» »

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Kako ste prišli do svoje nepremičnine?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 12
»»

zztop ::

To je verjetno najbolj depresivna tema, kar sem jo bral. Govorim kot mlajsi clan foruma.

bluefish ::

m0LN4r je izjavil:

Informacije, ki jih imamo. OP je verjetno redno zaposlen, za redno zaposlenega ni zastonj faksa. Faks je zastonj do katerega leta?
Je zastonj. Odpadejo le študentske ugodnosti.
Bolj je problem čas. Redni študij in delo tekom običnega delavnika ne gresta ravno skupaj.

jabe ::

Verjamem. Ravno zaradi tega, ker si mlajši član foruma.

m0LN4r ::

Osebe brez statusa:
Opravljanje izpita - 33,50 €
Komisijski izpit (za osebe brez statusa) - 83,80 €
Izvedba predmeta z izpitom - 268 € za 1. in 2. stopnjo in 502,50 € za 3. stopnjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Zdaj si pa še preberi, kaj pomeni, da je oseba brez statusa.

m0LN4r ::

My bad, nisem vedel, da si lahko redno zaposlen in redni student hkrati.
Ampak tudi, ce so ga prinas srali z udelezbo, to pa bo polek sluzbe tezko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zelo zanimivo, mene bolj detajlirano zanima, kako investiras v znanje z 700-800eur in najemnino, ter tekocimi stroski. Mogoce bom kdaj rabil tale recept, ampak me zanima bolj detajlirano.
Ker dan ima 24ur, delo+dodatno delo+faks (ki danes vec ni zastonj) meni nekako ne stima. Razen, ce si imel delo z 7ur in 5 minut do sluzbe, ker realno ti danes za neko slabse delo gladko gre 10 ur na dan, torej pol ure voznje, 8 ur dela, kaka nadurca, pa se pol ure voznje domov. Kje bos se tu dodatno delal in studiral nevem.
Vem, da za opravljanje vaj po novem na FERI kasirajo 300eur? Za izpit 50+ eur? Da bi pa sel izredno pa dvomim s tako placo.
Kakšen študij. Preštudiraš investopedia.com pa veselo v kripto. Čez 1 leto ne sprašuješ več o kreditu, ampak daš odpoved in se sončiš na terasi pred svojo bajto. :D
Malo za hec pa malo za res.


Vse to je res, če veš kaj delaš. Večina revežev sploh ne ve, kaj pomeni investicija par jurjev, od katerih nimaš danes nič.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

z mojo sma bila prenapihnjenih cen najem stanovanj, in sita neprofitnih stanovanj ki nam jih daje občina za 4člansko družino 60kvadratov pfuj! me ne briga če so novogradnje. to je premalo! in te novodobne gradnje imajo tist dnevni prostor s kuhinjo tako majhno da ne moreš nič!

in sma znižala standarde in kriterije in kakšno leto gledala za stanovanji v vseh stavbah. na koncu našla za 40k eur 90kv. 3.5sobno tako kot se reče. duplex mansardo v starejši hiši. pa še nič nama ni bilo treba vložit v prenovo ali karkoli, niti še ne bo treba nadalnjih 10let.

glede jerbanja pa se ne sekiram, mama ma bajto, foter pa vikend (brunarica), nima se smisla s tem ukvarjat, ko maš svojo družino moraš študirat za zdaj!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Hatchback678 ::

Imam opcijo podedovat hišo ker je bil tak dogovor s sestrama vendar mislim, da bom hišo kar zgradil.

Jasno ko bo denarja zadosti na strani in parcela izbrana.

kixs ::

Startal iz nicle, podedoval nic, podarjeno nic, ampak res niti evra in tudi sposojeno nic - ne od banke, ne od koga drugega.

Planiranje, cim boljse placilo, sparanje in predvsem dobro planiranje.

PS:
Najprej sem napisal celo zgodbico, ampak niti ni pomembno kako sem _jaz_ prisel do hise.

Recept:
- zivi skromno - imej samo najnujnejse
- bodi v najemu za cim manj denarja
- imej resno vezo
- oba cim boljso sluzbo
- imej avto, ki te pelje in jebes luksuz

Pomembno je, da od skupnega dohodka ostane vsaj polovica. Tako delas dokler nimas dovolj za osnovno stanovanje. Tako potem ne rabis placevati najemnine in se lazje sparas naprej za boljse ali vecje stanovanje ali hiso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

IL_DIAVOLO ::

Horas je izjavil:

z mojo sma bila prenapihnjenih cen najem stanovanj, in sita neprofitnih stanovanj ki nam jih daje občina za 4člansko družino 60kvadratov pfuj! me ne briga če so novogradnje. to je premalo! in te novodobne gradnje imajo tist dnevni prostor s kuhinjo tako majhno da ne moreš nič!

in sma znižala standarde in kriterije in kakšno leto gledala za stanovanji v vseh stavbah. na koncu našla za 40k eur 90kv. 3.5sobno tako kot se reče. duplex mansardo v starejši hiši. pa še nič nama ni bilo treba vložit v prenovo ali karkoli, niti še ne bo treba nadalnjih 10let.

glede jerbanja pa se ne sekiram, mama ma bajto, foter pa vikend (brunarica), nima se smisla s tem ukvarjat, ko maš svojo družino moraš študirat za zdaj!


Kaj to romsko naselje?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

A110 ::

Podedoval nič, (starši imajo sicer v lasti 2 hiši, eno na zelo vredu lokaciji sicer potrebno manjše obnove eno pa 5km stran novo) ampak mi je za dedovanje vseeno. Če dobim kaj ali ne, od njiju sem dobil dovolj v znanju in vzgoji da znam sam poskrbeti zase in jima prav privoščim da vse prodata in uživata v zasluženi starosti (čeprav vem da tega ne bosta naredila) Trenutno sem v najemu, zaenkrat še v Ljubljani ampak je v načrtu selitev ko se situacija s korono umiri ponovno v najem le da tokrat v Utrecht. Si želim lastne nepremičnine? Ne. Zaslužim dovolj da se ne rabim sekirati za par 100e, mi pa ogromno pomeni svoboda. Danes sem v tem delu Evrope, jutri v drugem, pojutrišnjem morda kje v Aziji. Cilj mi je videti čimveč sveta in v življenju delati v čimveč različnih okoljih (od luknje kot je Ljubljana, do švicarskih jezer, do azijskih velemest,... na starost pa morda nekje na toplem od "doma").

borut_p ::

Cim boljsa sluzba ti ne bo veliko dala. Za 1ke na mesec neto rabis skoraj 2x toliko bruto. Oz 2x visjo placo od povprecne, pa to ni veliko.
Sluzba 7-15, popoldanski sp ki prinese nekaj k€ zraven

m0LN4r ::

@A110
Kaj pa zena, otroci?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

A110 ::

m0LN4r je izjavil:

@A110
Kaj pa zena, otroci?


Punca dela v panogi kjer je popolnoma vseeno kje dela. že kmalu pa verjetno s finančne plati sploh nebi rabila ampak če uživa v tem naj dela. Če pa ji kaj ni všeč pa so vrata odprta, jaz nikogar ne zadržujem. Otroci še vsaj 10 let niso v planu, če sploh kdaj bodo (niti nimam želje).

zztop ::

Sam imam namen imeti oboje, nepremičnino in otroke. Hobije in karierne interese pa imam... dajmo rečt ekonomsko nezaželene. Nepremičnine ne bom podedoval. Bo potrebno potrpeti.

energetik ::

zztop je izjavil:

To je verjetno najbolj depresivna tema, kar sem jo bral. Govorim kot mlajsi clan foruma.
Verjamem, tudi jaz sem bil leta 2007, ko sem se zaposlil in gruntal kako si bom nabavil bajto. Tudi takrat so lezle cene gor. Pa razne govorice o propadu bank, midva pa oba depozite gor.
Nato se je urajmalo celo tako, da sva nabavila "dip" leta 2014. Sicer slučajno, ampak je ratalo.

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

zztop je izjavil:

Sam imam namen imeti oboje, nepremičnino in otroke. Hobije in karierne interese pa imam... dajmo rečt ekonomsko nezaželene. Nepremičnine ne bom podedoval. Bo potrebno potrpeti.


Hja iz nic ni nic :) jaz delam 8h v sluzbi plus cca 20h/teden na sp. Pa mi kaze da bom postavil hiso brez pufa. Seveda skupaj z zeno, pri 40tih

jabe ::

zztop je izjavil:

Sam imam namen imeti oboje, nepremičnino in otroke. Hobije in karierne interese pa imam... dajmo rečt ekonomsko nezaželene. Nepremičnine ne bom podedoval. Bo potrebno potrpeti.



Saj to pol spet pride. Hobiji in interesi, mogoče ne isti, lahko pa tudi. Jaz pri skoraj 40 počnem vse, kar sem pri 20. Sem pa pri 30 res bila malce ujeta v kuca-posao-otroci krog. Zdaj so malo večji, plače so boljše kot na začetku kariere in je spet denar, sploh pa čas za stvari, ki jih rad počneš. Ampak imeti vse naenkrat ves čas je pa najbrž res utopično.

PrimoZ_ ::

Da ne bo kdo od tamladih preveč depresivn ob branju te teme.
Niste vi tako nesposobni ampak tukajle pišejo samo tisti ki so med 10% najbol sposobnih/pridnih/srečnih.

Napisano se namreč niti približno ne sklada s povprečno realnostjo znancev starih 30 do 40.

energetik ::

heh, @jabe, očitno sva enake starosti. Le da sem jaz še vedno ujet v "kuca-posao-otroci". Še par let, da tamlajši zraste. Pri meni je sicer največja razlika, da je kredit za bajto poplačan in si končno lahko malce več privoščiva, ker ni več te skrbi o stanovanjskem problemu nad glavo, ki se je vlekla 15-20 let.
Za mlajše - kaj pa vem, vztrajat, najti boljši zaslužek ali pa čakati na dip. Enkrat ta zagotovo pride, ampak lahko da prepozno. Nekaj za prebivat pač rabimo.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Za koliko ste se recimo zakreditirali, da vam je to taka skrb ? Jaz sem vzel 120k krede na 15 let. Obrok predstavlja med 25 in 30% moje plače, potem je pa še žena in njena plača.

Zvezdica27 ::

ne skrbite: folk se stara in vsako leto bo več nepremičnin na prodaj.

zz

PrimoZ_ ::

Drugače pa kolega je s punco kjer sta oba skupaj mela podobno plačo, on malo več ona malo manj ampak skupaj isto cca 1700eur prišel že skoraj do hiše ampak po 16ih letih.

borut_p ::

PrimoZ_ je izjavil:

Za koliko ste se recimo zakreditirali, da vam je to taka skrb ? Jaz sem vzel 120k krede na 15 let. Obrok predstavlja med 25 in 30% moje plače, potem je pa še žena in njena plača.
nl

Nima vsak 2.5ke place, povprecno je to dohodek obeh. Plus 120ke kredita predstavlja polovico poceni hise/stanovanja, torej moras imeti kar nekaj nasparano

PrimoZ_ ::

Najprej sta varčevala in kupila majhno 1.5 sobno stanovanje v manjšem kraju, blok iz 70ih,stanovanje se povsem originalno in čisto zmahano.
Tega sta praktično sama obnovila, razen vode in elektrike.
Potem sta 2015 ko so bile cene na dnu kupila staro hišo (letnik 1930, pogojno bivalna) jo spet uredila toliko da je bivanje znosno in se preselila tja.
Stanovanje sta potem nekaj časa oddajala v najem in lani prodala in začela graditi novo hišo zraven tastare.

Počasi se daleč pride, samo ne obupat.

jabe ::

PrimoZ_ je izjavil:

Za koliko ste se recimo zakreditirali, da vam je to taka skrb ? Jaz sem vzel 120k krede na 15 let. Obrok predstavlja med 25 in 30% moje plače, potem je pa še žena in njena plača.


Kredo se imava, ampak danes predstavlja 15%+/- kaki % mesečnega dohodka. Denarja ostaja tudi po poplačilu položnic in stroškov. Ampak se kreda ne poplača, ker je denar drugje, kjer so obresti večje od obresti na kreditu.

Svoj čas je enaka anuiteta predstavljala tretjino, poleg tega je bilo treba plačevati se najemnino in stroške v najemu pa lizing za avto. Takrat je bilo pač malo težje. Ni bila zanka okoli vratu, smo lepo folgali finančno, ker dohodki niso bile tudi takrat ne nizki, ampak stres gradnje 50km stran, mali otroci in neprespanost, partner pa je bistveno več delal in bil več odsoten - to me je bistveno bolj ubijalo.

Kayzon ::

A110 je izjavil:

Podedoval nič, (starši imajo sicer v lasti 2 hiši, eno na zelo vredu lokaciji sicer potrebno manjše obnove eno pa 5km stran novo) ampak mi je za dedovanje vseeno. Če dobim kaj ali ne, od njiju sem dobil dovolj v znanju in vzgoji da znam sam poskrbeti zase in jima prav privoščim da vse prodata in uživata v zasluženi starosti (čeprav vem da tega ne bosta naredila) Trenutno sem v najemu, zaenkrat še v Ljubljani ampak je v načrtu selitev ko se situacija s korono umiri ponovno v najem le da tokrat v Utrecht. Si želim lastne nepremičnine? Ne. Zaslužim dovolj da se ne rabim sekirati za par 100e, mi pa ogromno pomeni svoboda. Danes sem v tem delu Evrope, jutri v drugem, pojutrišnjem morda kje v Aziji. Cilj mi je videti čimveč sveta in v življenju delati v čimveč različnih okoljih (od luknje kot je Ljubljana, do švicarskih jezer, do azijskih velemest,... na starost pa morda nekje na toplem od "doma").


Vsec mi je tvoje razmisljanje.

Razumem da je neprecenljivo imeti svoj dom,ampak obenem sama misel da se moras boriti pol zivljenja za to da lahko potem zivis v svoji hisi ali stanovanju,je rahlo depresivna. Zivljenje je tako kratko,da ga moras uzivati kolikor se da.

korenje3 ::

95% ljudi, ki jih poznam so podedovali hišo/stanovanje ali parcelo z gradbenim dovoljenjem.

V sloveniji težko prideš do lastne nepremičnine, razen neprofitna stanovanja, ki jih kupiš od občine za smešno nizke cene (mlade družine).

Torej rabiš cca 15-20 let dela in pri tem moraš dat 80% plače na stran. Če računamo da imaš povprečno slovensko plačo 1300€ neto.
Lahko tudi 10 let dela + kredit.

V glavnem da se.

Zvezdica27 je izjavil:

ne skrbite: folk se stara in vsako leto bo več nepremičnin na prodaj.

zz


Kar ni res. Populacija rekordno raste.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

;-) ::

Pri nas populacija rekordno raste?

korenje3 ::

Ja v zadnjih treh desetletjih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bluefish ::

Skratka večinoma generacija X, ki ima v veliki večini rešen bivanjski problem. O "rekordni rasti" populacije zdaj pa ni treba izgubljati besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jabe ::

Y

bluefish ::

Tudi. Ta je pa bolj v p**** :)

kuall ::

BigWhale je izjavil:


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?


ja to je recept, jurja na mesec šparat x 2 človeka = 120 jurjev v petih letih. kr zlahka se pride do bajte tako. fora je v tem, da si ljudje na minimalcu kot je OP težko predstavljajo, da nimajo vsi tako slabih plač kot oni. to si pa težko predstavljajo, ker nočejo o tem razmišljat, da jih ne bi pograbila fovšija in slaba volja. jaz npr bi zlahka našparal jurja ali še več na mesec. glih danes sem dobil projekt, s katerim bom zaslužil 500 € v dnevu npr s popoldanskim delom. se kr da dihat s takimi dohodki.

borut_p ::

kuall je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Pet let sta na stran dajala po jurja vsak, da sta prihranila toliko denarja? Ne stekam kako se drugi ne spomnijo tega!?


ja to je recept, jurja na mesec šparat x 2 človeka = 120 jurjev v petih letih. kr zlahka se pride do bajte tako. fora je v tem, da si ljudje na minimalcu kot je OP težko predstavljajo, da nimajo vsi tako slabih plač kot oni. to si pa težko predstavljajo, ker nočejo o tem razmišljat, da jih ne bi pograbila fovšija in slaba volja. jaz npr bi zlahka našparal jurja ali še več na mesec. glih danes sem dobil projekt, s katerim bom zaslužil 500 € v dnevu npr s popoldanskim delom. se kr da dihat s takimi dohodki.


no evo ... 10 takih projektov mesečno, pa gre

kuall ::

to je poleg redne službe, s katero sem sposoben našparat jurja na mesec. takih projektov prileti ene 5 na leto, kot bonus.
nepremičnine pa ne rabim, prvič ker ne bom imel družine/žene, drugič ker jo bom podedoval.

Jerry000 ::

Res je depresivna tema. Šparal sem kar dosti, kolikor je življenje dopustilo. Stanovanja nimam. Cene so šle v nebo, gradijo se sama luksuzna stanovanja, ponudb izvem LJ je malo (da bi bilo všečno za bivanje), krediti previsoki. Edino kar mene reši so kriptovalute. AMpak še vedno, obup ponudbe

zobnik ::

Največ privarčuješ če delaš sam, brat je delno v gradbeništvu zaposlen pa si je sam dost naredu.
Material pa je tudi dobil ugodno, ker je iz gradbeništva.
Parcela je dobil zasonj, sam izkop, ampak to moraš pri vsaki naredit. Vzale je nekaj malega kredita takrat, poplačal pa še nga manjšega vzel.

user4683 ::

Podedoval nič, zaslužil z lastnim delom in pri 32ih po dveh letih predčasno odplačal kredit, celotna investicija (v stanovanje) je bila cca 300k. Se pa sedaj (4 leta od nakupa) že pojavljajo resni interesenti, ki bi dali 30% več, mogoče je čas da gremo naprej :)

gruntfürmich ::

podedoval sem 1/8 bajte, pa še potem dobil 1/8. ampak to je samo za statistiko. morda sem zazihran da imam sobico vedno na voljo. morda pa tudi ne...

drugače pa sem šel po drugi poti kot vsi ostali; ker vem da so slovenčeki butli kar se tiče financ in zato sem vedel da je takojšnje zakreditiranje za obljubljeno nepremičnino idiotija brez primere.
tako da sem raje šparal in iskal priložnosti za plemenitenje premoženja. in še vedno plačujem najemnino, čeprav bi si že zdavnaj lahko kupil karkoli bi želel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Comandante ::

Zato me zanima na kakšne načine ste vi prišli do nepremičnine?

S pridnim ucenjem in delom, ko so drugi bluzili. Z ambicioznostjo, z zaupanjem vase, odrekanjem, s sedenjem ob knjigah po 8 ur dnevno. Z ucenjem tujih jezikov. Z osredotocenostjo na cilj, in vztrajnostjo. Kot je nekdo zgoraj napisal, brez nic pac ni nic.

Potem je seveda padla dobra sluzba pri severnih sosedih in lepa placa, ki je v par letih se bistveno zrasla. To, v kombinaciji s skromnim zivljenjem, pa sem uspel vsak mesec dati na stran vsaj dva jurija. Lahko bi se preseraval s potovanji in dragimi avti, pa sem raje zivel skromno in po par letih nabavil hiso brez evra kredita.

zobnik ::

eni ste kot množica ljudi k je poteptala par 10 ljudi do smrti samo da so uspel prit tja kamor so hotel, resnica ali pa sarkazem

Comandante ::

zobnik je izjavil:

eni ste kot množica ljudi k je poteptala par 10 ljudi do smrti samo da so uspel prit tja kamor so hotel, resnica ali pa sarkazem

Predvidevam da je ta ocitek letel na mene. Tipicno slovensko, fausija do uspesnih ljudi. Nikogar nisem poteptal, nikomur nisem nic vzel. Vec od vecine vrstnikov imam izkljucno zato, ker sem vlozil bistveno vec truda. Ni tu neke hude znanosti.

A mislis, da mene niso hoteli odpraviti s 800e place po faksu? Lahko bi sprejel, delal minimalno in bluzil. Pa nisem, ker sem vedel, da sem sposoben doseci vec. Vecina ljudi je sposobnih doseci vec kot si mislijo, ampak na zalost si postavijo ovire v glavi.

nejodagreat ::

Meni je dosti pomagalo da sem asocialen in tudi zdaj ko bi si lahko privoščil potovanja ipd. ne grem kaj preveč daleč.

Drugače sem med študijem bival v študentskem domu, po koncu pa praktično takoj služba in selitev nazaj k staršem kjer sem minmalno (v denarju, z delom precej bolj) prispeval. Po dobrih štirih letih sem našparal 50 tisoč € kar je bilo za cca 1/2 stanovanja, 20k sem si sposodil od staršev, ostalo kredit.

Ben Dover ::

PrimoZ_ je izjavil:

Da ne bo kdo od tamladih preveč depresivn ob branju te teme.
Niste vi tako nesposobni ampak tukajle pišejo samo tisti ki so med 10% najbol sposobnih/pridnih/srečnih.

Napisano se namreč niti približno ne sklada s povprečno realnostjo znancev starih 30 do 40.


Hvala. Ob branju teh postov sem se malo zamislil in moram priznat, da se me je lotila rahla depresija. Nisem vam pa "fouš" in vam privoščim! Ste mi dali zagon, da pljunim v roke. :P

@Primoz tebi pa kapo dol za napisano!

stara mama ::

Jerry000 je izjavil:

Res je depresivna tema. Šparal sem kar dosti, kolikor je življenje dopustilo. Stanovanja nimam. Cene so šle v nebo, gradijo se sama luksuzna stanovanja, ponudb izvem LJ je malo (da bi bilo všečno za bivanje), krediti previsoki. Edino kar mene reši so kriptovalute. AMpak še vedno, obup ponudbe

Glede na to, da se vsak teden pojavi podobna tema tu gor, je očitno situacija v teh časih pač takšna.
Posledice zajeba predhodnih generacij, ki nam zdaj pamet solijo da v njihovih časih ni bilo nič boljše, a vsi z vsaj eno nepremičnino in še kako vikendico.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Oberyn je izjavil:

Fantje, vam povem, kako to naredi pravi moški.
Priženil sem se k babi, ki je imela veliko luksuzno bajto na veliki parceli in je bila še sama. Zdaj sem tu ugnezden že eno par desetletij. Bajta je še vedno njena, vendar ne cvikam, čisto v redu se razumeva. Pa prav nič se ne šalim. Now beat that!


Nic novega nisi odkril ;) Tisoce let stara fora. Da se prizenis v premoznejso familijo.

Glede teme. Vedno je bila resitev puf (vcasih si bil dolzan sosedom, sedaj banki), druge ni. Ce izvzamemo vecje dohodke. Sam to ima ponavadi tudi ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Boomerang ::

Jebeno je, ker nas večina dela v Ljubljani ali nekje v njeni bližini. Recimo če mesečno zaslužiš 1300€, od tega daš 300€ stran za najemnino in recimo 40€ za občasni prevoz na stalni naslov. Če pogledam sebe, sem v 5ih letih za omenjene stvari (najemnine, prevoz) zmetal stran malo čez 15 tisočakov - s tem da sem nekaj let imel najemnino pod povprečjem in na prevozu maksimalno šparam (lastnemu prevozu sem se odpovedal in uporabljam vlak oz. po Ljubljani kolo). Pa računaj še, da grejo najemnine vsako leto bolj v ekstreme. Če bi danes dobil teh 15 tisočakov, bi se kmalu lahko zanimal za nakup lastne nepremičnine, tako pa sem do tega še zelo, zelo daleč.

Za marsikoga bo morala poseči višja sila (decentralizacija države, možnost dela od doma ipd.), da se bo delež prihranka povečal in bomo lahko razmišljali o lastni nepremičnini.

energetik ::

Problem je, ker nas nategujejo z neko nizko uradno inflacijo, s katero se načeloma usklajujejo plače. V resnici pa je za večino inflacija mnogo večja, saj je cena nepremičnine in tudi avtov največji strošek v življenju. Tako nepremičnine postajajo tudi realno vedno dražje. Edina rešitev, poleg višje plače, je da imaš vsaj nekaj let na začetku šihta možnost živeti brez najemnine in vlagati v naložbe, ki gredo gor vsaj toliko kot nepremičnine. Torej vsaj redno vlaganje v ETFje. Vsako leto več, kot imaš naloženo v takih naložbah in vsako leto kot kasneje vzameš kredit, se pozna enormno (obrestno obrestni račun).

Zgodovina sprememb…

««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802100484 (66660) Baja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566099 (47340) Okapi

Več podobnih tem