaleč ne raste linearno s kvadraturo.

Bolj je problem koliko šare imaš.



Poglej, jaz spucam 61m2 v 1-2 urah... ni človeka ki bi spucal 300m2 v 1-2 urah... že samo če greš vse temeljito počasi posesat (če nimaš roombe) ti vzame to like 1 uro+ meni pa max 15 min

Ja ne raste linearno ampak se nabere... pa se pozna 45 min pri sesanju na teden najmanj, pa 20 min pri brisanju praha vsake 2-3 dni, pa vsake 3 mesece par ur pri dodatnih oknih itd itd itd

Na koncu ugotoviš da pucaš letno za 2 delovna tedna dalj zato ker sploh ne rabiš vseh teh kvadratov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

80m2? Nimata/ne bosta imela otrok? Za tako kvadraturo kupiš stanovanje. Eden izmed glavnih razlogov za hišo je ravno večja površina...

Mogoče pa itak je ;)


Da maš več za pucat ne... najboljše so bajturine 350m2 in pol not ostane ženička ali pa ena familja, ki ne rabi pol tolko...


Ker govorimo o 500 kvadratih več ane. Drugače se pa oglašaj o pucanju, ko boš imel hišo. Pri vsej tehniki je s pucanjem zelo malo dela.
Jaz sem dal v vsak štuk irobota, za okna (pritličje je komplet zastekljeno) pa pokličem čistilni servis. Se mi niti ne splača jajcati s pucanjem, ko čistilni servis naredi tako ugodno. drugače pa pri normalni bajti nimaš kaj dosti več za pucat.

Likalnik ::

A zdej bosta še to temo zasmetila...tako kot sta kripto?

kriptobog ::

mark-tanja je izjavil:

Otroci so že v začetku pubertete. tako da v času ko bo končana hiša .. bodo že cca 20 let starosti in bodo več ali manj zunaj ali okoli ..

sicer koliko m2 pa potrebuješ ?

14m2 dnevna
12m2 spalnica x3
wc 1,5m2
kopalnica 6m2
hodnik 3m2
kuhinja z jedilnico 14m2
kurilnica 3m2
shramba 3m2

to je to terasa zunaj ni všteta

garaža oz nadrstrešek z neko mini delavnico...

Če gledam da smo 4je v 60 m2 stanovanju z dvema spalnicami bo 80m2 še preveč za nas.
kdo bo to ogreval ko gredo otroci po svoje.
kdo bo vzdrževal in pucal 200m2 hišo plus stopnice pa miljon oken za zamenjat in spucat ... ne hvala


To je pa drugo. Na stara leta se itak preseliš v manjšo hiško. Nisem vedel, da imata že odrasle otroke :)

c3p0 ::

49106 je izjavil:

Med 50m2 in 350m2 je ogromna razlika. Naprimer mi hodimo na morje dopustovat, žlahta pa več ali manj čistit.


Podobno našim znancem "jadralcem". Barkačo čisti cele dneve, WC je off limits, kuhinja čim manj, mogoče za kavico, ne sme se pit temnih pijač, če z obutvijo stopiš gor, dobi božjastni napad. Raje nimam nič, kot da bi tisti kos plastike tako čislal in živel zanj.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Imam tudi jaz v žlahtu ljudi k ne znajo it na vikend brez prikolice prpete na avto, ker vsakič peljejo sabo dobesedno vse od kosilnice, do mešalca za beton in vse vmes.
Pa ves čas nekaj prčkajo, urejajo, predelujejo in v celem mesecu vode niti vidijo ne.

Ampak to so pač svoja klasa ...

Moj point je bil samo to, da nekaj večji prostori ne pomenijo avtomatsko ful več čiščenja. Čas čiščenja še zdaleč ne raste linearno s kvadraturo.

Bolj je problem koliko šare imaš.



Poglej, jaz spucam 61m2 v 1-2 urah... ni človeka ki bi spucal 300m2 v 1-2 urah... že samo če greš vse temeljito počasi posesat (če nimaš roombe) ti vzame to like 1 uro+ meni pa max 15 min

Ja ne raste linearno ampak se nabere... pa se pozna 45 min pri sesanju na teden najmanj, pa 20 min pri brisanju praha vsake 2-3 dni, pa vsake 3 mesece par ur pri dodatnih oknih itd itd itd

Na koncu ugotoviš da pucaš letno za 2 delovna tedna dalj zato ker sploh ne rabiš vseh teh kvadratov.



Joj mato. Ti si res en drekač. Ker bajta včeja od 80m2 je lahko samo 300m2 in več ane? :)

49106 ::

kixs je izjavil:

49106 je izjavil:

Med 50m2 in 350m2 je ogromna razlika. Naprimer mi hodimo na morje dopustovat, žlahta pa več ali manj čistit.


To si me pa nasmejal zdaj :lol:

Kaj ima veze velikost bajte z dopusti? Potem skoraj pol Slovenije ne bi nikamor slo...


Kako to misliš? Jaz imam apartma(jček) in uživam v morju, medtem ko ima žlahta namesto tega več bajt z bazenom.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

buttcrack ::

tudi za dva bi vseeno imel raj 100 m2
sicer dokaj enostavno shajamo s 3sobnim 4je, ampak bi vseeno raje, da imata mulca v puberteti vsak svojo sobo. Če se bo le dalo :)

Nič pa ne bi imel proti če bi imel kopalnico za kakšen kvadrat večjo, kuhinjo za vsaj 2 in isto z dnevno ter spalnicama.

če se prilagodiš prostoru in v detajle urediš vse potrebno je 60 seveda dovolj (+ klet), bi pa z veseljem pucal 20 m2 več :D

kriptobog ::

buttcrack je izjavil:

tudi za dva bi vseeno imel raj 100 m2
sicer dokaj enostavno shajamo s 3sobnim 4je, ampak bi vseeno raje, da imata mulca v puberteti vsak svojo sobo. Če se bo le dalo :)

Nič pa ne bi imel proti če bi imel kopalnico za kakšen kvadrat večjo, kuhinjo za vsaj 2 in isto z dnevno ter spalnicama.

če se prilagodiš prostoru in v detajle urediš vse potrebno je 60 seveda dovolj (+ klet), bi pa z veseljem pucal 20 m2 več :D



Ampak bv se matrati na 60m2, če si lahko na komot :)

mark-tanja ::

oo waw :)
vglavnem
80m2 keramike = 1500 eur
polaganje je = 1500eur
skupaj 3k
koplnica 3k
to je 6 k

150m2 2 dvema kopalnicama večje površine
150m2 = 3k
polaganje 3k
2x kopalnca 6k

to je 12k

in če gremo na okna, vrata, streho, radiatorje, večja toplotna, dve klimi namesto ene v dnevni, kljuke štekerji , kabli za štrom plafonjere lustri .... kaj šele obnova tega čez 20 let... bom suženj novih kreditov za vzdrževanje ..

zaradi tega 80m2 in ker je čisto ok ne počutimo se utesnjeno na 60 in verjamem da tudi na 80m2 se ne bomo

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Z najstniki v bajti boš šel delat samo 1 kopalnico? 6k več si naračunal za 2x večjo površino, in kaj je to pri skupni investiciji 200k+?
Daj no, pa tudi obnova čez 20 let, česa? Boš šel menjat keramiko in vrata po 20 letih, za koga?
Ogrevanja se brez veze bojiš, ker bajta zgrajena po današnjih predpisih, ti bo s TČ skurila letno morda 200eur, pol manjša morda nekje 120eur. In če bodo otroc šli, bo porabe še manj, ker boste porabili manj tople vode.
Nepotrebne prostore potem izprazniš in notri spustiš Rombo, čiščenja ni več.

49106 ::

energetik je izjavil:


Ogrevanja se brez veze bojiš, ker bajta zgrajena po današnjih predpisih, ti bo s TČ skurila letno morda 200eur, pol manjša morda nekje 120eur.


Dokaj napačna računica. Energija se komot podraži za toliko, da boš na istem, kot če ne bi imel TC. Vprašaj tiste v blokih, koliko so prišparali na račun fasade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Invictus ::

Ojej, zdaj bo tema kako priti do nepremičnine, prešla v temo kako čimveč prišparati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

A smo Slovenci al nismo!?! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kebo ::

Jaz sem se v študencu navadu živet s punco na 20 m^2. Če nisi potraten s prostorom imaš na 80 kvadratih 2 otroški sobi vsaka 10 m^2, 15 m^2 spalnio, 5 m^2 kopalnico, in 40 m^2 skupni prostor s kuhinjo in dnevno sobo.

energetik ::

49106 je izjavil:

energetik je izjavil:


Ogrevanja se brez veze bojiš, ker bajta zgrajena po današnjih predpisih, ti bo s TČ skurila letno morda 200eur, pol manjša morda nekje 120eur.


Dokaj napačna računica. Energija se komot podraži za toliko, da boš na istem, kot če ne bi imel TC. Vprašaj tiste v blokih, koliko so prišparali na račun fasade.
Kaj ima veze odiranje v blokih z sodobno NEH ali PH hišo? V svoji hiši točno vidiš učinek fasade in to takoj. Če dovolj dobro narediš, ogrevanja praktično ne potrebuješ in potem sploh nima veze cena energenta.

jabe ::

mark-tanja je izjavil:



zakaj to pišem?
ker sem porabil en mesec za razmišljanje in sem ugotovil da ko sem se nehal smiliti sam sebi in dal karte mizo in realno finančno stanje ter začel razmišljati kaj lahko izboljšam se mi je odprlo.
Seveda je bilo mali miljon nerealnih idej in po ene 10ih malih uspešnih korakih se je poklopilo.
pripomoglo je tudi da sem se o tem pogovarjal z prijatelji ki se jim je zdela zanimiva debata - kako do svoje nepremičnine če nimaš nič in so tudi oni razglabljai o tem naprej...
ker me poznajo in poznajo moje sposobnosti in slabosti se je našel nekdo ki išče takšen profil kot sem jaz in je pripravljen investirati nekaj časa v mene.. tako sem prišel do boljše službe.



E, to! Čestitke!! Brez muje se še čevelj ne obuje ali pa brez nič ni nič. To sem poslušala celo otroštvo, ampak je tudi trajalo da sem razumela in ponotranjila.

kriptobog ::

Kebo je izjavil:

Jaz sem se v študencu navadu živet s punco na 20 m^2. Če nisi potraten s prostorom imaš na 80 kvadratih 2 otroški sobi vsaka 10 m^2, 15 m^2 spalnio, 5 m^2 kopalnico, in 40 m^2 skupni prostor s kuhinjo in dnevno sobo.


V študencu.... 5m2 kopalnica za 4 člansko družino? Kje ti živiš? 2m2 je samo za normalen tuš, dodaj še kad, dva umivalnika, ker če je samo ena kopalnica za 4člansko družino, sta 2 umivalnika nujna....Največja bedarja je, da greš delati hišo, potem se pa stiskaš notri. To je potem bolje kupiti stanovanje.

energetik ::

Stanovanje vseeno ni bolje, je pa res, da se ne splača šparat s kvadraturo bajte, če jo sam gradiš. Ker boš prišparal minimalno, občutil pa precej.
Saj večja kvadratura ne pomeni nujno več oken, vrat, pohištva itd, lahko se načrtuje tako, da je samo vsak prostor malce večji da ni klavstrofobije in da ne gruntaš za vsako omaro, kam jo boš stlačil. m2 talne obloge, ometa, beleža, estriha in ceglov pa ni tako drag, da bi se pri tem bistveno prišparalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kriptobog ::

energetik je izjavil:

Stanovanje vseeno ni bolje, je pa res, da se ne splača šparat s kvadraturo bajte, če jo sam gradiš. Ker boš prišparal minimalno, občutil pa precej.
Saj večja kvadratura ne pomeni nujno več oken, vrat, pohištva itd, lahko se načrtuje tako, da je samo vsak prostor malce večji da ni klavstrofobije in da ne gruntaš za vsako omaro, kam jo boš stlačil. m2 talne obloge, ometa, beleža, estriha in ceglov pa ni tako drag, da bi se pri tem bistveno prišparalo.



Če se ozrem po bližnjem novem naselju, pje to res. Nekateri oken skoraj nimajo, ker so tako šparali. Iz enega ekstrema v druugega :)

energetik ::

Mogoče ne gledaš v pravo steno, PH imajo v glavnem na južni strani steklene površine, na severni skoraj nič.

49106 ::

energetik je izjavil:

49106 je izjavil:

energetik je izjavil:


Ogrevanja se brez veze bojiš, ker bajta zgrajena po današnjih predpisih, ti bo s TČ skurila letno morda 200eur, pol manjša morda nekje 120eur.


Dokaj napačna računica. Energija se komot podraži za toliko, da boš na istem, kot če ne bi imel TC. Vprašaj tiste v blokih, koliko so prišparali na račun fasade.
Kaj ima veze odiranje v blokih z sodobno NEH ali PH hišo? V svoji hiši točno vidiš učinek fasade in to takoj. Če dovolj dobro narediš, ogrevanja praktično ne potrebuješ in potem sploh nima veze cena energenta.


Vidiš ja, ampak samo če dovolj ljudi tega ne dela. Ko je takšnih dovolj, cena naraste. Tudi če bi vsak sam pridelal energijo za lastne potrebe, bi sčasoma plačal enako kot zdaj. Če gledaš širše, je tudi to nekaj, ker ali porabimo manj energije ali pa je ta bolj "zelena".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

link_up ::

49106 je izjavil:

Med 50m2 in 350m2 je ogromna razlika. Naprimer mi hodimo na morje dopustovat, žlahta pa več ali manj čistit.


jah glej, zlahta bi lahko tudi komu rekla naj spuca pred tem pa bo. :) Ce je >500km potem se splaca.
In and Out

Kebo ::

kriptobog je izjavil:

Kebo je izjavil:

Jaz sem se v študencu navadu živet s punco na 20 m^2. Če nisi potraten s prostorom imaš na 80 kvadratih 2 otroški sobi vsaka 10 m^2, 15 m^2 spalnio, 5 m^2 kopalnico, in 40 m^2 skupni prostor s kuhinjo in dnevno sobo.


V študencu.... 5m2 kopalnica za 4 člansko družino? Kje ti živiš? 2m2 je samo za normalen tuš, dodaj še kad, dva umivalnika, ker če je samo ena kopalnica za 4člansko družino, sta 2 umivalnika nujna....Največja bedarja je, da greš delati hišo, potem se pa stiskaš notri. To je potem bolje kupiti stanovanje.

Tuš s kanaleto je 90 * 120 torej dober kvadrat. Sicer je šlo bolj za predlog, da je možno na 80 kvadratih naredit povsem ok hiško in ne, da je zidat hišo na 80 kvadratih smiselno.

Mike_Rotch ::

2m2 je samo za normalen tuš, dodaj še kad, dva umivalnika, ker če je samo ena kopalnica za 4člansko družino, sta 2 umivalnika nujna....Največja bedarja je, da greš delati hišo, potem se pa stiskaš notri. To je potem bolje kupiti stanovanje.


Kak tuš je to, 4m2?

Ben Dover ::

Pa 2 umivalnika? Pa 4 wc školjke, da se ne voha kakcov od drugih. :))

kriptobog ::

energetik je izjavil:

Mogoče ne gledaš v pravo steno, PH imajo v glavnem na južni strani steklene površine, na severni skoraj nič.


Gledam gledam. Na južni strani imajo ena ozk avrata za izhod na teraso, potem pa nekaj malih oken. Niti strešnih nimajo. Sosed zdaj jamra, da mu je žal, da se ni stegnil tistega jurja ceč za dve strešni okni... Šparal je povsod kjer se je dalo in največ je prišparal na račun oken

Mike_Rotch je izjavil:

2m2 je samo za normalen tuš, dodaj še kad, dva umivalnika, ker če je samo ena kopalnica za 4člansko družino, sta 2 umivalnika nujna....Največja bedarja je, da greš delati hišo, potem se pa stiskaš notri. To je potem bolje kupiti stanovanje.


Kak tuš je to, 4m2?


Kdo je omenil 4m2? Rekel sem, da je normalen tuš 2m2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

jabe ::

Je pa PH ali kaj? Govorita o isti stvari? Ali gre za hišo po nekih standardih, ali gre za šparanje kjer se je dalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

kriptobog ::

Ben Dover je izjavil:

Pa 2 umivalnika? Pa 4 wc školjke, da se ne voha kakcov od drugih. :))


2 umivalnika sta že nekako standard...

energetik ::

Bolj kot 2 umivalnika je koristno, da je več kopalnic oz. vsaj WCji posebej. Kaj ti koristi dvojni umivalnik, če se v isti kopalnici tušira najstnik, verjetno ne boš uletel notri, pa če je 1 ali 2 umivalnika. Pa tudi če se greva z mojo skupaj umivat, gre normalno z 1 umivalnikom, 1 se tušira, drugi hkrati puca zobe, nato se zamenjava, nobenega problema. Razen če imaš fetiš na skupno umivanje zob. :-)
Mi imamo v vsakem štuku manjšo kopalnico (~6m2) in po 1 umivalnik, v eni je banja, v drugi tuš kabina, potem pa spodaj še 1 WC posebej in se vsekakor obnese bolje kot 1 ogromna kopalnica z banjo, tušem in 2 umivalnikoma naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kriptobog ::

energetik je izjavil:

Bolj kot 2 umivalnika je koristno, da je več kopalnic oz. vsaj WCji posebej. Kaj ti koristi dvojni umivalnik, če se v isti kopalnici tušira najstnik, verjetno ne boš uletel notri, pa če je 1 ali 2 umivalnika. Pa tudi če se greva z mojo skupaj umivat, gre normalno z 1 umivalnikom, 1 se tušira, drugi hkrati puca zobe, nato se zamenjava, nobenega problema. Razen če imaš fetiš na skupno umivanje zob. :-)
Mi imamo v vsakem štuku manjšo kopalnico (~6m2) in po 1 umivalnik, v eni je banja, v drugi tuš kabina, potem pa spodaj še 1 WC posebej in se vsekakor obnese bolje kot 1 ogromna kopalnica z banjo, tušem in 2 umivalnikoma naenkrat.


Prideta kar prav dva umivalnika... Najboljši scenarij je pa itak, da ima vsaka spalnica svojo kopalnico. Jaz sem delal 2 kopalnici v nadstopju s spalnicami. Velka kopalnica za zakonsko spalnico in manjša kopalnica za otroški spodi. V pritličju pa še dodaten wc.
Midva z ženo se ne rabiva menjati pri tuširanju, ker imava dvojni tuš. Če želiva se lahko skupaj na komot stuširava. Če se že dela hiša je fajn bolj na komot vse skup narediti. Tistih nekaj m2 več ne stane tako veliko.
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802100492 (66668) Baja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566104 (47345) Okapi

Več podobnih tem