» »

Študentski domovi

Študentski domovi

laptoper777 ::

Ker se začenjajo vselitve, me zanima par stvari, če ima kdo izkušnje z bivanjem v ŠD. Kaj mislite, da je boljša izbira, tudi konkretno kateri bloki so vredu? Mesnti Log ali Rožna (oba približno isto oddaljena od faksa). Oziroma zanima me če je sploh možno izbirati med domovi in sobami. Edina želja je, da si ne bi delil kuhinje in kopalnice s preveč ljudmi.

Hypathia ::

Vselitve se začno septembra, več točk kot zbereš na razpisu, prej si na vrsti in večjo izbiro imaš. Glede na tvoje preference najbolje, da vzameš apartma, dve sobi z dvema stanovalcema, ki vključuje kuhinjo in kopalnico. Opis posameznih blokov si lahko ogledaš na spletni strani ali pokličeš v info pisarno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

noob96 ::

Najslabša izbira bivanja med študijem

laptoper777 ::

Hypathia je izjavil:

Vselitve se začno septembra, več točk kot zbereš na razpisu, prej si na vrsti in večjo izbiro imaš. Glede na tvoje preference najbolje, da vzameš apartma, dve sobi z dvema stanovalcema, ki vključuje kuhinjo in kopalnico. Opis posameznih blokov si lahko ogledaš na spletni strani ali pokličeš v info pisarno.

Ubistvu sem hotel reči da se selitve sedaj nadaljujejo (odkar so jih prekinili novembra se mi zdi, zaradi covida). Drugače sem pa mislil nekaj takšnega ja, ampak veš slučajno če si tip sobe lahko prosto izbereš ko te pokličejo na vselitev?

noob96 je izjavil:

Najslabša izbira bivanja med študijem

Sprobat grem, če pa ne bo vredu pa privat :)

Zgodovina sprememb…

1player1 ::

Prvo izbereš kateri kraj bi raje(torej Rožna ali kaj drugega), potem ti pove katere sobe so proste. Jaz vem samo za Rožno dolino, za ostale ne vem kakšne izbire imajo. Torej v Rožni lahko da je apartma(kjer čistiš sam), ali pa da si deliš kopalnico in kuhinjo, ki ju čisti čistilka. Karkoli boš izbral je vse odvisno od sreče na koga naletiš (se pa bolj pozna, če boš na koga, ki nima higiene naletel v apartmaju, ker tam ne čisti čistilka). Meni osebno so neapartmaji boljša izbira, tudi zaradi tega. Če boš izbiral za Rožno dolino in če hočeš končati faks, nujno ne smeš izbrati trojke(skos žurajo,...) in katerega izmed tistih, v katerih so erasmovci(večina se jih je prišla zabavat). Vse ostalo je odvisno od sreče.

Hypathia ::

laptoper777 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Vselitve se začno septembra, več točk kot zbereš na razpisu, prej si na vrsti in večjo izbiro imaš. Glede na tvoje preference najbolje, da vzameš apartma, dve sobi z dvema stanovalcema, ki vključuje kuhinjo in kopalnico. Opis posameznih blokov si lahko ogledaš na spletni strani ali pokličeš v info pisarno.

Ubistvu sem hotel reči da se selitve sedaj nadaljujejo (odkar so jih prekinili novembra se mi zdi, zaradi covida). Drugače sem pa mislil nekaj takšnega ja, ampak veš slučajno če si tip sobe lahko prosto izbereš ko te pokličejo na vselitev?

Septembra izgleda tako, da prideš tja in te vprašajo, če imaš kako posebno željo, če si zelo na začetku lahko prideš praktično v katerikoli blok, lahko si celo izbiraš nadstropje, če si bolj pozno na vrsti še vedno lahko izbiraš, je pa izbira manjša in verjetno bo tako tudi sedaj. Na dan ko si vabljen, pojdi tja čim prej, ker dobiš številko in čakaš ( sicer ne vem kako je zdaj v covid situaciji), prej kot boš prišel na vrsto, več sob boš imel na izbiro. Je pa tako, da vpis delajo študentke in ni nujno, da vedo kateri blok ima kakšne sobe, tako da se sam malo prej pozanimaj, ali pa zateži, da naj vprašajo nadrejene. Dobra stvar je pa to, da ko si enkrat noter, se lahko tudi preseliš, večkrat na leto.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

A110 ::

noob96 je izjavil:

Najslabša izbira bivanja med študijem


To lahko reče samo nekdo ki SD nikoli ni izkusil ali pa je totalni asocialnem.

Študentski domi so nekaj najboljšega kar se lahko študentu zgodi. Pri mestnem logu je dosti odvisno od tega v kak apartma naletiš. Rožna je pač središče dogajanja in pa stara Gerbičeva je tudi zakon. Ahh lepa, nora leta. Škoda, da se zdaj dogajajo take spremembe z upravo... Mi ni žal za niti eno izmed izgubljenih let zaradi študentskih domov. Mi je pa žal za vsako zurko, ki se je nisem udeležil. Bi ti pa priporočal, da si socialen, spoznaš cimvel ljudi (marsikdo ti, kljub temu da izgleda totalen jebiveter, lahko pride kasneje v življenju zelo prav) in se ne zaklepas v sobo kot to počne vedno več brucov.

Drugače pa, trojka je postala mrtva (proti temu kar je bilo). Par let nazaj sem se izselil iz domov ampak se imam tam ogromno kolegov in poznam razmeroma dogajanje in praktično ne spravijo več zurke skupaj. Podobno 4 ki je bila pod sankcijami zaradi erazmusov, ki so jih dali v 14, ampak zurk pa tudi več ravno ni. 2,5 in 6 so tihi, sd3 v mestnem domu je bolj elektro, gerba se ima vedno svoje običaje in hodnike,... Oh nostalgija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

showsover ::

Ja, za socializacijo v razširjenem smislu, zagotovo.

noob96 ::

A110 je izjavil:

noob96 je izjavil:

Najslabša izbira bivanja med študijem


Par let nazaj sem se izselil iz domov ampak se imam tam ogromno kolegov in poznam razmeroma dogajanje in praktično ne spravijo več zurke skupaj. nostalgija


Super, hvala, da si študiral do 35 leta, da lahko sedaj mi delamo in odplačujemo tvoje subvencionirano drogiranje

A110 ::

noob96 je izjavil:

A110 je izjavil:

noob96 je izjavil:

Najslabša izbira bivanja med študijem


Par let nazaj sem se izselil iz domov ampak se imam tam ogromno kolegov in poznam razmeroma dogajanje in praktično ne spravijo več zurke skupaj. nostalgija


Super, hvala, da si študiral do 35 leta, da lahko sedaj mi delamo in odplačujemo tvoje subvencionirano drogiranje


Ne, študiral sem do 26 torej nič kritičnega. Mi so pa poznanstva prišla marsikje prav. Nakljucnez s katerim danes nazdravljas na majskih je lahko čez 3 leta tvoj poslovni partelner, ali pa ti zrihta službo v firmi kjer je zaposlen. Sosed je veterinar, njegov cimer pa arhitekt. Vidiš kam ciljam? Še vedno gre za ljudi ki v prihodnosti v vecini ne bodo ravno proizvodni delavci. Mi zaradi par let več kaj manjka? Ne. Bi mi pa manjkala ena velika izkušnja in veliko krasnih ljudi in velik kup spominov če tega vsega nebi doživel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

laptoper777 ::

Hypathia je izjavil:

laptoper777 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Vselitve se začno septembra, več točk kot zbereš na razpisu, prej si na vrsti in večjo izbiro imaš. Glede na tvoje preference najbolje, da vzameš apartma, dve sobi z dvema stanovalcema, ki vključuje kuhinjo in kopalnico. Opis posameznih blokov si lahko ogledaš na spletni strani ali pokličeš v info pisarno.

Ubistvu sem hotel reči da se selitve sedaj nadaljujejo (odkar so jih prekinili novembra se mi zdi, zaradi covida). Drugače sem pa mislil nekaj takšnega ja, ampak veš slučajno če si tip sobe lahko prosto izbereš ko te pokličejo na vselitev?

Septembra izgleda tako, da prideš tja in te vprašajo, če imaš kako posebno željo, če si zelo na začetku lahko prideš praktično v katerikoli blok, lahko si celo izbiraš nadstropje, če si bolj pozno na vrsti še vedno lahko izbiraš, je pa izbira manjša in verjetno bo tako tudi sedaj. Na dan ko si vabljen, pojdi tja čim prej, ker dobiš številko in čakaš ( sicer ne vem kako je zdaj v covid situaciji), prej kot boš prišel na vrsto, več sob boš imel na izbiro. Je pa tako, da vpis delajo študentke in ni nujno, da vedo kateri blok ima kakšne sobe, tako da se sam malo prej pozanimaj, ali pa zateži, da naj vprašajo nadrejene. Dobra stvar je pa to, da ko si enkrat noter, se lahko tudi preseliš, večkrat na leto.


1player1 je izjavil:

Prvo izbereš kateri kraj bi raje(torej Rožna ali kaj drugega), potem ti pove katere sobe so proste. Jaz vem samo za Rožno dolino, za ostale ne vem kakšne izbire imajo. Torej v Rožni lahko da je apartma(kjer čistiš sam), ali pa da si deliš kopalnico in kuhinjo, ki ju čisti čistilka. Karkoli boš izbral je vse odvisno od sreče na koga naletiš (se pa bolj pozna, če boš na koga, ki nima higiene naletel v apartmaju, ker tam ne čisti čistilka). Meni osebno so neapartmaji boljša izbira, tudi zaradi tega. Če boš izbiral za Rožno dolino in če hočeš končati faks, nujno ne smeš izbrati trojke(skos žurajo,...) in katerega izmed tistih, v katerih so erasmovci(večina se jih je prišla zabavat). Vse ostalo je odvisno od sreče.


Super, hvala za informacije.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

laptoper777 je izjavil:

Kaj mislite, da je boljša izbira, tudi konkretno kateri bloki so vredu?

Kako to mislis, kateri bloki so v redu? A za zurat ali za ucit se?

SuperKripto ::

Drgac pa se lahk vprasamo kaj je narobe s to druzbo in sistemom, da je mladim ljudem studentski dom eden redkih virov za spoznavanje (vec) ljudi in pogoj za lepo druzenje.

A110 ::

Nič ni narobe z sistemom. Spoznavaš se lahko povsod. na faksu, v trgovini,... vendraj je dosti lažje če si z določenimi osebami vsak dan večkrat na dan v želenem ali neželenem stiku


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi študentski dom

Oddelek: Šola
115074 (4540) FormerUser
»

Študentski dom VS Privatna soba

Oddelek: Šola
133971 (3223) galu
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144910 (22642) Marat
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7730861 (18486) St235
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817510 (14988) tattoo

Več podobnih tem