» »

ECS Elite K7s5a ter BARTON

ECS Elite K7s5a ter BARTON

gonilnik ::

Zanima me če bi BARTON deloval na tej plošči in ali ga kdo ima in mu dela.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

BaRtMaN ::

K7S5A ima podporo za največ 133 MHz FSBja, Barton pa ima 166 FSBja, torej bi Barton deloval namesto pri 166 x 11 = 1830MHz pri 133 x 11= 1460 MHz, kar ni ravno kul.

Seveda predvidevam, da govoriš o Bartonu 2500+.

EDIT: tudi na domači strani matične plošče se najde tabela, kjer vidiš, da se podpora ustavi pri FSBju nad 133 MHz, torej je najhitrekši procesor, ki ga lahko vgradiš, XP 2600+, ki je Thoroughbred B in ne Barton.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

bmen ::

poglej na stran www.ocworkbench.com - pojdi na forum in
na rubriko ESC - na strani imaš vse kar si si kdaj koli želel vprašati o tej plošči na si nisi upal (joke).

Imaš neuradne biose in veliko bazo uporabnikov, ki ti bodo rade volje odgovorili na tjoja vprašanja.

Lep pozdrav
bmen

Mavrik ::

Dalo bi se, če bi recimo z speedfanom takoj po zagonu winsov dal FSB na 166 (zaradi neke napake se plata ni sposobna zbuditi na 166 MHz, največ je mislim da 157 MHz).

Na žalost pa na moji plati ta program ne deluje ali pa sem samo napačno izbiro izbral (ko želim menjati FSB v win, cela stvar zamrzne).
The truth is rarely pure and never simple.

steiner ::

Moja plata prav lepo sodeluje s Speedfanom, če je treba tudi pri 166 fsbju. Meni bi potemtakem Barton deloval.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

gonilnik ::

Bmen bom pogledal na to stran, sicer pa nimam uradnega biosa temveč enega prirejenega in imam v biosu možnost da nastavim FSB na 166 ali celo 200.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

BaRtMaN ::

Kaj pa pol sprašuješ? :))

gonilnik ::

Prečitaj si še enkrat moje vprašanje pa boš videl.
Vprašal sem če ga kdo ima na tej plati in mu dela.?
To da bios omogoča nastavitev FSB na 166 še ne pomeni da bi BARTON tudi delal na tej plošči.
Sem malce pregledal forum ki mi ga je priporočal bmen in sem ugotovil da ima ta plata probleme s 166 fsb.

Sicer pa je itak čas da nabavim novo ploščo.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

steiner ::

Problem plate je bug v pll-ju, zaradi katerega se ne boota pri 166 fsb. To rešiš tako, da bootaš z 133 mhz, nato pa s Speedfanom dvigneš fsb na 166 mhz. Najprej probaj to varianto z Bartonom, če pa ne dela, lahko še zmeraj greš v nakup nove plate.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

gonilnik ::

Procesor(2500 barton) imam doma.Imam pa eno vprašanje
V biosu sem videl da imam v core 1.76v,zdi pa se mi da ima barton default 1.52volta,
torej a ni to malce preveč?
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

BaRtMaN ::

Default frekvenca Barton prcoesorjev je 1.65 V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najvišji fsb za Athlona 2200+

Oddelek: Navijanje
141038 (879) steiner
»

Frekvenca AMD Tbread b iz 133 na 166

Oddelek: Navijanje
372733 (1980) schurda
»

AMD Barton 2500 in PC2100 RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111022 (941) OZZY
»

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1107616 (4859) Boško
»

Navijanje na Gigabyte 7VAX

Oddelek: Navijanje
181228 (992) urbybaby

Več podobnih tem