» »

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 12
»»

mark-tanja ::

Verjamem da nebodo vsi odgovori iskreni ampka vseeno :)

Že nekaj časa razmišljam kako do lastne nepremičnine za mojo družinico.

1. Podedovali ne bomo nič.
2. Na bankah je z 2x 850 neto plačo izjemno težko dobiti nek kredit za nepremičnino pa tudi nekako je cmok v grlu se tako zadolžit glede na višino najinih plač.
3. Zamenjati službo do višje plače - to pa potegne seveda še delo na sebi in zanju kar ni čez noč, moja zaposlitev se bo letos spremenila in bo cca 30 % bolšja plača.
4. Neko dodatno delo je sigurno opcija ampak je to tako da naslednjih 5 let garaš 16 ur na dan in upaš da te zdravje ne pusti na cedilo kot tudi družina da ne trpi.
5. Počasno dograjevanje v smislu nakupa neke garsonjere jo zrentati za eno leto študentom npr. in jo potem obnositi urediti in prodati po višjem znesku... in tako naprej do Zneska z katerim bi si lahko kupil neko hiško vrstno dvojčka mogoče stanovanje .. to cca 140k.
6. Nek dobičkonosen hoby :)

Zato me zanima na kakšne načine ste vi prišli do nepremičnine?

To kislo vreme pa malo več razmišljam.

DownPurr ::

Jaz bom na srečo podedoval... sam bi še vedno rad videl kako folk pride do nepremičnine brez da se zapufa v maloro.

energetik ::

Odgovor na OP vprašanje je - z varčevanjem in nekaj kredita. Olajševalna okoliščina - nekaj let smo lahko brez najemnine živeli v sorodnikovem stanovanju, ki je bilo takrat frej, + to da so bile v tistih letih obrestne mere za depozite okoli 5% letno, kupček se je kar lepo večal. Poleg tega, da sva se v lastno nepremičnino vselila šele pri svojih 35 letih.

Kredit je že 2 leti poplačan. Pomaga tudi višja plača, kot jo imata OPja. Pri nama je bil znesek kredita le nekje 17% celotne investicije.

Če ne gre, se pač zniža standarde. Nepremičnine izven mest so precej cenejše. Namesto dodatnega šihta se veliko bolj splača sam narediti, kar je le možno pri gradnji hiše. Obrtniki te oderejo precej več, kot lahko z dodatno (slabo) službo dobiš.

Torej moj nasvet - nabavita poceni parcelo izven glavnega mesta, glejta le, da je v bližini OŠ, vrtec itd in po možnosti vlak. Predlog je recimo Borovnica, če delata v LJ.
Nato skeširajta še za birokracijo, priklope. Za zgradit bajto do streho magari vzameta nekaj kredita. Potem pa počasi in z veliko lastnega dela naprej.


mark-tanja je izjavil:


6. Nek dobičkonosen hoby :)
To ti je kriptotrgovanje, samo kot hobi ga moraš vzet :D

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

3. ali 6. Vse ostalo traja predolgo.

Za 3. lahko reces, da potrebujes ne vem kaksna znanja samo, ce si poslala ze ogromno prosenj in so manjkajoca znanja pogosto zahtevali na razgovorih. Za moj okus moras za hiso imeti vsaj 3kEUR/mesec skupnega dohodka.

Ce bos varcevala bos izgubila kljucni cas, ko hiso potrebujes, ce ne bos povecala incoma pa tako ali tako nimas sans.

Ce mislis investirati v nepremicnine kot osnovo, je to tocka 6. Ampak tukaj moras imeti kar nekaj znanja, ker je nujno, da gradis pod trzno ceno, da je koncana nepremicnina vredna vec in lahko imas kaj kritja za naslednji projekt. Poleg tega ti mora najemnina pokriti kredit in stroske in se dajati pasivni dohodek. Jaz sem si racunal, da si na 2000EUR neto pasivnega dohodka pri ca. 10 hisah.

Zgodovina sprememb…

3p ::

Puf. Če nič drugega, so obrestne mere rekordno nizke.

Res pa imaš z 2*850 bolj malo opcij, če ne živiš ravno v, recimo, Prekmurju. S takimi dohodki je vredno premisleka, kaj točno te veže na našo "kokoško".

m0LN4r ::

DownPurr je izjavil:

Jaz bom na srečo podedoval... sam bi še vedno rad videl kako folk pride do nepremičnine brez da se zapufa v maloro.

Ce jaz kaj podedujem nekega dne, bo to glih za eno parkplac v garazni hisi v mestu.
Odlocil smo se gradit, zdaj pa cakamo na parcelo preko Obcine, ker hocemo v naselju ostat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smrekar1 ::

mark-tanja je izjavil:

Verjamem da nebodo vsi odgovori iskreni ampka vseeno :)

Že nekaj časa razmišljam kako do lastne nepremičnine za mojo družinico.

1. Podedovali ne bomo nič.
2. Na bankah je z 2x 850 neto plačo izjemno težko dobiti nek kredit za nepremičnino pa tudi nekako je cmok v grlu se tako zadolžit glede na višino najinih plač.
3. Zamenjati službo do višje plače - to pa potegne seveda še delo na sebi in zanju kar ni čez noč, moja zaposlitev se bo letos spremenila in bo cca 30 % bolšja plača.
4. Neko dodatno delo je sigurno opcija ampak je to tako da naslednjih 5 let garaš 16 ur na dan in upaš da te zdravje ne pusti na cedilo kot tudi družina da ne trpi.
5. Počasno dograjevanje v smislu nakupa neke garsonjere jo zrentati za eno leto študentom npr. in jo potem obnositi urediti in prodati po višjem znesku... in tako naprej do Zneska z katerim bi si lahko kupil neko hiško vrstno dvojčka mogoče stanovanje .. to cca 140k.
6. Nek dobičkonosen hoby :)

Zato me zanima na kakšne načine ste vi prišli do nepremičnine?

To kislo vreme pa malo več razmišljam.


S takimi dohodki bo bolj jeba. Še najboljša opcija je ameriški sistem, dobiš nekje parcelo in postaviš mobilno zadevo.



Zadeva je čisto lušna, nima pa udobja, kvalitete ali vrednosti klasične nepremičnine. Dobiš že za nekje 70k€ + parcela, če greš dovolj daleč od centrov civilizacije bi se dalo imeti svojo nepremičnino za manj kot 100k€.

Dobičkonosen hobi je kul varianta, samo večina hobijev je donosnih šele po kar nekaj letih trdega dela, traja po 20 let da dobiš ne vem kaj. Če ste skromni in prihranite eno od plač v celoti lahko računate na 100k€ v 10 letih, kar je skupaj s kreditom dovolj tudi za kaj več - ampak celo življenje živiš kot revež.

jernejl ::

energetik je izjavil:

Odgovor na OP vprašanje je - z varčevanjem in nekaj kredita. Olajševalna okoliščina - nekaj let smo lahko brez najemnine živeli v sorodnikovem stanovanju, ki je bilo takrat frej, + to da so bile v tistih letih obrestne mere za depozite okoli 5% letno, kupček se je kar lepo večal.
Z varčevanjem je danes situacija drugačna. Cene nepremičnin rastejo, obresti pa ni. Moraš imeti kar dobro plačo, če želiš varčevati hitreje, kot se povečujejo cene nepremičnin :)
Kvečjemu lahko staviš na padec cen nepremičnin in čakaš, kdaj se bo to zgodilo.

Če ne gre, se pač zniža standarde. Nepremičnine izven mest so precej cenejše.
Pri tem je treba biti previden, da ne kupiš nepremičnine tako, da boš potem za transport (na delo in ostale aktivnosti) zapravil več časa in denarja, kot boš prihranil pri nižji ceni nepremičnine.
V desetih, dvajsetih letih življenja se lahko kar nabere.

m0LN4r ::

mark-tanja je izjavil:

Verjamem da nebodo vsi odgovori iskreni ampka vseeno :)

Že nekaj časa razmišljam kako do lastne nepremičnine za mojo družinico.

1. Podedovali ne bomo nič.
2. Na bankah je z 2x 850 neto plačo izjemno težko dobiti nek kredit za nepremičnino pa tudi nekako je cmok v grlu se tako zadolžit glede na višino najinih plač.
3. Zamenjati službo do višje plače - to pa potegne seveda še delo na sebi in zanju kar ni čez noč, moja zaposlitev se bo letos spremenila in bo cca 30 % bolšja plača.
4. Neko dodatno delo je sigurno opcija ampak je to tako da naslednjih 5 let garaš 16 ur na dan in upaš da te zdravje ne pusti na cedilo kot tudi družina da ne trpi.
5. Počasno dograjevanje v smislu nakupa neke garsonjere jo zrentati za eno leto študentom npr. in jo potem obnositi urediti in prodati po višjem znesku... in tako naprej do Zneska z katerim bi si lahko kupil neko hiško vrstno dvojčka mogoče stanovanje .. to cca 140k.
6. Nek dobičkonosen hoby :)

Zato me zanima na kakšne načine ste vi prišli do nepremičnine?

To kislo vreme pa malo več razmišljam.
Take cene nepremicnin mas mogoce v Murski Soboti, ne pa v centru Slovenije.
Zivite v najemnini? Zracunaj si kolko denarja gre v luft od katerega ti nic ne ostane. Glede tega "zadolziti" se ne sekiraj prevec, tudi najmenino je treba od nekod placati, ce nimas kje zivet.
Na sreco, nevem kako je v v SLO, ampak pri kreditu obstajajo zavarovanja za brezposelnost. Sicer midva tega ne bova vzela, ker imava tolko ob strani, da kljub temu lahko vsaj eno leto odplacujeva kredit.

Jaz bi samo dodal, da naju je bilo isto strah ca. 3 leta nazaj, ampak kaj ti preostane? Rajsi vrzes 6000-7000eurov nekomu drugemu v zep za najemnino?
Pri 2x850 bo tezka, ampak ni nemogoce. Bos vsaj v penziji imela svojo streho nad glavo, namesto najemnine.

V Nemciji bi banke racunale takole: 2x850=1700*12*9faktor in ti dala kredit za 180.000, to je ca. 500eur na mesec na 30 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

;-) ::

Pri okoli 22-23 ne spomnim se točno sem "podedoval" v bistvu sem bil edini ki je videl svetlo plat te parcele in pogorišča.... vikenda od fotra, takrat sem delal dosti na črno in denarja sem imel na "pretek", z vložki po jurja, dva, tri sem kupoval material in postavil bajtico, v kateri sem imel namen živeti (70m2 v dveh etažah). Papirje sem rešil na spol računal sem na to da me "nobeden ne prijavi" in delal na papirje od stare stavbe. Sedaj rešujem to zagato, imam pa 140m2 bivalne površine z najemniki že od takrat-po pol leta bivanja tam sem si premislil.

Po pol leta bivanja na svojem sem vzel kredo za stanovanje v mestu (nevem zakaj-najslabša odločitev mojega življenja). Kasneje sem stan menjal za parcelo sorodnikov kjer je bilo GD za hišo in narejena plošča s parimi stenami. Tokrat sem bolje preveril kako ostati na legalni strani in šel v gradnjo. Parcela je bila vredna nekje pol mojega kredita zato smo to poračunali in odplačali. Hišo smo delali "počasi" no tako počasi tudi ne če sem sedaj star 30 in sem tri leta v bajti. Proti koncu se mi je začelo muditi in sem spekel 30k kredita na (pre)kratko dobo, no sedaj sem že polovičko ven.

Trenutno pa z mojo razmišljama o nakupu stanovanja, ki bi ga pokrivala z najemnino, enako nam prva bajta pokriva položnice tam kjer živimo in kredit.

gojira ::

Evo en konkreten primer podkprepljen tudi s številkami.

Midva sva se cca 2015 odločila, da začneva namensko varčevat za stanovanje, ker nama ni bilo nič dano oz. podedovano, in temu prilagodila življenski stil. Takrat sva bila še sama, brez otrok in je bilo to lažje.

Kar se tiče življenjskega stila je bilo predvsem to, da sva bila v najemu (zelo majhno stanovanje in posledično temu primerna najemnina). Dopusti so bili, vendar ne razkošni (razkošni v smislu razno razna potovanja, smučanja etc.). Pač 1x na leto na morje in to je bilo to. Vozila sva dotrajan avto ampak je šlo, ker je bila motivacija. Pri nama se je izkazalo za dobro odločitev tudi to, da stvari kupujeva premišljeno in pa predvsem "trajnostno" oz. kvalitetno. Pa ne mislim to, s čimer nas bombardirajo v reklamah etc. Gre predvsem za miselnost, da "nimam denarja, da bi kupoval poceni". S tem se izogneš (pre)pogostemu nakupovanju novih oblačil, obutve, telefonov, gadgetov etc.

Vsa ta leta sva vlagala tudi veliko časa v znanje, kar se je tudi poznalo pri dohodkih (za info: 2014 je bila moja plača 800eu na roke :))

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila. Ker smo bili v času korone vsi doma sem predvsem jaz ta čas izkoristil za dodatno delo in izobraževanje. Posledica je ta, da sva do danes poplačala še 40k EUR kredita in ga nama je ostalo samo še 30k EUR. Kot kaže trenutno pa se zna zgoditi, da bo ta del do konca leta tudi poplačan.

Imava pa sedaj oba sicer dobri službi, jaz pa sem dodatno služil še s popoldanskimi projekti (to je bil res pomemben faktor).

Kar se tične cene stanovanja se zavedava, da sva ga nekoliko preplačala (cca 5-10%) in bi mogoče bilo pametneje vzeti takrat več kredita, ker so bile nepremične cenejše, ampak nama vseeno ni žal za odločitev, ker sva praktično že ven iz ta "hudega" oz. je stanovanje bolj kot ne poplačano. Nama je bil predvsem cilj, da imava nekaj svojega (s tem mislim odplačanega) do cca 30leta in da se ne bova tresla še nadaljna leta kako bova odplačevala kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

jabe ::

Šla v gradnjo hiše, čim je bila služba. Kar pomeni bolj malo privarcevanega + kreda. Po drugi strani so pa dohodki vendarle bistveno boljši. Kreda bi načeloma lahko bila poplačana, ampak sva samo refinancirala na ugodnejšo OM, ker denar naložen drugje z višjimi obrestmi kot kredit žre. Ko/če se bo to obrnilo, bomo poplačali kredo. Ampak osnova so pa mesečni dohodki. Če na tej strani ne bo nekaj konkretno narejenega, je razmišljanje o nakupu nepremičnine s kredo, ki je pogojena s temi dohodki, meni nepredstavljivo. Tudi z odrekanjem povsod drugje, česar tudi ne more biti veliko.

;-) ::

Danes se ilegalno in na crno pac ne mores it, celo pa ne ce nimas solidnih dohodkov, ker se lahko za vecno zajebes.


Čisto odvisno od situacije, vedno pač nemoreš čakat da bo vse po PS, če imaš ravno čas v življenju in denar je to treba izkoristiti, birokratno pa rešuješ potem :)

kriptobog ::

mark-tanja je izjavil:

Verjamem da nebodo vsi odgovori iskreni ampka vseeno :)

Že nekaj časa razmišljam kako do lastne nepremičnine za mojo družinico.

1. Podedovali ne bomo nič.
2. Na bankah je z 2x 850 neto plačo izjemno težko dobiti nek kredit za nepremičnino pa tudi nekako je cmok v grlu se tako zadolžit glede na višino najinih plač.
3. Zamenjati službo do višje plače - to pa potegne seveda še delo na sebi in zanju kar ni čez noč, moja zaposlitev se bo letos spremenila in bo cca 30 % bolšja plača.
4. Neko dodatno delo je sigurno opcija ampak je to tako da naslednjih 5 let garaš 16 ur na dan in upaš da te zdravje ne pusti na cedilo kot tudi družina da ne trpi.
5. Počasno dograjevanje v smislu nakupa neke garsonjere jo zrentati za eno leto študentom npr. in jo potem obnositi urediti in prodati po višjem znesku... in tako naprej do Zneska z katerim bi si lahko kupil neko hiško vrstno dvojčka mogoče stanovanje .. to cca 140k.
6. Nek dobičkonosen hoby :)

Zato me zanima na kakšne načine ste vi prišli do nepremičnine?

To kislo vreme pa malo več razmišljam.


Brez muje se še čevelj ne obuje... Sem bil v slabši situaciji... Samo jaz s službo in 700e plačo... Parcelo sem dobil, ampak delno zazidljivo, brez priključkov. Treba je priti do višje plače, vsaj dveh povprečnih plač. Jaz sem takrat vsak dan gledal mojedelo.com, odprl popoldanca, šravfal računalnike po celi občini in se še izobraževal. Cca 3 leta sem delal cele dneve, drugega mi itak ni preostalo. Po treh letih sem imel našparano dovolj, da sem skup vrgel za papirje (30k), pa še prilezel sem do nove službe z dobro plačo in sem vzel kredit in postavil hiško. ZDaj je zadeva že skoraj odplačana. Hvala kriptu. Ampak ja. treba bo dvigniti prihodke...

;-) ::

Predvsem je treba upoštevat to, da se kredita ne jemlje za tisto nepremičnino v kateri živiš, ampak z naložbo s katero boš plačal nepremičnino.

energetik ::

jernejl je izjavil:

energetik je izjavil:

Odgovor na OP vprašanje je - z varčevanjem in nekaj kredita. Olajševalna okoliščina - nekaj let smo lahko brez najemnine živeli v sorodnikovem stanovanju, ki je bilo takrat frej, + to da so bile v tistih letih obrestne mere za depozite okoli 5% letno, kupček se je kar lepo večal.
Z varčevanjem je danes situacija drugačna. Cene nepremičnin rastejo, obresti pa ni. Moraš imeti kar dobro plačo, če želiš varčevati hitreje, kot se povečujejo cene nepremičnin :)
Kvečjemu lahko staviš na padec cen nepremičnin in čakaš, kdaj se bo to zgodilo.

Eh, in kaj je tole:



Je pa res, da je potreba po stanovanju takoj, potem ne ostane drugega kot kredit, ti pa so sedaj ugodni, sploh če se ga vzame s fiksno mero. Magari na dolgi rok, kasneje se ga seveda lahko preprogramira oz. predhodno odplača, če bodo boljši dohodki. Važno je, da je vzržen na dolgi rok tudi s trenutno plačo.

;-) je izjavil:

Predvsem je treba upoštevat to, da se kredita ne jemlje za tisto nepremičnino v kateri živiš, ampak z naložbo s katero boš plačal nepremičnino.
Zakaj že in kako to misliš? Kaj je razlika če vzameš kredit s hipoteko na bajto, v katero se vseliš od položaja, ko plačuješ enako najemnino? V obeh primerih boš na cesti, če ne bo več prihodkov.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Z družino in s takšno placo? Nikoli.

Ne govorijo zastonj "najprej stalca, sele potem kravca".
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BigWhale ::

m0LN4r je izjavil:


Pri 2x850 bo tezka, ampak ni nemogoce. Bos vsaj v penziji imela svojo streho nad glavo, namesto najemnine.
V Nemciji bi banke racunale takole: 2x850=1700*12*9faktor in ti dala kredit za 180.000, to je ca. 500eur na mesec na 30 let.


Banke v Nemciji dajejo kredite brez obresti? Kr kul.

jabe ::

Tudi Slovencem? Če da, prosim za več informacij.

BigWhale ::

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?

bambam20 ::

Morda bi se ti obrestovalo dolgoročno , če bi vložil v rig za rudarjenje kriptovalut. Je pa vprašanje, če si pripravljen danes vložit 9000-10000EUR, da boš čez 5 let morda imel 100.000EUR dobička.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?

Ja, to je res izjava tedna. Če imaš 2 jurja viška na mesec, si ni problem kupit stanovanje. No shit.

energetik ::

BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?
Ne vem, midva sva se tudi tega spomnila in izvedla.

bambam20 je izjavil:

Morda bi se ti obrestovalo dolgoročno , če bi vložil v rig za rudarjenje kriptovalut. Je pa vprašanje, če si pripravljen danes vložit 9000-10000EUR, da boš čez 5 let morda imel 100.000EUR dobička.
kakšen rig, vržeš teh 10k v DOGE, pa je toto.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Moram vprasat, v Sloveniji nimamo podpore za mlade druzine, kot je tole recimo?
- Pro Kind erhalten Sie 12.000 Euro, ausgezahlt in 10 jährlichen Raten zu je 1.200 Euro.(KfW-Effizienzhaus)
ali pa
- Bayerischen Baukindergeld Plus: 2 Kinder - 6.000 EUR - 24.000 EUR - 30.000 EUR
pa se 150eur na mesec dodatek na otroka pripada.



BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?
Seveda ne, ampak tako racuna tukaj Banka kreditno sposobnost. Ena vrste univerzalna formula.
Tako racuna interhyp, vec kredita z 2x850 ne dobis. Dajo ti pa brez problema do 180.000 s tako placo, ce si zaposlen za nedolocen cas in pri isti firmi ze tri leta.
Od tu naprej pa se komplicira z lokacijo nepremicnine, prognozo vrednosti, izobrazbo, velikost podjetja kjer delas itn.

Ker sem bil na predavanju od Banke pred kratkim, da podam zelo enostaven primer.
Dva razlicna para z 5000Eur dohodka.
En par bo dobil kredit maks. 450.000, drugi par pa 650.000, odvisno od zgornjih faktorjev. Moras podati tudi kaj gradis in kje gradis, ce gradis energijsko ucinkovito in masivno, bos dobil vec krede, kot ce bos gradil neko cheapshit leseno kolibo na vasi brez pametnih prometnih povezav itn.

Skratka z 2x850, se lahko zadolzis za 180k, kar je ca. 500 na mesec, 30 let. Na letni ravni pa lahko se odplacas se dodatno 5%.

PS: Seveda se ta izracun ne dela na roke, ampak se vnese vse podatke v racunalnik, ki potem pljune ven stevilko. Ampak ta formula je dokaj blizu.
Recimo, ce oba delata na obcini bota kljub nizjim dohodkom lahko dobila vecji kredit, kot dva ki delata v "risiko" branzi in sluzita vec.
Moras tudi tocno opisati, kaj in kje mislis gradit / kupit, ali ima energijsko izkaznico, A,B,C ali ENV ali KFW ali je 5 minut od avtoceste ali letalisca ali pa je pol ure od tam itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RedDrake ::

No, moj primer za pridobitev nepremičnin morda ni najboljši, ampak lahko pa dam ideje, kako problem reševati.

Za vajino situacijo predlagam nepremičnino izven glavnih mest, po možnosti nekaj kar je že "bivalno". Stare kmetije se prodajajo za bagatelo. S tistih +30% na eno plačo (skupaj torej okoli 2k EUR) bi verjetno lahko kredit bil verjetno tam okoli 100k EUR na 20-30 let. To je dovolj za marsikaj izven večjih centrov.

Dodatno je stara kmetija lahko "profitabilna" na inovativne načine.
Nabaviš pet kokoši, da imaš živali, nato pa pobiraš subvencije za košnjo trave. To travo ti kosijo/balirajo lokalni kmetje, za kar jim plačaš, ti pa potem bale/travo prodaš naprej + pobereš subvencijo. Načeloma imaš praktično nič dela in možnost zaslužka tam kakšnih 1500-3000 EUR na leto pri večini SLO kmetij. Profit na balo, če plačaš za vse delo je lahko tam cca 10EUR/kom. Dobiti se da vsaj tam 15 bal na hektar na košnjo (recimo dve košnji na leto, morda tri, odvisno od lege). To je brez subvencij 300-450 EUR/hektar. Kot kmet lahko potem tudi brez skrbi in težav prodajaš kak kostanj, gobe, borovnice, ipd ...
Potem je tu še les, ki če ga kmetija ima, je lahko ZELO dober vir dohodka.
Ko si s temi dohodki zagotoviš več denarja, kupiš "proper" hišo/stanovanje in kmetijo predelaš v agroturizem in služiš dalje.

Ampak tudi če se tega ne greš, so te nepremičnine najcenejše. V skrajnem primeru obnavljaš s čimveč lastnega dela (tako smo mi družinsko hišo v LJ na dveh delavskih plačah podobnih tvojim popolnoma obnovili v 5-ih letih).
Evo dva primera, tako iz "nule":
okolica Ptuja
okolica Cerknice

EDIT: Če bo kdo dejansko se lotil tega, travniki morajo biti čim bolj ravninski. Če je prevelik breg, potem strojna košnja hitro odpade, potem si pa v riti (ker kosit ne bo nihče želel, tipično se potem tja da krave/ovce/kaj podobnega, ampak za to se moraš it pa že proper kmeta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

OZZY ::

cc 45k privarčevanih z moje in njene strani (študentsko delo, zaposlitev). CC 20k s strani tastarih in starega ata. Ostalo puf 70k. Sem mel srečo, da so takrat glih gradili stanovanja in je bila večina prodanih in sem dobil skonto cc 25k za nabavo enih zadnjih - samo da so prodali.
Go with the flow.

</head> ::

A mora biti vsak lastnik svoje nepremičnine? A je to neka temeljna pravica?
Skupaj imata 300€ več, kot 2*minimalc in bi lastila nepremičnino. V trenutnem sistemu mislim, da ni tako zamišljeno.

Pač furaš najemnino in vlagaš v znanje in otroke.

gojira ::

Utk je izjavil:

BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?

Ja, to je res izjava tedna. Če imaš 2 jurja viška na mesec, si ni problem kupit stanovanje. No shit.


Iskreno sva imela zadnje 2 leti krepko več kot 2k EUR na mesec viška. Če sta si vse prebrala, sta prebrala s kakšno plačo sem pričel in takrat je šlo bistveno bolj počasi.
Mi je že žal, da sem konkretne številke navedel, ker sem se takoj bal takih bednih komentarjev.

Kar je bistvo je to, da sva prilagodila življenski stil. Živela skromno in vlagala čas v lastno znanje (kar se je obrestovalo na finančnem delu zelo) etc. Ne govorim, da bo OP uspelo isto. Gre zgolj za predstavitev enega izmed načinov kako se da marsikaj narediti oz. privarčevati.

Tudi midva nisva vedela, če nama bo plan uspel. Niti nisva targetirala Ljubljane takoj na začetku. Ko pa je enkrat steklo, je bilo pa vse skupaj lažje.

Če si želiš kaj ustvariti je potrebno na tem (trdo) delati in vzeti stvari v svoje roke. Moji starši so naredili enako. Ko so stvari "škripale" sta si oba posikala dodatno delo (mama je naredila takrat še faks ob delu), da smo lepo preživeli naprej in ostali brez kreditov.

Je bilo pa že napisano v temi... "brez muje se še čevelj ne obuje".

OP, vem da je 5 let investiranja v znanje ipd naporno. Samo poglej še z druge perspektive. Če ti stvar res uspe in ti finance potem omogočijo v kratkem poplačati nepremičino bo vaše življenje bistveno bistveno boljše. Znebili se bodte kredita/najemnine ostali pa vam bodo visoki dohodki in zelo malo obveznih mesečnih stroškov.

BigWhale ::

energetik je izjavil:

Ne vem, midva sva se tudi tega spomnila in izvedla.


Kot je ze prej Utk povedal, ce imas na mesec dva jurja viska, potem ni tak problem prit do stanovanja.

Tukaj pa govorimo o 2x850 EUR na mesec, ki jih imas za vse.

Ce das na mesec 700 EUR za stanovanje in stroske, ti ostane se 30 EUR na dan za porabit, ce hoces prezivet mesec. Karkoli drucga kupis si ze v minusu. 30 EUR na dan za prehranit dva cloveka, je sicer dovolj ampak s 5 EUR na obrok si pretezno na makaronih in krompirju.

energetik ::

</head> je izjavil:

A mora biti vsak lastnik svoje nepremičnine? A je to neka temeljna pravica?
Skupaj imata 300€ več, kot 2*minimalc in bi lastila nepremičnino. V trenutnem sistemu mislim, da ni tako zamišljeno.

Pač furaš najemnino in vlagaš v znanje in otroke.
Ne da mora imeti, ampak se bolj splača, če pa je najemnina na ravni stroška kredita. Je pa res, da si brez podedovanega in z 2x minimalcem v bedni poziciji. Je potreben kompromis, vsaj glede lokacije. Magari vzeti starejšo bajto v vukojebini, jo za silo z lastnim delom zrihtat, da je za živet, samo da se znebiš najemnine, počasi tudi kredita in lahko celo kaj našparaš. Seveda potegne to za sabo vsakodnevno vožnjo, ampak tako pač je. Jaz bi sigurno to raje naredil, kot pa gnil v najemniški luknji.

m0LN4r ::

</head> je izjavil:

A mora biti vsak lastnik svoje nepremičnine? A je to neka temeljna pravica?
Skupaj imata 300€ več, kot 2*minimalc in bi lastila nepremičnino. V trenutnem sistemu mislim, da ni tako zamišljeno.

Pač furaš najemnino in vlagaš v znanje in otroke.
Z najemnino samo bogatis drugega lastnika, sam pa na stara leta nimas nic.
Tako pa nastaja problem, ki se bo tudi v sloveniji pocasi pokazal. Bogati nepremicninarji, ki bodo cene nepremicnin in najemnin vlekli v nebo in si s povprecno placo vec nihce ne bo mogel privosciti lastne nepremicnine in bo na stara leta s penzijo placeval najemnino.

Proti lastni nepremicnini imajo najvec za povedati vedno najemodajalci, ki s tem strasijo ljudi.

Nevem kako je lahko slabse odplacevati kredit, kot metati denar v luft za najemnino in da ga inflacija pozre, na stara leta pa se potem s penzijo selis v malo garsonjerico, ker si vec ne mores privoscit kot 30 kvadratov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

</head> ::

Vse kul. Ampak dokler si na dnu prehranjevalne verige, pač ne gre.
Če si skupni dohodek dvigneta vsaj za 500€, že lahko premišljujeta o tem. Do takrat pa najemnina in delo na tem, da bo plača višja.

Bizkit45 ::

m0LN4r je izjavil:

Moram vprasat, v Sloveniji nimamo podpore za mlade druzine, kot je tole recimo?
- Pro Kind erhalten Sie 12.000 Euro, ausgezahlt in 10 jährlichen Raten zu je 1.200 Euro.(KfW-Effizienzhaus)
ali pa
- Bayerischen Baukindergeld Plus: 2 Kinder - 6.000 EUR - 24.000 EUR - 30.000 EUR
pa se 150eur na mesec dodatek na otroka pripada.



BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?
Seveda ne, ampak tako racuna tukaj Banka kreditno sposobnost. Ena vrste univerzalna formula.
Tako racuna interhyp, vec kredita z 2x850 ne dobis. Dajo ti pa brez problema do 180.000 s tako placo, ce si zaposlen za nedolocen cas in pri isti firmi ze tri leta.
Od tu naprej pa se komplicira z lokacijo nepremicnine, prognozo vrednosti, izobrazbo, velikost podjetja kjer delas itn.

Ker sem bil na predavanju od Banke pred kratkim, da podam zelo enostaven primer.
Dva razlicna para z 5000Eur dohodka.
En par bo dobil kredit maks. 450.000, drugi par pa 650.000, odvisno od zgornjih faktorjev. Moras podati tudi kaj gradis in kje gradis, ce gradis energijsko ucinkovito in masivno, bos dobil vec krede, kot ce bos gradil neko cheapshit leseno kolibo na vasi brez pametnih prometnih povezav itn.

Skratka z 2x850, se lahko zadolzis za 180k, kar je ca. 500 na mesec, 30 let. Na letni ravni pa lahko se odplacas se dodatno 5%.

PS: Seveda se ta izracun ne dela na roke, ampak se vnese vse podatke v racunalnik, ki potem pljune ven stevilko. Ampak ta formula je dokaj blizu.
Recimo, ce oba delata na obcini bota kljub nizjim dohodkom lahko dobila vecji kredit, kot dva ki delata v "risiko" branzi in sluzita vec.
Moras tudi tocno opisati, kaj in kje mislis gradit / kupit, ali ima energijsko izkaznico, A,B,C ali ENV ali KFW ali je 5 minut od avtoceste ali letalisca ali pa je pol ure od tam itn.


dej prosim ne tolk hypat tega kredita za 180k ker je to utopia.
30*15*500 = 180..katera banka ti bo dala za 0% kredit? Sej vem si že drugič napisal cca, ampak ne zavajat, tole je prej blizu 600 (kar ni več cca 500), pa sem računal z 1.2 obrestno mero (da se res dobro spogajaš). 600€ krede z dvema plačama 850 - recept za .. rajš ne bom napisal.

To je tista:
Grem po nov avto. Avto je 20k. Tam ti rečejo, dej 5k keša, ostalo kredit (15k). Kredit ti naračunajo na 8 let z obrokom 190€ (itak 5% obrestna mera ali več). In valda, ker boš prišel do novega avta, ti odpove osnovna matematika ... 190*12*8

m0LN4r ::

gojira je izjavil:

Utk je izjavil:

BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?

Ja, to je res izjava tedna. Če imaš 2 jurja viška na mesec, si ni problem kupit stanovanje. No shit.


Iskreno sva imela zadnje 2 leti krepko več kot 2k EUR na mesec viška. Če sta si vse prebrala, sta prebrala s kakšno plačo sem pričel in takrat je šlo bistveno bolj počasi.
Mi je že žal, da sem konkretne številke navedel, ker sem se takoj bal takih bednih komentarjev.

Kar je bistvo je to, da sva prilagodila življenski stil. Živela skromno in vlagala čas v lastno znanje (kar se je obrestovalo na finančnem delu zelo) etc. Ne govorim, da bo OP uspelo isto. Gre zgolj za predstavitev enega izmed načinov kako se da marsikaj narediti oz. privarčevati.

Tudi midva nisva vedela, če nama bo plan uspel. Niti nisva targetirala Ljubljane takoj na začetku. Ko pa je enkrat steklo, je bilo pa vse skupaj lažje.

Če si želiš kaj ustvariti je potrebno na tem (trdo) delati in vzeti stvari v svoje roke. Moji starši so naredili enako. Ko so stvari "škripale" sta si oba posikala dodatno delo (mama je naredila takrat še faks ob delu), da smo lepo preživeli naprej in ostali brez kreditov.

Je bilo pa že napisano v temi... "brez muje se še čevelj ne obuje".

OP, vem da je 5 let investiranja v znanje ipd naporno. Samo poglej še z druge perspektive. Če ti stvar res uspe in ti finance potem omogočijo v kratkem poplačati nepremičino bo vaše življenje bistveno bistveno boljše. Znebili se bodte kredita/najemnine ostali pa vam bodo visoki dohodki in zelo malo obveznih mesečnih stroškov.
Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kriptobog ::

Komot. Sem imel 700e plače pa je šlo... Ne rabiš ravno faksa delati da dobiš znanje. Jaz sem kupil ogromno tečajev na udemy.

m0LN4r ::

Bizkit45 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Moram vprasat, v Sloveniji nimamo podpore za mlade druzine, kot je tole recimo?
- Pro Kind erhalten Sie 12.000 Euro, ausgezahlt in 10 jährlichen Raten zu je 1.200 Euro.(KfW-Effizienzhaus)
ali pa
- Bayerischen Baukindergeld Plus: 2 Kinder - 6.000 EUR - 24.000 EUR - 30.000 EUR
pa se 150eur na mesec dodatek na otroka pripada.



BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?
Seveda ne, ampak tako racuna tukaj Banka kreditno sposobnost. Ena vrste univerzalna formula.
Tako racuna interhyp, vec kredita z 2x850 ne dobis. Dajo ti pa brez problema do 180.000 s tako placo, ce si zaposlen za nedolocen cas in pri isti firmi ze tri leta.
Od tu naprej pa se komplicira z lokacijo nepremicnine, prognozo vrednosti, izobrazbo, velikost podjetja kjer delas itn.

Ker sem bil na predavanju od Banke pred kratkim, da podam zelo enostaven primer.
Dva razlicna para z 5000Eur dohodka.
En par bo dobil kredit maks. 450.000, drugi par pa 650.000, odvisno od zgornjih faktorjev. Moras podati tudi kaj gradis in kje gradis, ce gradis energijsko ucinkovito in masivno, bos dobil vec krede, kot ce bos gradil neko cheapshit leseno kolibo na vasi brez pametnih prometnih povezav itn.

Skratka z 2x850, se lahko zadolzis za 180k, kar je ca. 500 na mesec, 30 let. Na letni ravni pa lahko se odplacas se dodatno 5%.

PS: Seveda se ta izracun ne dela na roke, ampak se vnese vse podatke v racunalnik, ki potem pljune ven stevilko. Ampak ta formula je dokaj blizu.
Recimo, ce oba delata na obcini bota kljub nizjim dohodkom lahko dobila vecji kredit, kot dva ki delata v "risiko" branzi in sluzita vec.
Moras tudi tocno opisati, kaj in kje mislis gradit / kupit, ali ima energijsko izkaznico, A,B,C ali ENV ali KFW ali je 5 minut od avtoceste ali letalisca ali pa je pol ure od tam itn.


dej prosim ne tolk hypat tega kredita za 180k ker je to utopia.
30*15*500 = 180..katera banka ti bo dala za 0% kredit? Sej vem si že drugič napisal cca, ampak ne zavajat, tole je prej blizu 600 (kar ni več cca 500), pa sem računal z 1.2 obrestno mero (da se res dobro spogajaš). 600€ krede z dvema plačama 850 - recept za .. rajš ne bom napisal.

To je tista:
Grem po nov avto. Avto je 20k. Tam ti rečejo, dej 5k keša, ostalo kredit (15k). Kredit ti naračunajo na 8 let z obrokom 190€ (itak 5% obrestna mera ali več). In valda, ker boš prišel do novega avta, ti odpove osnovna matematika ... 190*12*8
Ce delas v JU za 850 bos dobil, ce pa delas v Henklu 850 za trakom pa ne bos dobil.
Kdo je rekel karkoli o obrestni meri, jaz govorim o kreditni sposobnosti in tako se racuna. Dobis potrdilo, kateremu se rece neformalno "Finanzierungsbestätigung" in s tem dokumentom lahko rezerviras nepremicnino, parcelo, itn. brez tega te nihce ne jemlje resno.
To je faza, preden gres sploh jemat oz. sprasevat za kredit. Ker ni nobena skrivnost naceloma, ti pokazem kako to v civiliziranem svetu zgleda:
Ich habe mir das Grundstück mal angesehen und dazu eine beispielhafte Berechnung (in diesem Fall mal die Deutsche Bank) für eine Finanzierung erstellt. Diese finden Sie im Anhang.
Aktuell erachte ich die Benchmark von 600.000 – 650.000 € Darlehenssumme als Maximum
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.
Kakšen študij. Preštudiraš investopedia.com pa veselo v kripto. Čez 1 leto ne sprašuješ več o kreditu, ampak daš odpoved in se sončiš na terasi pred svojo bajto. :D
Malo za hec pa malo za res.

D3m ::

DownPurr je izjavil:

Jaz bom na srečo podedoval... sam bi še vedno rad videl kako folk pride do nepremičnine brez da se zapufa v maloro.


Puf in dedovanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

</head> je izjavil:

Vse kul. Ampak dokler si na dnu prehranjevalne verige, pač ne gre.
Če si skupni dohodek dvigneta vsaj za 500EUR, že lahko premišljujeta o tem. Do takrat pa najemnina in delo na tem, da bo plača višja.
Zakaj najemnina, če pa se lahko sam prepričaš, da je znesek kredita praktično enak? Tudi ob kreditu lahko razmišljaš, kako bi si dvignil dohodek. Ampak veš, da bo čez N-let tudi ob isti plači nepremičnina tvoja.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Najprej 1/2 flata, pol dvosobno, pol trosobno, pol bajta.

Brez kreditov. Lepo počas in sigurn.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

A110 ::

m0LN4r je izjavil:

gojira je izjavil:

Utk je izjavil:

BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?

Ja, to je res izjava tedna. Če imaš 2 jurja viška na mesec, si ni problem kupit stanovanje. No shit.


Iskreno sva imela zadnje 2 leti krepko več kot 2k EUR na mesec viška. Če sta si vse prebrala, sta prebrala s kakšno plačo sem pričel in takrat je šlo bistveno bolj počasi.
Mi je že žal, da sem konkretne številke navedel, ker sem se takoj bal takih bednih komentarjev.

Kar je bistvo je to, da sva prilagodila življenski stil. Živela skromno in vlagala čas v lastno znanje (kar se je obrestovalo na finančnem delu zelo) etc. Ne govorim, da bo OP uspelo isto. Gre zgolj za predstavitev enega izmed načinov kako se da marsikaj narediti oz. privarčevati.

Tudi midva nisva vedela, če nama bo plan uspel. Niti nisva targetirala Ljubljane takoj na začetku. Ko pa je enkrat steklo, je bilo pa vse skupaj lažje.

Če si želiš kaj ustvariti je potrebno na tem (trdo) delati in vzeti stvari v svoje roke. Moji starši so naredili enako. Ko so stvari "škripale" sta si oba posikala dodatno delo (mama je naredila takrat še faks ob delu), da smo lepo preživeli naprej in ostali brez kreditov.

Je bilo pa že napisano v temi... "brez muje se še čevelj ne obuje".

OP, vem da je 5 let investiranja v znanje ipd naporno. Samo poglej še z druge perspektive. Če ti stvar res uspe in ti finance potem omogočijo v kratkem poplačati nepremičino bo vaše življenje bistveno bistveno boljše. Znebili se bodte kredita/najemnine ostali pa vam bodo visoki dohodki in zelo malo obveznih mesečnih stroškov.
Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.


Faks je zastonj če nisi že iskorostil zasnotonj vpisov kot študent v mlajših letih. Sicer pa je danes toliko znanja prosto dostopnega na internetu da nihče ne sme jamrati, da znanja ne more dobiti

m0LN4r ::

</head> je izjavil:

Vse kul. Ampak dokler si na dnu prehranjevalne verige, pač ne gre.
Če si skupni dohodek dvigneta vsaj za 500€, že lahko premišljujeta o tem. Do takrat pa najemnina in delo na tem, da bo plača višja.

Se ne strinjam, s takim misljenjem sva midva v najemnino zmetala v 3-4 letih dobrih 21k.
1. Teh 21k bi lahko dala za obroke
2. 3-4 nazaj so bile nepremicnine cenejse

Tudi s kreditom lahko komot delas na tem, da bo placa visja. Ampak denarja iz najemnine in podrazitve cen, pa tudi z vecjo placo ne bos dobil notr. Razen, ce si jo v 3-4 letih v njunem primeru podvojis, kar je pa glede na slovensko povprecje utopija.
Tako da vsak mesec je najemnina+dvigcennepremicnin vstran vrzen dnar, ki nikol ne pride nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gojira ::

m0LN4r je izjavil:

Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.


Ko sva pričela z najinim načrtom sem jaz ravno začel delati v Ljubljani, parterka pa je bila še na faksu (zadnji letnik) in pravtako v Ljubljani.
Ker sva želela varčevati sva se namesto v svoje stanovanje, vselila v stanovanje skupaj s cimri (imela sva zgolj samo svojo sobo) in pa v neposredno bližino služb in faksa. Za sobo sva plačevala cca 250eu/mesec. Na faks in delo sva hodila peš oz. s kolesom (stroški avta odpadejo in ponovno prihanek). Nekateri so že takrat živeli v svojih stanovanjih, midva pač ne. Ampak če pogledamo najemnine je bilo to že takrat cca 300eu/mesec prihranka samo zaradi bivanjske rešitve.

Ona si je poleg študija poiskala delo, ki je ustrezalo njenemu urniku - večerno delo v eni izmed kulturnih ustanov v Ljubljani. Vsak evro ki ga je zaslužila iz tega naslova, ga je naložila na varčevalni račun namenjen stanovanju. Praktično so njeni dnevi med tednom izgledali tako... faks, učenje, delo, učenje, spanje. V času njenega študija sem jaz vedno, ko se je ona učila ali delala pravtako delal. Pri meni je bilo praktično delo, delo in še enkrat delo med tednom. Vikendi pa so bili (večinoma) prosti oz. ob sobotah sva velikokrat tudi delala.

Če grem še malo bolj v podrobnosti... kmalu po začetku mojega dela, sem ugotovil, da se z mojim takratnim znanjem ne bo daleč prišlo. Poleg službe in popoldanskih projektov, sem nekako našel še čas, da sem se priučil novih znanj, po katerem je bilo povpraševanje na trgu. Vlaganje v znanje ni enako fakulteti :) Sedaj ko to pišem, se še sam sebi čudim kako in kje sem našel toliko energije in motivacije.

Skratka po enem letu se je zaposlila še moja partnerica. Kmalu po tem sva se preselila v mikro (in posledično poceni - povprečno s stroški 400eu/mesec) stanovanje - spet blizu služb, da nisva potrebovala avta ampak samo kolesa.

Nato pa sva vsa ta leta poleg službe hodila še na tečaje (IT, jeziki), brala knjige, se izobraževala in si širala svoja znanja. Na internetu je praktično vse. Nekateri kolegi so pa takrat viseli na pijačah in žurali do onemoglosti. Kar je pa ostalo so pa porabili za potovanja. Pri nama pa so se posledično konkretno dvignili prihodki in sedaj smo tu kjer pač smo :)

m0LN4r ::

A110 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gojira je izjavil:

Utk je izjavil:

BigWhale je izjavil:

gojira je izjavil:

Začetek 2020 sva kupila stanovanje v Ljubljani v vrednosti 200k EUR. Do nakupa sva uspela privarčevat 130k EUR lastnih sredstev in pa vzela sva 70k EUR posojila


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?

Ja, to je res izjava tedna. Če imaš 2 jurja viška na mesec, si ni problem kupit stanovanje. No shit.


Iskreno sva imela zadnje 2 leti krepko več kot 2k EUR na mesec viška. Če sta si vse prebrala, sta prebrala s kakšno plačo sem pričel in takrat je šlo bistveno bolj počasi.
Mi je že žal, da sem konkretne številke navedel, ker sem se takoj bal takih bednih komentarjev.

Kar je bistvo je to, da sva prilagodila življenski stil. Živela skromno in vlagala čas v lastno znanje (kar se je obrestovalo na finančnem delu zelo) etc. Ne govorim, da bo OP uspelo isto. Gre zgolj za predstavitev enega izmed načinov kako se da marsikaj narediti oz. privarčevati.

Tudi midva nisva vedela, če nama bo plan uspel. Niti nisva targetirala Ljubljane takoj na začetku. Ko pa je enkrat steklo, je bilo pa vse skupaj lažje.

Če si želiš kaj ustvariti je potrebno na tem (trdo) delati in vzeti stvari v svoje roke. Moji starši so naredili enako. Ko so stvari "škripale" sta si oba posikala dodatno delo (mama je naredila takrat še faks ob delu), da smo lepo preživeli naprej in ostali brez kreditov.

Je bilo pa že napisano v temi... "brez muje se še čevelj ne obuje".

OP, vem da je 5 let investiranja v znanje ipd naporno. Samo poglej še z druge perspektive. Če ti stvar res uspe in ti finance potem omogočijo v kratkem poplačati nepremičino bo vaše življenje bistveno bistveno boljše. Znebili se bodte kredita/najemnine ostali pa vam bodo visoki dohodki in zelo malo obveznih mesečnih stroškov.
Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.


Faks je zastonj če nisi že iskorostil zasnotonj vpisov kot študent v mlajših letih. Sicer pa je danes toliko znanja prosto dostopnega na internetu da nihče ne sme jamrati, da znanja ne more dobiti
Informacije, ki jih imamo. OP je verjetno redno zaposlen, za redno zaposlenega ni zastonj faksa. Faks je zastonj do katerega leta?
Polek 40urnega delovnika in prevoza v sluzbo, ti ne preostane kaj dosti casa za "youtubestudij" od katerega niti potrdila ne bos na koncu dobil in naceloma je pogoj zelo dobro poznavanje kaksnega tujega jezika. Ni to tak lahko kot zgleda. Pa z 40 urnim delovnikom se mogoce. Marsikatera sluzba pa zahteva tudi 50ur na teden od cloveka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

gojira je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.


Ko sva pričela z najinim načrtom sem jaz ravno začel delati v Ljubljani, parterka pa je bila še na faksu (zadnji letnik) in pravtako v Ljubljani.
Ker sva želela varčevati sva se namesto v svoje stanovanje, vselila v stanovanje skupaj s cimri (imela sva zgolj samo svojo sobo) in pa v neposredno bližino služb in faksa. Za sobo sva plačevala cca 250eu/mesec. Na faks in delo sva hodila peš oz. s kolesom (stroški avta odpadejo in ponovno prihanek). Nekateri so že takrat živeli v svojih stanovanjih, midva pač ne. Ampak če pogledamo najemnine je bilo to že takrat cca 300eu/mesec prihranka samo zaradi bivanjske rešitve.

Ona si je poleg študija poiskala delo, ki je ustrezalo njenemu urniku - večerno delo v eni izmed kulturnih ustanov v Ljubljani. Vsak evro ki ga je zaslužila iz tega naslova, ga je naložila na varčevalni račun namenjen stanovanju. Praktično so njeni dnevi med tednom izgledali tako... faks, učenje, delo, učenje, spanje. V času njenega študija sem jaz vedno, ko se je ona učila ali delala pravtako delal. Pri meni je bilo praktično delo, delo in še enkrat delo med tednom. Vikendi pa so bili (večinoma) prosti oz. ob sobotah sva velikokrat tudi delala.

Če grem še malo bolj v podrobnosti... kmalu po začetku mojega dela, sem ugotovil, da se z mojim takratnim znanjem ne bo daleč prišlo. Poleg službe in popoldanskih projektov, sem nekako našel še čas, da sem se priučil novih znanj, po katerem je bilo povpraševanje na trgu. Vlaganje v znanje ni enako fakulteti :) Sedaj ko to pišem, se še sam sebi čudim kako in kje sem našel toliko energije in motivacije.

Skratka po enem letu se je zaposlila še moja partnerica. Kmalu po tem sva se preselila v mikro (in posledično poceni - povprečno s stroški 400eu/mesec) stanovanje - spet blizu služb, da nisva potrebovala avta ampak samo kolesa.

Nato pa sva vsa ta leta poleg službe hodila še na tečaje (IT, jeziki), brala knjige, se izobraževala in si širala svoja znanja. Na internetu je praktično vse. Nekateri kolegi so pa takrat viseli na pijačah in žurali do onemoglosti. Kar je pa ostalo so pa porabili za potovanja. Pri nama pa so se posledično konkretno dvignili prihodki in sedaj smo tu kjer pač smo :)
Lepa zgodba, pohvalno. Zahvali se partnerki, da ti je stala ob strani tolko casa.
Taksne stvari so tudi odvisne od marsicesa. Marsikatero zensko bos tezko preprical, da se bosta ljubila v stanovanju s "cimri" recimo, pa se zapusti te lahko. V dvoje je lazje, najtezje pa je najt zvestega partnerja pri mladih letih pa normalne cimre.

mark-tanja je izjavil:

Verjamem da nebodo vsi odgovori iskreni ampka vseeno :)

Že nekaj časa razmišljam kako do lastne nepremičnine za mojo družinico.

1. Podedovali ne bomo nič.
2. Na bankah je z 2x 850 neto plačo izjemno težko dobiti nek kredit za nepremičnino pa tudi nekako je cmok v grlu se tako zadolžit glede na višino najinih plač.
3. Zamenjati službo do višje plače - to pa potegne seveda še delo na sebi in zanju kar ni čez noč, moja zaposlitev se bo letos spremenila in bo cca 30 % bolšja plača.
4. Neko dodatno delo je sigurno opcija ampak je to tako da naslednjih 5 let garaš 16 ur na dan in upaš da te zdravje ne pusti na cedilo kot tudi družina da ne trpi.
5. Počasno dograjevanje v smislu nakupa neke garsonjere jo zrentati za eno leto študentom npr. in jo potem obnositi urediti in prodati po višjem znesku... in tako naprej do Zneska z katerim bi si lahko kupil neko hiško vrstno dvojčka mogoče stanovanje .. to cca 140k.
6. Nek dobičkonosen hoby :)

Zato me zanima na kakšne načine ste vi prišli do nepremičnine?

To kislo vreme pa malo več razmišljam.
OP, koliko sta stara, v kateri panogi delata, javni ali zasebni sektor, otroci, v kateri regiji je sluzba, koliko prisparata na leto trenutno, koliko dajeta za najemnino?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Oberyn ::

Fantje, vam povem, kako to naredi pravi moški.
Priženil sem se k babi, ki je imela veliko luksuzno bajto na veliki parceli in je bila še sama. Zdaj sem tu ugnezden že eno par desetletij. Bajta je še vedno njena, vendar ne cvikam, čisto v redu se razumeva. Pa prav nič se ne šalim. Now beat that!

m0LN4r ::

OP je rekel, druzinco. Mocno dvomim, da je samski in manj kot 20 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gojira ::

m0LN4r je izjavil:

Lepa zgodba, pohvalno. Zahvali se partnerki, da ti je stala ob strani tolko casa.
Taksne stvari so tudi odvisne od marsicesa. Marsikatero zensko bos tezko preprical, da se bosta ljubila v stanovanju s "cimri" recimo, pa se zapusti te lahko. V dvoje je lazje, najtezje pa je najt zvestega partnerja pri mladih letih pa normalne cimre.



Verjameš ali ne, sva imela ravno včeraj pogovor na to temo ko sva naredila malo revizije za nazaj oziroma pretekla leta. Preden sva šla v ta plan, sva bila skupaj že kar nekaj let in sva takrat že vedela, da sva na isti valovni dolžini in da so najini plani, cilji oz. vizije enake. Brez tega nama nebi uspelo. Ker pa je bila to obojestranska odločitev in sva bila oba v tem 110%, sva posledično tudi lažje sprejela vse posledice in ovire, tudi tiste manj prijetnejše, ki so naju spremljale.

VeganCyclist ::

Parcela od babice. 5 let šparanja kot nor, potem mal sposojenga dnarja od tastarih brez obresti in kredit za 10let. To je blo 20let nazaj. Dons so cajti drugačni. Če me dons vprašaš, bi ti lepo vljudno povedal, da s tako plačo hiše ne moreš naredit. Sam brez dveh vsaj 2k plač v gradnjo nove hiše ne bi šel.

m0LN4r ::

Neki sem slisal za dvojcka v MS z 140m2 za okol 160k+provizijo.

To ni normalno al? https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...
300 najemnine za MS 40m2?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
80298660 (64836) Baja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565096 (46337) Okapi

Več podobnih tem