» »

Svinjarija v slovenskem zdravstvu

Svinjarija v slovenskem zdravstvu

1 2 3
4
5

hator ::

Fajn je odrihat po javnem zdravstvu. Večina tukaj seveda zelo slabo pozna razmere. Sicer pa se vam bo hitro uresničila želja... po privatnem zdavstvu.
Slovensko javno zdravstvo je v velikih težavah. V prvi vrsti ga pesti pomanjkanje kadra- tako zdravnikov kot negovalnega kadra. Marskikje je na robu zmogljivosti.
Negovalni kader: dela za plačo, ki je sramotna!! Posledično je ogromno sester odšlo v Avstrijo delat, del se jih je zaposlil v gospodarstvu (veliko med. sester dela v trgovini). Nenormalen dvig minimalne v zadnjih letih je njhihovo delo popolnoma razvrednotil. Nemormalen dvig minimalne plače je razvrednotil tudi mnoge druge delavce....
Zdraviki:V sloveniji jih že leta primanjkuje. Delovni pogoji so slabi, enostavno smo preveč obremenjeni. Med pandemijo so bile še slabše razmere. Na COVID oddelke so premeščali zdravnike vseh specialnosti. Trenutno smo pa priča velikim odhodom zdravnikov iz javnega zdravstva. Del gre privat delat, ostali gredo pa v tujino. Ogromno diplomantov MF gre po končanem študiju v tujino delat. Določeni gredo po zaključeni specializaciji v tujino delat. V tem primeru mora zdravnik povrnit stroške specializacije v višini ca. 25.000 eur. Določeni kolegi si sami plačajo specializacijo in potem niso vezani na delodajalca.
Glede košarice pravic: v Sloveniji ima zdravstveno zavarovanje tako rekoč vsi. Posledično to tudi stane. Plačane so tudi storitve, ki jih v tujini ne plačujejo. Npr. nenujne reševalne prevoze. A je to prav? Odvisno za koga. Rakavi bolniki se morajo vozit na onkološki inštitut (določeni tudi vsekodnevno na obsevanje), starejše nepokretne se tudi vozi na pregled v bolnišnico.
Zdravila so tudi vedno novejša in tudi vedno dražja. V tujini pač ne bo reven upokojenec dobil IV železa -ca. 150 eur strošek- bo dobil samo tablete, ki pa pri določenih okvarah ne bodo popravili hemoglobina. Druga tako zdravilo so tudi humani albumini. Nikjer jih ne boš dobil. Za rekombinatni eritropoetin,...
Nosečnice in otroci so deležni najboljše možne oskrbe. Slovenija ima eno najmanjših smrtnosti novorojenčkov na svetu. Vse to stane!
Za zdravila plačuje ZZZS manj kot ostale sosednje države, za medicinske pripomoček včasih več, včasih manj. Dejstvo pa je da Avstrija nameni za zdravstvo enak % BDP kot Slovenija pri podobnih stroških zdravil in materiala. A ni logično, kaj je vzrok?

aerie ::

Delež bdp-ja namenjenega zdravstvu: Slovenija 7,9%, Avstrija 10,3%.
bdp: Slovenija 20k€, Avstrija 40k€.
Prebivalcev: Slovenija 2M, Avstrija 9M

PrihajaNodi ::

http://www.salaryexplorer.com/salary-su...

Povprecna placa medicinske sestre v Romuniji je 1.800 eur!
So zadovoljne in glede na FAKT da garsonjero v centru glavnega mesta dobis ze za 300 eur + 50 eur vsi stroski, je Romunija krepko povozila Slovenijo. Minimalna placa, verjetno kje v odrocnejsih krajih kjer je tudi vse ceneje, pa med 1000 in 1200 eur.
In kdo bi delal za ta drobiz v Sloveniji? Zdravniki, sploh zasebniki pa so ornk placani.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

hator ::

aerie je izjavil:

Delež bdp-ja namenjenega zdravstvu: Slovenija 7,9%, Avstrija 10,3%.
bdp: Slovenija 20kEUR, Avstrija 40kEUR.
Prebivalcev: Slovenija 2M, Avstrija 9M


Hvala! Zdaj še v % več namenijo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

MrStein ::

hator je izjavil:

Fajn je odrihat po javnem zdravstvu. Večina tukaj seveda zelo slabo pozna razmere. Sicer pa se vam bo hitro uresničila želja... po privatnem zdavstvu.

1. Večina tvojega spročila je ravno udrihanje po javnem zdravstvu.
2. Privatno zdravstvo že imamo. Že dolgo.


Napisal si tipično aparatčikovsko: slabo je, ampak... je v bistvu najboljše (kdor hoče spremembo na boljše, pa je fašist!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hator ::

Hotel sem napisat, da glede na trenutne resurse je zelo dobro.

MrStein ::

Saj v Severni Koreji jim tudi gre dobro. Glede na okoliščine.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vetrpiha ::

hator je izjavil:

Hotel sem napisat, da glede na trenutne resurse je zelo dobro.

In hkrati zelo slabo.
Minimalka ne razvrednoti ničesar. Če ne razumeš tega, si neumen.
Premalo ljudi? Ja. Zakaj? Ker so zožali maksimalno število zaposlenih na pacienta.
Enak BDP? Ni problema. Lahko bi dali še več, za večjo socialnost, pa se nočete rešiti pijavk.
Preobremenjeni med COVID? Ja, 20% jih je delalo, 80% jih je v zrak gledalo.
Tisti, ki so delali, so res bili preobremenjeni.

Na kratko: Premalo reda, preveč pijavk in premalo denarja.

Go-ahead ::

Vetrpiha je izjavil:



Na kratko: Premalo reda, preveč pijavk in premalo denarja.



Premalo reda, preveč pijavk, preveč denarja

Še največjo odgovornost nosi Zavod za zdravstveno zavarovanje predvsem zaradi neracionalnega razmetavanje denarja

Go-ahead ::

Primer sosedu je nekaj priletelo v oko.
1. na urgenco - malce očistijo namažejo in domov
2. K osebnemu zdravniku očisti, namaže in domov
3. Ker ni bolje nazaj k osebnemu zdravniku - da napotnico za okulista
4. Okulist končno odstrani tujek
5 Nazaj k osebnemu zdravniku.


Ta pacient je 5 x kradel čas zdravnikom, čeprav bi lahko bila zadeva rešena takoj pri optiku. Obenem, ga je nekdo moral 5x nekam peljati, pa pustimo teden bolovanja ki bi lahko bi bilo tudi krajše.

m0LN4r ::

Klasika, da je osebni zdravnik nesposoben. Mojga deda so z kapjo poslali domov, saj da ni nic hujsga, samo visok pritisk. Fotr je bil operiran ca. 20 let nazaj, se danes ima infekcijo, oteceno nogo, nekaj casa se mu je tudi koza lupila. Kaj je osebni zdravnik rekel? Tu imas kremo, pa si mazi. Ce bi vidl kako njegova noga zgleda od rutinske operacije in kako izgleda noga moje zene po sestih mescih v tujini, pa to ne bos verjel, eno je temno, oteceno, gnilo, pri zeni se pa sploh ne vidi vec, da je bila operirana in ze lahko tece. Fotr pa po 20 letih se vedno jemlje protibolecinske in sepa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GrX ::

PrihajaNodi je izjavil:

http://www.salaryexplorer.com/salary-su...

Povprecna placa medicinske sestre v Romuniji je 1.800 eur!
So zadovoljne in glede na FAKT da garsonjero v centru glavnega mesta dobis ze za 300 eur + 50 eur vsi stroski, je Romunija krepko povozila Slovenijo. Minimalna placa, verjetno kje v odrocnejsih krajih kjer je tudi vse ceneje, pa med 1000 in 1200 eur.
In kdo bi delal za ta drobiz v Sloveniji? Zdravniki, sploh zasebniki pa so ornk placani.

Težava je ker si ti prekleto naiven in verjameš vsemu kar prebereš na spletu. Ta spletna stran je že dolgo znana kot BS!

Skratka, po podatkih te spletne strani je povprečna plača medicinske sestre v Sloveniji 1.900 EUR. Mislim, da vsi s kančkom soli v glavi vemo, da temu ni tako.

http://www.salaryexplorer.com/salary-su...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Jure14 ::

Vetrpiha je izjavil:


Minimalka ne razvrednoti ničesar.

Kako da ne?
Če se dvigne minimalna plača, ostale plače pa ostanejo enake, se
1. poveča količina denarja in cene grejo gor
2. poveča se znesek, ki mi mora ostati po plačilu kredita, posledično lahko dobim manj kredita.
3. celemu kupu ljudi se zgodi, da začnejo plačo na ravni minimalne dobivat. Prej je imel vsaj zadoščenje, da dobi 20% več od minimalca, če se malo potrudi. Motivacija zdaj pade na 0.

b3D_950 ::

m0LN4r je izjavil:


Pametna je ta korona, zelo pametna, ko ljudje potujejo na morje izgine, ko so pa spomladi bli zaprti pa smo imeli zombi apokalipso.

Pa kljub cepivu je efekt prakticno copy-paste lanskemu.




Smo že ugotovili.:)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PrihajaNodi ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir. Btw to ni tema o virusu. Jih je ze miljon
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

MrStein ::

Go-ahead je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:



Na kratko: Premalo reda, preveč pijavk in premalo denarja.



Premalo reda, preveč pijavk, preveč denarja

Še največjo odgovornost nosi Zavod za zdravstveno zavarovanje predvsem zaradi neracionalnega razmetavanje denarja

V bistvu je problem, da smo najboljši. Ko nekdo reče drugače, se že... zgrnejo oblaki.

Se kdo spomni afere "stenti" ? Čisto slučajno je žvižgač takoj izgubil financiranje.
Je kdo protestiral? Morebiti kolesaril? Je kdo odstopil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrihajaNodi ::

Saj vse kar delajo je to da sprejemajo podkupnine
https://www.delo.si/novice/crna-kronika...

Ampak, lahko bi bilo se slabse
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vetrpiha ::

Jure14 je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Minimalka ne razvrednoti ničesar.

Kako da ne?
Če se dvigne minimalna plača, ostale plače pa ostanejo enake, se
1. poveča količina denarja in cene grejo gor
2. poveča se znesek, ki mi mora ostati po plačilu kredita, posledično lahko dobim manj kredita.
3. celemu kupu ljudi se zgodi, da začnejo plačo na ravni minimalne dobivat. Prej je imel vsaj zadoščenje, da dobi 20% več od minimalca, če se malo potrudi. Motivacija zdaj pade na 0.

Ker si bolj počasne sorte, ti bom na kratko razložil:
Ko se cena osnovnim življenjskim dobrinam dvigne toliko, da jih minimalka več ne pokriva, se zviša minimalka.

Se pravi pod 1. Cene gredo gor, zatem sledi komaj minimalka.
Pod 2. Poveča se znesek za vse druge stvari, ki so pred kreditom, zatorej ti minimalka omogoči, da ti ostane dovolj za kredit.

Pod 3. Če gredo cene gor, minimalka pa ostane ista to pomeni, da mora delavec delati vedno več, da si lahko privošči vedno manj.

Jure14 ::

Ker si tudi ti bolj trde sorte.
Pisal sem o zaposlenih, ki imajo plačo malo višjo od minimalne.
Tisti na minimalcu itak nimajo za kredite.

Ampak za zaposlene, ki so 100€ nad minimalno, pa ima dvig minimalne plače same NEGATIVNE posledice.
* Ker njihova plača se ne bo dvignila prav nič.
In po novem bodo imeli plačo le še 20€ nad minimalno.
* zaradi višje minimalne plače bo v obtoku več denarja, cene gredo lahko gor.
* če je imel prej zaposleni možnost najema kredita 50.000€, ga bo po dvigu minimalne plače lahko samo še 45.000€
* zaposleni bo šel do šefa, da bi tudi on rad malo dvignil plačo.
Šef mu bo rekel, "sej si nad minimano, kaj češ več"
In tak človek bo verjetno še naprej z veseljem opravljal svoje delo, a ne?

r3dkv1c4 ::

MrStein je izjavil:

Saj v Severni Koreji jim tudi gre dobro. Glede na okoliščine.

Kako pa ti veš, kako jim gre?
Kje si prebral novico, na Cnn, na Popotv, rtv?
Kje....opranoglavec.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Vetrpiha ::

Jure14 je izjavil:

Ker si tudi ti bolj trde sorte.
Pisal sem o zaposlenih, ki imajo plačo malo višjo od minimalne.
Tisti na minimalcu itak nimajo za kredite.

Ampak za zaposlene, ki so 100EUR nad minimalno, pa ima dvig minimalne plače same NEGATIVNE posledice.
* Ker njihova plača se ne bo dvignila prav nič.
In po novem bodo imeli plačo le še 20EUR nad minimalno.
* zaradi višje minimalne plače bo v obtoku več denarja, cene gredo lahko gor.
* če je imel prej zaposleni možnost najema kredita 50.000EUR, ga bo po dvigu minimalne plače lahko samo še 45.000EUR
* zaposleni bo šel do šefa, da bi tudi on rad malo dvignil plačo.
Šef mu bo rekel, "sej si nad minimano, kaj češ več"
In tak človek bo verjetno še naprej z veseljem opravljal svoje delo, a ne?

Ste si sami krivi, če ste hlapci.
Z ukinitvijo minimalke bi k večjemu naredil še več hlapcev in sužnjev.
Mimogrede komot imaš plačo pod minimalko in hkrati dobiš kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Jure14 ::

Vetrpiha je izjavil:

Ste si sami krivi, če ste hlapci.

Ja, ker tisti, ki imajo 1200€bruto, si lahko zmišljujejo, kje, kdaj, pa za koliko bodo delali, a ne?

Vetrpiha je izjavil:

Mimogrede komot imaš plačo pod minimalko in hkrati dobiš kredit.

Ja, 30.000€ na 10 let.

Vetrpiha ::

30čukov na 8 let je hmm..
1200 plače neto oz manj.
Kar pomeni minimalko z večimi izmenami.

Govorim za hitri kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

LeQuack ::

Novi minister brez izkušenj pravi, da če vložimo (oz ukradejo davkoplačevalcem) 2 milijardi, da bo zdravstveni sistem začel delati. Seveda vsak ve da je to laž.
https://www.24ur.com/novice/inspektor/b...
Quack !

darkolord ::

Laž je, ker že deluje.

Ne optimalno, deluje pa ...

MrStein ::

ZZZS vsako leto obrne 2,2 milijarde evrov, tako da je teh 1,9 milijarde v 10 letih bolj kot ne pljunek v morje, oziroma pesek v oči.

Boljše rečeno: kost za glodanje
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

Kaj pomeni obrne? Najbrž samo pol tega denarja efektivno gre za zdravstvo, ostala polovica gre za korupcijo, provizije, itd.
Quack !

MrStein ::

Ja saj. Pa se noben ne pritožuje. Za enkrat porabo desetkrat manj denarja, pa so "vsi na nogah".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aviator ::

Če bodo dohtarji predobro delali bomo imeli še večje težave z pokojninsko blagajno.
Maltretiranje 90 letnikov po operacijah kosta. Le ti sami mogoče niti nebi toliko hodili okoli dohtarjev, če se nebi ta mladi v borbi za dediscino borili za njihove operacije.
Tako gledamo 90 letnike, ki se pritožujejo nad povesenimi obrvmi in jejo po 20 različnih tablet.
Nas lokalni dohtar je dobro povedal neki starejši zenici, ko se je prišla spet tedensko pritoževat kaj vse jo boli.

Mamca, umret bo treba. Čudna družba, ko se ljudje bojijo umret, mladina pa bo kmalu namesto place dobila kuverto z 2 zahvalama ZPIZ in ZZZS, ki se kot vsak mesec zahvaljujeta za vplačane prispevke za našo bodočnost.

Čez 30 let bom vesel, če namesto plače ne bom dobil položnice.

LeQuack ::

Evo, vsakdanje dogajanje v zdravstvu:
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/last...

"Dogajalo se je marsikaj, dobrega in tudi slabega. Spomnim se, da so postajali pritiski teh ljudi, zdravnikov in lekarnarjev, ki so hoteli denarne nagrade ali različna izobraževanja in drugo, v nekem trenutku prehudi. Za to, da so naročali medicinske pripomočke, ki jih je uvažalo naše podjetje, so pač hoteli neko povračilo," je prek videokonference iz New Yorka pričala nekdanja lastnica in direktorica podjetja Emporio Medical Urška Jurkovič.
Quack !

Mato989 ::

In tem zdravnikom bi morali mi bit hvalezni govna sleparska
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Ja glejte, saj vse štima.

Oni so heroji, rešujejo življenja.... in vsi vemo, da so življenja neprecenljiva. Ergo - "neprecenljivi" dodatki. :))

XyNOBvxWVJ ::

Mato989 je izjavil:

In tem zdravnikom bi morali mi bit hvalezni govna sleparska

Razumem nejevojo, kaj, konkretno, pa lahko narediš proti temu?
Sistem jih je postavil zelo visoko.
Najbolj se jim maščuješ, če jih ne potrebuješ.
Si lahko to privoščiš, privoščimo?
Resno vprašam.

Mato989 ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In tem zdravnikom bi morali mi bit hvalezni govna sleparska

Razumem nejevojo, kaj, konkretno, pa lahko narediš proti temu?
Sistem jih je postavil zelo visoko.
Najbolj se jim maščuješ, če jih ne potrebuješ.
Si lahko to privoščiš, privoščimo?
Resno vprašam.


Ja spremenit je treba naš pogled na Svet in povedat da po 65tem letu ni več oskrbe razen nujne (torej če si zlomiš roko itd...) ampak to da pa 65, 70, 75 dnevno požrejo 5,6,7,10 tablet je pa nevzdržno ker s tem dajemo moč zdravstvu in medicini ter farmaciji.

Potrebno je it nazaj bližje k naravnemu in pustit da pač ljudje ko telo ne zdrži več umrejo

Če potrebuješ tableto vsak dan da preživiš potem to ni vzdržno.

Tako bomo vzeli moč zdravnikom.

Če jutri hipotetično izginejo vsi 65 letniki in starejši, bodo zdravniki naenkrat skoraj brez moči, ker jaz kot 30 letnik sem bil na urgenci 1x v celem lajfu ko sem mel zvin roke pri košarki od padca no ostalo kar sem bil je bil obvezni pregled v šoli in pa pri delodajalcih ampak to je medicina dela.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Brez moci bodo taki kradljivci v javnih bolnicah, ko bodo imeli za sefa privatnika, ki bo pazil na vsak zapravljen EUR.

Glavni krivec za vse slabo pa je definitivno ZZZS. Potrebujemo zakon, da jaz kot pacient lahko zahtevam od ZZZS placilo zdravatvene storitve pri poljubnem ponudniku, ki ga izberem jaz. Mi nima kaj ZZZS omejevati nabor ponudnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

XyNOBvxWVJ ::

Mato989 je izjavil:

Če jutri hipotetično izginejo vsi 65 letniki in starejši, bodo zdravniki naenkrat skoraj brez moči, ker jaz kot 30 letnik sem bil na urgenci 1x v celem lajfu ko sem mel zvin roke pri košarki od padca no ostalo kar sem bil je bil obvezni pregled v šoli in pa pri delodajalcih ampak to je medicina dela.

Mislim, da bo čez čas, zaradi prirastkovno/penzijsko optimiziranja tako, da boš kar pri 20 šel na tisti Loganov vrtiljak in te bodo med nekim ekstatičnim obredom dezintegrirali. Takšne rešitve, domnevam, ne ostanejo na prvotnih številkah, je pa možno.

Jure14 ::

Lonsarg je izjavil:


Glavni krivec za vse slabo pa je definitivno ZZZS. Potrebujemo zakon, da jaz kot pacient lahko zahtevam od ZZZS placilo zdravatvene storitve pri poljubnem ponudniku, ki ga izberem jaz. Mi nima kaj ZZZS omejevati nabor ponudnikov.

Tako je.
Uvesti moramo pravi "javni" zdravstveni sistem.
Da javnost(politika, stroka, država) določi minimalni nabor zdravstvenih storitev, ki jih mora zavarovalnicema nuditi.
In potem prost vstop zavarovalnic na tržišče. Zavarovalnica, ki se želi ukvarjati z zdravstvenimi zavarovano, mora brez vprašanj zdravstveno zavarovati vsakogar, ki pride. Poleg tega lahko nudi še dodatna zavarovanja.
Pacient gre lahko hb kateremkoli izvajalcu zdravstvenih storitev, pogoj je seveda licenca(in ne koncesija).

Lonsarg ::

Novih zavarovalnic niti ne rabimo (niti ne bi prinesle dodane vrednosti, ce so cene regulirane in nabor). Ce ZZZS z zakoni dovolj pristrizemo peruti da izgubijo moc nad izvajalci bo povsem dovolj. Bomo ze sami pacienti najdli izvajalce. ZZZS trenutno izvajalce prevec ovira, ker jim postavlja limite max operacij na leto, limite kdo sploh sme izvajati(licenca bi morala biti dovolj) in podobne butalscine. ZZZS pravzaprav umetno dela vrste ko ovira izvajanje.

Osebni zdravniki in urgenca bi ostala edina regulirana izvajalca, nad vsem ostalim bi moral ZZZS imeti 0, zero moci.

Imamo pa se eno svinjarijo ki se ji rece preskakovanje vrste, ki jo je treba mitigirat al pa bo javno zdravstvo padlo. Za prvi pregled gres samoplacnisko, za drugi pregled te pa vzame javno zdravstvo takoj, ker "so ti na prvem nekaj nasli in je sedaj bolj nujno". Potencialno se pa neporocionalno veliko sluzi na prvih pregledih in bi vsi prve delali pa noben naslednjih, to ne gre. Ena salamonska resitev bi bila, da vsak ki je prvi pregled za doloceno bolezen dobil izven javnega zdravstva, naj za "skok nazaj v sistem" pac placa 500EUR v naso javno blagajno. Volk sit in koza cela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jotunn ::

Jure14 je izjavil:

Zavarovalnica, ki se želi ukvarjati z zdravstvenimi zavarovano, mora brez vprašanj zdravstveno zavarovati vsakogar, ki pride. Poleg tega lahko nudi še dodatna zavarovanja.

Upam da ti je jasno, da zavarovalnice niso dobrodelne ustanove ampak poslovni subjekti, ki so na trgu zaradi ustvarjanja dobicka. In ce ugotovijo da s teboj ne bo dobicka ampak ze iz samega starta izguba, te pac ne zavarujejo. Predpisati, da morajo obvezno zavarovati vsakega, je potem prvi razlog, da zavarovalnic na takem trgu ne bo. To lahko dela le "drzavna zavarovalnica", kar pa je ZZZS, kjer profit ni glavno vodilo, niti se ne financira iz trga pac pa iz proracuna. Vsaka ostala normalna zavarovalnica bo tvojim pogojem rekla "ne hvala mi se tega ne gremo".

Mato989 je izjavil:

Ja spremenit je treba naš pogled na Svet in povedat da po 65tem letu ni več oskrbe razen nujne (torej če si zlomiš roko itd...) ampak to da pa 65, 70, 75 dnevno požrejo 5,6,7,10 tablet je pa nevzdržno ker s tem dajemo moč zdravstvu in medicini ter farmaciji.

Sicer taksnemu kretenu odgovarjat je brez veze, pa vseeno. Za razliko od tebe, ki z davki od tvoje mizerne place nisi pokril niti stroskov tvoje vrtca, kaj sele osnovne in srednje sole, je nekdo pri 65ih cca. 40let delal in placeval davke. Vecina njih, v mladih letih ni hodila okoli zdravnikov 3x na teden, se pravi so sli njihovi davki v "rezervo". In to rezervo imajo pravico izkoristiti po 65, 70 ali 75 letu ko morajo pozreti 5,6,7,10 tablet na dan.
In ce smo ze pri "spremembi pogleda na svet".... potem ga spremenimo popolnoma kar pomeni tudi, da jaz z mojo krepko nadpovprecno placo ne bom vec financiral tvojih uslug, ki jih s tvojo mizerno placo nikoli nisi placal. Ne glede na to ali imas 25, 30 ali pa 65 let. Bo to se vedno cool? Najbrz ne, kajne ko bos crknil, ko si ne bos mogel privosciti niti aspirina. Meni se tak nacin ne zdi ravno fair, pa kot sem rekel placujem za vecino vas, medtem ko vi sami niti zase ne. In kljub temu se mi zdi to fair nacin in ne jamram ce moram zaradi tebe placati vec davkov. Jebiga v takih primerih je solidarnost cisto cool, tudi ce si na tistem koncu ko zgolj dajes.

Mato989 ::

jotunn je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zavarovalnica, ki se želi ukvarjati z zdravstvenimi zavarovano, mora brez vprašanj zdravstveno zavarovati vsakogar, ki pride. Poleg tega lahko nudi še dodatna zavarovanja.

Upam da ti je jasno, da zavarovalnice niso dobrodelne ustanove ampak poslovni subjekti, ki so na trgu zaradi ustvarjanja dobicka. In ce ugotovijo da s teboj ne bo dobicka ampak ze iz samega starta izguba, te pac ne zavarujejo. Predpisati, da morajo obvezno zavarovati vsakega, je potem prvi razlog, da zavarovalnic na takem trgu ne bo. To lahko dela le "drzavna zavarovalnica", kar pa je ZZZS, kjer profit ni glavno vodilo, niti se ne financira iz trga pac pa iz proracuna. Vsaka ostala normalna zavarovalnica bo tvojim pogojem rekla "ne hvala mi se tega ne gremo".

Mato989 je izjavil:

Ja spremenit je treba naš pogled na Svet in povedat da po 65tem letu ni več oskrbe razen nujne (torej če si zlomiš roko itd...) ampak to da pa 65, 70, 75 dnevno požrejo 5,6,7,10 tablet je pa nevzdržno ker s tem dajemo moč zdravstvu in medicini ter farmaciji.

Sicer taksnemu kretenu odgovarjat je brez veze, pa vseeno. Za razliko od tebe, ki z davki od tvoje mizerne place nisi pokril niti stroskov tvoje vrtca, kaj sele osnovne in srednje sole, je nekdo pri 65ih cca. 40let delal in placeval davke. Vecina njih, v mladih letih ni hodila okoli zdravnikov 3x na teden, se pravi so sli njihovi davki v "rezervo". In to rezervo imajo pravico izkoristiti po 65, 70 ali 75 letu ko morajo pozreti 5,6,7,10 tablet na dan.
In ce smo ze pri "spremembi pogleda na svet".... potem ga spremenimo popolnoma kar pomeni tudi, da jaz z mojo krepko nadpovprecno placo ne bom vec financiral tvojih uslug, ki jih s tvojo mizerno placo nikoli nisi placal. Ne glede na to ali imas 25, 30 ali pa 65 let. Bo to se vedno cool? Najbrz ne, kajne ko bos crknil, ko si ne bos mogel privosciti niti aspirina. Meni se tak nacin ne zdi ravno fair, pa kot sem rekel placujem za vecino vas, medtem ko vi sami niti zase ne. In kljub temu se mi zdi to fair nacin in ne jamram ce moram zaradi tebe placati vec davkov. Jebiga v takih primerih je solidarnost cisto cool, tudi ce si na tistem koncu ko zgolj dajes.


Tisti ki so danes 85 so vplačali v blagajno točno pol kurca vrednega v dinarjih in nekaj malega v tolarjih (MOGOČE) tako da požrli so pa ven na 10 tisoče ojrov tako da ne bluzi...

Drugo pa splho ne bom komentiral, ker so stroški moje plače pokrili že vse, sploh pa stroški mojih staršev tako da smo kar vse pokrili, še sam sem šolanje plačal od srednje naprej verjetno za razliko od tebe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

aerie ::

Mato989 je izjavil:



Tisti ki so danes 85 so vplačali v blagajno točno pol kurca vrednega v dinarjih in nekaj malega v tolarjih (MOGOČE) tako da požrli so pa ven na 10 tisoče ojrov tako da ne bluzi...

Drugo pa splho ne bom komentiral, ker so stroški moje plače pokrili že vse, sploh pa stroški mojih staršev tako da smo kar vse pokrili, še sam sem šolanje plačal od srednje naprej verjetno za razliko od tebe


Res je. Tebi bi morala država povrniti stroške šolanja, ker haska ni bilo nobenega. Vakuum.

Jure14 ::

jotunn je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zavarovalnica, ki se želi ukvarjati z zdravstvenimi zavarovano, mora brez vprašanj zdravstveno zavarovati vsakogar, ki pride. Poleg tega lahko nudi še dodatna zavarovanja.

Upam da ti je jasno, da zavarovalnice niso dobrodelne ustanove ampak poslovni subjekti, ki so na trgu zaradi ustvarjanja dobicka. In ce ugotovijo da s teboj ne bo dobicka ampak ze iz samega starta izguba, te pac ne zavarujejo. Predpisati, da morajo obvezno zavarovati vsakega, je potem prvi razlog, da zavarovalnic na takem trgu ne bo.

Točno tak distem imajo v "javnem" zdravstvo v večini Z Evrope.
Če se hoče zavarovalnica ukvarjati z zdravstvenimi zavarovanji, mora v osnovno zavarovanje sprejeti vsakogar, ki to želi.

Šele potem se lahko ukvarjajo z dodatnimi zavarovanji.

;-) ::

Jure14 je izjavil:

jotunn je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zavarovalnica, ki se želi ukvarjati z zdravstvenimi zavarovano, mora brez vprašanj zdravstveno zavarovati vsakogar, ki pride. Poleg tega lahko nudi še dodatna zavarovanja.

Upam da ti je jasno, da zavarovalnice niso dobrodelne ustanove ampak poslovni subjekti, ki so na trgu zaradi ustvarjanja dobicka. In ce ugotovijo da s teboj ne bo dobicka ampak ze iz samega starta izguba, te pac ne zavarujejo. Predpisati, da morajo obvezno zavarovati vsakega, je potem prvi razlog, da zavarovalnic na takem trgu ne bo.

Točno tak distem imajo v "javnem" zdravstvo v večini Z Evrope.
Če se hoče zavarovalnica ukvarjati z zdravstvenimi zavarovanji, mora v osnovno zavarovanje sprejeti vsakogar, ki to želi.

Šele potem se lahko ukvarjajo z dodatnimi zavarovanji.

V osnovno zavarovanje ne sprejema nobena zavarovalnica. Zavod za zdravstveno zavarovanje ni zavarovalnica.

Govorite o zavarovalnicah in zavodu, govorite o dodatnih zavarovanjih v mislih pa imate dopolnilna...nimate pojma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Lonsarg ::

Ce ti reguliras cene in tudi nabor storitev, potem je brezpredmetno imeti privatne zavarovalnice ker nimajo nad cem "spilat konkurence". Ce pa tega ne reguliras pa to po definiciji ni javno, ampak je privatno zdravstvo. Javno zdravstvo je povsem kompatibilno z privatnimi izvajalci, NI pa kompatibilno z privatnimi zavarovalnicami.

Obstajata samo dve prihodnosti za slovenijo. Ali se popravi javno zdravstvo, torej pristrize peruti ZZZS. Ali pa bomo dobili scasoma vzporedno privatno, ker bo javno pocasi umiralo.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Ce ti reguliras cene in tudi nabor storitev, potem je brezpredmetno imeti privatne zavarovalnice ker nimajo nad cem "spilat konkurence". Ce pa tega ne reguliras pa to po definiciji ni javno, ampak je privatno zdravstvo. Javno zdravstvo je povsem kompatibilno z privatnimi izvajalci, NI pa kompatibilno z privatnimi zavarovalnicami.

Obstajata samo dve prihodnosti za slovenijo. Ali se popravi javno zdravstvo, torej pristrize peruti ZZZS. Ali pa bomo dobili scasoma vzporedno privatno, ker bo javno pocasi umiralo.


Ni res... če reguliraš cene, lahko narediš tak, da je MAX cena taka in taka, lahko pa one izpogajajo boljšo... in imajo profit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Marsikaj sicer lahko narediš, ampak ne moreš pa kar vsaki ureditvi potem reči javno zdravstvo, če to ni (in o javnem smo govorili). Javno zdravstvo pomeni javni servis, ki nudi vsem vse enako, podobno kot je policija in sodstvo javni servis.

Če z "izpogajaš" namiguješ, da bi vsaka zavarovalnica določala pri kom se lahko zdraviš ker bo imela svoje izvajalce, potem je to divji ameriški kapitalizem ne pa javno zdravstvo. Niti slučajno nočem da me zavarovalnica omejuje kdo me zdravi, niti javna ala ZZZS ki me omejuje trenutno, niti kaka nova ureditev kjer bi me omejevala kaka privatna. Jaz hočem iti k poljubnemo zdravniku, pika.

Potrebujemo gibanje "Svobodno zdravstvo, pristrižimo peruti ZZZS-ju".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Marsikaj sicer lahko narediš, ampak ne moreš pa kar vsaki ureditvi potem reči javno zdravstvo, če to ni (in o javnem smo govorili). Javno zdravstvo pomeni javni servis, ki nudi vsem vse enako, podobno kot je policija in sodstvo javni servis.

Če z "izpogajaš" namiguješ, da bi vsaka zavarovalnica določala pri kom se lahko zdraviš ker bo imela svoje izvajalce, potem je to divji ameriški kapitalizem ne pa javno zdravstvo. Niti slučajno nočem da me zavarovalnica omejuje kdo me zdravi, niti javna ala ZZZS ki me omejuje trenutno, niti kaka nova ureditev kjer bi me omejevala kaka privatna. Jaz hočem iti k poljubnemo zdravniku, pika.

Potrebujemo gibanje "Svobodno zdravstvo, pristrižimo peruti ZZZS-ju".


Ja ampak če hočeš ti k poljubnwemu zdravniku potem je problem ker se moramo it socializma cene to pa meni ni všeč odkrito povedano...

Primer 1: Ti greš k zdravniku A, Zdravnik A računa to storitev 100€, Zdravnik B pa 80€, ZZZS prizna 80€... kaj smo s tem naredili? Ali boš omejen s ceno ali pa z zdravniki...

Jaz menim da bi v osnovi javno zdravstvo moralo predvsem krit URGENCO... torej če si zlomim roko mora bit tam urgenca da me pokrpa, če se urežem enako, če me infarkt enako... za bolezni tipa rak, čiščenje ožilja itd... pa naj bodo DODATNA zavarovanja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

Ali boš omejen s ceno ali pa z zdravniki...
Res je to dvoje se izključuje. Sem pa prepričan da enako kot jaz večina Slovencev raje izbere omejitev cene, torej javno zdravstvo. Bolje kot proste cene in omejitev zdravnikov, ker v tem primeru ima zavarovalnica konflikt interesov (v profit jim je, če te pošljejo k cenejšemu!).

No trenutno imamo najslabšo možnost ki je slabša od obeh naštetih, omejene imamo tako cene kot zdravnike. In oboje omejuje ZZZS.

LeQuack ::

Naše zdravstvo je tako kot bi hodil na avtoservis kjer bi te zmeraj nategnil pri popravilu, ampak ne bi imel izbire in bi še zmeraj moral na ta servis skoz hodit in plačevat.
Quack !

Jure14 ::

;-) je izjavil:


V osnovno zavarovanje ne sprejema nobena zavarovalnica. Zavod za zdravstveno zavarovanje ni zavarovalnica.

Govorite o zavarovalnicah in zavodu, govorite o dodatnih zavarovanjih v mislih pa imate dopolnilna...nimate pojma

Saj ne govorim, kako je pri nas.
Govorim, kako bi moralo biti.

Osnovno zavarovanje krije to-in-to-in-to.
Lahko direkt prepišemo iz avstrijske, belgijske, nizozemske al pa švicarske zakonodaje .

Nadalje, vsaka zavarovalnica, ki želi prodajati dodatna,dopolnilna,nadstandardna (kakorkoli jih že imenujes) zavarovanja, mora tržiti tudi osnovno zavarovanje, v jaterega mora sprejeti vsakogar, ki to želi.
Brez predhodnih pregledov.

Podobno, kot pri avtomobilih. Osnovno zavarovanje je pri vseh enako, dodatno služijo na kaskunin kombinacijah.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski zdravstveni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14224370 (1136) hendriks

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271162452 (56964) 111111111111
»

Zakaj sploh se placevati obvezno zdravstvo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15317133 (11937) BRBR
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21134317 (25170) lolipop2
»

V Tarči so našli rešitev za naše zdravstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028945 (24308) MrStein

Več podobnih tem