» »

Debata o slo-tech. Do kdaj še?

Debata o slo-tech. Do kdaj še?

1
2
3

Kurzweil ::

Jaz dajem Slo-Techu še dolg obstoj... je pa seveda možno marsikaj, da temu ne bo tako, ampak med razlogi, ki si jih jaz predstavljam, gotovo ni takšnih, kakršne sumim, da ciljate nekateri... nekaj je treba vedet, kolikor je meni znano, je ST najbolj aktiven forum v Sloveniji in če mu je uspelo preživeti obdobje, ko je pocrkalo 90% ostalih forumov, potem ne vem, zakaj ne bi še naprej živel. Vsaj upam, da bo... se seveda najde kar nekaj teletov, tudi med moderatorji in administratorji, ampak še vseeno gre za forum, ki ima vsebino, obiskovalce, lep pregled novic, kjer bi si jih seveda želel več, bolj strokovne, bolj tehnično naravnane, ampak overall so na nivoju in glede na to, da imam ST odprt med zavihki tako doma, v službi, na vikendu,... torej povsod, bo tako tudi še lep čas ostalo!

acam ::

vnetidebater je izjavil:

acam je izjavil:


Velika razlika je definitivno, da so bile 10-15 let nazaj tudi politicne debate vseeno dominirane z nekimi nacitanimi intelektualci in uspesnimi ljudmi (kot sta Thomas in jype), pogosto world-class pionirji na svojih podrocjih. Neizobrazeni basement dwellerji, kot mtosev, so bili takrat explicitni cudaki, danes so pa prakticno povprecni uporabniki.


Če si bil zaljubljen v njih verjamem da te je njihovo besedičenje navdušilo. Meni se jypovo besedičenje ni niti malo dopadlo. Bil je navaden trol, ki je mnogokrat pisal neumnosti zgolj zato da bi zmagal v debati, ne pa zato ker bi verjel v kar piše.
Najbrž je bil kralj debatnih krožkov. Takšni ljudje imajo običajno cilj v debati zgolj zmagati ne pa zagovarjati lastno osebno stališče. Običajno se s stališčem, ki ga zagovarjajo, ne strinjajo. Branje njihovih misli zna biti nevarno saj so te sposobni prepričati v to kar pišejo čeprav se dejansko ne strinjajo s tem kar napišejo in sami ravnajo popolnoma drugače (kot jype, ki je gobezdal o tem kako se v prometu ne spoštuje kolesarjev čeprav smo mnogokrat opazovali njegove posnetke norega divjanja po ljubljani.......takrat je seveda našel razlog zakaj je pa to čisto vredu in varno).

No, vsaj tak občutek sem dobil ob prebiranju jypovih nebuloz.

That being said...... odkar ne vidim več njegovih postov je slo-tech drugačen.
Tudi če nisem zaupal njegovim objavam je vseeno pisal na zanimiv način, namesto popolnoma nekonstruktivnih enovrstičnic ki jih vidimo danes.¸

Tako da če je človek želel zgolj debatirati (in ne zagovarjati lastnega stališča) so bile debate, kjer je bil vključen Jype, zakon.

V jypeta definitivno nisem bil zaljubljen, se mi pa zdi, da je zelo popestril forum in tudi pri svojem trolanju imel neke meje. Nisi ga ravno videl zanikati znanosti, je bil pa definitivno v politicnih diskusijah strup za ljudi, ki stvari vzamejo prevec osebno in jih vrtel v krogih. Problem je, da je imel jype toliko casa, da je na forum privabil in v debate ujel precej slaboumnezev, ki pa so sedaj unchecked in primarno spamajo cel forum in drug drugega onanirajo v nekaj toksicnih temah, ki z tehnologijo nimajo nobene veze. Definitivno brusenje argumentov bolj popestri forum kot pa branje se 200ga identicnega posta z linki na 1h conspiracy videe od ljudi kot je CoolBits, ki v debatah sploh ne sodelujejo ampak izrabljajo forum za sluzbo nekih osebnih agend.

mtosev ::

Jaz mislim, da je razlika predvsem v tem, da je sedaj forum postal mainstream, prej pa je bil bolj forum za uber geeke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

acam ::

kuall je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

so bile debate, kjer je bil vključen Jype, zakon.

Bil je en blefer z duševnimi problemi, debate pa so zaradi njega postale en kup dreka. Marsikoga je odgnal iz foruma, ker ga ni mogel več gledati. Ponavljal se je kot papiga, to je znak duševne bolezni. Zato je eden gor rekel, da je jype napisal bota, da je pisal v njegovem imenu, ker so bili njegovi posti tako predvidljivi in ponavljajoči. No on takega bota seveda ni bil zmožen napisat, je bil pa dovolj dober blefer, da je ljudi prepričal, da ga bi znal napisat.

Dobro bo, jype je bil definitivno tehnicno sposoben.

Me je pa ravnokar v smeh spravil eden njegovih zadnjih postov lani, v odziv na tvoje nadnaravne sposobnosti zaznavanja odvisnikov od drog:

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

narkomanski nizek glas, zamorjen izraz na obrazu, govorjenje ni razločno.
Kot bi opisoval kualla.

Trolanje? Maybe. Well deserved? Definitely. Funny? AF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: acam ()

DJ-DUST ::

c3p0 je izjavil:

Ko sem se prvič včlanil, smo lotali pot-e po matičnih, hackali po IRCu in se ukvarjali z raznimi vodnimi športi v bližini CPU-ja.

Nato je stari user šel v pozabo, od 2001 pa uporabljam tega. Ne da se mi na dolgo tipkat, čas tu je bolj filler, ko se čaka na konec kakega opravila...


Ko ni bilo tako preprosto kot danes, BIOS upgrade pa je stvar rešena. :)
Dejansko ja, si napisal vse kar sem tudi sam imel v mislih. Ime domene več nima nobene povezave, lep primer so tudi datumi zadnjih člankov - od takrat pa še samo debate na nivoju med.over.net
Vsega lepega je enkrat konec... :)

Netrunner ::

@OP => Do kdaj :) je že mimo .. slo tech je že mrtev, to so samo ostanki včasih solidnega foruma.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zztop ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz dajem Slo-Techu še dolg obstoj...

Slo-Tech bo definitivno preživel, le trenutna oblika Slo-Techa ne. Ali prenovljena spl. stran ali pa komplet migracija na neko platformo.

acam ::

mtosev je izjavil:

Jaz mislim, da je razlika predvsem v tem, da je sedaj forum postal mainstream, prej pa je bil bolj forum za uber geeke.

Maybe. Novice so se zmeraj top notch, McHuschove poljudne razlage o korona cepivih so bile med najboljsimi, kar sem jih videl kjerkoli. Po drugi strani pa so komentarji zmeraj blizje boomer fbju in ljudje vlecejo irelevantno lokalno politiko ven vsepovsod da poskusijo deskreditirat sogovrnike. Zanimiva divergenca.

Da ne bomo vsega valili na Thomasa in jypeta, odhod/zmanjsanje aktivnosti forumaskih znanstvenikov zeeja, gzibreta in antonije definitno ima posledice na ton diskusij. Je pa vprasanje kaj je cause in kaj je effect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: acam ()

mtosev ::

Ce je ze pogovor o jypetu. Ce se prav spomnim je enkrat reko, da ima samo oš izobrazbo. Slabo, da je prevec trollal in tudi dost ljudi je fojbiral, ker je bil zanimiv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kuall ::

acam je izjavil:

Dobro bo, jype je bil definitivno tehnicno sposoben.

Kako veš? A je dosegel kaj večjega v življenju razen to, da je zadel na loteriji?

acam je izjavil:


Me je pa ravnokar v smeh spravil eden njegovih zadnjih postov lani, v odziv na tvoje nadnaravne sposobnosti zaznavanja odvisnikov od drog:

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

narkomanski nizek glas, zamorjen izraz na obrazu, govorjenje ni razločno.
Kot bi opisoval kualla.

Trolanje? Maybe. Well deserved? Definitely. Funny? AF.


Znal je špiknit/užalit, ampak to so lastnosti, ki jih jaz pri ljudeh ne cenim preveč. Take lastnosti imajo dobro razvite ponavadi ljudje z duševnimi problemi in ljudje z nižjega socialnega sloja. Tisto, da se narkomanom spremeni barva in razločnost glasu je znan pogost pojav, o katerem noben ne govori. Take teme so meni zanimive. Na kmetavzarskem forumu, kot je slo tech nikakor ne more taka tema spodobno oživet, zmeraj ima en lolek tipa jype kratek stik in začne žalit in menjat temo pogovora, ne vem točno zakaj se to zgodi, mogoče inferiornostni kompleks udari v betico, kaj pa vem.

filip007 ::

Forum je tak, kot ste ga naredili sami, razen če se gre o zatonu tehnologije, verjamem, da redko kdo kupi grafično za 300+ in še ostal sistem za 1000+.
Trevor Philips Industries

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

scipascapa ::

kow je izjavil:

Obstaja alternativa? Asking for a friend...


alter pogojno.

marvin42 ::

mtosev je izjavil:

Ce je ze pogovor o jypetu. Ce se prav spomnim je enkrat reko, da ima samo oš izobrazbo.


Iz prve roke povem, da ima srednješolsko izobrazbo. Na faxu pa ni zdržal dolgo. Ampak, če si pozorno bral njegove tekste, je vedno vzpodbujal izobraževanje, tudi večkrat je omenil, da sicer ima ogromno znanja, nekaj kar bi se naučil na faxu, mu pa manjka, oziroma je za tisti nivo potreboval dosti več truda kot bi ga sicer.
Mostly Harmless

acam ::

kuall je izjavil:


Znal je špiknit/užalit, ampak to so lastnosti, ki jih jaz pri ljudeh ne cenim preveč. Take lastnosti imajo dobro razvite ponavadi ljudje z duševnimi problemi in ljudje z nižjega socialnega sloja. Tisto, da se narkomanom spremeni barva in razločnost glasu je znan pogost pojav, o katerem noben ne govori. Take teme so meni zanimive. Na kmetavzarskem forumu, kot je slo tech nikakor ne more taka tema spodobno oživet, zmeraj ima en lolek tipa jype kratek stik in začne žalit in menjat temo pogovora, ne vem točno zakaj se to zgodi, mogoče inferiornostni kompleks udari v betico, kaj pa vem.

Wow.
Kar hitro na projekcije in zaljenje.
Jype, please come back.

kuall je izjavil:

Kako veš? A je dosegel kaj večjega v življenju razen to, da je zadel na loteriji?

Ce mi spomin ne pesa, je bil dolga leta sistemec pri Zemanti. Not too bad za samouka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: acam ()

HotBurek ::

Jst mislim, da je slotech tam, kjer je, ker se je po letu 2007 migriralo na facebook v iskanju samopromocije, microsoft je uničil nokio in skype (pred tem še hotmail), google je pohopsal vso mail komunikacijo ter iz youtub-a naredil greznico... In potem so ta sivje od firm v imenu čim večjega profita spodbujale kakeršnokoli vsebino, glavno da prinese več traffic-a oz. denarja.

In tako je med drugim prišlo do popularizacije politike in deljenja, hkrati je folk izgubil prijatelje iz realnega sveta.

Leta 2007 je prišel iphone in mobilni telefoni na touch screen so uničevanje spletnih strani (mobile first, wordpress) še pohitril.

Vse skupaj je odraz google/facebook/microsoft uničevanja interneta, forumov, spletnih strani, komunikacije itn.

Pa t.i. "cloud", marketinška pogruntavšlina kako nategnit ljudi, kjer banda mafisjka pobere vse podatke.


Treba si bo postavit tehnične izzive, kot so web sajti, forumi, mail serverji, irc, nttp, ftp, dns, itn., ter znat predstavit prednosti takšnega početja in spodbujat takšen razvoj oz. vsebino.

To, kar se je zgodilo med 2007 in danes je čista zloraba. Zdej se ve, treba se je/bo zaščitit in postavit lasten sistem.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kuall ::

Heh sistemc pri Zemanti? Glede na njegovo blefiranje bi si človek mislil, da je odkril najmanj zdravilo za raka.

babl ::

Če naj obstaja slo-tech čim dalj, kaj mu manjka?
mlajši uporabniki, višji nivo debate, boljše in širše utemeljevanje mnenj, več high-tech tem, povratek legend?

acam ::

kuall je izjavil:

Heh sistemc pri Zemanti? Glede na njegovo blefiranje bi si človek mislil, da je odkril najmanj zdravilo za raka.

Daj, poscrollaj cez svoje odprte teme za 10s in premisli, ce si v poziciji, da se norcujes iz drugih. Jypeta sploh ni v tej temi, pa se ne zmores zadrzat sirit svojih bolanih projekcij. Pa se totalno off topic si.

DoBri ::

Kdaj bomo spet pobirali "po jurja" za nov server, da vidimo pripadnost skupnosti? :)

Se mi zdi, da mi je zdaj 1000€ toliko, kot mi je bilo vredno leta 2000 1000 SIT, ko je Sergio pobiral za HW upgrade.
Več nas je, manj nas ni.

A110 ::

kuall je izjavil:

Heh sistemc pri Zemanti? Glede na njegovo blefiranje bi si človek mislil, da je odkril najmanj zdravilo za raka.


Nevem če je bil ravno sistemc. Je pa bil pri zemanti (se pred prevzemom). Drugače je bil po izobrazbi faliran fizik s fmf oz kot je sam rad rekel, po njega so prišli s kufrom denarja in je pustil študij. Tudi v kiberpipi je bil veckrat in so še objavljena nekatera njegova predavanja

HotBurek ::

A lahko pošeraš link na kakšno od njegovih predavanj?

Sprašujem za sebe.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

2f4u ::

Eco.

Upam da se traja. Sem sem presedlal iz strojnistvo.com... ker je bila smer bolj splosna, pa manjkalo mi je programiranja.

Kvaliteta pa bo se raslo tole. Cim manj video in photo vsebin je men ok.

Meizu ::

Če se mene vpraša je ta forum relativno intelektualno mrtev že kar nekaj let. Večino debat je tu danes več ali manj na jebimater, mnenja so krneki, vsebina nična, argumenti švoh. Trolovstvo je pridobilo na intenziteti najmanj 1000%.

Včasih so bile tu računalniške diskusije od OCjanja, do iger, NEST, recenzije računalniške opreme, globoke debate glede arhitekture čipov in komponent itd itd, lahko naštevam do jutri.

Danes? Same teme nekih sodišč, folk, ki ima čudne sosede, psi, ki so preglasni, debate o WC školjkah iz japonske, ki perejo rit samodejno, neke brezvezne politične diskusije, trol trol trol itd. Bah.

Alexius Heristalski ::

Tudi to, da forum ne izgublja vsebine ob nadgradnjah, je nekaj vredno. Na mn3njalniku je šla v primerljivem časovnem obdobju že trikrat ali štirikrat v večna lovišča.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

spam321 ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem tukaj ze od 10.2004. Se spomin, da je tole bil moj prvi forum na katerega sem se registriral. Za s-t pa mi je reko en friend in sem ustvaril acc.


Anonimni eksperiment te je izstrelil med nesmrtne legende slo-tech-a. Stari dobri časi.

feryz ::

Meni je najbolj zanimivo, da folk sploh resno jemlje forume in pričakuje neko kvalitetno debato ali kaj podobnega.

Ok, tehnične teme seveda ja, ampak teh itak skorajda ni več, to ste že ugotovili.

Vse ostalo so jajca, kup nakladanja. In edini namen tega je, da se imaš, relativno, fajn. Prav zanimivo je opazovati in provocirati razne nevrotike in fanatike. Ki si ženejo do srca, ker ljudje nočejo deliti panike z njimi.
Sploh korona je tak primer. Ali puklavec. Temu pripadnih norcev na tem forumu pa ne bom našteval. Jih vsi dobro poznamo.

gruntfürmich ::

jepe je bil wikipedia 'intelektualec'; skratka kopiral wikipedijo da je lahko trolal po debatah in jih spreminjal v greznico, ne da bi njemu naklonjeni uporabniki in modi to ugotovili.

zaradi takšnih uporabnikov je že marsikateri forum postal greznica in nepriljubljen, ker so jih prepozno banali.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

acam je izjavil:


Ce mi spomin ne pesa, je bil dolga leta sistemec pri Zemanti. Not too bad za samouka.


Poslušal sem (online) en njegov "talk", pa me ni najbolj prepričal, niti z nastopom, niti z vsebino.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

jepe je bil wikipedia 'intelektualec'; skratka kopiral wikipedijo da je lahko trolal po debatah in jih spreminjal v greznico, ne da bi njemu naklonjeni uporabniki in modi to ugotovili.

zaradi takšnih uporabnikov je že marsikateri forum postal greznica in nepriljubljen, ker so jih prepozno banali.


jype je bil troll ki je skoz bluzil, zaradi njega so teme postale hujša greznica kot karkoli drugega...

Brez njega je forum definitivno boljši!

Kar se pa tiče ostalega, težava foruma je ker si admini in modi ne dajo rečt, da če banaš folk iz teme je to brezveze... namesto da bi imeli eno centralno temo o neki politiki ali kaj, imamo 24 tem od tega 90% zaprtih, vrtimo se pa v istem enako je s covidom... če modom ni všeč drugo mnenje te blokirajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uvodV?? ::

Jype v vaših glavah, rent free. :))

Miki N ::

Kaj ni jasno? Potrebujemo nazaj Anonimni eksperiment. Cancel Culture Edition. Samo tokrat bi moral biti še zasebni in s trojno kriptiranim povabilom, ker enkrat ko bi se razživeli stari liki... o fant.

vnetidebater ::

acam je izjavil:

je bil pa definitivno v politicnih diskusijah strup za ljudi, ki stvari vzamejo prevec osebno in jih vrtel v krogih.


ja skratka povprečen trol je bil.

acam je izjavil:

Problem je, da je imel jype toliko casa, da je na forum privabil in v debate ujel precej slaboumnezev, ki pa so sedaj unchecked in primarno spamajo cel forum


tole pa zagotovo drži. Takrat so se vsi ukvarjali z njim zdaj pa pišejo neumnosti.

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Do mojega org računa sem na žalost izgubil dostop, ker je bil registriran na email.si account. Mislim da sem ga ustvaril tam ..2001 al tu nekje.

energetik ::

zztop je izjavil:

To mora biti surreal feeling, ko bereš svoje izjave izpred 10+ leti. Si ne morem predstavljat.

Najslabše bi bilo, če bi videl, da sem isti kot sem bil pred 10+ leti. Kar anksiozno.
Točno to mi je zanimivo, kakšne sem pisal 2005, ko sem se včlanil. Človek se spremeni in postane z leti bolj moder. :D

Včlanil pa sem se zato, ker sem rabil nasvet za grafično GF4 MX 440 :))
Sicer pa ja, Thomasove teme so bile hude, najbolj se spominjam teme o treh sobah in pa o GW, kjer smo na veliko razpravljali o segrevanju vrtečega se planeta. Hude teme, ni kaj.

Sparkxl ::

Ta forum in vsi ostali bodo tako dolgo obstajali, dokler ne bomo mi senilni ali pod zemljo. Z 'mi' mislim nas uporabnike, ki smo z začetkom interneta v poznih 90ih gor zrastli. Takih je večina. Jaz nikjer nisem zasledil da bi forume uporabljali 20 letniki ali še mlajši. Torej forumi se bodo spremenili v internetna zbirališča starcev. Oz so to že postali. Saj ne da je s tem kaj narobe, ampak tako pač to je.
In z leti se vsebine spreminjajo, saj to je jasno. Ne more bit vse isto kot 1999.
Tehnologija je takrat bila nekaj novega, odkrivali smo novi svet. Danes je tako samoumevna kot zrak in nimaš več kaj okrog tega filozofirat cele dneve. Takrat so forumi bili edini vir informacij, zdaj v 5 min najdeš vse na internetu

mahoni ::

Samo anonimni forum bo pomagal slotehu pridobiti na popularnosti. Al pa naredit anonimni forum na dipwebu in to je to.

Vsi smo mi na povodcu, ce bi dobili moznost kot iz filma purge (v vseh moznih oblikah), bi se cudili se sami sebi kaksni smo.

Dejmo glasovat za svetovni purge!
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Miki N ::

Kaj pa slotech preko distribuiranega IPFS - potem ni nihče kriv za naše izpade, oziroma vsi, samo se ne ve. Ker dajte no, dobro veste, da se je težko kontrolirati!

prozax ::

Cveto je izjavil:

Evo, tukaj piše nekaj več (by Sergio). Je bilo že slabo leto prej.

Jaz - Od šestega novembra leta Gospodovega dva tisoč, je na našo stran (po definiciji polurnega IP bloka) zašlo že, reci in piši, dvesto tisoč (in kusur, bi rekel luni) ljudi. Mater ej, temu se pa reče dosežek in pol. Obisk samo še raste in raste, zato je prav, da si vzamem moment za samohvalo ter celoviti pregled delovanja te strani čez leto (in kusur) delovanja. Torej, luni (Goran Anders) je 26.12.1999 začel z majhnim projetkom, imenovanim Slo-Tech. Pod URLjem slo-tech.robas.si se je skrivala obetavna stran, ki je bila vsak dan osvežena z novimi informacijami iz sveta računalništva. Gor so bili tudi razni testi in triki, ki sem jih vse natiskal. Tako se je tudi začela moja pot modificiranja ter navijanja, a o tem kdaj drugič. Stran je začela svoje obratovanje na strežniku podjetja Robas. Kmalu za ustanovitvijo sem se strani pridružil tudi jaz, prvo kot vztrajen forumaš, kasneje pa kot "izterjevalec, tester, prepričevalec" ter lunijev VD, ko je "službeno odsoten". Junija smo se Slo-Techerji dobili ter pljunili vkup denar za lastno domeno. Ob nakupu domene je stran gostil že nov strežnik, tokrat PaJotova legendarna Makina. PaJo je bil res uslužen, vedno nam je šel na roko. Vsakič, ko se je strežnik od obremenitve sesedel, pa naj si je bilo to sredi dneva ali noči, je PaJo sedel v svoj avtomobil ter lastnonožno odpravil težave. Z vse večjim obiskom na strani se je pojavila potreba po novem strežniku ter pipici v svet. Po pravih živčnih vojnah s Internet Providerji ter prodajalci računalniške opreme, smo dobili Athlona 550. Torej, začeli smo s 6.11.2000, dnem štartanja "prenovljenega" Slo-Techa, tega ki ga vidite in berete danes. Tudi skripte so napisane "pri nas doma". Primož, naš legendarni programer, je pristopil k Slo-Techu čisto po slučaju, ko je naredil uslugo ter napisal skripto, ki je po SMS servisu pošiljala naslove novic. Kdo bi si mislil, da je Primož v prihodnjih mesecih (z minimalno pomočjo mene) napisal vse, od skripte za dodajanje novic, prek ankete, uporabniškega vmesnika, prijavne skripte, DVD skripte ter, najbolj pomemnbega, foruma. Čar Slo-Techa se najbrž skriva tudi v neomejeni fleksibilnosti te strani. Vse želje ter pripombe uporabnikov so bile uslišane, ali je pa delo le-teh v teku. Koncem leta Gospodovega 2000 se nam je končno uresničila ena največjih želja - nova pipica v svet. Nekje okoli božiča smo nesli strežnik na Telemach ter se jim prislinili na njihovo pipico - in pri tem nismo skoparili. Dragi uporabniki, verjeli ali ne, na dan naredite 1 GIGABAJT prometa! Ampak, noben se ne pritožuje, mi še najmanj, volk sit, koza cela. Kje sem že ostal? Aha... Od štartanja novega designa do sedaj je našo stran obiskalo že 200.000 ljudi. Dragi bralci in bralke, vi ste najboljši. Vsa zasluga gre vam. Mi samo pišemo, vi ste pa tisti, ki presodite, kaj je dobro in kaj ne. In navkljub vsemu se upam reči, da - delamo dobro. Mi smo Slo-Tech.

https://slo-tech.com/novice/t139068#crta

A kdo ve kako se pride do seznama uporabnikov?


Wauuuu. Čestitke ekipi.
I always tell the truth, even when i lie. Pacino @ Scarface

Malcolm_Y ::

Vztrajam samo še zato, ker se da izjemoma dobiti kak uporaben nasvet.

Prepovedati politiko, sicer vam bo večina normalnih odšla.

mtosev ::

Ce mene spomin ne vara naj bi jype zasluzil dosti denarja in se je upokojil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dild0idis ::

Mato989 je izjavil:


Kar se pa tiče ostalega, težava foruma je ker si admini in modi ne dajo rečt, da če banaš folk iz teme je to brezveze... namesto da bi imeli eno centralno temo o neki politiki ali kaj, imamo 24 tem od tega 90% zaprtih, vrtimo se pa v istem enako je s covidom... če modom ni všeč drugo mnenje te blokirajo


Tole je velik problem tega foruma.

Dodaten problem pa je, da imajo določne osebe zaradi svoje zgodovine na tem forumu, veliko bolj proste roke, kakor pa druge.

Nekoga se briše, ker napiše nekaj brez vira, drugega se pa pusti, da laže, grozi drugim, zaničuje drugače misleče itd. in se ga pusti, ker se njegovo mnenje istoveti z mnenjem admina/moda ali pa ga admini/modi poznajo!

ps: Meni je najbolj smešno, ko v temi o cenzuri moderatorji jokajo o cenzuri velikih podjetij, v drugi temi so pa čisto srečni, da lahko cenzurirajo uporabnike!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

DV_cam ::

No ja, tudi sam sem uporabnik od leta 2003 in sem še vedno vsakodnevni uporabnik - bolj prebiralec. Mislim da se še vedno najde dosti tem kjer najdeš kaj uporabnega. Če ne drugega teme iz pred nekaj let. Je pa res da bi bilo treba mlajše generacije spodbuditi pri nadaljnjem ustvarjanju na forumu, sploh tem v tehnični smeri. Forumi kot so slo-tech ne bodo kar tako izginili, saj je tukaj ogromno tehničnega znanja, in s tem kot nekakšna navodila različnim skupinam ljudi. Naj živi slo-tech...
DV_cam

opeter ::

kixs je izjavil:

Bo odkler bo... kar nekaj let sem rabil, da sem se vclanil... sicer pa ne razmisljam o tem, kaj bo, ko ga ne bo vec...


Se strinjam. Forum bo živel toliko časa, dokler bo imel člane in bodo ti prispevali kakšno misel, predvsem pa smisel, da je vredno to spletno strano obiskovati. Razmišljati o tem, kaj bo, do kdaj bo ipd. je brez zveze.

Stran/forum bo živela, dokler so vsebine, debate, mnenja, nasveti ipd. Predvsem pa aktivni člani, ki nekaj tudi napišejo. Pa naj bo to še tako velika neumnost.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zmajc ::

Ma neke kontruktivne debate na S-T sploh več niso možne. Vse preveč je uporabnikov z ekstremnih predelov političnega spektruma, ki vsako debato spremenijo v metanje dreka z ene strani na drugo.

Tudi ljudje so postali čisto nekritični in verjamejo vsaki teoriji zarote, ki se brez virov širi po socialnih omrežjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

strawman ::

Meni osebno so na tem forumu super novice.
Pri poplavi slabo prevedenih clickbait člankov iz tujine, so tele precej dobro spisane in tehnično naravnane novice odlične.

Uizi ::

Zmajc je izjavil:

Ma neke kontruktivne debate na S-T sploh več niso možne. Vse preveč je uporabnikov z ekstremnih predelov političnega spektruma, ki vsako debato spremenijo v metanje dreka z ene strani na drugo.

Tudi ljudje so postali čisto nekritični in verjamejo vsaki teoriji zarote, ki se brez virov širi po socialnih omrežjih.


Word.
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

peaks ::

Brez da bi slo-tech vsaj ene 20x odprl ( ja uredu tud me dišhtom ga) , ne grem spat.
Zame je pravi zaklad, posebej ker sem bolj "socialni" kremenček in precej oddaljen od FB in podobnega šrota.
Ok, med vsebino je res skoz več balasta, ampak se da še lepo prebrati, tehnično pa je pravi balzam za branje. User od 2004 in upam, da ga bom tudi v penziji bral.

dild0idis ::

Malcolm_Y je izjavil:

Vztrajam samo še zato, ker se da izjemoma dobiti kak uporaben nasvet.

Prepovedati politiko, sicer vam bo večina normalnih odšla.


Odličen nasvet!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Piston ::

Za kaksne tehnicne nasvete in vprasanja je se vedno zmeraj super uporabiti slo-tech. Mislim da je se vedno zadosti tehnicno razgledanega folka v najvecji meri tu. Verjetno bi forum pridobil bolj na kvaliteti, ce ne bi imel tematik, ki nimajo veze s techom in znanostjo. Toda smo ze zdavnaj cez to tocko. Vrhunec foruma je bi po mojem mnenju okoli 2000 do 2010, ko je tudi imel nek status med tech ljudmi. Od takrat dalje pa je bolj bleda senca, verjetno tudi posledica slabega moderatorstva in navala trollov.
Kawaaabangaaa

opeter ::

Ja, zna biti, da je zlata doba mimo, pa kaj? Zaradi tega še ni potrebno ST pokopati.

Se kdo spomni "anonimnega eksperimenta"? ;)
Še vedno so nekje v bazi shranjeni vsi posti, a ni tako, Primož? :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech - kako blokirati nadležne uporabnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9611303 (7550) jype

Aktivnost na slotechu upada s koncem delavnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13712907 (8622) Timurlenk

Moderiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15927200 (23442) šajtrga

Več podobnih tem