» »

Razdelilec in vunmetanje varovalke

Razdelilec in vunmetanje varovalke

1
2
»

mirator ::

V povprečju 2-krat na mesec. Računalniki in prenosniki so Lenovo, printer pa HP.

floyd1 ::

Na 10A varovalki sem imel obešeno 2 stacionarna računalnika in pripoadajoča LCD monitorja, samsung laser multi, 5x zunanji HDD, in en lexmark inkjet multi in ubiquiti UAP. Poleti, ko kam gremo, potegnem ven vse (2 podaljška), razen UAP acess pointa. Nikoli niti enega problema, je pa res, da sem to izklapljal 10x manj od tega, kar vi opisujete. Je pa tudi inštalacija novejšega datuma.
10A varovalka je zato, ker je to pomožni prostor (mini mansarda s strmimi stopnicami) in sem gor vlekel le 1.5 kabel. Vse ostale vtičnice v bajti so na 2.5 kablih in 16A (B8-)) varovalkah.

Voluharr ::

Nisem prej posvečal pozornosti temi...
če so na razdelilci 3 je računalniški napajalniki in se vklopi razdelilec je dovolj velika špica da ven vrže tudi C16.
Verjetno bo za rešitev tega potrebna kar D16.

Edina druga varianta je priklapljanje naprav po delih da ne potegne preveč.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

rdecaluc ::

A ni načeloma odsvetovano "daisy-chainat" razdelilcev takole?

On ima tle 3 razdelilce vse med seboj povezane.
Est modus in rebus. ,typos

joze67 ::

Ne vidim razloga, da ne bi verižil razdelilcev, razen seveda, da izpostaviš dodatne priključke, ki z leti privabijo dodatne porabnike, skupni tok pa gre skozi prvi (pa še kakšen) razdelilec in varovalko. Amper na amper pa jih je hitro 16. Kar naj bi šuko vtičnica še prenesla.
Seveda lahko preobremeniš sistem tudi z enim razdelilecem, celo brez gre. Bodočo nevarnost lahko potlačiš z uporabo podaljškov (nič dodatnih lukenj) ali manjših razdelilcev (manj dodatnih lukenj) in tudi z razdelilcem z varovalko. Ima pa veriženje razdelilcev ugoden vpliv na fizičen doseg. (Čeprav največkrat samo zmanjka vtičnic.)

UganiKdo ::

Če ti ne vidiš razloga to ne pomeni, da ga ni. Tudi elektro kablov v steni se z razlogom ne štuka vsake pol metra. Vsak spoj v napeljavi pač predstavlja šibko točko in povečuje tveganje. Veriženje razdelilcev, ki so praviloma precej vprašljive kvalitete te stvari samo potencira.

https://www.croppmetcalfe.com/blog/insi...

Recimo primer razdelilca, ki samo kliče po sranju, še posebej v kontekstu veriženja:
https://www.mimovrste.com/podaljski-raz...

Načeloma se moraš v domačem okolju zelo potrudit, da spraviš skupaj 16A z eno napravo preko šuko vtičnice. Po drugi strani pa si v primeru veriženja 2-3 takih razdelivcev brez težave čez 10A medtem ko je napeljava varovana z 16A in potem lahko služiš kot reklama za zavarovalnico na 24ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Voluharr ::

S samimi elektronskimi napravami ne prideš takoj na 16A.

Na sami schuko vtičnici sicer piše 16A.
In v praksi tudi zdrži 16A... kakih deset minut.

V praksi zdrži na dolgi rok 10~13A, za 16A se je pa že videno stopila.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

UganiKdo ::

Zdaj pa še aplicirajmo to na 10A kitajski podaljšek za 3 eur..., pa bo ljudem mogoče ajsno zakaj je zgoraj opisano zelo zelo nevarna praksa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Mato989 ::

Voluharr je izjavil:

S samimi elektronskimi napravami ne prideš takoj na 16A.

Na sami schuko vtičnici sicer piše 16A.
In v praksi tudi zdrži 16A... kakih deset minut.

V praksi zdrži na dolgi rok 10~13A, za 16A se je pa že videno stopila.


Če nafilaš 3x po 4 ali 5 vtičnic lahko hitro prideš na 16A... oziroma 13A kar je pa že dovolj za težave.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joze67 ::

To so sami doomsday scenariji, kamor sodi tudi polni šuko v vsako luknjo. ne vem, kje vi gledate te podaljške, ampak večina, ki sem jih videl, so zaupanja vredni izdelki. Konec koncev je tudi vtičnica spoj, in teh sem slabih videl več kot slabih podaljškov.

Če hoče kdo za*bat zadevo, ne potrebuje podaljška, in podaljšek na podaljšek ni nujno recept za katastrofo.

facepalm ::

Voluharr je izjavil:

S samimi elektronskimi napravami ne prideš takoj na 16A.

Na sami schuko vtičnici sicer piše 16A.
In v praksi tudi zdrži 16A... kakih deset minut.

V praksi zdrži na dolgi rok 10~13A, za 16A se je pa že videno stopila.


Vir?

Sama uporaba "podaljsek na podaljsek" ni nujno nevarna. Odsvetuje se predvsem zaradi veliko stevilo "spojev" kateri se segrevajo, ce niso primerno tesni. In v primeru podaljskov niso (vedno), saj so premicni in nanje vpliva bistveno vec dejavnikov kot na spoje v dozah.
Drugi problem pa je seveda skupni tok vseh porabnikov (vec vticnic, vec porabnikov) ampak 16A lahko presezes tako z dvema vticnicama, kakor z desetimi.
Tretji pa so 10A podaljski. Verjamem, da ni potrebno poudarjat kaksna je nevarnost le teh.
Ni mi sicer jasno, zakaj je dovoljena njihova prodaja v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Invictus ::

16A pomeni cirka 4kW moči.

Zato rabiš v računalništvu že konkretno mašinerijo, pa tudi zagon ne dela problemov, saj ni to 3 fazni motor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirator ::

Sicer je že @facepalm zapisal bistvo. Bom pa še vseeno nekaj dodal. Torej skupni tok je problematičen v prvem podaljšku, kjer je vsota vseh tokov nadaljnih podalškov v verigi. Pa tukaj sedaj ni problem samo tok ampak tudi padec napetosti.
Res je tudi problem, da so podaljški običajno za 10 A, varovalka vtičniškega tokokroga pa je 16 A, pravilo pa je, da se za vsak presek varuje z ustrezno varovalko. Napeljava do vtičnice je 2,5 mm2, presek vodnikov v podaljšku za 10 A pa 1 mm2.
Prodaja 10 A podaljškov niti ni problematična, saj ima redko kateri prenosni gospodinjski aparat več kot 2000 W. Bi pa, glede na to, da podaljške kupujejo laiki, bilo mogoče potrebno opozorilo, kot je pri zdravilih v prosti prodaji: "v primeru težav oz. pred priklopom, se posvetujte s svojim električarjem".

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

16A pomeni cirka 4kW moči.

Zato rabiš v računalništvu že konkretno mašinerijo, pa tudi zagon ne dela problemov, saj ni to 3 fazni motor...


Daš gor 2 crypto minerja pa si lahko že preko? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

joze67 je izjavil:

To so sami doomsday scenariji, kamor sodi tudi polni šuko v vsako luknjo. ne vem, kje vi gledate te podaljške, ampak večina, ki sem jih videl, so zaupanja vredni izdelki. Konec koncev je tudi vtičnica spoj, in teh sem slabih videl več kot slabih podaljškov.

Če hoče kdo za*bat zadevo, ne potrebuje podaljška, in podaljšek na podaljšek ni nujno recept za katastrofo.


Karno nočeš razumet je pač dejstvo, da število spojev povečuje verjetnost napake. Še posebej kadar gre ša čunga lunga podaljške. Tri slot 10A podajšek pač ni predviden, da uporabljen kot prvi člen verige 4 podaljškov na katerih bo hitro za več kot 10A porabe.

Kaj si ti gledal ne vem, ampak zgoraj sem ti linkat tipičen podaljšek, ki ga boš našel v praktično vsaki hiši in že sam po sebi ni primeren za uporabo, kaj šele če ga verižiš.

mirator je izjavil:

Sicer je že @facepalm zapisal bistvo. Bom pa še vseeno nekaj dodal. Torej skupni tok je problematičen v prvem podaljšku, kjer je vsota vseh tokov nadaljnih podalškov v verigi. Pa tukaj sedaj ni problem samo tok ampak tudi padec napetosti.
Res je tudi problem, da so podaljški običajno za 10 A, varovalka vtičniškega tokokroga pa je 16 A, pravilo pa je, da se za vsak presek varuje z ustrezno varovalko. Napeljava do vtičnice je 2,5 mm2, presek vodnikov v podaljšku za 10 A pa 1 mm2.
Prodaja 10 A podaljškov niti ni problematična, saj ima redko kateri prenosni gospodinjski aparat več kot 2000 W. Bi pa, glede na to, da podaljške kupujejo laiki, bilo mogoče potrebno opozorilo, kot je pri zdravilih v prosti prodaji: "v primeru težav oz. pred priklopom, se posvetujte s svojim električarjem".


Je pa na vseh opozorilo, da se ne smejo verižit, pa se vseno najdejo bedaki, ki ne razumejo zakaj je to lahko problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Baja ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

16A pomeni cirka 4kW moči.

Zato rabiš v računalništvu že konkretno mašinerijo, pa tudi zagon ne dela problemov, saj ni to 3 fazni motor...


Daš gor 2 crypto minerja pa si lahko že preko? =)


info s prve roke, 2x8 veg vleče 2,8kw iz vtičnice.

p.s.: kljub temu sta na različnih fazah

joze67 ::

UganiKdo je izjavil:

Karno nočeš razumet je pač dejstvo, da število spojev povečuje verjetnost napake. Še posebej kadar gre ša čunga lunga podaljške.


Tudi število kupljenih srečk povečuje možnost zadetka sedmice. Pa ne resno računat na to.
To, da so v igri čunga lunga podaljški, je tvoj lastni prispevek. Tudi čunga lunga kabel, izoliran s čunga lunga izolatorjem, na katerega je priklopljen čunga lunga aparat, zna biti čunga lunga nevaren.

Koliko nesreč, kjer je v igri elektrika, je zaradi veriženih podaljškov? V odstotkih in absolutno, da vidimo, o kolikšnem problemu res govorimo? Brez podatkov in z nekim čunga lunga argumentiranjem je pač bolj tako.

UganiKdo je izjavil:

Tri slot 10A podajšek pač ni predviden, da uporabljen kot prvi člen verige 4 podaljškov na katerih bo hitro za več kot 10A porabe.
Za kaj pa je predviden? Se pravi, apriori je slabše zverižiti dva podaljša s tremi vtičnicami in nanju obesti pet 1A polnilcev za telefon, kot pa na en podaljšek obesiti sušilec za lase, kalorifer in prenosno indukcijsko ploščo? (Pa vsak čunga lunga, jasno.)
Kaj pa 5 vtičnic na podaljšku? Kaj pa podaljšek z 9 vtičnicami? So taki čemu namenjeni?

UganiKdo je izjavil:

Je pa na vseh opozorilo, da se ne smejo verižit
Sem jih že kar nekaj kupil in sem prepričan, da ni na vseh - celo na večini ne - takega opozorila. Pa sem prvi razdelilec iz Kitajske prejel (brez opozorila, jasno) šele pred dnevi. Ostali so bili Merkur, Bauhaus, Mercator, Lidl in podobno. Poleg tega opozorilo lahko napiše vsak, vsakršno. Ne uporabljaj podaljška z napravami rumene barve, recimo. Vprašanje je, zakaj? In tvoj odgovor je pač čunga lunga.

GupeM ::

@joze67, z večino napisanega se sicer strinjam, s tem da na razdelilcih ni opozorila pač ne. Večina, če ne celo vsi razdelilci imajo to opozorilo gor. Celo tisti brez kabla, kjer ti iz ene vtičnice naredi 2, po eno levo in desno (ali gor dol, če imaš za 90° obrnjeno vtičnico). Ta sicer naredi 3, obstajajo tudi verzije z dvema.

facepalm ::

GupeM je izjavil:

@joze67, z večino napisanega se sicer strinjam, s tem da na razdelilcih ni opozorila pač ne. Večina, če ne celo vsi razdelilci imajo to opozorilo gor. Celo tisti brez kabla, kjer ti iz ene vtičnice naredi 2, po eno levo in desno (ali gor dol, če imaš za 90° obrnjeno vtičnico). Ta sicer naredi 3, obstajajo tudi verzije z dvema.

Zadnji razdelilec sem sicer kupil pred 5+ leti ampak takega opozorila se nisem videl.
Pise na samem razdelilcu ali na embalazi?
Me pa ne bi cudilo, ce bi bilo tako opozorilo pogoj za CE certifikat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

UganiKdo ::

joze67 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Karno nočeš razumet je pač dejstvo, da število spojev povečuje verjetnost napake. Še posebej kadar gre ša čunga lunga podaljške.


Tudi število kupljenih srečk povečuje možnost zadetka sedmice. Pa ne resno računat na to.
To, da so v igri čunga lunga podaljški, je tvoj lastni prispevek. Tudi čunga lunga kabel, izoliran s čunga lunga izolatorjem, na katerega je priklopljen čunga lunga aparat, zna biti čunga lunga nevaren.

Koliko nesreč, kjer je v igri elektrika, je zaradi veriženih podaljškov? V odstotkih in absolutno, da vidimo, o kolikšnem problemu res govorimo? Brez podatkov in z nekim čunga lunga argumentiranjem je pač bolj tako.

UganiKdo je izjavil:

Tri slot 10A podajšek pač ni predviden, da uporabljen kot prvi člen verige 4 podaljškov na katerih bo hitro za več kot 10A porabe.
Za kaj pa je predviden? Se pravi, apriori je slabše zverižiti dva podaljša s tremi vtičnicami in nanju obesti pet 1A polnilcev za telefon, kot pa na en podaljšek obesiti sušilec za lase, kalorifer in prenosno indukcijsko ploščo? (Pa vsak čunga lunga, jasno.)
Kaj pa 5 vtičnic na podaljšku? Kaj pa podaljšek z 9 vtičnicami? So taki čemu namenjeni?

UganiKdo je izjavil:

Je pa na vseh opozorilo, da se ne smejo verižit
Sem jih že kar nekaj kupil in sem prepričan, da ni na vseh - celo na večini ne - takega opozorila. Pa sem prvi razdelilec iz Kitajske prejel (brez opozorila, jasno) šele pred dnevi. Ostali so bili Merkur, Bauhaus, Mercator, Lidl in podobno. Poleg tega opozorilo lahko napiše vsak, vsakršno. Ne uporabljaj podaljška z napravami rumene barve, recimo. Vprašanje je, zakaj? In tvoj odgovor je pač čunga lunga.


Brezveze se napihuješ in delaš bedaka iz sebe. Sem ti zgoraj dal link na konkreten podajšek kakršne najdeš v vsaki hiši. In razlagat, da ni nič narobe verižit take razdelilnike je apriori neumno, pa če si izmišljaš 1001 brezvezen hipotetičen scenarij.

Dejstvo je, da z veriženjem podaljškov povečuješ tveganje tako za preobremenitev varovalke, kakor tudi dodajaš potencialne slabe spoje in to je slaba praksa, ki jo zagovarja samo nekdo, ki mu niti osnove niso jasne.

To je približno tako idiotski nasvet kot menjavanje varovlke z močnejšo, da ne meče ven. Pač domena forumskih nabijanj, kjer odgovornost nosi nekdo drug. Doma delaj kar ti paše, saj boš ti odgovarjal, ne pa neumnih praks javn ozagovarjat in priporočat.

Da pa trdiš, da so praviloma podaljški boljše kvalitete kot napeljava v hiši moraš bit pa tepec posebne sorte.

Se pravi, apriori je slabše zverižiti dva podaljša s tremi vtičnicami in nanju obesti pet 1A polnilcev za telefon, kot pa na en podaljšek obesiti sušilec za lase, kalorifer in prenosno indukcijsko ploščo? (Pa vsak čunga lunga, jasno.)

ta idiotizem si ti izjavil.

Za kaj pa je predviden?

da se nanj priklopi max tri naprave, ki skupaj ne presegajo 10A (rajši kakšnega manj).

facepalm je izjavil:

GupeM je izjavil:

@joze67, z večino napisanega se sicer strinjam, s tem da na razdelilcih ni opozorila pač ne. Večina, če ne celo vsi razdelilci imajo to opozorilo gor. Celo tisti brez kabla, kjer ti iz ene vtičnice naredi 2, po eno levo in desno (ali gor dol, če imaš za 90° obrnjeno vtičnico). Ta sicer naredi 3, obstajajo tudi verzije z dvema.

Zadnji razdelilec sem sicer kupil pred 5+ leti ampak takega opozorila se nisem videl.
Pise na samem razdelilcu ali na embalazi?
Me pa ne bi cudilo, ce bi bilo tako opozorilo pogoj za CE certifikat.


Nazadnje sem kupil 2 različna razdelilca ca tri tedne nazaj. Oba sta imela na embalaži ikono, ki je to sporočala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Voluharr ::

@facepalm: Polnilno postajo za avto priključi na schuko in jo nastavi na 16A.

Standardne polnilnice so omejene ravno zaradi tega na 10A in neka posebna vtičnica z močnejšimi kontakti (mislim, da je od Phoenixa) je narejena za 13A.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

joze67 ::

UganiKdo je izjavil:

Brezveze se napihuješ in delaš bedaka iz sebe. Sem ti zgoraj dal link na konkreten podajšek kakršne najdeš v vsaki hiši. In razlagat, da ni nič narobe verižit take razdelilnike je apriori neumno, pa če si izmišljaš 1001 brezvezen hipotetičen scenarij.

Trdiš, da imajo ljudje - in to kar vsi - prav določene vrste razdelilcev, ki so (ali pač ne vsi) čunga lunga, in iz tega izvajaš svoje trditve. Sam pa pravim, da samo veriženje ni bav bav, in predvsem v kontekstu problema, ki ga ima OP, ne igra vloge.

UganiKdo je izjavil:

Dejstvo je, da z veriženjem podaljškov povečuješ tveganje tako za preobremenitev varovalke, kakor tudi dodajaš potencialne slabe spoje in to je slaba praksa, ki jo zagovarja samo nekdo, ki mu niti osnove niso jasne.
Če imaš devet naprav, boš devet kablov (ali splošneje) priključkov nekam vtaknil. Ker večina nima 9 vtičnic (pa da so še povezane z razdelilno omarico vsaka zase) na kupu, bodo v igri razdelilci. Recimo 2. Torej bo skupaj 11 vtikačev vtaknjenih v eno ali dve vtičnici. Ali s tremi razdelilci 12 vtikačev v 3 vtičnice. To pomeni 11 ali 12 možnosti za slabe spoje. Če verižiš ali če ne verižiš. Zato je argument s slabimi spoji ... slab. Celo če sprejmemo spoj z vtičnico kot svet in od Janše dan. Nekdo je omenil, da so razdelilci bolj gibljivi - japajade. Ker monitorje in računalnike in tiskalnike in vse to kar naprej prestavljaš. Ko imaš enkrat te stvari priključene in pod mizo (ali sedaj, ko je Ikea, v ustrezni ROMMA škatli), in če kdo premakne, je to robotski sesalec. Poleg tega, če te morda zanima verjetnost, si največ škode naredil, ko si karkoli vtaknil v vtičnico na steni - možnosti za slabe spoje so šle iz 0 na 1, ker je tam nekje približno neskončni prirastek. Če je ta vtaknjena stvar razdelilec, ali samo podaljšek, si pridelal še eno šibko točko, kar je samo še 100% prirastek. In ko zverižip, si šel iz 2 na 3 - 50% gor. Proti neskončnosti ni tako hudo veliko.

Edini argument, ki ostane proti veriženju, je možna preobremenitev, ker večina uporabnikov pač ne šteje, koliko A porabijo njihove naprave. Ampak do tega lahko prideš z navadnim, samo dovolj dolgim, podaljškom, ki ima oznako CE, same kvalitetne spoje in še navodilo proti veriženju. In predvsem v konkretnem primeru do tega ni prišlo. Varovalka je odstopila, ampak prvi razdelilec je obstal na mestu.

UganiKdo je izjavil:

Da pa trdiš, da so praviloma podaljški boljše kvalitete kot napeljava v hiši moraš bit pa tepec posebne sorte.
Ker seveda vsi živijo v novih hišah (kakšen revež tudi v novem stanovanju) in so vsi sami vlekli napeljavo? Ker nihče nikoli ne vleče kabla iz vtičnice z eno roko in se te zato seveda nikoli ne razmajejo? Ker vsi lastniki redno pregledujejo električno napeljavo (ali prosijo dimnikarja, ko je že tam)?
Tvoje bralno razumevanje pač podpira tvoj mehurček. Upam, da samo sedaj, ko si razkačen. Ker, preverljivo, sem rekel samo

joze67 je izjavil:

... večina [podaljškov], ki sem jih videl, so zaupanja vredni izdelki. Konec koncev je tudi vtičnica spoj, in teh sem slabih videl več kot slabih podaljškov.
Iz tega priti, da je podaljšek praviloma boljši od napeljave, je kar skok.


UganiKdo je izjavil:

Se pravi, apriori je slabše zverižiti dva podaljša s tremi vtičnicami in nanju obesti pet 1A polnilcev za telefon, kot pa na en podaljšek obesiti sušilec za lase, kalorifer in prenosno indukcijsko ploščo? (Pa vsak čunga lunga, jasno.)

ta idiotizem si ti izjavil.
Ne. To trdite tisti, ki ste izpostavili veriženje kot relevanten podatek pri problemu OPja.

UganiKdo ::

Ne. To trdite tisti, ki ste izpostavili veriženje kot relevanten podatek pri problemu OPja.

Kje sem to trdil? Tolk da vidimo al si funkcionalno nepismen al samo lažeš.

Ker seveda vsi živijo v novih hišah (kakšen revež tudi v novem stanovanju) in so vsi sami vlekli napeljavo? Ker nihče nikoli ne vleče kabla iz vtičnice z eno roko in se te zato seveda nikoli ne razmajejo? Ker vsi lastniki redno pregledujejo električno napeljavo (ali prosijo dimnikarja, ko je že tam)?

kar samo še potencira nevarnost veriženja, nikakor pa ne opravičuje te povsem zgrešene prakse.


Če imaš devet naprav, boš devet kablov (ali splošneje) priključkov nekam vtaknil.

več kot en idiot je tako zažgal hišo.

Sam pa pravim, da samo veriženje ni bav bav,

vsak, ki je v življenju videl električno napeljavo, kjer koli drugje kot na papirju ti bo povedal, da je to slaba praksa. ampak kot ponavadi so bedaki na forumu vedno pametnejši od vseh ekspertov skupaj.

Poleg tega, če te morda zanima verjetnost, si največ škode naredil, ko si karkoli vtaknil v vtičnico na steni - možnosti za slabe spoje so šle iz 0 na 1, ker je tam nekje približno neskončni prirastek. Če je ta vtaknjena stvar razdelilec, ali samo podaljšek, si pridelal še eno šibko točko, kar je samo še 100% prirastek. In ko zverižip, si šel iz 2 na 3 - 50% gor. Proti neskončnosti ni tako hudo veliko.

Vidim, da je verjetnosti račun, tako kot uporaba kmečke pameti, zate nekaj povsem nepojmljivega, ker samo totalen idiot lahko potegne tak zaključek.

Ker monitorje in računalnike in tiskalnike in vse to kar naprej prestavljaš.

ROFL, daj preberi uvodni post. Vidim, da se na OPsklicuješ samo takrat ko treba tvoje blodnje podpirat potem ko pa začneš bluzit v tri dni, ga pa veselo ignoriraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon kompresorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
422960 (2059) starfotr
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6722404 (8914) tony1
»

Varna dolžina el. podaljška?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
293546 (2812) Er333
»

Je 2250watt za eno vticnico?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234514 (3558) negotiator
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9918482 (16965) negotiator

Več podobnih tem