» »

Port Forward

Port Forward

whitesun788 ::

Zdravo! Imam tezavo z port forwardingom pa me zanima ce mi tukaj lahko nekdo pomaga. Imam Ubee modem in na njemu nastavljen pod Ipv4 port 8080 poskusil sem pa tudi 4782 in pa 3396 ampak nedela mi nic. Edino kar mi je ratalo je to da sem odprel na modemu Remote Access port kar pa nedela najbolse. Firewall imam ugasnjen na main Pc-ju ter na Vm-u.

pitastrudl ::

remote access in port forwarding je lahko drugače. sklepam da je remote access za dostop do modema ko si zdoma. to najbolje da izkljucis. Glede networkinga pa je lahko vec stvari narobe. Prvo bi blo fajn povedati kaj želiš narediti? Želiš da je nekaj dostopno preko interneta ki imaš v virtualki postavljeno? ponavadi ni problem PC razen ce imas zategnjen firewall na windowsu ali vklopljen firewall brez pravih pravil na linuxu (pc in/ali VM).

whitesun788 ::

Zdaj mi je nekaj ratal narest ampak je port odprt samo takrt ko je server odprt. Ampak ce pa hocm odpret se kaksn port nedela noben.

Poldi112 ::

Seveda je port odprt samo, ko je odprt na serverju. Če server ne posluša, bodo paketki pač timeout-ali.

Ti na ostalih portih posluša kak service (daemon)?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

whitesun788 ::

Ne da vi jaz vedel

Poldi112 ::

Port forward ti zgolj ustvari povezavo čez routerjev NAT, da paketek z interneta lahko pride so serverja na lokalnem omrežju.

Kaj bi pravzaprav rad naredil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

whitesun788 ::

ah sej zdaj dela. telemach je mel svoje tezave kot vedno po 5tih klicih sem dobil isti odgovor da nemorajo na daljavo nic potem pa sem par dni nazaj spet klical ker ni bilo interneta in so rekli da eni na telemahu lahko to zrihtajo ter vidijo use povezane naprave na networku in da bodo nekaj probali in zdaj dela use....drugace pa hvala za pomoc :)

Gagatronix ::

Ah, Teledrek sranje. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329045 (29501) ignats
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217372 (6512) AC_DC
»

Omrežna vrata (porti)

Oddelek: Omrežja in internet
386254 (4683) Daniel
»

Tomato (Shibby) router firmware - vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
132235 (1563) AC_DC
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354189 (3205) flisko

Več podobnih tem