» »

Problem z internetom po vzpostavitvi routerja in priključenih računalnikov!!

Problem z internetom po vzpostavitvi routerja in priključenih računalnikov!!

mymoon ::

Po vzpostavitvi ruterja LevelOne 1405TX; se en računalnik brez problema konekta na net, drugi se pa občasno ne more 8-O konektat.

Neglede a je ta prvi komp konektan na net ali ne!


Kje bi bil lahko problem?

Sumim da je potrebno kaj v ruterju nastaviti, samo navodila za ruter obsegajo samo kam vpišeš username in password in nič drugega kake druge konfiguracije zato nisem nič šaril po drugih nastavitvah!

Ali je mogoče tudi kaj v tem: tam kjer je una ikonca (spodaj desno pri uri, ki kaže "local area connection" mi kaže 100mb. V službi mi kaže 10mb.

Kaj kaže na ta drugem kompu, tam kjer občasno ne dela, ne vem kaj piše, ker je komp 80 metrov stran:)

Če kdo ve v čem bi bil problem, prosim za pomoč!

THX
LP
mymoon

mymoon ::

še par podatkov!

V Xpjih je naštimano da avtomatično naštima vse podatke (ip, mask, gateway itd).

Ni še vštimana interna mreža.



Povezava je ADSL, mislim da ni s statičnim IPjem.

plavko61 ::

V ruterju moraš nastavit DNS strežnike, pa bo letelo ko raketa. Priporočljivo pa je tudi da nastaviš statične ip-je.

Svarun ::

Probi upgradat firmware za router (dobiš na spletni strani proizvajalca). Men je sprva tud velke probleme delalo (sicer mam router firme SMC), pa sem to naredu, zdaj pa dela kot se šika.

Glede 10/100 Mb, mislim, da je to odvisno od mrežne kartice. Očitno imaš v službi starejšo kartico, ki podpira le 10 Mb (al pa tako nastavljeno).

KoKi ::

spet jaz z eno vlko tezavo :(

vceraj sem nabavo router in sem ga hotel sptavit v delovanje. konekto sem se na http://192.168.0.1, da se ti prikaze tisti login, prides v nastavitve, vse spremeno (tak ko je pisalo, da nebo pomote)... blabla, na koncu ko pa bi moglo pisat pri statusu:

Cable/DSL: disconnected Release Renew

je pisalo

Cable/DSL: disconnected Disconnect Connect

ce sem klikno na disconnect je seveda napisalo, da ne more, ker itaq nisem bil connectan, ce pa na connect, pa nic.

Torej sem mislo da sem v nastavitvah kaj zasral, pa sem jih sel spreminjat eno za drugo, tak da v bistvu vec ne vem kaj sem vse spremenil. naenkrat pa me je samo ven vrglo (spet na login), se proban enkrat gor prit, pa ne gre. probo sem se enkrat pingat IP, mi je napisalo da ni pravi, grem gledat pod local area connection pa vec nisem mel IPja 192.168.0.1 (ampak enega drugega :)), grem nazaj v command prompt -> ipconfig, pa mi sploh PPPja nene izpise.

probo sem ruoter ze enih 3x resetirat, pa nic ni pomagalo.

Kaki nasvet/resitev?

KoKi ::

anyone?

ToniT ::

Če bi še napisal, kateri router imaš, bi bilo lažje....

plavko61 ::

Ponavadi imajo routerji dva reseta
-normalni , ki je enak kakor da bi potegnil vtikač
-factory defoults, ki ga resetira na tovarniške nastavitve

KoKi ::

hvala plavko, tega nisem vedo :D

samo klub temu mi nena rata. Kja bi lahko keri na hitro opiso najbolj vazne nastavitve? router pa je planet xrt-401C.

Hvala

KoKi ::

aja, mam pa ADSL, staticni IP :)

plavko61 ::

Jaz sem že imel opravka z tem routerjem, pa mi je tudi nakaj nagajal. Težava je bila, da nobena nova nastavitev ni delovala dokler nisem v enem meniju poiskal nek gumb reset( restart) ali nekaj podobnega. Potem pa je vse špilalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ganymede 822+ geslo za dostop preko HTTP

Oddelek: Omrežja in internet
3010572 (5610) sergejom
»

wireless ne dela splj0h :D

Oddelek: Omrežja in internet
122274 (1962) burka
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322459 (2006) Poldi112
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371813 (1501) nimus
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222261 (2035) TribesMan

Več podobnih tem