» »

Evropska superliga v nogometu

Evropska superliga v nogometu

««
8 / 8
»
»»

Mato989 ::

el_bahattee je izjavil:

Mato989 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Potem pa še ukinit ČISTO VSE pokale od COmmunity Shielda, Kraljevega pokala itd naprej... naj odigrajo teh tekem 2x 18(-2) tekem med sabo ostalo pa mir, in Liga Evropa in Liga Prvakov če so notri...

Glede pokalov se ne strinjam, po svoje so uporabni za ekipe, saj tam dobijo priložnost rezervisti, npr. rezervni vratarji in mladi upi. Po eni strani vsi jamrajo, kako se ne da šanse mladim upom, ko pa v ligi igrajo mladi in rezultat trpi, pa spet ni OK. Pokali so tako idealna priložnost, da se izkažejo, hkrati pa tekma ne prinaša točk v prvenstvu.

Prinašajo tudi možnost dodatne lovorike, da ni vse samo prvenstvo in LP. Zmagovalec pa ima ponekod tudi možnost preboja v Evropsko ligo, kar je dodaten motiv. Poleg tega imamo ravno v raznih pokalih šanso videt izvajanje enajstmetrovk, kar je zame vedno zanimivo. :)


Če so uporabni za ekipe potem pač naj ne jamrajo da je prenatrpan razpored... to dvoje pač ne gre skupaj, ali so uporabni ali pa niso, in če nekdo na novinarski jamra kako ima njegova ekipa remalo počitka po drugi strani pa ti praviš da so uporabni je to pač skregano z logiko...

Kot ponavadi je rešitev verjetno v neki vmesni opciji. Torej, zreducirati število pokalov, vseeno pa ohraniti vsaj enega na državo. In morda možnost 4 menjav vsako tekmo, s čimer bi bilo v pogonu več igralcev, torej bi se nekateri lahko spočili.


Ja rešitev bi bila v takem načinu da ohranijo 1 pokal na državo IN da v pokalu igralci ki igrajo ne smejo zaigrat v LP/LE hkrati pa lahko v DP odigrajo samo na domačih tekmah.... to bi bil dober kompromis da se ne preutrudijo... tako bi prisilili klube z enostavnim pravilom, da najboljše ne dajejo igrat v pokal, ampak jih šparajo za LP
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

https://siol.net/sportal/nogomet/superl...

Kot sem napisal na prvi strani te teme. UEFA ne more ukazovat za koga bo nekdo brcal žogo, niti zarad tega spreminjat pogodb (kaznovat) z njimi.

Nedasemiveč ::

Sodišče v Madridu :))

"Ta monopolistični položaj in konflikt interesov škodujeta nogometu. Evropski klubi imajo pravico upravljati svoja tekmovanja," so med drugim v skupni izjavi zapisali pri Juventusu, Realu in Barceloni in pozdravili odločitev sodišča v Madridu."

Ta je pa še bolj komična. Trije klubi so za to ligo pa naslavljajo "Evropski klubi". No saj načeloma so tudi trije res množina haha.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

https://www.marca.com/en/football/barce...

Ena taka mini atomska bomba iz Barcelone. Tega pa nismo pričakovali, da bi la liga kakala v svojo skledo.

Očitno so dolgovi nevzdrzni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

endelin ::

Samo dva arabska kluba lahko delata kar hočeta. Financial fair play je naravnost smešen ko vidiš kaj dela Psg in City. Sploh še velja karkoli iz Platinijeve borbe? Good job, Čeferin. Sedaj lahko arabci delajo karkoli želijo? Bo Psg napraskal še ene 70mio letno za plačo Goata?

Mene bi bilo sram no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

dild0idis ::

endelin je izjavil:

Samo dva arabska kluba lahko delata kar hočeta. Financial fair play je naravnost smešen ko vidiš kaj dela Psg in City. Sploh še velja karkoli iz Platinijeve borbe? Good job, Čeferin. Sedaj lahko arabci delajo karkoli želijo? Bo Psg napraskal še ene 70mio letno za plačo Goata


Točno tako, najbolj smešno pa je, kako folk hvali Čeferina, ki omogoča take zadeve.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

r3dkv1c4 ::

dild0idis je izjavil:

endelin je izjavil:

Samo dva arabska kluba lahko delata kar hočeta. Financial fair play je naravnost smešen ko vidiš kaj dela Psg in City. Sploh še velja karkoli iz Platinijeve borbe? Good job, Čeferin. Sedaj lahko arabci delajo karkoli želijo? Bo Psg napraskal še ene 70mio letno za plačo Goata


Točno tako, najbolj smešno pa je, kako folk hvali Čeferina, ki omogoča take zadeve.

Najbolj smešno je, da deluje, kot majhen razjokan otrok.
Polna usta so ga bila, kako bo kaznoval velike 3 ampak si je sam v skledo pljunil.
Sram me je, da je to človek naših korenin...upam, da ga odbijejo iz uefe čimprej.
Postavljen je bil tja na nelegalen način,s strani kapitalističnih pudlov uefinih prisklednikov in v veselje mi bo, ko ga ne bo več.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Nedasemiveč ::

In kako je bil tja postavljen na nelegalen način? Imel je podporo zvez.

Zvezdica27 ::

eden človeček v teh milijardah ni nič... še dobro mu gre. Poglejte, kaj so naredili z evrobasketom - ustanovili so zaprto ligo (ki je ne bo nihče gledal).

Kar se tiče pa Messija, pa pičku mater, namesto, da bi šel v legende je kreten za dodatni dolar šel samega sebe zjebat. Namesto absolutne legende (one club man) bo sedaj tvegal vse? V bistvu bom zdaj spet za barco začel navijati.

Jaz teh milijonarjev nogobrcarjev ne štekam...

zz

endelin ::

Lepo, Messi 40mio eur letno NETO:))
Psg to zmore. To ratuje komedija.

Kje je financial fair play? Samo poglejte ekipo Psgja in njihove plače s tem da igrajo v neki francoski ligi.

Sedaj ko so arabci pomagali proti Superligi lahko delajo kar hočejo?

Ta ekipa Psgja je verjetno poleg Milanove iz 90s in top Barcine najbolj zveneča ever.

Nisem vedel da se v francoskem fuzbalu taki denarci vrtijo da je to vzdržno hahaha.:))

Uefa patetika s čeferinom vred da to dopušča. Navadni arabski konjušarji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Nedasemiveč ::

Messi-Mbappe-Neymar

Hudo. To se bo uživalo kakšno leto ali dve. Če jim pa zdaj ne uspe osvojiti LP, lahko pa zaprejo klub.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Kje je pa zdej Ronaldo? A ni bilo rečeno, da zapušča Juventus?

r3dkv1c4 ::

Nedasemiveč je izjavil:

Messi-Mbappe-Neymar

Hudo. To se bo uživalo kakšno leto ali dve. Če jim pa zdaj ne uspe osvojiti LP, lahko pa zaprejo klub.

"endelin=r3dkv1c4? haha""

Bučko, tepec......si ti falil ane.
Nič novega.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

xseki ::

Hud udarec za UEFA! Evropsko sodišče je razsodilo v prid superligi, zdaj ni več pravnih ovir za revolucijo v nogometu
Evropsko sodišče je danes izreklo sodbo, ki bi lahko do temeljev zamajala evropski nogomet. Razsodilo je namreč, da je bil suspenz UEFA in FIFA proti novoustanovljenemu tekmovanju protizakonit.

> https://www.nogomania.com/Novica/Hud-ud...


Super League CEO Bernd Reichart: "UEFA-monopoly is over. Football is FREE. Clubs are now free from the threat of sanction AND free to determine their own futures!"
"For fans: We propose free viewing of all Super League matches."
"For clubs: Revenues and solidarity spending will be guaranteed."

Utk ::

Kot sem napisal že pred dvemi leti...

xseki ::

Kako naprej? Kaj se bo zdaj zgodilo z nogometom kot ga poznamo? Si bodo klubi upali sodelovati v Superligi? Zdaj je vse na njih, ovir več ni.

gruntfürmich ::

verjetno res 'kapital' narekuje, da se bodo najmočnejši in najbogatejši klubi redno srečevali v superligi, ki bo sestavljena iz 3 jakostnih razredov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Hec bo, ko bo nekaj klubov na vrhu kupovalo igralce na zalogo, tudi potencialne iz nižjih lig, samo da drugi ne bodo prišlo do njih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

xseki ::

La Liga statement: "The Super League will make the rich, richer and would mean the loss of tens of thousands of jobs."

IL_DIAVOLO ::

xseki je izjavil:

Kako naprej? Kaj se bo zdaj zgodilo z nogometom kot ga poznamo? Si bodo klubi upali sodelovati v Superligi? Zdaj je vse na njih, ovir več ni.


Ti pa res ne razumeš pomena besede super liga in kaj je sploh problem obstoječega formata in nizke gledanosti lige prvakov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Če smo realni, si ljudje v resnici želijo gledat najboljših 10-16 klubov in tekme med njimi. Še kak sposoben outsider je tudi dobrodošel. Kako nek Bayern ponižuje nek klub iz Romunije, tega v resnici nikogar ne zanima, razen tistih Romunov. No, tudi ko igra proti zadnjemu iz svoje lige, niti to nikogar kaj dost ne briga.
Liga prvakov se zdaj začne gledat v četrtfinalu, prej je brez veze.
Je nogomet biznis ali ni? Potem pač mora dostavit to kar ljudje hočejo. Vsak teden 3-4 tekme med top klubi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Groot ::

Utk je izjavil:

Če smo realni, si ljudje v resnici želijo gledat najboljših 10-16 klubov in tekme med njimi. Še kak sposoben outsider je tudi dobrodošel. Kako nek Bayern ponižuje nek klub iz Romunije, tega v resnici nikogar ne zanima, razen tistih Romunov. No, tudi ko igra proti zadnjemu iz svoje lige, niti to nikogar kaj dost ne briga.
Liga prvakov se zdaj začne gledat v četrtfinalu, prej je brez veze.
Je nogomet biznis ali ni? Potem pač mora dostavit to kar ljudje hočejo.


Ja te tekme so super enkrat na leto, če boš gledal pa vsako leto 5 derbijev Barca-Real, te bo pa hitro minilo gledati vse skupaj.

Šport delajo zanimiva presenečenja, ne pa prevlade posameznikov.

Utk ::

Ne bojo 5x isti igrali med seboj. Zdaj se lahko zgodi, da npr. nek Bayern po 4-5 let nikoli ne igra z Barcelono (pišem na pamet). Čeprav sta oba kluba lahko top, ampak se pač tako potrefi, da se ne srečata. Pa bi marsikdo dal dober denar da vidi tako tekmo (jaz sicer ne).
20 klubov, če vsak igra z vsakim 2x, je to 38 kol. Pa je 38 kol, tednov, najbrž preveč za superligo in jih bi bilo manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Čar Lige Prvakov je ko se zgodi Porto in postane Prvak.... S superligo se to praktično ukine... in sama Super Liga izgubi smisel... enako kot je čar da Farsa leti v predtekmovanju ven ali United, napreduje pa Leipzig...

Tako kot je čar ko je Girona na 1. mestu La Lige ne Farsa ali Real... Če bi igrala v La Ligi samo 2 kluba Farsa in Real se to ne bi moglo zgodit (to je primer superlige)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

To ti lahko bluziš iz svojega kavča. Ko bi treba izbrat tekmo za katero boš dal 100 evrov pa najbrž ne bi izbral Girono, ne glede na katerem mestu v ligi je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

To ti lahko bluziš iz svojega kavča. Ko bi treba izbrat tekmo za katero boš dal 100 evrov pa najbrž ne bi izbral Girono, ne glede na katerem mestu v ligi je.


Saj nisem tega nikoli trdil... še vedno je čar nogometa to kar sem zapisal... logično pa je da če dam za karto 200 EUR bi šel gledat Real vs Barca...

Drugače pa več folka gleda s kavča kot pa na stadionih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Od čarov nogometa ne pride 100 mio za nek prestop. Je treba konkretne karte in tv pravice prodat.

Real-Barca bo bolj gledana tekma, na tv in v živo, pa tudi če sta kluba na 10. mestu v ligi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Od čarov nogometa ne pride 100 mio za nek prestop. Je treba konkretne karte in tv pravice prodat.


Pa saj nisem tega trdil, še vedno mi potem izgubi smisel sploh gledati... in verjamem da še komu...

Problem je samo to ker zdaj pa vsa ta Svetovna oz Evropska prvenstva SILIMO preveč narazen in potem se izgubi kvaliteta in tudi čar... enako z LP...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Car nogometa je ko se v skupinskem delu srecata milan in real madrid...pa se zraven kaksen psg in dortmund. In gresta naprej samo 2.

Bogi milan je lani prisel v polfinale...to je pac lame.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gruntfürmich ::

to bo liga kot liga, samo da bodo večinoma noter samo največji evropski klubi v elitni skupini. za večno. pa par mest za ''socialno mobilnost''.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

xseki ::

The new European Super League: Men’s Competition - A22 Proposal


The new European Super League: Women’s Competition - A22 Proposal


Zanimivo.

IL_DIAVOLO ::

Baje so posodobili originalno idejo in da bi bilo mozno izpadanje.

Citiram

El Mundo Deportivo poroča, da je predsednik Reala iz Madrida in prvi mož idejnega projekta Florentino Perez že navezal stike s '50 do 60 evropskimi klubi', katerim je predstavil nov projekt, ki naj bi bil razdeljen na tri jakostne divizije. Povabilo naj bi dobili vsi največji evropski klubi, osnovna zamisel pa je, da bi takšen format nasledil obstoječi sistem z ligo prvakov, ligo Europa in konferenčno ligo.

V njem bi bilo več kot trikrat več udeležencev kot v prvotnem načrtu, med ligami pa bi obstajal tudi sistem napredovanja in izpadanja, kar je bil eden glavnih očitkov originalnega načrta, v katerem bi imeli najmočnejši klubi kar trajno vstopnico.

V Španiji poročajo, da bi razsodba v prid superligi lahko pomenila, da bi od sezone 2025/26 naprej evropski klubi sami odločali o tem, ali želijo nastopati v tekmovanjih pod okriljem UEFA ali v tekmovanjih pod okriljem superlige.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IL_DIAVOLO ::

xseki je izjavil:

The new European Super League: Men’s Competition - A22 Proposal


The new European Super League: Women’s Competition - A22 Proposal


Zanimivo.


Pa se v tekstu:

https://m.nogomania.com/Mobilna-novica/...

Zasnova manj skupin in vec napredovanj iz ene skupne je vsekakor dobra ideja. To je redna praksa v rokometu in vsekakor pozitivno vpliva na tekmovalni naboj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gruntfürmich ::

ja, tale članek je star in sem ga tudi jaz prebral.
in takale superliga je po mojem zelo zelo dobro zastavljena zadeva. tako zelo dobro, da bi ga morala kar UEFA sama narediti 8-)
UEFA super liga.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Utk je izjavil:

Od čarov nogometa ne pride 100 mio za nek prestop. Je treba konkretne karte in tv pravice prodat.

Real-Barca bo bolj gledana tekma, na tv in v živo, pa tudi če sta kluba na 10. mestu v ligi.


Tudi samo od kart in TV pravic ne pride 100mil prestop ker je treba najprej vzgojiti takega igralca. Sedaj mi pa povej kako bi Porto, Benfica, Ajax in podobni klubi, ki so danes valilnice praktično večine top igralcev v primeru omejitve denarja zgolj na 20 klubov iz superlige še naprej delovali? Tistih par derbijev na leto je 1% vsega nogometa. Ne branim FIFE IN UEFE, ampak dejstvo pa je da njun sistem vseeno danes omogoča precej državam in klubom preživetje na nogometnem zemljevidu. Če ne bi bilo denarja od UEFE, bi slovenski klubi že zdavnaj padli na raven najbližjega vaškega društva. Ampak tega večina, za katere spremljanje nogometa predstavlja zgolj tistih par derbijev na leto, pač ne dojamete.

gruntfürmich ::

Groot je izjavil:

...Če ne bi bilo denarja od UEFE, bi slovenski klubi že zdavnaj padli na raven najbližjega vaškega društva...

edino pravilno.
nogomet oz šport na splošno je izrojen, bedarija za pranje možganov debilnih ljudskih množic in sredstvo za bogatenje korporacij. če ta trenutek propade profesionalni šport, nobeden ne bo na slabšem in nobeden ga ne bo pogrešal. razen odvisnikov od 'entertejmenta'.

skratka ne preveč vihati nos nad nami, ki ne želimo niti centa zapravit za to bedarijo za pranje moganov, da ne vzdržujemo in ne podpiramo tega šova, in od časa do časa na skrivaj pogledamo kakšen 'derbi'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IL_DIAVOLO ::

Noben ne pravi da je UEFA zanic in nebodigatreba, ampak da poleg UEFE obstaja tudi drug format tekmovanja. Kar pa UEFA ni dovolila, ne samo da ni dovolila, ampak tudi ostro kaznovala. To pa ni ok.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Groot ::

gruntfürmich je izjavil:

Groot je izjavil:

...Če ne bi bilo denarja od UEFE, bi slovenski klubi že zdavnaj padli na raven najbližjega vaškega društva...

edino pravilno.
nogomet oz šport na splošno je izrojen, bedarija za pranje možganov debilnih ljudskih množic in sredstvo za bogatenje korporacij. če ta trenutek propade profesionalni šport, nobeden ne bo na slabšem in nobeden ga ne bo pogrešal. razen odvisnikov od 'entertejmenta'.

skratka ne preveč vihati nos nad nami, ki ne želimo niti centa zapravit za to bedarijo za pranje moganov, da ne vzdržujemo in ne podpiramo tega šova, in od časa do časa na skrivaj pogledamo kakšen 'derbi'...


Super, si povedal svoje. Ampak ne razumem zakaj se rabiš torej vtikati v stvari, ki te ne zanimajo. Mene pa ne zanima kaj drugega kar verjetno zanima tebe. Kaj bova pa sedaj? Naj propade vse pa kolektivni samomor?

49106 ::

Super, morda pa bom zopet začel spremljati nogomet. Raje gledam 8 velikih klubov, ki igrajo med seboj, kot s palčki v ligi "prvakov" ali v nacionalnih ligah.

perci ::

Bolj težko boš dočakal ta scenarij.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21629362 (1010) c3p0
»

Evropske lige v športnih tekmovanjih

Oddelek: Šport
91243 (1126) Drevesce
»

FC Barcelona VS. Real Madrid (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28767108 (56137) win95<3

Več podobnih tem