» »

Negativne posledice dolgotrajnih Covid ukrepov

Negativne posledice dolgotrajnih Covid ukrepov

Temo vidijo: vsi

m0LN4r ::

Pred kratkim sem gledal reportazo o posledicah covid ukrepov. Nemski mediji vedno vec govorijo o pojavu revscine, porastu nezaposlenosti, ki dosega vrednosti izpred 5 let, o posledicah nekakovostnega poucevanja v preteklem letu in razseznostih le tega na prihodnost nasih otrok, po mnenju psihologa povzroci en mesec taksnega solanja lahko vec letne motnje pri ucenju in posledicno zaposlovanju in karieri. Veliko otrok se "home schoolingu" izogiba, starsev ni doma, da bi jih imeli nonstop pod kontrolo. Tudi ocene so se poslabsale.

Tudi o dusevnem razvoju se je govorilo, da opazajo vedenjske motnje pri otrocih, ki nimajo stika s sovrstniki ze vec mesecev. Veliko otrok se tudi zbudi v pizami in se cel dan ne preoblece, ne zapusti postelje, starsev povecini ni doma, da bi jih kontrolirali itn.
Ena izmed pogostih motenj je prehranjevanje, veliko otrok kaze znake anorexie nervose, koncentracije, verbalnih vescin, se in se.

Povedano je bilo tudi, da so znaki najbolj ocitni na osnovnosolcih, predvsem med 7 in 12 let.

Tretji zadeva o kateri trenutno tecejo debate so stroke za katere so nekateri dokoncali izobrazevanje in bi morali opraviti prakso, prakticno delo v okviru kadrovske in je ze vec kot eno leto ne morejo opravljati.

Jaz osebno v okolici opazam, da je vedno vec his na drazbah. Sem se pogovarjal z agentom in je rekel, da je poplava drazb in povecini te drazbe pokupijo premoznejsi investitorji, banke itn. in potem te hise oddajajo v najem.
V dolocenih regijah so se najemnine podvojile in potrojile iz leta 2015 do 2021.

Kaj menite vi, kaksne bodo dolgotrajne posledice glede na stanje danes in kaksne razseznosti bi lahko imele, ce bomo te ukrepe se vlekli do konca tega leta.
Kaksne negativne posledice nas se cakajo?

V ospredje bi postavil otroke, mlade druzine, ki ze pred ukrepi niso bile dobro situirane, druzenje socialne stike, nenazadnje smo ljudje socialna bitja. Ali bo zivljenja, kot smo ga poznali do danes za vedno konec?

LP
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • predlagalo izbris: LukiYo ()

Nedasemiveč ::

Depresija, zloraba anti-depresivov, vecja stopnja samomorov in nasilja v družini, anti-social behaviour (predvsem pri otrocih),...

pegasus ::

Zakaj ne govorijo o otrocih, ki so se v minulem letu končno znebili zoprnih vrstnikov, si uredili tempo s šolanjem na daljavo in si posledično močno popravili učni uspeh?

Reycis ::

Jaz mislim, da jo je naslabše odnesla mladina, ker jim ni omogočeno druženje. Za njih je eno leto precej več kot za nas stare prdce in izgubili so eno zelo pomembno leto življenja. Škoda, res škoda. Saj vem, da z ukrepi dobro hočejo, ampak rek pravi: pot do pekla je tlakovana z dobrimi nameni.
Diversity is our greatest strength

LeQuack ::

Reycis je izjavil:

Jaz mislim, da jo je naslabše odnesla mladina, ker jim ni omogočeno druženje. Za njih je eno leto precej več kot za nas stare prdce in izgubili so eno zelo pomembno leto življenja. Škoda, res škoda. Saj vem, da z ukrepi dobro hočejo, ampak rek pravi: pot do pekla je tlakovana z dobrimi nameni.


Saj jim bodo stari poplačali s tem da jim povečujejo najemnino 2x, tako ko je omenil OP.
Quack !

Uizi ::

Hja, če bi blo takole, ko sem bil najstnik, bi jih veliko manj kresnil.

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

Zakaj ne govorijo o otrocih, ki so se v minulem letu končno znebili zoprnih vrstnikov, si uredili tempo s šolanjem na daljavo in si posledično močno popravili učni uspeh?

Ker je teh zanemarljivo malo. Ja je bilo govora o teh, da so _kratkotrajno_ izboljsali ocene, ampak hkrati so se jim ze tako slabe socialne sposobnosti, se bolj poslabsale. Prakticno se vec nocejo pogovarjati, navezovati bilokakrsnih realnih stikov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Nedasemiveč ::

Kaj pa letošnji bruci? Meni bi se strgalo, če nebi moral niti novih sošolcev spoznati v živo in uživati študentskega življenja

m0LN4r ::

Drzite se teme, ki so negativne posledice.

Jaz sem mnenja, da ga je vecina otrok za vedno najebala in to izgubljeno leto, kmalu dve, ne bo nadoknadila. Predvsem dusevno ne.

Drugi, ki so najbolj najebali so slabse situirani v gospodarstvu, na te cakajo leta in leta temne prihodnosti. Cene nepremicnin bo slo gor, ampak ni problema, wall streeterji jih bodo pokupli, da jih bodo lahko za mastne najemnine oddajali v najeme in bo 50% ponekod tudi 70% dohodka dolocene druzine slo v najemnino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:

Ali bo zivljenja, kot smo ga poznali do danes za vedno konec?


Bo konec, če se ne upremo.

Ne bo konec, če se upremo in sodimo vsem izdajalcem od politikov do ultra-bogatašev, kateri so bili vpleteni v vso to umetno ustvarjeno sranje z namenom, da nam vzamejo svobodo in da nas bodo pod pretvezo virusa (kateri obstaja) nadzorovali na vsakem koraku (aplikacija + cepilni potni list). Vsi ti ukrepi kot vidimo danes so v večini pretirani, glede na razsežnost (moč) samega virusa.

Uizi ::

@kamikaza Uporaba mask in posledice? Čakam te..
Komu bomo pa sodili? Maš kak spisek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

ajdov2 ::

pegasus je izjavil:

Zakaj ne govorijo o otrocih, ki so se v minulem letu končno znebili zoprnih vrstnikov, si uredili tempo s šolanjem na daljavo in si posledično močno popravili učni uspeh?

Za take otroke bi lahko brez težav uredil šolanje na daljavo ločeno od ostalih in naj se šolajo na daljavo za vedno. Ni potrebe da se kaznuje vse ostale zato da je njim dobro.

bluefish ::

Zimonem ::

Tako nekako.
Človeku povsem priznavam pravico , da se pozicionira tja kamor mu paše. Otrok pa mora iti čez socializacijo, kot čez otroške bolezni. In ni vedno vse prav ali po tvoje. Ampak ravno v tem je Point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika Britanija prva odobrila oxfordsko vektorsko cepivo proti covidu-19 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11221110 (16656) BlaY0

V Sloveniji ustavno sodisce ugotovilo neveljavnost pouka na daljavo (odskodnine?)

Oddelek: Loža
81009 (655) BigWhale
»

Koliko se je spremenilo vase zivljenje zaradi "koronskih" ukrepov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013328 (8223) TineTone

Več podobnih tem